Verschuivingen in Kriminaliteit bij Rijkswachtdistrikt Aalst Dendermonde moet fiets en voetpaden zelf betalen Baasroodse doorsteek nog niet van de baan Rijstrook voor bussen, oorzaak van blikschade! Weldra brandweerkorps voor Kieldrecht? Adjudant-chef Van Mossevelde met rust Eerlijke vinders Jongeren zijn wachten beu Verkeersknoop aan de brug wordt superkruispunt Jtond van Grote £in Jonge Gezinnen De Voorpost - 5.2.1982 - 7 Blijft de omvang van de kriminaliteit in het rijkswachtdistrikt Aalst zowat status-quo, toch zijn er een aantal verschuivingen waar te nemen. Het aantal vluchtmisdrijven blijft praktisch ongewijzigd doch het aantal zedendelikten en diefstallen stijgt. Het aandeel dat de preventie inneemt in rijkswachtaktiviteiten tegenover repressie stijgt van jaar tot jaar en in 1981 ging het leeuwenaandeel reeds naar preventieve werking. Met haar quasi volledig bezet korps treedt men in het distrikt wel selektiever op waarbij de zwaardere delikten vooral worden geviseerd. Aantal processen-verbaal Niet in het minst echter de In 1981 werden in het hele interne methode in de rijks- te distrikt Aalst met zijn staf en wacht zelf waarbij wordt ge en de negen brigades te Aalst, tracht zo volledig mogelijk Denderleeuw, Haaltert, Her- dossiers aan het gerecht over zele. Lede, Mere, Ninove, St.- te maken en voor bijkomende Lievens-Houtem en Wetteren vragen omwegen over het par- 33.543 PV's opgesteld of 6,5% ket in de mate van het mogelij- meer dan in 1980 (31.491). ke te voorkomen. Wel daalde het aantal kant- Meer zedendelikten schriften (opdrachten van de In 1981 werden 49 zedendelik- enjparketten Dendermonde en ten vastgesteld tegenover 41 in Oudenaarde) met 7,4% van 1980. Van de 49 werden er 32 10.484 naar 9.707. Tegen 1979 opgelost, is er zelfs een daling van 19%. Oorzaken hiervan zijn o.a. het Daaronder ressorteren 15 aan- feit dat sinds de fusie van ge- randingen op de eerbaarheid meenten veel kantschriften die (waarvan 11 opgelost), 13 ge- vroeger naar de rijkswacht gin- vallen van exhibitionisten, flas- gen nu aan de politiekorpsen hers, penis-zwaaiers (3 opge- van de gefusioneerde gemeen- lost), 8 gevallen van openbare ten worden doorgespeeld. Ook zedenschennis (5 opgelost), 4 het feit dat de parketten gezien gevallen van prostitutie (alle 4 hun groot werkvolume. er geklaard), 3 gevallen van on ssoms minder zwaar aan tillen, tuchthuizen (alle 3 opgelost), 1 van souteneurschap (opgelost) en 5 verkrachtingen, eveneens alle 5 opgelost. Meer gespecifieerd daalt wel het aantal aanrandingen doch stijgt dat van de verkrachtin gen. Gemiddelde ophelde ringsgraad van de zedendelik ten is 68%. Ook meer diefstallen! Ook het aantal diefstallen steeg tijdens het voorbije jaar van 793 in 1980 naar 881 in 1981 of zowat 9,5%. Met een gemiddelde opheideringsgraad van 40% installeert Aalst zich komfortabel boven het natio naal gemiddelde van 33%. «Gewone diefstallen» stegen van 414 naar 472 of 14% en diefstallen met bezwarende omstandigheden met 11,25%. Dit terwijl het nationaal stij gingsgemiddelde 41% be draagt. Onder deze met be zwarende omstandigheden stelde men er 1 vast met wa pens, 7 waarbij de brandkast werd geviseerd, 17 met geweld en 356 met braak en inklim ming. Was de ouistiti-tang een veel gebruikt instrument in 1980 (35 gevallen), in 1981 waren er slechts 5 gevallen. Wellicht heeft de bevolking de lessen getrokken uit herhaaldelijk voorgeschotelde remedies in de pers. Puur vandalisme zakte van 206 gevallen naar 160 doch de opheideringsgraad ervan zakte eveneens. Van zware hold-ups bleef Aalst verleden jaar gespaard. Rijkswacht treedt meer preventief op Wat betreft het verkeer treedt de rijkswacht, in overeenstem ming met de eigentijdse filoso fie van de staf van de rijks wacht, nu meer preventief op dan repressief. Bedroeg het re pressiepercentage in 1979 nog 66,7%, in 1980 daalde zulks tot 56% en in 1981 tot 52,8%. Wat dus impliceert dat de rijks wacht meer verwittigt, waar schuwt dan processen-verbaal opstelt. De rijkswachters wor den immers door hun onmid dellijke oversten geïnstrueerd over de materie die zich best tot waarschuwingen leent. Toch steeg nog het aantal PV's met 5% van 4371 naar 4550 en dat van de onmiddellijke in ningen met 4,7% van 2299 tot 2409. De PVW's (processen-verbaal met waarschuwing) stegen ech ter van 1912 tot 2554 in 1980 naar 3022 in 1981. Een duide lijke trend. Ook de op het echelon van de brigade bijge- ONDANKS BELOOFDE 105% SUBSIDIE... Het was al een hele tijd geleden dat we nog nieuws kregen van het koliektorenfront. Niet alleen de winterstop in de [>ouw was daarvan de oorzaak. Nadat de werken aan de Papiermolenstraat en de Kasteelstraat blijkbaar tot een goed einde zyn gebracht, met enig voorbehoud voor de Kasteelstraat die nog steeds de gevolgen draagt, z(jn ook de protesterende stemmen van de middenstanders minder luid geworden. 'ge idb Wij hoorden burgemeester Cool vertellen in de ge meenteraad dat hij nog on- .langs een vergadering heeft gehad met de zakenmensen uit de Kerkstraat en Frans Courtensstraat in verband met de aanleg van de kol- Meer en zinvol werk; een waardig inkomen, werk of géén werk; gelijke kansen in onderwijs en vorming; een toekomst die het waard is. Jongelui deelden speldeprikken uit in Sint-Niklaas, vorige week donderdag: ACV-KAJ-ers en ABW-SJ-ers vatten post aan het RVA-gebouw en protesteerden tegen de lange wachttijd die sedert 1980 geldt. Die donderdag kregen de schoolverlaters van boven de achttien hun eerste stempel, nadat te zeven maanden geduld hadden moeten oefenen en zonder inkomen moesten verder boeren. Gisteren 4 februari vond in het Sint-Niklaas een eerste bijeenkomst plaats van het regionaal komité «Jongerenmars voor werk», een nationale sensibilizeringskampagne die op 24 april in Brussel met een betoging wordt afgerond. (WV) lektoren in die handelsstra ten. Uiteraard geloven wij de burgervader en dus kun nen wij daaruit afleiden dat de middenstanders hun standpunt hebben verzacht en tot het besef zijn geko men dat die koliektoren onafwendbaar zijn gewor den. In dat geval moet men ervoor zorgen dat alles kan verlopen met zo weinig mo gelijk hinder. In die zin vernamen we dat op 1 maart zal gestart wor den met de werken aan de waterleiding in de Kerk straat en een maand later (1 april, geen grap) zal het grove werk aan de koliek toren beginnen. Naar verluidt zou alles uit gevoerd worden in verschil lende fazen zodat er zo wei nig mogelijk hinder zal zijn en zullen de werken uitge voerd zijn tegen dat de va kantie begint. Ondertussen heeft men van de Minister van de Vlaam se Gemeenschap een vaste belofte van toelage gekre gen waarin enkele belang rijke posten niet weerhou den werden. De posten die betrekking hebben op de aanleg van fiets- en voetpa den werden geschrapt zo dat de stad opgezadeld wordt met werken ten belo- pe van vier miljoen die zul len ingeschreven worden op de begroting van 1982. Deze werken komen volle dig voor rekening van de stad omdat er aan de aan gelanden geen verhaalbe- lasting zal gevraagd wor den. Het zou er nog moe ten bijkomen dat de gedu peerde middenstanders van de Kerkstraat nog belastin gen zouden moeten betalen voor de last die hen wordt aangedaan. (m.d.b.) houden opmerkingen «met op voedend karakter» stegen van 1603 in 1979 over 2533 in 1980 naar 3186 verleden jaar. Tegenover '79 dus een verdub beling. (Opgelopen opmerkin gen zijn geen woorden in de wind doch worden in de briga de genoteerd en bijgehouden). Rijkswacht niet «slapper», wel meer selektief! Uit cijfers afleiden dat de RW slapper zou optreden zou een loopje nemen met de waarheid betekenen. Men werkt echter meer selektief en zet veel kracht in voor beteugeling van zware misdrijven. Alles samen genomen wijzen de gezamen lijke cijfers alleszins op een groter werkvolume. een grote re aktiviteit. Ook gaat nu veel meer aan dacht naar de verkeersproble matiek. En de fiets? Een ode aan gebruik van de fiets wil kapitein Milcamp al leszins niet maken. Hij hoopt inderdaad mêer benzine te krijgen. Momenteel wordt een quotum per distrikt voorzien waarmede men het dan maar moet rooien al is er provinciaal en nationaal wel reserve. Deze beperkingen worden o.m. op gevangen door het inzetten van meer stabiele posten, door rationaliseren van verplaatsin gen waar mogelijke en ook door oordeelkundig gebruik van de fiets die dan wel meer kontaktmogelijkheid met de bevolking biedt. Met de fiets alleen zou het echter onbegon nen werk zijn, zou het een drama worden... Meer effektieven Op 2 gegradeerden na bij de BOB en 1 gegradeerde en 5 manschappen in de brigades is het organigram volledig bezet. In 1980 gingen er inderdaad 14 weg uit het distrikt doch kwa men er 22 bij of een toename van acht Zulks brengt het ef- fektief voor het hele distrikt op zowat 180 man: 3 officieren, 5 op het kommando, 6 voor de overseining, 2 voor de kazer nering, 15 voor de BOB en de rest voor de 9 brigades. Met op de 180 juist geteld 146 rijks wachters die «op straat ko men» komt men aan een goede verhouding. Verhouding die mede door het feit dat de rijks wacht administratieve, logis tieke en andere steun achter zich heeft, veelal gunstiger uit valt dan in gemeentelijke poli tiekorpsen. De vermeerdering van het effektief wordt dan echter wel gecounterd door de 38-uren-werkweek. Aantal vluchtmisdrijven slechts weinig minder Bij de verkeersongevallen is er met van 2766 in 1980 naar 2930 in 1981 een lichte stijging waar te nemen. Een derde ervan was met gekwetsten. Het aantal vluchtmisdrijven is weinig te ruggevallen niettegenstaande de inspanningen gedaan bij de bevolking, de garagehouders, de dealers en de medewerking van de pers. Met doden en gewonden waren er in 1981 29 waarvan 10 te Aalst. Er was één dode mee gemoeid. De ophelderings graad bedroeg 45%. Het geval met de dode werd opgehelderd. Met stoffelijke schade waren er 463 vluchtmisdrijven in 1981 tegen 486 in 1980, beide met een ophelderingsgraad van fifty-fifty. «Zwarte punten» Luitenant Folens die zich spe ciaal met het verkeer bezig houdt citeert een aantal «zwar te punten», plaatsen op rijks wegen waar veel ongevallen gebeuren. Hij vernoemt erbij te Ninove het tramstation, de kruising rijksweg nr. 9 met de Herrhanstraat, «Den Os», «Den Doorn» en de Albert- laan aan de GB. Verder te Kersken aan de kerk en te Aalst zowat alle kruisin gen aan de Ringlaan. Na uitgebreide studie gaan dan adviezen hieromtrent naar Openbare Werken, Varia Qua drugs is Aalst zeker geen draaischijf, zijn er geen echte dealers alhoewel toch enkele gebruikers. In 1981 deed de rijkswacht in het distrikt 267 aanhoudingen, 415 huiszoekingen met toe stemming en 116 met een man daat van de onderzoeksrech ter. Meestal gevallen van over spel... LH In de loop van vorig jaar werden de inwoners van Baasrode gealarmeerd door berichten dat de sinds lang in stoffige dossiers verdwenen Baasroodse «doorsteek» toch opnieuw ten berde was gebracht. Het Oostvlaams provinciebestuur heeft daaraan blijkbaar een kluif voor kalme dagen en af en toe vooral in de komkommertijd duikt het plan weer op. Vorig jaar heeft de stad reeds een negatief advies uitgebracht in verband met die baan die niet alleen Baasrode in twee zou snijden, maar boven dien door een geplande sociale woonwijk zou lopen en een gevaar zou betekenen voor de jonge bezoe kers van sommige scholen. Tijdens de jongste raadszitting kwam provinciaal raadslid Burghgrave opnieuw met dit probleem op de proppen. In de provinciale technische diensten schijnen ze nogal gehecht te zijn aan het projekt en al wil men het nog een beetje uitstellen, toch wil men eerst nóg een advies van de stad. De provincia le technische diensten moeten immers voldoende argumenten en liefst krachtige in handen krijgen om de doorsteek definitief in de papiermand te deponeren. Waarom vraagt men nu echter een nieuw advies van de stad? Datgene wat vorig jaar opgemaakt werd en verstuurd is blijkbaar VERDWENEN. Nu is dit wel een verdachte zaak. De burgemeester kon een kopij van dat advies voorlezen, zodat men er zeker kan van zijn dat de stad heeft aangedrongen op het vergeten van de plannen. Wij herinneren ons echter wél nog dat er al verschillende adviezen zijn opgestuurd die niet altijd even eensluidend waren en dat in de notulen van een gemeenteraad zelfs al eens (vooraf) geno teerd stond dat de stad een positief advies gaf omdat er niemand bezwaren had ingediend. Die bezwaren zijn dan toch gekomen. Enfin, Burghgrave heeft dus beloofd dat de techni sche diensten van de provincie nog wat zullen wachten om verdere stappen te ondernemen. Frans Verberckmoes die niet alleen ondervoorzitter van de PVV geworden is maar ook in de provincie op rozen zit dankzij de nieuwe koalitie, beloofde zelfs plechtig dat die doorsteek er nooit zou komen, een PW-député zou instaan voor de openbare werken. Toch verwondert het ons hoe hardnekkig er aan het plan wordt gehouden. (mdb) DENDERMONDE Naar alle waarschijnlijkheid zal men in Dendermonde dit jaar nog beginnen aan de uiteindelijke afwerking van het fameuze kruispunt in de omgeving van de nieuwe schelde- brug. Daarmee zal dan een einde gemaakt worden aan de dagelijkse verkeersknopen die zich ook nu nog op die plaats voordoen. Vooral voor de gebruikers van de provinciale baan vanuit de richting Baasrode zal dit een hele opluchting zyn, want het viel dikwyls voor dat men een dik kwartier mocht aanschuiven om het Dendermond- se centrum of de oprit naar de brug te bereiken. Hoewel de toestand aan de rechtstreeks op het kruis- brug, vergeleken bij enkele punt komen, zullen die la- jaren terug, al fel is verbe- ter eerst op de verkeers- terd, bestaat de situatie er stroom van de Noordlaan eigenlijk uit twee kruispun- komen, vooraleer op het ten zodat het invoegen van kruispunt te arriveren. De- sommige verkeersstromen ze werken zijn voorzien zeer moeilijk was. voor het einde van het jaar. Door hel aansluiten van de Opletten is er wel geblazen Leopold II laan, via het voor de aanduidingen voortuintje van het Ame- «bus» die er in de loop van linckxblok, met de nieuwe het jaar werden aange- brug over de Schelde wordt bracht. Naar verluidt wordt het probleem niet alleen dat gedaan om het gebruik verlegd maar gedeeltelijk van het openbaar vervoer opgelost. Waar nu de wa- te bevorderen, maar onder- gens van de Oude Vest tussen vormen die woorden toch een zeker gevaar. De automobilisten die rechts willen afslaan moeten geen rekening houden met de aanduidingen «bus» tenzij ze natuurlijk voorzichtig moeten zijn als ze door een autobus gevolgd worden. Inderdaad, de rijstrook die zogezegd voorzien is voor de bussen mag gerust door gewone wagens gebruikt worden om rechtsaf te slaan. Op de Leopoldlaan bijvoorbeeld is het zelfs lo gischer dat chauffeurs die in de richting Baasrode moeten uiterst rechts voor de lichten staan te wachten. Het gebeurt maar al te dik wijls dat men, afgeschrikt door de melding «bus», op het middenste rijvak gaat wachten, waar ook via een pijl aangeduid staat dat rechtsafslaan toegelaten is. Indien er dan juist ernaast een autobus staat te wach ten die de richting Sint- Niklaas neemt dan wordt er daar een aardig stukje ge- slalomd. Nogal dikwijls ook zien mensen te laat de rijstrook voor autobussen en dan verlaten ze plots de rech- terrijstrook om zich met een ruk op de middenste baan te plaatsen met alle gevolgen vandien. De aan duidingen zoals ze in Den dermonde zijn aangebracht hebben dus geen enkele goede invloed op het ver keer en verhogen alleen de verwarring aan een toch al ingewikkeld kruispunt. De weggebruiker mag ech ter op de hoogte worden gebracht dal hij in geen geval met de strook voor autobussen moet rekening houden omdat hij onmid dellijk daarna rechtsaf moet rijden, wat voorzien is in de wegkode. (mdb) De Bond van Grote en Jvan Jonge Gezinnen is l^. meer dan een organisatie /waarbij gezinnen zich kun nen aansluiten om van een iantal voordelen te genie tan, zoals daar zijn vermin- ^deringskaarten voor het ^apenhaar vervoer, gezins- p zegels, studieleningen enz. De BGJG is ook of> spor tief vlak aktief, gewoon omdat de Bondsleiding van lening is dat een gezin niet alleen naar de geest, maar ook naar het lichaam ge tond moet zijn. wil men .unnen beschikken over )pèjeen gezond geheel. Een ge- aai zonde Bond dus. Zo noteerden we voor liet gewest Beveren-Sint- ;tge Niklaas een aktiviteit op ge sportief vlak. Het gewest »eeiM met name deelnemen lan een vijfdaagse «Blijf Fit», verblijf dat door het ^ggjuinisterie van Nederlandse vai £ultuur-Bloso wordt inge- onjricht in het Rijkssportcen- ont irum te Brugge en bedoeld diiS voor mensen van de der- n tileeftijd. Als datum koos ealifmen de periode tussen 15 hopn 19 maart. De inschrij vingsprijs bedraagt y.ljl.500 fr. en daarin is begre- op-k' pen volledig pension en het busvervoer. Men kan voor deze aktiviteit inschrijven bij J. De Brabander, Blok- straat 9 te 2700 SintGillis- Waas (031/70.61.58). De Dendermondse ge westelijke werkgroep «Ge- zinssport» onder leiding van voorzitter Louis Buys, die ook lid is van de Raad van Beheer van de Gezins sportfederatie, is opnieuw gestart met rekreatievolley- balontmoetingen tussen bondsploegen uit het ge west Dendermonde. Het is reeds voor de vierde keer dat deze ontmoetingen plaatsvinden. Dit jaar wor den de wedstrijden ge speeld in de sporthal te Buggenhout. Twaalf ploe gen schreven in en iedere ploeg moet aantreden met minstens twee vrouwen. Alle spelers dienen boven dien aangesloten te zijn bij de Gezinssportfederatie van de Bond. De bedoeling is eenmaal per maand en dat alleen tijdens de win termaanden samen te ko men en in gezinsverband volleybal te spelen. Tot heden hadden drie ontmoe tingen plaats en de rang- Be veren Je vindt niet elke dag honderdduizend frank, zo'n som geld ligt niet zo maar voor het oprapen. Toen Lieven De Pagie uit de Poelstraat in Sint-Niklaas en Vera Staut uit de Vrasenestraat in Beveren in juni vorig jaar een wandelingetje maakten 'troffen ze dat bedrag aan. De verloofden hadden van niks kunnen gebaren, maar ze spoedden zich naar het politiebu reau. Eerlijkheid troef, en de gemeente Beveren is het koppel er dankbaar voor. De gemeente Beveren is extra dankbaar eigenlijk omdat de centen inmiddels in de gemeentekas werden gedeponeerd. Dat gebeurde omdat een half jaar na de vondst nog niemand was opgedaagd die kon aantonen dat hij of zij het geld had kwijtgespeeld. (wv) Decentralisering sten politiedien- Op een recente bijeenkomst met het schepenkollege ver klapte Burgemeester Van der Aa dat er een plan bestaat om in de streek van Kieldrecht een voorpost in te richten van de brandweer van Beveren. Het is de bedoeling om een korps te vormen van vijftien tot twintig vrijwilligers, dat snel zou tussenkomen by huisbranden in de streek van Kieldrecht, Kallo en Doel. Het gaat hier niet om een apart korps, maar een afdeling van de vrijwillige brandweer van Beveren. Eerstdaags worden besprekingen gevoerd met de kommandant Stoelen. Men heeft vastgesteld dat de kc afdeling vrijwilligers nuttig meeste branden op het Bever- werk kunnen verrichten in af- se grondgebied voorkomen te wachting van de komst van het Kieldrecht, Doel, Kallo en eigenlijke korps uit Beveren- Verrebrock. Wegens de uitge- centrum. Het is de bedoeling strektheid van het grondgebied dat zij reeds voorbereidend verstrijkt in vele gevallen een werk zouden uitvoeren, zoals verplaatsingstijd van 10 15 het zoeken van hydranten. het minuten, wat fataal is bij hevi- koppelen van brandslangen en ge brandhaarden. Om dit te zelfs een aanvang nemen met voorkomen zou een plaatselii- de blussingswerkenOm dit mogelijk te maken zou deze «voorpost» een wagen ter be schikking gesteld worden en een minimum aan apparatuur. De burgemeester verwacht dat de bevolking van Kieldrecht positief zal reageren op dit voorstel. Een plaats voor het onderbrengen van de kazerne werd nog niet bepaald. Het hele plan ging aan het rollen nadat de gemeente Tes- senderlo de toelating kreeg om een gelijkaardige oplossing uit te voeren op haar grondge bied. De burgemeester legde er de nadruk op dat het hier niét gaat om het méér gespe cialiseerde blussen van bedrij ven in het Linkeroevergebied, maar enkel om huisbranden en dergelijke. schikking ziet er als volgt uit: 1. Dendermonde 31 punten, 2. Sint-Gillis 25 p.. 3. Grembergen 25 p.. 4. Hamme I 24 p., 5. Wiche len 21 p., 6. Sint-Gillis 2 18 p., 7. Baasrode 14 p., 8. Opdorp 11 p., 9. Lebbeke 2 10 p., 10. Lebbeke 1 9 p., 11. Sint-Gillis 3 6 p., 12. Hamme 2 0 p. De volgende ontmoetin gen vinden plaats op 14 februari en 21 maart tel kens van 14 tot 19 uur. De apotheose van deze ont moetingen is voorzien op 18 april naar aanleiding van de gewestelijke gezins sportdag die dit jaar in Wichelen wordt georgani seerd. Volgende maand gaat adjudant-chef bij de rijkswacht Theofiel Waar vroeger een groot deel Van Mossevelde met welverdiende rust. Hy heeft er een éénen- der aktivitciten georiénteerd twintig jaar dienst in het distrikt Aalst op zitten. Slechts één was op gerechtelijk werk personeelslid van het hele distrikt telt meer «Aalsterse anciënni- moest hij nu ook veel aandacht telt». wijden aan het steeds toene- Als distriktsekretaris was Van Door zijn funktie was hij ver- mdd verkeer, o.m aan dc Mossevelde jarenlang zowat antwoordelijk o.m. voor de «zwarte punten», plaatsen de bufferpion tussen de briga- hele administratie van het dis- waai drie of meer ongevallen des en het distriktskommando. trikt, voor het personeelsbc- mct gekwetsten per jaar te be- Als hij er op 10 maart e.k. leid. voor de beurtrol mobiele 'reuren zijn Studie waarbij de definitief mee stopt en zijn permanentie. Zo moest hij bvb rijkswacht die kan beschikken laatste werkdag klopt zal hij het aantal van dienst zijnde over de processen-verbaal zeer onder liefst vijf verschillende ploegen in diverse omstandig- geschikt is en die dan advise- distriktkommandanten hebben heden vaststellen, zich daarbij rend kan optreden bij Openba- gediend in Aalst: Willems. De baserend op de verslagen over re Werken. Daar de rijkswacht Veirman. Gullinck. Michiels het aantal vaste ploegen, tijde- 9ua verkeer de rijkswegen on- en de huidige bevelhebber ka- lijkc ploegen, ploegen op spits- der haar bevoegdheid heeft pitcin Milcamp. uren. enz was het voor de adjudant-chef steeds een bezorgdheid in goe de verstandhouding te leven met dc plaatselijke politie korpsen die ook bevoegdheid hebben over andere wegen. Dat adjudant-chef Theofiel Van Mossevelde, geboren Overmerenaar, te Aalst gedu rende ruim twee decennia voortreffelijk werk heeft gele verd op zowat alle terreinen blijkt uit de waardering die zijn chefs hem betuigen en het vertrouwen dat zijn onderge schikten steeds in hem hebben gesteld, LH Ook wat betreft de politiedien sten in Kieldrecht en Verre broek overweegt de gemeente Beveren om te decentrali seren. Het begrip «veldwachter» wint opnieuw veld. Op 1 april 1982, en het is nog te vroeg voor aprilvissen, zal in Kieldrecht gestart worden met de dienst van veldwachter Rousseau, die elke voormiddag op het ge meentehuis ter beschikking zou zijn. Na de middag gaat de veldwachter opnieuw de baan op. In Verrebroek zou de heer Van de Voorde een identieke opdracht krijgen. Deze maat regel werd genomen om een aantal administratieve aange legenheden te vergemakkelij ken voor de inwoners. De voornoemde veldwachters zouden ook de stempeldienst kunnen waarnemen Zij zou den rechtstreeks verslag uit brengen bij de politieofficier en losgehaakt worden van het brigadewerk. Beveren beschikt momenteel over drie brigades van maximum elk acht manschap pen. Elke brigade moet kun nen beschikken over een kom- biwagen, een kleinere wagen en twee fietsen. De burge meester vindt de opgelegde normen voor het aantal poli tieagenten te streng, maar zei te moeten roeien met de rie men die voorhanden zijn. Bo vendien betreurde hij dat, van Brussel uit. de opdrachten voor de rijkswacht nog inge krompen werden. (wvdv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 7