Karnaval Lede: ■Gaat prinsenkroon naar fusie-gemeente? Nu open deurdag in werkhalle Couverture te Aalst Wil de échte prins nu opstaan? Prins Jan I te Moerzeke Jempi, Jet of Eddy: wie van de drie? aasrode kiest kandidaat- ■gepensioneerde "tot karnavalprins Vijf kandidaat-prinsen in Sint-Gillis-Waas Groepstentoonstelling; in 't Schaliënhuis te Temse De Voorpost - 5.2.1982 - 9 Wat aanvankelijk gevreesd werd, nml. dat Lede zonder kandida ten voor de prinsenhoed het kamavalsgebeuren definitief zou moeten inzetten, gebeurt dus niet. Op de ultieme vergadering stelde de ouwe rot in het Karnavalsgebeuren, Clemet Melcken- beeck zijn kandidatuur. Dat betekent meteen dat de dit terwijl het publiek haar mogelijkheid bestaat dat de echt de tweede plaats gunde, kamavalprins voor de eerste vraagt men zich af of bij de maal van buiten Lede-centrum prinsenverkiezing het feit een zal komen, namelijk uit Wan- rol zal spelen of de kandidaat zele. Clement is zeker geen van Lede-centrum of van een onbekende in het karnavalmi- fusie-gemeente komt. lieu. Zijn eerste stappen zette Grappig in deze zaak is wel dat hij in de Aalsterse karnavalwe- Clement de Oordegemse kan- reld. Nadien in Schellcbelle. didate als het ware opgeleid en En sinds enkele jaren heeft hij begeleid heeft. Het spreekt zich veilig in Wanzele genes- voor zich dat men uiterst be- teld. Hij was o.a. de stimule- nieuwd is over wat de uitslag rende kracht achter de onlangs ditmaal gaat brengen. In Cle- ontbonden Wanzeelse karna- ments voordeel speelt zeker valvereniging «De Gesdui- zijn podiumvastheid en zijn kers» die in hun bestaan toch bekendheid als belangrijke enkele merkwaardige presta- pion in het Hof der Prinsen, als ties hebben geleverd. Clement stafmedewerker bij de organi zed stelde zich reeds tweemaal satie van de verkiezingen van kandidaat voor de prinsentitel. de Prins en Prinses van de Misschien wel op niet zo'n bes- Derde leeftijd, een organisatie te momenten. Tegen de over- die hij schitterend heeft gepre- macht van zijn winnende kon- senteerd. Zijn aktiviteiten be- kurrenten kon hij niet op. Wat perken zich daarenboven niet niet betekent dat zijn shows tot het karnavaleske. Hij is niet goed waren. Integendeel aktief in sportverenigingen. Maar zij waren té sterk en hij kulturele organisaties en was was misschien wel van Wanze- o.a. ook nauw betrokken bij le Nu er enige wrevel heerst in de organisatie van de sukses- ommige Harnavalsmiddens volle le Handelsbeurs van Le- imwille van de 3e plaats van de. Gaat de prinsenkroon voor Je Oordegemse kandidate de le maal naar een fusiege- voor de Miss Bette-verkiezing, meente? Morgenavond zal Aalst weten wie de opvolger wordt van Stefaan als karnavalprins van de stad. Er zijn drie kandidaten die zich voor de verkiezing hebben gemeld. Het wordt dit jaar een open strijd, dat misschien in tegenstelling tot voorgaande jaren toen men met een haast quasi zekerheid op voorhand kon zeggen wie de Prins ging worden. Het publiek krygt dus zaterdagavond ongetwijfeld een van de meest boeiende prinsenverkiezingen van de laatste jaren. Zaterdag 30 januari was :en zeer belangrijke dag voor het karnavalgebeuren e Moerzeke. Tijdens het 'rinsenbal werd immers de ïieuwe Prins 1982 verko- De ganse dag waren le kleurrijke auto-kara- raans zeer bedrijvig in alle itraten van het Center en (astel. Men waande zich vel aan de vooravond van en echte verkiezingsstrijd. )e aanhangers van beide ;andidaten, Jan Peelman [center) en Paul Willox [Kastel) brachten met mu- iek en luidsprekers hun avorieten naar voren. Vie het zou halen moest leslist worden op het bal lat plaats had in de zaal De Verenigde Kringen» te Castel. Daar was het dan »k een drukte van belang n een overbezette zaal. De 15 aanwezige stemgerech- igden moesten uiteindelijk de beslissing brengen. De itslag luidde: lan Peelman 271 stemmen Paul Willox 114. De uit- •edende prins Paul had lus de duimen moeten leg- ;en tegen de nieuwe Prins Ian I. >eze duidde als hofdames lenny Robberecht en Gaby "astelinck aan. trio zal het zo zeer {ekende karnavalgebeuren ijdens de komende dagen ip 21, 22 en 23 februari :heersen. :d heil aan Prins Jan I gevolg! i Het verkiezingsbal van iet Baasroodse karnaval is chter de rug en het verdikt i gevallen. Leon ioossens, de man die op e drempel staat van zijn ensioen, werd verkoze, )t nieuwe prins. Daarmee Vordt hij allicht de oudste tck-jrins in ons Belgenland. 'jang Leon droomde er al 20 etje» iar van ooit eens door ei- en gemeente te worden Ister- 5ndgereden, gezeten op ïvcn.en prachtige troon en op kar-en al even mooie praalwa- nogjen, getooid met de prinse met jke gewaden en met de :n enjepter in de breedfzwaai- nde hand. Die droom is ovc^u in vervulling gegaan, teave ''n verk>ez>në gebeurde ho. jdens een werkelijk bijteroo,s verkiezingsbal dat tand-en massale opkomst ken- vadc Van heinde en verre ituur- aren de kamavalisten ko- le kai ten opdagen voor dit bal evau-ign uitbundige leute en aa| e stemming loog er dan iavaln'ct om- Tijdens de prijk vorstelling werd al snel iiidelijk dat de twee kan- idaat-prinsen, Leon en |an Goosscns, over heel pt, fans in de zaal konden Nog een kandidaat prins-karnaval, Jef Van de Kornisse- sloipers (CDJ) sesloipers, waarvoor hij met kunde ook de schatkist beheert. Jef wordt verko- van een krijgshaftige snor, is door zijn huwelijk in Aalst komen wonen, maar zen, dat zegt hijzelf, en dan 's ondertussen sterk ver- zal hij met zijn Kornisses- groeid met de stad. Jempi loipers het hele land door- zit bij de Matotten ingelijfd trekken om op die wijze en probeerde het vorig jaar Aalst nog meer in de verf te voorzichtig op de Aalsterse De nieuwe Moerzeekse prins Jan 1 tussen zijn hofdames: De Velde, (vh) Eddy, de jongste Graag willen we nog even in het kort de drie prinsen voorstellen. In de eerste plaats is er Eddy, de jongste van de drie. Hij is een geboren Aalstenaar (4 augustus 1955) en heet voluit Eddy Van den Steen. Hij is meubelmaker van be roep, gehuwd en vader van een dochtertje. Ndgen jaar al is hij aangesloten bij de Kamillekes en het is dan ook normaal dat hij in de schaduw van de Keizer heel wat karnavalwijsheid heeft opgestoken. Vorig jaar de buteerde hij voor het Aal sterse publiek. Eddy kan Jenny Robbrech, en Gaby Van voor.de verkiezing rekenen 7 op de nogal sterke steun van John Massis in wiens gespierde armen hij op de affiche rust. «Oilsjt boven» is zijn slogan en dat zal geen ijdele uitroep zijn, want wordt Eddy verko zen, dan heeft hij de vaste intentie de naam en faam van Aalst als karnavalstad tot ver buiten de grenzen uit te dragen. zorgen over de sportterrei nen kreeg toevertrouwd. Jef is gehuwd en heeft twee zoons. Hij heeft in feite maar twee hobby's: karna val en wielertoerisme en welk van de twee de boven hand heeft, dat weet Jef zelf niet te zeggen. Hij is al 14 jaar lid van de Kornis- zetten en overal een brok autentiek Aalsters karnaval te brengen. Jempi, de krijgshaftige De derde in de rij is Jean-Pierre Timmermans, avond. Dat was de ontwer per van zijn affiche hele maal niet ontgaan... Van daar... Ook hij is vast .be zield de Aalsterse karna- valmentaliteit overal uit te dragen. Wie het pleit gaat win- Jcmpi voor dc vrienden cn nen js njet te voorspellen, dat zijn er een hele massa. We hopen alleen dat de Deze 28-jarige staatsbe- beste het moge halen, diende en trotse bezitter Cyr.el Temmerman Voor het bekend maken van de uitslag stonden de beide kandidaat-prinsen van Moerzeke er niet op hun gemak bij. Links zien we Paul Willockx uit Kastel en rechts Jan Peelman van Moerzeke. (vh) Jef, de bescheidene De tweede in de rij is de bescheiden Jef Cooman die op 11 januari 44 jaar werd. £en prins-karnaval druk bezig in de Couverture. Jempi Hij is tewerkgesteld bij de (CDJ) stadsdiensten, waar hij de Doop karnavalwagens wegens bezuinigingen opgedoekt! t zaterdag ook zijn kans Vandaag vrijdag 5 februari om 20.30 uur wordt in de Katholieke Kring van Sint- Gillis-Waas de prinsverkiezing gehouden. Keizer Luc I, die drie keer na elkaar de titel in de wacht sleepte, krijgt een opvolger. Vijf gegadigden zijn er. vanuit het verenigingsleven allemaal. Marcel Vermeulen wordt vanuit De Klinge door Brouwershuis gesteund, Filip Smeets vertegen woordigt Drieske Nijpers, Romain Meersschaert heeft de KLJ als achterban, Guido Van de Ven sleept heel wat supporters van Den Biel mee en Eddy Franckaert wordt door het minivoetbal en FC Sporting op de troon geroepen (wv) Sinds enkele tyd had het bestuur van het Aalsters Karnaval Verbond besloten om de doop van de karnavalwagens in de Couverture wegens bezuinigingen zeker voor dit jaar geen doorgang te laten vinden. Velen zullen dit betreuren, leer en Schepen Anny De doch de meerderheid van dc Maght, die al twee keer als groepen heeft dit beslist en dus peter en meter fungeerden, is het een besluit, waar men kunnen wel een kijkje komen niet zo maar op terugkomt. nemen in de werkhalle tijdens Burgemeester Louis D'haese- de Open Deurdag die wordt gehouden op zaterdag 13 fe bruari e.k. tussen 16 en 18.30 uur. Iedereen is welkom, doch dient zich stipt aan deze uren te houden om de groepen niet él te lang in hun werkzaamhe den te hinderen. Een Aalsterse brouwerij en een gekende fir ma in frisdranken hebben hun medewerking toegezegd voor dit evenement, waardoor ze eens te meer hebben bewezen, «kamaval-minded» te zijn. Wie het niet is, kan het worden als hij eens een kijkje komt nemen in de Couverture vol gende week zaterdag. Het AKV heet de aanwezigen van harte welkom. C.T. beschikken. Het applaus was dus niet uit de lucht. De stembriefjes werden geteld en het bleek dat 1.905 aanwezigen hun stem hadden uitgebracht. Het merendeel van die stem men ging naar Leon Goossens, die daarmee verkozen werd tot de nieu we karnavalprins van Baas rode. Een uitbundig ap plaus begroette Prins Leon, die zijn aanhangers van harte bedankte voor hun vertrouwen. Hij dankte ook zijn konkurrent voor de faire strijd die tijdens de verkiezingsperiode werd geleverd. En dan konden de tapkranen op volle toe ren lopen en kende de vreugde geen einde meer. Op 21 februari wordt hek voor Leon Goossgns de hoogdag. De groepstentoonstelling «Parels langs de Schelde- kant», die tijdens de eerste drie weekends in de galerij 't Schaliënhuis (Cauwerburg 212) te Temse wordt gehouden, is een tentoonstelling met een historische en ook heemkundige inslag. Er wordt werk getoond van de overleden kunstenaars die werden opgenomen in de twee boekdelen «Parels langs de Scheldekant» respektievelijk uitgegeven in 1978 en 1980. De tentoongestelde werken wer den geselekteerd uit privébezit en dat maakt dat men kan spreken van een hoogstaande tentoonstel ling. Niet minder dan yeertien. enkel salon «Parels» bijeen- kunstenaars worden ineen gebracht. Het zijn kuhste» naars die qua leef- en werk periode en ongeacht de aard van de materie en de taal van de techniek die zij daartoe aanwendden totaal verschillen. In kronologi- sche volgorde gaat het om de kunstenaars (voorafge gaan door drie oud-direk- teurs van de Akademie van Temse): Pieter Dierickx (1871-1950), J. Albert De Roover (1892-1978) en Jos Hoste (1903-1965) en de kunstenaars August Sloor (1831-1912), August De Bats (1856-1937), Camille Wauters (1856-1919), Ar thur Van Daele (1883- 1960), Tony Van Os (1886- 1945), Jef De Pauw (1888- 1930), Juli aan Severin (1888-1975), Edward Poppe (1890-1924), Prosper De Roover (1899-1974), Desiré Van Raemdonck (1901- 1971) en Alois Daelman (1910-1976). E)e tentoor^stpll^ng is, vrij toegankelijk op 6 en 7, 13 en 14 en 20 en 21 februari telkens van 10.00 tot 12.00 en van 15.00 tot 20.00 uur. Twee boeken De Temsenaar Leo Bus- schaert heeft onder de titel «Parels langs de Schelde kant» ook twee boeken uit gegeven, waarin onder meer de kunstenaars die aan de tentoonstelling deel nemen, uitvoerig worden behandeld. In het eerste deel worden 13 kunstenaars voorgesteld zoals daar zijn Karei Au- broeck, Denijs De Backer, Gabriël De Pauw, Jef De Pauw, Jos Hoste, Gerard Huyben, Henri Lannoye, Arthur Meersman, Luc Meersman, Valeer Peirs- man, Alfons Van Meirven- ne, Tony Van Os en Desiré Van Raemdonck. Door eerj hariponische afwisseling van woord en beeld werd het een lijvig lees- en kijk boek van meer .dan driehon derd bladzijden. Het werd gedrukt in offset op kunst drukpapier, quarto for maat, ingebonden en uitge voerd in kunstlieren om slag met zilver stempeling. Dit boek kost 1.050 fr. In het tweede boek «Parels langs de Scheldekant» wor den 16 kunstenaars voor gesteld. Meer bepaald gaat het om Alois Daelman, Au gust De Bats, Prosper De Roover, Henri De Ryck, Ur- bain Gerlo, Luc Heirbaut, Marten Miechielssens, Ju- liaan Severin, August Sloor. Arthur Van Daele, Roger Van Damme, Emile Van Dromme, Lil Ver- spreet, Camille Wauters en Edward Poppe evenals om de twee oud-direkteurs van de Akademie van Temse: Pietar Dierickx en Albert; De Roover. Deze kunstenaars worden door de auteur Parels ge noemd omdat ze roem ver wierven in ons land en onze Vlaamse kunst vertegen woordigden in de landen van West-Europa en Ameri ka en er eerste prijzen en onderscheidingen verwier ven. Dit tweede deel is 320 bladzijden dik, royaal van illustraties voorzien en werd uitgegeven in een prachtige biblioteekuitgave (kunstlederen band en zil verstempeling). De prijs van dit tweede deel be draagt 1.500 fr. Beide boeken kan men be stellen door overschrijving van het verschuldigde be drag op rekening nr. 063- 0098812-04 ten name van Paul Busschaert, Sint-Jo- risstraat ,51 te 2690 Temse.

De Voorpost | 1982 | | pagina 9