De Voorpost - 12.2.1982 - 17 tersklub De Nachtegaalvrienden rdag 13 februari maandelijkse kaartavond in het café De tgaal, Kruisstraat te Overmere. Aanvang om 20 uur. inderlijke duivenverkoop lag 13 februari in het duivenlokaal van maatschappij De lomst bij Ivo De Grauwe in de Van Tieghemstraat uitzon- jke duivenverkoop van Serge Van Assche (13 jaar). We n omtrent deze zeer jonge duivenliefhebber volgende 'ens: zoon van gekende melker Gilbert Van Assche. Twee geleden bouwden zijn ouders hem in de tuin een eigen en hij was direkt konkurrent van zijn vader. In het 1981 kaapte hij eerste prijzen weg op Quiévrain, i, Corbeil en Argenton (FCD) vluchten. Serge gaat uiter- nog naar school. Een duivenhok runnen met daarbij nog de van het seizoen 1982 verzorgen is hem te veel. Vandaar iluit zijn eerste ronde jonge duiven te verkopen, je duiven zullen tentoon gesteld worden in bovenvermeld inlokaal vanaf 14 uur zaterdag 13 februari. De verkoop it onder toezicht van deurwaarder Vaganee uit Dendermon- Verkoopsleider is Beno Van Winckel. bc hield minivoetbaltornooi gelegenheio van de week van de soldaat hield Milac Berlare ie zondag op de speelplaats van het H. Maagdcollege een voetbaltornooi waaraan acht ploegen deelnamen. We kre- volgende uitslagen: Vriendenkring KU tegen Bond Grote onge Gezinnen 0-0 (bond wint met penaltys 3-2); Joko - KU Spectrum - Chiro 7-0; Puitenrijders - Joker Uitbergen 1-0. an1dag 14 februari krijgen we dan de finalewedstrijden van dit ooi met volgende wedstrijden te 13.30 uur. Spectrum - enrijders; te 20 u.BGJG - Joko, te 15.10 u. troosting ezers. Om 16 uur finale wirinaars. een kursus «Wie komt er in de gazet?» Donderdag 18 februari wordt een bezoek gebracht aan De Gazet van Antwerpen. Donderdag 25 februari zal dr. prof. Boone van de K.U.L. een voordracht houden over het onderwerp: «geschreven pers», ledereen is welkom. Inlichtingen bij De Spiegel, tel. 031/ 75.44.84. Bouwen in Vlaanderen Tot en met dinsdag 16 februari loopt in kasteel Cortewalle nog de expo «Bouwen door de eeuwen heen in Vlaanderen». Deze tentoonstelling is ingericht in samenwerking met de Rijksdienst voor Monumenten- en Landschapszorg. Alle dagen toegankelijk van 10 tot 12 en van 14-17.00 uur. Verzamelvrienden op reis Zondag 14 februari gaan de Kieldrechtse Verzamelvrienden een bezoek brengen aan de gewestelijke ruildag te Lokeren. Daar zullen zij deelnemen aan de ruilobjekten: zichtkaarten, munten, biervilten. Aanvang van de reis te 8.30 u. aan het Rito. K.A.V.-naailessen Voor praktische lessen in het maken van gordijnen en overgor dijnen, richt de K.A.V. van Kieldrecht een iesavond in op donderdag 18 februari te 13.30 u. in het centrum. Alle belang stellenden zijn verwacht. Tafeltennlsnamiddag De KWB-afdeling van Kallo organiseert zondag 14 februari een ping-pong-namiddag in de Parochiezaal. Aanvang te 14 uur. Week van de soldaat In het teken van de «Week van de Soldaat» doet de afdeling Kallo een koliekte aan de kerk. De soldaten in dienst ontvangen w I brengen, zorgen de meisjes van hun zustervereniging (vksj) er voor dat er elk jaar weer kilo's steaks verorberd kunnen worden. Het is nu voor de vierde maal dat VKSJ-Buggenhout een steak festijn organiseert, waarbij aan sympatisanten van de beweging de gelegenheid wordt gegeven om op een gastronomische wijze de kas te vullen. Op zondag 14 februari staan de deuren van zaal Rerum Novarum wagewijd open voor alle hongerigen die vksj en roodkapjes willen steunen. Zij worden er bediend van 11.30 uur tot 20 uur. De winsten worden natuurlijk besteed om de uitbouw van hun jeugdlokalen aan de Maricolleweg te verzekeren. HULDIGEN VAN BLOEDGEVERS Te Buggenhout bestaat er een bloeiende vereniging waarvan de leden zich belangeloos op regelmatige tijdstippen wat bloed laten aftappen. Op zaterdag 13 februari zullen deze bloedge vers ontvangen worden op het gemeentehuis. Tijdens een korte akademische zitting zal men hulde brengen aan de meest verdienstelijken onder hen. De ontvangst heeft plaats in de raadszaal van het gemeentehuis en vangt aan te 18 uur. KONCERT De Solisten van het Belgisch Kamerorkest koncerteren op uitnodigen van de gemeentelijke muziekschool in de zaal van de sporthal te Buggenhout. Als solisten treden op Jan De Maeyer (hobo) en Sylviae Traey (piano) Het koncert heeft plaats op vrijdag 12 februari 1982 en neemt een aanvang te 20 uur stipt. KLUBKAMPIOENSCHAP Het klubkampioenschap van de turnvereniging Nut en Vermaak heeft plaats op zondag 14 februari. Vanaf 14 uur zullen de jonge turners en turnsters hun proeven afleggen in de sportzaal van Er mag terug gevist worden op het Uonkmeer. Het resultaat: er wordt veel bliek gevangen (jj) In het Casino te Overmeire werden de kopstukken van de bouwmmaatschappij de Kleine Landeigendomin de bloemen gezet (v) MV Overmere houdt jaarfeest rdag 13 februari houdt de Overmeerse middenstanders '7 zijn jaarfeest in de zaal Jozef Poppe in de Veerstraat te >lking Berlare op 31.12.1981 31 december 1981 telde Berlare 12.403 inwoners, waaron- 6.232 mannen en 6.171 vrouwen. Er waren 145 geboorten naB8l en 148 overlijdens. Inwijkingen 496 - uitwijkingen 343. Beveren een pakket. Deel uw naam mee aan het sekretariaat, Beverse- dijk 40, 2748 Kallo. Vormingsdag De K.V.L.V.-Haasdonk houdt donderdag 18 februari een vor mingsdag voor haar leden. Die heeft plaats in de feestzaal Verstraeten aan de Kloosterstraat te Beveren. Aanvang te 14 uur. K.V.G. Ziekenzorg Woensdag 17 februari komt de K.V.G.-afdeling van Haasdonk te 14 uur samen in het Parochiehuis. Op het programma staat een praktische oefening rond «lederbewerking». Ruilklub Sint-Pieter Voor alle mogelijke ruilobjekten kan u terecht bij de Haasdonkse Ruilklub Sint-Pieter. Op zaterdagen 13 en 27 februari a.s. is er van 14 tot 17 uur ruilmogelijkheid in de Parochiezaal. Verrebroek seint De Landelijke Gilde van Verrebroek is op zaterdag 13 februari in feestvergadering bijeen in het Kultureel Centrum, dit vanaf 20 uur. Bij de K.A.V. zijn er op donderdagavond te 19.30 u. kooklessen onder het tema «Gerechten uit het buitenland». Allen welkom in het ontmoetingscentrum. Lichtkunst De Melseelse fotokring Lichtkunst organizeert maandag 15 februari een. avond over «Dokapraktijk» door Willy Struys en «Selektie van dia's voor de tentoonstelling». Aanvang te 20 uur in het Parochiehuis. K.V.L.V. Donderdag 18 februari houdt de Melseelse afdeling een vor mingsdag voor haar leden in de zaal Verstraeten te Beveren. Aanvang te 19.30 u. Verkeersveiligheid In de Verbruikersklub van Vrasene spreekt men op maandag 15 februari vanaf 20.00 u. over de verkeersveiligheid in de ge meente. Bijeenkomst in het parochiehuis. K.A.V.-spreekbeurt Maandag 15 februari heeft te 19.00 u. in het O.L. Vrouwinstituut te Vrasene een belangstellingsavond plaats van de K.A.V. over «De grote witte wereld van het ziekenhuis». Het is mevrouw De Ridder-Roodhooft die de debatten leidt. de gemeentelijke scholen, Hanestraat 92. Omdat het jonge tumvolkje nood heeft aan aanmoediging wordt er wel op een ruime publieke belangstelling gerekend vanwege de klubveran- twoordelijken. (Ivd) Hamme rnoirlsme met Roger bmenwerking met Vakantiegenoegens verzorgt Roger Van sel van de Beverse Fotoklub vrijdag 12 februari om 20 u. Ti. (toeristische avond, met beelden over de Schotse High- Js, een diareeks(je) over «Am Glockner» in Oost-Tirol, Kals '"Verdort en een bezoek aan de plantentuin van Meise. In MSildenhuis. Toegang 20 frank, tiek op Cortewalle Piet Stautkring richt zaterdag 13 februari opnieuw een pelkoncert in te Cortewalle. Aan de beurt zijn de Musici pemici o.l.v. Dejan Mijajev. Dit ensemble specialiseerde I vooral in de muziek voor snaren uit de achttiende eeuw. [zeer homogeen gezelschap. Aanvang te 20 u. Prijs: 150 fr. Emtenten, plus-3 en C.J.P.: 100 frank. i Gifeekbeurt over bouwkunst |0slamenwerking met de heemkundige Kring «Het Land van leren» richt de Piet Stautkring vrijdag 19 februari een I Cfekbeurt in over de bouwkunst. Deze avond staat in het er van de cyclus barok, ingericht door voormelde verenigin- in I Leen Pams, licenciate in de kunstgeschiedenis en de )orpeidkunde, is er aan het woord. Aanvang te 20 u. in het ebt|eel Cortewalle. [®"|i8ttentoonstellingen «Vier Eemers» huiptenaars die wensen tentoon te stellen in de café De Vier ;koJ®rs kunnen kontakt opnemen met Annemie en Walter 3r llminck, tel. 75.75.83. Schilders, etsers, fotografen en ande- gelijzijn welkom. Van 21.1.82 tot 14.2.82 is André De Paepe er grsJast. Van 15 februari tot 14 maart stelt Georges Lyssens er Jlgijtoon [ieftptekapriolen danskiub s rij mee wil met de Beverse danskiub naar de negende idspkapriolen in 't Begijnhof te Puurs, moet zaterdag 13 uldtoari te 19.30 u. op de Grote Markt zijn te Beveren. Daar d efdt het gezamenlijk vertrek gegeven van een nieuwe top-dag iet bestaan van de Beverse klub Gilde viert 2Q gaat hier om de Landelijke Gilde die zaterdag haar bal knizeert in de Katholieke Kring van de O.L. Vrouwparochie zang te 19.30 u. Het orkest The Telstars speelt ten dans. fcrten aan de zaal. utfilmers werdag 18 februari start te 19.30 u. in het projektiezaaltje l het Kasteel Cortewalle een gespreksavond van de Smal- jklub over «Vlotte montage». De leden van de klub zorgen jr projektie van eigen werk. Liefhebbers zijn welkom. lbiafe komt In de gazet? VIERDE STEAKFESTIJN de vzw De Spiegel aan de Stationsstraat 28 te Beveren loopt Net zoals de KSA jaarlijks een massa kipjes aan de man VRIJDAG 12 FEBRUARI 19 u.: Gezinssport B.G.J.G. Volleybal. Turnzaal Broekstraat. K.V.L.V. Center: praktische les, 6de les: «Wij naaien een kleed», door mevr. Rolliers, St.-Renildezaal. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den Bond. 't Fortuintje: voordracht: «Insekten voorkomen en biologisch In de feestzaal van het gemeentehuis te Hamme werd een infobeurs gehouden door de kulturele raad. Louis Pas, piano. Zaal De Greve. DINSDAG 16 FEBRUARI 18.30 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19 u.: K.A.V. H. Hart: eigentijds huishouden. Zouaaf. k 19.30 u.: K.V.L.V. Moerzeke: vormingsdag, met consulente Annie Marijsse. Zaal Agra, Zele. K.V.L.V. Zogge: vormingsdag voor bestuursleden van het gewest Zele. Zaal Agra. K.A.V. Moerzeke: «Het nieuwe erfrecht». Zaal Vier Ge- kroonden. Judoclub Jitsu-Kwai: training voor 14 jaar. Volkshuis. 20 u.: K.W.B. Moerzeke: «Het nieuwe erfrecht», door de h. Van Gucht, advokaat. Zaal Vier Gekroonden. K.V.L.V. Moerzeke: turnen, door mej. Ceuvelt. Meisjesschool. 20.30 u.: Gezinssport B.G.J.G.: training volleybal. Turnzaal Broekstraat. WOENSDAG 17 FEBRUARI 13 u.: K.B.G. Rust na Arbeid: kaarten. Zouaaf. 14 u.: K.B.G. Rust na Arbeid: turnen. Zouaaf. 18.30 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. 19 u.: Ritmische dans- en turngroep «Het Korenbloempje», ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. Klein Hulst. 20 u.: Ritmische dans- en tumgroep «Het Korenbloempje»: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. DONDERDAG 19 FEBRUARI 19 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19.30 u.: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. K.W.B. Moerzeke Zondag 14 februari in de zaal «De Vier Gekroonden» gaat de 3* rit door in de wedstrijden kaarten en bakschieten. Er wordt weer eens een felle strijd verwacht in dit kriterium. Aanvang om 18.30 uur. K.V.L.V. MOERZEKE Maandag 15 februari wordt de jaarlijkse Feestvergadering begonnen om 15 uur met een H. Mis in de Sint-Martinuskerk. Daarna in het lokaal Boerenbond «Vorming en Ontspanning» door de h. Herman Geeroms. ERFRECHT Dinsdag 16 februari om 20 uur in de zaal «De Vier Gekroonden» wordt er door toedoen van K.A.V. en K.W.B. Moerzeke een voorlichting gegeven door de h. Van Gucht, advokaat, met als thema: «Het nieuwe erfrecht». Buggenhout KRACHTBALFAN EN OUD PAPIER De leden van de Buggenhoutse krachtbalclub blijven aktief in het verzamelen van oude kranten en tijdschriften. Hun volgende ophaaldag werd gepland op zaterdag 20 februari. Oud papier klaar houden dus! Intussen zullen er op verschillende auto's ook stickers verschij nen waardoor de eigenaars kenbaar maken een «krachtbalfan» te zijn. Deze zelfklevers werden in de club rondgedeeld met de dringende vraag om ze op de wagens, boekentassen of fietsen te bevestigen. De prijs van een «krachtbalfan-sticker» bedraagt 20 fr. Op zaterdag 13 februari neemt de club weer deel aan een jeugdtornooi. Hopelijk hebben de Buggenhoutse jongens nu wat meer geluk in Limburg. Verkiezing Miss Bolhoed. Helene Colman kreeg de fel begeerde titel, (vh) bestrijden», door Paul Van Oosterwijck. Zouaaf. 19.45 u.: Patro St. Jan: schaatsen te Wilrijk. Terug te 24 u. 20 u.: 't Klokhuis: stichtingsvergadering van de 2de V.A.W. Wijngilde van Oost-Vlaanderen. Dansclub Sjiwa: Iesavond. Zaal Familia. ZATERDAG 13 FEBRUARI 10 u.: 't Klokhuis: studiedag/evaluatie 10 jaar Klokhuis. Hoe doen we er nog eens 10 jaar bij? Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 14 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. 18 u.: The Old Chap: stuurgroepvergadering. Open voor alle leden. 19.30 u.: H. Hartkoor: zangstonde. H. Hartkerk. 20 u.: Wuitenskomitee: Prinsenbal met het orkest «The Conti nentals». Den Bond. ZONDAG 14 FEBRUARI 9 u.: Filatelieclub Nationale Ruilbeurs. Staat open voor allerlei hobby's: prentkaarten, munten, postzegels, sigarenbanden, zicht- en fantasiekaarten. Vrij toegankelijk voor iedereen. Feest zaal Gemeentehuis. Vrouwenhuis: «Stervensbegeleiding», door de h. Hugo Onghe- na. Ook te 20 uur. Hospitaalstraat 63. 9.30 u.: Jeugd- en mimeatelier «Aksiedent»: stilte als span ningselement, ritme en tempo. Zaal De Ring. 10 u.: Voetbal KKSF. V.K. Hamme (miniemen) - V.S.V. Terrein Moerheide. Judoclub Jitsu-Kwai: training voor iedereen. Volkshuis. 14 u.: Gezinssport B.G.J.G. Volleybaltornooi te Buggenhout. 18 u.: K.V.L.V H. Familie: Erfrecht voor de langstlevende. Door een spreker uit Leuven. 18.30 u. C.M.B.V. Moerzeke: Feestvergadering met animatie. Retraitehuis Moerzeke. K.W.B. Moerzeke 3de wedstrijd kaarten en bakschieten. Zaal 4 Gekroonden. 20 u.: Dansclub Sjiwa: oefenavond. Zaal Familia. Lebbeke Belottersklub De Bierboom De volgende prijskaarting heeft naar gewoonte plaats de derde zondag van de maand, dus nu zondag 21 februari. Aanvang om 19 u stipt. Ook nieuwe leden zijn hartelijk welkom. V.Z.W. 't Dak De vzw 't Dak opent op vrijdag 12 februari om 19u30 een Onthaalhuis in de Poststraat 1 te Lebbeke. BURGEMEESTERSBAL Het jaarlijks bal van oud-burgemeester Mertens heeft plaats op zaterdag 13 februari vanaf 21 uur in de zaal Sportpaleis. Aalstersestraat te Wieze. De toegangskaarten (80 fr) geven recht op deelname aan een gratis tombola. Het orkest «THe musical Friends» speelt ten dans. FANFARE-BAL Op zaterdag 13 februari organiseert de Kon. Fanfare St.-Cecilia van Wieze in de oktoberhaile B een groots dansfeest met het orkest «The Blue Lines» dat van 21 uur af voor de stemming zorgt. Aan de toegangskaarten (60 fr.) is een gratis tombola verbonden. BLOEDAFNAME Het bloedtransfusiecentrum van het Rode Kruis Aalst, afdeling Wieze, organiseert op maandag 15 februari vanaf 19 uur een bloedafname in de gewone lokalen van de jongensschool (ingang langs Schoolstraat). Bakkers van Dendermonde hielden hun jaarlijks patroonsfeest. Het moment om eretekens uit te reiken. Theo De jr h k, Frans Van Hecke, Aimé Van Hecke, Henri Sarens en Marcel Van Riet kregen het ereteken van de arbeid 1' klasse il d lef ereteken van de Beroepsvereniging 2' klasse, (ks) MAANDAG 15 FEBRUARI 13.30 u.: K.A.V, Center: winterwandeling. Vertrek aan Den Bond. 14 u Vrouwenhuis: «Praatnamiddag». Welke rol speelt de liefde in een vrouwenleven? Hospitaalstraat 63. 14.30 u.; K.B.G. Rust na Arbeid: voordracht door een dokter; groepsgesprekken. Zouaaf. 15 u K.V.L.V. Moerzeke: feestvergadering. H. Mis. Daarna vorming en ontspanning, door de H. Herman Geeroms. Lokaal Boerenbond. 19.15 u.: Fotokring Imago: bijwonen van een multivisie diapro jectie met 6 projectoren door Fotogroep Geel. In het auditorium van Agfa Gevaert te Mortsel. 19.30 u.: The Old Chap: volleybal. Turnzaal Broekstraat. 20 u.: K.V.L.V. Zogge: yoga, door de h Wilsens, Parochiezaal. Kultureel Komitee: solisten van het Belgische Kamerorkest en KINDERWELZIJN Dinsdag 16 februari van 14.30 tot 15.30 uur in de lokalen van de jongensschool kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 jaar, met gelegenheid tot inenting tegen kinderverlamming, kinkhoest, klem en kroep. Pronostiekersclubs «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Deze week waren er twee winnaars, ieder met 6 punten: Bernadette Hermans en Maria Robberecht. In het klassement zijn er vier leiders. Willy Waterschoot, Francois Van Mol, Christianne Poppe en Pros Verschelden elk 74 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt, Gustaaf De Bock was de enige winnaar met 9 punten. In de rangschikking delen - Anita Lelie en Gaspard Pirijns de leiding met 115 punten.

De Voorpost | 1982 | | pagina 17