i Lede voor de akademische zitting n.a.v. de viering van vijftig jt 18 - 12.2.1982 - De Voorpost Vrijdag, 12 februari 20 uur: Kruiden in de liefhebberstuin. Welke kruiden kunnen we best zaaien? Organisatie. Volkstuinders H. Kruis in de parochia le feestzaal H. Kruis, Lange Minnestraat. Zondag, 14 februari 14.30 uur: Wandeling in het mooie Pajottenland met VTB-VAB- VWB. Vertrek Mollem-Kerk. Zaterdag 20 februari Kamavalfeest 3* Leeftijd in «Villa Letha» (15 uur) Zondag 21 februari KVLV«Smetlede: Algemene Vergadering: Verbonden in en door 't gezin. Lokeren Lievekenswandellng Op 14 februari om 14 u. wandeling met vertrek aan de kerk van Heiende, maximaal drie uur gaat men op stap met Wandelklub Waasland. Jan Decleir Zaterdag 20 februari om 20 u. vertolkt Jan Decleir in het kultureel centrum, Torenstraat, «De tijger en andere verhalen» van Dario Fo. Kaarten kosten 120 frank in voorverkoop, 140 aan de kassa en houders van een reduktiepasje betalen 100 frank. LEF Werkgroep Geeft zijn eerste avond Politieke vorming, met als thema «Analyse van het Socialisme» prof. Van den Eynden Deze avond gaat door in de Torenzaal zaal 3 te Lokeren op vrijdag 12 februari om 20 uur. De volgende vormingsavonden volgen dan op 26 februari en op 12 maart. Jeugdhuis Den Hert Geeft 1* op vrijdag 12 februari een muziekkwis, die begint om 20 uur. 2* een optreden van de Nederlandse formatie «Silly Thing», eveneens om 20 uur, in het lokaal op het Zand. KWB Gewest Lokeren Geeft zijn finale van het gewestelijk kampioenschap (kaartspel). Inschrijvingen van 19 tot 20.45 uur te Heiende in Café De Zaal, op zaterdag 13 januari. KVLV Oudenbos Geeft op maandag 15 februari een voordracht «Getrouwd zijn is niet altijd hetzelfde». In de parochiezaal om 19 uur. KAV Onze Lieve Vrouw Kop Gespreksavond: «Godsdienstige opvoeding van kleine kinde ren» door J. De Beleyr. In de parochiezaal om 19 uur op maandag 15 februari. KAV Heiende Gespreksavond: «Wonen meer dan een dak boven je hoofd». Tweede deel. In de Stadsschool Heiende om 19 uur op woens dag 17 februari. knapenkoor In Dulci Jubilo (Iv) Sint-Gillis-Waas Kasseien kopen Tegen 200 fr./m2 kan je kasseien kopen bij het gemeentebe stuur. Op 1 maart immers beginnen de verbeteringswerken aan de Heide- en Kapelstraat in De Klinge en moeten de kasseien weggebroken worden. Wie de baksteen in zijn maag voelt rommelen schrijve een brief aan het schepenkollege, graag vóór 28 februari. Beeld van een man Raymond Schrijvers regisseert volgende akteurs: Myriam De Munck, Frangois Van Hul, Jeannine Van de Vijvere, Omer en Elza De Munck, Frangois Cantens, Monique Van Wauwe, Alois Schelfhout, Maria De Smit. André Vertenten, Gerda Stoop en Marcel Beek Ze spelen op 13, 14 en 20 februari om 20 u. in de zaal Katholieke Kring, Kerkstraat, «Een beeld van een man», een blijspel in drie bedrijven van J. Hemminck-Kamp Kaarten (konsumptie inbegrepen) kosten honderd frank. Reserveren bij Monique Verherbruggen, Bunderstraat 9, tel. 70.67.61 Beroepstuinders De beroepstuinders krijgen een wettelijke kompensatie voor de verhoogde aksijnzen op gasolie en stookolie. Vóór 1 april kunnen de telers die hiervoor menen in aanmerking te kunnen komen, formulieren aanvragen op het gemeentehuis. De Lokerse Prins Rudi I was op bezoek bij de Rare Mannen van de Heirbrug md FC Plezantshop: karnavalba! De damesvoetbalploeg FC Plezantshop organiseert in samen werking met D.l. Sport Ourson een groots karnavalbal op zaterdag 13 februari in de zaal Commerce op de Grote Markt. Aanvang te 20.30 uur. Studio Radio Maeva zorgt voor de muzikale omlijsting. Ballade van het Vlaamse dorp Op vrijdag 19 februari te 20 uur wordt in de konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek de eksploratiefilm «Ballade van het Vlaamse dorp» vertoond door filmrealisator Jos Aerts. Deze prent is het resultaat van een kritische eksploratietocht doorheen Vlaanderen. Jos Aerts en zijn filmploeg gingen in eigen milieu op zoek naar een leidraad voor het wel en wee van de Vlaamse dorpen. Vertelnamiddag Op woensdag 17 februari te 14.30 uur vertelt Gaston Van der Gucht in de vertelzaal van de jeugdbibliotheek op het H. Heymanplein Van der Gucht schreef verschillende romans, waarin hoofdzakelijk gehandeld wordt over kinderen in noodsi tuaties. Voor verschillende van zijn werken werd hij tevens bekroond, o.a. voor «Bunkerratten», «Boefjes uit mijn straat» en «Olifantenwraak». Van der Gucht is ook de stichter van het reizend jeugdteater Nele. Bijbelstudieavond Op maandag 15 februari te 20 uur organiseert Bijbel en Archeologie in de Reynaertzaal vari de stedelijke openbare biblioteek een bijbelstudieavond Toneel Op 13, 14 en 15 februari wordt te 20 uur de toneelvoorstelling «De appels van Eva» vertoond in de stadsschouwburg Dit blijspel in drie bedrijven van dr. Allan Berthall zal opgevoerd worden door de Koninklijke Toneelkring «Sint-Genesius» Met de opvoering van maandag 15 februari zal mevrouw Lanoye- Verbeke haar veertigjarig toneeljubileum vieren Filmforum Op woensdag 17 februari wordt te 20.15 uur in de studio van Zaal Select I de forumfilm «Cristo si fermato a Eboli» vertoond. Deze filmavond wordt georganiseerd door de Centra le voor Socialistisch Kultuurbeleid, de Katolieke Filmliga en de Vriendenknng der Oud-Ateneumstudenten. Het betreft een 150 minuten durende Italiaanse kleurenfilm (1978) van Francesco Rosi, naar het gelijknamig autobiografisch boek van Carlo Levi, die tot de grootste Italiaanse schrijvers van deze eeuw wordt gerekend. Gan Maria Volonte, Paola Bonacelli, Lea Massari en Irène Papas zijn de hoofd vertolkers Francois Glorieux Op dinsdag 16 februari te 14.45 uur en op donderdag 18 februari te 14.30 uur organiseert «Jeugd en Muziek» in de Stadsschouwburg een concert met Frangois Glorieux, Op donderdag 18 februari te 19.30 uur geeft het Percussieorkest van Antwerpen eveneens een concert in de stadsschouwburg. Balletrecital Na verscheidene maanden van geduldig oefenen is de leiding van de balletschool Laffont verheugd, andermaal een verfris sende balletavond te kunnen aanbieden aan de plaatselijke bevolking. Zo een balletrecital heeft maar om de vier jaar plaats en de balletschool kon zich in het verleden steeds verheugen in een ruime publieke belangstelling De direktie hoopt dit jaar opnieuw met klassiek ballet, met kleur en licht, met fijne muziek en jeugdige charme, het publiek een aangename avond te bezorgen. De eigen leerlingen voeren karakterdansen en klas siek ballet op. De groep Clapaja werd uitgenodigd voor het opvoeren van enkele jazz-nummers. Zoals men weet is de balletschool Laffont de enige privaatschool in de stad die al meer dan 20 jaar konsekwent de klassieke balletopleiding promoveert. Hogergenoemd balletrecital is gepland voor zater dag 20 en zondag 21 februari te 20 uur en zal opgevoerd worden in de stadsschouwburg. Reuma «Volksziekte nummer één»: reuma. Dr. E. Veys van de Gents rijksuniversiteit spreekt daarover op dinsdag 16 februari or 20u30 op uitnodiging van de Katholieke Gilde-K.V.H.U. Hij lef ook het verband met erfelijkheid en milieu. Dr. Marcel D Brabanter leidt in. Stadsschouwburg, 16 februari, 20u30 Wandelzoektocht Zondagmiddag, 14 februari organiseert het jongerencentrum Verschil» uit Nieuwkerken een wandelzoektocht 10 km), wandeling leidt langs de zoetste overblijfselen van het dorp wordt gekruid met listige vraagjes en hier en daar een aan moeilijke opdracht. Onderweg zult u fris (drankjes) of war (soep) onthaald worden door de organisatie, want dorstigi zullen onderweg anders niet aan hun trekken komen daar1 bewust café's, bars en dergelijke links hebben laten liggen. K rekent op uw komst. Schrijf in tussen half twee en half drie ons jeugdcentrum «'t Verschil», Nieuwkerkenstraat 24 Nieuwkerken. Stekene Zwemmen met de Bond Reeds vele jaren geeft de Bond voor Grote en Jonge Gezinne zijn leden de kans om te leren zwemmen ofwel om det gezonde sport regelmatig te onderhouden. Zojuist startte alwer een nieuwe zwemkursus, de 22*. bestaande uit 15 lessen in h stedelijk zwembad te Sint-Niklaas, telkens op een dinsdt tussen 21 en 22 uur. Geïnteresseerden kunnen zich nog stee< laten inschrijven bij mevrouw Annie D'Eer-Gorrebeeck, Pole» laan 6 te Stekene. Per persoon kost zo'n 15-lessencyclus 530 (toegang, verzekering, zwemles), terwijl een gezinskaart voor of meer deelnemers van één en hetzelfde gezin slechts 1.500 kost. Kemzeekse volleybaljeugd Vanaf aanstaande zaterdag (dus 13 februari) start de Kemzeel se volleybalklub met een intense jeugdopleiding. Al wie ouder i dan 14 jaar en een gezonde en mooie sport wil beoefenen en/< aanleren kan zich in kontakt stellen met trainer-opleider Mar Vereecken, Stuyvenberg te Kemzeke. Al die jongeren worde trouwens verwacht in de Kemzeekse turnzaal op zaterdag 1 februari vanaf 14 uur. Judoklub Kwal Alle Stekenaren die geïnteresseerd zijn in judo, kunnen kontal opnemen met de Kemzeekse judoklub «Kwai» ofwel een binnenlopen tijdens de trainingen van de klub. Deze traininge gaan door op zondagvoormiddag tussen 10 en 11 uur voor d volwassenen en tussen 11 en 12 uur voor de jeugd. Maandagt vond is er van 19 tot 20 u training voor de jeugd en van 20 tot 2 u. voor de volwassenen. Theoretisch rij-eksamen De Hellestraatse KWB-afdeling is nu gestart met enkele lesse die meer op de praktijk zijn gericht: hoe z'n rijbewijs «goe< koop» halen. Vrijdag 29 januari ging een avond door onder d titel «ken ik de wegkode» en vrijdag 12 februari gaat het ov< «het teoretisch eksamen». Een «écht» examen zal worda afgenomen en besproken onder leiding van adjunkt-politiekorr missaris O. Vandervreken uit Sint-Gillis. Het spreekt voor zi dat alle ingeschrevenen tijdig io zaal «1 Helleke» worde verwacht. Klubavond - Jong KAV Onder leiding van mevrouw De Schrijver - De Moyer organij de Jong-KAV afdeling van Stekene-center een klubavond ov« «luisteren naar kinderen». Deze interessante avond gaat o( vrijdagavond 12 februari met begin te 20 uur in zaal He Gildenhuis. Tijdens deze avond zullen onder meer de nieui metodes van Thomas Gordon voor overleg in het gezin word» uitgelegd en besproken. d J vem 16 1 le IS oer W Woensdag, 17 februari 13.30 uur: Kookles «Zuivel. Belgische kaas, lekkere kaas» door KVLV-Lebbeke-Center in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat 15 uur: Inlichtingsvergadering met bespreking nieuwe statuten, vakantieregeling en daarna ontspanning door KBG Lebbeke, in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat. KULTUREEL CENTRUM TE LEBBEKE Op dinsdag, 23 februari gaat de eerste vergadering door van de werkgroep «Cultureel Centrum Lebbeke», in de raadszaal van het gemeentehuis, Dorpsplaats te Lebbeke. ledereen die graag op de ene of andere manier meewerkt aan de voorbereiding van de bouw van het cultureel centrum, kan zich bij deze werkgroep aansluiten. BOEMERANG We vernamen dat de nawerking van de 11.11.11 -aktie te Lebbeke, via o.a. kaartenverkoop, nog 1460 fr. in het laatje gebracht heeft. Dit bedrag werd overgemaakt aan de bevoegde instanties. Zaterdag 13 februari Jeugdhuis «Leeuwerik»: Valentijn-TD Prins Camavalverkiezing in zaal «Volkskring». Orkest: Dick Barry Zondag 4 februari Receptie t.o.v. de huldiging van verscheidene verdienstelijke personen in Kultureel Centrum, 10.30 uur. Maandag 15 februari Oprichting «Leedse Kunstkring» in het Kultureel Centrum (20 uur) Dinsdag 16 februari K.V.L.V. Impe: Feestelijke nagerechten in ieders bereik Ouderkomitee Stella Matutlna (19.45 u): De noodzaak en taken van een PMS-Centrum Woensdag 17 februari K.V.L.V.-Lede: Naaicursus Pnjsuitreiking 5* Teken- en schilderwedstrijd voor scholieren in «Kultureel Centrum». 19 uur Lokerse Postzegelkring Mevrouw Laura Luckx toont een gedeelte van haar verzameling «Polen» in de Torenstraat 1 op zondag 14 februari om 10 uur. Hobbyclub Lokeren Houdt een ruildag in samenwerking met enkele andere Waas- landse gemeenten. Daarbij een beperkte tentoonstelling «Prentkaarten met Bloemen» door A. Poppe. Op zondag 14 februari in café De Beurs. Markt, om 10 uur. Donderdag 18 februari CMBV-Lede: Armoede in de wereld, in de «Volkskring» 19.30 uur CMBV Smetlede: Algemene Vergadering: Kreatief hand werken Vrijdag 19 februari Jeugdhuis «Leeuwerik»: Film: Een vrouw tussen hond en wolf 20 uur. KVLV Heiende Houdt op zondag 14 februari haar algemene vergadering met als thema «Geloven met grote Kinderen» door de heer Gee- roms van Aalst, De vergadering gaat door in café De Zaal om 14 uur. KVLV Eksaarde Hobbyclub: «Breien en Naaien» in het Gildenhuis op maandag 15 februari om 13.30 uur. Het toneelgezelschap Mensen achter de dijkvan Hamme voerde in het Spinnershof te In Hamme-Centrum werden de hoofdprijzen uitgereikt van de eindejaarswedstrijd. Hamme-Zogge het stuk «Gieren op 't veilige nestop. (vh) heer Alfons Philippe ging met de hoofdprijs lopen (vh) KLJ. Sint-Anna, Lokeren Heirbrug Derde groot Sprokkelbal met «Ranch Band» gaat door op zaterdag 13 januari om 21 uur in de zaal Gentse steenweg 1 te Lokeren. Toneelkring Bezeboot Eksaarde-Doorslaar Opvoering van «Tweemaal twee op de Canapé». Een blijspel van de schrijver Mare Camoletti. De twee vertoningen gaan door in de zaal Doorslaardorp 72 op zaterdag en zondag 13 en 14 februari om 20 uur. Centrum voor Technische opleiding te Lokeren Hiermede worden alle belangstellenden uitgenodigd op een voordracht, geïllustreerd met dia's en transparanten over Mikro- golftechniek in de Industrie, door ir. J. Catrysse, docent aan de Katholieke industriële Hogeschool West-Vlaanderen te Oosten de. Deze voordracht zal plaats hebben op zondag 14 februari te 10 uur in de Sint-Laurentius Technische School Prosper Thuys- baertlaan 1 te Lokeren. De toegang is kosteloos. De tekstbro chure is ter plaatse verkrijgbaar. KWB Sint-Laurentius Geeft een zeer interessante voordracht over «Het fiskaal regime gunstig voor ons gezin?» In het Centrum op zondag 14 februari om 10 uur. Kijkwoning In het kader van de stadsvernieuwingskampagne opende het stadsbestuur aan de Leopold ll-laan nr. 37 een kijkwoning. Het betreft een oud huis met een straatbreedte van 4 meter dat totaal werd verbouwd en aangepast aan de huidige normen inzake huisvesting. De woning is vanaf 10 februan toegankelijk voor het publiek, elke woensdag van 14 tot 19 uur en elke derde zaterdagnamiddag van de maand van 14 tot 17 uur. Voor een bezoek op afspraak kan men terecht op het telefoonnummer 031/76.34.71 (toestel 34). Voor aquarium- en terrariumbezitters Wie als beginneling iets meer wil vernemen over het inrichten van een aquarium, terrarium of paludarium kan voortaan terecht bij een nieuwe vereniging. Alle belangstellenden worden zater dag 13 februari te 20 uur verwacht in het Centrum op de Sint- Niklase Grote Markt. Inlichtingen kunnen ook telefonisch inge wonnen worden bij R. Pieters op het telefoonnummer 031/ 77.50.69. Op zondag 7 februari zong het soldatenkoor van in de Sint-Niklase Heilig Hart kerk, ter gelegenheid van Week van de Soldaat. Op verzoek van het stedelijk Milac-komité kwam dit momenteel het enige Belgische soldatenkoor, naar de waar het op heel wat waardering kon rekenen. De bezieler is aalmoezenier Parmentier, die hiermee dat onze jongens en meisjes hun vrije tijd in Duitsland nuttig willen gebruiken. Ter afsluiting van de 35ste van de soldaat wordt op zaterdag 13 februari Milac-avond georganiseerd in het Dobocentrum, lenstraat 10, Sint-Niklaas, te 21 uur. Inkom gratis.

De Voorpost | 1982 | | pagina 18