ekblad tan Bender Van Remoortel Stad Sint-Niklaas: «We laten Sportkring niét links liggen!» Nieuw gemeentebeleid verdient steviger aanpak Rouwkransen in zijde - plastiek en levende bloemen Droom ging in vervulling. Oók liefhebbersklubs hebben recht op stadsterreinen Arrondissementeel CVP-kongres te Dendermonde een uitgave van VRUDA6 12 FEBRUAR1 1982 35' JAARGANG NR. 6 - 28 F BIOBmencenter Nieuwebaan 2, 9180 BELSELE - Tal. 031/72.37.75 Elke Sint-Nüclase belastingbetaler draagt voor sportinfrastruktuur 3,3 frank per honderd bij. De hele gemeenschap van Sint-Niklaas levert een financieel- sportieve inspanning van 27,43 miljoen. De stedelijke sportinfrastruktuur moet positief worden uitgebouwd, ten bate van héél de Sint-Niklase bevolking. Sportkring Sint-Niklaas én de fiefhebbersvoetbalklubs en de honderden èndere sportverenigingen moeten daar wel bij varen N.a.v. recente persberichten (zie o.m. De Voorpost van vorige week) werd dinsdagavond ten stadhuize in Sint-Niklaas een perskonferentie op het getouw gezet. Schepen De Winne en sportpromotor Heirbaut deden het beleid t.a.v. Sportkring en de overige sportverenigingen nog eens uitvoerig uit de doeken. Schepenen Vergauwen, Foubert en Decolvenaer en raadsleden Van Daele, Van Hoeylandt en De Coeyere woonden de bijeenkomst bij. Sportkring niét in de kou Volgens de stedelijke bewindslui heeft de stad sedert de Sportkring-aankoop in 1979 (gronden, gebouwen) een voortdurende zorg aan de dag gelegd, heeft ze permanent aangestuurd op verbetering van de geelblauwe installaties. Ruim 31 miljoen werd inmiddels gespendeerd: 20 of méér kostte de overname, de prefabkabines vergden ruim 3,5 miljoen, in de begroting is voor de aanleg van een definitieve parking wel vijf miljoen voorzien. Néé, Sportkring heeft niét te klagen, aldus de stad. En dan te bedenken dat de KSNS de stadsterreinen huurt voor een symbolische frank; reken er het onderhoud van de grasmat, de schilderwerken aan de tribunes en de jaarlijkse subsidie ook maar bij Sportkring kreeg in 1981 een forfaitair bedrag van 40.000 frank toegewezen, voor jeugdsportpromotie wel 316.000 frank. In de nabije toekomst wordt de stad eigenaar van de percelen rond het stadion. Van die expansie zullen ook de liefhebbersvoetbalklubs kunnen genieten. Het gebrek aan trainingsruimte is een probleem dat niet alleen Sportkring, maar ook andere klubs ter harte gaat, bekommert. De in groot-Sint-Niklaas kompetitie spelende ploegen hebben volgend aantal pleinen ter beschikking: Sportkring 3, Sinaai 2, RS Haasdonk 2, Gerda 2, White Boys 3, Excelsior 2. De liefhebbersploegen mogen voetballen op 3 terreinen in Nieuwkerken, 3 op De Ster en 2 op De Witte Molen. Terreinplannen De voetbalklubs schreeuwen om uitbreiding van de sportinfrastruktuur. aldus de stedelijke woordvoerders; ze zijn niet alleen, ook de zaalsporters hebben met volzette zalen te kampen. Daarom wil men in de toekomst komen tot een totaal van 36 beschikbare «stedelijke» velden, waarvan 27 in stadseigendom. Het sportcentrum in Belsele is goed voor 3 terreinen, dat van Sinaai voor 4, Nieuwkerken biedt ruimte voor 4 terreinen plus 1 extra (polyvalent plein), De Ster stelt nog eens 1 terrein ter beschikking. En dan is er Puyenbeke. Het onteigeningsdossier van dit projekt werd door de gemeenteraad goedgekeurd, ook de provincie gaf haar zegen en weldra start de onteigeningskommissaris met de definitieve onteigening. Tien terreinen zijn daar in optie. Respekt? Sportkring verwende, ondankbare klub? Je zou het zeggen, stelt men van stadswege. De stad heeft nimmer de bedoeling gehad. Sportkring tégen te werken als het de huidige cafetaria wou of wil uitbreiden. De stad, zeggen de woordvoerders van de stad, weigert haar medewerking natuurlijk niét. Gratis mag Sportkring komen trainen op de terreinen in de Meesterstraat in Nieuwkerken. De uefa's oefenen daar sinds 1978, de A-kern stoomt zich daar drie. vier avonden per week klaar sedert het huidige seizoenbegin.«A!s de KSNS daar ongevraagd dan ook nog een oefenwedstrijd organiseert op zondagnamid dag, wanneer alle andere matchen vanwege de terreingesteldheid zijn afgelast, dan is het maar normaal te noemen dat de liefhebbersploegen die zich daar gevestigd hebben, zich tegen het kapotspelen van «hun» terrein heftig verzetten. Uiteraard is ook het stadsbestuur niet gelukkig met dergelijke houding», zo luidt de repliek, het kommentaar van de stedelijke bewindsvoerders. Zal het geruzie rond de terreinen wel koelen zonder blazen?. De stad Sint- Niklaas hoopt dat zéér en stuurt op overleg aan met de respektieve verenigingen. Dat kan via «de passende adviesorganen», met name het kontrole- en overlegko- mité, het voetbaloverlegkomité én de sportraad. G.V. en W.V. «Een lauwe regendag in februari...» zegt het vertrouwde stemge luid van Jos Ghijsen in het zaterdagse «Te bed of niet te bed» en het liefst zouden we maar meteen weer naar bed willen. We voelen ons boos en verdrietig tegelijk om wat gisteren boven onze naam als «artikel» in deze krant is verschenen over de Aalsterse Prins Karnavalverkiezing. Het was een zielloos opstelle tje geworden, vakkundig inge kort tot onooglijke proporties; er werden de kandidaten woorden in de mond gelegd die ze nooit hadden uitgespro ken. We durven ze vanavond haast niet onder de ogen komen... Geen klap doen? «Weet je wat we doen, we doen geen klap vandaag» stelt Conny Van den Bos ons voor en we voelen veel lust om op haar voorstel in te gaan. Buiten kruien Maartse buien dik en donker door de februa- rilucht en het lijkt wel of het Jempi tijdens zijn vrije show. Niemand betwist dat hij de beste show weggaf. (CDJ) nooit klaar wordt vandaag. Landerig staren we door het venster naar de regendruppels die onvermoeibaar uit de lucht blijven plenzen. Verrekte rotdag... Vrolijker 's Avonds, na een verkwik kend bad, gaat het leven er weer wat vrolijker uitzien en uiteindelijk trekken we welge moed richting Keizershallen. De bierprinsverkiezingen van vorige week indachtig, arrive ren we een halfuurtje later dan het voorziene aanvangsuur: we hebben tijd zat, zeker als de jury er opnieuw een maraton- zitting van maakt. De Keizershallen zitten stamp vol uitgelaten karnavalisten. Als we binnenkomen is Kamiel Sergant net bezig de kandida ten voor te stellen. Het valt dadelijk op, dat Jempi het hoogst skoort op de applaus-* meter. Maar het moet natuur lijk allemaal nog beginnen. Kamiel brengt stemming Na het traditionele dansje van de Gilles geeft presentator Ka miel weer formidabel op dreef! de kandidaten hun vaste opdracht: ze moeten een karnavalaffiche samenstellen. Jef was vooruitziend en maak te de affiche voor volgend jaar al klaar. Jempi zette Aalst zui nig op zijn kop en vertrouwde Michel het snoeiwerk aan de pluimen toe, terwijl Eddy alles in het driedubbel zag. Meteen zit «het spel op de wagen» en nadat Kamiel de winnende nummers van de tombola heeft afgeroepen kan het spel definitief beginnen. Intussen lopen we de kersverse bierprins Goebby tegen het lijf. «Waarom stond er geen foto van de bierprins in de Voorpost?» vraagt hij en we blijven de simpatieke jongen helaas het antwoord schuldig. Knap maar langdradig... Op het podium is Jef Cooman verschenen als wijze uit het Oosten, op zoek naar de groot ste karnavalstad van Europa. Op de tonen van Benny Ney- man's «Vrijgezel» zingt Jef «'n Voil Jeannet kaan goed ver- woiten...» en schepen De Maght wordt bedacht met «Anny, haaft na mè zaksken ne kier vast!» Michel de plui- mensnijder, Nicole de leadzan- geres van het Corum, de glo betrotter Enrico en Radio Ca- roline-vedette komen allen aan de beurt in 'n voortreffelijke show waarin duidelijk de hand van Michel Cleemput voelbaar is, doch waar kandidaat Jef kennelijk hard aan heeft ge- Het geluk straalt van het gezicht van prins-karnaval 1982 Jempi! (CDJ) Het afscheid van voorzitter Jef Van Wesemael, de verkiezing van J. Vincart tot z(jn maar werd in vier werkgroepen ook naarstig gedokterd aan het toekomstig gemeentebe en de viering van minister Jan Lenssens vormden zowat de hoofdbrokken van leid. Dat gebeurde aan de hand van een dossier dat onder de leiding van Jules Vincart arrondissementeel kongres van de Christelijke Volksparty van Dendermonde dat in werd samengesteld en haast 60 pagina's telt. Daarnaast viel ook de aanwezigheid op van zaal Trefpunt door een 200-tal partijleden werd bijgewoond. Op het programma waarnemend nationaal voorzitter Frank Swaelen die in zijn slottoespraak de nadruk evenwel niet alleen een viering van deze spoortrekkers van de plaatselijke CVP, legde op de samenhorigheid als basis voor een nieuwe en hoge vlucht van de CVP. arrondissementeel CVP kongres te Dendermonde werd druk bijgewoond v) In zijn verwelkoming on derstreepte kongresvoor- zittcr Van Wesemael dat er bij de CVP vier basisideeën leven die bepalend zullen zijn vöor de gemeente raadsverkiezingen. In de eerste plaats gaat het om de kristendemokratische over tuiging, wat inhoudt dat de partij bouwt op de mense lijke waarden die de grond vesten zijn voor onze wes terse beschaving. In de tweede plaats het gezin als de kern voor de samenle ving en als de meest geëi gende plaats waar man en vrouw tot ontplooiing kun nen komen, en als ouders kunnen instaan voor de op voeding van de kinderen. Dan is er nog de soberheid die door de krisis wordt ingegeven en die maken dat de gemeentelijke be- leidsdaden enger worden. Tenslotte is er de participa tie, waarmee men wil on derstrepen dat elke per soon opnieuw de kans moet krijgen om zijn eigen per soonlijkheid te ontwikke len maar ook verantwoor delijk moet zijn in de maat schappij. Daarna was het de beurt aan Jules Vincart om het kongrestema in te leiden. «CVP en gemeente beleid», een hele opgave die men tot een goed einde wil brengen. Maar daarom moet men de verkiezingen van oktober 1982 goed voorbereid tegemoet gaan, aldus de heer Vincart die onderstreepte dat een werkgroep biezonder hard had gewerkt aan het basis- dokument voor de vier ge spreksgroepen. In een eer ste groep zou men het fi nancieel beleid onder de loupe nemen. Die groep werd geleid docfr senator Cooreman. De strukturele en infrastrukturele aspek- ten onder leiding van sena tor Uyttendaele vormden een tweede luik en onder leiding van mevrouw Buyse werden in een derde groep onderwijs, kuituur, sport en jeugd aangepakt. De vierde werkgroep onder leiding van Karei Baek be sprak het sociaal beleid. Lees door blz. 3 werkt om het waar te maken. Het geheel is echter te langdra dig en dat schaadde uiteinde lijk de totaalindruk bij het publiek. Wie houdt Jempi van de titel? Als Jempi zijn opwachting maakt, barst het publiek los in uitbundige bijvalsbetuigingen. Als Pierrot kondigt hij een «hoesjepot» van Aalsterse liedjes aan en met veel schwung ondergaat hij enkele gedaanteverwisselingen die het doen in de zaal. Tenslotte zingt hij live. met zennen welgevulde bredden bloeit: «'t Es in Olsjt karnaval» en meteen wordt het voor ve len duidelijk, dat Jempi moei lijk van de titel van Prins Kar naval '82 zal te houden zijn... Eddy en John Massis Dan komt Eddy aan de beurt De sterkste man van de we reld, John Massis, draagt hem op het toneel en gladiator Ed dy tracht zich met hem te me ten in diverse disciplines. Eddy mist duidelijk de plan kenvastheid van zijn beide voorgangers en voelt dat waar schijnlijk zelf aan, want hij eindigt op weinig overtuigende wijze. Jammer voor deze jon geman, die alleen wat zelfver trouwen mist om er te komen. Volgend jaar misschien, Eddy? Dol De supporters defileren vóór het podium en schreeuwen te gen elkaar op; dan worden de nummers getrokken en wordt er in de zaal koortsachtig gestemd. Kamiel zingt «Olsjt viert kar naval» en in de zaal heerst een onbeschrijfelijke ambiance. De karnavalstemming zit er nu duidelijk in, Mare De Cock en zijn F C. Band blazen er on vermoeibaar de stemming in en het is lang geleden dat de Keizershallen zo'n dolle sfeer hebben gekend! Afgetekend verschil De jury komt met zijn punten voor de pinnen en Jempi skoort erg hoog 78 in 't totaal, tegen 58 voor Jef en 55 voor Eddy. Zo'n afgetekend puntenver- schil tussen Jempi en Jef had den we niet gezien, want hoe wel de zwaarbesnorde Jempi beslist de beste was, had ook Jef zijn verdiensten. Lotjonslos komt met «Ons He ken» op de bühne, Antoine en Michel met hun nummer, Ste- faan. Mare De Cock en na tuurlijk Kamiel: het wordt 'n wervelende show en iedereen doet mee. «Doeme voesj?» vraagt Ka miel en iedereen roept vol overtuiging «ja!». De borden van Jempi blijven het langst overeind en uit ge sprekjes en vragen links en rechts blijkt, dat het zo goed als zeker is dat Jean-Pierre Timmermans de Aalsterse kar- navalprins van 1982 wordt. De jury schijnt voorgoed van de aardbol te zijn verdwenen, het jonge geweld leeft zich uit op de dansvloer, waarnemend burgemeester Gaston Van den Eede bekijkt het met montere glimlach Eindelyk! Toch wordt het ongeduld in de zaal met de minuut groter, de aanhangers worden zenuwach tig. alleen Jempi blijft uiterlijk kalm op het verdikt wachten Eindelijk is het officiële ee- deelte van de avond aan de beurt: de notabelen beklim men het podium en nemen afscheid van Stefaan, die 'n prachtige oorkonde als blij vend aandenken aan zijn prin selijke titel in ontvangst nam. Minister Galle, de schepenen Van den Eede, Monsieur en De Neve en Feestkomitee- voorzitter Frans Wauters ma ken zich dan klaar om het Aalsters publiek konde te doen van de naam van zijn nieuwe karnavalprins. Voorzitter «Dolf van de schoeinen bottien» komt sa men met de gerechtsdeurwaar der eindelijk de uitslag bekendmaken De punten van de jury waren al gekend en daar komen nu de voorkeurstemmen van de zaal bij: Eddie krijgt 244 stc: ,o en totaliseert er 646; Jef ktlfK, er 273 en dat brengt zijn totaai op 675: Jempi krijgt uit de zaal maar liefst 905 stemmen en verplettert zijn rivalen met 1.503 punten als eindcijfer! Stormachtig Dolgelukkig maakt Jempi I het zegegebaar ónder stormachtig gejuich van zo'n tweeduizend aanwezigen, die de overwin ning van deze innemende ver schijning unaniem instemmend begroeten. Schepen Van den Eede wenst Jempi geluk en vergeet daarbij niet de andere kandidaten te danken en terecht. Het is een bijzonder prettige strijd ge weest en Aalst heeft weer een waardige prins in de persoon van Jempi. Stefaan staat zijn scepter af aan Jempi I en midden een nooit geziene geestdrift zegt deze: «Mennen droeim es in vervullink gegoon, ge zètj alle- mool graalèk bedankt, graalèk bedankt, ik ooi noeit nie ge- peisd da'k zuveil supporters Volkse prins Dat had Jean-Pierre Timmer mans inderdaad nooit durven denken, doch nu hij als Jempi I drie dagen over Aalst zal rege ren en een jaar lang ook onze stad elders als karnavalesk am bassadeur zal vertegenwoordi gen, kijken we met vertrouwen onze toekomst als karnaval stad tegemoet. We weten het zeker: Jempi wordt een volkse prins, die de karnavaltradities van Aalst op passende wijze zal uitdragen. Veel geluk, Jempi! Cyriel Temmerman UITGEVERIJ 0E CUTPER Oude Vest 34 9330 Dendermond» Tel.: 052.-21.40 60 Bankrek. KB 442-8601481-36 s voor los nummer 28 F rab. 1.260 F sand 650 F aand 340 F Verantwoordelijke uitgever D. DE CUYPEV

De Voorpost | 1982 | | pagina 1