é&mm Geslaagde sportavond in Lede I Trainer Braems: ]«We verloren een hostbaar punt!» fflEM I Derby K.A.V.D. - S.K. Lebbeke zaterdagavond om 20 uur iBeverense aanval opnieuw zorgenkind B.O.B. in Lebbeke op bezoek. udy Van Damme liet Amerikaanse kans liggen Dany Vermeir en J.P. Lippens uitgesloten De Voorpost - 12.2.1982 - 25 De Voorpost RME1ÜEK PAU' VOETBAL KARATE K.A.V.D. heeft de prestatie van vorige week, toen het leider Lokerse versloeg, op Deinze niet kunnen herhalen. Het verloor er met 3-0 cijfers. Het speelde nochtans een flinke eerste helft en trotseerde in die periode het intimidatievoetbal van de thuisploeg. Toen die thuisploeg na de rust op voorsprong kwam, raakte K.A.V.D. de pedalen kwijt. Het geloof in eigen kunnen bleek plots in rook te zijn opgegaan. Metéén werd het zoveelste bewijs geleverd dat het de maturiteit is die bij het jonge Denderteam ontbreekt. «Het viel nochtans op hoe iedereen in de eerste helft zijn rol vervulde», zegt trainer Freddy Heirman. Dat kon gezegd worden ook van Jacques Joris en Dirk Van Der Putten, die nochtans een vuistslag hadden moeten incasseren. In de tweede helft kwam er dan een lokaal doelpunt tot stand. Hierdoor verloren vele spelers de concentratie. Er werd te overhaast gevoetbald. Men wilde zo vlug mogelijk de gelijkmaker op het bord. Toen er een tweede doelpunt viel, was de ontgoocheling groot. Trainer Freddy Heirman is lovend over S.K. Deinze. Volgens hem is het wellicht de beste ploeg in de reeks, en de grootste kans vormt op de titel. Dat leidt hij af uit de tweede helft. Toen speelde Deinze hard en combineerde het vlot. Wij vermelden nog dat Alain Verstraeten kort na de hervatting het veld diende te verlaten. Het lijkt wel een vraagteken of K.A.V.D. op hem een beroep zal kunnen doen voor de derby met S.K. Lebbeke. Die wedstrijd wordt niet op zondagmiddag gespeeld, zoals op de kalender staat vermeld, maar wel op zaterdagavond 13 februari om 20 uur onder kunstlicht in het stodion te Grembergen. Voor de voetballiefhebbers uit de streek wordt het een unieke gelegenheid om twee ploegen aan het werk te zien die beiden willen winnen. Vooral Lebbeke heeft punten nodig. Men steekt het op het konkelgoed niet onder stoelen of banken dat men zal pogen Dendermonde in eigen nest te komen kloppen. Een overwinning in Grembergen zou betekenen dat men het seizoen voor een gedeelte als gered mag beschouwen. Lebbeke won tijdens de heenronde op eigen veld. Voor K.A.V.D. wordt het een supermoeilijke opdracht. Alhoewel Dendermon de meer punten telt in de algemene rangschikking dan Lebbeke, wordt door velen toch de vraag gesteld, hoe groot de kansen zijn van Poppe en co. tegen het gezelschap van Jean Pierre Lippens? c rv KA SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeL 05221.40.60 Scoren wordt blijkbaar opnieuw het grote probleem bij SK Beveren. Ook tegen Winterslag speelden de geel-blauwe aanvallers opnieuw beneden de maat en ook nu haalden de Waaslanders toch nog een punt dankzij de opvallende partij van doelman De Wilde en van flankverdediger Mare Baecke. 'Het grote probleem bij ons is het maken van doelpunten', zei trainer Braems. -Voldoende produktiviteit vanuit het middenveld maar op de aanvallers kan ik te weinig rekenen.- Inmiddels blijft Beveren een van de minst produktieve ploegen van eerste klasse, 24 doelpunten uit 21 wedstrijden, maar SK kreeg, op AA Gent na, ook het minst doelpunten tegen. Bij Beveren zijn het dus waarschijnlijk de verdedigers die zich het meest in de kijker spelen. Trainer Braems: Inderdaadvooral doelman De Wilde hielp ons de laatste tijd al aan heel wat puntjes. Met de zeventienjarige junior uit Zele hebben we goed gegokt. Volgende week is Jean-Marie Pfaff opnieuw van de partij en komt Fissers waarschijnlijk opnieuw op de bank maar dat doet helemaal niets af van de waarde die we De Wilde toekennen. Zondag ook Mare Baecke opnieuw zeer sterk. Sterk uitverdedigend trachten ook nog wat lijn in de stuntelige aanval te leggen. Dit seizoen is werkelijk het seizoen van Mare. Ik zou het heel erg vinden moest hij nu geen selektie krijgen voor het W.K. in Spanje.- Inderdaad hel was zondag vooral langs Baecke dat Beveren zeer sporadisch toch nog gevaar voor het Winterslagdoel kon brengen. Want de aanval was weer zeer steriel. Het geelblauwe schoentje nijpt duidelijk vooraan. Braems: Jahet is een tijdje goed gegaan. Geweldig produktief. Maar nu wordt het weer zoeken naar het juiste samenspel. Het publiek vroeg me bij de vervanging voor Creve niet Schoofs maar wel Erwin Albert uit het veld te halen. Ik begrijp dat vanwege de supporters maar ze moeten nog wat geduld hebben. Albert liet tegen de Limburgers een erg zwakke prestatie optekenen. De Duitser beseft trouwens zelf maar al te goed dat hij een mindere periode doormaakt. Het is een kwestie van zelfvertrouwen en we mogen alle schuld nu toch ook niet in de schoenen van Albert schuiven. De aanval blijft dus het zorgenkind voor Braems. Hij zoekt ijverig naar een oplossing want: «toe verloren zondag een kostbaar punt. Nu moeten we driemaal op verplaatsing en mogen niet te veel puntjes meer laten liggen, willen we in de running blijven voor uitzicht op een Vefa-ticket. En dat is inderdaad wat het bestuur en de supporters van geel-blauw verlangen. Hvco Aerts Beveren-Winterslag 0-0. Er werden vaak bikkelharde duels uilgevochten (dw) J! ill Kontakt Karate Lebbeke- Denderhoutem 1-2. De Page kon gepast ingrijpen (c) SK Lebbeke-Denderhoutem 1-2. Verhulst kon net met aan de bal (c) raa ndagmiddag keerde de Belgische middengewicht- ra mpioen Rudy Van Damme uit Amerika terug waar vrijdagavond in Fort Lauderale-Florida aan de ,£U ig was geweest tegen Dennis Downey, negende de wereldranglijst en in 1981 enkel geklopt door wereldkampioen. De Belgische kampioen die lopte via een overwinning op deze uiterst agres- eve «fighter» een plaats te veroveren tussen de 3.B ptien op voornoemde wereldranglijst. Lebbekenaar had zich pri- op dit gevecht voorbe- I, verkeerde in topkondi- en toch is het geen mee tor geworden. In Fort Lau- •ale voor meer dan twee- •end entoesiaste full ka- e fans ging Rudy na am- één minuut vijfenveertig de gesteld aan de hoge ver wachtingen van Rudy Van Damme. «Ik ben gepakt geworden op een ogenblik dat ik de wed strijd volledig onder kontro- le had. Ik lag zeker reeds een tweetal punten vóór op mijn Moedig als altijd pro- tegenstrever en de eerste irde hij nog wel overeind ronde zat er zo goed als op. komen maar het liedje De slag kwam zo verrassend is uit. Met een harde slag en razend snel aan dat ik d Dennis Downey een ein- gewoon niet kon reageren. Op het gepaste moment en ook op de juiste plaats - het puntje van mijn kin. Niet zo hard maar voldoende voor een uitschakeling. Ik maakte een domme fout door te denken dat de eerste ronde er op zat. Ik heb nog wel gepoogd overeind te komen maar dit lukte me gewoon niet. Ik was op dat ogenblik wel zeer ontgoocheld. Wel kan ik stellen onder zeer zware druk in de ring te zijn geklommen. Net voor de aanvang van het gevecht waren de voorzitters van de wereldfederatie en van de Europese professional kara te Association nog tot bij mij geweest met de melding dat: zo ik dit gevecht won mij een gevecht voor de we reldtitel zou worden aange boden. Ik stapte bijgevolg in de ring met een gevecht voor de wereldtitel op zak. Ongelooflijk goed op de kamp voorbereid ging ik er dan ook onmiddellijk met volle kracht tegenaan. Het publiek ging entoesiast te keer toen ik in de eerste 30 seconden reeds een paar ge slaagde beenworpen wist te plaatsen. En toen kwam opeens die klap een einde stellen aan het gevecht. Het betekende voor mij meer dan een koud stortbad, voor al omdat ik van dit gevecht zoveel had verwacht. Uiter aard is mijn opname in de toptien alvast voor een tijdje uitgesteld. De voorzitter van de P.K.A. bleek evenwel niet zo zwaar aan deze nederlaag te tillen. Je keert weer naar Europa en zo je o.a. tegen de Schotse kampioen wint krijg je halfweg het jaar een nieu we kans in Amerika. Hoe ook, het valt wel zwaar op een dergelijke manier te ver liezen. In de twee jaar dat ik aan full-kontakt karate doe was zulks mijn allereerste nederlaag. Eigenaardig toch mijn dertiende gevecht. Ge lukkig ben ik niet bijgelovig want op zaterdag 13 februari 1982 kom ik te Glasgow in de ring tegen de Schotse middengewicht kampioen Gary Wilkinson. Hier ligt dan voor mij een nieuwe kans om opnieuw naar de States te mogen. In dit verband is de Europese voorzitter van de P.K.A. alvast formeel ge weest. Ditmaal moet het ge vecht gaan tegen iemand uit de eerste vijf gerangschikten op de wereldranglijst. Wie George Sfetas kent weet dat deze doorgaans zijn zin weet door te drijven en dit is me dan toch een stimulans om nog harder te gaan trainen. Het gevecht tegen de Schot se kampioen moet voor mij trouwens ook reklame in houden voor het Belgisch ti telgevecht dat in de maand april plaats heeft in de Leb- beekse sporthal. Hier wordt mijn tegenstander Patrick Van Den Bossche uit Turn hout». Uit de laatste zinsne den blijkt alvast dat Rudy Van Damme niet zinnens is iets aan het toeval over te laten. In zijn rechtstreekse omgeving is men er heilig van overtuigd dat Rudy Van Damme finaal in zijn opzet zal slagen. Hij doet er uiter aard geweldig veel voor en wordt hierbij daadwerkelijk gesteund door zijn sympat hieke echtgenote, voorheen basisspeelster bij de dames- ploeg van Monceau. C.V. Lebbeke - Denderhoutem 1-2 De ovt komst van Denderhoutem naar S.K. Lebbeke werd in de loop van vorige week naar de spits gedreven door het bezoek van de Bijzondere Opspo ringsbrigade (B.O.B.) aan sommige bestuursleden van SK. Lebbeke. De «geschorste» voorzitter Jef Vijverman van Denderhoutem heeft bij hef parket een klacht neergelegd tegen S.K. Lebbeke. Volgens de h. Vijverman werd indertijd een «valse» brief in omloop gebracht. Een stuk waarop Denderhoutem én zijn voorzitter door de Bond zwaar werden bestraft. Een tweede feit waarover men te Lebbeke totaal verbaasd stond was het verschijnen van ref. Van Den Abbeele, niet ver meer van zijn aftreden, die om tot nog toe onbekende redenen scheidsrechter Bral kwam vervangen en slechts te 14.30 u. op het terrein verscheen. Alles bij mekaar startte de wedstrijd voor Lebbeke wondergoed, want de Konkelgoed- jongens stonden reeds na twee minuten aan de leiding. Nadien ging ref. Van Den Abbeele een reeks aardige beslissingen nemen. We laten Fons Dreesen, oefenmeester van S.K. Lebbeke, hierover zelf aan het woord: «De wedstrijd was amper twintig minuten oud toen de scheidsrechter plots tot eenieders verwondering een straf schop floot nadat Arnold Mariën duidelijk de bal met de borst had gecontroleerd. Meteen kwam Denderhoutem op gelijke hoogte. Drie minuten later werd Dany Vermeir wegens commentaar aan het adres van de scheidsrechter van het terrein verwezen. Met tien man hebben we ons nadien met man en macht verdedigd tot zeven minuten voor affluiten Denderhoutem op winst kon geraken. Tot overmaat van ramp werd één minuut voor het einde ook Jean Pierre Lippens nog van het terrei. -'erwezen, zogezegd wegens een zware aanvallende fout. Nb».**, die arbitrage van de h. Van Den Abbeele, die trouwens alle fysische kwaliteiten mist om de wedstrijd nog te leiden, was op zijn zachtst uitgedrukt schandalig» aldus Fons Dreesen. In de bestuurskringen van S.K. Lebbeke is men intussen niet te spreken over de plotse aanduiding van de h. Van Den Abbeele tot het leiden van de match Lebbeke-Denderhou- tem. Men vraagt zich af op welk reglement de provinciale secretaris de h. Van Rente.ghem zich kan steunen om in allerlaatste instantie ref. Bral een andere match toe te wijzen. Zondagavond sprak men zelfs van een klacht te deponeren bij de bondsinstanties. E.D.M. Vrijdagavond 29 januari organiseerde de Sportraad van Lede i.s.m. de Leedse filmklub «Focus» een sportavond die bestond uit twee delen: een film over het sportgebeuren in Lede en huldiging van de sportlaureaten. De zaal «De Volkskring» zat van JH Leeuwerik, ponykoers afgeladen vol. De presentator in Smetlede. tenniswedstrij- de heer Coorcman was dan den, biljartdemonstraties door ook in zijn nopjes omdat hij Jos Vefvest enz. te veel om een zo talrijk opgekomen pub- allemaal op te noemen. Uit de liek mocht verwelkomen. De film bleek dat praktisch aile film die ruim twee uur duurde sporttakken worden beoefend bracht een grondig overzicht in Lede. Na de film, die goed van alles wat op Lede is. ge- opgenomen en gemonteerd beurd op sportgebied in 1981 was, maar waarbij de stem het niet zo best deed en de muziek En dat is nogal wat. Zo was cr vaak „ie| oordec|kuiidig ingc- de rally van do motorclub dc lasl wcrd vo| den dan intcr. Buffalo s waaraan rond ce views met sporlfigurcn uit de 1000 motorrijders uit binnen- omgcv,„g e„ uiteindelijk werd en buitenland deelnamen, de da„°dc gI0,c sportlaureaa, va„ hondenkoers op de terreinen 1982 gelauwerd: bergkoning Lucien van Impe. Naast hem werden ook gelauwerd: atle- tiekkampioene mej. Van Lancker (van Vlierzelc Spor tief), de wicleramateur L. Van den Berghe. de motorklub «De Buffalo's» en de liefheb bersvoetbalploeg «Ronken- burg», dit omwille van hun kampioenentitel 1980-1981 en hun prestaties i.v.m. het in richten van een nieuw voetbal- terrein Het werd een geslaag de avond die door eén onver wacht initiatief van de wieler- toeristenklub «Dc van Impe- kesvrienden» die hun «peter» op het podium een vleesgewor den echte berggeit in de schoot legden. Beveren-Winterslag 0-0. Albert heeft geen geluk. Deze achterwaartse kopstoot zal ook niets opleveren (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 25