')anny Depage (S.K. Lebbeke): Mijn doelvlak blijft ongeschonden te Dendermonde»! Hoe ver mag Lokerse hoop gaan? De cijfers spreken V.W. Hamme kreeg bezoek van gerechtelijke politie ien Wase kijk op °'9J SK Herdersem bewijst gebuur FC Wieze enorme dienst Chris Buydts aan dertiende treffer Baasrode deed leider Wieze bibbergeld betalen Bevers zaalvoetbal VOETBAL De Voorpost - 12.2.1982 - 27 te wedstrijd tussen K.A.V. Dendermonde en S.K. Lebbe- wordt zaterdagavond om 20u by kunstlicht betwist. 'oor heel wat voetballiefhebbers is dat een extra-gelegen- id om een topper bij te wonen. Hoewel beide ploegen fjjeen enkele kans meer maken op de titel, spreekt een lergelijke derby altyd tot de verbeelding. De vriend- J chapsbanden tussen beide clubbesturen zijn uitstekend. laar dat wil niet zeggen dat er niet zal geknokt worden K m de punten, ebbeke versloeg K.A.V.D.-stadion in .A.V.D. tijdens de heen- Grembergen aanwezig zijn. onde met 3-1 cijfers. Dat Na afloop van het seizoen ?Q as een overdreven over- bestaat er een kans op een Ja inning. Paarsblauw was transfer. Ik ben trouwens eischnisch de vaardigste niet zinnens in Lebbeke te ieiloeg. Maar de thuisploeg blijven. De mentaliteit zou bi coorde de doelpunten, trouwens heel wat beter och was de winst tegen de kunnen zijn. Sommigen aaste buur aanleiding tot van mijn collega's maken en feeststemming in de het al te bont wanneer de ebbeekse clublokalen, scheidsrechter een beslis- lok nu wil Lebbeke win- sing treft die hen niet aan- en. Het is meer dan tien staat. Dat is om over be ar geleden dat de Kon- schaamd te zijn. Ik voor- elgoedploeg K.A.V.D. in spel hoe dan ook een 0-2 gen nest kwam verslaan, zege voor mijn ploeg.» Wij oelman Danny Depage vermelden nog dat Danny et met een gerust gemoed Depage vorige zondag, en e wedstrijd tegemoet: «Ik dit na drie seizoenen voor eb met verschillende men- het eerst de strafschop niet n een weddingschap aan- kon stoppen. Van de laat- :gaan. Voor een paar ste veertien strafschoppen tankjes» heb ik gewed, stopte hij er twaalf. Eén it ik in Dendermonde sloeg op hèt doelhout en en enkel doelpunt zal die van vorige zondag was estaan. Voor mij is het de raak. jzonderstc wedstrijd van :t jaar. Ik krijg ook per- Problemen onlijke belangstelling. In Dendermonde maakt ainer Dirk Sanders van men voorzichtigheidshalve udenaarde zal in het geen pronostieken. Men heeft daar heel wat proble men. Trainer Freddy Heir- man: «Het ziet er naar uit dat ik geenszins op een vol ledige kern een beroep zal kunnen doen. Een weder- optreden van doelman Danny Verstrepen lijkt vrijwel uitgesloten. Jacques Joris liep een lichte hersen schudding op. Alain Ver- straeten kon niet trainen. Het is erg problematisch voor beide voetballers. Een wederoptreden van Dirk Catrysse is totaal uitgeslo ten. Hij incasseerde een trap in de dij tegen Loker- se. Dat speelt hem nog al tijd parten. Nochtans is de sfeer rustig in de ploeg. Na de nederlaag in Deinze overheerst de mening dat we niet mogen verliezen. In de gegeven omstandighe den is het mij onmogelijk voorlopig al een opstelling vrij te geven», besluit de Dendermondse oefen- meester. K.A.V.D. - S.K. Lebbeke lokte in het verleden dui zenden fans naar het sta dion in Grembergen. Ook nu zou het voor de Dender mondse penningmeester een hoogdag moeten wor den. Vooral nu de wed strijd op zaterdagavond enige concurrentie in de geen sprake is. wordt betwist en er van onmiddellijke omgeving E.D.M. Preben Larsen speelklaar, De Schrijver nog twijfelachtig. In de hoogste klasse van ons vaderlands voetbal staat men dit weekeinde voor een bijzonder belang rijk programma. Alhoewel het nog voorbarig zou zijn nu reeds verregaande kOnklusies te trekken dan zouden de resultaten van zondag toch reeds enige aanwijzin gen kunnen geven zowel wat betreft de nationale titel als de verdeling van de Uefa-tickets. Standard Luik neemt het na melijk op tegen KV Kortrijk, Beveren reist met een groot hart naar Gent en Lokeren ontvangt het trotse Anderlecht. Zes ploegen uit de lichtjes afgescheiden groep van acht die het tegen elkaar opnemen, terwijl Antwerp een ander ver tegenwoordiger uit de kop groep naar het in degradatie gevaar verkerende Club Brug ge moet. De kaarten zouden dus wel eens aardig geschud kunnen wordèn. Afgaande op de jong ste verrichtingen van Lokeren zijn de mannen van Robert Waseige klaar voor de belang rijke konfrontatie met de Ivic- brigade. Tegen Tongeren werd zelfs zonder Larsen en De Schrijver een vlotte over winning behaald. Vooral de manier waarop dit gebeurde versterkt het vertrouwen in de Durmeploeg. Sporting en de nieuwe spor tieve verantwoordelijke Robert Waseige schijnen zich aan el kaar aangepast te hebben. Zij die voor de Lokeraars een sterke tweede ronde voorop zetten kunnen dus wel eens gelijk halen, al willen wij daar onmiddellijk enig voorbehoud bij maken alvorens deze stel ling te onderschrijven. Er loert immers nog steeds het probleem van de smalle kern. Spelers die zich zonder al te veel moeilijkheden in de ploeg laten integreren lopen niet te dik aan de Durme. Blijft iedereen beschikbaar, dan zijn zelfs titelkansen niet helemaal uitgesloten. Met nog dertien wedstrijden te gaan moeten de zware brokken Anderlecht, Beveren, AA Gent en Lierse nog naar Daknam komen, ter wijl uit de kopgroep enkel KV Kortrijk op eigen veld moet bekampt worden. Zondag komt dus de eerste van een reeks serieuze kon- frontaties. ledereen trainde deze week op uitzondering van Maurits De Schrijver. De sympathieke libero kwetste zich tijdens de wedstrijd op Tongeren aan de bil en verliet onmiddellijk de wedstrijd. «Ik wou geen onnodige risi- ko's lopen,» aldus Maurits. «De kans bestaat dat ik zon dag toch speelklaar kom, maar de beslissing zal zeker maar op het laatste ogenblik kunnen genomen worden. Met nog en kele wedstrijden, op een vrij korte tijdspanne in het ver schiet, zal ik alvast geen on verantwoorde dingen doen. Ook al blijft een wedstrijd spe len tegen Anderlecht toch voor iedere speler iets speciaals. De belangstelling en de waar de rond zo'n match laat je alleszins niet onberoerd». Preben Larsen die op de «Motten» verstek moest laten gaan, zal zonder onvoorziene omstandigheden zeker aan de aftrap verschijnen. Robert Coremans Match van de week in lilde provinciale D: Eendracht Bazel - Herleving Vrasene: 0-5 Net als vorige week S.K. Lebbeke, kreeg V.W. Hamme deze week het bezoek van de gerechte lijke politie. Eén en ander hield verband met een klacht van voorzitter Jef Vijverman van Dender- houtem. Anderhalf jaar geleden zou er volgens Vijverman een «valse» brief geschreven zijn. Die zou mede aan de basis hebben gelegen van de beslissing van de voetbalbond, waarbij Dendér- houtem werd gedegradeerd in plaats van te promoveren. Net als bij hun collega's van S.K. Lebbeke, moest ieder bestuurslid van V.W. Hamme laten nagaan over welke schrijfmachine hij beschikt. Ook trainer Willy Meersman werd verzocht een paar keer zijn handtekening te plaatsen. Op het sportieve vlak heeft trainer Meersman de oorzaken van de jongste twee nederlagen samen met zijn spelers onderzocht. Het blijkt dat de spelers de zaken willen forceren telkens zij een doelpunt tegen krijgen. Dat was zowel in Bornem, als tegen Wervik het geval. Voor de komende wedstrijd op Meulebeke moet trainer Meersman enkele wijzigingen doorvoe ren. Rudy Maes zit met zijn enkel in het gips. (Deze speler maakt een meer dan ongelukkig seizoen door).. Guido Joos sukkelt met een verrekking in de kuit. Beide spelers zullen geenszins van de partij zijn. Trainer Meersman hoopt anderzijds dat Jean-Marie Engels, geka zerneerd in Duitsland, zal ter beschikking zijn. Omdat hij twee weken niet trainde zal hij allicht als wisselspeler naar Meulebeke reizen. V.W. Hamme beoogt dit seizoen nog alleen een ereplaats. Dat is het enige vyat het aan zijn supporters nog kan aanbieden. Trainer Willy Meersman, die zaterdagavond de wedstrijd Dendermondë-Lebbeke zal bijwonen, is stilaan al het komende seizoen aan het voorbereiden. E.D.M. ar^lF W J LerjTweede Provinciale: porting Sint-Gillis strijdt dapper |De traditie ten spijt, gingen de Sportingers bij iaaste rivaal Sint-Pauwels een riante overwin- ling afdwingen met zware 0-4 cijfers en komt ore ildus op de tweede plaats. De overige Wase oegen deden het ook verdienstelijk in de litvoering, maar daarom nog niet in het resul- it. Dat was duidelijk het geval bij Klauwaerts ugdKemzeke dat tegen Sportkring Aalst doorlopend pur je betere was, maar slechts een enkei doelpunt itar ion aantekenen na kopbal van Tony Van Gulck. we( :en doelpunt van Jean-Pierre Bohyn was even ivoren om duistere reden afgekeurd. Verderop de wedstrijd bleven de Kriekepittenaars het Dfcetere spel maken maar kwamen nooit tot een jbar deftig besluit. Het waren integendeel de Ajuinen lie een tegendoelpunt lukten en daardoor ge- 'leid met een puntje aan de haal gingen. antajpi, Dbejjj t itste e< t oriin ChU| ixcelsior liet zich daarentegen niet verrassen loor hekkesluiter Sparta Buggenhout maar mis- toch nog een hele korf doelpunten. Groot landeel in de overwinning had de heropgeviste dark Nijs die een goal aanbracht en eentje zelf linnenschoot. Vergauwen en Meul zorgden 'oor de overige twee treffers, die groen-zwart veer eventjes in iets rustiger oorden brengt in ie rangschikking. Of die opgaande lijn nu nog 6 vordt verdergezet op Standaard Wetteren is de ,v0 'raag die door de ploeg van trainer Bressinck ondag wordt beantwoord. ind indij am Ja ins Va cht aker f af Joc Voor deze wedstrijd waren de Herlevingers er geenszins gerust in want na de bijzon der slechte beurt van zondag thuis tegen Kallo, toch met 1-O-winst afgesloten vreesde raen bij de Barbier- beek een sterke ploeg te tref fen. Toch lieten de jongens van trainer Ruymbeke zich het spel van de Vrasenaars opdringen en dwongen zelf bitter weinig kansen af. Ju- nioreskeeper De Kerf had zondag ook geen «Melseel- se» forme want zijn onnauw- i keurige tussenkomsten i* werkten minstens twee doel punten in de hand. Zo bijvoorbeeld bij het eer ste doelpunt op schot van De Clercq die vanop ruim dertig meter een voorzet van Onghena deed afwijken en de bal tot zijn en veler verba zing tussen de armen van Johan in de netten zag bin- nenhuppelen. Bij de tweede treffer was Marcel Onghena succesvol met een recht streeks binnengewerkte hoekschop. Eventjes leek Bazel een vuist te maken maar een schot van De Dyck sprong via de paal terug in het veld. Na een uur voetbal werd er orde op zaken ge steld door Luk Van de Vijver die een voorzet van Ludo Lardenoit tussen de keeper en de paal in prikte, en even nadien skoorde Ludo in om gekeerde rolverdeling num mer vier. De forfaitscore werd in de slotminuten be reikt wanneer .een afge schampt schot van Dirk Kindt door Van de Vijver werd omgebogen. Bij Herleving begint men overigens bijna te wanho pen omdat Svelta Melsele ook geen steek laat vallen en de kloof van twee punten met een wedstrijd meer dan nog, blijft bestaan. Volgende speeldag wordt wel een bijzonder belangrij ke want dan moet Herleving op eigen terrein Red Star Haasdonk wel de baas kun nen, en zal Svelta het niet op een schoteltje krijgen tegen over White Stars Sint- Amands, dé ploeg in °P9ang. Manil 3d* Provinciale C TK Meldert 1 SK Herdersem 3 De thuisploeg begon sterk gehandicapt aan deze derby, daar het naast Lan- gendries ook nog topspeler Spaens moest missen met kwetsuren. SK Herdersem van zijn kant, begon zon der André Hendrickx, door trainer Pfaff op de bank gelaten, en steeds zonder de gekwetste Johan Van Nieuwenhove. Op het veld echter hadden de bezoe kers de beste troeven. Reeds onmiddellijk ha de start bewezen zij dit. Am per 5 minuten waren er gespeeld, toen Jan De Wolf zijn direkte tegenstrever omzeilde, een mooie voor zet op het hoofd van Pa trick Matthijs schilderde, wat doelman Everaert tot een ultieme inspanning noopte, die eindigde tegen de deklat. Aan de 16de minuut opnieuw een grote kans voor de bezoekers, weer langs Jan De Wolf, die drie man op het ver keerde been zette, doch zijn eindschot gestopt zag door een puik akterende Everaert. SK Herdersem bleef drukken en aan de 24' een nieuwe kans langs Pa trick Matthijs, doch op nieuw bewees Everaert zijn onvergankelijke klasse. En aan het halfuur viel dan het openingsdoelpunt. Doch niet aan de verwachte kant. De eerste serieuze tegen aanval van TK Meldert. Michiels schiet op doel. Een duikelende Chris Jans- sens brengt redding, doch Michiels kan de terugbot- sende bal binnenduwen. Nog voor de rust echter zou SK Herdersem beloond worden voor zijn bekorend aanvallend spel. Hoek schop van Jan De Wolf, en de mee opgerukte Luc Pie- ters scoort de verdiende ge lijkmaker. Meteen ook de ruststand. In de tweede helft brachten de bezoekers dan André Hendrickx in, voor Louis De Cock. Het was een gemotiveerde An dré Hendrickx die de be zoekers meer vleugelslag gaf. Zijn onmiddellijke in zet werd beloond met een doelpunt in de 52', toen hij een voorzet van Jan De Wolf met het hoofd bin- nenknikte. En de Herder- semse druk ging verder, doch het geruststellende doelpunt bleef uit. TK moest het hebben van po vere tegenaanvallen, en wanneer zij dan voor de bezoekende kooi opdaag den, stuitten zij op een uit stekende Chris Janssens. 6' voor slot viel dan het ver dikt. André Hendrickx gaf een dieptepass aan Patrick Matthijs die iedereen voor- snelde. doelman Everaert incluis, en beheerst de eindcijfers vastlegde. Grembergen - Nieuwerkerken 2-0 S.K. Grembergen had vorige donderdag al een gunstige indruk gelaten bij Racing Wetteren. Het won daar met 0-8 cijfers tegen een elftal dat zeven titularissen verenigde. Ook tegen Nieuwer kerken bood Grembergen een aantrekkelijk kijkstuk. Maar dat kon ook van de bezoekers worden gezegd. Het enige verschil bestond erin dat Grembergen meer kansen kon afdwingen. Dat resulteerde in twee doelpunten. Eén doelpunt in iedere helft. Telkens was Chris Buydts er de auteur van. Deze negentienjarige voetballer is meteen aan zijn dertiende kompetitiedoelpunt toe In totaal scoorde S.K. Grembergen 22 doelpunten. Zodoende mag je stellen dat deze voetballer meer dan vijftig procent van de voltreffers op zijn naam schreef en meteen als prijsschutter mag betiteld worden. In de Grembergse clubmiddens was men tevreden over de wedstrijd. Clubleider Georges Buydts: «De bezoekers begonnen snel en waren duidelijk de betere ploeg in het eerste kwartier. Nadien zijn onze spelers zich gaan herpakken. Er kwam meer verdeeldheid in het spel. Leo Van Cauwenberghe en Walter Peelman vielen een paar keer gevaar lijk uit. Daarentegen had onze doelman nogal rustige momenten doorstaan. Even voor de rust kwamen we op voorsprong. Dat mocht zeker en vast verdiend worden genoemd. In de tweede helft zijn we het resultaat gaan spelen. We kregen daarbij nog een paar kansen. Het dient wel gezegd dat het op een bepaald ogenblik bijna 1-1 was. Maar onze doelman redde met een schitterende reflex. Het geruststellend doelpunt is er dan gekomen met nog zo een kleine tien minuten te spelen. Globaal genomen zijn we tevreden niet alleen met de overwinning. Maar ook omwille van het feit dat het voor de kijkers een aantrekkelijke partij werd,» aldus de Grembergse clubleider. S.K. Grembergen staat thans voor de verplaatsing naar Herder sem. Nadien speelt het opnieuw twee keer voor eigen volk. Geen slechte vooruitzichten. E.D.M. )erde Provinciale: peel Melsele niet zo overtuigend als "/aar a io€ frasene mal Vat er in de derby Bazel - Vrasene aan de hand ij wivas, las U wellicht reeds op een andere plaats ssen naar dat Melsele in Meulestede zoveel last ging jrzitt lebben om aan winst te blijven lag wellicht niet stek o in de lijn van de verwachtingen. De thuis- id iloeg was bijzonder aggressief en werd van een 'oorsprong gehouden door een bijzonder sterk «epende doelman Schroyens. De beslissing nverd pas enkele minuten voor tijd geforceerd de 'anneer Deckers een vrije trap rechtstreeks tot ondf 1 het doel kegelde. Kallo zette een verloren 'luatie recht tegenover Red Star Haasdonk. De lasdonkenaars liepen immers uit met doel- lunten van Behiels en Cattoir maar moesten de Xlingenaars tot op gelijke hoogte dulden omdat r ierst Ongena en dan Thoen twee onnauwkeu- igheden in de lokale achterhoede optimaal onden uitbuiten. Ook de andere staartploegen ge1 porting De Klinge raakte aan punten en wel euvegen Wippelgem dat blijkbaar beneden zijn isens vaarde akteerde. Toch werd het een duur be- verm rochten zege met het minimaal verschil omdat P 6 Ie gastkeeper zich weerde als een duivel,'maar jrren ich toch een keer moest gewonnen geven "i plas vanneer De Boey gepast in de loop van Van toorsselaer kon schuiven en deze fijntjes kon érlengen. WIEZE - BAASRODE: 1-0 Het is voor de leider uit Wieze een match met hindemissen geworden. Dit wil niet zeggen dat Marc Van Der Jeugd en co. onverdiend als winnaar uit de derby met F.C. Baasrode zijn gekomen. Dat in geen geval. Trouwens in de tweede helft was de thuisploeg de dominerende partij. Maar in de eerste helft lieten de bezoekers blijken dat ze zich niet goedschiks zouden onder werpen. Twee keer troffen de gasten het doelhout. De eerste keer vond Van Keer het doelhout op zijn weg. Later onderging een poging van Wim Moens eenzelfde lot. Langs de andere kant kreeg ook de thuisploeg enkele ideale scorekansen. Dat was al vroeg in de wedstrijd toen Marc Van Der Jeugd alleen voor doel kwam, maar de bal over de dwarsligger lepelde. Ook Jan Vermeir had zowaar hetzelfde aan de hand. Ook hij was voor de doelmond verschenen, maar mikte veel te hoog. De Baasroodse doelman zou echter op al zijn kunde een beroep moeten doen toen Jantje een doorsteekpas van Marc Van Der Jeugd ontving en op doel knalde waar de bal biezonder knap werd geparreerd. Het doelpunt, dat later het enige van deze partij zou blijken, kwam er net voor het ingaan van de rust. Het kwam tot stand na een actie tussen Hans Van Den Driessche, de beste man op het veld, en Ronny De Wolf die met een boogschot het orgelpunt plaatste. In de tweede helft was het Wieze dat zich als de betere ploeg aandiende. Na afloop heerste er weer de wekelijks weerkerende sfeer. Secretaris Staf Moens: «We hebben zeker in de eerste helft van de wedstrijd een paar bange momenten moeten doorstaan. Maar globaal genomen werd het voor ons een verdiende zege. Vooral omwille van een tweede helft waarin we de toon aangaven. Het gaat ons in ieder geval erg voor de wind. T.K. Meldert is bij Herdersem verloren en Moorsel kwam niet verder dan een gelijkspel. Hierdoor hebben we een voorsprong van zeven punten gerealiseerd. Er mag al eens iets gebeuren, alhoewel we dat uiteraard zullen pogen te vermijden. Wieze moet nu zondag naar Kerksken. Daar zal het ons inziens alvast op zijn tellen moeten letten. Een verwittigd man.... E.D.M. Vierde Provinciale: Stekene niet te strikken In de onmiddellijke derby met Straatje Stekene sloeg Sportief Stekene weer onverbiddelijk toe zodat het voor de naaste achtervolgers bijna ondoenlijk wordt nog enige eer te behalen. Jong Vlaanderen Kruibeke bijvoorbeeld had, zoals vanouds weer heel wat last om Hoogeinde te verslaan, en Gerda liep de zoveelste desilluzie op eigen veld op contra Eksaarde (1-1). Ook de andere Sint-Niklase formatie, de White Boys, ledigt de beker tot het bittere einde door het verlies thuis tegen alles behalve topper Verrebroek. De kentering komt er misschien zondag op verplaatsing bij Hoogeinde, waar ook een paar langdurig geschorste spelers opnieuw in de ploeg verschijnen. Stekene Sportief moet het thuis opnemen tegen Herleving Sinaai dat de smadelijke forfaitnederlaag uit de heenronde wel wil wegwissen maar wellicht wat klasse zal tekortkomen. Kruibeke zal aan zijn uitje naar Moerbeke ook geen makkelijke zondag hebben, terwijl Klein Laar in Eksaarde evenmin een walk over heeft. Manil Kalender Maandag 15.2.1982 sporthal Beveren, reeks 2A 20 uur: Keukens Cant 2 - FC Halfweg - Engels K. 21 uur: St. Michael - Jong Edelweis - Bollaert M. 22 uur: Carr. De Bel - Los Amigos - Bollaert M. Sporthal Melsele reeks I 16/2: 22 u.: Col RMS - FC Wembley - Van Remmorter 17/2: 21 u.: Keukens Cant I - VK 78 - Puls H. 17/2 - 22 u.: SK Glaenleeuw - FC Den Buiten - Puls H. 19/2 - 22 u.: RMS - Beverse Blauwe - Van Remoorter W. Jong Lede-Wuustwezel 1-1. Lede verloor jammerlijk een kostbaar punt en geraakt maar niet los uit de degradatiezo ne (per) Nieuwe sportvesten bij Het Loze Vissertje Zaterdag 13 februari zit vissersklub Het Loze Vissertje in het nieuw, die dag tijdens de jaarvergadering worden de nieuwe sportvesten aan de klubleden uitgereikt. De tussenkomst in de kosten bedraagt 350 fr. voor deze degelijke sportvesten. De vergadering vangt aan te 16 uur nadien is er eetmaal in het lokaal restaurant Grindelwald aan de Donkoever 26 te Berlare. Wipschietingen aangekondigd Vrijdag 12 februari te 19 uur bij Nieuw Palinghuis Donk. Zaterdag 13 februari te 15 uur bij Sportkring Klappel Overmere. Zaterdag 13 februari te 15 uur bij Ons Vermaak Uitbergen. Zondag 14 februari te 9.30 uur bij Rodeo Overmere Zondag 14 februari te 15 uur bij Blauwe Duivels St. Hubertus Donk Zondag 14 februari te 15 uur bij Voetbal Uitbergen Maandag 15 februari te 15.30 uur bij Nieuw Palinghuis Donk Dinsdag 16 februari te 19 uur bij De Blauwe Duivels Overmere.

De Voorpost | 1982 | | pagina 27