ËLËKTHO V. K.S.V. Temse in een produktieve bui m DE WALL Die verduivelse scheidsrechter VAN DOORSLAER FR.enZ VROUWENVOETBAL TWEEDE KLASSE KAMILLEKES AALST TWEEMAAL MET FORFAITCIJFERS Onkennelijke thuisploeg Spanning tot de slotsekonden Drie punten achterstand is nog te overbruggen Aantrekkelijk voetbal 28 - 12.2.1982 - De Voorpost VOETBAL K.S.V. Temse - Appelterre 4-0 Het vierde geklasseerde Appelterre botste op een goed spelende Temse formatie. Vooral in de eerste speelhelft haalde Temse fors uit, het was trouwens tijdens deze eerste 45 minuten dat Temse de basis legde van een onaanvechtbare overwinning. Bij de eerste degelijke aan- valsbouw langs de linkerzij de, 8e minuut, vertrok de bal van bij Kenny Van Spittael naar Edwin Bynoe, die de bal voor het doel trok. Wal ter Van Haver en de bezoe kende doelman gingen een duel aan. Maar als twee hon den vechten voor een been- en zo was het hier ook Kris De Cock bemachtigde de bal en scoorde (1-0). Temse bleef de toonaangevende partij en liet Appelterre niet toe een voet in de match te brengen. Na 25 minuten spel zette Frank Van Buynder een aanval op touw, met Van Haver aan het kanon. De loeier van Walter kon wel gestopt worden, maar de doelman kreeg het leder niet onder controle, zo dat Frank Van Buynder kon hernemen en met succes (2-0). Na een half uur spel nog een mooi afstandsschot van Edwin By noe maar even knap onscha- delijkkijk gemaakt. Hierna zetten de bezoekers even het licht op groen, maar hun af werking bleef in gebreke zo dat doelman Verberckmoes gemakkelijk kon ingrijpen. Het was tenslotte Temse dat het laatste woord had in de ze eerste-speelhelft. Het was reeds in blessure tijd dat Ed win Bynoe bij een geharre war voor doel via het been van een verdediger raak trof (3-0). Na de rust domineerde Tem se rustig de partij, zonder daarbij zelf voor direct ge vaar te zorgen. Appelterre kon niet optornen tegen het Temse overwicht. Even dreigde de wedstrijd te ont aarden, maar de gemoede ren kwamen terug tot rust. Dit na een incidentje waarbij Hubert Verbeke tegen de grond ging. Appelterre voer de nog vervangingen door maar dit bracht weinig zicht baar resultaat. De mooiste kans kwam nog voor Temse toen Edwin Bynoe zich mooi vrij dribbelde maar binnen het bereik van de doelman besloot. De vierde K.S.V. treffer kwam er in de slotmi nuut na een hoekschop, waarbij Kris De Cock erg at tent reageerde (4-0). Met de ze verdiende overwinning verstevigt Temse zijn positie in de rangschikking en als de afwerking zo verder blijft evolueren kan men tijdens de laatste weken nog een flinke puntenoogst verzame len en wie weet... OUDEGEM - WETTEREN: 1-3 Het gaat S.K. Oudegem niet voor de wind. Integendeel. Die wind zal vlug uit een andere richting moeten gaan waaien, wil het voor de filosofen dit seizoen geen dramatisch einde worden. Na de slechte start, tengevolge van een reeks gekwetste spelers, is nu ook dame Fortuna, de Oudegem- naars slecht gezind. En als er dan eens af en toe een scheidsrechter is die het spelletje gaat meespelen, dan is de zaak kompleet. Wat scheidsrechter Okladnicoff zondagnamiddag allemaal ver richtte grenst aan het ongelooflijke, zegt men in de Oudegemse voetbalmiddens. Het eerste bezoekend doelpunt kwam tot stand uit een duidelijk buitenspel. Zo groot als een boulevard voegt men eraan toe. Later in de eerste helft werd Henry D'Hoey door de bezoekende doelman bij de benen gegrepen binnen de rechthoek. Ook hier bleek er geen vuiltje aan de lucht te zijn. In ieder geval was het voor trainer Roger Pannecoucke de meest ongelukkige voetbalzondag uit zijn loopbaan. «Ik ben als aan de grond genageld. Nooit hebben de spelers zich zo ingezet. We hadden op de training met mekaar van gedach ten gewisseld. De wil om te overwinnen was duidelijk aanwezig. Er werd hard getraind. Kortom iedereen was er van overtuigd dat het tegen Wetteren moest gebeuren. Het is een dramatische ontgoocheling geworden. Ik kan het nog altijd niet begrijpen.» Op onze vraag of er binnen de jeugd geldige alternatieven aanwezig zijn, schudt de Oudegemse trainer meewarig. «Je begrijpt dat ik de beste spelers waarover ik beschik wens op te stellen. Geen enkele trainer wil verliezen en degraderen. Ik vorm daarop zeker geen uitzondering. Wellicht is het middenveld het zwakste compartiment in mijn ploeg. Maar het komt altijd op hetzelfde neer. Ik moet blijven roeien met de riemen waarover ik beschik. We kunnen alleen hopen dat we het behoud zullen realiseren, ook al moeten we iedere wedstrijd onder spanning beginnen» aldus Roger Pannecoucke. Zondag moet Oudegem naai Pollare. Misschien kunnen ook die bestuursleden die in de tijd van hoogconjunctuur trots waren op hun mandaat, maar nu wat meer een «oppositierol» gaan vervullen, mee stimuleren met trainer en spelers om mee het behoud te helpen verzekeren. Clubleider spelen is makkelijk wanneer het goed gaot. Wanneer het niet meer naar wens verloopt laten velen de armen zakken. Zoals blijkbaar in Oudegem. E.D.M. Vermeulen lukte met het hoofd een spektakulair doelpunt (dw) Match van de week uit Tweede Provinciale: Herleving Sint-Pauwels - Sporting Sint-Gillis: 0-4 Kamillekes Aalst maakt momenteel goede sier in de tweede klasse van het vrou wenvoetbal. Het rijgt de overwinningen met grote regelmaat aan mekaar. En bevindt zich zelfs in een goede uitgangstelling voor de promovering. Vorige za terdag nam het zeer snel de maat van zijn tegenstander Want na amper een kwartier wist Remouchamps reeds waar het aan toe was. Kamillekes schoot verras send uit de startblokken en die bliksemaanhef leverde al een doelpunt op na amper drie minuten. Ann Eeckhout spurtte langs de lijn en haar strakke voorzet werd voor Nicole Verhofstadt in het doel verlengd. Iji het kwar tier bereidde Ann Eeckhout ook de tweede roos voor. Haar draaibal werd door een bezoekende verdedigster te gen eigen touwen gewerkt. Ofschoon Aalst twee titula rissen Greta Van Hauwer- meiren en Hilde Daelemans miste bleef het de partij haast volkomen beheersen. Die handikap werd immers goed opgevangen door Ni cole Perdaens en Lea Lo- wie. En dit overwicht rezul- teerde in een derde doel punt. Na een nummertje van Veerle De Wint, waarbij deze om drie tegertëtahd- sters draaide, schoot Renee Delannoy in. Dit betekende metèen ook de ruststand. En voor die eerste speel periode had de Aalsterse doelwachtster zich nauwe lijks kunnen opwarmen. Ook na de rust zou de medewerking van Brenda Van den Eeckhout vrij be perkt blijven. In de 45e. minuut liep het scorebordr naar 4-0. Aan EeckhoutL snelde door de laatste lijn enL schoot raak. In de slotminu-H ten voltrok Veerle De Wintp de eindcijfers. Ook de Bf™ ploeg haalde forfaitcijfers.E Maar dan door het feit datK Elewijt te laat kwam. Zon-L dag speelt Kamillekes in hethi Dudenpark. Het staat bij R.pc Union voor. een delikateF opdracht. Een punt zouP! reeds een sukses beteke-k nen. J.V.H.j Na de verpulverende nederlaag contra gebuur Sint-Gillis was trainer Samson van Herleving Sint-Pauwels ontgoo cheld, maar zeer eerlijk: «Vandaag ging het niet, we liepen te veel met de bal aan de voet en kregen niet de vereiste ruimte. Tevens was de snelheid van uitvoering totaal zoek en anticipeerde de tegenstander bijzonder knap.» De kollega van de overzijde, Felix Seghers was natuurlijk in een geheel andere stem ming: «Voor het eerst speel den we op een andere wijze buitenshuis. Geen counter, zoals vele reeksgenoten dit seizoen propageren maar een spelwijze waarbij ieder een indien mogelijk zijn kans mocht gaan en het ontstane gat dadelijk werd opgevuld door een ploegmaat. In prin cipe moesten Beek en Beton- celli vooraan wel storen, en werden de twee Pauwelse spelmakers Motyka en Her- reman aan banden gelegd door respektievelijk Bolsens en Mark Seghers.» Al van bij de eerste minuut kreeg Sporting drie open kansen op rij, op het kwartier werd het klasseverschil ook in cijfertaal uitgedrukt wan neer een fantastische loeier van Mark Seghers naast de uitgelopen thuiskeeper en de verste paal binnenging. Nog geen minuut later werd een ontketende Betoncelli aan de doellijn tot vallen ge bracht en puurde Verachtert hieruit een keiharde vrije trap die pal op het lichaam van doelman Herreman te recht kwam. Op slag van rust lukten de bezoekers een zeker niet onverdiende twee de doelpunt. Een hoge voor zet werd door een hoog opverende Seghers onbe roerd gelaten zodat de onge dekte Beek kon binnen- tippen. Herleving nam natuurlijk met deze stand van zaken geen genoegen en ging de risikotoer op met drie spit sen en bovendien een ver zwakte verdediging. Voer naar de bek van de kwikzil veren Gillisspits Betoncelli die rond het uur aan de haal ging, tegen het houtwerk trapte maar zijn ploegge noot André Beek zag binnen schuiven. De skore werd zelfs niet overdreven omdat eerst Luk Bolsens en daarna Karei Van Mol nog gans al leen voor de Pauwelsdoel- man konden opduiken maar steeds misten. Het was daarentegen André Beck die zijn niet geheel zui vere hattrick bij het ingaan van het laatste kwartier vol maakte wanneer hij een aan spelen van een werkelijk on stuitbare Betoncelli in doel werkte. Met deze 5 doelpunten bij op het aktief staat Sint-Gillis er iets florrisanter bij met zijn goalaverage dat overigens slechts 23 voor en 18 tegen laat zien. Volgens trainer Seghers beduidend onder peil en dat blijkt ook uit de stand van de schutters bij blauw-wit waarin Betoncelli nog steeds eerste is met slechts 5 treffers, nu op de voet gevolgd door André Beck, met vier doelpunten. «Toch ziet de toekomst er op zijn "minst rooskleurig uit voor ons,» vervolgt de Ant werpenaar, «want vergeet niet dat we in de vier volgen de weken drie keer aan huis mogen uitkomen.» In de par tij van zondag tegen Kemze- ke is de Sint-Gillistrainer echter niet totaal gerust, om dat de Klauwaerts Lokerse SV-Geraardsbergen 2-1 Wc hebben zondagnamiddag nog altijd het Lokerse SV wel. Voiturier, van de lijn reeks geklopt werd. Prudent in de heenronde niet teruggezien. Er werd wel gewonnen halen. Bettens is er van overtuigd daj gen een opvallend sterk Geraardsbergen maar In de Met die 2-1 stand aan de Geraardsbergen de ploeo vas| helft Is Lokerse door het oog van een naald gekro- rust ™as Geraardsbergen wel de tweede ronde wordt. Maan overeind gehouden door een attente R pen en c Bogaert terwijl de roodwitten zich gelukkig mochten achten dat ze geen strafschop moesten Inkasseren. Ze konden een immers geen tegenzet vinden op het snel en agressief spel (eigenaardig) soort voetbal van de bezoekers. Na de herneming kreeg Lokerse dan spelen, waar zijn ploeg bijna duidelijk de beste kansen maar die werden onbegrijpelijk geen vat op heeft. «Als wij in gemist, de volgende 3 matchen ech- ter 4 op 6 punten kunnen u Üdfn? he' e0rS,e h£fuu.I halen, is een goeie eindrang- heeft Lokel?e "a,?r eP bl°8d - no7woot no Homncio non Van den verplicht om te komen. En dat dat neemt niet weg dat Loker{tc deden de bezoekers ook. Voi- turier kreeg nu geen millimeter ruimte meer en meteen bleek dat die gewezen spits van Doornik en Harelbeke vriiw«l alleen de aanvalskracht van beter moet doen om het zwierig voetbal van de heem ronde terug te vinden. De rus! is blijkbaar uit de ploeg, wordt teveel met lange ball gewerkt waardoor Lokerse schikking zeer duidelijk bin nen schot.» Aan de Vossedreef is men door de magere buit van gezweet. De defensie had geen vat op de opportune Voi turier terwijl de kundige De Herrauw voor de bevoorrading 1982 (1 punt) reeds naar een mrgtto. Gelukkfc voor SV trof 11de plaats afgezakt en mag men bij verlies op Robur zondag aanstaande alle hooggestelde verwachtin gen vergeten. Manil de scheidsrechter niet de zwaarste sanktie toen een aangeschoten bal door de arm van een Lokerse verdediger werd gestuit terwijl op de 10de minuut Van Rumst de bal met St. Lievens-Houtem - Robur 2-0 Robur Moerzeke is blijkbaar de pedalen kwijt. Het verloor nu op St. Lievens-Houtem. Hier door heeft het een achterstand van drie punten op de leider. Toch is er nog niets verloren. Trainer Verniers hierover: «Ik moet eerlijk toegeven dat met St. Lievens-Houtem de beste ploeg gewonnen heeft. Aan de rust was het nog 0-0. Onmiddellijk na de hervatting werden we op achterstand ge plaatst. Dat was een psycholo gisch slecht moment voor ons. Toch is het zo dat de jonge spelers, die op dit ogenblik Ro bur Moerzeke verenigen niet te best hun draai vinden op zware terreinen. Bovendien steek ik het niet on der stoelen of banken dat we wat een mindere periode door maken. Enkele spelers missen wedstrijdritme. Dat is het geval voor Eric Raemdonck en Eric Saerens die er zondag opnieuw voor de eerste keer bijliepen. Toch is er nog niets verloren. Drie punten achterstand op de leider is in dit stadium van de kompetitie geenszins onover brugbaar. Een noodzaak is echter dat we zondag tegen St. Pauwels winnen. Feit is, besluit trainer Verniers, dat de ploeg die de komende weken de kon- ditie weer te pakken krijgt een ernstig kandidaat zal worden. De kompetitie begint nu maar en de prijzen worden aan de streep uitgereikt!» E.D.M SENHOUWEff'J S Lokerse-Geraardsbergen 2-1. Vervaet knalde op doel maar ook nu Waasmunster-Moerbeke 2-2. Rennen achter een lange voorzet (dm) Waasmunster-Moerbeke 2-2. Een stevig kopduel (dm) Ede - Kerksken 2-1 Ede blijft onverwijld zijn zegereeks verderzetten. Nu gingen de buren uit Kerksken voor de bijl. Alles verliep nochtans niet probleemloos voor de lokalen. De thuisploeg kon moeilijk zijn wil opdringen aan het taaie Kerksken dat zich niet wilde plooien voor het gevarieerd spelende Ede. Een penalty-doelpunt bracht voor de thuisspelers de openingstreffer. Het was De Cock die deze treffer voor zijn rekening nam. De vreugde was echter van korte duur want nog voor rust werd de stand reeds in evenwicht gebracht. Alles stond dus nog te gebeuren. Grote sensatie in de tweede helft was natuurlijk de uitsluiting van Christian Droogné. Wie nu dacht dat Ede het met zijn nummerieke minderheid nu zeer lastig zou krijgen, had het wel enigszins verkeerd voor. Zelfs met tien spelers slaagden zij erin veel balbezit en fraaie doelkansen te krijgen. Men vond het alleszins een knappe prestatie een doel te mogen aanschouwen vanwege de thuisploeg. De tweede treffer kwam er immers langs Jos Hinninck. Ede blijft dus na zijn moeizame zege een hartig woordje meespreken in de titelstrijd. (Guy De Tandt) de hand van de lijn sloeg, maar er werd toch gescoord. Een doelpunt dat geannuleerd werd wegens buitenspel. Na dat Van den Bogaert de door gebroken Voiturier in twee tij den moest stoppen, werd het toch 0-1 langs diezelfde Voitu rier die scoorde met een magi straal schot op de 25ste minuut. Blijkbaar had Lokerse op dit doelpunt gewacht om zichzelf te worden. Nog voor de rust werden de rollen omgekeerd. Eerst werkte een opportune Michielsen een dubbelpas met Aabech af terwijl op de 40ste minuut Van Driessche on houdbaar in de winkelhaak knalde na een afgeweerde center van Van Rompaey. Tussendoor moest Meers- schaut een lobbal van ja- Geraardsbergen draagt. Knappe akties en veel inzet, maar de beste kansen waren voor Lokerse. Eerst Vervaet en later Van Rompaey, weer Vervaet en Aabech lieten wen kende kansen onbenut om Lo kerse buiten schot te brengen. Van den Bogaert werd in die tweede periode alleen nog be dreigd door een kopstoot van Voiturier terwijl in de slotminu ten een schot van deze spits met de voet gered wordt door de Lokerse doelman. Everaert Was Lokerse niet dende rend, dan was er duidelijk be terschap in vergelijking met de ■vorige weken. Zeker als men daarbij in aanmerking neemt dat met Geraardsbergen een van de sterkste ploegen uit de zat er geen doelpunt in (md) zichzelf buitenspel zet. In d( ®j! ploeg zit voldoende kapacité tr om de aanvalsakties rustig u|| te bouwen en de spitsen betere voorwaarden aan spelen. Toch bevatte het duel tega Geraardsbergen ook een dui delijk winstpunt in het feit dt 8° Etienne Everaert na zijn liesoL. peratie zijn eerste volledig^ wedstrijd speelde. Everaei j kan in de komende weken ea belangrijke rol spelen. Hij is di man die kracht in het midden veld brengt en die is nodig een steunvlak dat té eenzijdii op voetbaltechnische kwalite ten dreef. Everaert miste no ritme maar in de tweede h( bewees hij dat hij nog over ee| uitzonderlijke fysische konditiP beschikt. Die zal men bes kunnen gebruiken in het dusvij met Deinze. W.V.I el maken (p) Gijzegem kon het op Appels niet

De Voorpost | 1982 | | pagina 28