Wat een jumping! Overmere zet hopeloze situatie recht Koude douche voor thuisploeg Countervoetbal is ook lonend 'Vlugge beslissing Verdiende thuiszege Hoogstaand voetbal Krappe zege Veel balverlies Uitslag wedstrijd van Sint-Niklaas Manége Hicema op 7 februari 1982 Tweede veteranentornooi van WZK De Voorpost - 12.2.1982 - 29 SK Overmere-Laarne 3-2 Een topper die de verwachtingen volledig heeft ingelost. Tot de slotsekonde was er een wurgende suspens en bovendien waren er een paar verrassende wendingen die de wedstrijd een uitzonderlijke spankracht bezorgden. Uiteindelijk heeft Overmere de punten kunnen thuis hou den en gaat de afvalllngswedstrljd verder met Lochristl en Heikant als overblijvende konkurrenten. Dit kan duren tot het kompetitie-einde want in de twee laatste wedstrijden wordt Overmere gekonfronteerd met Heikant en Lochristl. Tegen Laame ging Overme re hypernerveus van start wat in de kaart speelde van de bezoekers. Die maakten van het veelvuldig balverlies van de gastheren gebruik om snel uit te breken en te dreigen. Het bleef overigens niet bij drei gen, want nog voor de rust wisten de snelle bezoekende spitsen tweemaal raak te treffen. Aan de rust stond Overmere dan ook voor een vrijwel on mogelijke opdracht. Dan kwam de tweede verrassende wending. De wedstrijd was nauwelijks één minuut herno men toen Filip De Veerman een volley gepast op de slof kreeg en meteen raak knalde. De bezoekers waren nog niet bekomen van deze opdoffer toen Fernand Buysse de gast heren langszij bracht. Alles was te herdoen maar dit keer stond een ander Overmere in het veld. Mentaal gesterkt door die supersnelle start gin gen de lokalen nu zonder kom- plexen op zoek naar het win nende doelpunt. Laame kon zich nooit herpakken en moest alle hens aan dek roepen. De gastheren kregen nu kansen bij de vleet maar een sublieme keeping van de bezoekende doelman en onkans bij de af werking, verhinderden voorlo pig de verdiende winning-goal. Tot weer Filip De Veerman op de 81ste minuut een hoek schop kon benutten om Over mere op voorsprong te tillen. De bezoekers waren te murw gespeeld om nog te kunnen reageren zodat Overmere ver diend deze topper won en meteen de titelkansen gaaf hield. Volgens trainer Peelman komt het er nu vooral op aan om de koncentratie niet te ver minderen tegen zwakkere broertjes zodat uit een bevoor rechte positie de belangrijke slotwedstrijden kunnen aange pakt worden. W.V.L Voetbal Overmere Zondag 14 februari is er voetbalwedstrijd bij Valentinos Over- jfëil mere op hun terrein aan de Dreefwegel tegen Edyboys uit §"-£ f J|1 - JT** - Wetteren aanvang te 15 uur. I Jfaz f fW Voetbal te Berlare -mm t* -ui - - SK Berlare (derde provinciaal) speelt zondag a.s. thuis tegen Ede aanvang te 15 uur. t Opstal - Hofstade 0-1 Dat iedere wedstrijd moet worden gespeeld werd zondagnamid dag op het veld van Eendracht Opstal voor de zoveelste keer bewaarheid. Hofstade zou voor de thuisploeg een gemakkelijke prooi worden. Ogenschijnlijk was dat zo. De bezoekers hadden tot nu toe amper één wedstrijd gewonnen en vertoefden ergens ondergan de rangschikking. Geen onoverkomelijke hinderpaal dus. Maar de realiteit was heel anders. Na tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong via een vrijschop. De thuisploeg stond er enige tijd door perplex en kon moeilijk haar gepaste draai vinden. In de tweede helft trok men alle aanvalsregisters open. Maar de bezoekers hadden zich zo oordeelkundig georganiseerd, dat het haast onmogelijk was een geposte opening te vinden. Bovendien was de bezoekende doelman onklopbaar. In ieder geval een nederlaag die een streep betekent door de Sparta Appels ontving gebuur Gijzegem. Appels hield de puntjes thuis dankzij een vlotte 2-0 zege. rekening van de thuisploeg nu zeker in het vooruitzicht van de (jj) topper op Boonwijk. Voorzitter De Baerdemaecker is in ieder geval hoopvol gestemd J&~ fMÊÈ op dit treffen. «We gaan de Boonwijk kloppen», zei hij optimis- tisch. «Een slechte zondag is geen slecht jaar. We zullen in St. üs ;-j| M Gillis-Dendermonde bewijzen dat we een titelkandidaat zijn.» - 1" nr mi .utterzele - Boonwijk 1-0 rd ut tien moet zich verdedigen met de wapens waarover men 9n «schikt zegde men na afloop van de wedstrijd in de Lutterzeelse u- Jubmiddens. Eigenlijk is dat waar, alhoewel dat niet altijd de nt u'jker ten goede komt. Maar dat maakt de rekening van de club g liet. Die rekening is uiteindelijk twee punten rijker worden. Dat is rs rat telt in het voetbal Niets anders. F C. Lutterzele heeft leider Soonwijk op countervoetbal getracteerd. Speler-trainer André a'Temmerman had vooraf een tactisch plannetje opgezet Als n' Juwe rat in het voetbalvak weet hij hoe hij een tegenstander et noet aanpakken. Dré Temmerman wist beter dan wie ook dat R. loopwijk sterker was, veel sterker zelfs. Deze ploeg staat rouwens niet voor niets aan de leiding. Er was maar één middel 3U >m een kans te maken tegen een dergelijke opponent. Dat was :ich defensief organiseren, om don in de snelst mogelijke tijd uit e~ e breken en de spitsen in één tijd te bedienen. Dat is Lutterzele jelukt, zij het dat men op bepaalde ogenblikken water en bloed H. leeft moeten zweten. Clubleider Gerard Van Steen zei trouwens lot het de duurst bevochten zege is die Lutterzele al behaald eeft sedert de club lid is van de Belgische voetbalbond. Het ountervoetbal is lonend gebleken. Al na vijf minuten wisten Leo* Issens en co. al met welke wapens ze zouden worden bevoch- en Er was al een plotse uitval langs de lijn via de ultra jevaarlijke en sterk in conditie verkerende Rudy Moyens. Hij choof naar doel en net op de lijn kon Leo Pissens de bal regkeren. Alhoewel de leider bestendig drukte, kreeg hij geen ®r jdegenheid om zijn aanvallers te lanceren. Even na het halfuur iwam Rudy Moyens weer langs zijn lijn tevoorschijn. Hij schoof va' Ie bol naar Antoine Van Der Burght, die tussen drie spelers door tie bal in doel deponeerde. Na de hervatting gingen de bezoeker (®r form lopen. Slechts na twintig minuten raakte de thuisploeg ®fcven uit de omknelling. Geluk daarbij voor de leider, want via de ren wal kwam de bal bij de doelman terecht. Zenuwachtiger dan P wit ging de Boonwijk dan op zoek naar de gelijkmaker Het ging "Wlemaal zo overhaast dat veel doeltrappen de verkeerde richting llef litgingen. In de Lutterzeelse voetbalkringen gaf men na afloop ,rsï oe dat Boonwijk de beter voetballende ploeg was. In kringen van leider was men ontgoocheld. Door de winst van achtervolger dixvelde is de kloof tot één punt herleidt Rekening houdende net het feit dat Edixvelde een wedstrijd minder telt, is deze ploeg irtueel leider De kompetitie is echter nog moor halfweg en de rijzen moeten nog worden gedeeld. In de Boonwijk moet zich »g niet zo erg ongerust maken. E.D.M. Match van de week in Vierde Provinciale I 'Straatje Stekene - Stekene Sportief: 1-4 iditi "ierzele - Erondegem 1-0 be du (lierzele heeft zijn wedstrijd tegen Erondegem kunnen vinnen met de krapste score. Deze kleinste winstmarge Vvam er na een evenwichtige, sportieve en hoogstaande irtij voetbal, zodat niemand echt ontevreden naar huis i! gekeerd zijn. In het eerste kwartier zagen we een beter irondegem, maar scoren was er zeker niet bij. De attente luisportier voorkwam onheil. Vlierzele kwam nu beter in wedstrijd en dwong doelkansen af aan de lopende *|and. Met hoge ballen voor het doel trachtte men de peningstreffer te lukken maar later bleek dit niet de lanier om succes te boeken. Rusten werd het dus bij een Oelpuntenloze score. In de tweede helft probeerden eide elftallen om de wedstrijd naar hun hand te zetten, 'oor velen werd het duidelijk dat de ploeg die uiteindelijk [och zou kunnen scoren, meteen ook matchwinnaar zou 'Orden. Gelukkig voor de Vlierzele-aanhang gebeurde dit ings Pierre De Poorter in de 25ste minuut na rust. Eddy Brackeleer schilderde via een hoekschop de bal op het ifd van de doelpuntenmaker. De buit bleef meteen te 'lierzele en dat kunnen wij zeker niet onverdiend noemen, lierzele blijft dus bevestigen en maakt alvast een ernstige ins in de titelstrijd nadat het één van zijn beste edstrijden met winst kon afsluiten tegen een knap pondegem. (Guy De Tandt) Oordegem - Heldergem 1-3 Het spannende duel tussen Oordegem en Heldergem diende door te gaan op het veld van Erondegem. Nadat men verscheidene pogingen gedaan had om het veld bespeelbaar te krijgen bracht de regenvlaag van vorige vrijdag een streep door de Oordegemse rekening. Heldergem kon door gevat counteren alvast afstand nemen in deze wedstrijd van een nochtans zeer bekoorlijk Oordegem. In een snel gestarte wedstrijd trof Ronny Perreman voor de bezoekers reeds raak na veertien minuten. Dit na een voorbeeldige kopstoot. Oordegem liet zich echter niet van de kook brengen en slaagde op het ideale moment, namelijk net voor rust, om op gelijk hoogte te komen. Het was Dirk De Bruecker die een vrijschop net buiten het zestienmeter gebied feilloos omzette. Amper twee minuten na rusten bracht Gustaaf Van Der Schueren Heldergem opnieuw op voorsprong en drie minuten later waren de bordjes bijna in evenwicht Kamiel Bovijn miste een elfmeter-trap; via de paal belandde zijn bal naast tiet doel. Inzake balbezit en aanvalskracht was Oordegem nu de betere ploeg maar bleef alsmaar falen in de afwerking. Het counterende Heldergem maakte er tenslotte 1-3 van langs Frans Van Der Schueren. Alleszins een te zwaar verdict voor het voortreffelijke Oordegem (Guy De Tandt) la een klein halfuurtje spelen was het resultaat van deze irtij reeds ruimschoots gekend, want op dat moment tdden de bezoekers tot driemaal toe het Straatjesgeheel ir schut gezet. In de derde minuut kwam een inworp van ioossens bij Ferket en die mocht tegen de grond inschui- in. De thuisploeg liet zich niet weerloos wegzetten maar m enkele kansen langs Smet en Govaert voorleggen en ind in de gastkeeper De Roos ook een attente tegenstan- Aan de 24ste minuut belandde een vrijschop via Ioossens en Ferket bij De Cock, die via de rug van een igenspeler de bal in doel devieerde. Enkele minuten later I eleefde de wedstrijd zijn keerount omdat een penalty, tegekend voor lichte fout op Audenaert door Smet werd «geven maar Sportiefdoelman De Roos in de baan van het chot lag. Op de daaropvolgende tegenaanval kende de i traatjesverdediging geen verhaal tegen een pas van 9 ioossens die door Herman geniepig werd meegepikt en edoeld. Voor zover nodig voegde Kris Ferket nog een oaltje toe op slag van rust, na voorzet van De Ruyter. de tweede helft vergenoegden de gasten zich in het eveiligen van de verworven boni en lukte Straatje de i da erredder wanneer Smet een schot dat voorlangs dreigde °Te gaan kon bijhalen. Verder kwamen de wijkspelers niet '®r*vant Dirk De Gendt miste nog een lonkende kans. J bij al een wat overdreven uitslag die door Stekene ra®iatuurlijk graag werd meegenomen, onder een ruime 1 «langstelling van niet minder dan 400 500 toeschouwers. Manil Edixvelde - Moorsel 1-0 In een uiterst faire en zeer gelijkopgaande wedstrijd heeft Edixvelde opnieuw twee gouden punten aan zijn rekening kunnen toevoegen. Het heeft nochtans in Schroevers Moorsel zijn gelijke gevonden. Spanning was er in deze wedstrijd ten overvloede aanwezig als men steeds maar ziet hoe beide ploegen trachtten om hun offensieve wet te dicteren. Nochtans bleef het eindresultaat van al dat aanvallend pogen lang op zich wachten. Het was Freddy Schollaert die zijn ploeg Edixvelde de kleinste overwinning bezorgde. De verdiende gelijkmaker kwam er niet voor het bezoekende Moorsel. Doelkansen waren er nochtans voldoende maar ofwel ontkwam het aan concentratie bij de bezoekers, ofwel redde een voortreffelijke Luc Kiekens. Edixvelde bleef dus overeind en het aandeel in dit succes mag voor een groot deel toegeschreven worden aan de achterspeler Martin Baetens en zijn jonge ploegmakker Guy Van Boxstael. Edixvelde blijft dus tenoor in zijn reeks maar zal na deze wedstrijd toch moeten toegeven dat een puntendeling eerlijker en correcter ware geweest. Dit zal de thuisspelers wel geen zorg zijn. (Guy De Tandt) Serskamp - Bavegem 6-1 Het thuisspelende Serskamp heeft na een rustig meesterschap moeiteloos afstand kunnen nemen van een zwak Bavegem. De bezoekers openden nochtans na drie minuten de score. Toen werd Serskamp al onmiddellijk gedwongen om voluit te gaan, met het gekende resultaat Vrij spoedig kon Johan Moreels gelijkstellen en Serskamp klom voorgoed op winst langs Paul Clinkspoor. Nog voor de rust kon Serskamp dankzij goed en vlot ploegspel voor een derde treffer zorgen. Rudy Coppens legde de ruststand vast. Voor zover er in de rangen van de spelers en supporters bij Serskamp nog twijfel bestond inzake de goede afloop, werd die alleszins definitief verdreven door alweer Rudy Coppens, Hij was de man van de wedstrijd. Serskamp bleef maar op zoek gaan naar doelpunten. Die kwamen er ook. Johan Moreels tekende treffer vijf aan en de eindstand werd vastgelegd door een voortreffelijke Mare Baetens. Serskamp blijft aldus meedraaien aan de kop van de klassering. Zondag wordt het volle ernst te Heldergem en heel Serskamp hoopt dat Jean-Paul Goossens, Jo De Wilde en neofiet-middenvelder Rudy Coppens het daar even goed zullen doen als tegen Bavegem (Guy De Tandt) JUMPING MANEGE HICEMA TE SINT-NIKLAAS Deze openingsjumping, inge richt met medewerking van het V.R.V., in de mooie overdekte hal van de familie Maes, ken de een grandioos sukses en is uitgegroeid tot een topper van het winterseizoen. Nog nooit zag men zoveel volk tezamen voor jumping in het Waasland. Het was reeds aan te zien in de zondagvoormiddag dat het een heel drukke dag zou wor den. Naarmate het middaguur naderde kwamen de inschrij vingen maar steeds binnen stromen bij dochter Nelis die de lijsten bijhield. Tenslotte werd er met meer dan een 200-tal inschrijvers gespron gen wat meer dan genoeg is. De juryleden onder de leiding van de heer De Groot waren dan ook opgelucht dat de laat ste sprong gegeven werd. Het VRV-bestuur dankt tevens de familie Maes voor haar gast vrijheid en medewerking. Wat de ruiters aangaat, zien wij dat het moeilijk kaas te eten is tegen de familie Diele- man, alhoewel momenteel Micheline De Bock met He de la Chaine zeker niet moet on der doen voor niemand. Bij de pony's zwaaiden de L.V.H.-ruiters ontegenspreke lijk de plak. Weliswaar staan de meeste pony's van het Waas- en Scheldeland nog op rust. Een leuk tafereel deed zich voor. Op de prijsuitdeling van proef 4 reeks II stond Roger Maes met zijn paard tussen zes amazones, of als een sjeik tussen zijn harem. Spijtig voor Doggen-SK Welle 2-3. Kwam de thuisploeg tweemaal op winst, dan konden de bezoekers zich vlotter aanpassen aan het modderballet om uiteindelijk driemaal te scoren (per) Doggen-SK Welle 2-3. Deze derby op het zware SK Doggenveld kende een spannend verloop en bezorgde de opgekomen fans een aangename namiddag (per) Roger dat het niet mocht blij- moest. Manége Hippos te Puurs waar ven duren en hij met zijn eigen Zondag aanstaande slaat het de winterwerkinq wordt ver vrouw naar zijn tent terug V.R.V. zijn tentenop in de dergezet. Schoonaarde - Kalken 0-0 De wedstrijd tussen Schoonaarde en Kalken is geen aantrekkelij ke partij geworden. Vooral de thuisploeg ontgoochelde deerlijk. De thuisspelers bezondigen zich opvallend aan balverlies. Hier door konden ze zelden hun wil opleggen aan een opponent die wel een betere indruk naliet. Maar aanvallend kwamen die don weinig aan de bak. De beste kans kreeg de thuisploeg. Dat was langs Philippe Bogaert. Hij zag zijn poging op de doelpaal stranden. Het wordt in ieder geval hoogtijd dat de Juventusboys hun aanhang terug eens op een betere prestatie en een overwinning vergasten. Of dit zondag in Laame al kan gebeuren is zeer de vraag. E.D.M. PAARDESPORT Proef 1: Pony's Barema A barrage niet op tijd 1 exq.: De Neys Sora - L.V.H. Rosory 0 - BT Dochez Goeri - Royal Cliff 0-BT De Schutter Ivan - Bianca 0-BT Proef 2: Pony's A2 Barema A barrage op tijd 1De Bock Micheline - Tarzan 0-30,5 2. V.D. Eynde Péter - L.V.H. Rikkie 0-30,9 Proef 3: Reeks I Barema A barrage op tijd 1 Die'eman Mare - Chico de Jokri 0-27,7 2. Dieleman Stefaan - Sultan de Jokri 0-28,5 3. Weemaes Pietje - Orchidée 0-30,2 4. De Bock Brigitte - King Fury 0-30,5 5. exq.: Joos Christel - Klaroen 0-30,7 Van Assche Filip - Uron 0-30,7 7 De Bock Martine - Tarragon 0-31,6 Proef 4 Reeks II Barema A barrage op tijd 1 De Bock Micheline - He de la Chaine 0-30 2. Feyten Dominique - Thyphoon 0-31,7 3. exq. V.D Haegen Annoeck - Tanganika 0-33 Maes Roger - Old Fashion 0-33 5. Dochez Karine - Uron - 0-35 6. Hanssens Willy - Wapi 0-35,9 7. De Groote Marianne - Krak 0-37,5 Proef 5 Reeks III Barema A barrage op tijd 1Dieleman Marc - Candy de Jokri 0-30,6 2. Van Praet Eric - Sabina 0-31,8 3. Tas Gustaaf - Rames 0-32,3 4. Dieleman Mare - Juleke de Jokri 0-33,4 Proef 6 Pony's A1 Progressief pare. op tijd 1. exq. De Neys Sara - L.V.H. Rosory 36 p. BT V D Eynde Ann - LV.H. Majorette 36 p BT Vercauteren Martine - Tanja 36 p BT V.D. Meer Freek - L.V.H. Mistangette 36 p. BT Proef 7 Pony's A2 Progressief pare. op tijd 1. V.D. Eynde Peter - L.V.H. Rikkie 36 p. 33 2. De Bock Micheline - Tarzan 33 p. 48,6 Proef 8 Reeks I Progressief pare. op tijd 1Dieleman Mare - Chico de Jokri 36 p. 29,1 2. De Schutter Ivan - Ivorno 36 p. 30,5 3 Verschelden Peter - Casper 36 p. 33,2 4. Joos Jozef - Sara 36 p. 33,8 5. De Bock Martine - Tarragon 36 p 34,3 6 Van Assche Filip - Uron 36 p. 34,5 7. De Bock Brigitte - King Fury 36 p. 35,1 Proef 9 Reeks II Progressief pare. op chrono 1 Dieleman Stefaan - Candy de Jokri 36 p. 33,4 2. V.D. Haegen Annoeck - Tanganika 36 p 36,8 3. Nelis Greet - Tetra 36 p. 37 4. Feyten Dominique - Thyphoon 36 p. 37,8 5 Begens Erwin - Luitenant 36 p. 38.3 6 Moortgat Luc - Kaptan De Ros Bayord 36 p 40.6 7 Huyghe Ronny - Egrarto 36 p. 45,5 Proef 10 Reeks III Progressief pare. op chrono 1 Dieleman Mare - Juleke de Jokri 36 p. 37,3 2. Dieleman Stefaan - Victor de Jokri 36 p. 41,8 3. V.D. Haegen Annouck - Esperanza 36 p. 46,9 EERSTE BEKER ZAALVOETBAL TE BUGGENHOUT Sinds de opening van de gemeentelijke sporthal telt Buggen- hout verschillende sportclubs meer. Een ware bloei schijnen de kleinere voetbalclubs te kennen, waarbij men zich toelegt op het beoefenen van zaalvoetbal. Nu blijkt dat er wel interesse zou bestaan om een competitie in het leven te roepen. De verant woordelijke van het sportcomplex Dhr. Louis Claes heeft het op zich genomen om een dergelijke zaalvoetbal-competitie te starten. De eerste wedstrijden worden voorzien tegen 3 maart 1982. Men zou het aantal deelnemende clubs beperken tot 16. Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot Louis Claes, p.a. Gemeentelijke Sporthal, Vierhuizenstraat te 9360 Buggenhout (33.67.68). Wie er bij wil zijn met zijn club, moet zich snel in verbinding stellen met de hierboven geciteerde persoon. (Ivd) ZWEMMEN Zondag 14 februari richt Wase Zwemkring zijn tweede waterpolotornooi in voor veteranen. Dit seizoen start te WZK met een derde herenploeg in vierde afdeling. Deze ploeg, aangevuld met Walter Daelman en Rudy Van Mieghem, beiden nog aktief in de eerste ploeg, zal de plaatselijke kleuren verdedigen. Daarnaast zul len ook ploegen aanwezig zijn uit Mechelen, Antwer pen en Gent. Bij Mechelen zijn de bekende namen vooral doelman Wouters, tot vorig jaar nog titularis in eerste klasse, Jacky Verhaegen en Phil Claes, die deel uitmaakte van de nationale militaire^ploeg. De grote kleppers zitten echter bij Antwerpen en Gent. Bij de sinjoren is Francois Simons wel de meest ronkende naam. Twee keer nam hij deel aan de Olympische Spelen en samen met Joe De Wit en André Joos, de huidige trainer-coach van Wase Zwemkring, speelde hij drie seizoenen in het kampioenenteam van Scaldis Berchem. Naast de reeds genoemcien speelt ook nog Jos Stappers, tot vorig jaar gevreesd in de hoogste klasse. Ook bij Gent traden verschillende ex-interna tionalen aan: Roger De Wilde, Frank D'Oosterlinck en Jo Van De Steen zaten mee in de ploeg die in Tokio '64 nog een zevende plaats haalde. Ook hier treden nog enkele spelers aan die nu nog, of althans nog onlangs in de eerste nationale afdeling optraden: De Sloovere, Van Peteghem, Geirnaert... De ingrediënten zullen dus alleszins aanwezig zijn om een sportieve namiddag mogelijk te maken. Om 14 uur opent WZK tegen Old Stars Antwerpen, die vermoedelijk ook de finale zullen spelen tegen Gent. Die eindstrijd is voorzien voor 16.45 uur. D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 29