Gunstig advies voor aanleg stortplaats in Tielrode Exploitatievergunning voor Etablissementen D.Van Riet van Temse Recht op antwoord: P.V.V.-Jongeren willen andere partijvoorzitter Reuze prijzen voor Bloemenprinsesi Tielrode graaft strijdbijl weer op Wase interkommunale: prioriteit voor Linkeroever Zeelse Gildenhuisorganisaties bouwen polyvalente zaal Nieuw Aalsters zwembad; wÈÊÈËÊÊÊm, WÊÈËËÊÈÊ Parlementairen tegen ruilverkaveling Lokerse Kopkapelwijk krijgt kabelteeve^j OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN AALST 2 - 12.2.1982 - De Voorpost Vorige week werd uiteindelijk dan toch gunstig advies verleend door de bestendige deputatie van Oost-Vlaanderen voor de aanleg van een stortplaats in Tielrode. De protesten van de milieugroeperingen ten spijt, werd een uitbatingsvergunning afgeleverd voor het storten van afval in de twee kleinere kleiputten langsheen de Hofstraat. In de vergunning zouden een aantal voorwaarden zijn -opgesomd be treffende beperkingen over de aard van de afvalstof fen, alsmede in verband met de toegankelijkheid en het afdekken van het afval. Op basis van de afvalhoeveelheden die tot vorig jaar mei naar Kem- zeke werden aangevoerd, zou de interkommunale van het Land van Waas nu voor een periode van vijf tot zes jaar met Waas afval blijf weten. De Wase containerdiensten Vooral de hoge transport- zullen het gunstig advies kosten lagen nogal zwaar wellicht toejuichen, maar op de maag van de Wase of de milieugroeperingen, containerdiensten. Een en hiermee bedoelen we stortplaats 'in eigen streek' dan vooral Ons Streven uit moest dus vlug worden ge- Tielrode, zich bij het advies vonden, luidde het oordeel gaat neerleggen blijft een van de ophaaldiensten. De andere vraag. Tegen de interkommuhale weerhield provinciale beslissing kan na een eerste onderzoek immers nog beroep worden twee mogelijke vestigings- aangetekend. plaatsen: Waasmunster en Tot 1 mei van 1981 werd Tielrode. Waasmunster het huisvuil van een aantal werd vrij vlug geschrapt en Wase gemeenten naar de Tielrode werd dus de grote stortplaats van de inter- 'kanshebber'. De milieu- kommunale in Kemzeke af- groeperingen hadden in gevoerd. Na acht jaar als middels ook al hun krach stortplaats Je hebben ten gebundeld en een en dienstgedaan, was die klei- ander resulteerde in een put vol en de interkommu- grote betoging, een be- nale moest toen naar een zwaarschriftenaktie ook, alternatief gaan uitkijken, waarbij zowat 2.700 hand- Hoe vlugger een nieuwe tekeningen werden ingeza- stortplaats zou worden ge- meld. In maart van vorig vonden, hoe beter. En dat jaar had Luc De Ryck voor gold dan zeker in eerste De Voorpost een uitge- plaats voor de Wase contai- breid vraaggesprek met Ju- nerdiensten, die vanaf de lien De Clercq, de woord sluiting het grof huisvuil voerder van het aktiekomi- naar de stortplaats OTL in té «Ons Streven». De Rumst moesten voeren, zo- Clercq vertelde toen: «Als wat vijftig kilometer van dit plan zou doorgaan, be- Sint-Niklaas. tekent dat de grootste en de meest schandalige aanslag taaf Deckers vertelde op het allerlaatste stuk na- «moest die stortplaats toch tuur dat Tielrode bezit. Men ergens komen». De protes- moet immers niet komen ten van coqtainervoerders aandragen met het Waes- en Ons Streven deemster- meer: dat is in privéhanden dem langzaam weg. Maan- en het domein is zo vol van den later dan kregen de huisjes en karavans, dat er milieubeschermers een rug- nog nauwelijks wandel- gesteuntje van de toenmali- ruimte is. Als de kleiputten ge minister van het Vlaam- de bestemming van stort se gewest, Galle. Hij liet de krijgen, dan wordt het kleiputten van Tielrode im- «Prieeltje van het Waas- mers voorlopig klasseren land» zoals men Tielrode als natuurgebied, een noemt herschapen in de maatregel die gold voor ne- «Vuilnisbelt van het Land gen maand. Alleen wan- van Waas». neer ook de Komissie voor Temse zelf was ook niet erg Monumenten en Land- tuk op zo'n stortplaats. De schappen de klassering de- gemeenteraad sprak zich finitief zou bekrachtigen, uit tegen de inplanting van konden de milieugroepe- het stort. En de VU-Temse ringen op beide oren gaan kantte zich tegen de plan- slapen, nen en formuleerde onder- Maar zover heeft het uit- meer als ernstige bezwaren eindelijk niet mogen ko- de aanwezigheid van de men. Hoe gunstig het klas- unieke fauna en flora, de seringsbesluit ook onthaald ongeschikte toegangswe- werd, het advies van de gen en het unaniem protest bestendige deputatie geeft van de plaatselijke bevol- de kleiputten van Tielrode De redaktie ontving van het bestuur der PW-Jongeren een schrijven in verband met het artikel «PW-Jongeren willen andere partijvoorzitter», Verschenen in de editie van vrijdag 22 januari 1982. Er waren enige opmerkingen die we hieronder letterlijk weergeven: «In bewust artikel werden een aantal subjektieve oordelen verwerkt, waardoor dit perscommuniqué een geheel andere dimensie kreeg, die niet alleen strijdig is met onze opvattin gen, maar ook afbreuk doet aan het principe van objektivi- teit in de verslaggeving. De PW-Jongeren sturen zeker niet aan op de vervanging van de heer Willy De Clercq aan de top van de PW of met andere woorden «dat het tijdperk van Willy De Clercq voorbij moet zijn». Wij wensen integendeel dat de heer W. De Clercq nog vele jaren mee zou werken in het beleid van de partij en zijn zeer geapprecieerde arbeid zou mogen verder zetten in de oplossing van de huidige sociaal-ekonomische krisis. Bij dit alles zal de heer Guy Verhofstadt, huidig voorzitter van de PW, als politieke zoon van zijn voorganger, een belangrijke rol spelen in de uitbouw en de bewustmaking van de ideologie, zoals, zij door zijn voorganger werd gepropageerd.» Get. Kris Verberckmoes, sekretaris en Erik Van Nieuwenborgh, voorzitter. Het enige antwoord dat de redaktie hierop kan geven is opnieuw het eerste communiqué publiceren dat ze van de PW-Jongeren ontving. «De PW-Jongeren Dendérmonde houden eraan U hun in zicht bekend te maken om de Heer Guy Verhofstadt, nationaal voorzitter der PW-Jongeren, te steunen bij zijn kandidatuur als PW-voorzitter, nationaal. Dank zij zijn progressief dynamisme en zijn scherp inzicht in het politiek corpus, slaagde hij erin om een ommekeer te bewerkstelligen in de liberale beleidsvisie. Wij willen dienaangaande graag verwijzen naar de funda mentele rol die hij zich toeëigende in de vernieuwing en verjonging naar de radikaal-liberale gedachte, zoals die door hem werd gepropageerd en geïntroduceerd en door ons, de PW-Jongeren Dendermonde wordt beaamd. Wij hebben alle appreciaties en respekt voor het geleverde werk van onze huidige partijvoorzitter maar menen dat de toekomst een nieuwe stijl en inhoud verdient. Daarom zouden wij ons ten zeerste verheugen mocht Guy Verhof stadt op de steun en medewerking kunnen rekenen van alle PW-Jongeren en PW-ers.» Misschien hebben we wel een beetje aan «Hineininterpre- tierung» gedaan, maar de termen gebruikt door de PW- Jongeren liegen er toch ook niet om. Natuurlijk gaan zij de vroegere voorzitter niet desavoueren. Blijkbaar en volgens hun eigen tekst, hadden ze toch liever iemand anders. (red.) king. Het ACV van de Scheldegemeente bleef niet achter en ook die waren tegen. De interkommunale zat duidelijk met de zaak verveeld, maar zoals Gus- nu wel vrij voor afvalstor- ting en enkel nog maar het aantekenen van beroep zou Tielrode nog van een stort plaats kunnen redden. L.V.B. Wie de veertiende bloemenprinses wil worden te Dendermonde doet er alvast best aan haar kandidatuur ten spoedigste kenbaar te maken aan het gemeentelijk komitee voor lichamelijke opvoeding, sport en ontspan ning van en te St.-Gillis-Dendermonde. Het is reeds voor de veertiende keer dat deze verkiezing wordt ingericht in het kader van de plaatselijke bloemencorso welke aan zijn 32e uitgave toe is. Een evenement dat op de eerste zondag van seotemh duizenden bezoekers naar deze Dendermondse deelg meente brengt. In haar jongste zitting heeft de bestendige deputatie aan de Intercommunale machtiging verleend om een stort te vestigen in één van de drie kleiputten, nl. deze die het dichtst bij Elversele ligt. Het nieuws heeft zich in Tielrode en groot-Temse als een lopend vuurtje verspreid en het zal wel geen verbazing wekken dat de strijdbijl weer is opgegra ven. Van verscheidene verenigingen en instanties je vere wordt verwacht dat zij beroep zullen aantekenen, zo o.a. Ons Streven. Ook het gemeentebestuur van Temse kan zich niet met deze beslissing verzoenen en zal in beroep gaan. Wanneer ook dit beroep voor Tielrode niet het gewenste resultaat oplevert, kan de zaak nog altijd aanhanging gemaakt worden bij de Raad van State. L.D.R. Antwerpse havenkringen hebben vorige week laten weten dat infrastruktuurwer- ken voor de haven op de rechteroever van de Schelde naar hun oordeel prioritair zijn. AGHA, dat is de Antwerpse Gemeenschap voor Havenaangelegenheden, verkondigde een standpunt in die zin. De Wase interkommunale is verontrust over die visie en stelt dat AGHA daarmee afwijkt van een standpunt dat onlangs door schepen Huyghebaert voor de Antwerpse gemeenteraad werd ingenomen. De Linkeroever moet worden uitgebouwd, zegt de Wase interkommunale nogmaals. D.w.z.: achter de sluis van Kallo moet de eerste faze van de waterinfrastruktuur worden voltooid; de terreinen errond dienen bouwrijp te worden gemaakt; de Liefkenshoektunnel dient er dringend te komen; en ook een maatschappij voor het grond- en industrializeringsbeleid voor de Linkeroever moet worden opgericht. Verder moet een meerjarenplan worden opgesteld, zodat de nodige financiële middelen voorhanden blijven. De kandidaat-investeerders tonen alsmaar méér interesse, zeker nu de eerste faze bijna operationeel is geworden. Je mag de investeerders niet afschrikken door ondoordachte beslissingen, zegt de Wase interkommunale. Het Baalhoekkanaal is géén dringende zaak, wel een onmisbaar deel voor bij de ontsluiting van het gebied. De waterverdragen met Nederland moeten volgens de Wase interkommunale spoedig opnieuw worden besproken tussen beide regerin gen, zo stelt de interkommunale. (wv) de bloemencorso 1982. De verkiezing heeft plaats op zaterdag 15 mei 1982. Een eerste gedeelte in het Kultureel Centrum te St.- Gillis-Dendermonde waar deze gelegenheid in open de kandidaten zich aan de koets, wagen of op een jury dienen voor te stellen, De bloemenprinses die bij praalwagen de eer geniet de bloemencorso te openen, terwijl ze dan ook door duizenden antoesiaste toe schouwers wordt toege juicht. Maar er wacht haar en de andere verkozenen nog meer. Het inrichtend komi tee is momenteel reeds aan de uitbouw van de prijzenta- fel bezig. Vorig jaar werden voor meer dan 225.000 fr. aan prijzen bij elkaar ge bracht en hiervan deelden alle jonge dames welke zich voor de verkiezing kandi daat hadden gesteld. Zo zal het ook dit jaar gaan. Kandidaten welke worden weerhouden delen van de prijzenpot en komen zonder onderscheid in funktie van worden ondervraagd zich dienen waar te maken in een korte spreekbeurt. Dit jaar luidt hier de opdracht «De St.-Gillisse bloemen corso als ééndagstoerisme». Hiernaast dienen ze ook hun vaardigheid te tonen bij het opmaken van een bloemen- stukje. Het tweede gedee komt dan tijdens de «Nac van de bloemenprim welke wordt gehouden in feestzaal Koningshof, D straat te Dendermon Deze kans zit er bepaald Dit en nog zovele and zaken die op de veertien verkiezing betrekking h< ben werden netjes in reglement vastgelegd verkrijgbaar is bij Consti Vermeulen, Weggevo Iei denstraat 48, 9330 Dend 'lt monde, tel.: 052-21.29.64 C.V. i'i In het jaar van de gemeenteraadsverkiezingen hoopt h« stadsbestuur heel wat projekten te kunnen inhuldigen. Z staan de inhuldiging van het nieuwe zwembad, het kultu reel centrum, en de gerestaureerde woning vóór de ingan van de Keizershallen op het programma. Wat het zwembad betreft deelde het schepenkollege o| haar jongste perskonferentie mede dat het oude bad aa de Capucienenlaan meteen zou verdwijnen. Het persone< wordt dan overgeheveld naar het nieuwe gebouw aan d Albrechtlaan. Wat er met het gebouw zou gebeuren wee men nog niet, maar men hoopt het aan één of andere rijki burger te kunnen verkopen. Acht maanden nadat het schepenkollege van Temse een gunstig advies uitgesproken had over de door de Etabl. D. Van Riet aangevraagde exploitatievergunning eerste klas die betrekking heeft op de loods achter de brug keurde nu ook de bestendige deputatie de aanvraag goed, zodat het licht voor deze firma nu op groen staat. Daarmee eindigt dit hoofdstuk van de kaai-affaire, die vorig jaar heel wat opzien baarde in de gemeente. Tegen de beslissing van de bestendige deputatie kan beroep aangetekend worden, en ook de uitspraak van dat beroep kan nog aangevochten worden by de Raad van State. In de herfst van 1980 bouwden met gebruik ook van een tran- de Etablissementen D. Van sportband en een inzakmachi- Riet een loods achter de brug, ne 2 x 0,75 Kw, De firma op het terrein dat volgens het diende daaromtrent een aan- gewestplan de bestemming vraag in bij het gemeentebe- heeft van ambachtelijke en in- stuur, waarbij de hinderlijke dustriële zone. Het was de be- bedrijvigheid werd beschouwd doeling van de firma, deze ojk_ als zijnde tweede klas. slagplaats te gebruiken voor Het schepenkollege besliste de het stockeren van kolen, turf, exploitatievergunning toe te potgrond, organische meststof- kennen, maar burgemeester fen, cement, bouwstoffen enz. Maes weigerde het besluit te ondertekenen. Hij verant woordde deze houding door te stellen dat de kaai een uitslui tend toeristische funktie moest hebben en dat alle industriële bedrijvigheid vóór de brug moest verdwijnen. Nadat de burgemeester uiteindelijk toch de beslissing handtekende hij was daartoe wettelijk ver plicht schorste de be stendige deputatie dit besluit. Redenen: omwille van de hoe veelheid organische meststof fen betrof het hier geen hin derlijke inrichting van tweede maar van eerste klas (de wet spreekt van eerste klas voor- «grote hoeveelheden» wat door het provinciebestuur wordt geïnterpreteerd boven 5 ton) en er was geen advies van het ministerie van volksge zondheid aangevraagd. Begin april dienden de Etablis sementen Van Riet een nieuwe aanvraag in, ditmaal voor een hinderlijke inrichting van eer ste klas. Het schepenkollege van Temse adviseerde de aan vraag gunstig (mei), waarna het dossier aan de bestendige deputatie werd overgemaakt. Eind januari werd de exploita tievergunning toegekend. L.D.R. Begin oktober 1982 zullen de Gildenhuisorganisaties van Zele over een nieuwe polyvalente zaal kunnen beschikken om hun aktiviteiten verder uit te bouwen. In 1971 werden de oude gebouwen gesloopt. Nadat er nieuwe lokalen werden opgericht voor de mutualiteit, het A.C.V. en drie zaaltjes voor de andere organisaties, werden de plannen voor het heroprichten van een nieuwe feestzaal even terzijde gelegd. In 1978 werd in de werklie denorganisaties opnieuw gewag gemaakt, om de mo gelijkheden te onderzoe ken om een polyvalente zaal te bouwen. Op 28 de cember 1979 werden alle suggesties aan 63 militan ten in een algemene verga dering op tafel gelegd. Ze ven verschillende werk groepen bogen zich over het pak problemen., die hoofdzakelijk betrekking hadden op: sport, finan ciën, jeugd, kuituur, tech nisch vlak, feesten en be- wegingsaktiviteiten. Aan vankelijk werd gedacht om de sportaktiviteiten voor rang te geven, maar mo menteel heeft Zele genoeg initiatieven tot het oprich ten van privésportinfra- struktuur, zodat men de idee toespitste naar voor- Owte Vest 34 te 8330 Demterroooda T#t 052/2140.60 H. Heymanplem 16 te ÖW-NtWaa» Tel. 031/76.43.84 Poolstraat 64 'le Afflfr4 Tot 063/70.41.19 Woutar VlMbOfgh unu»ni|tMSÉMr.-- '-1M IW Komité maakt balans op Hoe staan de (Wase) parlementairen t.a.v. de ruilverka- velingsproblematiek? Het «Aktiekomité tegen de ge dwongen ruilverkaveling» uit Sint-Gillis gewaagt van een «parlementair» offensief, het maakte een balans op. PVV-er Georges Anthuenis wil graag met de wensen van het komité rekening houden en richtte daarom een schrijven aan gemeenschapsministers Poma en Buch- mann. Karei Poma zelf zei dat hij zal tussenbeide komen om een einde te stellen aan de ruilverkaveling. SP-senator Pros Matthys steunt het standpunt van het anti-komité helemaal, en met hem zijn partij. Ook volksvertegenwoordiger Freddy Willockx deed en doet al het mogelijke om de stellingen van het komité te steunen en gemeenschapsminister De Wulf schreef dat hij in de mate van het mogelijke rekening houden zal met de wensen van het komité. Minister Mare Galle heeft bij Paul Akkermans aangedrongen op het nemen van een beslissing die het antikomité kan bevallen. Ook Walter Peeters van de VU wil het komité graag behulpzaam zijn. Senator Nelly Maes vroeg aan minister Hugo Schi .z, geen enkele uitgave m.b.t. de ruilverkave ling goed te keuren zonder voorafgaand overleg te hebben gepleegd met de mensen van de Wase VU. Zij wil aansturen op meer inspraak in de hele materie, naar Nederlands voorbeeld. Hugo Schiltz schreef dat hij de zaak laat onderzoeken. CVP-er Gaston Geens, gemeenschapsminister, zei dat hij met Paul Akkermans kontakt zou opnemen. Rika Steyaert stelde dat zij voor het probleem niet bevoegd is en speelt de bal naar de heer Akkermans door. Idem ongeveer voor Jan Lenssens, die ook gemeenschapsmi nister is. De voorzitter van de Vlaamse raad, Jean Pede (PW), antwoordde op een brief van het komité dat hij de «gedwongen ruilverkaveling» niet gerechtvaardigd vindt, hij zei dat ook Karei Poma dat standpunt deelt. (wv) namelijk culturele aktivi teiten. Financieel probleem De zaal is 38 meter lang en op het ruimste punt 22 me ter breed. Er is een sport terrein voorzien van 18 x 9 m voornamelijk voor re creatie sporttakken als vol ley, badminton, tafelten nis, biljart. De jeugd die de laatste tijd terecht kon in het Keldere ken, maar dat moest ont ruimd worden voor de bouw van de nieuwe zaal, zal in het nieuwe complex een eigen lokaal krijgen. Er is ook een podium voor zien van 100 m2, met er onder kleedruimten en sa nitaire installaties. In het geheel van deze polyvalen te zaal is ruimte voorzien voor een bar, vestiaire en andere nodige lokalen. Woordvoerder van het or ganisatiecomité, Paul Pop- pe, noemde het bijeen krij gen van de fondsen het grootste probleem. Het be heersorgaan schreef een de realisatie van dit nieuwe de uitwerking en het jn obligatielening uit lopende projekt een noodzakelijk- bruik, zodat dit het trer over 15 jaar en terugbetaal- heid was geworden. Het punt van het cultureel baar na 5 jaar, met obliga- ligt in hun bedoeling om de ven kan worden, ties ter waarde van 5.000 fr. 'Zeienaar in de breedst mo- BEÏ De heer Poppe meende dat gélijke zin te betrekken bij In de eerstkomende weken zal Teveoost starten met de werken voor de aanleg van kabeltelevisie op de Kopkapel in Lokeren. In die wijk zouden dra ook een openbare telefooncel komen én een behoorlijk speelterrein terwijl eveneens de inplanting van een oefenterrein voor aspirant-autorijders overwogen wordt. Een en ander werd meegedeeld vorige woensdag tijdens een hoorzitting van de Lokerse CVP in de betrokken wijk. Burgemeester Liebaut, volksvertegenwoor diger Miet Smet, OCMW-voorzitter R. Maréchal en schepen Van Eetvelde beantwoordden er vragen van wijkbewoners. Daar waar mogelijk zal het stadsbestuur wat doen aan de grondverzakkingen in de buurt, ook het afwateringsprobleem in de Kriktestraat zal men trachten te verhelpen. Voor de Kopkapelwijk werd een dossier voor openbare verlichting ingediend, men wacht nu op de goedkeuring door de betrokken diensten. De Karrestraat is gevaarlijk voor fietsers en voetgangers, zo werd gezegd, aan die toestand wordt nu duchtig gedokterd. Wat de Oude Heerweg betreft voorziet men werken tussen de Kopkapel en de spoorwegovergang. Maar er is geld nodig, alles moet worden gerealiseerd in funktie van de financiële armslag die men krijgt. Volgens de CVP-verantwoordelijken mag niet aan ééndagspolitiek worden gedaan en is een globale herdenking van de wijken, o.m. in funktie van de verkeersveiligheid, aangewezen. (wv) De Raad van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van de stad Aalst heeft bij het w verplegend en verzorgend personeel, het onderhoudspersoneel, het technisch personeel en het administratief bijstandspersoneel respektievelijk volgende betrekkingen opengesteld: - 1 betrekking van GEGRADUEERDE VERPLE(E)G(ST)ER - 1 betrekking van VROEDVROUW - 1 betrekking van GEBREV. VERPL. (met ingang v. 1.4.82) - Betrekkingen van GEZINS- en BEJAARDENHELPSTER - 1 betrekking van TECHNISCH INGENIEUR ELEKTRONICA, of MECHANICA of ELEKTRO- MECHANICA - 1 betrekking van MAATSCHAPPELIJK WERKER De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden gestuurd aan de Voorzitter van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, 9300 AALST, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk op VRIJDAG 19 FEBRUARI 1982 ter bestemming te zijn. Overeenkomstig de bepalingen van titel V van de wet tot economische herpriëntering van 04.08.1978, genaamd anticrisiswet, zijn de opengestelde betrekkingen toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitdrukkelijk anders is voorzien. Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen op de personeelsdienst, (tel. 053/21.23.93 - binnenpost 104).

De Voorpost | 1982 | | pagina 2