Overwinning kwam er slechts in laatste seconden! ■E BASKET MATCH VAN DE WEEK Vrijdagmeeting met Mohamed Maalem en Rudy Gauwe in de hoofdrollen KAVD 30 - 12.2,1982 - De Voorpost 4* NATIONAAL A LUCHTBAL - HERMES 72-89 Een vlijmscherpe start van Hermes plaatste de bordjes van 6*12 (5* min.) naar 10-24 (10* min.) en het was bij de rust al hopeloos voor Luchtbal. Met Naudts-Van Nuffel in een glansrol ging het verder van 30-48 naar 42-61 en wanneer Wijckmans uitviel kregen de bezoekers het even warm. De thuisploeg kwam terug tot 62-67 maar moest dan stoom afblazen want een driepunter van Naudts bezegelde hun lot. Kollektief goede prestatie van Hermes dat na de nederlaag van St. Joost haar kansen op behoud verstevigt. Punten: Hermes: Naudts 33p., Van Nuffel 23p., Rillaerts 12p„ Wijkmans 12p., Letzer 3p., Van den Berghe 6 p Luchtbal: Dnessen 18 p., Snelders 16p., Theunis 10p., Oppers 8p., Van den Berghe 8p., Joris 2p„ De Meestere 8p., Sabbe 2p. 40le NATIONAAL A WYTEWA ROESELARE - WASOCUB WAASMUNSTER 79- 68 Een knap spelend Wasocub nam de eerste helft de maat van de thuisploeg. Via 4-11 namen zij een 16-29 voorsprong. Over moed liet Roeselare toe terug te komen door een raakschietend duo Dermaut-Snauwaert zodat moest gerust worden met 32-39 cijfers. Na de hervatting bleef de thuisploeg baas en kwam voor het eerst op voorsprong bij 46-45. Toen kwam vrijschutter Decaluwé op de proppen en zorgde voor de Westvlaamse zege. Punten: Roeselare: Decaluwé 22p„ Vercouter 18p., Dermaut 19p., Van de Weghe 2p,, Snauwaert I6p., Petralia 13p. Wasocub: Kinders 8p., Hofman 8p„ Acke 11 p., Van den Bossche 12p., Windey 22p., Colman 2p., Meire 4 p HAANTJES LEUPE6EM - BBC BEVEREN 82-73 Een gehandikapt Beveren zonder Schmitt-Dujardin kon het goede spoor houden tot 21-20 maar moest dan tegen Del- vincquière de rol lossen. Haantjes liep naar 42-31 rustcijfers maar Deyaert-Van Loo konden voor repliek zorgen. Dne minu ten voor het einde was nog alles mogelijk 68-66 maar de ingekomen Vergucht bezegelde het lot van de Waaslanders. Punten: Haantjes: Deleu 20p„ Van Vossel 7p., Vergucht 14p., Rijckbosch 23p., Delvinquière 12p., Mas 2p. BBC Beveren: Deyaert 12p„ Van Loo 23p., De Burghgraeve 18p., Zonnekijn 14p„ Verdonck 4p„ Van Dosselaer 2p. 1* PROVINCIAAL ROBOT EINE - SCHELDEJEU6D TEMSE 112-111 Zonder topschutter Kris De Pauw speelden de scheepsbouwers toch een meer dan goede wedstrijd. De eerste helft werd het een aanvallend gerichte wedstrijd met Hubeau-Van Cromphout aan de ene zijde en Van Lombergen - Van Renterghem bij Temse. Na 50-50 bleef het een zij aan zij en na 40 minuten was er nog geen winnaar gekend. Het werd dus bij 97-97 een verlenging die even voor tijd in het voordeel van de thuisploeg uitliep door een korf van Dobbelaere. Punten: Robot Eine: Simoens 20p., Hubeau 30p., Temmerman 2p., De Smet 14p., Van den Abeele 18p., Van Cromphout 23p., Deruyck 2p., Dobbelaere 2p. Temse: Verspecht 14p„ Mius 11p., Gosselin 27p., Van Lomber gen 26p., Van Renterghem 25p., Steur 1p„ Q. De Bauw 6p. 2* PROVINCIAAL A BATAVO - BAVO MOERZEKE 70-64 De eerste helft moest Batavo op de tanden bijten om Moerzeke met een uitstekende Van Looy bij te houden. Na 34-35 rustcijfers was het echter bekeken en foutenlast liet de thuis ploeg via Van de Putte toe nog afgetekend te winnen. De strijd om de tweede plaats woedt dus in alle hevigheid. Punten: Batavo: Tailleu 4p., Boone 12p., Meirsschaut 12p., Van de Maele 8p., Goethals 10p., Van de Putte 20p., Degrijze 4p. Moerzeke: Colman 9pVan Looy 22pVan Riet 16p., Van Cleemput 6p., Van Houtte 10p. ST.-NIKLASE BBC - LEEUWERIK LEDE 88-68 De Klaaskens blijven onverstoorbaar doorgaan naar de titel. Toch werd het een meer dan bitsige wedstrijd omdat nochtans zonder Schandevijl men moedig doorvocht. Na 48-33 rustcijfers bleven de gebroeders Van Driessche tegenscoren terwijl de thuisploeg alle spelers gelegenheid gaf de overwinning kracht bij te zetten. Punten: SNBC: Vanderlinden 10p., Hilgert 2p„ Sauviller 12p., Willaert 22p., De Cauwer 14p., Van Uytfange 13p., De Poortere 12p Govaert 2p., Van Daele 1p. Lede: H. Van Driessche 29p., G. Van Driessche 17p., Van Leuven 19p„ De Borger 2p., De Schepper 1p. BBC LOKEREN - BERTINO 85-73 De thuisploeg kon de eerste helft rekenen op een reboundover- wicht met Verdurmen-Gerlo en De Nul zodat na 45-36 rustcijfers een moedig Bertino zonder overtuiging nooit dichter naderde dan een 10-tal punten. Lokeren blijft op de tweede plaats in de rangschikking en moet slechts oppassen voor Batavo en Moerzeke om deze ereplaats te behouden. Punten: BBC Lokeren: Gerlo 14p., Van de Vijver 14p., De Meerleer 4p., De Nul 16p., Verdurmen 22p., Dhaen 14p. Bertino: Thiron 8p., Vonck 14p., De Bock 14p., Pauwels 10p.. De Beleyr 10p., D'Hooghe 18p SPORTIEF TEMSE - MELSELE 106-76 Met een raakmikkende De Groep kon een aanvallend ingesteld Temse naar 26-12 uitlopen. Melsele wilde echter niet begeven en sloeg terug tot'56-44 rustcijfers Onmiddellijk na rust kwam Melsele zelfs op zes punten 58-52 maar het uitvallen van De Groep voor fouten gaf Sportief vleugels. Van Britsom-Vael en D'Hooghe zorgden nog voor extra cijfers. Punten: Sportlef: D'Hooghe 11-13, Van Damme 10-7, De Groep 18-4, Vael 5-10, Gorrebeeck 8-6, Van Britsom 4-10. Melsele: Van Goethem F. 16-2, Staut 10-12, Laureys 10-8, Smet 4-0, Van den Brande 4-4, Marlens 0-10. Van Puymbroeck W. 0-4. Het jeugdig talent van de Baasroodse Panters (c) Tweede Provinciale A Basketbal: BBC. Faber Erembodegem - BBC. Cibo Zele 67-57 Alhoewel de uitslag zou laten uitschijnen dat Erembodegem het niet zo moeilijk had, dan was de werkelijkheid gans an ders. Deze vierpunten wedstrijd was voor beide ploegen van essentieel belang. Verloor Erembo degem dan kwam Cibo Zele terug op twee pun ten, en hield het al zijn kansen gaaf om ook vol gend seizoen in tweede provinciale te spelen. Won Erembodegem, dan werd het verschil zes punten, en mocht Cibo Zele er een kruis over maken. Tot daar de situa tie vóór de wedstrijd. BBC. Faber Erembode gem, gestart zonder de gekwetste Eddy De Wolf, Faber Erembodegem, hoewel bedreigd, kon bij de rust reeds op 20 punten voorsprong kon langs Serge Van der rekenen, (per) afscheiding. Mare Sterck, in de ganse wedstrijd uit muntend in verdediging (plaatste liefst een 10-tal dakgoten), kreeg plots een aanvallende bevlie ging en zorgde voor 55- 46. Opnieuw bleek de lo kale overwinning in kan nen en kruiken, doch op nieuw sloeg Georges Van Miegroet en nu ook Goe man toe, wat resulteerde in een 58-57 stand. De bezoekende coach be ging dan misschien wel de grootste flater van gans zijn leven. Hij deed de Zeienaars pressen, wat olie op het vuur was, voor de zoveel langere Erembodegemmenaars, die langs Eddy De Wolf rustig naar een 67-57 eindstand afstevenden. B. C. Faber Erembodegem - Leeuwerik Lede. Hoewel Lede op de derde plaats prijkt kon het als ploeg toch geen indruk maken te Erembodegem. (per) Burght onmiddellijk tot 11-4 uitlopen. Alles liet aanzien dat de thuisploeg naar een gemakkelijke overwinning zou gaan. Georges Van Miegroet aan de overzijde dacht er echter anders over en bracht zijn ploeg terug tot 24-22. Ogenblik waarop coach Carlos Corthals toch zijn topspeler Eddy De Wolf op het veld plaatste. Deze kon wel onmiddellijk scoren, doch vermocht niets te gen de technische num mertjes van Georges Van Miegroet en De Prouw, waardoor de bezoekers 28-28 gelijk kwamen. Ci bo begon in de goede afloop te geloven. De Fa- ber-jongens daarentegen gingen heel paniekerig te werk. Toch slaagden zij er in om langs Van der Burght aan de rust 36-32 vóór te blijven. De twee de helft bracht een zeer evenwichtig vertoon. Erembodegem langs Ed dy De Wolf, en Zele langs De Loose, hielden de bordjes gelijkopgaand. Na 6' kwam er opnieuw BBC. Faber Erembode gem: De Mangeleer 6, Van der Burght 17, Van der Veken 4, Sterck 13, De Wolf 23, Corthals 4. BBC. Cibo Zele: Goeman 4, W. Van Miegroet 7, De Prouw 6, De Loose 12, G. Van Miegroet 14, Van Damme 4, Colman 8, Van Mieghem 2. 1* PR0V. JM PFAFF SPORT BEVEREN - V0VKA OUDENAARDE: 69-36 De dames van JM Pfaff wisten van voor de aanvang van wedstrijd genoeg wat er op het spel stond. Winnen was enige boodschap om zekerheid te hebben nopens h behalen van de titel met de daarbij gepaard gaande proiT 2 tie naar derde nationale. De dametjes hebben toch heelwat van de basketbalka gegeten, nu zeker sedert de komst van Theo Hillen trainer, want de laatste weken groeien hun prestaties hun zelfvertrouwen en dat belooft voor de toekomst. Terug naar de wedstrijd zelf nu. Voor volle tribunes en l een geweldige sfeer opende Jo Van Der Haeghen de start 1 Direkt werd een 8-0 geplaatst en Oudenaarde scheen e<f beetje van de kook, niet voor lang echter want via e< gesloten zone-verdediging kwamen ze terug tot 14-10 in j 9* minuut van de wedstrijd. En dan was er de euforie, wa)„ met een 11-0 ging het onmiddellijk naar 25-10. Ev(" scoorde Oudenaarde nog via hun jeugdinternationaalWIa tens maar dan ging het van 25-12 naar 33-12. De wedstrij5" leek dus al bij de rust beslecht en de titel zo goed als binnej En dat zou ook in de tweede helft tot uiting komen. Jo Vj_ Der Haeghen faalde deze maal niet en was subliem in c~~ rebound, mede gestimuleerd door de aanwezigheid v ouders en een tros familieleden, die trouwens alle spejf sters mee hadden. Hierdoor waren de enorme toejuich gen niet uit de lucht. Met een vlugge start in de tweede helft ging het van 37-Gf naar 44-20. Met Marie-José Van Wijnsberghe in de rol v verdeler ging het verder naar 44-24 en dan op het gasped^He te drukken en uit te lopen naar 51-24. voc De champagne kwam ondertussen reeds aangerukt in voc zaal, want de titel was nu wel zeker binnen schot. Nog evP'o wachten op het eindsignaal en met een 69-36 eindstand k<cap het feest beginnen. Jean-Marie Pfaff en Toon Pfaff moestee het ontgelden en werden bespoten onder de champagrfJer Het feest duurde verder tot onder de vroege morgen, wi het Waasland heeft met deze promotie naar de nation afdelingen, voor het eerst een vertegenwoordiger bij I damesbasketbal. Scoorden voor JM Pfaff Beveren: Van Wijnsberghe Mar José 24, Aps Magali 14, Christa Praet 10, Van Der Haegh Jo 9, Van De Keybus Marita 5, Staut Marijke 3, Rooms Dia 2, Bressinck Rose 2. GEMAKKELIJKE ZEGE! Eerste Nationale Basketbal Dames: Leonidas Aalst - Aarlen 70-53 De thuisploeg kende een zeer goede start, langs Romme Stockx. Van op dit ogenblik wist men reeds dat de bezoekst alleen op Mettivier konden rekenen, qua afwerking. Na 10'-\ het 20-10, en langs diezelfde Rommel kon Leonidas aan de 38-20 uitlopen. De tweede periode was een formaliteit voor Aalsterse girls, die nu nog de steun kregen van een voortreff ke Patricia Van Doren, zodat na 10' in de tweede periode wedstrijd gespeeld was: 52-32. De lokalen lieten wat stoom en de bankzitters kregen speelgelegenheid, wat Aarlen la Mettivier toeliet de eindstand wat aanschouwelijker te mak Volgende zondag speelt Leonidas de wedstrijd van de las kans i.v.m. de titel bij leider Koksijde. BBC. Leonidas: Rommel 28, Stockx 17, De Meyer 7, Doren 12, Martens 2, De Moor 4. OKAPI ZONDER COMPLEXEN! Tweede Nationale Basketbal: Rubo Nlel - Okapi 72-78 Okapi dat dit seizoen reeds zo dikwijls zijn twee gezichten zien, heeft nu bewezen dat het valse gezicht weg is. In topper op Rubo Niel speelden Danny Schorreet C° zor i complexen, ledereen zag nochtans tegen deze verplaatsing doch met klasbakken als Danny Schorreel, Marc Minnr Herman Van den Broeck, Marc Elias en Luc Famaey bn vj men ook deze uitstap tot een goed einde. Okapi had bijkomende problemen, het moest Edwin Schorreel mis wegens voetverzwikking. Tijdens de wedstrijd kwam ook Famaey ongelukkig ten val. Anderzijds kreeg Philips hien K, een unieke kans, hij liep op kop van de fastbreak en scoorde eerste punten. De wedstrijd was op dit ogenblik verre beslist, want nadat Niel in de beginfaze voorsprong genomen, kon Okapi via een raakmikkende Luc Famaey aai rust 34-40 voorlopen. Na de kampwissei werd de weds)gre/ bijwijlen brutaal. De scheidsrechters keerden zich tegen lokale «daders», waarvan Danny Schorreel vanop de vrijw lijn en Mare Elias in de quick-break gebruik maakten om RL— steeds op kleine achterstand te houden. Viel er wat verki dan waren Herman Van den Broeck en Mare Minnebo stelJK 1 paraat om de gevallen steken op te rapen en met succes i |f y ronden. BBC. Okapi: Schorreel_15, Minnebo 10, Elias 16, Van L ilgei SLECHTS EEN HELFT TEGENSTAND! Derde Nationale A: BBC. Osiris - Union St. Gilles 96-75 Osiris kende langs Roger De Koster de beste start, ian9 Junquera kon de Brusselaars reeds na 5' op 8-12 voorspién brengen. Een geluk voor de thuisploeg dat Guy Lagring (reworc enkele weken ondermaats) weer zijn draai kon vinden Wan was dank zij hem dat Osiris op gelijke tred bleef 25-25 na Via Dirk Temmerman, die zich na een 0 op 3 enorm herp met een 4 op 5, kon men aan de rust toch een lichte li voorsprong noteren. 41-40. Osiris sloe*, de kampwisseli amper een paar minuten tijd de definitieve kloof. Vercruy Lagring, Temmerman, De Geest en Ongenaet, shotten elk beurt raak met het gevolg dat Osiris naar een 55-42 voorsp stevende. De rest was nog louter formaliteit. Ongenaet ram lig in de eerste periode met 0 op 5 hervatte zich met een 3 doch liep vrij vlug tegen zijn vierde fout aan. Langs Temmer en Paul De Geest, die weer één van zijn betere wedstr speelde, haalde Osiris ei zo na de 100-punten, doch coacfi Ir Koster liet zijn bank ook spelgelegenheid. BBC. Osiris: Van de Velde 2, Vercruysse 6, Lagring Temmerman 30, De Geest 24, Ongenaet 6, De Koster 6. HOGER OP GENT - DENDERMONDE: 63-59 PANTERS BAASRODE - VOVKA OUDENAARDE: 114-55 De thuisploeg nam door de overtuigende zege tegen de rechtstreekse konkurrent Vovka Oudenaarde een optie op de titel. Op zes wedstrijden van het einde telt het nu 4 punten voorsprong en het zou al slecht moeten gaan als de champagne niet kan ontkurkt worden. De bezoekers kwamen wel gehandicapt naar Baasrode Ze moesten met Tjoncke, Snoeck, Meuleman drie titularissen missen. De thuisploeg was bijzonder precies de eerste helft met een shotgemiddelde van 26 korven uit 37 pogingen en een ruststand van 61-32. In de tweede helft begon de Dendermond- se perslaureaat met een 16-0, zodat bij 77-32 er hoge cijfers in het verschiet lagen en Mare Verstappen de eer had de drie cijfers aan te tekenen. Punten: Panters: Dierick 11-12, Vermeersch 12-10, Geert Moens 19-6, Guido Verstappen 12-10, Stevens 7-4, Dirk Moens 0-2, Mare Verstappen 0-9. Vovka: Van de Kerckhove 8-5, Vervalle 4-0, Seghers 2-4, Verspeeten 17-6, Castelain 0-6, Verlinden 1-2. HEMACO DENDERMONDE - GENTSON: 64-76 De Collegeploeg mistte de kans om nog eens te juichen. Tegen hekkensluiter Gentson mocht voor eigen volk gespeeld worden. De Gentenaars hadden evenwel moreel geput uit hun eerste zege van de week voordien en waren beter gemotiveerd dan een berustend Hemaco, dan nooit in aanmerking kwam voor de punten. Aan de rust stond het reeds met 29-40 in het krijt Punten: Hemaco: Pat Van Lembergen 12-15, Luc Van Lembergen 8-2, Keppens 2-2, Verstappen 5-8, De Deyn 0-2, Pat Vereist 0-6, De Decker 2-0. Gentson: Baete 8-2, D. De Weerdt 4-1, G. De Weerdt 4-5, Jacobs 6-8, Comhaire 6-6, Bontonck 8-10, Feys 4-0, Verhoest 0-2, Defrainge 0-2. Boxingclub Zele probeert het opnieuw met een vrijdag avondmeeting. Heden vrijdag vanaf 20 uur in het Zeiehof te Zele wordt er een gevarieerde affiche aan het publiek voorgesteld. De beroepskampen worden geleverd door de Temsenaar Mohamed Maalem en de Lokeraar Rudy Gauwe. De profkampen worden omlijst door 8 liefheb berskampen met Bughaleb (Zele), Van Daele (Zele), Dumnez (Zele), Erwin Matthijs (Kalken), Marzoek (Tem se) als voornaamste boksers. De noodgedwongen stop van Dave Williams wordt wel een vraagteken voor de publieke belangstelling. De Engelse Zeienaar had zich een eigen aanhang opge bouwd, die veel voelde voor zijn stijl en overwin ningstemperament. Op 4 januari 1982 stond de Tem senaar Mohamed voor het eerst onder de Zeelse ring- lichten en de propaganda kamp die hij leverde tegen Isidoro Cabeza, één der Spaanse groten, is wel een waarborg dat Maalem ook het grote publiek naar de meetings kan lokken. Voor de beschermeling van het duo Willy Baeyens- Ronny Van Overschelde is de veertiende kamp op nieuw een belangrijke stap. Uit de vorige 13 ontmoetin gen puurde hij 12 overwin ningen, waarvan 7 voor de limiet. Mohamed zal het nu moeten waarmaken tegen de Spanjaard Tanio II (Joa- quim Garcia del Moral). Deze 28-jarige superpluim gewicht, die sedert 1977 be roeps is, is een bokser met een enorme ervaring. In zijn vijfjarige profperiode bokste hij hoofdzakelijk te gen de beste boksers. Hij verloor nog maar tweemaal voor de limiet en stond reeds tegen Vicho (Euro pees kampioen) en Heredia (eveneens een Europese kampioen). Hij won tegen Mruillo, El Kadoum, Mo- relo, boksers die te Zele hun mogelijkheden toon den tegen Williams en Baeyens. Mohamed Maalem mag zich op het niveau waar hij momenteel staat geen mis stap meer veroorloven. Po sitief is zeker dat de Temse naar altijd goed voorbereid is en zijn fysische, techni sche kwaliteiten kombi- neert als zijn stootkracht. Zwaargewicht Rudy Gau we bokste in oktober 1981 zijn laatste kamp tegen To ny Moore. Het is nu weer 4 maand dat hij geen kompe titie deed. Het is dus wel 2en vraagteken of het kom petitietekort hem geen par ten zal spelen. Zijn Spaan se opponent Varon, met een verkeerde verdedi gingshouding is een bokser die na een lange inaktivi- teitsperiode herbegint. Zo dat Gauwe zich over 8 ron den moet kunnen voorbe reiden op de zwaardere op dracht van begin april 1982, als hij in Ahoy te Rotter dam onder de ringlichten moet tegen de Nederlander Rudi Lubbers. BENO lis s lo981 tad I ajak, en lank, ebru SUPPORTERS opgelet! Wilt u de verrichtingen van uw ploeg op de voet vol gen? Dat kan! Vanuit café KAVD'er, Grootzand 122, Gramber gen worden alle verplaat singen gedaan met luxe autobus. Steun uw favoriete ploeg en rijdt ook mee. 14168-VS Dendermonde maakt momenteel een zeer moeilijke pel door. Pivot Guido Bieseman is zijn 13 maand schoi begonnen. Coeckelberg zit nog altijd met de hand in het gist' nu was ook Van de Spiegel onbeschikbaar wegens ziektj Vermeulen belet door werk, zodat zelfs Raoul Cleemput op terrein moest. Ondanks die handicap werden ze niet in ven king gespeeld en was het nodig dat de scheidsrechte 1 thuisploeg een handje toestaken. Punten Hoger Op: Van Neste 7-9, Van Tilburgh 6-2, De Meyer Verheye 8-7, Alluyn 8-6. Dendermonde: Staelens 2-0, Van Leemput 8-12, Goosf^ 17-10, Cornelis 5-0, Cleemput 0-2, Van Praet 0-4. BATAVO - BAVO MOERZEKE: 70-64 Een streep door de rekening voor de bezoekers, die nog all de run zaten voor de tweede plaats, die eventueel goed is een bijkomend promotieticket. In de eerste helft was doorlopend op winst, maar het liet zich bijbenen bij de rust. tweede helft plaatste de thuisploeg een 12-0 en daarmee w alle bezoekende zegekansen van het terrein geveegd. Punten: Batavo: De Grijze 0-4, Van de Putte 6-14, Goethals 8-2, 7 0-4, Boone 4-8, Meirschaut 8-4, Van de Maele 8-0. Moerzeke: Colman 6-3, Van Looi 11-11, Van Riet 6-10,1 Houtte 9-1, Van Cleemput 2-4. NIET ZONDER MOEILIJKHEDEN! Tweede Provinciale Basketbal dames: Zottegem - Osiris 40-54 Tegen een goed georganiseerde Zottegemse verdediginj Osiris het zeer moeilijk om voorsprong te nemen. Toe Waele en Janssens met een paar afstandsshots die verdei konden vernielen, liepen de gasten bij de rust 18-25 i Hutte (16) en Ketelaere (11) bleef Zottegem dreigen. Osii echter in die moeilijke periode rekenen op de routine v wederoptredenden Naessens en De Moor, zodat de bezo de ovenwinning stilaan vorm kreeg. Een monsterscore Le, niet meer in, zodat de Aalsterse meisjes er zich tot beperktzegj. beide punten mee naar huis te nemen. BBC. Osiris: Naessens 4, Van de Spiegel 2, Van de Ve De Moor 7, Mortier 7, Janssens 17, De Waele 15.

De Voorpost | 1982 | | pagina 30