Bezoekers reboundloos «Gehandicapte Watersportklub WW Lokeren de beste Basketbalkalender Walivo-uitslagen en standen De Voorpost -12.2.1982 - 31 si mfdi supporters. 7 GREMBERGEN EENHOORN BASKET angang zijnde seizoen is Grembergen een maat liets geworden. De thuis- liep tegen de gehandi- bezoekers een spreken- iderlaag op, die de min- loede gang van zaken nog maar eens benadrukt. De ploeg van vroeger Egon Van Cauteren had meer verwacht dan een bescheiden meelo persol. Bij het kompetitiebegin rekende het zich bij de promo tiekandidaten. In die optiek aai Soël Colpin (Grembergen) lukt een tip-in in de match ,e^s jrembergen-Bazel (bvw) hadden ze de ploeg dan ook uitgebouwd. Ze zijn nu tot de vaststelling dat uit een samen stelling van namen, die ieder individueel goede spelers zijn, er nog geen kollektief sluitend geheel kan gedistilleerd ko men. De leiding stond na de nederlaag tegen Bazel hier over nog eens aan de klaag muur. Verschillende spelers hebben meer oog voor hun eigen shotprestaties en verge ten hierdoor wel eens het ploegspel, was de klaagmare. Voor Bazel werd het hie[door een onverwachte overwinning. De ploeg heeft er zich voor ingezet. Pieters, met een kniekwetsuur, moest langs de lijn blijven en ook Soels was niet fit om deel te nemen. In de 14' minuut van de eerste helft werd Verschooren uitgesloten, op het moment dat hij zich goed doorzette. Een verdere discussie met de scheidsrech ter na een technische fout kostte hem de zwaarste sanktie. Eenhoorn kende de beste start en liep aan de 3* minuut tot 2- 8. Grembergen voelde op dat moment reeds het gevaar en reageerde goed met een 10-0. zodat aan de 6* minuut 12-8 de wedstrijd definitief open brak. De thuisploeg was het sterkst onder de ringen met Mijs (7 op 11) en Colpin (10 op 20) als de uitblinkers, maar het was Bazel dat rustig aan een voorsprong bouwde. Op het moment dat Grembergen naar de individuele verdediging overschakelde, concentreer den de bezoekers zich op een attente Van Wouwe die met zijn insnijbewegingen niet te stoppen was onder de Grem- bergse korf en samen met Wil- lems aan de basis lag van een 32-46 ruststand. In de tweede helft werd de thuisremonte vrij vlug gefnuikt. WERE Dl - THE TOWER AALST 87-67 Eddy Straetman scoort met een jumpschot twee punten voor Grembergen. Het mocht echter niet baten. De winst ging naar Bazel (bvw) Aan de 4' minuut kwam er nog een verschil van minder dan 10 punten met 44-52, maar de thuisploeg leed te veel balver lies, om de bezoekers nog te kunnen bedreigen. Ze hadden geen tegenzet om de gevaar lijk Van Wouwe te stoppen, zodat aan de 13* minuut de kloof opnieuw vergroot was met 55-68. Punten: Grembergen: Mijs 6-9, Straet man 4-0, Colpin 9-14, De Clercq 0-4, Wellekens 6-2, Cock 6-0, Goossens 0-5, So gers 2-2. Bazel: Toté 6-3, Ruymbeke 4- 8, Willems 13-4, Verschooren 8-0, Van Wouwe 15-13, De Bruecker 0-6. BENO 1 be S ilgei laure het j Stedelijke Sportraad van Lokeren heeft op zijn Igemene vergadering de sportklub van het jaar, de lureaten per sporttak, de sportman- en vrouw van et jaar en de prijs van de sportverdienste aange duid. De leden van de raad van beheer evenals de rt Aangesloten klubs bij de Stedelijke Sportraad moch- xsp on een klub kandidaat stellen om verkozen te g (reworden tot de Sportklub van het jaar. sportklub van het jaar een 20-tal werden verwacht. werd de water- Naast deze prachtige tocht portklub WW Lokeren ver- stond WW Lokeren ook in ozen. In het centrum van de voor twee kajakkursussen en tad leeft WW Lokeren van een drietal inleidingskursus- ajak, zeilen eenheidsklas- sen zeilen, waarvoor spe- an (kleinzeilerij) en ciaal twee kajaks en vijf lankzeilen. Enkele jachten splinternieuwe zeilbootjes 'n J°ebruiken de prachtige Dur- (optimist) werden aange- le als winterligplaats. On- kocht, er impuls van WW Loke en werd op de nationaal ebied bij het Kon. Belgi- Laureaten per sporttak Naast de Sportklub van het che Yachting Verbond sterk Jaar, werd ook overgegaan angedrongen om het spor- tot de aanduiding van de ef toervaren in Vlaanderen sportman en -vrouw van het e stimuleren. Men aarzelde jaar. Voor de ruitersport Jiet om zelf een modeltocht werd Johan Baecke van de organizeren. WW Loke- Reynartruiters uit Daknam [en kreeg voor dit initiatief gelauwerd. Rudy Lootens Jeer dan 50 jachten op be- van Schudden en beven >ek, waar er oorspronkelijk werd bekroond in de reeks gaaibollen en Paul Pieters van BC Centrum was de bes te biljarter. Aan Jozef Laceur werd postuum de titel van beste Watersporter toege kend. Hij maakte deel uit van de WW Lokeren. Raf Ver- vaet was de beste Lokerse atleet en Katty Reyniers van Karateclub Lokeren kreeg de bloemen in de kategorie ka rate. Yvan Weyers van hand- balklub Lokeren was de pri mus bij de handballers en bij het wandelen ging de onder scheiding naar Gustaaf Ro giers van Wandelsportvere niging Lokeren. Gaston Vel- deam van Ponyklub Lokeren kreeg de onderscheiding van sportman in de reeks ponysport en voor Dirk De Wachter, speler van K.S.C. Lokeren, was er een bekro ning in de voetbalsport. Ka- rel Schietekat en Rita Van Rumst van Dansklub Eksaar- de zijn het beste danspaar en in het handboogschieten ging de hoogste vogel naar Petrus Van de Sompel van de Sint-Sebastiaansgilde. VOETBAL Georges Cornelis van Hu go's Sportcentrum is de bes te body-builder. Mare De Decker van de Dur- mespurters kreeg bij de wiè- lertoeristen de hoogste on derscheiding en voor Hiide Stoop van basketbalklub Lo keren waren er bloemen als beste basketter. In het vol leybal ging de trofee naar Liliane Hostens van Real Testa en in het turnen kreeg Madeleine Dë Lee van Turnkring Aurora de onder scheiding. Bij de sport voor anders validen (zwemmen) werd Greet Vervaet van Fe niks de laureate. Roger Mestdagh van de Lokerse Zwemvereniging werd bij de zwemmers bekroond en Eu- géne De Pieker van de Diep- zeeduikklub Orka kreeg het kleinood bij de diepzeedui kers. Dirk De Wachter sportman van het jaar Uit deze grote schare van laureaten zou men dan uit eindelijk overgaan tot de aanduiding van de sportman of -vrouw van het jaar. De jury koos voor Dirk De Wachter, de jonge voetballer van KSC Lokeren die nu 19 jaar is en kan beschouwd worden als een echt Lokers voetbalprodukt. Hij speelde als knaap kampioen van Oost-Vlaanderen en herhaal de dat exploot bij de scholie ren. Met de Uefa-juniores werd hij vorig seizoen reeks kampioen. Hij speelde meer dere malen met de Uefa- internationalen en werd ook opgenomen in de a-kern van Sporting Lokeren. Dirk De Wachter werd zelfs opge steld tijdens de Europabe kerwedstrijd tegen Nantes, Het massaal opgekomen pu bliek beloonde Dirk voor zijn inzet met een applaus toen hij wegens krampen het ter rein moest verlaten. Het werd niet zijn enige Europe se wedstrijd, want ook tegen Kaiserlautern was hij van de partij. Meerdere keren werd hij opgesteld in kompetitie- en bekerwedstrijden. Hij is een middenvelder met veel talent en een grote toe komst. Hugo Van Bruynssel: prijs voor de sportverdienste De prijs voor de sportver dienste werd voor 1981 toe gekend aan Hugo Van Bruyssel, trainer en mana ger van Hugo's sportcen trum. Vier jaar geleden start te Hugo in een garage met een sportcentrum, vooral af gestemd op de lichaamskui tuur. Een vijftiental leden kwamen zich toen melden. Maar het leden-aantal groei de bestendig aan zodat Hu- go diende uit te kijken naar een andere zaal. Dank zij zijn grote werkkracht wist Hugo zijn sportcentrum ook buiten de stadsgrenzen bekendheid tegeven. Hij behaalde tus sendoor ook het diploma van sportverzorger, het di ploma van trainer-manager, het ABO diploma bij Bloso. Hij werd driemaal kampioen van Vlaanderen en driemaal werd hij tweede in het Bel gisch kampioenschap body building. Hij verbeterde de trainingsmogelijkheden, gaf een degelijke begeleiding in verband met massage, voe ding en sportverzorging. Zijn klub telt nu 110 leden. De sportklub, de sport, de prijs van de sportverdienste evenals de laureaten per sporttak zullen worden ge huldigd op zaterdag 6 maart om 16.30 uur in het Stedelij ke Feestzaal, Torenstraat 1 te Lokeren. Een gemotiveerde thuisploeg die de laatste weken meer dan in een goede vorm zit liep na 5 minuten al uit tot 12-2. Enkel De Smet kon met afstands worpen tegenscoren en hier van profiteerden Swolfs-Aerts om samen met pivot De Block het reboundoverwicht verder uit te spelen. The Tower ge raakte niet van de grond en moest na 10 minuten op een 28-8 stand opkijken. De thuis ploeg liet toen de teugels heel wat losser en enkel Aerts - De Block kwamen nog tot scoren. Hiervan profiteerde The Tower om terug te slaan. De achter volging werd ingezet en van 32-20 konden de bezoekers terugkomen tot 44-36. Toch was het overwicht onder de borden volledig in het voordeel van de thuisploeg uitgevallen. The Tower kon slechts langs De Schaepdrijver voor gevaar zorgen Onmiddellijk na de ap pelsientjes ging The Tower op snelheid door. De Troyer deed een knap wederoptreden en na 5 minuten kon men hopen op een spannende wedstrijd. De 46-43 stand bracht beide teams heel dicht bij elkaar. Were di voelde het gevaar en ging weer ernstig aan verdedi gen denken. In een minimum van tijd werden de bezoekers met quick breaks op achter stand gezet en wanneer doach Van de Steen nog even ging protesteren bij de scheids rechters kreeg hij een techni sche fout. De bordjes werden verhangen naar 62-45 en The Tower moest definitief de rol lossen. Verbraeken - De Brant brachten hun ploeg verder op gang en 5 minuten voor tijd stond een maximaal verschil op het scorebord. 79-54. The Tower kon nog eervolle cijfers bijeenwerpen maar moest de ze keer toch de wet van de sterkste ondergaan. Vermel den wij nog dat bij Were di Marin en Vercauteren wegens kwetsuren afwezig waren en dat The Tower het zonder Her man Labaye moest stellen. Punten: Were di: De Brant 2-4, De Block 14-4, Aerts 12-8, Ver braeken 4-10, De Pauw 4-4, Swolfs 8-13. The Tower: De Smedt 8-0, De Schaepdrijver 15-10, Lenoir 0- 2, Heyvaert 2-5, Brijs 0-2, De Troyer 4-9, Van der Borght 2- 0, Van den Bremt G. 4-2. WEGA Aerts (Were Di) scoort met precisie (dw) 2* Afdelihg mannen: 20.15 u (13.2): Okapi Aalst - Waregem 3* Afdeling 15.45 u: Mercurius - Osiris Dender- 17.15 u: Hermes St. Niklaas - St. Joost 4' Afdeling A 20.30 u (13.2): Sijsele - Cabrita Zele 18.00 u Wasocub Waasmunster - Eeklo 20.30 u (13.2): Beveren - St. Jan Antwerpen 1' Afdeling Vrouwen 16.30 u Koksijde - Leonidas Aalst 1* Provinciaal 15.30 u: Aurora Zele - Haantjes 2' Provinciaal 15 u: Panters Baasrode - Juventus 15.30 u: Osiris - Robac Grem bergen 18 u: Leeuwerik Lede - Batavo 15 u: Erembodegem - Tissac 1' Provinciaal mannen 11 u: Gentson - Were Di St.-Ni- klaas 20 u (13.2): Dendermonde - Eine 19.30 u (13.2): Vovka - Hemaco Dendermonde 21 u: Scheldejeugd Temse - Baasrode 20 u: The Tower Aalst - Hoger Op 2' Provinciaal A 20.30 u (13.2): Melsele - St. Niklase 15.30 u: Bertino - MoerZeke 20 u: Erpe Mere - Erembodegem 20.30 u (13.2): Eenhoorn - Sp. Temse 18.30 u: Cibo Zele - Grembergen 20.30 u (13.2): Eksaarde - Leeuwe rik Lede 20.30 u (13.2): Batavo - Lokeren 3* Provinciaal A 11 u: Kruishoutem - Bolas Dender monde 10.30 u: Buggenhout - Old Stars 3* Provinciaal B 10.30 u: Bobcats - Rubac Rupel- monde Speciale reeks 10.30 u: Grembergen - Tissac BC Were Di speelt weer de pannen van het dak (dw) De Zeienaars hebben zich na een slecht begin, met een negatieve reeks van 0 op 11, goed herpakt. Er was meer winning spirit en overtuiging aanwezig. De inbreng van de 17 jarige Bart Van Doorslaer vlug in de eerste helft bracht wel een kentering. Deze kadet is een temperamentspeler, die zich totaal geeft en strijdt voor iedere rebound. Spijtig viel hij vrij vlug uit met een voetkwetsuur. Na 14-24 kwam de thuisploeg langs De Locht terug en een 35-36 ruststand. In de tweede was De Locht aanvallend de beste met een 7 op 10 en trok een kollektief sterkspelend Cabrita goed mee. In een moeilijk einde konden Coene - De Prez - Van Damme - Moens een 76-70 voorsprong nemen en dat volstond om te winnen. Yia Het bestuur van basketbalklub Cabrita speelde een wedstrijd tegen een ploeg samengesteld uit de trj supporters. Deze laatsten (zittend) wonnen het pleit (bvw) te] Vi__ Punten Cabrita: Coene 4-6, Van Hoeyweghen 0-2, Moens 4-7, Van Doorslaer 7-0, De Locht 12-18, Deprez 8-6, Van Damme 0-2 Bavi: Van der Haeghen 12-8, Van Holen 0-3, Vernimmen 13-0, Fransaer 6-4, De Caestecker 2-12, De Martelaere 3-8. - EENHOORN BAZEL: 69-80 Uitslagen Zaterdag 1ste afdeling Sparta - Avanti F M C. - Hemelaer Cup 81 - Raap 3 Linden - Milano Palamos - Prado core 9ng Lede-Wuustwezel 1-1. Dat het er soms hard aan toe ging in deze sleutelwedstrijd hoeft niet V K W 70-Rodeo eperVf'gd. (per) 1000 Appels-Bondgalm 2-1 4-1 1-4 4-1 2-4 2-o BBC Panters uit Baasrode. Mee aan de top (c) CABRITA ZELE - BAVI GENT: 76-71

De Voorpost | 1982 | | pagina 31