Mtiumsiw H811/ Jverweldigende demonstratie 31olfbiljartfederatie Aalst 4C. Palace maakt slippertje achtte dat voor mogelijk? a te-Roeselare VOLLEYBAL ^bbeke - Denderwindeke 0-3 >S€| is Denderwindeke in af- en verloor bijgevolg deze idering geweest voor de- eerste set met 4-15. belangrijke wedstrijd? ieder geval bleken ze Denderwindeke was gelan- PnJ6""316 voorbereid en ceerd en 'n de tweede set tv|nnen deze topmatch met werd duidelijk dat Moder- na deze wedstrijd niet zal ^t snelle balwisselingen, winnen. Vechtend voor el- istekend spelinzicht en ke bal, met een uitstekende n voorbeeldige inzet receptie en keiharde ge matste de leidersploeg de plaatste smashes galop- idernadames in de eerste peerden de Denderdoch- op een 0-10 achter- ters naar een voor Lebbeke md. Lebbeke, totaal ver- vernederende 0-15. Zelfs »t door deze snelle start, een afwezige coach M. De n maar weinig inbrengen Smedt had het tij niet kun nen keren. De derde set begon dan toch hoopgevend en gaf een totaal ander spelbeeld. De plaatselijke aanvalsters werden beter aangespeeld en gesteund door een tal rijk publiek leken ze Den derwindeke eens een lesje te spellen. De hoop was echter ijdel. Na een 6-2 was D. terug uiterst geconcentreerd en maakte uitstekend gebruik van het eenmansblok en de zwakke Lebbeekse recep tie. Onder een strenge maar goede leiding steven de de Denderwindeketrein naar 8-15. De kampioenenploeg is ge kend maar Moderna dient ook gelauwerd voor de prestaties tijdens dit eerste seizoen in 2de provinciale afdeling. Tweede eindigen achter D. is gten schande maar is haalbaar en zou een beloning zijn voor dit be loftevol team. (E.D.B.) BILJART De Voorpost - 12.2.1982 - 33 ;rade erereeks spijkerde Welkom de verrassing van de ila#®'dag op de uitslagentabel. Het verwierf een gelijkspel in ;el| konfrontatie met het vooraanstaande Palace. En dat niespuntje kan doorwegen in de afrekening. Turbo Cars Irtegen kwam vrij gemakkelijk over Kravael. De thuis- lafieg Werd door Cours, Meese, Neirinck en De Baere al «kt in het krijt gezet. Geerts scoorde het tegenpunt, Jrvijl Van Aerde voor de 1-5 overwinning zorgde. Rupa e0(s sterker dan Cosmos. Dat nochtans voor een meer dan n(jelijke repliek zorgde. Want liepen de bezoekers langs Ido Van den Abbeele en Ovaere tot 0-2 uit dan brachten p der Steen en Salens evenwicht in de stand. De persman en Jeromen Van den Abbeele legden de 2-4 jdcijfers vast. Kon Schoonaarde bij Koszen de score aripnen langs Dauwe, dan wentelde de partij met Heyvaert illfjBaeyens daarna in het voordeel van de thuisploeg, fhofstad speelde er daarna opnieuw de volle spanning in [schonk daarbij de bezoekers nieuwe hoop. Doch Van :ypsem en Salens vergruizelden deze. Zandmannetjes «m bij Moorsel aan het kommando langs Herman De mIer en Aeyels. Met Monsieur en De Meyst kreeg de "isploeg uitzicht op een gelijkspel. Doch Richard de Sitter Meert legden de 2-4 zege van Zandmannetjes vast. de A reeks liep Turbo Cars (b) in eigen huis op een juwtje. Het werd wel 1-0 langs Raymond Van Liefferinge, •ar Verbeeck en Buys zetten de gasten aan de winst. Van jyendael riep de spanning terug. Maar daarna werd de lisploeg uitgeteld door Keymolen en Vermeulen. Van een jrrprise» gesproken. Moorsel (b) ondervond weinig noe- inswaardige tegenstand van Johnny Boys. Dat alleen kon figslaan op het openingspunt van Saeys. Dirk Boucken- ve lukte dit tegenpunt. Daarna was het al Moorsel wat de 1 sloeg. Clauwaert, De Petter, Van Goethem en Jassens telden een afgetekende bezoekende overwinning voor s Mtaar. Nadat Cosmos bij Rupa het scorebord nogal royaal 4,pi" voordeel had gezet langs Van Coningslo, Salens en «r I1 Limbergen was meteen de school uit. Blondeel, Ren- •ngschikking na 6 februari 1982 •aks Ere Turbo Cars 20 39 -4 Palace 20 35 j. Hand in Hand 20 33 '"J. Zandmannetjes 21 27 8. Koszen 20 26 1} Moorsel 20 22 its'. Welkom 21 22 n* Rupa 20 19 ral- Schoonaarde 21 16 1. DeLeeuwkens 20 9 Kravael 20 9 .1 Cosmos 20 7 aT De Post 21 0 iyl|*ks A Ln- ScotschingA 20 34 rol- Turbo Cars B 20 32 ar?- DeLeeuwkensB 21 30 J- Moorsel B 20 29 pi- Zandmannetjes B 20 24 Corso A 20 24 L. ders en Peirlinck herstelden het evenwicht. Hunninck zette Welkom aan de leiding in de uitwedstrijd bij Zandmanne tjes. De thuisploeg zette dan het scorebord in haar voordeel. Grigowski en De Kinder bepaalden een 1-2 stand. Doch De Backer maakte er 2-2 van. De thuisploeg bleef daarna netjes baas langs Van Waeyenbergh en Moens. Zandmannetjes heeft in de B reeks Krijt op Tijd toch wel wat kopzorgen gegeven. De Valck en De Smedt speelden "de thuisploeg immers op achterstand. Maar het bleef voor de bezoekers bij die twee punten. Franck, Moens, De Quanter en De Schepper lieten niets meer aan het toeval over. Goede wedstrijdaanhef bracht Sportvrienden een 3-0 winst op. De Meyst, Tas en De Deyn brachten de punten aan. Baeyens en De Baets schonken de gasten nieuwe hoop, doch Gino De Deyn vernietigde die illusie. Faber pakte in zijn thuiswed strijd de zaken kordaat aan. Schelfhout, Van Driessche en Gerbrandt De Sutter zetten de thuisploeg op het zegepad. Cooreman bracht de stand op 3-1. Maar Benonie De Brandt zette de thuisploeg op rozen. De Poorter maakte er uiteinde lijk nog 4-2 van. Sportvrienden liet in zijn uitwedstrijd bij Corso de teugels pas dan losser als Bogaert, Backaert, Parewijck Van Delsen en Michiels 5-0 hadden gescoord. Van Damme redde in extremis de eer. Palace puurde het maksimum uit zijn thuiswedstrijd met Johnny Boys, dat een te zwakke tegenstander was. Dat wordt weerspiegeld door de 6-0 cijfers die door Peter De Backer, Van Buggenhout, Roels, Bauwens en Temmerman en Van der Borght voor mekaar werden gespeeld. In de vrijdagreeks bleef Palace baas over Johnny Boys. Het werd 4-0 met punten van De Vits, Van Langenhove, Leyssens en Van Delsen. De Meers man lukte de 4-2 eindcijfers. Moorsel had het niet gemakke lijk tegen Koszen. De Meyst opende de score maar Dumou- lin was direkt klaar met het antwoord. Putteman en Rub- brecht speelden dan een 3-1 stand op de lei. Maar het was niet gedaan. Staels bracht de stand op 3-2. De Petter bezorgde Moorsel de zege. JVH 7. Faber A 8. Koszen B 9. JohnyBoysA 10. Welkom B 11. Cosmos B 12. Kravael B 13. Rupa B Reeks B 1. Palace B 2. Salon Discount A 3. Krijt op Tijd A 4. Schoonaarde B 5. Johny Boys B 6. Corso B 7. Scotsching B 8. Sportvrienden A 9. Kasseistampers A 10. Salon Discount B 11. Sportvrienden B 12. Zandmannetjes C 20 20 20 19 20 18 20 13 21 10 21 8 21 3 22 42 22 37 22 34 22 30 22 26 22 24 22 22 22 22 22 17 22 14 22 14 22 13 13. Faber B 22 10 14. Krijt op tijd B 22 4 Vrijdag reeks 1. Palace 19 30 2. Koszen 19 28 3. Moorsel 19 25 4. Schoonaarde 19 15 5. JohnyBoys 19 8 6. Welkom 19 8 Heen: 12/2/82 Terug: 26/2/82 Scotsching A - Turbo Cars B Schoonaarde B - Rupa A Moorsel B - Koszen B De Leeuwkens A - Schoon aarde A Palace A - Moorsel A Hand in Hand A - Faber A Turbo Cars A - Koszen A Corso A - Zandmannetjes A Moeiliike start - sterk einde 1e Prov. Dames: Tijdens de derde herneming pakte Juvenes echter uit met mooi spel afwisselend met aanval en legballen, waartegen de lokalen niet veel in te brengen hadden. Tijdens de laatste set na een mooie voorsprong tot 4-7, begonnen de Zeienaars weer te krasselen met kort spel achter het net, wat in de kaart gespeeld was van de vlugge Groentjes uit Zelzate die niets liever wilden met een puik nummer vier die overal te vinden was. Een nederlaag die niet alleen aan de scheidsrechter lag, al mogen wij terugblikken op een mooie en spannen de partij volleybal. Reserven: Zelzate-Juvenes 2-0. Setstanden 15-11 en Zelzate-Juvenes A: 3-0 setst. 2-15, 0-15, 7-15. De eerste twee sets verliepen probleemloos voor de bezoeksters, maar in de derde set kwam de thuisploeg even hun neus aan het venster steken, maar aan het meesterschap van de Zeienaars viel niet te tornen. Blunderende recepties halfweg de laatste set door de lokalen waren een goede gelegenheid voor Zele om vlug uit te maken. Naar de vaantjes Groenplein Zelzate-Juvenes 3-1 Wat een echte topper kon geworden zijn heeft een falende scheidsrechter naar de vaantjes geblazen, al heeft dit misschien ook te maken met zijn ongemakkelijke houding op de scheidsrechterstoel, waarvan de zit nog Te spelen wedetrl]den: zaterdag 13 (ebnurt Heren Vosselare-Juvenes te 15 en 16 uur (zondag) Wie wenst mee te reizen laat zich zo spoedig mogelijk inschrijven bij Leon Van Kerckhove, Veldekensstraat 18 Dames: Juvenes-Watervliet, te 18u30 en 19u45 (sporthal «De Zeven). Supporters, op post! St.-Amandsberg-Baasrode 3-2 De Baasroodse meisjes nopen ons ertoe steeds maar in herhaling te vallen. Vooraleer ze werkelijk, in het spel worden betrokken moeten ze veelal tegen een hopeloos blijkende situatie opzien waarbij de meeste andere ploe gen er eenvoudig de brui zouden aan geven. Dit was nochtans opnieuw het geval te Sint-Amands- berg waar zonder pardon de eerste twee sets werden verloren en de bordjes verder 6-2 aanwezen. En dan komt de kentering: er worden 8 punten tereke aangetekend en een eerste setje ingepalmd. Gelijkopgaande vierde set waarop bij 10-10 niet minder dan zes spelwisselingen gebeuren zonder punten. In een prachtig volleybalvertoon haalt Baasrode het. De terreinwisseling in de beslissende set gebeurt met 6-8 in het voordeel van Baasrode maar uiteindelijk missen ze het tikje meeval om te kunnen afwerken. Setstanden: 15-9, 15-6, 12-15, 12-15, en 15-12. De reserveploeg haalde het met 0-3. Matte prestatie Melsjes-luniores reeds zeker van de titel M. Erwetegem-Baasrode 1-3 De verplaatsing naar Erwetegem heeft voor de Adec- meisjes juniores geen bijzondere moeilijkheden meege bracht en het werd een goed vertoon met een vlotte zege zoals de punten aantonen: 5-15, 6-15, 15-12, 2-15. Door deze ovenwinning zijn deze juniores reeds verze kerd van de titel van kampioen van Oost-Vlaanderen, aangezien de andere ploegen die in de rangschikking voorafgaan, spelers-beloften zijn die niet meedingen in de reeks juniores. Een eerste proficiat! Jongens Kadetten: Baasrode-VK Aalst 3-0 De wedstrijd tegen Aalst in de Sporthal te Appels was voor de kadetten een formaliteit waarbij een zo groot aantal beginnende spelers werd opgesteld. De uitslag 15- 0, 15-7, 15-2. Wedstrijden voor het komend week-end Zaterdagavond spelen de heren op Temse en zondag voormiddag is het de beurt aan de dames te Berlare. Vooral voor de heren is de uitslag van groot belang en wij duimen op de overwinning. De dames moeten het zeker aankunnen. Sigivoc-Moeskroen 3-0. Het Sigivoc-blok was bijwijlen schitterend (dw) even hóger stak dan de bovenkant van het net, waardoor fouten aan en rond het net niet werden geblazen. Groenplein met twee Zeelse speelsters in hun rangen hebben het alleszins moeilijker gehad dan ze gedacht hebben. Een gemotiveerd Juvenes met Joske Mast booms als trekpaard, vond onmiddellijk de lokale receptie in verdediging, wat niet belette dat de lokalen aan een voorsprong bouwden. Halfweg deze eerste beurt begon Juvenes zich beter te organiseren maar kwam te laat om te winnen. Met verschillende goede opslagen van Zele zwaaide men twijfel in de rangen van de thuisploeg, die een voorsprong dienden toe te staan (4-10). Juvenes begon toen kort achter het net te spelen wegens een falende receptie, waardoor de aanval verzwakte, zodat Groen plein naderde. Enkele vervangingen en rustperiodes bij Zele kon echter het Zelzaats offensief niet stoppen zodat het 2-0 werd. Rapid Sint-Niklaas-Ternat 2-3. Rapid speelt weer stukken beter. Men hoopt nu dat de reddingspogingen niet te laat zijn ingezet, (dw) Sterke thuisploeg Juvenes-Veurne 3-1 Een homogene en sterk spelende thuisploeg heeft in iets meer dan een uur de maat genomen van Veurne, dat enkel in de derde set even liet zien wat het in zijn mars heeft en daardoor aanspraak mocht maken op setwinst. Een puike en snelle start van Juvenes die het Veurnse blok uit mekaar speelde, niettegenstaande deze in lengte de Zeienaars ver overtroffen. Met Everaert en De Maes- schalck in vedette bouwde Zele aan een voorsprong tot 8- 4 en bleek niet te stoppen. Tijdens de tweede set wilde Veurne er met de grove borstel vandoor gaan en liep uit tot 2-4, waarna zij botsten op het gevarieerde spel van de thuisploeg, die ook prachtig gebruik maakte van hun goed werkend blok. De lokalen bleven even haperen op een 8-8 stand maar toen kwamen de opslagen de samenhang verstarren bij de bezoekers, waarvan Zele gretig gebruik maakte om de aanvalsmachine in werking te brengen en zo te besluiten. Veurne was zeker niet ontmoedigd door dit tweede setverlies en ging er de derde beurt hard tegenaan, wat resulteerde in een 3-8 voorsprong. Juvenes voelde het gevaar en dook in de achtervolging, maar de bezoekers bleven zich goed verdedigen en konden met een klein verschil deze set inpikken. Een wakker geschrokken Zele riep alle hens aan dek en werkte aan een voorsprong. Nog even kon Veume tegenpruttelen maar verder dan 15- 5 kwamen ze niet. Reserven: Juvenes-Veume- 3-0 setst. 15-13, 15-12, 16-8. Jongens kadetten Deinze-Juvenes 3-2. Setst. 11-15,15-11,15-5,15-7,15- 7. Met elf kadetten naar Deinze en daarna konstateren dat twee jongens hun identiteitskaart vergaten (Dirk en Kurt opletten!) was een probleempje waarvoor de Zeelse coach een oplossing diende te vinden waarin hij dan ook slaagde. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd al waren de mannen uit Deinde al wat hoger opgeschoten, wat Zele niet belette eerst de leiding te nemen. Maar toen in verdediging werden gedrongen door de harde opslagen van de lokalen. Na deze setoverwinning van Deinze was het de beurt aan Juvenes die met mooi passenspel hun aanvallen opbouwden en besloten met verschillende smashes, waardoor de stand op 1-1 werd gebracht. Ondertussen waren reeds verschillende andere wedstrij den aan de gang in de sportzaal en hadden verschillende spelertjes van Zele meer belangstelling voor die wedstrij den dan voor de hunne, waardoor zij werden afgestraft met 15-5 cijfers. Een bolwassing door de coach was de oorzaak dat tijdens de vierde set een 2-1 voorsprong werd genomen, maar Deinze bleef zich stug verdedigen en slaagde er zelfs in om de setbai te veroveren. Enkele tussenkomsten maakte het nog mogelijk om deze set met 15-17 cijfers te winnen, en diende een vijfde beurt de beslissing af te dwingen. Deinze, meteen aangemoedigd door hun supportersschare bleef nu de grote trom roeren en Juvenes slaagde er maar niet in om een goede aanval op te bouwen door een falende receptie en het teveel beschermen van hun kameraden, en aldus was het Deinze dat een verdiende overwinning veroverde. Scholieren Belsele-Juvenes 3-1. Setst. 12-15,15-9, 15-5, 15-9. De Zeelse scholieren hebben te Belsele niet kunnen waarmaken, al hebben zij zich puik verdedigd, daar zij toch de medewerking dienden te missen van Mare en Patrick die thuis gestraft waren. Tijdens de eerste set kregen wij een goed Juvenes aan het werk te zien, dat met een goede spelopbouw het de verdediging van Belsele heel lastig maakte wat dan ook een setoverwinning opleverde. Tijdens de drie volgende sets was het dan toch Belsele dat volop in de aanval was en Zele in de verdrukking. Daar de coach maar met zes spelers aanwezig was, kon alleen een time-out enige rust brengen, maar dit was niet voldoende om de lokalen van de zege af te houden. scholieren Temse - Roeselare 3-1 1e Provinciale Heren: Bazel-Baasrode 3-0 Op Bazel heeft Baasrode wel een minder goede prestatie geleverd en heeft bijna lijdzaam zijn lot onder gaan. De eerste twee sets werd het praktisch niet in het spel betrokken en enkel in de derde set begon het wat te vlotten. Het kwam op voorsprong tot 1-6 en hield verder gelijke tred tot 11-11. Maar daarmee was het ook afgelo pen. Een wedstrijd om zo snel mogelijk te vergeten. Setstanden: 15-6, 15-10, 15-10. De reserveploeg toonde zich de betere en won met 1-2. onberekenbaar de spelers van V.C. Temse zijn, kwam zaterdagavond aan het licht. bestempeld als een oninneembare burcht in de eerste afdeling, leed in Temse eerste seizoennederlaag. Op een plichtbewuste manier hebben de spelers van de zich voorbereid op deze topkonfrontatie, een midweek oefenpartij tegen en een samenkomst nog de zaterdagnamiddag gaven blijkbaar extra impulsen, gekoncentreerd en met de vaste overtuiging het de leider moeilijk te maken henen de thuisspelers aan de eerste service, t werd eep hoopgevende promotor dat een 9-5 score De setbal kwam echter waarbij Temse een verder uitgroeide tot 12-5. moeilijk tot stand. Het was rsprong afdwong. Pa- Temse liet toen niets meer slechts bij de vierde poging k Van Eynde was de aan het toeval over: 14-6. dat Temse in zijn opzet slaagde, ondertussen had Roeselare gemilderd tot 15-8 (1-0). Een 3-0 voor sprong in de tweede set kon Temse niet handhaven. Geert Lefèvre sloeg meer maals de Temseverdedi- ging stuk: 8-11. Toen stak Mare Hofman een stok in de bezoekende wielen. Zijn feilloze blokvorming bracht Temse terug in het duel 10-11. Daarbij liet de thuisploeg het niet, Roese lare vond geen pasklaar antwoord: 14-11. Met 15-13 won Temse ook deze beurt (2-0). Was Temse door dit onver wacht succes aangeslagen of lieten ze stoom af? In de derde set bleef Roeselare onder impuls van speler trainer Iwaniak, die als pas- seur demonstratiewerk le verde en in de aanval ook niet te onderschatten was, bestendig op voorsprong: 2-9, 7-10 om tenslotte met 8-15 de winst in de wacht te slepen (2-1). In de vierde set kon Temse van 7-5 naar ™e smash van Roeselare werd door 10-5 wippen. Maar Roese- Heynde en De Keyzer afgeblokt (dw) lare zou de leider niet zijn als ze het daarbij zouden laten. Het zweet brak Tem se uit als de bordjes 10-10 wezen. In een adembene mende eindfase 13-12, 14- 12 had Temse nog vier matchballen nodig om de kroon op het werk te zetten 15-13 (3-1). De VC Temse spelers, die voor deze stunt zorgden toonden zich als team zeer sterk. Ludwig Van Hecke, Mare Hofman, Benny Hey- ninck, Luc Van De Velde, Patrick Van Eynde, Gilbert De Lamper en Erik Bosse- rer waren de schakels van een stevige ketting. De tweede plaats be houden? Ondanks het verlies komt de eerste plaats niet in het gedrang voor Roeselare. Voor de tweede plaats speelt zich echter nog felle strijd af. V.C. Temse, Seraing en V.W. Ternat staan met 27 punten <jp gelijke hoogte. Het toeval wil nu dat Tem se in de komende weken tegen deze. teams in de clinch moét. Zaterdag reist Temse naar Ternat en de week daarop komt Seraing. De Temse zege tegen Roe selare moet dan ook voor de spelers van voorzitter Pannier als een stimulans gelden om de komende we ken van de waarheid, aan te vatten. S.A.

De Voorpost | 1982 | | pagina 33