Fred De Bruyne: een beresterke ploeg Patro B wint van Grembergse Uitreiking van Hamse sportprijzen en afscheid van sportschepen Freethiel- nieuwsjes ft» Kampioenschap van Hamme William Tackaert: greep naar de groene trui Mare Dierickx: dit jaar een overwinning WIELRENNEN TAFELTENNIS 34 - 12.2.1982 - De Voorpost Mare Dierickx Mare Dierickx uit Nieuwkerken-Waas begint aan zijn vierde seizoen als beroepsrenner. Tot op heden boekte hij een overwinning (in 1979 in Olsene) en een massa ere plaatsen. Marc, die in 1970 begon met wielrenner, is nu niet bepaald de man die de zegepralen aan elkaar rijgde in zijn carrière. Als nieuweling mocht hij 18 keer met de zegepalm zwaaien en als junior bolde hij 15 maal als eerste over de streep. Bij de liefhebbert boekte hij op 3 jaar tijd 21 overwinningen, werd hij ooit tweede in het Belgisch kam pioenschap, tweede in de Scheldeprijs en zevende in een keiharde Ronde van Vlaanderen. Dan waagde hij de stap naar de profs. Zijn eerste seizoen leverde een overwinning op. In 1980 en 1981 geen enkele overwinning, maar wel een rits ereplaatsen. Mare hoopt nu dat daar verandering in zal komen. Een overwinning is toch heel wat-, zegt Mare die in de Daf-ploeg zijn rol van helper naar behoren wil vervullen. Hij heeft er de ideale kwaliteiten voor. Voor de Hamse sportschepen Van de Casteele werd het «Wegens de vele kandida- de eerste officiële plechtigheid toen op uitnodiging van de ten is het voor de mensen die sportraad de prijzen voor sportverdlenste op het gemeente- moeten oordelen steeds een huls werden uitgereikt. «Geen wonder dus dat Ik hier moeilijke taak, zei hij. Toch zenuwachtig sta,» zei hl). was hij ervan overtuigd dat ie deze keuze in alle ern^a; gebeurd». Namens het meentebestuur feliciteerdtjj" zowel de klubs als de ir _Ji duele laureaten met hun Omdat alles in feite gel:n de nog onder de bevoegr 'el1 van oud-schepen De Pilt tn meende hij dat hij het wasbpt wie de eer van de uitreik» >aa beurt moest vallen, en 1% digde hem toen uit om plaats in te nemen. De ste prijs van sportverdk tui William Tackaert De Zeienaar William Tackaert wil dit jaar zijn spurters kwaliteiten aanwenden om in de Ronde van Frankrijk een gooi te doen naar de groene trui. Vorig jaar dacht ik een kans te hebben, maar toen kwam een herboren Freddy Maertens roet in het eten gooien, - zegt William die de goede konditie reeds te pakken heeft. Tackaert u stilletjes aan de man van de ereplaatsen aan het worden. Vorig jaar werd hij liefst 21 maal binnen de eerste vijf geciteerd in grote wedstrijden. De bloemen waren meestal voor een ander. En toch ben ik aan de meet meer dan snel,- schuddebolt William die de pech heeft telkens weer op een betere tegenstander te sluiten. •Maar mijn dagje komt nog wei- zegt hij. William Tackaert begon met het wielrennen in 1972. Elk jaar bracht hij zijn deel in de overwinningen mee naar huis. In 1979 werd hij beroepsrenner Meteen werd zijn naam ingeschreven op het verlanglijstje van vele wieler ploegen. William wist zich goed uit de slag te trekken en mocht meer dan eens het zegegebaar maken. Bovendien bleek dat hij uit het goede tourhout was gesneden. Snel, steeds attent, en vooral geen vrees, maakten van Willem een finisher die men in de gaten moet houden. Dat zal ook dit jaar wel het geval zijn. was voor Kaatsklub Rad?a' i tvi V® 9; In Hamme werd de trofee van de sportverdienste uitgereikt (vb) De voorbije week hebben Baecke en Schönberger op nieuw hun kontrakt bij Beveren verlengd. De Duitser tekende voor twee jaar bij terwijl Mare Baecke nog voor ten minste drie jaar op het Freethiel zal blijven. Jean-Marie Pfaff begon opnieuw met de groepstraining. Het schouderletsel is nu helemaal en definitief genezen. Verwacht wordt dat Pfaff zondag tegen AA Gent opnieuw het doel verdedigd. Fissers zou bankzitter blijven en uitblinker Filip De Wilde opnieuw bij de Uefa-junioren onder de lat staan. Inmiddels blijven die Uefa-junioren afgetekend aan de leiding in reeks A. Ook al werd op Eendracht Aalst moeizaam met 0-1 gewonnen. De kloof met de tweede, FC Brugge werd uitgebouwd tot zeven punten. Wegens gezondheidsredenen heeft de 72-jarige Lamont ontslag genomen uil de beheerraad van SK Beveren. Meer dart 25 jaar deelde de heer Lamont het wel en wee van geel- blauw. Zijn opvolger in de beheerraad wordt de 45-jarige Marcel Relaes. Guido Ferket, hulptrainer bij Braems, zal nu toch niet als trainer naar het WK te Spanje gaan. Eerder was verteld dat Ferket misschien als coach van de Algerijnse ploeg zou aangeduid worden. Ferket kan nu dus ook de 41 voorziene wedstrijden vanuit Spanje op BRT 2 volgen. Vlug uit Moerzeke, de prijs voor de Hamse tiekklub en de derde voéte hondenafrichtingsklub Trouwe Hond. Bij de individuelen gir» prijs naar zwemster Sar Pauwels. Wim Willaert tweede. De h. Pieters, ondervo ter van de sportraad, bln een ontroerende hulde aa^ afscheidnemende schepec Pillecijn, «Wardje» zoal M graag had dat men hem n Jai de. Hij benadrukte vooral -O' realisaties tijdens zijn txlwe het onvergetelijke Spel zcfeid Grenzen en de opbouw vi ut fit-o-meter Spel zonder i zen was een onverget belevenis, zei hij en spijl' noeg is die fit-o-met< reeds afgebroken, hoewe belangrijk was voor de ir «in duele sportbeoefenaar. Hitinj dat de schepen nooit iets )ei beloofd dat niet realiseer lst was, maar dat toch velen den geholpen. Aan schepen De Pil* lr werd toen een mooie si r°l en een korf bloemen ovef digd. iru Een fel ontroerde sclve dankte voor al de eer die werd bewezen en hoopt Un zijn opvolger zijn voetstt -- zou drukken. Hij dankte o y vele sportklubs waartuss Ve zich steeds thuis had getf®n 'ai TAFELTENNIS Hoogdagen worden het op zaterdag 13 en zondag 14 februari voor de Hamse tafeltennissers die allemaal verwacht worden in de zaal Tivoli om er het kampioen schap van Hamme te betwisten. Al meer dan dertig jaar kent men die traditie en hier geldt zeker de leuze dat deelnemen belangrijker is dan winnen omdat de kansen op een ereplaatsje zeer klein zijn. De wedstrijden starten op zaterdag 13 februari vanaf 10 uur in de zaal Tivoli, Kerkstraat 14 te Hamme. Eerst komen de miniemen en de kadetten aan bod. De jongste kategorie is voorbehouden aan diegenen die geen 13 jaar zijn op 1 juli 1981 en voor de kadetten geldt hetzelfde maar dan voor vijftien jaar. De juniores starten om 11 uur. Zij mogen niet ouder zijn dan 17 jaar. Om 14 uur start de open jeugdreeks voor de drie klassen. De vier eerstgeklasseerden mogen daarna deelnemen aan het kampioenschap van Hamme dat begint om 16 la; On iaa Aa ioi m uur- 00 Een grote nieuwigheid is dat de wedstrijden worden gespeeld in «poules» van drie of vier spelers zodat iedereen minstens twee- of driemaal kan spelen. Ook het fe uur dat men moet aantreden is nu bekend zodat nodeloos to lang wachten wordt vermeden. i— Tot aan de achtste finale wordt alles op zaterdag afge- werkt. De overblijvende zestien kandidaten worden op nieuw op zondag vanaf 9 uur verwacht. Men hoopt tegen 11 uur de namen van de finalisten te kennen, want tegen j dat uur worden het schepencollege en de leden van de sportraad verwacht om de finale bij te wonen. Burge meester Baert zal nadien de trofeeën en medailles uitreiken. Hoewel het duidelijk is dat er op deze zondag voormiddag heel wat volk zal zijn in de zaal Tivoli, nodigen de Hamse tafeltennisklubs alle sportliefhebbers uit op de ry« finalewedstrijd. »d< nd dr Maandag vertrekt sportbestuurder Fred De Bruyne met zyn 16 renners, de verzorgers TeVe Blad is ondertussen en de mechaniciens op trainingskamp te Diano Marina (Italië) waar de laatste hand in Vlaanderen een begnp wordt gelegd aan de konditie. Voor sommige renners gaat het inderdaad maar om een geworden, een blad dat in beschaven, want een aantal «Daffers» heeft de grote konditie reeds te pakken, geen enkel Vlaams televi- Ondermeer Roger De Vlaeminck die tijdens de Antwerpse Zesdaagse weer heeft siekijkend gezin meer ont- gedemonstreerd dat hij op dreef is. breekt. De voorstelling van de Daf - TeVe Blad ploeg had plaats in Antwerpen op de luksueuse «La Perouse» plezierboot die gemeerd lag aan het Steen. Op de parkeerplaats had de Daf Programma bus natuurlijk veel bekijks van de al dan niet toevallige voorbijgangers. Sportbestuurder Zoals elke grote wieler- Fred De Bruyne, zoals steeds een en al vriendelijkheid, onderhield zich met enkele ploeg trekt ook Daf-TeVe Italiaanse gasten. Sfeer was er meer dan genoeg dus. Blad-Rossin naar een oe fenkamp. Voor Fred De Fred is er trouwens van Opvallend is wel dat de in de oren als andere na- Bruyne en zijn manschap- overtuigd dat het nieuwe ploeg van 1982 met opzet men als Gios, Campagno- F*60 's dat naar het Italiaan- team met veel sukses 1982 beperkt is gebleven. Zes- lo, Colnago en andere, se Diano Marina. Op 23 zal uithollen. «Er zit vol- tien renners maken er deel Toch wel eventjes wat in- februari wordt er deelgeno- doende talent in de ploeg van uit. Maar men heeft ze lichtingen. Rossin speciali- om heel wat hoofdvogels af met zorg geselekteerd. Het zeerde zich in het vervaar- te schieten.» Fred moet zijn stuk voor stuk kleppers digen van racefietsen en hierbij ongetwijfeld heb- van formaat. Iedereen in meer nog in aerodynami- ->en gedacht aan Roger De de ploeg weet waaraan hij sche fietsen. Rossin ver- laeminck, aan Hennie aan toe is. De taken zijn vaardigt ook de fietsen 'uiper, aan Bert Ooster- dus wel omschreven en de waarmee de Russische osch en ook aan William renners weten ook dat zij amateurs op internationaal sieke wedstrijden gereden, ackaert van wie hij heel zich aan die opdrachten niveau uitblinken in ploe- Verder staan nog de Vier- at prestaties verwacht, moeten houden. Dat wil gentijdritten. Rossin is een loral tijdens de rittenwed- echter niet zeggen dat er firma die zich uitsluitend rijden. geen dagen zullen zijn dat toelegt op het bouwen van af Trucks-TeVe Blad- de kopman helper wordt, geperfektioneerde kompe- ossin is een nieuwe spor- Ook de omstandigheden titie-fietsen en in 7 jaar eve koalitië, zo werd tij- van bepaalde wedstrijden werden er 3.500 speciale ens de persvoorstelling zullen bepalend zijn. fietsen afgeleverd. Het zijn ekend gemaakt. Daf moet iet meer worden voorge- Vier hoekstenen e.3 teld, de rijwieltechniek Moeilijk om raden is het Rossin komt ook de spek- de grote wedstrijden en aan an Rossin (Italië) is onte- niet welke mannen er tij- takulaire fiets waarmee de de nationale kampioen- enzeggelijk goed en de dens het komende seizoen Oostduitse amateursploeg schappen. Men hoopt portieve bedrijvigheid van door Fred De Bruyne op wereldkampioen werd in evenzeer dat de Daf-ren- le nv Perexma, waarbij Te- het voorplan zullen worden de 100 kilometer ploegen- pers ook een plaats zullen Ve Blad sinds enkele geschoven. Roger De Viae- tijdrit, naanden Vlaanderen stor- minck krijgt natuurlijk zijn Perexma steunt de Daf uenderhand heeft ingeno- kansen in de klassieke weg- ploeg al evenzeer. Na het men, moet al evenmin wor- wedstrijden. Hennie Kui- voetbal, de basket, de atle- den geloofd. Het samen- per wordt voorgesteld als tiek wordt dus nu ook de men aan de eerste wed strijd in Laigueglia. Dan volgt de Ronde van Sardi nië en natuurlijk de Belgi sche openingswedstrijd omloop «Het Volk». Via Parijs-Nice worden de klas van Duinkerken, de ronde van de Oise, de Dau- phine Libéré, de Ronde van Luxemburg en Zwit serland, de Ronde van Frankrijk en de Ronde van Nederland op het program stuk voor stuk met de hand ma- Natuurlijk wordt tus- gemaakte juweeltjes. Van sendoor deelgenomen aan krijgen in de WK ploeg. Het seizoen wordt afgeslo ten met de traditionele ein- dejaarsklassiekers. Een even klassiek als zwaar sei- gaan van dit triumviraat de ervaren rittenkoersren- wielrennerij aangepakt. Op zoen. Maar de renners van moet tot suksessen leiden, ner; Hennie Stamsnijder Dat is zowat de overtuiging krijgt carte-blanche in het van iedereen, temeer om- veldrijden en Bert Ooster dat de ordewoorden in de bosch wordt zo een beetje ploeg ernst en nauwgezet- de kaper op de kust. Bert is heid zijn. Fred De Bruyne voldoende sterk, heeft wil zijn ploeg houden waar doorzicht en durft aan te ze vorig jaar stond: aan de vallen. Een man naar het top van de wielerwereld. hart van Fred De Bruyne Terloops werd gewezen op dus. de rijke oogst van vorig jaar. Klassieke overwinnin- Daarnaast zijn er nog enke gen van Kuiper en De le andere renners die best Vlaeminck, die ook nog hun mannetje kunnen Belgisch kampioen werd, staan. Onder meer William Stamsnijder werd wereld- Tackaert die van alle mark- kampioen bij de veldrij- ten thuis is. Maar vooral ders, Tackaert zorgde voor zijn eindjump is gevreesd, uitschieters in de Ronde van Frankrijk. Wat kan Het materiaal men eigenlijk nog meer Misschien klinkt de naam verwachten en wensen? Rossin niet even vertrouwd de truien van de "vedetten De Bruyne zijn sterk ge- staat «TeVe Blad», het noeg om er wat van te ma- handige, leuke en aangena- ken. Na de voorjaarsklas- me televisiegidsje dat door siekers zal men trouwens Perexma wordt uitgegeven, een balans opmaken. De Daf Trucks - TeVe Blad en Rossin ploeg werd aan de pers voorgesteld. Fred De Bruyne en José De Cauwer op heel wat suksessen. In de zaal Tivoli heeft Patro B het in de eigen vertrouwde Madeion A moest zich geen Clerck won bij de verliea een zeer goede wedstrijd ge- zaal niet kunnen waarmaken zorgen maken over de ver- zelfs drie wedstrijden en hKfl speeld om de bezoekers tegen Pardaf C en verloor met plaatsing naar BAC C. Op zijn ploeg zo in de running Grembergse A met 6-4 van 3-7. Van Bouwelinghen en twee wedstrijden na, verliep Vlktory B is met grote de zege te houden. Dat is Van Hasselt wonnen elk een alles zeer vlot. Alleen Muylaert cijfers gaan winnen op K zeker geen eenvoudige opga- wedstrijd voor de Smashjon- kon voorkomen dat er geen zeke B en volgens de cij ve geweest. Op een zeker mo- gens. Meer zat er niet in. forfaitscore werd gehaald. ging dat zeer vlot. ment werd het 4-2 maar door Zoals meestal als twee ploe- Dynamica C is er met de gro- Dynamica en Vlktory heb5 een zege in het dubbel schoof gen uit eigen midden hard ve borstel vandoor gegaan een spannende wedstrijd Grembergen dichter tot 4-3. voor de puntjes knokken zien toen het op bezoek was bij beste gegeven. De Viktor Ie i Van Dender en Van Couwen- wij spannende kampen. Zo Troelant D. Het liet één zege genstand kwam bijna uit! ezi berghe maakten daarna een ook bij BAC waar de B en de aan de thuisploeg in de aller- tend van Paul De Scheppe we eind aan de onzekerheid en C-ploeg tegen mekaar in de laatste wedstrijd toen Vercam- daardoor werd het 4-4. brachten Patro B op 6-4. clinch gingen. In het begin was men bezoeker De Rijcke werd uiteindelijk 5-5, een fer Pardaf A geeft weer de toon het al B-ploeg wat de klok klopte. slag waarmee beide ploe aan in deze kompetitie. Nu sloeg en ze liep uit tot 4-1. Patro E moest het opnemen best tevreden waren. BAC A op bezoek kwam wer- Toen reageerde de C-forma- tegen Patro F en dus werd er Madeion B heeft een dwePei den er weer mooie 7-3 cijfers tie. Muylaert en Verspecht sta- hard gestreden. Beide ploe- geslagen bij het bezoek genoteerd. De Hammenaars ken het vuur aan de lont. Ze gen wilden bewijzen dat ze de BAC D. Van bij het b$ev konden alledrie winnen tegen naderden tot 4-3 maar zelfs sterkste waren en gaven dus stond de thuisploeg aan Vanderreyssen, toen was het toen De Jonghe de B-ploeg geen vin toe. Het werd 3-3 en leiding om die nooit meer liedje uitgezongen: 7-3. Ook het eerste punt bezorgde wil- van dan af toonde de F-ploeg staan: 7-3. Bij de Ham )e op Grembergse A toonde den ze van geen wijken weten, zich de betere. De gebroeders naars bood Van den Bra L*^j Pardaf A wat het waard is. Met In de laatste wedstrijd zou Ver- Stallaert wonnen elk twee de meeste weerstand. 2-8 rijfde het een gemakkelijke specht een punt uit de brand wedstrijden en haalden daar- zege binnen. Smash C heeft redden. mee hun slag thuis P De KKSFB-TAFELTENNIS

De Voorpost | 1982 | | pagina 34