Rudi Rogiers: «In 1982 werken voor een goed kontrakt...» Phil Anderson heel even in Lokeren Meesterschap van SOS moeilijk te doorbreken In 1983 naar de profs Zwemklub Krokkebaas- Buggenhout vierde klubkampioenen Vijfde ijsberenfeest te Dendermonde Tweede zesdaagse op rollen te Lokeren WIELRENNEN De Voorpost - 12.2.1982 - 35 Net voor de grensscheiding met Lokeren, op de landelijke rust uitademende wijk Hussel velde woont de vice-wereldkampioen bij de amateurs Rudi Ro ers. We hadden telefonisch een afspraak gemaakt en Rudi had ons tangeraden het ter plaatse nog maar eens te vragen. Te Kalken hielp men ons rraag en iedereen schijnt er Rogiers te kennen. Supporters ie vurigste supporters van ludi Rogiers vinden we na- uurlijk in de ouderlijke woning van de nu twintig- arige amateur. Volledige iteun van thuis uit. Dat is waarschijnlijk ook wel ïodig? ■Ja, vanwege mijn ouders creeg ik steeds de toelating >m te koersen. De mensen lier in de wijk zijn zeer irtief en al heel snel had een uitgebreide suppor- srsklub. Dat is iets dat een mg renner niet kan mis- Het koersmateriaal is iers zo duur en als men it allemaal uit zijn eigen moet gaan betalen dan de pret er snel af. Wan- ïeer men dan, zoals ik, met le steun van die mensen er in slaagt een zeker niveau te halen voelen die honder den zich weeral zoveel ge lukkiger.» Vioe-wereldkampioen En Rudi Rogiers maakte vorig jaar zijn supporters ongetwijfeld heel gelukkig. Na een resem overwinnin gen en ereplaatsen, een se- lektie voor het W.K. te Praag en daar dan, totaal onverwacht, tweede. «Het aantal overwinningen vind ik hoe langer hoe on belangrijker. De suppor ters die rekenen natuurlijk meestal de eerste plaatsen maar, vooral dit jaar, voor mij is het nu van groot be lang me te tonen in de grote wedstrijden. Liever het pro gramma kwantitatief in krimpen maar in de klas siekers en grote koersen to nen wat Rogiers kan. Als vice-wereldkampioen ben ik dat trouwens aan de wie lersport verschuldigd. Op het W.K. kwam ik inder daad heel toevallig mee vooraan. Inderdaad, zonder dat ik het zelf feitelijk heel goed wist. Ik had, mits een betere begeleiding, mis schien zelfs wereldkam pioen kunnen worden.» Toekomst Zijn sterkste prestaties van vorig jaar. Het feit dat en kele toppers bij de ama teurs naar de profs overstapten. Dit alles maakt dat Rudi Rogiers dit jaar een van de meest gevi- zeerden uit het amateurspe loton gaat worden. Kan Ru di Rogiers die druk aan? «Ik maak me daar geen zor gen over. Ik zei het reeds, het aantal overwinningen acht ik bijkomstig. Mijn doel voor 1982 is zo sterk presteren dan vorig jaar. En dat moet lukken. Ik sta nu veel verder dan twaalf maanden geleden toen ik juist mijn legerdienst ach ter de rug had. Toen startte ik praktisch van nul. Ook in het buitenland zal ik en kele grote wedstrijden rij den. Een stukje van de we reld zien is altijd meegeno men. Ik heb steeds gekoerst voor wat ik waard ben. Ben ik de mindere dan neem ik die nederlaag sportief aan. Wanneer het hard werken wordt is Rogiers op zijn best. Dat weten al mijn kol lega's.» Profkontrakt Wanneer men bij een suk- sesrijk amateur te gast is komt het gesprek tenslotte onherroepelijk op het over gaan naar de profwielren nerij. Voor wanneer, Rudi? «Vanaf 1983 ben ik profge rechtigd. De overgang is natuurlijk groot maar ik denk wel dat ik dat moet aankunnen. 1982 is ook in dat opzicht zeer belangrijk. Prestaties in klassiekers en grote koersen moeten bij dragen tot een goed kon trakt. Dat is in deze tijd, ook in de wielersport, niet zo eenvoudig meer. Mijn tweede plaats in het W.K. te Praag is daarvoor geen houvast. Ook in de wieler sport vergeet men vaak heel snel. Nu ja, we gaan er dit jaar het beste van ma ken. Ik heb er hard aan gewerkt. Hopelijk staat ook het geluk aan mijn zijde en dan zal het wel lukken.» Phil Anderson werd met zijn vrouwtje Ann door zijn supporters met een prachtig geschenk bedacht. Ook de Lokerse Prins Karnaval was van de partij (md) (H.A.) ZWEMMEN Kampioenschap van Oost-Vlaanderen Heel even maar toch net lang genoeg was de Australische wielrenner en revelatie van de Tour de France 1981, Phil Anderson, in Lokeren. ledereen weet dat de sympatieke Anderson een overstapje had gemaakt naar zijn geboorteland om er in het huwelijk te treden met het meisje van zijn dromen. Phil moest er bovendien een aantal onderscheidin gen in ontvangst nemen, waarvan de voornaamste deze van Australisch sportman van het jaar was. !ondag werden in het Stropbad te Gent de Districtkampioenschappen voor de jeugd in or e specialiteiten 200 m rug, 100 m vrye slag en 200 m dolfijn betwist. In een vrij select jit! ezelschap, de scherpe limiettijden reduceerden de deelnemers tot een 150 zwemmers en aetwemsters, werden boeiende wedstrijden betwist, die vaak uitgroeiden tot ware nek aan bek races. Zo was er in de vrye slag miniemen jongens het spannend duel tussen Luc !nVerschraegen, Pascale De Neve en Kris Rottiers; in de 100m schoolslag eendjes het duel netussen Luc Van Pottelberghe (1.40.3) en Frank Bruneel (1.40.4) in de 200 m dolfijn Reisjes de stryd tussen Greta Crul, Annick Pauwels en Mieke Victoor. Deze kmstandigheden leidden dan ook tot tyden die bijzonder scherp uitvielen en in vele toevallen opvallend beter waren dan de resultaten van vorige jaren. ffn, >e meest volledige ploeg Noens in de 100m schools- winning vast in de 200m irrj)e Temse scheldezwem- lag Eendjes (1.44.8). Ver- idolfijn, met een scherpe traden met een ploeg der vielen er ereplaatsen te 2.38.4, 10 seconden beter; ■Ue beslist het meest beurt aan Jouri Stoutjes- een clubrecord en een titel omogcXwas en die zich jdijck voor vrije slag (1.05), van Kampioen van Oost- raktisch nXalle katego- en voor Karei Moerman en Vlaanderen. In de rug deed ieën kon manifesteren. iGreetje Vercouteren in rug hij eveneens 7 seconden Jaast een titel in de 4 x en in respectievelijk vrije beter 2.34.3 een clubrecord Om wisselslag eendjes, be- jslag en vlinderslag. en een zilveren medaille, aald door Luc Verdickt, Ook Annick Pauwels pres- lario Geleyn, Bruno Opvallende tydwinst teerde uitzonderlijk goed foens en Ivan Van Herck, jWim Bruneel schijnt bij de in de 200 m dolfijn. Zij Ivas er nog tweemaal zilver Dendermondse zwemclub zwom 2.41.2 een persoon- ioor Stefaan Vercrussen in jaan een come-back toe te lijk record, een clubrecord le 200m rug (2.55.4) en in 'zijn. Na een periode van dat ze afsnoept van haar le 100m vrije slag (1.11); Iminder presteren legde hij zus en een zilveren medail lons was er voor Bruno met overtuiging de over- le. Ook Kris Rottiers be- 'ijdens een gezellig familiefeest in de zaal Beukenhof werden onlangs de verdienstelijke Eden van zwemklub Krokkebaas uit Buggenhout gehuldigd door de bestuursleden en nderc- leden van de club. De zwemklub Krokkebaas mag zich nu reeds beroemen op het Imaatschap van 130 aktieve leden. Iet voorzitterschap wordt }rn waargenomen door Ar- ie* nand De Raedt, hij wordt «jgestaan door ondervoor- Jn itters André Van Nimmen ggj :n Claes Louis. Respektie- egc'elijk uitbaters van het in- Pill truktiezwembad en het «a! 'penluchtcentrum Krokke- 3ik« >aas. Luc Van den Broeck 1 hls naast penningmeester, 9TJ evens provinciaal be- ird(< tuurslid. Het sportsekreta- Ra iaat wordt gedragen door twAndré Van Nimmen en 5e Molf De Wolf. Het jong- vo< te lid van de club (Anne- een De Neef) is anderhalf aar, ook een opmerkelijke j(> irestatie. In de loop van Sj 981 nam de club deel aan 9rt 9 zwemwedstrijden. Daar- aast stond de club in voor e organisatie van een jaar- f^iks bal, diverse uitstappen f en wintersportreis naar tenrijk. jongsten worden ge- -n n|rainci door Bea Steps en iral X)nny Creyelman, de i txweede groep traint onder 'I zo eiding van Danny Steen- N v' »ut en Mario De Neef. Luc er 'an den Broeck begeleidt Dijt» e j°ngelui van de derde etei roeP en top-klasse van ewe e club kent in André Van ie it limmen een degelijke trai- r. H ingsmeester. iets lefenen doet men in het seel ïstruktiezwembad aan de 5,en 'ierhuizen, in de zwemba- en van het recreatieter- Piljein Krokkebaas (vandaar e sirouwens de clubnaam) en Dendermonde (o.m. oor de Doortocht der 'nisselse Forten), sch )e leden van de klub kun- en de verrichtingen van vereniging volgen in ove« teaet blad «'t Kroksken». jss Geinig clubbladen zijn zo gev erzorgd als dit blad, naast 'tslagen vindt men er bij dragen over het clubleven, grapjes en toekomstper- spektieven. Enkele zwemmers van de club werden door de Vlaamse Zwemliga opge roepen voor de provinciale ploeg, het zijn Christel Van Nimmen, Gino De Wolf en Chris De Wolf. Op al de zwemfeesten be haalden de clubleden 208 medailles waarvan 82 gou den, 66 zilveren en 60 bron zen eremetalen. Diverse clubrecords werden 66 maal verpulverd en 297 maal werd een persoonlijk record gebroken. Op de provinciale kam pioenschappen behaalde Pascal De Bondt een twee de plaats bij de A-zwem mers. Bart Van Malderen bekwam er een eerste plaats bij de B-zwemmers en in de C-klasse noteerden we goede plaatsen voor Martine De Leeuw (2C), Bogaerts Murielle (3') en Geert Luypaert (3*). Gino De Wolf werd derde bij de B-zwemmers. Op het pro vinciaal eendjeskriterium te Gent behaalde Pascal Dé Bondt een eervolle derde plaats. Wie ven deze, en we haal den hier nog niet eens alle bijzondere prestaties aan, overloopt, bemerkt wel dat voorzitter Armand De Raedt met de nodige fier heid de leden en hun ou ders mocht toespreken tij dens het jaarfeest. Zijn club bloeit immers als nooit er voor, de jonge club mag zich nu immers reeds me ten met de oudere vereni gingen uit de omgeving. De kwaliteit die deze club mag tentoon spreiden is recht evenredig met het entoe- siasme waarmee de be- stuursploeg de vereniging leidt, dat is een betrouwba re wissel op de toekomst! Klubkampioenschap Tijdens het jaarfeest wer den ook de verdienstelijke leden "die een ereplaats haalden tijdens de voorbije clubkampioenschappen ge huldigd. Zij werden gefeli citeerd door het clubbe stuur en tevens door ver schillende gemeentelijke mandatarissen onder wie sportschepen Heymans. Bij de eendjes ging de eerste plaats naar Kathleen Sey- mons, tweede werd Renate De Neef, derde Baeten Liesbet. Bij de Benjamins ging de ereplaats naar Ann Van Kerkhoven, gevolgd door Jenny Bogaerts en Arian Leemans. Christal Van Nimmen werd kampioen bij de miniemen. Murielle Bogaerts en Inge De Witte werden resp. tweede en derde. Bea Steps en Cony Creyelman streden bij de dames om de eerste plaats. Bea won het goud, Conny kreeg zilver. Ook de jon gens zwommen voor de ti tel van klubkampioen. Thierry Steenput mag zich de beste noemen bij de Eendjes. Rik Van Kerkho ven werd tweede en Björn Bettens derde. Gino De Wolf won in de Benjamin klasse. Hij wordt gevolgd door Wim Daes en Geert Goedgezelschap. Bij de mi niemen werd Chris De Wolf eerste, Geert Luy paert werd tweede. Bart Van Malderen veroverde de titel bij de kadetten en bij de heren ging de kam pioenstitel naar Guido Luypaert. (Ivd) vestigde zijn goede vorm en bewees een ware vrije slag specialist te zijn. Hij zwom de 100m vrije slag in 1.04; twee seconden beter en een bronzen medaille. Zilver was er ook voor Frank Bruneel met 1.40.3 in de schoolslag. Heidi De Clercq deed in de vrije slag 5 seconden beter en be haalde in een klap een bronzen en een zilveren Olympos. Verder waren er opvallende tijdsverbeterin- gen voor Michel Van de Casteele (5 seconden be ter), voor Sven Vekemans (5 sec. beter), voor Veerle Parijs (2 sec. beter), voor .Dominique Chavatte (1 se conde beter). Brons voor Marianne Per- mentier De Aalsterse ploeg keek vooral op naar haar aan voerster de dertienjarige Marianne Permentier die in de 100m vrije slag een fraaie 1.06 zwom en hier mee brons kreeg toege kend. Andere mooie pres taties kwamen van Els De Troyer in de rug en van Anja De Schrijver in de vrije slag. Petra Mertens in een hoogdag Jastremski Hamme kon vooral rekenen op een sterk zwemmende Petra Mertens die zowel in de rug (3.01.2) en in de vlinder slag (3.03.2). zilver behaal de. Johan Dadamfort zwom vooral sterk in de vlinderslag doch een slech te wedstrijdplanning bete kende voor hem het verlies van een medaille. Een van de volgende wedstrijden maken we beslist weer de heropstanding van deze zwemmer mee. Nog steeds twee zwemclubs ryk (of arm)? Beveren trad als zo vaak met zijn twee plaatselijke zwemclubs aan: Beverse Zwemclub en Bevers. Voor zwemingewijden een moei lijk te begrijpen •fenomeen, daar waar men overal naar samenvoeging van clubs streeft om zowel zwemmers en trainerspotentieel te verhogen, slagen zij erin twee clubs in leven te hou den en bovendien nog mooie resultaten bij elkaar te zwemmen. Ilse D'Hoo- ghe zwom zilver in de schoolslag 1.43.5 terwijl er tweemaal brons was voor Kathleen Smet in de vrije slag 1.16 en in dolfijn 3.06.8; verder bemoedigen de resultaten voor Gert D'Hooghe, Nathalie Van der Heyden, Wim Wittock, Geert De Rijck, Sam Rooyackers en Kurt Bosmans. Els Verstraete: zilver De Wase Zwemkring mist op dit ogenblik beslist de topzwemster die ze in Ann Boon had. Op uitzondering van de fraaie prestatie van Ilse Verstraeten in de 100m vrije slag zilver met 1.15.5 viel ze zowat overal buiten de medailles, ook al was dit verschil vaak bijzonder klein. Zo moest Nathalie De Vijlder zich tevreden stellen met een vierde plaats voor dolfijn, werden Bart Van der Meu- len en Karin Buyl 6C in de vrije slag en Bettina Van de Steen 6' in de schoolslag. In de 4 x 100m vrije slag benjamins meisjes werden ze tweede met amper 1 se conde achter Meetjesland je Zwemvereniging een be wijs dat de club in de breedte sterk is. Milou Zaterdagavond werd de ge lukkige Phil met zijn echtgeno te door de supportersklub ont vangen en gehuldigd tijdens een gezellig samenzijn. In Phils gezelschap vertoefde ook de Nieuw-Zeelandse ren ner Hilareb Wayne, die het op Europese wegen gaat pro beren. Voorzitter André Rombaut heette het idool van harte wel kom en hoopte dat mevrouw Anderson, die al gauw door de supporters Ann werd ge noemd, het ook in ons landje naar haar zin zou hebben. Daarna werd aan het jonge paar het geschenk van de club overhandigd: een reusachtige grote doos waarin een koffie- servies verborgen zat. Uiteraard waren er ook bloe men bij. Tussen de supporters vertoefde ook Prins Rudy I, de nieuwe prins karnaval van Lo keren die hier aan zijn eerste optreden toe was en Phil ge woon bombardeerde tot lid van de Lokerse kamavalorde. Plezier en leute dus in over vloed, vooral dan toen de sup porters gratis ingingen op het voorstel om samen met hun idool wielrenner en zijn echt genote te poseren voor een foto. Na dit officiële gedeelte was het moment aangebroken om de inwendige mens te verster ken. Men had geopteerd voor een onvervalste en heerlijk dampende en ruikende Vlaamse hutsepot. Zowel voor Phil als voor Ann en hun Nieuw-Zeelandse vrienden een grote verrassing, maar ook een lekkernij die zich goed liet smaken. Daarna kwam er nog muziek err dans en was er een gezelschapsspel voor groot en klein, waaraan enkele waardevolle prijzen waren ver bonden. Aangezien de organi satie van het spel in handen was van Robert Rombaut, kon men ervan op aan dat gezellig heid troef ging zijn. Nieuwe suksessen? Met de vriendelijkheid hem eigen stond Phil Anderson ons tussen de vele gelukwensen door heel even te woord. Op 13 februari gaat hij aan de slag in het zuiden van Frankrijk, waar de Peugeotploeg haar trainingskamp heeft opgetrok ken. Maar hij staat al flink gevorderd met zijn oefenin gen. In Australië heeft hij er heël wat oefentochten van 160 kilometer opzitten. In een zo mers temperatuurtje van om en bij de 39 graden wil dat wel wat zeggen. Natuurlijk wordt aangezet in Parijs-Nice, een wedstrijd waarin Phil zich wil voorberei den op de klassiekers die vol gen. Maar het onbetwistbare hoogtepunt wordt wel weer de Ronde van Frankrijk waarin Phil hoopt opnieuw te kunnen schitteren. Aan een eindover winning durft hij nog niet den ken, maar hij beseft nu dat men van hem wel wat ver wacht en gesterkt door de we tenschap dat hij ook wat kan," belooft het een felle strijd te worden in de maand juli. Ver der staat ook nog het wereld kampioenschap in Engeland op het programma. En in Lo keren wil men graag naar En geland gaan kijken. Met dat doel zal de ombudsman van de supportersklub van Ander son eerlang een reis naar Groot-Brittannië ondernemen om ter plaatse de mogelijkhe den te onderzoeken. Die reis zou doorgaan van vrijdag avond 3 tot maandag 6 sep tember. Phil vertelde ook nog dat hij een van de kopmannen is in de 20 man sterke Peugeot ploeg en dat hij al in de eerste wedstrijden wil laten zien dat zijn prestaties van vorig jaar geen toeval zijn geweest. We wensen hem in elk geval veel sukses toe, zowel in zijn ren nersloopbaan als met zijn hu welijk. De supportersklub Phil An derson telt een 200-tal leden, die wanneer het mogelijk is hun renner steunen. Phil An derson had voor zijn suppor ters een prachtige getekende poster meegebracht en gesig neerd. Hij dankte voor het vriendelijk en gul onthaal, dankte voor de gastvrijheid en voor de steun en beloofde zich tot het uiterste in te spannen om de allerbeste resultaten te behalen. J.V.L. Zondag 14 februari om 11 uur start voor de vijfde maal het ijsberenfeest te Dendermonde aan het zwembad Olympos. Niet alleen de Dendermondse ijsberen zullen dan van de par tij zijn, maar ook de zwemclubs: De Brugse Ijsbe ren, Neptunus Aalst, Ijsberen Antwerpen, Merksemse zwemvereniging, Olympic Borgerhout, Racing zwemclub Mechelen, Cercle Natation de Huy, Cercle Theux Natation en Bell Telephone Hoboken. Onder ijsberen wordt verstaan zwemmen in koud water (liefst ijskoud water). Vele mensen tikken eens tegen het hoofd: waarom buiten zwemmen, nu er zoveel overdekte zwemba den zijn? Koud water heeft echter een heilzame invloed op de mens, het werkt kalmerend, verfrissend en het stimuleert de bloedsomloop. Wie kan er ijsberen? In princi pe iedereen, als je maar ge zond bent. Het is geraadzaam eerst een dokter te raadplegen voor men met deze sport begint. Als voorbereiding op de wed strijden wordt er dagelijks te 19 uur buiten gezwommen. Deze oefeningen vangen aan begin september en stoppen einde maart. De begintempe ratuur van het water in sep tember is circa 16° C en daalt geleidelijk tot het vriespunt. Het spreekt vanzelf dat bij vriesweer meer dan eens de vijver volledig dichtgevroren is. Dan steken de zwemmers de handen uit de mouwen om een baan ijsvrij te maken, zo dat ze daarna één voor één een duik in het frisse nat kunnen doen. Buiten het eigenlijke ijsberen- seizocn zijn er tal van neven- aktiviteiten zoals lange-afstand wedstrijden, fito- en wandel tochten, tafeltennis enz. Niet alleen buiten maar ook binnen het zwembad Olympos wordt tweemaal per week getraind. Er wordt gewerkt aan de tech niek alsook het uithoudings vermogen en de snelheid. Aan de talrijke jongeren in deze club worden de knepen van het zwemmen geleerd. Om je een beetje op te war men kan je misschien eens een kop lekkere hete biologische soep van Lieve gaan proeven. Kom ook eens kijken op zon dag 14 februari, vanaf 11 uur, misschien zwem je volgend jaar dan ook mee, iedereen is welkom en de toegang is gratis. WH Niets dan stralende gezichten bij de overhandiging van het huwelijksgeschenk (md) Na het overweldigend suk ses van de eerste zesdaagse op rollen, was het vanzelf sprekend dat de VZW Zie kenzorg CM Lokeren uit zag naar een tweede uitga ve ervan. Deze tweede uit gave heeft plaats van maan dag 22 tot en met zaterdag 27 februari in de zaal Het Volk, Poststraat 2 te Loke ren, telkens vanaf 20 uur. De opbrengst van het pro- jekt komt volledig ten goe de aan de parochiale zie kenzorgwerking en de ver dere uitbouw van de ont moetingsplaats voor lang durige zieken en gehandi capten «Het Kantientje». Voor het welslagen van de ze zesdaagse werd beroep gedaan op 16 sponsors. De namen van de renners: Her man en Mare Zaman, Luc Haes, Eddy Dierinck, Willy De Meyer, Ronny Poppe, Pascal Querter, Mark Ver- meire, Juüen De Grauwe, William Van Assche, Ron ny Van Hecke, Mare Ma- charis, Raf Anthuenis, Mare Bellens, Noël Ver straete, Patrick Vervaet, Eddy Van Steenkiste, Dan ny De Smit, Patrick Poppe, Rudy Coppieters, Etienne Van Acker, Freddy Van Damme, Marc Van Uyt- vanck, Danny en Luk Bae ten s, Luc Van Driessche, Kenneth Rombaut. Alex Smet, Stany Buyle, Johan Zaman en Willy De Kerf. Na de voorstelling van renners en sponsors werd overge gaan tot de lottrekking van de rugnummers, alsmede tot de trekking van de reek- sen (rood of zwart). Het pro gramma van de tweede zes daagse ziet er dan uit als volgt: Maandag: voorstelling van renners en sponsors - start van de officiële koers: iede re avond 5O0 m en 1 .OOO m snelheid en 2.000 m ploeg- koers voor 16 ploegen. Daarbij als attraktiekoers: omniumkampioenschap bakkers tegen beenhou wers van Lokeren. Dins dag: schiftingen ploegkoer- sen sociale bewegingen (KWB, ACV, Ziekenzorg- groepen, Jeugdbewegin gen. Woensdag: schiftin gen ploegkoersen sport groepen. Donderdag: Fina le ploegkoers sociale groe periri gen en finale ploeg koers sport groepen. Vri dag: Schiftingen van c ploegkoersen van de g Binskilometer. Elke ploë; bestaat uit twee leden var hetzelfde gezin. Zaterdag Finales van de officiël koers en van de gezinskile meter. Voor deze attrakt» koereen kan nog steeds in geschreven worden op he secretariaat Poststraat 2 U Lokeren (tel. 091/48.18.09; of bij Eric Laureyns, Grote Kaai 8 te Lokeren (tel. 091/ 48.34.07). Iedere deelne mer ontvangt een mooie herinneringstrofee. Na de voorstelling, de lottrekkin- gen en de praktische mede delingen werd een heil dronk uitgebracht op het welslagen van de tweede Lokerse zesdaagse. J.V.L.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35