dertienjarige Serge Van Assche: fondclub laureaat in de Denderstreek Jozef en Pierre Vinck uit Waasmunster: Algemene Noyonkampioenen in Dendermonde Dag der kampioenen te Dendermonde 1/inst en verlies voor Mini '81 Lokeren Tweede nederlaag De 13-jarige Serge Van Assche met zijn favoriete Witte- kop. (bvw) gebuur Paul Berckmoes duiven DUIVEN De Voorpost - 12.2.1982 - 37 MINIVOETBAL Kampioenenviering te St.-Gillis-Waas Zaterdag, 13 februari vanaf 15 uur heeft in de maat schappij «Recht voor Allen» te St.-Gillis-Waas de jaarlijkse kampioenenhulde plaats van de halve fond, de fond en de grote fondkampioenen van Flvina Club St.-Gillis-Waas. Om 15 uur wordt er een duivenfilm vertoond en om 16 uur houdt een dierenarts gespecialiseerd in duiven een spreekbeurt. Om 18 uur begint dan de eigenlijke kampioenenhulde. Het bestuur zal ook dit jaar weer oen heel pak duivenmelkers gelukkig maken met de prijzen en trofees verbonden aan de gewonnen kam pioenschappen. BENO Bij supportersklub Willy De Backer Vrijdag 15 februari is het de jaarlijkse feestvergadering bij de supportersklub van liefhebber Willy De Backer in het lokaal parochiehuis te Berlare. Aanvang te 19.30 u. Wie wil deelnemen wordt gevraagd zich te laten inschrijven uiterlijk voor 15 februari ten huize renner Bosstraat 55A tel. 052-42.43.76. De prijs voor deelname is als volgt: leden 100 fr., niet-leden 200 fr. Kinderen minder dan 12 jaar 100 fr. en ouder dan 12 jaar 150 fr. ji duivenbond heeft een propagandakomitee opge- ïht met de bedoeling de tanende duivensport een luwe impuls te geven. De jeugd naar het duiven- ►I aantrekken is niet zo makkelijk. De beste me de is nog altijd wanneer de jongsten zich van ize uit aangetrokken voelen door het duivenspel. i>t die kategorie behoort onze jonge vriend Serge »n Assche, die met zijn ouders op de wijk Kamers- lek woont. Hun woning is de grenslijn tussen iriare en Zele. in kleinsaf draaide hij rond Ier Gilbert als die zich in omgeving van zijn dui- ihok bewoog. Om hem te Imuleren mocht hij voor ie jaar op eigen houtje it de duivensport begin- In. Achter de hokken van Ier werd een tuinhok op- jricht en men zorgde er r dat hij de goede basis- ien had om mee te star- Voor de jeugd is dat ilangrijk, want een bijko- inde aantrekkingspool om mee door te gaan is zeker ^yjt er vlug enkele goede re- 'laten komen en ze de td kunnen opbrengen er mee door te gaan. die voorwaarden kon de nge Van Assche wel reke- |n. Vooreerst was er de érke inbreng van grootva ar Frans Vranckaert uit igenhout wiens kolonie ifdzakelijk gebaseerd was rechtstreekse Janssens indonk duiven. Frans mckaert was half van de intiger jaren een crack de Noyonvluchten te Buggenhout Den Belg. De verdere fundering van de jonge stam Van Assche be staat uit duiven van Alfons Van Driessche (Riddershof) Hamme St.-Anna, met recht streekse afstammelingen van de Pitou, de Negus, de Jean Marie van Jules Rijc- kaert en de «gouden bol» van Raoul Verstraete. Verder heeft Serge een dochter van de wereldberoemde Kissin ger van Roger De Geyter. Een duivin van de «Geor ges» van het Olympiadehok van De Wit - Van Bunderen Stekene. Knappe kweek en vliegresultaten bekwam hij met duiven van Urbain Van Renterghem, Evergem, Ce- sar Dauwe Zele, Alfons Ediers Zele, Laurent De Maesschalck Zele, Van Mal- deren - Merckx Berlare, Ru- dolf Goossens Zele (uit de bleken bamis van pros Sers- kamp), Jef Boel Hamme via Alberic Van Rillaer, Gilbert Van der Putten Schoonaarde en uiteraard ook van de stam van vader Gilbert Van Leergeld betalen Elkeen die aan iets nieuw begint, moet leergeld beta len. Dit was ook het geval met Serge. Zijn kleine jeugd zonden kostten hem mis schien wel enkele eerste prij zen. Onder andere de nervo siteit heeft hem al eens par ten gespeeld als hij zijn duif jes moest constateren. Maar het heeft hem niet gedeerd, om zich reeds in de belang stelling te spelen tussen de 'grote' mensen en wij be doelen hier niet alleen de volwassenen, maar ook de groten van prestaties. Hij speelde eerste prijzen op Quiévrain, Noyon, de halve fond en de meer dan 500 km vluchten. Als we de her komst van zijn kolonie ontle den is dit niet te verwonde ren. Een crack is alleszins, zijn goede jaarling uit een kruising Riddershof (Jan Marie Rijckaert) en een dui vin van Laurent De Maes schalck. Die stervlieger won niet alleen de eerste prijs uit Corbeil in Berlare-Wanzele, maar ook in de Fondclub der Denderstreek was hij primus uit Argenton. Voor een jonge kerel een palmares om mee te pron ken en zeker een duw om het in de toekomst nog beter te doen. Serge, is pas 13 en moet naast zijn schooltaken ook nog zijn duifjes verzorgen en voor kinderen van zijn leef tijd, heeft hij ook nog inte resse voor andere spelletjes. Hij doet dolgraag mee aan de kompetities met de cross- fietsen. Daarom wil hij zijn duiven- kolonie nog wat beperken. Intens spelen met de oude duiven op weduwschap en al direct een ronde vroege jongen moeten verzorgen is hem te veel. Daarom zal hij op zaterdag, 13 februari om 16 uur in het lokaal De Toe komst Van Tieghemstraat te Berlare, zijn eerste ronde jongskes verkopen, die hij kweekte uit al die gerenom meerde rassen. Een enige gelegenheid om duifjes aan te schaffen van een jong en beloftevol hok. Enkele uitslagen kon Serge nog terugvinden, maar spij tig was er reeds een deel kwijt van zijn eerste prijzen. 13.6: Chateauroux: 853 jaar lingen: 44* (1); Provinciaal: 1186 jl: 53" (1); 14.6: Noyon: 94 jl: 4* (2); 5.7: Noyon: 301 jon: 5-6-36- 49-95.... 26.7: derby Orleans; N.V.D.D.: 2241 jonge: 10 prijzen van 21 duiven 11.8: Argenton: Land van Aalst: 58 jl. 1* (1) F.C.D.: 174 jl: 1- (1). BENO Duivenkampioenendag Halve Fond bij De Toekomst Duivenmaatschappij De Toekomst lokaal café Ivo De Grauwe in de Van Tieghemstraat te Berlare hieid zondag 7 februari zijn jaarlijkse kampioenendag Halve Fond der vluchten tweever- bond Berlare Wanzele. Drie jaar opeenvolgend was Frans Sichin koning. Hem werd dan ook de titel van Keizer toegekend. Hij ontving hierbij een mooie eretrofee. Algemeen kampioen met een eretrofee en 147 prijzen was Gustaaf Van Herreweghe. Een koningstitel was voor Gustaaf Vermeulen met 38 prijzen met 1e en 2e afgegeven duif. Verder nog kampioenstitel voor Cesar Dauwe. Etienne Buyle. Gustaaf Vermeulen, Urbain Vermeiren en Albert Eeckhout. Asduiven titels voor Cesar Dauwe. Maurits Poppe. Etienne Buyle. Florent Walgraeve, Odille Janssens en Frans Sichin. Voor de Reisduifleden uit de Dijkstraat te Dendermonde .is het zondagnamiddag weer verzamelen geblazen. Om 13 uur wordt bij Etienne Dierickx de kampioenenten toonstelling geopend. De feestvieringen zijn voorbij. Het is nu de beurt aan de kampioenenduifjes om hun kwaliteiten te laten bewon deren. Voorzitter Alois Geldof noemt het een rustige en ambiancevolle namiddag. Waar de bezoekers vooral hun duivenoog moeten bij hebben om de kwaliteiten bij de rasduifjes te onder scheiden. Rond halfvijf zullen er ten voordele van de Noyon en halve fond criteriums jonge duiven 82 verkocht worden van een aantal gerenom meerde hokken. Cyriel Ab- beloos (Oudegem), Gaston Baert (Zele), Jean Becqué (Dendermonde), Raymond Bostoen (Vilvoorde), Etienne Bovijn (Massemen), Frans en zn Buyst (Zele), Julien Cool (Oudegem), Andre Coppieters (Zele), Daman- Dierickx (Dendermonde), Pe trus De Bruyn (Haasdonk), Edward De Wolf (Tielrode), Judook en zn Debbaut (Baasrode), Jozef De Donder (Hamme), Eduard De Smet (Zele), Frans De Swaef (Ap pels), Frans De Visscher (Ap pels), De Vos-Van Hemelrijck (Stekene), Marcel De Wilde (Bazel), Emiel D'Hollander (Zele), Roger De Meyer (Massemen), Frangois De Schrijver (Hamme), -Alfons Ediers (Zele), Charel Gee- rinck (Hamme), Jules Gee- rinck (Zele), Alois Geldof (Dendermonde), Roge? Ghijs (Kruibeke), Jean Halans (Temse), Lutz-Fierens (Waasmunster), Roger Mi- chiels (Zele), Alfons Moens (Zele), Emiel Pletinck (Zele), Georges Roels (Zele), Roger Schollaert (Aalst), Freddy Segers (Grembergen), Al fons Spanoghe (Grember gen), Willy Smet (St.-Gillis- Waas), Jean Stockman (Ze le), Jean Schatteman (Zele), Roger Thierens (Elversele), Andre Van Damme (Grem bergen), Jozef Van den Branden (Hamme), Omer Van Houtte (Hamme), Van Winckel-Van Herreweghe (Zele), Sylvain Verstraeten (Dendermonde), Jos en zn Vinck (Waasmunster), Jean Wauters (Waasmunster), Richard Ydens (Appels). BENO logica onder de arm genomen. Het is volgens hen een hemels breed verschil tussen een kweekhok en de duiven die er opzitten. Vooraleer men aan de Nijverheidstraat een koppel duiven waardig acht om hen de stempel kweekduiven mee te geven, moeten er resultaten kunnen voorgelegd worden van hun kweek- en vliegwaar- de. De kweekren is dan ook beperkt tot 8 koppels. Op het weduwnaarshok zitten 15 vlie gers. Na ieder seizoen worden er vliegers verwijderd, die bij andere melkers goed van pas zouden komen, om ook eens in de belangstelling te geraken. De strenge gedragslijn bij het selekteren is zeker één der re denen, waarom Vinck en zn zo lang standhouden aan de top. leder seizoen neemt men als uitgangspunt de prestaties van de jonge duiven Een kolonie die geen goede uitslagen kan voorleggen met de piepers, is volgens hen, op de terugweg. De kolonie Vinck uit de Nijverheidstraat te Waasmunster zwaait reeds vele jaren de plak op de Noyonvluchten. Hun succesrijke kompagne rondden ze in 1981 af met de titel van algemeen kampioen. Het was de bekroning van een kollektief sterk seizoen met de kampioenstitel en de asduif bij de jonge duiven, vierde kampioen bij oude en jaarduiven en koning met 132 prijzen. Kampioenstitels hebben vader en zoon Vinck altijd al verza meld. In De Vriendenbond te Waasmunster in 1975 kam pioen jaarlingen, in 1976 alge meen kampioen en kampioen oude en jonge duiven; in 1977 kampioen jonge en jaarlingen. In 1979 algemeen kampioen en kampioen jaarlingen en jon ge duiven. In het samenspel Waasmunster-Elversele in 1976 en 1979 algemeen kam pioen. In Dendermonde in 1980 kampioen jonge duiven en jaarlingen en asduif jonge duiven Een palmares dat weinig kom- mentaar vergt als er over de kwaliteit gediscussieerd wordt. Selekteren tot op de drood De 69-jarige Jozef Vinck heeft er reeds heel wat duiven jaren ondervinding opzitten. Voor hem is een voorname faktor, dat de liefhebber zich de moei te getroost om met een kritisch oog op zijn hok rond te kijken, zodat er onmiddellijk kan inge grepen worden als er wat mis gaat. Een melker moet op de hoogte zijn van het reilen en zeilen van zijn duiven. Ander zijds is Jozef een zeer streng selektieheer. Hij heeft geen medelijden met zijn duiven. De mand is bij hem de beste keur der. Het volstaat niet dat een vlieger enkele «scheuten» doet. Er mag zelfs nog een eerste prijs bij zijn. Onregelmatigheid is geen waarborg voor de toe komst. Om zijn plaats te vrij waren op het kampioenenhok Vinck moet men over de volle vliegperiode zijn kwaliteiten in prijzen omzetten. Hun redene ring is vrij logisch. Indien alle duiven moesten behouden worden, die een vroege prijs vliegen, dan stevent men regel recht naar overbevolking. En dat is één der grote gevaren van de duivenmelker. Met die gedachtengang in het achter hoofd hebben Jozef en Pierre Vinck hun eigen stam opge bouwd. Het fundament is het kweekhok en ook hier wordt de Pierre en vader Jozef Vinck uit Waasmunster met hun beste kweekduif (bvw) de afgelopen dagen moest Mini '81 Lokeren tweemaal in het veld. Vooreerst ond een mid-weekwedstrijd op het programma in het kader van de Beker van ft Waasland terwijl een paar dagen later Windeke op bezoek kwam. Duels die or Mini '81 een lach en een traan opleverden want zat er winst in de Pa kerwedstrijd dan hadden de Lokeraars onvoldoende kunnen rekupereren om 'd^ndeke in kompetitieverband te bekampen. ied zo or de kwartfinales van de kwam terug in de wedstrijd de mid-weekmatch waren er an<ker van het Waasland en Van Acker verhoogde tot de oorzaak van dat Mini '81 Bij test Lokeren op bezoek bij 2-6. F.C. Parochiebar gaf zich verrassend de volle inzet 1 w Parochiebar, een zware evenwel niet zo snel gewon- aan de bezoekers moest ek plaatsing waarvoor Mini nen en na een betwiste straf- 'aten. et zowel De Bock, Hofman schop bracht De Boey de Aanvankelijk was Lokeren Tollenaere moest mis- lokalen terug tot 3-6. Mini nochtans de betere ploeg ee i. Dat heeft evenwel niet '81 domineerde evenwel de maar schoten van Sterck en bo et om een sterke partij slotminuten en via Platinck Gessner gingen net naast. mfg te geven en meteen en Sterck werd het nog 3-8. De bezoekers kwamen dan ti Dr te stoten naar de halve Mini '81 Lokeren speelde ook verrassend op winst via 36) lies. De bezoekers kwa- met: Veldeman, Sterck, Buyle. Een treffer die even- n reeds vrij snel op voor- Gessner, Murphy, Platinck wel een forse reaktie ople- m ong langs Sterck na sa- en Van Acker. verde van Mini '81 en De <t ènspel met Murphy, een w, Bock maakte verdiend gelijk, staffer die Lokeren stimu- nQeKe In de tweede periode nam re< rde zodat de gastheren Een paar dagen na de uit- Lokeren enorme offensieve Ie Bn vat op het spel kregen, wedstrijd tegen F.C. Paro- risiko's en dat werd afge- )00 leverde trouwens nog chiebar kwam Windeke dan straft door de gasten met mg Be doelpunten op voor op bezoek in Lokeren. Een twee treffers van Trossaert. ms ni '81 waarbij eerst Mur- gebrek aan concentratie en Na de rust speelde Mini '81 JOOfy raak knalde terwijl Joris fe9°n'tduwd*; Met Mini Temse - Rapid Gent 2-5 1 ruime 0-3 voorsprong r rd dan ook de eerste pe- )b« de afgesloten, rzi k in de tweede periode is Vkef Lokeren de betere °P het ogenblik doorworstelt Mini Temse een moeilijke periode, onfceg wat trouwens een 0-4 Na de wlnterpauze is Temse nog steeds op zoek naar het stind opleverde toen Gess- rendement dat z(j in de eerste ronde bereikten. Ook nu tegen j k twee tegenstanders drib- RaPid Gent kree8 Temse toch wel verrassend de nederlaag P aide en raak trof. voorgeschoteld. irs Bn later lag Gessner aan In de eerste periode kwam nauw verbonden met dat van go basis van een vijfde tref- Gent op voorsprong, maar Ru- de bezoekers. Uit een vrij- met Sterck als afwerker. dy Beek kon voor de thuis- schop, tegen Temse, deed de Chfn flater van Veldeman liet ploeg de bordjes in evenwicht leidsman teken dat deze on- gastheren wel toe om te brengen. De stugge verdedi- rechtstreeks moest genomen I deren terwijl even later ging van de bezoekers bleek worden, Danny Yvergneaux een strafcorner niet te verschalken. Toen knalde hard in, rechtstreeks. Temse een comer afdwong, Toch werd het doelpunt toege- de derde periode bleek werd deze niet benut. Gent op kend (1-4), In het begin van de ik I Mini '81 vruchteloos ach- zijn beurt zorgde voor weinig vierde periode milderde Tem- erf de tweede adem zocht gevaar zodat de score bij de se langs Rudy Beck. Terug P lat F.C. Parochiebar het rust nog ongewijzigd was. On- kwam er hoop bij de thuis- 1S tiatief in handen nam. De middellijk na de kampwisse- ploeg, maar de ref sloeg de j q yzer knalde tegen de paal ling kenden de bezoekers sue- Temse illusie stuk. De bezoe- De Boey kon er op straf- ces Amper één minuut later kers konden niets verkeerd 'op 2-5 van maken na rolde de bal bij een geharrewar doen, zelfs een handspel van Jas idspel van Veldeman. voor het homedoel over de de Gentse doelman werd enkel ""to doelpunt dat de gast- doellijn (1-3). Temse dat er door hem alleen niet gezien. In J ren nog extra stimuleerde duidelijk iets aan wilde veran- de slotminuut scoorde Gent /al 'er de bezoekers werden deren, begon toen aan een of- nog een vijfde treffer, maar 3g flmaals gered door het fensief maar deed dat wel on- toen had men bij Temse het al k f elhout geordend. Ondertussen was lang genoeg begrepen. Het nQ k in de laatste periode ref Carlos Gevaert bezig de werd een wedstrijd die we kun- igen de lokalen fors van wedstrijd mee naar de bliksem nen vergelijken met een on- ri maar nu konden ze dat te helpen. Zijn éénsgezind flui- kundig dirigent die een kra- k Bnsief slechts enkele mi- ten loog er niet om voor welke kend orkest leidt, dus om vlug cij ten doortrekken. Lokeren kant hij koos. Zijn dialekt was te vergeten. ifjkeren 'Saste. meer gesloten achteraan en de lokalen kwamen dan ook langszij. Eerst kon Gessner een solo van Veldeman af ronden terwijl Gessner er na samenspel met Van Acker ook 3-3 van maakte. Lokeren bleef de domineren de ploeg en kwam dan ook op voorsprong langs Mur phy. Meteen leek het beke ken voor Lokeren maar de gastheren maakten dezelfde fout als voor de rust. Op nieuw werden offensieve ri siko's genomen wat rake counters opleverde van de gasten die met doelpunten van Van Gavere, tweemaal en Buyle tot 4-6 uitliepen. In de vierde en laatste perio de gooide Mini '81 nog enorm veel energie in de strijd maar ze slaagden er niet meer in om de gegroe peerde defensie van Winde ke te ontregelen. De bezoe kers liepen integendeel ver der uit tot 4-7 na een doel punt van Buyle. W.V.L Mini '81 Lokeren speelde met: De Bock, Sterck, Pla tinck, Van Acker, Veldeman, Tollenaere, Gessner en Murphy. Duivenmaatschappij De Reisduif vierde haar kampioenen (c) nen hebben door momenteel geen nood aan. De voorbije seizoenen behaalden ze bijna bestendig de asduif-trofee bij de jongskens. leder seizoen komen vader en zoon Vinck nochtans traag op gang. De konditie moet lang zaam groeien en dat heeft te maken met de ligging van hun hok. Het is wel een zolderakko- modatie, waar het hok in ge bouwd is, maar de koude noordoostelijke ligging speelt hen parten. Rassen van Jules en zn De Waele Lede en Bollaert Gent. Prijzentabel 1981 10.5: 286 oude: 34 - 50 - 76 (5); 369 jaarlingen: 12 - 13-34 - 111 (bonserie) 17.5: 257 oude: 21 - 30 - 50 - 55 (5); 380 jaarl.: 2 - 8 - 1CL- 14 (8) 31.5: 205 oude: 6-8-30 (4); 346 jl: 2- 19-22- 112(6) 7.6: 191 oude: 3-25 (4); 260 jl: 1-2-5-34 (4); 252 jonge: 7 - 19-22-24-28-30-57-58- 71 -96 - 220 - 239(18) 14.6: 169 oude: 2- 11-16-19 (4); 214 jl: 7-20-23 -24 (4) 12.7:876 jonge: 6 - 27 - 50 - 67 -75 - 93- 103 - 251 (18) 5.7: 112 oude: 5 (2); 138 jaar lingen: 8 - 12 (4) 19.7: 795 jonge: 5-69-70 104 - 114 - 132 - 164 - 191 196 - 206 - 246(17) 26.7: 679 jorige: 16 - 110 - 13' - 148- 161 - 163- 176- 194 246(17) 16.8: 407 jonge. 6 - 24 - 109 (6) 23.8: 332 jonge. 17 - 20 - 34 - 80(6) 30.8: 256 jonge: 13 - 41 - 46 - 66 - 72 (5) 6.9: 158 jonge: 1-3-5-8-14 (6); 13.9: 116 jonge: 1-7-26 livenmaatschappij «De Toekomst» hield een kampioenendag (jj) Jozef is van oordeel dat een duivenras een mensenleven meekan. Als er voorzichtig wordt mee omgesprongen en de samenkweek niet te dicht wordt gebracht Na de oorlog herbegon kampioen Vinck met bamissen van de huurhouder Petrus Poppe uit Hamme. Daar heeft hij 27 jaar mee stand gehouden. De eerste nieuwe inbreng kwam er van Raes uit Moerbeke-Waas. In 1970 klikte het tussen de bloedstromingen Raes en die van het hok Hae- rinck uit Desselgem Later kwamen er nog duiven bij van Ben Smet uit St.-Niklaas, And- re Van Acker Grembergen, Jo zef Van Cauteren Aalst en via d

De Voorpost | 1982 | | pagina 37