Sint-Niklase magnetizeur-natuurgenezer ntoine J. Keppens: icumassage verricht wonderen... in Nederland <Uw tenen en voetzolen verklappen uw gezondheidstoestand» De Voorpost - 12.2.1982 - 7 jtupunktüur kan misschien wel een ontdekking van het Verre Oosten zijn, maar ook op veel andere atsen van de wereld ontdekten de mensen dat door stimulatie van bepaalde punten van het menselijk haam, de meest .helse kwalen konden genezen worden. Zelfs de Indianen van Noord-Amerika erden reeds de voetzolen van hun zieken omdat ze intuïtief aanvoelden dat met elk ziek orgaan of haamsdeel een gevoelig plekje op de voet overeenstemde. Deze geneeswijze is momenteel ook in het ■sten in opmars. nt-Niklazenaar Antoine J. Keppens hielp ons wegwijs in deze vreemde wereld der Indiaanse acumassage. liet alleen met zijn zone-therapeutische behandelingen liep de h. Keppens het voorbije jaar in de kijker in anderen. Ook als magnetizeur bewees hij over een flinke dosis paranormale begaafdheid te beschikken, men weet is magnetisme een zéér zeldzame kosmische kracht waarover slechts weinig parapsycholo- »n beschikken en die wordt aangewend om genezende zenuwtrillingen over te brengen op andere mensen. gekregen. Telkens hij met zijn magische handen langs mijn schouders en armen komt, voel ik een weldoende warmte die uitstraalt tot in mijn vingers. Ik twijfel dan ook geen sekonde aan de uitzonderlijke kapaciteiten van die man». Ook van de h. M. uit de Belseelse Lage Bokstraat kregen we niets anders dan lof te horen over de geneeswijze van Keppens. We laten deze vijftiger aan het woord over zijn genezing: «Vorig jaar kreeg ik last van suikerziekte. Ik was voortdurend vermoeid en depressief. Ik ging de dokter raadplegen en een urineonderzoek wees onmid dellijk de oorzaak van mijn klachten aan. Een vriend van me stelde voor om een behandeling in acumassage te volgen bij een natuurgenezer. Deze man, van wie ik zelf nog niet eerder gehoord had, bleek Antoine Keppens te zijn. Ik kreeg zes behandelingen van hem, één om de drie dagen. Elke behandeling nam bijna een uur in beslag en bestond uitsluitend uit voetmassage. Na deze reeks massages liet ik bij de dokter terug mijn bloed en urine onderzoeken en die moest bevestigen dat ik weer terug kerngezond was. Ik heb tegen deze dokter echter niet gezegd wie me van mijn kwaal had genezen. Evenmin wil ik dat mijn naam voluit in dit weekblad zou bekend gemaakt worden omdat ik beroepshalve bijna dagelijks met geneesheren en apothekers moet onderhandelen en... met onwillige honden is het toch steeds kwaad hazen vangen!» De h. M. voelt zich, bijna een jaar na zijn ziekte, nog steeds fit, wat wel bewijst dat het hier geen tijdelijke verbetering betreft maar een algehele genezing. Zonetherapie, laatste hoop voor velen Wanneer je bij een zonetherapeut te rade gaat is het eerste wat hij doet, je voeten aandachtig bestuderen. Dat is niet zo gek als dat op het eerste zicht lijkt. Antoine Keppens daarover: «Doorheen gans ons lichaam lopen een aantal elektrische zones die voor een groot deel hun eindpunt hebben in de voeten. Je zou ze kunnen vergelij ken met een ingewikkeld net van draden die in verbin ding staan met de verschillende organen van het mense lijk lichaam». Waarin bestaat die reflex-zonetherapie dan eigenlijk wel en is dit een geneeswijze die door uzelf uitgedokterd werd? A.K.: Via deze behandeling kan invloed uitgeoefend worden op een groot aantal storingen, op de werking van de hormonen, op het onbewuste gedeelte van het zenuw stelsel en daardoor tegelijk op allerlei kwalen. Het is zeker geen vondst van mezelf. Bijna tachtig jaar geleden ontdekte Henry Head al dat zieke organen een overge voeligheid van de huid op bepaalde plaatsen kan veroor zaken. Vijftig jaar geleden reeds bouwde de fysiothera peute Elisabeth Diche verder op deze teorie en wist door bindweefselmassage bepaalde ernstige storingen in de bloedsomloop te genezen. Deze geneeswijze is dus helemaal niet nieuw. In Duitsland en Denemarken bewees deze terapie de laatste tijd een uitstekende geneeswijze te zijn. Wat gebeurt er precies tijdens zo een behandeling? A.K.: Bepaalde zones op het menselijk lichaam staan langs reflektorische weg in verbinding met de verschillen de organen. Zo kunnen een hele reeks ziekten, van catarre tot arthritis, opgespoord en vastgesteld worden via de voeten, wanneer men die punten op de voeten gaat behandelen door er met de vingers een harde druk op uit n gouden raad van de magnetizeur aan hen die iag gezond willen blijven: «Ga zoveel mogelijk te it en loop in de zomer eens meer op blote voeten». wineer één of andere rotziekte je fysisch heeft uitgeput de laatste krachten uit je lichaam ebben, zou je je dan (t in stille wanhoop gaan vastklampen aan het inste strohalmpje van hulp? Vooral wanneer je met de ibogen al lang hebt aangevoeld dat de klassieke leeskunde geen baat heeft kunnen brengen. Niet dat n daarom geloof moet hechten aan al die sterke halen over wonderdoeners die ons van alle uithoeken 1 de wereld bereiken en waarbij het meestal zonder Ite bewijzen blijft. Maar wanneer je met eigen ogen b meemaken hoe patiënten, die al met het ene been in t graf staan, er door een genezer weer worden uitge lid om na enkele weken weer teruggebracht te worden l stralende gezondheid, kan je dan nog langer onver- iillig blijven? Zelfs al bestaat er geen wetenschappelijk [antwoorde verklaring voor het genezingsproces... |pt eenvoudige handbewegingen >et Antoine J. Keppens echt wonderen? Als je met de fctallen mensen praat die het voorbije jaar door hem Jhandeld werden, moet je echt toegeven van wèl. jsten, uitgevoerd op hem te Amsterdam, brachten aan t licht dat deze 38-jarige handelaar uit Sint-Niklaas 'er uitzonderlijke gaven beschikt inzake magnetisme. |t nieuws verspreidde zich als een lopend vuurtje zodat I vandaag reeds kan bogen op een drukke praktijk bij a Nederlandse grens, langs de Heikantse Wildelanden- lat nr. 14. Mensen in nood ko.men hem daar 's gs opzoeken of maken een telefonische afspraak Jhet nummer 01140-11658. Vermits hij als natuurgene- izijn praktijk net over de Nederlandse grens uitoefent, n geen Belgische kat hem daar kwaad komen doen. De Éderlandse wetgeving is immers niet zo eng als de llgische en staat natuurgenezers er niet naar het leven, hna al de patiënten van natuurgenezer Keppens die we f[voorbije weken aan de tand gingen voelen, spraken 1 bewondering over deze Sint-Niklase genezer die met «voudige handbewegingen en acumassage in staat lijkt 0 aantal kwalen te genezen of alvast te verlichten. Niet k deze man nu precies in staat zou zijn mirakelen te richten en Alle ziekten te genezen, maar de tientallen luigenissen waarmee we de voorbije weken werden Éonfronteerd, dwongen ons toch te aanvaarden dat i man bij machte moet zijn een reeks hart-, rug- en richtszieicten, gevallen van claustrofobie, reuma, fhritis, enz. met sukses te behandelen. ^xiuigenissen rj/ggens de voorbije weken zochten we een aantal perso- op die allen door Antoine Keppens werden behan- Id. :hard Borghgraef (ambtenaar, kunstschilder en auteur 1 het biografisch werk «Bernard Hermans, magneti- Ir-radiësthesist») vertelde ons daarover het volgende: )p 9 september '79 werd ik neergeveld door een zware fenbloeding. Ik kon noch spreken noch schrijven A lopen. Meer dan een jaar kon ik niet werken en ima nog slechts op halve krachten. Ik bleef echter in jn genezing geloven. Elke dag vertrok is 's ochtends 5.30 u naar Leuven om me daar door een alternatieve lezer te laten behandelen. Tegen 9 u was ik terug met jn wagen in Sint-Niklaas en dan pas begon de gewone gfaak op het bureau. Na korte tijd ben ik echter weer elkaar gestuikt, wellicht ten gevolge van de dagelijkse are inspanning. Toen vernam ik van mijn schoonbroer |t een vriend van hem door een zekere Antoine ••ppens genezen was. Onmiddellijk ben ik toen die man opzoeken. Momenteel heb ik nu een twintigtal landelingen achter de rug en ik moet bekennen dat ik ondertussen beter voel. Ik heb zelfs de indruk dat ook ijn geest er een stuk gezonder op geworden is. Weet je |t ik tot vóór kort niets meer had aan het leven? lilderen was gans mijn leven mijn hobby geweest. ir leefde ik ook echt voor en dan ineens kon dat niet Sint-Niklazenaar Richard Borghgraef legde voor ons 'er. Ik zag het een tijdlang niet meer zitten, maar sinds getuigenis af omtrent de uitzonderlijke magnetische gave behandelingen door Keppens heb ik weer moed van Antoine Keppens. te oefenen, ontstaat een snijdende pijn in het overeen stemmende (zieke) orgaan. Het resultaat is niet alleen een betere bloedsomloop" (gepaard met het snel oplossen van vergiffen die zich in kristalvorm in het lichaam bevonden) maar tevens een gunstig beïrivloeden van het ermee in verbinding staande zieke orgaan. Hoe staat de orthodoxe geneeskunde tegenover deze therapie? A.K.: U kent de situatie in ons land. Geen enkel natuurgenezer is hier veilig terwijl langs de andere kant de artsen er bij ons (vooralsnog) weinig aandacht aan schenken. In de Verenigde Staten gaan momenteel al andere geluiden op. Daar beginnen hu ook al veel geneesheren te erkennen dat men met zonetherapie de ongelooflijkste kwalen kan genezen. En dat, terwijl wij hier gestraft worden voor het genezen van patiënten, die door de dokters al lang opgegeven waren. Het klinkt misschien als heksenvervolging, maar het gebeurt nog regelmatig in ons land. Vandaar dat wij dus verplicht zijn onze praktijk te gaan uitoefenen, ergens net over de Nederlandse of Duitse grens. Meer op blote voeten lopen De voeten zijn in feite de steekkaarten van het menselijk lichaam, stelt natuurgenezer Keppens. Onze tenen en voetzolen vertellen hem alles over onze gezondheidstoe stand. A.K.: De elektrische impulsen die bij een gezonde mens doorheen het hele lichaam stromen, worden in een ziek lichaam ergens tegengehouden. De oorzaak ligt in het kristalisatiep'roces, een vergiftiging die zich voordoet bij de uiteinden der zenuwen. Waaraan wijt u dit vergiftigingsproces? A.K Dat kan ontstaan ten gevolge van angst, stress, tabak, buitenmatig alkoholverbruik, té veel rood vlees enz. Wanneer zich ten gevolge hiervan een bepaald ziekteverschijnsel manifesteert, b.v. slapeloosheid, ader verkalking enz., dan gaan wij op bepaalde punten (zones) van de voeten druk uitoefenen met de vingers. Heel spoedig gaan de gevormde kristallen zich dan terug oplossen en de ziekteverschijnselen verdwijnen weer zoals ze gekomen zijn. Mochten de mensen een afwisse lende voeding gebruiken en wat meer wandelen, er zouden zoveel zieken niet zijn. Je kunt erom lachen, maar een «beeweg op keien» is één van de heilzaamste preventieve middelen tegen ziekte die ik ken. Ik heb bewondering voor mensen die nog op blote voeten durven rond te lopen. Dat werkt enorm aktiverend op de organen, vooral op de nieren, zodat de vergiffen geen kans krijgen zich in kristalvorm ergens in het menselijk .lichaam te gaan nestelen. Alleen het feit dat men hierdoor voor een betere bloedsomloop in de voeten zorgt is al veel waard. Want koude voeten veroorzaken veel kwaad. Het eenvoudigste is natuurlijk het volgen van de natuurmethode: op blote voeten lopen, b.v. op h^t strand of in de tuin. Te weinig mensen zijn er zich be\vust van hoe belangrijk het voor hen is, af en toe eens in direkt kontakt met de aarde te staan. Volgens mij moet ook het aardmagnetisme op één of andere wijze een invloed op de mens uitoefenen bij het «heropladen» van zijn cellen. Voetrollers U kunt toch niet verlangen dat men in de winter op blote voeten buiten gaat lopen om daardoor juist ziekte te voorkomen. A.K.: Niemand zegt dat je in de winter op blote voeten in de sneeuw moet gaan lopen. Er bestaan echter hulpmid delen genoeg om ook dan de bloedsomloop in de voeten wat te stimuleren. Neem b.v. deze Rull-Sund-voetroller die bestaat uit harde plastic bolletjes, die men heen en weer dient te rollen tegen de voeten. Maar men kan ook eenvoudigweg wat gaan trappelen op een grote steen en op - die manier de pijnlijke plekken van de voeten behandelen. Voor anderen kan een harde mat een kunstmatig strandje voorstellen. Anderen redden zich met wat te staan trappelen in een bakje met knikkers of erten. Ik ken zelfs mensen die een gewoon stuk bezem steel gebruiken of zelfs een dikke koord. Het werkt allemaal net even goed. Geven die behandelingen met drukmassage ook verras sende resultaten? A.K.: Ongetwijfeld. Over het percentage der patiënten die er werkelijk baat bij vinden wil ik mij persoonlijk nog niet uitspreken maar volgens natuurarts dr. Werner Zimmerman worden minstens driekwart van alle patiën ten erdoor genezen of in elk geval toch veel beter van. Uitzonderlijke gift van de natuur Natuurgenezer Antoine J. Keppens boekte in het verle den niet alleen sukses met zijn behandelingen in acumas sage. Zijn grootste bekendheid verwierf hij dank zij zijn paranormale begaafdheid. Als magnetizeur drukt hij de voetsporen van wijlen Bernard Hermans (vader van fonoplatenhandelaar Willy Hermans) en J. Hartog. Totaal onverwachts ontdekte Antoine enige tijd geleden over welke bijzondere krachten hij beschikte. A.K.: Ik had al een paar jaren ervaring opgedaan met acumassage toen ik op zekere dag vernam dat een vriend van me uit Lokeren ten gevolge van een verkeersongeval half verlamd was geraakt en geweldig veel last had van spastische trekkingen en doorligwonden. Ik zocht hem op en stelde hem een behandeling met acumassage voor. Zijn toestand verbeterde niet alleen maar hij vertelde me zelfs dat hij het gevoel had dat er van mijn handen een zekere straling uitging zodat hij terug gevoel kreeg in bepaalde delen van zijn verlamd lichaam. Dit was voor mij vorig jaar het eerste teken dat ik over paranormale gaven beschikte, hetgeen naderhand dan ook vanuit verschillende hoeken bevestigd werd. Wat gebeurt er nu precies tijdens zo een behandeling? A.K.: In grote lijnen komt deze erop neer dat de magnetizeur de handen langs het lichaam van de patiënt laat glijden en hierbij welbepaalde bewegingen maakt. Men noemt dit: «het maken van passen». Hierbij is het vaak zelfs niet eens noodzakelijk dat men de patiënt aanraakt. Zoals ijzer vanop afstand de invloed van een magneet ondervindt, zo ondergaat de patiënt ook de invloed van de fluïdes van de magnetizeur. Het zijn deze fluïdes die op de zieke gaan inwerken. In veel gevallen krijgt de zieke al spoedig een gevoel van warmte, alsof hij Omdat in België het licht nog steeds op rood staat voor natuurgenezers, ging de furore makende Vlaamse magne tizeur zich net over de Nederlandse grens vestigen. begint te gloeien. Sommigen krijgen lichte huiveringen of tijdelijk een minder behaaglijk gevoel. Stilaan voelt men echter hoe het ganse zenuwstelsel versterkt wordt. Ook de pols wordt flinker. Soms gebeurt het dat de patiënt begint te zweten, wellicht ten gevolge van het geprikkel de zenuwstelsel. Vrij spoedig verdwijnen echter al deze licht disharmonische toestanden. Heeft een zieke zo maar één magnetische behandeling nodig om te genezen? A.K.: Dat verschilt van geval tot geval en ik ben de eerste om hier toe te geven dat er ook een aantal gevallen zijn waarin ook magnetische behandeling geen baat meer kan brengen. Maar je kan geryst stellen dat in de meeste gevallen na een doorgezette magnetische behandeling de spieren hun kracht terugkrijgen, het zenuwstelsel her steld wordt, de eetlust weer op dreef komt enz. Kortom: dat het genezingsproces in werking treedt. Er zijn zeker gevallen te signaleren waarbij dit genezinsproces pas later merkbaar wordt. De eerste behandelingen gaan dan gepaard met een gevoel van vermoeidheid in de ledema ten, een lichte beklemming in de buikstreek, zwaar ademenen of nog andere onprettige gewaarwordingen. Dat is echter een kritiek moment omdat juist dan de behandelingen dienen verdergezet te worden tot de «krisis» komt. Eens die achter de rug is, volgt spoedig de genezing. En die krisis laat in veruit de meeste gevallen niet lang op zich wkchten. Hoe reageren de patiënten daarop? Want uiteindelijk komt men toch om te genezen en niet om er nog slechter op te worden. A.K.: Er zijn inderdaad patiënten die, wanneer ze deze faze doormaken, vragen om de behandeling stop te zetten omdat ze de indruk hebben dat er geen verbete ring komt. Een totaal verkeerde visie natuurlijk. Men mag niet steeds van een magnetizeur wonderen verwach ten, vooral wanneer men weet dat de patiënt in kwestie al jaren met zijn kwaal rondloopt. Raken na een tijdje, b.v. na enkele behandelingen, de krachten die van je magnetisch fluïdum uitgaan niet uitgeput? En moet je dit soort van bijzondere batterijen dan niet dc tijd gunnen zich weer op te laden. A.K.: Zoiets is mij in elk geval nog niet overkomen, zelfs niet na vijf behandelingen. Maar er zijn inderdaad genezers die na een aantal behandelingen voelen dat ze aan het eind van hun krachten zijn. Bij wijlen Bernard Hermans manifesteerde zich b.v. door een zeer snelle polsslag. In zo'n geval worden de behandelingen eenvou digweg stopgezet voor die dag. Is iedereen die begaafd is met zo'n sterk magnetisch fluïdum daarom een goed magnetizeur? A.K.: Hij dient daarbij ook nog een grondige kennis te bezitten van het menselijk lichaam: alle voorkomende ziekteverschijnselen en de behandeling ervan. Tenslotte dient hij zelf kerngezond te zijn om te voorkomen dat ziekelijke fluïdes zouden overgebracht worden. Naar we vernamen werd in Amsterdam bevestigd dat u inderdaad over een grote paranormale begaafdheid be schikt. Welke vaststellingen of metingen leidden tot die uitspraak? A.K.: Ik werd uitgenodigd door de «Nederlandse Vereni ging voor Geestelijke en Natuurgeneeswijze» te Amster dam. P. Eltinck en M. Van Duynen stelden vast dat de aura rondom mijn lichaam abnormaal kleurrijk is. Voor al de paarse kleur rondom mijn vingertoppen trof hen. Omwille van deze uitgesproken astrale stoffen rondom mij werd ik dan verwezen naar de U.I.A. (Universitaire instelling Antwerpen) waar ik nu gedurende drie jaar verder wordt opgeleid. Zgn handen genazen mij «Jaren geleden onderging ik een baarmoederoperatie» vertelde ons mevr. C. uit Mechelen. «De heelkundige ingreep betekende voor mij echter geen genezing. In tegendeel. Ik belandde in een sukkelstraatje zonder eind. Zelfs in het A.Z. konmen mij na 'n wekenlange observatie niet helpen. Ten einde raad deed ik beroep op Keppens. Ik ben nu enkele maanden in behandeling bij hem en voel me echt stukken beter». Ook de 3-jarige V.L.A. uit. Sint-Gillis (ernstige ziekte aan de dikke darm) en de 24-jarige mevr. B. uit Vrasene (angstneurose ten gevolge van miskraam) werden beiden na een 15-tal behandelingen zo goed als volledig genezen door de h. Keppens. Vanzelfsprekend spraken al deze patiënten dan ook vol lof over hun genezer. Ten dienste der zieke mensheid Zoals dr. Anton Mesmer op het einde van de achttiende eeuw met enorm veel moeilijkheden te kampen kreeg vooral van de zijde der wetenschap toen hij als magnetizeur erin gelukt was massa's zieke mensen te genezen, zo zal ook wel Antoine J. Keppens van officiële zijde nooit moeten rekenen op enig respekt. Dat ligt gelukkig ook niet in zijn verwachtingen. «Men kan niemand ertoe verplichten onze vizie te delen inzake magnetisme. Voor mij is enkel van belang dat ik deze uitzonderlijke gave kan aanwenden ten dienste van de zieke mensheid» aldus de patent uitziende Wase natuurgenezer. Paul VERSPREET

De Voorpost | 1982 | | pagina 7