Hofstade koopt bakstenen voor Chili j Bedrijfsleven «Laai de prijzen demokratisch blijven!» Handelaars Brusselsestraat niet bepaald gelukkig Oostvlaamse managers sturen op kwaliteit aan Eenrichtingsverkeer te Dendermonde? Reynaertkring Daknam gaat aktieve periode tegemoet Privé-sporthal voor Hamme tennista 10 - 5.3.1982 - De Voorpost DONKMISR KRIJGT GOEDE RAAD MEE: De ongeveer vierhonderd aanwezigen op het jaarlijks ledenfeest van de WV-Donkmeer zorgden ervoor dat de zaal Casino te Overmere veel te klein was. Niet alleen werd er gefeest, er werd ook over ernstige zaken gesproken die dan vooral betrekking hadden op de toekomst en de toeristische uitbouw van het meer en de omgeving ervan. De bijeenkomst werd gepresi deerd door VW-voorzitter Frans Janssens die in zijn wel komstwoord de Berlaarse bur gemeester Van Sande. sena tor René Uyttendaele, de be stendig afgevaardigde voor het toerisme, het voltallige VW-bestuur en zeer veel le den mocht begroeten. Uiteraard moesten er eerst en kele administratieve en organi satorische geplogendheden worden vervuld zodat eerst werd overgegaan tot de vier jaarlijkse verkiezing van de be stuursleden. Zes nieuwe ge zichten deden hun entrée: Gustaaf De Meyer, Paul Jans sens, Albert Meganck, Gilbert Moerman, Julien Spruyt en Wim Van Beveren. De Ber laarse schepen Kamiel Moer man is ook sekretaris van de WV-Donkmeer en uit hoofde van die funktie gaf hij een overzicht van de aktiviteiten van het voorbije jaar. Een jaar waarin de VW bedacht werd met een eigen vlag en waarin een splinternieuwe en fel geapprecieerde folder op mas sale wijze werd verspreid. Er werden zes bestuursvergade ringen en twee persbijeen komsten gehouden. Volgens Kamiel Moerman was het Wa terfeest van 1981 een topper uit een lange reeks. Nog nooit heeft men op de Donk zoveel volk bij mekaar gezien. Maar ook hij had het reeds over de toekomst. Opnieuw zal het Waterfeest de piek van het seizoen zijn. Dit jaar is die gebeurtenis gepland op zon dag 1 augustus. Kalenders voor dit waterfeest werden reeds overal verspreid. Terge legenheid van het feest zal een foto- en diatentoonstelling plaats hebben met foto's die dit jaar moeten genomen wor den-voor een speciaal daartoe uitoeschreven wedstrijd. Tijdens het seizoen werden reeds muziekmaatschappijen en showgroepen gekontrak- teerd die voor enige afwisse ling moeten zorgen. Op 20 mei (O.L.H. Hemelvaart) komt de Fanfare- van Aaigem (eredivi sie), op 31 mei de Fanfare van Wieze, op 4 juli die van Uitber gen en op 25 juli de dansgroep «Tinneke en Toon» uit Moer- beke die tevens vergezeld is van reuzen. Op 15 augustus komt dan de fanfare van Eron- degem. De bestendig afgevaardigde sprak in naam van het provin ciebestuur van Oost-Vlaande- ren. Hij noemde het Donkmeer de belangrijkste toeristische trekpleister van de provincie en moedigde de verantwoor delijken aan om de zin voor het ware toerisme hoog te houden en goed voor de op vang van de bezoekers te zor gen. Ook voor de horecasek- tor had hij een woordje van waarschuwing over. Hij meen de dat de prijzen in de horeca niet afbrekend maar aanmoe digend moeten gehouden worden Burgemeester Van Sande stal de show met de plannen die hij ontvouwde over de verdere uitbouw van zijn gemeente rond en samen met het Donkmeer. Hij meende dat een toeristische pleisterplaats met 39 eet- en drankgelegen heden, asn twintigtal cam pings en een 86 hektaren groot meer een echte toe komstgerichte beleidsvoering vereist. Zo meende de burge meester dat er binnenkort al een belangrijke stap zal gezet worden iëyg.1 de dreigende vervuiling van het meer. Bin nen een drietal maanden zal immers het pompgemaal op de wijk Sluis te Berlare in wer king treden, zodat het rioolwa ter na zuivering in de Schelde zal worden gepompt. Binnen zeer korte tijd zijn er twintig kilometer fietspaden te realiseren maar om daarvan te kunnen genieten moet ook de omgeving mooi zijn en daarom zullen rond het Donkmeer en de eendenkooi bloemperken aangelegd worden, teneinde ook de omgeving een meer estetisch uitzicht te geven. De rondwonenden zullen verzocht worden om zelf ook mee te werken aan de verfraaiing van de omgeving, waarvan zij toch ook zoveel genieten. Binnenkort zal een internatio nale doorreiscamping met een grootte van ongeveer 8 hekta ren worden geïnstalleerd en de kijkboerderij (met uitslui tend melkprodukten) zal dit jaar werkelijkheid worden. Tenslotte is nu de start gege ven aan de realisatie en de bouw van aan nationaal Boe- renkrijgmuseum aan de oe vers van het meer. Dat alles wordt uitgevoerd in samen werking met de stad Hasselt, waarmee verbroederd werd en daarom zal ook nog een Boe- renkrijgpad tussen Hasselt en Berlare aangelegd worden. Daarnaast komt ook nog een ruiterspad tussen beide enti teiten en op dat trajekt zullen speciale afspanningen voor Het gloednieuwe bestuur van de WV-Donkmeer na de bestuursverkiezing op het jaarlijks ledenfeest in de zaal Casin (ij) ruiters worden gezocht. Op 5 december tenslotte wordt er dan officieel met Hasselt ver broederd. Senator Uyttendaele die als vierde spreker het podium be klom had het natuurlijk niet gemakkelijk om de lofreden van zijn voorgangers nog te overtreffen. Hij moedigde de WV-mensen aan om steeds meer toeristen aan te lokken door alle beschikbare publici taire middelen aan te wenden en wees er ook op dat het belangrijke kontingent een- dagstoeristen worden aange trokken door demokratische prijzen. Drogere stof was het finan cieel jaarverslag van schatbe waarder Gustaaf Wauters. Er was een totaalontvangst van 3.159.874 F uit lidgelden, Wa terfeest en betaalde adverten ties in de toenstische folder. Er werden ook nog vlaggen en zichtkaarten verkocht. De uit gaven liepen op tot 1.908.874 F voor volgende posten, on kosten Waterfeest, administra tiekosten, aankoop vlaggen, reklamefolder, de Donke reu zen, onkosten van het leden bal en de btw. Dus bleef er in de kas het mooie restant va 1.251.600 F, waarvoor de l( den wel een applausje ovei hadden. Om de bijeenkomst mooi I eindigen werd de jongste filr over het Donkmeer vertoont Deze prent werd opgenome door de h. De Geest uit Zeil Kaas- en wijndegustati maakten van deze bijeei komst een geslaagd geheel. In Hofstade-Aalst werd op 26, 27 en 28 februari 1982 een solidariteitsweekeinde voor Chili georganiseerd. Het was de jeugd van de chiro, Scouts en de jeugdclub Pallieter die de handen in elkaar sloeg voor deze driedaagse. Min of meer centraal stond de baksteenatkie die werd gevoerd en die in de eerste plaats op gang was gebracht door de heer Beeckman Yvan, Dendermondsesteen- weg 290 te Aalst. Hem vroegen we naar de achtergrond van de manifestatie. Beeckman Yvan heeft zelf aan de Chileense jeugdrechter, twee Chileense kinderen gea- Bakstenen dopteerd. In hun eigen land Lucienne Hardy ziet zich in worden de wezen en verlaten Chili echter geplaatst voor het kinderen onder de hoede ge- probleem van de maandelijkse steld van bepaalde personen, huur voor het huis dat haar ter waaronder een Belgische zus- beschikking wordt gesteld in ter, Lucienne Hardy uit Mar- Chilian. Ongeveer dertien kin- tenslinde bij Bilzen. Via een deren vinden er onderdak, de Belgische organisatie inter- maandelijkse huur loopt op tot adoptie worden er adop- 10.000 pesos, ongeveer 13.000 tieouders geselecteerd en de frank aldus de heer Beeckman. echtparen, onder andere Daarom werd het plan opgevat Beeckman, werden door Lu- een eigen tehuis te bouwen cienne Hardy voorgedragen met accomodate voor een twintigtal kinderen om aldus van de huurprijs verlost te zijn. In dat kader loopt er over gans België een nationale baksteen- aktie, maar het gebouw te Hofstade is niettemin een zelf standig initiatief van de reeds vermelde plaatselijke jeugdbe wegingen. Op zaterdag 27 februari 1982 werden er in deze Aalsterse deelgemeenten vierhonderd bakstenen aan de man ge bracht, in de vorm van zelfkle vers, tegen vijftig frank per stuk. De heer Beeckman zegde weliswaar tevreden te zijn met het resultaat dat kon geboekt worden, maar toch had hij van de zijde van de plaatselijke bevolking een grote geestdrift verwacht. Niettemin dankt hij alle medewerkers van Chiro, Scouts en Pallieter en in het bijzonder de verantwoorde lijken van de lokale Radio Hofstade die dank zij hun in tensieve steun via de ether niet weinig hebben bijgedragen tot het welslagen van de voorbije driedaagse. Getuigenissen Op vrijdag 26 februari was er in de zaal Danny aan het Lin- develd een optreden van een Chileense zanggroep waarna er informatie werd gegeven en getuigenissen werden afgelegd door mensen die het leven in Chili uit ervaring kunnen. Om dat het hier niet de bedoeling is om een politiek geschrift over Chili aan de lezer voor te leggen, moge het volstaan met te zeggen dat de getuigenissen die over het regime van gene raal Pinochet werden afgelegd eensluidend negatief waren. Voor de belangstellenden was er overigens informatiemate riaal over gans Zuid-Amerika ter beschikking, en wie dat wenste kon kennis maken met de Chileense keuken of proe ven van het solidariteitsmenu. A.D.B. stad weer geregeld een bus fik J, -K Als voorzitter van de stuurgroep heeft Schepen Hubert dermeer" een^aheSeén BPÉ éÊtÈÊxtilz Ma? ™°°rdel^ iS °rde"ine °P boek van de Oude in de stad Dendermonde een brief gestuurd naar de Vest en de Brusselsestraat bewoners van de Brusselsestraat, de Oude Vest (tot aan de Tenslotte zijn er nog de Lindanusstraat), de Vlasmarkt met het verzoek op maan- winkeliers van de Fran, 98? >wü dag 15 maart in het stadhuis aanwezig te willen zijn op de Counensstraat. Die zijn «MIU hoorzitting die tear zal plaatsvinden. Het onderwerp van zinnens om dc Gr0| deze bijeenkomst is het voorstel dat m de stuurgroep werd Markt een tcm' k_ gedaan om m de Brusselsestraat vanaf de Oude Vest tot ken waar z|) voJT de duur jjgfiM aan het Rondpunt een eenrichtingsverkeer in te voeren. dat er aan de ko,|ektore„ Bij wijze van proef zou deze reglementering voor een wordl „werkt ieder een korte periode worden ingevoerd tijdens de maanden juli standje zouden' betrekken. om toch maar de kontinu- HBBBRRMHBBSBOSHBHBIKBI Schepen Maes zegt in zijn een enkele richting best ïteit van hun verkoop te Zuster Lucienne Hardy met een van haar bescherme- brief ook dat hij eerst de mógelijk zou zijn. Maar kunnen verzekeren. lingen. mening van de betrokken wat gaat er gebeuren wan- bewoners wil horen, voor- neer een vrachtwagen zich .aleer hij aan het kollege in tweede rij plaatst om zijn van burgemeester en sche- vracht te laden of te lossen? penen en aan de gemeente- Dan zit alles in een knoop, raad voorstellen in die zin We hebben omtrent dit al- zal doen. les schepen Maes onder- De Reynaertkring van 'teken staat van «Reynaert december wordt Sinter- Naar alle waarschijnlijk- vraagd en hij reageerde Daknam heeft voor 1982 v'ert meye» is gepland voor klaas in Daknam verwacht heid zal het echter niet zo- met de uitspraak: «Ik zie een druk jaarprogramma zaterdag 15 mei en veertien en de dag nadien worden in ver komen. Immers de han- dat nog niet zo onmiddel- uitgewerkt Het wordt in- dagen later, op zaterdag 29 de raadszaal van het ge- delaars van de Brusselse- lijk gebeuren om niet te gezet met een jaarvergade- meL is er de vernissage van meentehuis te Daknam, straat zijn niet zo opgeto- zeggen dat het nooit zover ring op zaterdag 6 maart in de tentoonstelling in de pa- onmiddellijk na de hoog- gen over dit voorstel. Dat zal komen». J-L' u:~1 T^~'- Het begrip kwaliteit moet ruim geïnterpreteerd worden, het komt eigenlijk neer op een integrale managementstijl die zich in alle geledingen, aspekten en aktiviteiten van het ekonomische leven dient te manifesteren. Dat zei vorige week donderdag in Gent Roger Demeester, direkteur van Fabrimetal Vlaande ren, op de openingsvergadering van het Centrum voor Kwaliteitszorg Oost- Vlaanderen. Dat organisme wil een ruime waaier van aktiviteiten inzake sensibilizering en opleiding van bedrijfsleiders en kwaliteitsverantwoordelijken ontwikkelen en zo bijdragen tot een vernieuwd bedrijfsbeleid. Kwaliteitszorg, zei ing. C. Sysmans van Fabrimetal Antwerpen-Limburg omvat véél: van marktonderzoek over doelprodukt naar ontwikkeling, tekenbureau, produktie en service-na-verkoop. Direkteur De Bie van Bekaert in Zwevegem zei dat allemèn in een bedrijf om de kwaliteit bekommerd moet zijn, het topmanagement moet de nodige infrastruk- tuur kreëren binnen een afgelijnd kwaliteitsbeleid. K. Iimure van Honda in Aalst evalueerde de toepassingsmogelijkheden van de Japanse filosofie in de Vlaamse bedrijven. De openingszitting werd bijgewoond door zo'n 250 mensen, grotendeels bedrijfsleiders, verantwoordelijken uit de bank-, verzekerings- en dienstensektor en ook door een aantal prominenten uit het provinciaal, universitair en technisch onderwijs. Welke bedrijven of instellingen uit onze regio waren vertegenwoordigd op de bijeenkomst? Vanuit het Land van Waas een forse delegatie van de Boelwerf in Temse, een afgevaardigde van Cartoprint in Sint-Niklaas, enkele mensen van FMC-Sint-Niklaas, iemand van Manta in Waasmunster en de zaakvoerder van Pima en Real Corporation in Kieldrecht. Uit het Dendermondse kwamen verantwoordelijken van Decorum in Oudegem, Fan Luxembourg in Grember- gen, Huwaert in Hamme, Jacky in Baasrode en een trio van Philips in Dendermonde, Rubbens in Zele was ook van de partij. Vanuit Aalst en omgeving waren er afgevaardigden van Amylum en Free Dress in Aalst, van de Generale Bankmaatschappij, er was een uitgebreide delegatie van Honda Benelux en ook van Pioneer in Erpe-Mere, van Somati in Erembodegem en van Welders in Aalst. Het Centrum voor Kwaliteitszorg kwam tot stand met de medewerking van o.m. Fabrimetal, de Gentse Kamer voor Koophandel en Nijverheid, het Verbond van Kristelijke Werkgevers en Kaderleden Oost-Vlaanderen, de Gentse rijksuniversiteit en een aantal belangrijke bedrijven uit de provincie zoals de Generale Bankmaatschappij en Honda-Benelux in Aalst, Philips in Dender monde en Nobels-Peelman in Sint-Niklaas. W.V. zou blijken uit een enquête la die daaromtrent werd ge- Markt °P de D"de Vest voerd. De middenstanders Vermits bovendien in de van de betrokken straten Franz Courtensstraat ge- vrezen namelijk dat zij een werkt wordt aan de riole- gedeelte van hun kliënteel ring, de waterleiding en de zullen zien verdwijnen koliektoren, is er in die wanneer deze maatregel straat géén plaats meer wordt ingevoerd. Want voor de markt op maandag- men zou alleen nog via de voormiddag. De marktkra- Brusselsestraat de stad nog mers die in de Franz Cour- kunnen uitrijden. Dat tensstraat hun onderkomen maakt dat iedereen die van hadden gevonden, zullen de omgeving van het sta- vanaf maandag 8 maart te- tion komt via de Leopold II rug te vinden zijn op de laan en de Lindanusstraat Oude Vest. Daar is ruimte moet om het drukke een- genoeg zal men zeggen, trum te kunnen bereiken. Maar nu is de Oude Vest Bovendien is er het nadeel uitgerekend de parkeer- dat het dwarsen van de plaats voor de marktbezoe- Leopold II laan ter hoogte kers die een andere plaats van de Lindanusstraat een zullen moeten gaan zoe- hele heksentoer is. Het ken. Komt daarbij ook nog eenrichtingsverkeer toela- dat de firma die de braak ten vanaf het Rondpunt tot liggende grond langsheen aan de Oude Vest gaat al de Oude Vest heeft ge- evenmin, want dan krijgt kocht, eerlang haar bouw- men precies op dat kruis- aktiviteiten zal starten, punt een geweldige ver- Men gaat dus nog een stuk- keersopstopping. De be- je parkeerruimte weg- doeling van het voorstel is vreten, de winkelende massa de Anderzijds doet ook het kans te geven om de Brus- gerucht de ronde als zou er selsestraat aan weerszijden binnen afzienbare tijd door te laten parkeren. Wat bij de Dendermondse binnen- de parochiezaal van Dak- rochiezaal van Daknam. mis, de kinderwerken die nam. Voorafgegaan door Deze tentoonstelling zal de Sint ten geschenke heeft een eucharistieviering om ook toegankelijk zijn op gekregen, tentoon gesteld. 19.00 uur in de kerk van zaterdag 5 juni, op de zon- Zaterdag 18 december ko- Daknam. h. mis die zal dagen 30 mei en 6 juni en men de Reynaertsingers worden opgeluisterd door de maandag 31 mei. Op aan bod en het jaarpro- het koor van de Heirbrug Pinkstermaandag 31 mei is gramma wordt afgesloten uit Lokeren. trekken de Ie- er de kunsten ambachten- op Kerstdag met de opvoe den van de Reynaertkring markt en vrijdag 25 juni ring van een toneelstuk on vervolgens naar de paro- wordt de «overschot» met der leiding van Nester Van chiezaal waar hen een ape- de medewerkers r_ uitge- Rostenberghe. ritief wordt aangeboden, dronken. Natuurlijk komen bij dit gevolgd door een koud buf- Jaarlijks gaat de Rey- programma nog lentekon- fet. De jaarvergadering naertkring ook op reis. Dit certen die in de kerk van wordt afgerond met een ge- keer heeft men als reisdag Daknam worden gegeven, zellig samenzijn. zaterdag 21 augustus uitge- Maar de preciese data voor Zaterdag 27 maart staat er kozen. Zaterdag 18 sep- deze koncerten staat nog een volksliederenavond op tember wordt de film niet vast. het programma met het ge- «Streuvelsland» van de ge mengd koor Canteclaer uit broeders De Rüyck ge- Sint-Niklaas. Ook deze toond. Hierbij hoort ook avond vindt plaats in de een voordracht over het le- Druppdteller parochiezaal van Daknam. ven en het werk van Streu- 0d zaterdap fi maar. h~f* Op Paasdag wordt er to- veis door priester-dichter Menen een8 beZing plaaS neel opgevoerd. De regie De Vos. Een aktiviteit die georganizeerd door het komi- van dit stuk, dat op 11 april plaats heeft in het Paling- tee voor ontwikkelingssamen- op de planken wordt gezet, huis te Daknam. Zaterdag werking van Menen. Het is in handen van Nelly Van 2 oktober is er een gastro- wordt een vreedzame manifes- Slijcken. Vrijdag 7 mei ko- nomische avond in «Ter tat'e djf de ver_dwijning van men de bierdeskundigen Doest» te Lissewege. Voor rf'lf Ber,en wi' aanklagen. u.j tm. 6. J De betoging vertrekt om 14.30 Op gebied van sporthallen is Hamme stiefmoederlijk be deeld. De gemeentelijke sport hal blijft voorlopig uit. Men zegt nu weer dat de eerste steen dit jaar zal wórden gelegd. Daarop hebben de sportlief hebbers niet gewacht om zelf van wal te steken met een sporthal. De firma Vermeire- Hellebaut, Damstraat sloot einde verleden jaar de poor ten. Dat betekende meteen dat er verschillende ruimten vrijkwamen, waarvan de groot ste ideaal zou zijn voor een sporthal. Gezien het gemeen tebestuur niet geïntereseerd was gaf schepen De Pillecijn een tip aan Hugo Hoffenboom. Deze vond spoedig gehoor bij Willy De Clippeleir en Tony Baert. Drie mensen die onge twijfeld het klappen van de zweep kennen. Hoffenboom herbergt in zijn Tivoli voet- balklubs en tafeltennisklubs en de andere twee zijn voorzitters van minstens een sportklub. De onderhandelingen gevoerd met mej. Nini Vermeire ken den spoedig sukses omdat de eigenaars ook het sociale as- pekt van een sporthal begre pen. Op het einde van het jaar waren de onderhandelingen rond en begin januari werden de verbouwingswerken aan gevat. Ze verlopen momenteel vlot zodat de vermoedelijke datum van opening, 18 maart, zal gehaald worden. De initiatiefnemers legden er de nadruk op dat in de sporthal alles zeer sober werd geho dep, omdat de tarieven deklubs betaalbaar zijn. Deze werden vastgesteld alsvolgt: 135 fr. per uur, tennis: 270f per uur, zaalvoetbal: 350fr. p< uur, kaatsen: 150 fr. per enz Voor de cafetaria men meer luxe en gezorgd omdat na ningen de gezellig een pintje kunnen drinken. De sporthall die tot een van grootste uit de streek (36,5 x 47,50m) kan bieden aan twee velden of handbalterreinen, volleybalterreinen, 3 reinen, 2 basketbalterreinen terreinen voor muurkaatsen 1 groot voetbalterrein. ruim aan bod. Die avond is de fijnproevers beslist aan er immers trappist te proe- tc raden en tijdens het de" ven voor de medewerkers weekend van 13 en 14 no- tion) te Menen, aan de mei-avond en de vember staat er zelfs een kunstmarkt. De mei- gastronomisch weekend op -ik avond, die dit jaar in het het programma. Zaterdag 4 Binnenkort wordt te Hamme de nieuwe sporthal «De Wuiten» geopend. De privé-initiatiefnemers, Willy De Clippeleir, Tony Baert en Eddy Hoofenboom de perskonferentie. (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 10