A Wachtdiensten alst Deneckere, S. Van Der Guchtlaan Aalst tel. 21.03.19 pot. Delbecq, Werf Aalst pot. Van Cauwenbergh, Nieuwstr. Mere ipot. Boel, Keppestr. Erembodem pot. Trouve, Hoogstr. Hofstade pot Clapdorp Dorpsstr. Baardegem pot. Wakker-Geussens, G. Gezellestr. Denderleeuw Eel, Kruibeke, Rupelmonde Beirens, Kalverstr. Rupelmonde, tel. 74.47.33 pot. De Leenhee, Kapelstr. Steendorp* tel. 74.20.21 leervelde, Lochristi, Zaffelare Zeveneken it. De Gesquiere-Verbracken, Magrietstr. Beervelde, tel. 5.57.51 pot. Roggen, Dorp Zeveneken, tel. 55.52.29 iveren, Haasdonk Thijs, Keizerstr. Haasdonk, tel. 75.85.04 ij/Ot. Rooyackers, Vestenstr. Melsele, tel. 75.72.35 ^elsele, Elversele, Waasmunster )r. Maertens, Molenstr. Waasmunster, tel. 47.79.56 pot. Magerman, Dries Sinaai, tel. 72,36.14 luggenhout, Baasrode, Malderen, Opdorp De Mets, Scheepswerfstr. Baasrode, tel. 33.22.24. tendermonde, Oudegem, St.Glllls, Denderbelle Duerinck, F. Van Schoorstr. Dendermonde, tel. .16.12 Van Hecke, Mechelsesteenweg, Dendermonde, tel. .35.75 pot. Dhaene, Fr. Courtensstr., Dendermonde, tel. 1.15.72 Jcsaarde, Moerbeke, Sinaai De Naeyer, Dorp Eksaarde, tel. 46.83.89 iljzegem, Hofstade )r. Rubbrecht, Schoorstr. Gijzegem, tel. 70.55.91 lamme, Moerzeke, Grembergen aterdag. Dr. Patijn, Volckaertwegel, Grembergen, tel. j .51.52 ondaq. Dr. Weemaes, B. Lemmensstr. Moerzeke, tel 7.84.57 Windey, Kapellestr. Hamme, tel. 47,78.86 Ivermere r. Dhooge, Kwemstr. Kalken, tel. 67.51.56. deldrecht, Doel, Verrebroek r. Van den Maegdenbergh, St. Pietersstr. Kallo, tel. i.63.31 okeren, Daknam De Foer, Knokkestr. Lokeren, tel. 48.25.41 pot. Persijn, Kappelstr. Lokeren, tel. 48.11.63 ebbeke )r. Vandeweghe, Kouterbaan, tel. 21.76.84 pot. Moens, O.L. Vrouwstr., tel. 21,15.51 Melsele, Kallo Dr. Van den Maegdenbergh, St. Piersstr. Kallo, tel. [5.63.31 ;en-Waas Merckx, Kolkstr. Vrasene. tel. 75.87.74 »t. Vermeersch, Parkstr. St. Niklaas, tel. 77 18.97 >t. Nagels, Plezantstr, Meerdonk, tel. 73.49.25. kene Van Loo, Edg. Tinelstr. Kl. Sinaai, tel. 46.96.12 :hoonaarde, Berlare ir. Savels Dorp, Berlare, tel. 42.36.19 2St. Gillis, Kemzeke, De Klinge, Vrasene, St. Pauwels, leerdonk 'Dr. Van Mol, Stationsstr. Kemzeke, tel. 79.87.42 lApot. Penne, Kerkstr. Stekene, tel. 79.71.36 it. Nagels, Plezantstr. Meerdonk, tel. 73.49.25 St.-Niklaas Zaterdag Dr Koklenberg, Geraniumstr. tel. 76,69 44 Zondag Dr Heuten, Tereken, tel 76.62,32 Gezondheidscentrum, tel. 77.55.55 ook voor Sinaai Bel- sele, Nieuwkerken Apot. Vermeersch, Parkstr., tel. 77.18.97 Apot. De Langhe, Stationsstr., tel. 76.01.21 (ook za terdag) Temse, Steendorp, Tielrode Dr Rosiers, St, Amelbergalaan, Temse, tel. 71.33.88 Apot. Cremers, Kasteelstr. Temse, tel. 71.15.36 Wieze, Baardegem, Meldert, Moorsel Dr. Van Raemdonck, Grote Baan Herdersem, tel. 70.55.44 Zele Dr. De Keyzer, Driesstr. tel. 44.74.27 Apot Bosteels, De Deckerstr., tel. 44.40.45 Begrafenisondernemer van dienst Aalst. De Swaef, Hoogstr. tel. 21.48.54 of 70.31.00 Antigifcentrum, tel. 02/345 45.45. Op 13,14 en 15 maart te 20.15 uur voert «De Goudbloem» in de stadsschouwuJ'5 d? komedie «De Vrek» op van Molière. De regie is van Luc Philips. Katechese voor volwassenen Op dinsdag 9 en 16 maart organizeert de werkgroep «Katec hese voor volwassenen» te 20 uur in Het Centrum, Grote Markt 40, een gespreksavond. Wilfried Rossel zal er handelen over «Jezus' lijden en sterven, belicht door het paasgeloof». Tentoonstellingen Tot en met 14 maart loopt in het kasteel Walburg (stadspark) een tentoonstelling van de A.B.V.V.-Jeugddienst over «De Tweede Wereldoorlog». Tot en met 7 maart kan men in het Internationaal Exlibriscen- trum, Regentiestraat 65, nog een bezoek brengen aan de tentoonstelling «Zeefdruk in Vlaanderen». Van vrijdag 5 maart tot en met 21 maart wordt in de bank Brussel-Lambert, O.L- .Vrouwplein 28, de tentoonstelling «Leerkrachten tonen tekenin gen uit hun studententijd» georganizeerd door de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten. Poëzie op zondagmorgen Op zondag 7 maart te 10u30 draagt Leen Vermeiren in het foyer van de stadsschouwburg poëzie voor van Pessoa. Fer nando Pessoa is één van Portugals grootste dichters, die slechts na zijn dood (1935) erkenning kreeg. Hij ontwikkelde een schrijfwijze, waarbij hij verschillende personen bedacht en namen gaf en die hij al schrijvende elk een deel van zijn gesplitste «ik» liet vertolken. Leen Vermeiren (lerares voor dracht aan de muziekakademie) zal een lezing houden over deze dichter en zijn werk en daarna enkele van zijn gedichten voordragen. Schoolvoorstelling Op woensdag 10 maart organizeert het Sint-Jozef-Klein- Seminarie om 10u30 in de stadsschouwburg een viool- en pianokoncert. Bijbelstudieavond Op maandag 8 maart organizeert «Bijbel en Archeologie» te 20 uur in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare biblio theek een bijbelstudieavond. Ruimtelijke ordening Op dinsdag 9 maart wordt te 19u45 in dezelfde Reynaertzaal de tweede avond in de kursus Ruimtelijke Ordening en struk- tuurplanning ingericht. Die wordt georganizeerd door de volks hogeschool van de stichting Lodewijk De Raet. Tijdens deze tweede avond zal vooral gehandeld worden over de wettelijke bevoegdheden, de juridische en financiële middelen van een gemeentebestuur, alsook over de konkrete plannen voor Sint- Niklaas: gewestplannen, b.p.a.'s, verkeers- en herwaarderin gsplannen. Theatersensatie Op maandag 8 maart treden om 20 uur in de stadsschouw burg drie internationaal gekende klowns op: de Maoloma's. Deze drie Parijse spelers en hun twee technici achter de koulissen waren vorig jaar dé sensatie op het internationaal «Fooi-Festival» te Amsterdam, waar ze het publiek verbijster den met hun spektakel. Schooltoneel Op vrijdag 5 maart en zaterdag 6 maart te 20 uur wordt in de feestzaal van de normaalschool, Kasteelstraat 8, de burleske komedie «Thee met toast voor de generaals» van Boris Vian opgevoerd. Deze toneelavond wordt georganizeerd door Mar- haben, de oudleerlingenbond van de Bisschoppelijke Normaal school en Davidsfonds Sint-Niklaas. Kaarten kunnen vooraf besteld worden bij Freddy Comé (tel.: 031/76.03.23) of op het sekretariaat van de normaalschool (tel.: 031/76.10.88) Sint-Niklaas. Los Van Heckos. Het klinkt Spaans, maar 't zijn karnavalvierders van bij ons. Ze hebben eigenhandig een praalwagen ineengeflanst (dw) Schippersgilde te Doel Zaterdag 6 maart houdt de Koninklijke Schippersgilde van doel een filmnamiddag in de zaal Saxonia met aanvang te 15 uur. Onderwerp van de film: de aktiviteiten van het jaar 1981. Voordracht te Vrasene Jan Verschaeren draagt stukken voor uit het werk van Felix Timmermans op vrijdag 5 maart te 20 uur. in de parochiekring van Vrasene. De avond wordt besloten met gezellig samenzijn. Een organisatie van de plaatselijke CMBV. Bovendien is er iedere woensdagavond «yoga» voor de leden van deze afde ling. Beveren. Volop feest aan de Stationsstraat, waar de vzw De Spiegel vier jaar bestaat (Iv) Berlare Sint-Niklaas Wipschietingen bij de Blauwe Duivels te Overmere en bij Donk op vrijdag 5 maart om 19 uur. Film over zoet- en zoutwatervisserij, georganiseerd door de Vissersklub Beet op vrijdag 5 maart om 20 uur in het lokaal Gnndelwald aan de Donk. Tentoonstelling van schilderijen in de zaal van het Paro chiehuis op zaterdag 6 maart vanaf 14 uur. Viswedstrijd georganiseerd door Vissersklub De Eendenkooi vrienden op zaterdag 6 maart vanaf 14 uur. Biljartwedstrijd door de KWB van Overmere op zaterdag 6 maart om 19 uur in het café Groenendijk. Diamontage door film- en fotoklub Reflex in de zaal Parking op zaterdag 6 maart om 19.30 u. Teamwedstrijd, georganiseerd door de Donkse zeilklub op zaterdag 6 maart om 10 uur. Verbondschieting bij het Vijfverbond Donk op zaterdag 6 maart om 14 uur en schieting bij Voetbal-Uitbergen om 15 uur. Wipschieting bij Rodeo Overmere om 15 uur, op hetzelfde uur ook bij Strijpwegel te Uitbergen, allebei op zondag 7 maart. Voetbalwedstrijd bij de Valentino's Overmere om 15 uur op zondag 7 maart Tentoonstelling van akwarels en pastels in de zaal van het Parochiehuis op zondag 7 maart van 10 tot 22 uur. Gerechten van bij ons, gepresenteerd door de KWB van Overmere op zondag 7 maart op gewone plaats en uur. Klub voor belangstellenden op dinsdag 9 maart in het Parochiehuis om 15 uur, georganiseerd door de KAV van Berlare. Bezinningsavond in het parochiehuis op dinsdag 9 maart om 19.30 u., ingericht door KVLV en LG-Berlare. Kaarting voor de gepensioneerden op donderdag 11 maart in het café Parochiehuis om 14.30 u. Bij kaartersklub Katrollevrienden De Katrollevrienden in de Berlaarse Brugstraat hielden de hooi en wegverkeer tiende speeldag van hun kampioenschap: Joris Van Hoesen en oudergroepering van het lager- en kleuteronderwijs van de Kamile De Bisschop: 1.802, Frans Samson en Jean Verhaegen' it-Niklase vrije scholen organiseert donderdag 11 maart om 1.512. u een debat over «veilig verkeer voor de schoolgaande Klassement: Joris, Van Hoesen 13.582, André Verhaegen gd» in de feestzaal van het stadhuis. Het panel bestaat uit 13.46O, Freddy De Bock 13.289 en Jozef Van Broeck 13.243. ifdkommissaris Vandenbulcke, afgevaardigde van het ou- Qp zondag 14 maart om 20 uur speelt men de voorlaatste komité J. Pannier, kapitein Van der Stock namens de wedstrijden voor het klubkampioenschap. swacht en medestichter van de Raad voor Jeugd en Wegver- Krulboldersklub Katrollevrienden r Mare Huys. Op zondag 7 maart starten de Katrollekes opnieuw met de fanhoyweghen is moderator. maandelijkse bollingen voor het klubkampioenschap. Men be gint om 15 uur. lograflelessen okring Balder geeft fotografielessen in Belsele, 't Staminee- Belseledorp 88. Eerste les vrijdag 5 maart om 20 u. En elke B©V©r©ll (liefhebber wordt verwacht. Dekenbeurs Vier jaar Spiegel Op 6 en 7 maart organizeert de Kulturele Centrale Nieuwker- Zaterd 6 maarter f voor de Spiegeifans in het h een boekenbeurs in de feestzaalI Raes aan de Nieuwker- Gildenhujsa Vanaf 14 uur komt het k.nderteater Stekelbees aan hstraat nr. 52. Ze zal vrij toegankelijk zijn van 9 tot 20 uur. de beurt met een <<Gelejd bezQek agn de ,uchtkastelen van nderkarnavalbals België» Voor 6- tot 12-jarigen ■laernarnavaiDais 's Avonds te 20 uur komen de muziekliefhebbers van het Dp zondag 7 maart te 14u30 organizeert SVV Belsele een moderne genre aan hun trekken met het optreden van Samboa nerkarnavalbal in de turnzaal van de jongensschool. Kouter- ujj Brazilië, Het Puneizencombo uit België en RK Veulpoepers pat 6 te Belsele leder verkleed kind (niet ouder dan 12 jaar) gy uit Nederland Bovendien is er een praat-luister-ontmoe- I er verwelkomd worden met een verrassing. Er zal ook tingskroeg ingericht met allerlei eet- en drankvoorzieningen, bak, koffie, bier en frisdrank te bekomen zijn aan demokrati- he prijzen. Einde: rond 18 uur. Kunstgeschiedenis Op zaterdag 13maart organizeert SA/V Sint-Niklaas van ,n de barokcyclus van de Piet Stautknng wordt vrijdag 5 maart P lot 17u"' J8!* 8?? wndabal in het Tektielhuis, |aals emaakt v00r een Spreekbeurt over de schilderkunst, «catorstraat 87. Elk kind (met ouder dan 12 jaar) bekomt er Aan hef„00rd Pau| yerbraecken. licentiaat kunstgeschiede- Atis versnaperingen. Inkom gratis. njs en oudheidkunde. Aanvang 20 u. in het kasteel Cortewalle. S.V.V. geleid bezoek Zaterdag 6 maart gaan de Socialistische Vooruitziende Vrou wen op bezoek naar het Rubenshuis te Antwerpen. De heer Meert zal de groep leiden. Vertrek op de Grote Markt van Beveren te 13u20. Karnaval bij dansklub Zaterdag 6 maart is er in de zaal vgn de Centrumschool een verklede dansavond in het teken van karnaval. Er zijn prijzen voorzien voor de best verklede paren. De zaal zal versierd zijn. De inkom is gratis. Aanvang te 20 u. K.V.L.V.-huwelijksmoraal Zondag 7 maart in De Schuur aan de Van Craenenbroeck- straat algemene ledenvergadering van KVLV. Het onderwerp van de bespreking heet «Getrouwd zijn is niet altijd hetzelfde». Ontspanning is voorzien. Aanvang te 14 u. Rond ekonomie en KAV «Vrouwen scholen bij rond ekonomie». Dit is het thema van een eerste bijeenkomst van een reeks over ekonomie bij de K.A.V.-Sint-Lutgardis. Een en ander heeft plaats op dinsdag 9 maart te 20 uur in het Gildenhuis. Vermageren De Socialistisch Vooruitziende Vrouwen houden dinsdag 9 maart een voordracht over «Verstandig Vermageren». De diëtiste mevr. Van Haute weet daar héél wat over te vertellen. Aanvang te 20 u. in het lokaal van de Rijksmiddelbare school aan de Donckvijverstraat. Poppen maken De bezigheidsklub van het V.Z.W. Ziekenzorg maakt woens dag 10 maart poppen in pietriet. Dit gaat door in het zaaltje van de CM, Gildenhuis, IJzerhand Beveren. Aanvang te 14 uur. Einde voorzien te 17 uur. Tentoonstellingen «Vier Eemers» Tot 14 maart loopt in de zaal «De Vier Eemers» een expositie van de schilderwerken van Georges Lyssens, jarenlang hulpbi bliothecaris te Beveren. Vanaf 15 maart tot 14 april loopt een expo van de werken van Gaston Callens. Personen die interes se hebben om tentoon te stellen gelieve kontakt op te nemen met Annemie en Walter Vlijminck, tel.: 031/75.75.83. Toneel te Melsele De Landelijke Gilde speelt op zondag 7 en maandag 8 maart in de bovenzaal van het Parochiehuis het blijspel «De rare suikernonkel». Aanvang telkens te 20 uur. ledereen van harte welkom. Ruilklub Tijdens het weekend en méér bepaald op zondag 7 maart gelegenheid tot ruilen in de eetzaal van de Jongensschool. Alle ruilprentjes voorhanden. Open van 9 tot 12 uur. Pater Schildermans te Beveren Donderdag 11 maart te 20 uur komt pater Schildermans in het Gildenhuis spreken over de toestand in Guatemala. Hij zal aan de hand van dia's een uiteenzetting houden in het kader van de vastenaktie van de Beverse parochies. Niet minder dan 32 verenigingen namen deel aan de Zeelse Over landbouw in Haasdonk kultuurbeurs, gehouden in de lokalen van de RMS. Maandag 8 maart komt volksvertegenwoordiger M. De We- Tijdens de driedaagse werden heel wat ideeën uitgewisseld. weire een gespreksavond geven voor de Haasdonkse Agrale- Op de foto zien we voorzitter Paul Limpens die tijdens de den van K.V.L.V. «Uiteengroeien of naar mekaar groeien in de opening uitleg geeft aan burgemeester De Bruyne. (gb) landbouw» en «Bedrijf zonder opvolger» zijn te thema's. Bea Leus komt ook aan de beurt met «Hoe een bedrijf leiden in de laatste periode?». Deze landbouwbijeenkomst heeft plaats te flfl Beveren in de feestzaal Verstraeten, Kloosterstraat, met aan- Film te Kieldrecht IH| Vrijdag 5 maart wordt in Het Centrum de film vertoond jBftEpr «Inspektor Klute», een detektive, handelend over de New fSHüf «I Yorkse onderwereld met Jane Fonda en Donald Sutterland. Deze avond wordt door het Davidsfonds ingericht en neemt een aanvang te 20 uur. H9pp 'WÊSeÊÊÊk, MÊEÊiïJÊÊKÊmSÊSmÊm Over erfrecht Alfons Christiaens, oud-strijder en nestor van de mannen Dinsdag 9 maart bij K.V.L.V -Kieldrecht, algemene vergade- ^et O.C.M.W. werd door^offtcier^^de ring gepland over «Nieuw erfrecht voor de langstlevende». Te Zele onderscheiden met ff 19u30 in Het Centrum. Leopoldsorde met zwaarden, (gb) Zei© Beveren. De WKM/S bracht voor het voetlicht «De verloofde van mijn vrouw», in een regie van Marcel De Munck (Iv) K.C. Horizon bezoekt brandweerkazerne De Goudbloem De Kulturele Centrale Horizon bezoekt de brandweerkazerne tijdens de opendeurdag op 13 maart. Inschrijvingen bij de h. Eddy Gunst, Driekoningenstraat 145, en dit vóór 11 maart. De deelnemers aan dit geleid bezoek komen op 13 maart te 13.30 uur samen aan de poort van de brandweerkazerne.

De Voorpost | 1982 | | pagina 15