c; r nVerl 16 - 5.3.1982 - De Vobrposf Buggenhout Aalst PannekoeRfeest CM-Ziekenzorg uit Buggenhout nodigt alle zieken vriendelijk uit deel te nemen aan het pannekoekenfeest dat plaats grijpt op zondag 7 maart 1982 van 14 tot 20 u. in de feestzaal van het St.- Michielscollege, ingang via Vierhuizenstraat. Aperitiefkoncert De gemeentelijke muziekschool uit Buggenhout organiseert op zondag 7 maart te 11 u. haar derde apentiefkoncert. Na de woordkunstenaars en gitarist De Hertogh komen nu verschillen de leerkrachten «Houten blaasinstrumenten» aan bod. Zij presenteren muziekwerken op klarinet, saxofoon en hobo. Plaats van het gebeuren is weer de polyvalente zaal van de sporthal. De aanwezigen krijgen een gratis aperitief aange boden. Jeugdcross Op zondag 7 maart kynnBH allo 'jonge veldlopers hun hartje OjflHsSf. ujdStis de jeugdcross van de BGJG. Inschrijven kan op de dag zelf in het rekreatiecentrum De Krokkebaas. Het circuit loopt door Buggenhout-Bos. Eerste start te 13.30 u. Verloofdendag Op zondag 7 maart gaat de tweede en laatste dag voor verloofden door in de zaal Torenhof te Buggenhout-Opstal. De ontmoetingsdag vangt aan te 14.30 u. en duurt tot 17 u. Nieuwe openingsuren in Buggenhoutse bibliotheek De centrumbibliotheek uit Buggenhout wijzigt de openingsuren vanaf deze maand. De boekenzaal is nu geopend op dinsdag en donderdag van 18 tot 20 u., op woensdag van 15 tot 17 u. en tijdens het weekend (zaterdag-zondag) van 9.30 u. tot 11.30 u. Uitslag provinciaal koortornooi te Buggenhout Op zaterdag 27 februari ging te Buggenhout een provinciaal zangkoortomooi door in de zaal van het St.-Vincentiusinstituut. Op het programma werd voorzien in de deelname van een vijftal koren. Eén koor van eigen bodem, het kon. gemengd Parafo- nenkoor uit Buggenhout-Opdorp diende forfait te geven omwille van de afwezigheid van haar dirigent. Ene Van Ransbeek was immers op reis naar Polen, hij diende van de gelegenheid gebruik te maken om ginds voedselhulp te overhandigen in de parochie van Poznan. Omwille van deze plotse reis kon het Opdorpse koor zich niet aanmelden. Het kinderkoor De Edelweisjes uit Hofstade bood zich voor het eerst aan en vroegen de jury hen te rangschikken in derde kategone. Tot hun verbazing, hoorden ze zich klasseren in tweede. Het bereikte peil was immers van die aard dat een dergelijke klassifikatie juist werd bevonden. Ook het Lebbeeks koor Sine Nomine was voor het eerst op een dergelijk koortreffen aanwezig. Zij mikten dadelijk naar tweede divisie en veroverden inderdaad ook welverdiend een plaats in deze rangschikking. Uit Dendermonde werd het gemengd koor St.-Jozef (van de Keur-parochie) afgevaardigd. Dit koor bevestigde zich in de klasse «uitmuntendheid». Als een donderslag bij open hemel hoorden de leden van het Buggenhouts gemengd koor St.-Gregorius hun koor vermelden in tweede divisie. Tot nog toe kon dit koor zich in eerste categorie plaatsen, maar hun prestaties waren niet meer van aard om zich te bevestigen. De koorleden zelf waren de mening toegedaan dat men beter presteerde dan voorheen, maar de normen van de bevoegde jury waren in die mate aangepast dat het koor een kategorie zakte. Men laat echter de moed niet zakken bij St.-Gregorius en men heeft nu reeds beslist om binnen vier jaar weer in eerste divisie te komen. Hard werken en degelijk oefenen is dus de boodschap. (Ivd) Het wordt een drukke tijd voor BGJG-Buggenhout De BGJG-afdeling Buggenhout heeft een drukke maand voor de boeg. Deze week konden de aangesloten leden hun kennis van de haarhygiëne vergroten door de vergadering over haar- verzorging bij te wonen. Bestuurslid-kapper Willy Barth vertelde op deze avond heel wat wetenswaardigheden over de haardracht, de hygiëne en verzor- gingsprodukten. Op zondag 7 maart organiseert de sportdienst van de BGJG zijn jaarlijkse jeugdcross. Dit jaar is men aan de vijfde uitgave toe. Voor het eerst kan men beschikken over het rekreatiecentrum De Krokkebaas om alle organisatorische geplogenheden af te werken, maar het circuit blijft net als vroeger uitgestippeld in Buggenhout-Bos. De eerste start wordt gegeven te 13.30 u. na de verschillende reeksen worden dadelijk de prijzen uitgereikt. Jefi mag dan op woensdag 10 maart een film voor de allerkleinsten voorstellen. Van 14.15 u. tot 16.15 u. draait men in de zaal van het St.-Michielscollege een natuurfilm over een kleine chimpansee. Avontuur en spanning ontbreken niet in de prent «Teresa». De jonge gezinnen-aktie pakt op vrijdag 12 maart uit met een gespreksavond onder het thema «Mijn kind loopt weg, wat nu?» Deze avond is het einde van de reeks gespreksavonden die door deze aktie werden ingericht. Dhr Staf Willems, maat schappelijk werker, vertelt over zijn eigen ervaringen betreffen de jongelui die thuis weglopen. Hij zal tevens de houding van de overheid terzake belichten en de rol van de ouders beklemto nen De debatavond heeft plaats in een klein zaaltje binnen de sporthal en vangt aan te 20 u. Het wordt stilaan een traditie dat de BGJG een reis organiseert tijdens de eerste dagen van mei. Ook nu weer gaat het richting Luxemburg. Kandidaat-reizigers kunnen nu inschrijven bij Willy Barth, Kamerstraat 36, Buggenhout (33.44.90). Vrijdag 5 maart VTB-Galerlj t Hof te Puttens», tentoonstelling werken kunst schilder Messely. Zaterdag 6 maart Bal «Nacht van de Ruiterij» in «Volkskring». Met het populaire orkest André Baert, (21 00 uur). VZW «Kleine Kouter»: Schaak- en damavond in het Ontmoe tingscentrum. Natuurgroep «De Glansmerel»: Souper en kampioenenhulde. Zondag 7 maart Start Wielertoeristenseizoen in Lede: Cyclo Centra, Heipias- vrienden «'t Duifken», Van Impekensvrienden. KVLV Impe: Gespreksavond: moeten wij soms voor onze ouders zorgen? Maandag 8 maart Anders leven in nieuwe tijden. Voordracht door Staf Keymeu- len in 'De Volkskring' (19.30 uur). Vrijdag 5 maart jebron: wereldgebedsdag: aansluiten bij gebedsmoment Oe cumenische Kring in de Opstandskerk, Dr. A. Goffaertstraat. Vlaams Kruis: om 20 u. in 't Apostelken spreekt P. De Kuyper over anatomie, fysiologie ^van het voortbewegingsstelsel. G. D'Haeseleer heeft het over spierletsels en massage. Sago: om 20 u. in het cafétaria v.h. zwembad-Bevegem: interventie v.d. USA in Midden-Amerika W.T.C. Den Blok: om 20 u. in café 't Hoeksken, Spinnersstraat 22, belotten voor de kenners, de anderen wippen. KWB: in de H. Hartkring om 20 u. bezinning. VTB-VAB: in zaal 't Kapelleken om 20 u. spreekt kruidendes- kundige Frans De Block over de aanleg van een kruidentuin. Inschrijven kost 100 fr. verrassingsgeschenk inbegrepen Zaterdag 6 Rï22rt Jebron: om 18.30 u. eucharistieviering in de Begijnhofkerk en nationale ontmoetingsdag geanimeerd door Taizé in Brussel. Unie der Verzamelaars: tweede grote ruilbeurs in het Jeugd centrum Zonnestraat, Aalst. Deze beurs loopt tot zondag 7 maart van 9 tot 17 uur. Reppe: de lagere afdeling van het St.-Jozefskollege brengt een allegorisch spel «Reppe» genaamd. Zaterdag om 18 u., zondag 7 en 15 maart om 15 u., vrijdag 12 maart om 19.30 u., zaterdag 13 maart om 18 uur. T.T-Krlng: vertrek op koer RTT voor wielerrit van 30 km. naar Berlare-Donk. Tentoonstelling van plastische werken van 14 tot 20 u. in de Mess T.T. CCOD Aalst: nodigt u uit op zijn familiefeest om 19 u. in de bar- kelder van het Groen Kruis. Om 19 u. verwelkoming door voorzitter Hilaire Lievens gevolgd door jaarverslag, uitreiking eretekens en feestmaal. Om 21 u. gezellig samenzijn. WKS Sint-Kristoffel: vanaf 20 u. in 't Kapelleken, Meuleschet- testraat, groot scoutsbal ter gelegenheid van 50 jaar scouting in Denderstreek. Ingang 60 fr. Pioniers: van 14.30 u. tot 17 u. in de Mikis Klub, Nieuwbeek- straat, Aalst «De Keizer die niet kon lachen». Een namiddagvul- lend programma met toneel en knustelwerk. Toegang gratis. Bent: het gezelschap Bent brengt om 20 uur in'Netwerk «Viva Bomma» een solo tejater met Mart Gevers. Een organisatie van Tejater 80. Toegangsprijs 240 fr., in voorverkoop 200 fr. Klakson: Drie sleutelstraat: vatikken of hoe je allerlei stoffen kunt bewerken met verf. Nestkastjes: om 14 u. verzamelen bij Dirk Sonck, Walstraat 8. Nestkastjes worden door de Wielewaal opgehangen. Pact: theater Pact is gastheer Tejater 19 uit Brugge brengt om 20 u. in de zaal Madeion «Molière a la carte». Ook op 7 en 8 maart. Zondag 7 maart De Kadees: organiseren de wandeltocht van Groot-Aalst. Afstanden van 10, 21, 30 en 42 km. Vertrek (vanaf 08.30 u.) en aankomst (tot 18 u.) in de feestzaal Konszen-club. Jebron: om 9.30 u. trekkersgroep en om 19.30 u. derde doe- avond met als thema «Nieuwe mentaliteit-nieuwe levensstijl». Piano wedstrijd: om 15.30 u. in de feestzaal van het stadhuis finale van de 5°* pianowedstrijd Stephan De Jonghe. Toegang gratis. Woensdag 10 maart Humanistisch Vrijzinnig Vormingswerk: om 20 uur in de Mediateek van het Kon. Lyceum een avond met Eddy Van Vliet. Humanistische Jongeren: om 19.30 uur in de zaal Van Der Eist, Grote Markt, een humanistische fuif Jebron: om 19.30 uur gebedsmoment en om 20.15 uur vergadering. Donderdag 11 maart Sociale Verzekering: een afgevaardigde zal van 10 tot 12 uur op het stadhuis aanwezig zijn Erembodegem Aktie «Erembodegem helpt Polen» Deze aktie gaat naar haar hoogtepunt. De omhalingen leverden een belangrijk bedrag in speciën op en een grote hoeveelheid onbederfelijke eetwaren en toilet- en verzorgingsartikelen wer den ingezameld. Alle ingezamelde artikelen worden gesorteerd en netjes en ordelijk verpakt. Meer dan waarschijnlijk wordt vrijdag 19 maart de dag van de afreis naar Sanok, een kleine privinciestad tegen de Russische grens, in Polen. Intussenwordt de taakverdeling van de aktiegroep opgesteld en worden afspraken tussen de medewer kers gemaakt. Wie de tocht naar Polen wil meemaken en voor vervoer wil zorgen kan zich eerstdaags nog melden bij de leden van de aktiegroep. Vrijdag 5 maart Kooroptreden Scola Gregoriana: Davidsfonds Erembodegem nodigt de Scola Gregoriana uit. Dit koor treedt op te 20 uur in de St.-Amanduskerk, Ten Bos. Zij brengen «Gezangen van de Vasten, Passie- en Paastijd» Dit koor werd in 1969 opgericht door Roger Deruwe, om het Gregoriaans in ere te blijven houden als sfeervolle, religieuze muziek bij uitstek. Het koor trad reeds op in het kader van het Festival van Vlaanderen en voor de TV en de radio. De toegangsprijs voor dit uniek koncert is 150 fr. K.S.A. en V.K.S.J.: gewestaktiviteit voor +16 jarigen van K.S.A. en V.K.S.J. Samenkomst in het lokaal van V.K.S.J., Gaston De Schepperstraat, Erembodegem om 18 uur. K.W.B.: te 20 uur in het Parochiehuis: Wijkmeestersvergade ring K.W.B. Zaterdag 6 maart Film Mother Theresa: te 19 uur wordt in het Parochiehuis de film «Mother Theresa and her world» gedraaid: een unieke getuigenisfilm. Inkom: 20 frank. Organisatie: de Missiethuis- aktie. Tentoonstelling: René Bekaert stelt zijn schilderijen tentoon te Erembodegem-Terjoden, Geraardsbergsesteenweg 61 van 14.30 tot 19 uur Deze tentoonstelling wordt gehouden tot en met 28 maart 1982. Toegankelijk, elke zaterdag en zondag van 14.30 tot 19 uur Zondag 7 maart K.A.V. alleenstaanden: te 14.30 uur in het Groen Kruis te Aalst: jaarlijkse ontmoetingsdag van K.A.V Alleenstaanden. Er is een panelgesprek met een psycholoog, een priester, een weduwe en een maatschappelijke werkster. Deze kontaktna- middag wil een hartelijk weerzien zijn met velen! V.K.S.J.: te 14 uur: V.K.S.J. voor leeuwkes, RK, TT, Jim en Sim in het lokaal, G. De Schepperstraat. Bedevaart naar Sint-Jozef Leuven: op maandag 15 maart vertrekt om 8.39 u. een speciale bedevaarttrein vanuit Erembo degem. De terugreis is voorzien te 17.18 u. vanuit Leuven. De aankomst te Erembodegem is voorzien te 18.33 u. Wie nog meewil moet dadelijk inschnjven bij Yvonne De Bundel, Kerkstraat 2. K.S.A.: te 14 uur: Ban- en spelronde voor Leeuwkes en Jong knapen KSA in het heem, Bredestraat. Maandag 8 maart Catechistenvergadering: te 20 uur in het Parochiehuis: catec histenvergadering eerste jaar. N.W.K.: te 14 uur in de Crypte: NWK raadpleging Tafeltennis: vanaf 20 uur in het lokaal FQ ÏSr,Gaen. Damstraat, Erembodegem-Terj'j^gp, iraining tafeltennisclub «Elcerlyc "SiSi». De klubtrainingen hebben er iedere week plaats op maandag, dinsdag en vrijdag. Dinsdag 9 maart K.B.G.: te 14.30 uur in het Parochiehuis: bestuursvergadering K.B.G. KAV: van 14 tot 15 uur en van 19 tot 20 uur: turnen in de sporthal Denderdal (ook op 16, 23 en 30 maart). Woensdag 10 maart NWK: van 14 tot 15 uur in de Crypte: NWK raadpleging peuters van 4 tot 6 jaar. KVLV: te 20 uur in de Crypte: juridische vormingsavond voor alle belangstellenden «Nieuw erfrecht voor de langstleven den». Organisatie: KVLV Erembodegem. A.A.-groep «Om mekaar»: te 20 uur in het Parochiehuis: vergadering A.A.-groep «Om Mekaar». Donderdag 11 maart Koorherhaling: te 19.30 u. in de Crypte: koorherhaling A Capellakoor, Termuren. Ouderavond eerste jaar vormselcatechese: te 20 uur in het Parochiehuis, ouderavond eerste jaar vormselcatechese (groepjes woensdag 15.15 u.). Zaterdag 6 maart Parochiecentrum: ontvangen U dit week- end Marina en Johan Braem-Clauwaert. «Jeshoewah» aan deze scaro-muscial te Baardegem in zaal Ons Huis werken van Meldert mede Reine Callebaut. Anita Van den Steen, Karen Van de Sijpe, Hilde Wauters, Rita De Brandt, Maria en Christel Crabbe, Raf Van Brempt, Berlinde Roggeman en Veerle Bernaert. Tentoonstelling: Openstelling van de tentoonstelling van werken van kunstschilder Freddy Baeten-Fonck te 14.30 uur. Vooropening met cocktail in het kultureel centrum Affligem. Deze expo is geopend tot 20 maart op zaterdagen van 14.30 tot 20 uur en op zondagen van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 uur. Tussen Belle- en Molenbeek: V.T.B organiseert een unieke tentoonstelling, speciaal voor landschapsschilders over Affli- gems gebied, gevat tussen de Bellebeek (Pajottenland) en de Molenbeek (Faluintjes) Kunstenaars uit Aalst en Affligem kunnen er aan deelnemen met maximum 5 schilderijen, tekenin gen of etsen over een landschap uit de bedoelde streek. Zo spoedjg mogelijk deelname melden aan Laurens Van der Schueren, Kruisstraat 23 te Affligem, tel.: 053-66.72.00. Hopfeesten: de tijd van het streekgerecht bij uitstek, hopfees- ten, nadert Ze worden inderdaad begin maart gesneden. Een heerlijke groente, een delikatesse. Bvb gaar te koken met water, bloem en citroen, afgieten en opdienen met crèmesaus. Smaakt overheerlijk bij varkensgebraad. Kerkhof: een aktiekomitee bestaande uit F. Van Handenhove, L. Borreman, E. Van den Broeck, A Roggeman en J. Fasseel verzamelt momenteel naamtekeningen onder een «open brief» aan de burgemeester. De helft van de deelgemeente zou gedaan zijn en circa 60 van de stemgerechtigden zou hebben genaamtekend. Als U deze regels onder ogen krijgt werd waarschijnlijk in de gemeenteraad hierover reeds ge sproken. De tekst luidt, enigszins verkort, als volgt: «Dat er op de wijk Huizekens een nieuwe begraafplaats gepland is raakt nu wel bekend. Er werd informatie ingewonnen bij schepen De Maght op 4.11982 en een protestbrief verstuurd naar de burgemees ter, brief waarop enkel een antwoord van ontvangst en mogelij ke bespreking werd ontvangen Het huidig kerkhof is droog (zandgrond) en men gaat niet akkoord met een «waterzieke» oplossing. Slechte bodemtoestand en wateroverlast waren er reeds de oorzaak van dat te Asse - Terheide en Herdersem kisten verdwalen en te St.-Jans-Molenbeek (krant van 14.12.1981) 17 lijken dienden te worden ontgraven. Na 30 jaar waren ze nog goed bewaard gebleven. Aangedrongen wordt dan ook op het inrichten van een begraafplaats met het nodige respekt voor de overledenen». Affligems monnik Dom Robert overleden Op 17 februan overleed in het O.L.V-Ziekenhuis te Aalst Dom Robertus Demuynck, een Roesselarenaar (17.4.1900) die bie- zonder aktief is geweest in Zuid-Frankrijk, En-Calcat, ontving bij het benediktijnerkleed als novice voor Affligem en werd priester gewijd in 1925. Zijn leraar Latijn, Grieks en Literatuur was tijdens de oorlogsjaren Cyriel Verschaeve. Legeraalmoezenier Dom Franco, de latere abt, wekte zijn interesse op voor de Benediktijnerorde en meer bepaald voor Affligem. Tijdens zijn legerdienst was Wardje Poppe zijn geestelijke leidsman. Hij studeerde te Rome filosofie en theologie en te Leuven kandi deerde hij in de klassieke filologie. Aan het VTI te Aalst, doceerde hij een kwarteeuw wijsbegeerte en Frans bij de toekomstige technische ingenieurs Ook bij de Dames van Maria had hij leeropdrachten Franse taal in poësis en retorika. Ondertussen was hij een gewaardeerd leider van talloze debatten. Sinds 1949 staat het jeugdcentrum «Verbrugghen» onder zijn .beheer, ook een uitgelezen trainingsoord voor atletiekers. 22 jaar lang was hij ekonoom van Affligem en tevens prokurator van de Missie van Transvaal. Sinds 1932 nam hij diensten waar in de kerk van de Immerzeelparochie en van 1937 tot '61 was hij redakteur van «de Mariagroet». Bekend is het patersbier «Affligem» volgens de «formula antiqua renovata» en ook bij de kreatie van de «Affligemkaas» lag hij mede aan de basis. De strenge doch in-goede Dom Robert blijft verder leven in de harten van konfraters, studenten, leraars, jeugdleiders, rekrea- tie-sporters en tal van kinderen. Naar de Moezel: Nog plaatsen vrij voor de driedaagse autocartocht naar de Moezel met verblijf te Alf van zaterdag 29 tot maandag 31 mei e.k., Pinksterweekend. Info: J. Muylaert, Dorp 63, Meldert, tel 052-35.65.16. Dichteres Angèle de Bremaeker: deze letterkundige, moeder van kunstzanger Victor Van Frachen, overleed op 89-jarige leeftijd in het St.-Vincentiusrusthuis te Aaigem. Haar stoffelijk overschot werd, na een eucharistieviering in de St.-Michielskerk te Affligem, bijgezet te Mollem in intieme kring. Moorsel Zaterdag 6 maart Musical: bijwonen van deze sacro-musical «Jeshoewah Baardegem te 20 uur in «Ons Huis», Hoogstraat. Zondag 7 maartèlK.L.J.: Elfjes in Heem en Vergeetmijnii in 't zaalken. Mllac: omhaling leverde op het Dorp 2420 fr. op en op St< 'i 4459 fr. Maandag 8 maart K.A.V.: kernvergadering in 't Parochiehuis te 13.30 u. Baardegpm Mae\ Hel litbre liene inder ihow legin gasth •reb Bij leysi roere ie. H net c Vrijdag 5 maart Kunstkoncert: georganiseerd door de Lion Club en het Martenskomitée in de St.-Margaretakerk te 20.30 uur. broeders, Berthold (flauto traverso), Sigiswald (viool) en land (cello) musiceren samen met altviool Lucy Van Dam i kader van een terugkeer naar de oude muziek. Onder de n van «Alariusensemble» maakten leden van dit ensemble fuf 9ar in de kamermuziek waar ze talrijke nationale en internati prijzen wegkaapten. ^traai gem Zaterdag 6 maart «Jeshoewah»: familieprogramma in musicalstijl met zarx folk dans, koreografie, aktie, licht en kleur, dia's en spe< effekten. Projectie simultaan op vijf schermen, leder jaar wordt op een camping een feest georganist ërga waarop een gast wordt uitgenodigd. «Jeshoewah», (Aram iiich' voor Jezus) is er de onbekende gast. Realisatie: centrum jri eigentijdse jeugdpastoraal «De Graankorrel» uit Groot-Bijg U| den. Deelnemers uit Opwijk, Meldert en uit Baardegem gt, Sonja Ohler, Nele De Bie, Kathleen Van Lembergen, Schockaert, Mark Schockaert, Sylviane Joostens, Ria en Ewjel Sabbe, Kristel Scheirlinck, Martine Semal, Lieve Siben, G Boel, Geert Callaert, Dirk De Brandt, Rosane Temmem Werner Bosman, Erik en Jan Fieremans, Fred Van der St ten, Wouter De Block en Kris Raes. Zondag 7 maart Opper-Volta: start van de aktie «Broederlijk Delen» waterputten in Zabre, Opper-Volta. Water betekent, ook d jfan leven. Graven en bezetten van één put kost er 25.000 fr G je mee? ona Doe-avond: deelname van Baardegemnaars aan de avond in Jebron rond het thema «een nieuwe mentaliteit» De itatic Herdersem leer te VN (no üe- erc: ich V6M Zaterdag 6 maart Rood Bal: 17* «Rood Bal» vanaf 21 u. in het Parocht'gn Centrum waartoe U wordt uitgenodigd door federale voorzi Alois Van den Bossche, gemeenteraadslid Tuur De Sutter, S voorzitter Albert Pieters en het plaatselijk S.P.-bestuur. Orkest «Vocation» speelt ten dans. Vrijdag 12 maart :ieti foor else lord Schaakavond: te 20 uur in café St.-Antonius schaakavond d £h0 schaakklub «De Toren». ainS Kruidenkursus: in zaal Brouwershuis door Frans De Blod 20 uur Toegang via de parkeergelegenheid. Alles over kruitnet hun gebruik in keuken en geneeskunde. Proeven van lekkrokl hapjes. Aantal deelnemers beperkt. ezi Insc ezn cent ek? Meldert Vrijdag 5 maart Voordracht: te 20 uur in het kultureel centrum Afflig tn voordracht door B.R.T.-producer Reimond Van Dijck oD.6^ «Senegal, toegangspoort tot Zwart-Afrika». Vrije tijd: in het parochiecentrum, georganiseerd door K.V.L.V., gespreksavond over «Vrije tijd van jeugd, probleeni- van ouders». Begin te 20 uur. ledereen welkom, ook verlooft en mannen. ACV-vergadering Het bestuur van het Kemzeekse ACV nodigt al z'n leden voor een algemene ledenvergadering in de Parochiezaal zaterdag 6 maart, met begin te 20 uur. Naast allerlei inlichting over onder meer de werkloosheidsreglementering, zal Fr Bocklandt, nationaal sekretaris centrale voeding, spreken o de zienswijze van het ACV aangaande het krisisbeleid opzichte van het regeerakkoord. Nadien is er dan nog gezellig maal met koude schotel, waarna gezelschapsspel Geïnteresseerden dienen zo vlug mogelijk in te schrijven bij bestuursleden. iseQ ma Wt De Leedse Reuzen en het stoute viertal: Het Hof der Prinsen, Het Prinsenpaar van de derde leeftijd, Alben Van Hove zet Julien De Cremer een pikuur. Goed voor de eerste prijs of 37.000 fr. (CDJ) Keizer Clement en de Blauwe Lonkers kregen geen karnavalvlaggetje, Stoute Jongens(CDJ) Publiciteit Het N.C.M.V. en het C.M.B.V. van groot-Stekene organi! op dinsdag 16 maart een bijzonder interessante informi avond met als onderwerp van gesprek: «Publiciteit» in al De vormen. Filip Bekaert zal de avond verzórgen in de bovens jk van «Het Gildenhuis», Dorpstraat 42 te Stekene, met begii 20 uur. Publiciteit kan héél wat betekenen voor een za daarom: «Wanneer, waar en hoe het best publiciteit maken Er is gebak, koffie en bier Deelname in de kosten: 50 fc Inschrijven, zo vlug mogelijk bij e.h. Verhelst, tel. 79.70.. mevr. De Caluwé, tel.: 79.73.38; mevr. H. Rollier, tel.: 79.71 mevr. Laekeman, tel.: 97.85.41 voor het C.M.B.V. en bij i j(. Vermeersch, tel. 79.72.93; Paul Koppen, tel.: 79.85.19; All de Maesschalck, tel.: 79.78.20 en Bruno D'Eer, tel.: 79.73® voor het N.C.M.V. E.H.B.O. met K.W.B. Hellestraat Afgelopen week startte de Hellestraatse afdeling van K V een kursus in «Eerste Hulp bij ongevallen». Dit in samen' king met de plaatselijke K.A.V.-afdeling. Geïnteresseei kunnen voor de tweede avond over E.H.B.O. terecht in de kli zaal van 't Helleken aan het Hellestraatse Preekekeplein dinsdag 9 maart e.k., met begin te 19u30. Verdere inlichtirx bij de bestuursleden. «In» zijn met BGJG De Stekense afdeling van de Verbruikersklub van de Bo van Grote en Jonge Gezinnen nodigt alle modebewuste vr< wen (dus allemaal) uit voor een avond met als onderwi «Nieuwe lente- en zomermode». Een avond onder de deskun ge leiding van mode-ontwerper de heer De Schrijver. Donderdag 11 maart te 20 uur in lokaal «Schuttersho Kerkstraat 61, Stekene. Dansen met Karateka's Zaterdag 13 maart organiseert de Stekense karateklub «SI kotan» - die zich onlangs nog kampioen van de Vlaamse vocht - haar jaarlijks bal in de zaal Het Zomerhuis aan de r te Stekene. Men kan er terecht vanaf 21 uur en orkest Evergreen Band speelt heel de avond ten dans: volledig gral Karnaval Klein-Sinaai De Stekense deelgemeente Klein-Sinaai sluit traditioneelP karnavalboeken. Dit zal ook wel dit jaar het geval zijn. f voorbereidingen zijn natuurlijk reeds in volle hevigheid losé barsten! Al wie geïnteresseerd is kan terecht op een voorbereidei vergadering in het Klein-Sinaaise Ontmoetingscentrum, I' teelstraat te 20 uur, op vrijdag 12 maart 1982. Dansen met KVLV De turnkurus s van de Stekense KVLV-afdeling die begin jaar startte loopt op z'n laatste benen. Donderdag 11 maart g de laatste les door in de turnzaal van de vrije lagere jonge school, Kerkstraat 63 te Stekene. Het echtpaar Van den Berg Stekene zorgde achtereenvolgens voor konditiegymnast lenigheids-, kracht-, ademhalings-, ontspannings-, evenwich koördinatie- en behendigheidsoefeningen, rekreatiespelen e Ongetwijfeld wordt deze laatste les een apotheose met i )e deelneemsters en zorgt het echtpaar voor een apotheose oe waardig slot. Alle sportieve dames van Stekene zijn uitera welkom*

De Voorpost | 1982 | | pagina 16