De Heizei is in zicht» De reeks overwinningen gaat verder «In tweede is nog alles mogelijk» Aalst mag geen punten verspelen tegen Boom 'Jterk beveren Wie beleert verder Dubbeltje op zijn kant De Voorpost - 5.3.1982 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052f21.40.60 VOETBAL 3" Nationale 2° Nationale Bij zijn gebruikelijk kommentaar l.o.v. de persjongens leek Georges Heylens ons een bezadigd voetbalprofessor toe. «Natuurlijk zijn we blij met de halve inzet op Berchem, maar langs de andere kant vonden we het jammer dat de volle buit niet kon worden veroverd. Dal zat erin. In een periode dat een ploeg de wedstrijd volledig onder kontrole heeft, mag niet meer tegengescoord worden», Op een vraag of hij het nog ziet zitten met een gebeurlijke deelname aan de eindronde, zei Heylens die terloops even het uitslagenbord bekeek: «Kijk eens, het zit er nog allemaal in. Toen ik een drietal weken geleden Berchem ging scouten, was ik van oordeel dat Berchem de beste kans had om zich te plaatsen voor de eindronde. Wat stellen we nu vast: datzelfde Berchem haalde 1 punt op 6 w.o. en dat met twee thuiswedstrijden. Als ik goed gecijferd heb. is er slechts een verschil van vier punten tussen ons en de voorlaatste. De kompetitie in tweede nationale kan nog alle kanten uit. Ik ben de mening toegedaan dat een team dat 35 punten verzamelt aan het einde van de normale kompetitie, zich geplaatst ziet voor de eindronde. We hebben tot nog toe 22 punten binnen. Dat betekent dat we er nog 13 moeten halen. Dat zit erin. Op voorwaarde nochtuns dal mijn poulains de zaken met dezelfde mentaliteit blijven aanpakken. Ik geef grif toe wat wc momenteel niet aan hetzelfde tempo spelen als een paar weken geleden. Op topniveau blijven is echter zeer moeilijk vooral omdat in ons team enkele jonge spelers schuilen. Maar alleszins zullen we er blijven voor knokken. Dat is onze eerste plicht ten overstaan van ons trouw supportersheir». Aldus Georges Heylens. (abl) Als we even het programma overschouwen dan is o.i. het zwaarste voor Eendracht Aalst achter de rug. Dat is ook de mening van oefenmeester Georges Heylens, die stokstijf beweert dat men na het veroveren van 35 punten in de eindronde zit. Op voorwaarde natuurlijk, voegt hij er onmiddellijk aan toe, dat bij de zogenaamde gemakkelijke opdrachten geen punten worden verloren. Als we de Brusselaar dus goed begrepen hebben moet legen Boom gewonnen worden, want die twee winstpunten zullen zeker op het verlanglijstje van de Aalsterse coach opgetekend staan. In ieder geval is, na het onverhoopt gelijkspel op Berchem, het Eendrachtteam weer meer moed gaan scheppen voor wat het afwerken van de rest van de kompetitie, betreft Eendracht bewees inderdaad op Berchem dat het in staat is de beste teams uit de reeks een waardige repliek te geven. Er blijft natuurlijk die handicap van drie punten en blijft het uitkijken wat de serieuze medekandidaten als Harelbeke, Hasselt, Serding en Berchem verder in fmn mars hebben. Volgens ons gaat weldra de kompetitie ineen beslissende faze treden en zullen die ploegen die nog over voldoende ademvoorraad beschikken de meeste kans hebben om tot de zo fel begeerde eindronde door te stoten. Beschikt Eendracht over voldoende resen es om dat te kunnen verwezenlijken? De wedstrijd tegen Boom zondag" a.s. kan hieromtrent al een eerste vingerwijzing betekenen. Heylens kon ons bij het uittikken van deze voorbeschouwing nog geen vaste ploeg mededelen. Naar verluidt houdt hij het bij zijn vaste kern, waaruit m allerlaatste instantie de elf zidlen gekozen worden die zondagnamiddag in het P. Corneiisstadion van start zullen gaan. ABL ee elpunt tal y Schoofs m< )e gelukkigste speler na de dstrijd tegen de Lokerense en was ongetwijfeld Patrick loofs. De gewezen Has- Speler kwam in de ploeg ir het wegvallen van zijn V n Moer. «Natuurlijk ik zeer gelukkig met deze lissende treffer Ik kreeg in r> o u Waasland nog niet veel Beveren-Lokeren: 1-0. Een ingewikkelde faze met Dalving, Albert, Somers, Stevens en De Schrijver, (aw) heren-Lokeren: 1-0. Toch zou Albert, bedreigd door drie verdedigers als eerste bij de I komen. De Schrijver zou hem stoppen, (dw) sympathiekere sfeer. Pre- ben daarover: «Op dat vlak heb ik inderdaad reeds se rieuze inspanningen ge daan. De brede negatieve gebaren zijn weggebleven en hebben plaats gemaakt voor een rustiger uitleggen tegen de scheidsrechter. Tegen Van Langenhove bijvoorbeeld, kan zoiets. Hij kan, in tegenstelling tot vele anderen, verdragen dat je iets tegen hem zegt. Mijn relaties met de scheidsrechters in het alge meen is er trouwens aan zienlijk op vooruitgegaan. Het publiek op de Freethiel roept en tiert nog altijd, het waarom weet ik ook niet. Van het ogenblik dat ik ook maar iets verkeerd doe, iets waar bij anderen nog niet eens op gerea geerd wordt, barst het sta dion los. Voor mijn part mag dat, het stoort me he- meen als een konkurrent aangeduid werd. Ik heb op een sportieve manier willen bewijzen dat mijn mindere periode van enkele weken geleden voorbij is. Aan de bondscoach om konklusies te trekken.» Over de uitslag had Mare zijn twijfels: «Geen doel punt tegen gekregen is na tuurlijk steeds een bijzon der goede uitgangspositie. Daarom zijn wij naar het einde toe allicht ook wat voorzichtiger gaan spelen. Om veilig te zijn in Dak- nam hadden wij tweemaal moeten scoren. Nu blijft het een dubbeltje op zijn kant. Wat voor ons belang rijk is, is de inschakeling van de jeugd geweest. De jongeren hebben allemaal een goede wedstrijd achter de rug. Na deze euforie moet echter de bevestiging gelegenheid om te spelen. Waarschijnlijk zal dat volgend jaar veranderen. Ik werk hard om een vaste waarde te wor den, liefst dan direkt achter de spitsen.» De Heizei Is In zicht Beveren heeft dus de eerste slag gewonnen. Woensdag avond wordt op Daknam het tweede bednjf opgevoerd. De geelblauwe trein heeft er dui delijk goed oog in. De verant woordelijken hopen op een po sitief resultaat. Beveren bezit immers een ploeg die gewoon de Europese toer op moet. In het licht van de Europese schijnwerpers wordt immers de naam en de handelswaar de van een speler gemaakt. De spelers weten dat natuurlijk ook. Ze geloven in de goede afloop en blikken ook al verder vooruit. Zoals Eddy Jaspers het uitdrukt: «de Heizei is in zicht». Hugo Aerts ELOOFT IN GOEDE AFLOOP 1* Nationale en derby tussen Beveren en Lokeren blijft telkens een en rte gebeurtenis. Zeker wanneer het zoals vorige zondag de een bekerduel gaat. Er was trouwens nog de herlnne- at. aan het bekertreffen van vorig jaar toen na het en dsignaal de zaak «Pfaff-Thirion» een aanvang nam. Dat Jean-Marie Pfaff een schorsing van vier maanden kjhreren. pok ditmaal had de Wase burenstrijd weer iets bljzon- 3. Voor alle voetbalkenners is de dubbele derby Beve- •Lokeren immers een vervroegde finale. Plnder Van Moer en, Buy I 'a'! )e omstandigheden zaten -er veren zondagmiddag nu Jiel bepaald mee. Zoals ver- d{ sht verscheen Freddy Buyl, ue< enkele weken onbeschik- r, niet aan de aftrap. Maar Wilfried Van Moer, waar n in geel-blauwe kringen 1 was blijven op rekenen, )01 de niet speelklaar. Heinz tinberger, sinds enige tijd keiend met een kuitletsel. Ide noodgedwongen dan maar. Hij werd na de Jstrijd door de Beverense antwoordelijken persoonlijk lankt. De ploeg moest dus idgedwongen dooreenge- lud worden: Beveren speel- bijzonder aanvallend. Dan- Pfaff, die de plaats van Buyl "am, speelde op het mid- de iveld zodat er in feite maar d i verdedigers overbleven, sen taktiek die achteraf be lui ouwd erg goed klopte wal dan door de sterke staties van de twee lteJtf(verdedigers Jaspers en Vke P! »de punten est r Jaspers en Baecke dilnder het ernstig speuren- d Dog van Guy Thijs probeer- alie kandidaat-internatio- rgefen er het beste van te ma- Vooral Eddy Jaspers en )aIj* Baecke zullen van de dstrainer ongetwijfeld veel de punten gekregen heb- Eddy Jaspers speelde J' ar zeer sterk en hij wist de mi >elturige Larsen bestendig de leiband te houden, -nifrc Baecke was veruit de b Ie speler op het veld. Hij •n d de kalende Lato gewoon- -uit de wedstrijd en kon r endien nog regelmatig op- zken en gevaar voor het ■en van Hoogenboom schep er i. Mark lonkt naar de Mun- »ejTerecht, na de wedstrijd iez s zowat iedereen het erover ps dat Guy Thijs momenteel ,pJgens een betere keuze u bil Beveren-Lokeren: 1-0. Het winnende doelpunt: Hoogenboom is totaal verrast en Dobias pjjpf ontzet toe (dw) De bekerwedstrijd tussen Beveren en Lokeren is niet echt een denderende partij geworden, al mag de waarde ervan toch ook niet onmiddellijk onderschat worden. Beide ploegen zijn diep in de reserves moeten gaan. maar konden van elkaar voorlopig geen afstand nemen. De thuisploeg was nochtans schitterend begonnen, met bijzonder snelle uitvallen. In die periode was er zelfs een beste Hoogenboom nodig om de tricolores overeind te houden. Nadien bleef Beveren zyn uitgedokterde taktiek stipt uitvoeren. De tegenstander met een dubbele verdedigingsgordel opvangen, maar toch mee in de aanval eens de bal in eigen rangen. Bij momenten in de tweede helft dachten wij dat zjj de gedane inspanningen moesten bekopen, maar de Daknammers kregen toch geen echte greep op de wedstrijd. Bepaalde individualiteiten bleven daarvoor te zwak presteren. De bekerfinalisten van vorig jaar konden Jean-Marie Pfaff slechts driemaal bedreigen. Driemaal uit een vrijschop dan nog. Het zegt genoeg over het gebrek aan penetratie kracht. Preben Larsen «Het was bijzonder moeilijk spe len. Naar mijn mening heb ben we te weinig durf in ons spel gelegd en te weinig bewogen om hen uit ver band te spelen. Ik persoon lijk zat vooraan steeds tus sen twee spelers geklemd, die daarenboven nog alle twee een goede verrichting afleverden. Op die manier is het moeilijk om kansen te scheppen, zeker als we altijd achter hoge ballen aanmoeten.» Over zijn houding ten opzichte van het publiek en de scheidsrechter hangt tegenwoordig een veel lemaal niet.» Mare Baecke, kandidaat Rode Duivel voor Spanje, speelde een bijzonder ge motiveerde wedstrijd. «Ik was ervan verwittigd dat mijnheer Thijs in de eretri bune zat. Bij de tegenstan der zat daarenboven Ray mond Mommens die alge- komen. Dat levert voor minder routinerijke spelers wel eens moeilijkheden op.» Urbain Braems «Door de omstandigheden zijn wij gehandicapt aan de wed strijd begonnen. Geen Ste vens, geen Alcock, geen Martens, Buyl uit, Van Moer uit en ook Heinz Schönberger onzeker. De Duitse spelmaker nam ge lukkig na de opwarming de beslissing toch te spelen. Ik moet hem voor deze opof fering feliciteren. Felicita ties horen trouwens thuis voor de ganse ploeg. Ieder een heeft zich tot de laatste moment ingezet. Jammer dat dit niet zo duidelijk tot uiting komt in de wedstrijd. Maar kom, geen doelpunt tegen kan belangrijk zijn voor de wedstrijd van 10 maart.» R. COREMANS De Nederlander was niet aan zijn proefstuk toe op deze plaats, want tegen Menen had hij eerder die funktie ai opge knapt. Roeselare was ten genen- dele door de reputatie van de gasten geïmponeerd en bracht goed voetbal op de mat. De Westvlamingen probeerden het gans de eerste helft met twee spitsen, terwijl hun ge vaarlijkste voorspeler naar het middenveld terugviel. Deze laatste is niemand minder dan Danny Vandenhende, een ge boren en getogen Sint-Nikla- zenaar die zijn eerste voetbal schoenen nog versleet bij Gerda Sint-Niklaas en op zeer jonge leeftijd al verdween naar FC Brugge. Daar werd hij een tweetal jaar geleden wegge kocht door de Roeselaarse formatie en maakt daar het goeie voetbalweer. Dit alles veroorzaakte sta pelspel in het middenveld waar de toekomstige kampioe nen weinig of geen raad mee wisten. Ze speelden enkel de counter met als enige troef Jan Simoen. Tegen de thuisdefensib bleef het evenwel hard knok ken en was er bijna geen ont komen. Eén enkele poging op slag van rust was dan toch voldoende voor een doelpunt: Truyens zette met een verdui veld harde knal een slecht weggewerkte bal om. In de tweede helft beveiligde Sportkring de minimale voor sprong en sloeg een tweede maal toe via Simoen die een onoverzichtelijke situatie voor doel in het net besloot. Nu moest trainer Oeviaene wel alles in de aanval werpen en dat was ook te merken. Vandenhende kwam doelman Smet meermaals belagen. Schoten van De Potter en Van Hove werden door het doel- hout gekeerd en bij enkele andere gelegenheden liet Jan zich positief opmerken. In de allerlaatste minuut kwam SK Roeselare dan toch aan een te verantwoorden eer- reddend doelpunt. Een zinloze fout van Lodewijckx op Van denhende werd bestraft met een penalty, welke door Van Hove werd omgezet. Na de wedstrijd zoals steeds een voldane Staf Van den Bergh (hij heeft in het lopende seizoen immers alle reden) die aanstipte dat het de twaalfde ovenwinning op rij was voor zijn poulains. Hij was vol lof over de goed voetbal lende tegenstanders en meen de dat Sportkring zich kranig had verweerd. De talrijke ploegwijzigingen bleken alles wel beschouwd geen onover komelijke handicap want Ver- hoosel was bijna niet te strik ken, Lacroix trok zeer behoor lijk zijn streng als centrale mid denvelder en Luc Bevers zette zich voor zijn eerste volledige (op een dik kwartier na dan toch) kompetitiematch zeer goed door. Wat de ploeg voor volgende week betreft wou Staf nog niet veel kwijt maar sprak dienaangaande wel de hoop uit dat Beirinckx en Lee- kens zouden worden gereku- pereerd. Het volgende SK-slachtoffer is KV Oostende dat de jongste weken zich van de onderste regionen opwerkt. Daarvoor is hun draw bij Eendracht Zele van zondag jongstleden zeer illustratief. Op eigen terrein krijgen de supporters dus waarschijnlijk na drie weken onderbreking weer een show van de firma Van den Bergh en Co aangeboden. Of komt er een kink in de kabel? M.N. Sportkring Sint-Niklaas heeft nu ook in Roeselare de volle puntenbuit weggehaald en dat Is toch wel knap in de wetenschap dat niet minder dan twee effektieven moesten vervangen worden en een handvol ploegwijzigingen wer den doorgevoerd. Jef Beirinckx werd zoals verleden week vervangen door Franky De Daele en Georges Leekens, ook al gekwetst, werd als voorstopper gedoubleerd door Pat- riek Verhoosel.

De Voorpost | 1982 | | pagina 25