Rupa: eervol resultaat tegen leider 3'Nationale Onbeschikbare Jan Pieters zware handicap voor Zele fflMsmtn urn Robbie Smet zet Hamme op de goede weg Alleen toppers motiveren VW Hamme Geert Van Roy weer ongrijpbaar... Zele-Öostende: 1-1. Deze Zeelse aanval zal door een RANGSCHIKKING NA 27 FEBRUARI 1982 REEKS ERE 26 - 5.3.1982 - De Voorpost VOETBAL BILJART 2* Nationale En opnieuw is de Zottegemse doelman geklopt, (wvc) V.W. Hamme - Zottegem 3-0 De Oostvlaamse derby tussen V.W. Hamme en Zottegem werd tijdens de eerste helft geregeld ontsierd door overtredingen. Tijdens het eerste kwartier noteerde men reeds drie boekingen. Voor de bezoekers was dat het geval voor Broeckaert en doelman Tomme. Langs Hamse kant werd Dirk Verbustel op een boeking getracteerd. Globaal genomen bleef de Verbustel werd door Eddy wedstrijd tijdens de eerste De Malsche afgerond, en op helft onder de middelmaat, de aktie van Robbie Smet Hamme zou zich wel het ge- plaatste Luc Schuddinck het vaarlijkst tonen. Schuddinck orgelpunt, en Eddy De Malsche onder- Net voor inrukken viel er bij namen een paar pogingen, na een vierde doelpunt, maar zelden kwam het tot Maar Chris Van Dam, zag opwindende momenten, zijn poging stranden op de Een doelpunt viel er dan dwarsligger. Tijdens het toch, geheel onverwacht, laatste kwartier werden de Dat was net voor het ingaan bezoekers, die volledig het van de rust. De Rouck be- noorden kwijt waren van het ging handspel binnen de kastje naar de muur ge- strafschopzone. Penalty dus, speeld. die door Robbie Smet werd omgezet. De tweede helft Gunstig ogenblik was veel aantrekkelijker. De De strafschop die V.W. Ham thuisploeg liep ook veel of- me terecht kreeg toegewe- fensiever van stapel. Al vlug zen is er op een psycholo- diende de bezoekende doel- gisch gunstig moment geko- man Tomme, die een erg men. Er waren nog twee mi- goede wedstrijd speelde, op nuten te spelen in de eerste al zijn kunde een beroep te helft. Voordien lag het peil doen om een schot van Luc van de wedstrijd beneden de Schuddinck tijdig onder kon- middelmaat. Na de rust wa- trole te krijgen. Aan de over- ren de Wuitens gesterkt en zijde zou ook Van De Velde gemotiveerd door het doel- een kans laten ontglippen punt dat hen op winst had om gelijk te stellen. Tijdens gebracht. Alle aanvalsregi- het vijfde kwartier kreeg de sters werden opengetrok- thuisploeg niet minder dan ken. Dat resulteerde in een vier open doelkansen. Dat overwicht. Verschillende was twee keer het geval open kansen en twee doel- langs Schuddinck, Van Den punten. De beste akteur in Driessche en Smet. Aan de het Hamse kamp was onte- overzijde verhinderde doel- gensprekelijk Robbie Smet. man Amelinckx de bezoe- Hij betoverde als het ware kende gelijkmaker op een de Zottegemse defensie. Bo- poging van Brockaert. Ge- vendien had hij ook de straf- heei onverwacht maar schoptaak oordeelkundig geenszins onverdiend, zou uitgevoerd. «Toch koesterde Hamme met nog tien minu- ik enige vrees», zegt Robbie, ten speeltijd voor de boeg «Een paar weken geleden tot tweemaal toe toeslaan, trapte ik een penalty naar de Een voorbereidend werk van haaien. Ik dacht dat het ook nu zou gebeuren. Die vrees bleek ongegrond. Nadien was ik extra gemotiveerd. In de eerste helft speelden we niet zo goed. Al te veel over tredingen lagen aan de basis van evenveel spelonderbre- kingen. Toch ervaarden we al heel spoedig dat de be zoekers naar Hamme waren gekomen om de nul op het bord te houden. Tijdens de rust hebben we onderling van gedachten gewisseld. We zijn toen tot het besluit gekomen dat het moest ge beuren. De aanval was het wapen dat moest gehan teerd worden. Geleidelijk aan kregen we meer ruimte. Het werd alsmaar gemakke lijker om tot in het doelge bied van de tegenstrever door te dringen. We kregen kansen te over om toe te slaan. Uiteindelijk viel er een tweede doelpunt. Het voor bereidende werk dat Dirk Verbustel hierbij leverde was prachtig. Door dat twee de doelpunt was de wed strijd definitief beslecht. Na dien was ik blij dat Luc Schuddinck een derde doel punt lukte. Luc speelde vol gens mij een uitstekende wedstrijd. Hij legde boven dien heel wat werk af. De zege tegen Zottegem is voor ons in ieder geval hartver sterkend. Wij hadden voor dien slechts één punt uit vier wedstrijden gepuurd. Glo baal gezien is Zottegem vol gens mij een goede ploeg. Hun inzet is voorbeeldig. Voetballend zijn ze echter heel wat minder sterk dan Bornem. Dat is ook de ploeg die kampioen zal spelen», zegt Robbie Smet. VW Hamme heeft tegen Zottegem met overtuigir gevoetbald. Dat kwam omdat het te maken had ma een leidersploeg. Voor trainer Meersman is het over gens moeilijk om zijn spelers nog te motivera pre ledereen weet dat er niets meer te winnen of verliezen valt. Er staan nog vier thuiswedstrijden op het progran ma (Gedinne, Marchienne, Gullegem en Aalter). D t( overige wedstrijden dienen op verplaatsing te worde betwist. wa Een vraag van VW Hamme om de wedstrijd ijgn j Denderleeuw op zaterdag te spelen, werd door laats m, genoemde klub afgewezen. Met VW Hamme reizen er altijd veel supportei mee. Op de dag dat de wedstrijd in Denderleeu ns wordt gespeeld, is het karnaval in Hamme. Dit houi a|É in, dat weinige supporters die verplaatsing zulle 0f maken. Voor de Denderleeuwse penningmeester z^, het wellicht een slechte zaak worden. Nu zonda h, speelt Hamme op Eeklo. ^ei Hierover aanvoerder Dirk Van Buyten: «Wannei jb|( iedereen met dezelfde motivatie aan de wedstri begint, zoals tegen Zottegem, dan kunnen we ie! rapen. Is dat niet het geval, dan kunnen we het b jjrn voorbaat vergeten. Tijdens de heenronde verloren w aat, op eigen veld. We speelden toen een rotslecht ,jep wedstrijd, en maakten een slechte indruk. Misschie irj0, wordt het nu niet andersom?» Geruchten die deze week de ronde deden, als zo rt men in Hamme belangstelling tonen voor Rudi Hi var1 leydt worden door de klubleiding met klem ontkend. E.D.H - E. Aalst ging zondagnamid dag II. op het Staayen te Berchem een beetje tegen de verwachtingen in de hal ve inzet wegkapen. Dat is meteen dan een balsem om de zware klopping die Een dracht leed op Harelbeke. Hoe dan ook Eendracht heeft op Berchem nog maar eens bewezen dat rekening dient gehouden met zwart-wit in verband met de eindronde. Het zag er nochtans niet zo fameus uit nadat Eendracht met 1-0 op achterstand was geraakt. Doelman Rosez draagt bij die openingstref fer wel enige schuld, een gevolg van een duidelijk ge brek aan ervaring toen hij zijn kooi niet durfde verlaten op een inswinger. Nadien echter gaf de jonge Aalster- se doelman enkele onberis pelijke parades weg. Aalst was echter door dat doel punt niet uit zijn lood gesla gen en al lag inzake de kol- lektiviteit het peil niet zo hoog als twee weken gele den dat Eendracht bleef moedig doorvechten. De Bolle, Sergeant en Luk Im- pens lieten zich op het mid denveld niet wegdrummen en vooraan had de thuisver- dediging de handen vol met Geert Van Roy. De kinesist was weer in zijn dagje. Hij akteerde zeer beweeglijk, won ettelijke kopduels, kort om de geel-zwarte verdedi gers hadden geen vat op hem. Trouwens hij was de auteur van het tweede Aal- sterse doelpunt waarop ge rust het etiket «briljant» mag worden gekleefd. Eigenlijk had Aalst de volle buit kun nen weggraaien op Ber chem, want een kwartier van het eindsignaal stonden de Eendrachters nog met 1-2 aan de leiding en verkeerden De Bolle en zijn maats in hun beste doen. Toen echter in- kasseerde Eendracht weer een dom doelpunt. De ver dediging liet zich vangen aan een signalizatie van de grensrechter, bleef staan, de scheidsrechter liet, het bui tenspel negerende, doorspe len en voor Berchem was het een koud kunstje om op gelijke hoogte te geraken. Tijdens het laatste kwartier werd Rudy Vermeulen nog in de strijd geworpen, maar in de slotfaze hield Berchem het been stijf. Vermelden we nog dat Johan Dierickx niet aantrad. Die had last met uitgerokken gewrichtsban den en de geneesheer had hem de raad gegeven een weekje rust te nemen. Ook al draait Aalst momenteel niet meer op het niveau van een veertiental dagen geleden dat is normaal als men weet dat sommige jongere spe lers stilaan meer last gaan Zo maakte VW Hamme drie doelpunten tegen de Zottegemse bezoekers, (wvc) krijgen van overbelaste spie ren dan blijkt toch weer dat de inzet en de wil om te winnen nog steeds voorhan den zijn. (abl) het eerste doelpunt van de «Wij draaien momenteel vier kant en hebben teveel doel kansen nodig om tot een doel punt te komen. Vroeger wer den onze aanvallen van in het middenveld voorbereid met het element verrassing op de flanken. Dit gebeurt thans te weinig, de afwezigheid van Jan Pieters is hier zeker niet vreemd aan.» Joost Arens Zele-Oostende: 1-1. Vreugde in het Zeelse kamp na kombinalie De Brabander-Blomme. (wvc) Eendracht Zele en Oostende hebben de punten gedeeld. Een billijk resultaat, het spelbeeld Indachtig. Zele was de betere ploeg In de eerste helft, na de pauze waren de bezoekers technisch sterker en konden het gelijkspel rechtvaardigen. Hoewel de wedstrijd moeilijk de overzijde forceerde Peter op gang kwam, stak de thuis- Van Wambeke een unieke ploeg het eerst de neus aan doelkans toen hij de Oostend- het venster. Midvoor Blomme se verdediging op een hoop glipte rond de twintigste mi- dribbelde. Sijs gooide zich met nuut door de bezoekende de- sukses in de loop van het fensie en legde knap af voor schot en de stand bleef 1 -0. de sterk spelende Mare De Het doelpunt dat in de lucht Brabander. De Zeelse half hing kwam er toch zeven mi- schoot de bal buiten het bereik nuten voor tijd. Ditmaal stond van Sijs maar Van de Put Schutijzer op de goede plaats sprong zijn doelman bij op de doellijn. Deze onkans kon Blomme drie minuten later uit- om een voorzet voorbij een hulpeloze Van Puyvelde te koppen. Oostende kreeg uit wissen toen De Brabander de eindelijk zijn verdiende goal tot bal kreeg doorgespeeld van vreugde van zijn aanhang. Van Wambeke en doorstak Een rustige trainer Han Grij- naar Blomme, die ditmaal zenhout was tevreden met het geen genade kende. Zele resultaat maar noemde de toe- bleef sterk aandringen en ver- stand van het veld gewoon- dubbelde ei zo na zijn voor- weg beschamend voor een sprong toen een in konditie derde klasseploeg «Wat wil verkerende Filip Plaetinck op je, dat beide ploegen op zo'n links doorstootte. veld tot kwalitatief voetbal ko- Dirk Deferrerre kwam net men Dergelijke terreintoe- iets te kort om zijn voorzet in stand leidt tot totaalvoetbal doel te prikken. Na de koffie met het zoeken naar bevoörra- tapten de bezoekers uit een ding vanuit de lucht. Kombina- ander vaatje. Vlug op de bal ties langs de grond waren vol- en kort opzittend kontroleer- ledig uit den boze vermits het den zij in een dolle twintig leder de meest eigenaardige minuten het gebeuren Hagers kapriolen maakte. Wat de kopte een voorzet van Maene wedstrijd betreft ben ik tevre- voorbij doelman Van Puyvelde den met het punt en met een maar trof de onderkant van de beetje geluk pakken we toch deklat. Hagers rende juichend de beide punten. Na de rust weg maar stelde ook tot ieders beval ik mijn spelers met meer konsternatie vast dat de bal de inzet te spelen en het resultaat doellijn niet had overschreden Eendracht had opnieuw geluk hebben jullie kunnen zien.» Trainer Hervé Van Lerber- toen na een geharrewar voor ghe kon niet helemaal tevre- het Zeelse doel Schutijzer de den zijn over het vertoon maar bal tegen de paal schoot. Aan nam vrede met het gelijkspel. 12 KravaelB 13. RupaB 1. Turbo Cars 22 '1 0 1 109 23 43 2. Palace 22 19 2 1 102 30 39 3. Hand in Hand 22 18 3 1 97 35 37 4. Zandmannetjes 22 12 7 3 71 61 27 5. Koszen 22 11 7 4 76 56 26 6. Welkom 23 10 7 6 73 65 26 7 Moorsel 22 9 9 4 70 62 22 8 Rupa 22 7 10 5 66 66 19 9. Schoonaarde 23 8 13 2 60 78 18 10. De Leeuwkens 22 4 14 4 52 80 12 11. Kravael 22 4 15 3 47 85 11 12. Cosmos 22 2 16 4 40 92 8 13. De Post 22 0 22 0 0 132 0 REEKS A 1. Scotsching A 22 17 1 4 96 36 38 2. Turbo Cars B 22 16 2 4 98 34 36 3. Moorsel B 22 14 3 5 85 47 33 4. De Leeuwkens B 22 14 4 4 89 43 32 5. Corso A 22 11 7 4 66 66 26 6. Zandmannetjes B 22 9 7 6 67 65 24 7 Koszen B 22 7 8 7 62 70 21 8. FaberA 22 6 7 9 67 65 21 9. Johny Boys A 22 8 10 4 55 77 20 10 Welkom B 22 6 12 4 56 76 14 11. Cosmos B 23 2 15 6 43 95 10 REEKS B 1. Palace B 24 22 0 2 119 2. Salon Discount A 24 20 3 1 110 3. Krijt op Tijd A 24 17 3 4 99 4. Schoonaarde B 24 13 5 6 84 5. Johny Boys B 24 11 7 6 73 6 Corso B 24 10 10 4 78 7. Sportvr A 24 10 10 4 76 8. Scotsching B 24 10 11 3 67 9. Kasseistampers A 24 6 13 5 58 10. Salon Discount B 24 6 13 5 52 11. Sportvr. B 24 5 13 6 57 12. Zandmannetjes C 24 5 14 5 65 13. Faber B 24 4 16 4 41 14. Krijt op Tijd B 24 1 21 2 38 EINDSTAND VRIJDAG REEKS 1 Palace 20 13 1 6 81 20 12 4 4 75 20 12 5 3 74 4 Schoonaarde 5. JohnyBoys 6 Welkom Sparta Waasmunster blijft het goed doen en won nu ook vlot tegen Stekene. (md) GOLFBILJARTFEDERATIE AALST Bij Rupa maakte men zich wat de wedstnjd met de lijstaan voerder betrof, zeker geen be goochelingen. Het streefdoel was echter de schade zoveel mogelijk te beperken en een eervolle uitslag neer te zetten. Men is in deze betrachting vol komen geslaagd. Want Turbo Cars slaagde er niet in een maksimum skore bij mekaar te spelen. Het zag er wel even naar uit dat het een afstraffing voor de thuisploeg zou wor den. Vermits de stand direkt naar 0-2 werd getild door Li- brecht en Cours Maroy her leidde tot 1-2. Met Meese en Neirinck liep het naar 1-4. Maar Jerome Van den Abeele hield de nederlaag binnen de perken. Van de kopploegen stond met een uitwedstrijd bij Koszen, Palace wel voor de moeilijkste opdracht. Maar kon tenslotte toch met 2-4 winnen. Cosmos en Leeuwkens bleken even sterk. Het zag er voor de thuisploeg echter bij het begin niet al te rooskleurig uit. De gasten begonnen best langs Daghuyt en Uyttersprot. Maar Salens en Van de Keere zorg den voor evenwicht in de stand. Impens bracht Leeuw kens opnieuw aan de leiding. Van der Steen speelde de puntendeling voor mekaar. Moorsel - Welkom was aan vankelijk een gelijkopgaande partij. Cobbaut lukte het ope- ningspunt voor de bezoekers, die naderhand ook nog tot 1 -2 zouden uitlopen. Maar de ge paste tegenzet kwam van De Boeck en Monsieur. In de slot faze begaf de thuisploeg. De Bruyn en De Nul waren te sterk. Schoonaarde verdedig de zich naar het beste vermo gen. Maar ging toch kopje on der bij Hand in Hand. In de A reeks was het een probleemlo ze speeldag voor de leider- sploegen. Turbo Cars met Van Impe, Raymond en Frank Van Liefferinge, Van Stijvendael en Dullaert en Mathieu maakten fluks de rekening van Rupa. Terwijl Zandmannetjes het te gen Scothing het niet verder bracht dan tot het eerredden- de punt van Grabowski. Voor Scothsing brachten Van den Eede, Serlippens, Van de Vel de, Moyersoen en Van oe me de punten aan. Wj tegenstand ondervond Jo Boys vanwege Cosmos, la: was pas toen D. Boucke ve, Fr. Bouckenhove, L I' gen, Heek en Lowie de i II op 5-0 hadden gezet dat Coningsloo de gasten punt speelde. Bij Welkom '*l Koszen langs De Cock ,h; en daarna langs Dumon 1* Valckenborgh tweemaal "9 de leiding. Maar werd tel opnieuw bijgehaald. Door pektievelijk Van Snick en door Brewee en De B< Moorsel begon bij Faber het openingspunt van De ter. Rasschaert en Var. Wiele deden de partij in voordeel van de thuisp k wentelen. Vinck, Van - hem en Clauwaert legden ter de zege van Moorsel Zoals verwacht ondervont lace weinig tegenstand in reeks vanwege Zandma tjes. Roels, Van Bugger M en Van Delsen maakten het verschil. Het werd we n langs De Smet. Doch l"al merman en Van der B< lieten niets meer aan het val over Krijt op Tijd dat insgelijks in de spits var rangtabel beweegt liet C geen schijn van kans. werd direkt 4-0 langs De J seaux, Dequanter, De Sc per en Franck. Van de V zorgde voor een kort interr 0, zo. Het werd 5-1 li Baeyens. Sportvrienden De Meyst, G. en D. De D in Tas, Reydant en Backaei or Faber zelfs de eer van °c eerreddende puntje niet. ns 0-6 haalde Sportvrienden )p bij Kasseistampers. Boga ri Van Vaerenbergh, Micfha. Parewijck, Wageman en an Delsen zetten die grote houding op de lei. Scott f en Salon Discount toot;3 zich even sterk. Het b<m. nochtans uitstekend eli eerstgenoemde. Die tot er: uitliep door toedoen van B e kenhove, De Craecker cn Cleemput. Maar dan wal T kous af. De Poorter, Van I wermeiren en J. De Pa bewerkten het gelijkspel.lr )a: in GOLFBILJART- FEDERATIE AALST

De Voorpost | 1982 | | pagina 26