Eendracht tevreden met gelijkspel Burst hoopt opnieuw Alsmaar nul op verplaatsing Kemzeke verder de dieperik in Voetbalkalender Drie doelpunten in tien minuten Kallo bijt van zich af Punten van goudwaarde Eddy Van Keer zet S.O.S. Boys schaakmat Ij^SSfL Derbyzege zonder moeite Kanonnen goed gericht in tweede helft 28 - 5.3.1982 - De Voorpost VOETBAL R. Wetteren E. St.-Gillis De Sint-Gillisse speler trainer Oscar De Bleeckere was na afloop van de ont moeting op Wetteren een te vreden oefenmeester. «Wij hebben vandaag goed ge voetbald. Het stak schril af met de vorige wedstrijden waarin we ronduit beneden de middelmaat bleven. De terugkeer van Willy Goossens had een positieve invloed op de globale pres tatie. Dat werd door ieder een flink aangevoeld. Het gaf aanleiding tot een betere prestatie. Ik ben van mening dat we de inzinking van de laatste weken te bo ven zijn gekomen. Er is weer meer rust in de ploeg. Wan neer we nu ook door de in schakeling van een andere vlugge aanvaller naast Frans Peelman ook nog meer trefkracht naar voor kunnen brengen, dan beleeft Sint- Gillis weer een beste tijd. Ook de Sint-Gillisse voor zitter Leonard Baetens sprak zijn tevredenheid uit. «Het gelijkspel is zowat de juiste weergave van wat er zowat anderhalf uur was te zien. Ook in Wetteren was men tevreden met het resul taat. Dat stak men daar na afloop zeker niet onder stoe len of banken. Globaal geno men werd het een evenwich tige partij. Frans Peeleman en De Feyter lieten in de eerste helft wel twee kansen onbenut. Maar ook de thuis ploeg toonde zich niet erg produktief. Voor ons werd het een uitstekende zaak. Je mag niet vergeten dat Wet teren bij ons nog op bezoek moet komen. Het wederop- treden van Willy Goossens als voorstopper werd een meevaller. Hij wist rust te brengen in de defensie die blijkbaar sterker was dan ooit. Door de terugkeer van Willy Goossens kon Frans Peeleman opnieuw vooraan gaan postvatten. Alhoewel hij die plaats vroeger nog speelde, is het toch weer wennen. Toch ben ik ervan overtuigd dat dit de produk- tiviteit in de ploeg moet ten goede komen. De laatste we ken kwamen we moeiiijk tot scoren. Een ingreep was dan oolj noodzakelijk.» Eendracht Sint-Gillis wil absoluut aan de top blijven. Het optimisme is weerge keerd in de rangen. Zondag wil men in Oudegem win nen. De titelambities nemen toe in Sint-Gillis en in het achterhoofd denken velen reeds aan volgend jaar en de derby tegen KAVD. Wat eens een sprookje was zou wel eens werkelijkheid kunnen worden. E.D.M. O. Burst Kerksken Burst heeft in zijn strijd te gen de degradatie opnieuw hoop gekregen. Daar droeg de verdiende puntendeling in de wedstrijd met Kerksken toe bij. Burst akteerde goed maar doelpunten bleven lang uit. Het eerste doelgevaar kwam er in de 22ste minuut toen de bezoekende Heinrich Hert- veldt een mooie vrijschop ge vaarlijk op doel plaatste. Hervé Goossens voorkwam echter onheil. In de 38ste minuut kwam de treffer er toch voor de bezoekers. John Payn scoorde met een schitterende kopstoot na hoekschop. Burst was nu duidelijk aangeslagen. Men trachtte voor rust nog iets te forceren maar dat lukte niet. Het bleef 0-1 en de thuisploeg stond opnieuw voor een zware opdracht. Na de rust kregen wij een ander spelbeeld. Het evenwicht tussen de ploegen uit de eerste helft was totaal verdwenen en een half uur lang was het nu Burst dat het commando gaf. Op^de 55ste minuut slalomde Luc De Tandt heerlijk door de bezoekende verdediging maar had minder geluk tijdens de afwerking. Vijf minuten later gebeurde het dan toch. Patrick Goossens plaatste een listige bal op doel en de gelijkmaker was een feit. Op de 65ste minuut was de thuisvreugde nog groter. Gerd De Clercq zond in en Gilbert Elaut rondde koelbloedig af. In de slotfaze van de partij kreeg Burst het weer lastig en moest toezien hoe Dirk Anné de ge lijkmaker lukte voor zijn ploeg. Meteen stond een logische puntendeling op het bord. Guv De Tandt Appelterre Buggenhout Sparta Buggenhout heeft tot nu toe nog geen enkel punt behaald op verplaatsing. In Appelterre verloor het met de kleinste cijfers. Het was noch tans de betere ploeg tijdens de eerste helft. Het kombineerde trouwens voortreffelijk en kreeg een kans langs Verstap pen. Een uitstekende lokale doelman verhinderde een doelpunt. Kort na de hervatting viel het doelpunt van de thuis ploeg. Een dekkingsfout in de Buggenhoutse verdediging was er de oorzaak van. Later in de tweede helft dienden Van Mulders en Tilley wegens kwetsuur het veld te verlaten. Dat betekende een verzwak king. Bovendien verwaterde de wedstrijd. Voor Buggenhout werd het dus een nederlaag. De situatie is er in de algeme ne rangschikking niet op ver beterd. Integendeel. Sekreta- ris Freddy De Bisschop hier over: «Samen met Oudegem staan we op de laatste plaats in de algemene rangschikking. Ten opzichte van de derde laatst gerangschikte is er een kloof van vier punten. Dat wordt met de dag lastiger om te overbruggen. Zondag krijgen we Sint-Lie- vens-Houtem op bezoek. Dat is een ploeg die zich ook in de bedreigde zone bevindt. Wij moeten er tegen winnen. An ders wordt de situatie vrijwel hopeloos. Wanneer we bui tenshuis geen punten kunnen winnen moeten we ze op ei gen vsld vsrovsrsn. Dë ko mende wedstrijd is belangrijk. Ik hoop dat iedereen bij ons dat goed onder ogen mag ne men. Verliezen is mijns inziens haast een drama.» E.D.M. KUK OP TWEEDE PROVINCIALE Door het zoveelste seizoenverlies tegen streekgenoot Temse komen de Klauwaerts wel in zeer netelige papie ren, want de vierdelaatste stek in de rangschikking kan moeilijk anders omschreven worden. Toch verliep de wedstrijd niet helemaal in het nadeel van de Kemzeke- naars die best aardig kombineerden maar werkelijk teveel kansen misten. Temse raakte voor rust op voorsprong door een doelpunt van Benoey. Op een goed moment pas begonnen in de tweede helft, raakten de gastheren op gelijke hoogte na een opportunistisch staaltje van Dirk Roelandt. Maar bijna onmiddellijk braken de scheepsbou wers goed uit en stelden de thuisploeg alweer voor een achterstand. Nog lieten de Klauwaerts zich niet kennen maar pogingen van Saman, Vereecken en vooral Roe- landt werden allen gekeerd door een onberispelijke gast- goalie. Wanneer Van Buynder voor de tweede keer dan nog een counter kon verzilveren was de kous voorgoed af. Herleving Sint-Pauweis heeft inmiddels zijn bijzonder sombere januarimaand weggewerkt met twee duidelijke thuiszerges op rij Verleden week kreeg Appelterre slaag en zondag moest Sint-Lievens-Houtem eraan geloven. Grote bewerker van de 3-0 ovenwinning was niet zoals u misschien dacht Flor Van Hoye, die goed was voor twee doelpunten, maar wel Pros Barthier, die speelt alsof zijn leven ervan afhangt. Het laatste doelpunt werd immers door Herremans gemaakt uit strafschop na een overtre ding op Barthier. Bij de geburen van Sporting Sint-Gillis schroeft men de steile ambities nu wel even terug - als U me dat beeld niet kwalijk neemt - want zondag kon men zelfs geen afstand nemen van zwak broertje Oudegem. In de eerste helft kon blauw-wit toch enkele kansen voorleg gen, maar de gastkeeper ranselde alles uit zijn doelvlak. De lokalen konden na rust de kracht niet meer opbrengen om de zaak te forceren zodat een zo belangrijk punt verloren ging. Tenslotte Excelsior. Het kwam zowaar op voorsprong bij Sportkring Aalst via Goossens maar zag dat gauw weggewerkt. Een puntje is alleszins een zeer behoorlijke uitslag van de Bressinck-ploeg. De wedstrijden voor zondag bieden weer heel wat. Herleving Sint-Pauwels strijdt in Meldert voor een plaatsje in het voorste kompartiment van de rangschikking. Kem zeke weet waar het aan toe is en zal dus in Appelterre iets mosten oogsten. Sim-Giiiis (Waas) moet het opnemen tegen Sportkring Aalst op eigen veld en wil kost wat kost de twee jongste draws in de thuismatchen doen vergeten. Excelsior reist daarentegen naar het wispelturig Pollare en gaat voor minstens een punt. Manil Wedstrijden voor zondag 7 maart (aftrap om 15 uur) Eerste nationale SK Beveren - KV Mechelen (Fontaine) (zaterdag 6 maart om 20 uur) KV Kortrijk - SC Lokeren (Peeters) Tweede nationale Eendracht Aalst - Boom (Thiron) Derde nationale A Union Doornik - VC Jong Lede (Sanzot) St.-Niklaas - KV Oostende (Goris) Eendracht Zele - RC Doornik (Caubergs) Bevordering A FC Eeklo - FC VW Hamme (Rommelaere) Eerste provinciale Dendermonde - Evergem (De Saedeleer) SV Geraardsbergen - SK Lebbeke (Ver niers) Tweede provinciale B E. Meldert - St.-Pauwels (Van Zande) Appelterre - RC Wetteren (Van der Eecken) Sint-Gillis Waas - SK Aalst (Coppens) Oudegem - Sint-Gillis Dendermonde (De- visscher) St.-Wetteren - Temse (Bockstaele) Buggenhout - Sint-Lievens Houtem (Col- paert) Derde provinciale C Baasrode - TK Meldert (Van Extergem) Burst - Grembergen (Van Leuven) Mere - Terjoden (Lambrecht) Herdersem - Nieuwerkerken (De Ruyck) Schellebelle - Ede (Burm) Bambrugge - Wieze (De Bruyn) Berlare - HO Kalken (Loeman) Kerksken - W. Moorsel (Cooreman) Derde provinciale D Wippelgem - Haasdonk (Welvaert) H. Vrasene - Sint-Amandsberg (Wiels) Kallo - Melsele (Lievens) Sint-Kruis Winkel - Klinge (Van Hoey) Sombeke - Bazel (Sanson) Vierde provinciale C Val. Overmere - Heusden (Roelandt) Wichelen - Th. Destelbergen (Bracke) SK Lokeren - SK Overmere (Fierens) Vierde provinciale G Erpe - Kwtrecht (Van Droogenbroeck) Erondegem - Hillegem (Van Kerckhove) Ol Wetteren - Oordegem (Nuytinck) Smetlede - Serskamp (De Bolle) Vierde provinciale H Iddergem - Opstal (Speleers) R. Lebbeke - Opdorp (Van Goethem) Boonwijk - Edixvelde (Lambrechts) Hofstadc - Erembodegem (Van Gasse) S. Moorsel - Appels (Bauwens) Doggen - Baardegcm (Weytens) Welle - Lebbeke (Provost) Gijzegem - Lutterzele (Vercruyssen) Vierde provinciale I Stekene Sp. - Waasmunster (Cornelis) Kieldrecht - Kruibcke (Raveel) Meerdonk - Moerbeke (Van den Eede) Hoogemde - Gerda (Roland) WB St.-Niklaas - KI. L. Vrasene (Van Limbergen) Verrebroek Str, Stekene (Moreel) Eksaarde - Sinaai (De Maere) Bekerwedstrijd voor woensdag 10 maart om 20 uur SC Lokefen - SK Beveren (Verhaeghe) Sport en studie een geslaagd project in gevaar Zowat anderhalf jaar geleden startte BLOSO met een soort zwemschool, het project Sport en Studie, beter gekend onder de naam de zwemschool van Verbauwen. De degelijkheid van het project werd bewezen door de resultaten die haar leden behaalden: Sabine Pauwels is er het produkt van. Deze zwemschool betekende in feite de uitweg voor al die beloftevolle zwemmers en zwemsters die in hun club niet meer de gepaste begeleiding vonden om naar de top te gaan. Heel Vlaanderen betreurt dan ook het besluit dit projekt op te heffen omdat de deelnemers zogezegd onder te veel stress zouden staan. Uit de mond van tal van de betrokkenen en hun ouders hebben we vernomen dat dit larie is... Daarom Sport en Studie mag niet verdwijnen. De toekomst van onze zwemsport wordt erdoor gekelderd. Milou S.K. Grembergen - Kalken 3-0 S.K. Grembergen heeft doorlopend een meester schap aan de dag gelegd tegen Kalken. De bezoekers bleken geenszins bekwaam om tegen de thuisploeg op te tornen. Slechts één keer waren ze gevaarlijk. Dat was in de aanvangsminuut. Nadien werd de Grembergse doelman De Lathouwer nog zelden het vuur aan de schenen gelegd. Zijn kollega aan de overkant bezoekende afweer gebro- had beslist heel wat meer ken. Diezelfde Chris Dierickx karwei op te knappen. In de zou nadien op een aangeven eerste helft verhinderde hij van Jan Van Damme voor een strafschop die door een tweede doelpunt zor- Chris Buydts was omgezet gen. Nadien legde Valere geworden. Chris Buydts, an- Van Den Neste de eindcijfers ders toch zowat de toonaan- vast. gever in het Grembergse elf tal, bleek deze keer niet al Voorzitter Herman Burgh- grave van S.K. Grembergen best in zijn sas. Zelden was was tevreden met het resul- hij bij de akties betrokken. In de tweede helft is Grember gen blijven domineren. Zo wat twintig minuten voor tijd kwam er dan een doel punt tot stand. Een diepte pas van Leo Van Cauwen- berghe kwam in bezit van Chris Dierickx. Deze won een duel met een tegenstrever taat. «Wij hebben de wedstrijd doorlopend gedomineerd. Meestal waren onze spelers in bezit van de bal. Aan de rust hadden we reeds een ✓oorsprong moeten hebben. Dat werd enerzijds verhin derd door de bezoekende doelman die een biezonder en kon de bal in doel depo- goede indruk naliet. Ander neren. Metéén was zowat de zijds ook door een falen van Chris Buydts. Chris leek deze keer in een offday te zijn. Uiteindelijk moesten we nog op een gelukstreffer wach ten om op voorsprong te komen. Dat was zeker en vast verdiend. Het eindresul taat is trouwens geenszins overdreven. Wij hebben nu tweeëntwintig punten be haald uit negentien wedstrij den. Dat is een resultaat waarover we tevreden kun nen zijn. Nu zondag moeten we naar Burst. Die ploeg staat op de laatste plaats. Normaal gezien zou dat geen hinderpaal mogen zijn om ons puntenaantal aan te dikken. Verder ontmoeten we nog twee keer leider Wie- ze. De thuiswedstrijd tegen deze ploeg zullen we op paaszondag spelen. We zijn dan vrijwel de enige ploeg in de streek die een kompetitie wedstrijd speelt. We reke nen dan ook op een kasnum- mer. Dat is begrijpelijk». E.D.M. KIJK OP DERDE PROVINCIALE De overwinning van vorige week op Sint-Amandsberg van de Kallonaars was naar nu blijkt geen tijdelijke bevlieging, want zondag maakte Sportkring Sint-Kruis- Winkel netjes in met 3-0 met treffers van Totté en Rotthiers (2 maal). De andere Wase staartploeg Sportkring De Klinge vergeet het minder goed. Op Sint- Amandsberg werden ze immers droogjes weggespeeld en weggestuurd met een 5-1 nederlaag. In de Wase derby Red Star Haasdonk-Eendracht Bazel kwam de thuisploeg in de eerste helft zeer stevig voor de dag, maar werd gestuit door de heroptredende Bazelkeeper Troch. Toch was deze laatste één keer gepasseerd toen Luk Catthoir knap doorraakte en Daman een prima center op het hoofd kegelde. De gasten kwamen in de tweede helft fortuinlijk langszij wanneer bij een grof misverstand tussen Regi Van Acker en doelman Waterschoot de bal voor de voet van De Clercq caramboleerde. Resteren dan nog de twee leidersploegen Melsele en Vrasene die makkelijk de baasbleven over hun respektievelijke tegenstanders uit Muide en Assenede. Komende zondag een zeer aantrekkelijke derby tussen SK Kallo en Svelta Melsele of de staart die de kop wel eens zou kunnen verontrusten. Vrasene moet dan wel thuis de baas blijven over White Star Sint-Amandsberg. Eendracht Bazel blijft in de derby's met een verplaatsing naar Sombeke en een Sportkring De Klinge de moeilijke zoniet onmogelijke opdracht iets te puren uit hun bezoek bij Sint-Kruis. Manil FC Mere Berlare Mere heeft in zijn strijd te gen de degradatie een verlies geboekt. Door de ruime zege tegen Berlare komt men in slechte papieren te zitten en is het nu al zeker dat de Merena- ren zullen moeten strijden tot het bittere einde om zich in derde provinciale te handha ven. In de eerste penode ak teerde Mere nochtans goed en kwam zelf onverdiend op ach terstand. Men kon niet verhin deren dat André Lion scoorde en meteen de ruststand vast legde. Dit was echter nog geen ramp want Mere had 45 minuten goed gespeeld. Berlare greep de thuisploeg echter onmiddellijk naar de keel. In de eerste minuut scoorde alweer André Lion op aangeven van Paul De Kegi Meteen was Mere uitgetei Men probeerde nog wel afren terug te komen maar nielvoc mocht baten. André Lio strij slaagde in zijn jacht op eeluci hattrick. Opnieuw was hedat Paul De Kegel die als foem sch optrad. Dit geschiedde alkista maal in de 70ste minuut. Mekaar sleepte zich naar het eind de Het werd voor hen een zwai be; afstraffing. De bezoekers ka den echter terugblikken een sterke partij waarin voe balles werd gegeven inzak we balvaardigheid, snelheid va uitvoering en afwerking. André Lion was vooral verband met het laatste aspéjrel het ideale voorbeeld. Mere n tro alleszins uit een ander vaalj fer moeten tappen in zijn volger ke< de thuiswedstrijd, wil men h hoofd boven water houden. Schellebelle Baasrode FC Baasrode heeft onver wacht een zege behaald op Schellebelle. Weinigen in Baasrode hadden dat ver wacht. Nochtans geeft men in Schellebelle grif toe dat de bezoekers beter waren. Ook de bezoekende overwinning wordt als verdiend be stempeld. Baasrode klom al na tien minuten op voorsprong langs Eddy Van Keer. Hij wist een terugspeelbal te onder scheppen. Diezelfde Van Keer zou later een tweede doelpunt op zijn naam schrijven. Hij rondde die aktie fatsoenlijk af toen hij alleen voor de doel man verscheen én nadien de bal over het hoofd van de keeper lobde. Baasrode had meteen een uitstekende uit gangspositie veroverd en kon rustig voetballen. Toch kwam de thuisploeg net voor rust aan een doelpunt dat Patrick Ver- hoyen tot stand had gebracht. In het begin van de tweede helft poogde de thuisploeg de zaken recht te zetten. De Baasroodse defensie bleef echter het hoofd koel houden. Naarmate de partij verliep kwamen de bezoekers meer in de wedstrijd. Dat resulteerde in een derde doelpunt dat tot stand kwam uit een vrijschop die door Theo De Decker was omgezet geworden. In Baasrode was men tevre- den met de winst. Een morele m&ZL opkikker in het vooruitzicht van de wedstnjd tegen TK Meldert. Een gemakkelijke opdracht A f"*** v- wordt het voor de scheeps- SK Herdersem-Bamhriiggê: 0-0. Een matte inspiratieloze match die bouwers zeKer n.g» jn MokJSu toeschouwers nauwelijks kon boeien. Herdersem was vooraan onmondig, heeft men nog enige ambitie. ontbreken van De Wolf. (per) Als men in Baasrode verliest mag men het laatste greintje hoop op de titel voorgoed laten varen. E.D.M. de opgeko mede door TK Meldert W. Moorsel treffer werd genet door Maes. Meteen waren de zaken be- Guy De Tandt Lokerse body-builders op ereplaatsen tijdens nationaal kampioenschap 2 slist. Met een 2-0 bij de rust 0 kon de zege de thuisploeg nog moeilijk ontglippen. Ook tij- TK Meldert heeft zich niet fel dens de tweede helft bleef de moeten inspannen om zijn bu- thuisploeg vlot akteren De bal ren uit Moorsel puntenloos te cirkuleerde prima maar tijdens laten terugkeren. Moorsel ak- j-,et besluiten lukte het minder, teerde nochtans lang niet Moorsel trachtte nog wel om slecht maar het kende de terug te komen maar leed tegenslag om een Meldert te vaa|< balverlies. Het kon nooit treffen dat verbluffend akteer- g^ht gevaarlijk worden. De de. Na 10 minuten werd er SCore wijzigde niet meer. Mel- reeds gescoord. De Nijs nam dert behaalde meteen een deze treffer voor zijn rekening, mooie thuiszege en kan ter- Na deze vroege voorsprong ggbt na afloop zeggen dat men bleef Meldert de baas en ver- tegen het wilskrachtige Moor- het*haSuur'neta^elokale de van heuSpêSesetoen"" SK Hertersem-Rac. Bambrugge: 0-0. Verdediger Van den Bossche Bambruggekan bal in hoekschop verwerken alvorens een opzittende Herdersemaanvaller kan besluiten (per) Ernest Rousseau (5') en Georges Cornells (6') tijdens het body-building kampioenschap. In het Waalse stadje Orey hadden de Belgische kam pioenschappen body-buil ding plaats voor de reeks beginnelingen. De Lokerse body-buildersclub werd er vertegenwoordigd met vier atleten, onder wie twee af komstig van Lokeren zelf Ernest Rousseau en Georges Cornelis. De andere twee zijn afkomstig uit Eeklo en maken tweemaal per week de trip naar Lokeren. Eeklonaar Marcel De Som- veile kwam uit bij de junio res en viel net buiten de prijzen. Reden hiervoor: hij had zijn dieet verwaarloosd en dat kostte hem wel wat puntjes. Hij werd uiteindelijk elfde op dertig. Voor iemand die nog maar een jaar aan de slag is, bepaald geen kwaad resultaat. Ronny Vermeulen, eveneens uit Eeklo, werd in zijn reeks tiende. De twee Lokerse body-buil ders kwamen uit bij de zwaargewichten. Beide atle ten hadden hun dieet tot in de puntjes gevolgd, zodat hun spierenbundels zo wei nig mogelijk door een vet laag waren bedekt. Maar de Waalse jury toonde zich par- Nieuwerkerken Ede Nieuwerkerken is erin ge slaagd om de lange zegereeks van Ede te doorbreken. Ede startte in deze wedstrijd zeer voorzichtig. Men hield zeer lang stand maar tijdens de laatste twintig minuten werden de bezoekers totaal onder de voet gelopen, Nieuwerkerken eigende zich tijdens de eerste helft de hoofdrol toe. De bal rolde prima en men schoof die tevens vlot door. Voetballen was voor Nieuwerkerken geen last maar de afwerking was niet nauwkeurig genoeg om de score te openen. Een voortref felijke bezoekende doelman zorgde ervoor dat rusten werd geblazen bij een brilscore. Ede hoefde niet te zeuren. Het duurde zo voort tijdens het eerste kwartier van de tweed helft. Een taai Ede begaf maar Nieuwerkerken drukt zijn bezoekers zo tegen muur dat doelpunten zek< ve moesten volgen. In de 70sl minuut was het eindelijk g« beurd. De Bosschere opend verdiend de score. Voor Ed(« de kans kreeg om zich van doelpunt te herstellen, maakt Ti De Petter er reeds 2-0 van. D wedstrijd was meteen beslii maar de eindstand stond no niet op het bord. De Saedela dikte de score aan in de 85sl minuut. Meteen stond de eir* score op het bord die het l< gisch resultaat was na ee wedstrijd waarin Ede niet hoe te blozen omwille van het nJ to me verlies tegen het beregotf de Nieuwerkerken. Guy De Tanb bi tijdig en verdeelde de eerste vier plaatsen onder de plaat selijke vedetten. Dat was aanleiding tot een storm van protesten bij het publiek, on der wie zich ook een vijftigtal supporters uit Lokeren en omgeving bevonden. Uiteindelijk kreeg Erna Rousseau een vijfde plaat jn toegewezen en zijn kluq maat Georges Cornelis digde zesde. g i.

De Voorpost | 1982 | | pagina 28