lugge beslissing Kostbaar puntenverlies voor WZK Groep uitmuntend St-Gillis Waas - Zottegem: 4-2 Ruime zege voor Dendermondse B.C. Sukses voor Mauège Veldemao "™Zele0kaDi Aalst. W.A.O.D. - LIEFHEBBERS cabrita zele Okapi Aalst. „pENEN TE S|NT-NIKLAAS jïï/AS*! BASKET DENDERMONDE - B.B.C. DENDERMONDE: 56-66 MATCH VAN DE WEEK ACO De ploeg van Hemaco. (foto piet hermans) i naco-Dendermonde. Rudy Van Leemput, de beste valler in de eerste helft, is Verstappen en de Hemaco- dediging te vlug af (bvw) Collegeploeg trachtte in Dendermonds derby met kombinatieverdediging de oekers op afstand te hou- Die taktiek rendeerde De geviseerde Jan jssens met Pat Van Lem- aen als waakhond omzeil- 'Y emakkelijk die bijkomende nifl lerpaal. Maar de thuis- szone klopte niet en Rudy i Leemput kreeg vrij spel oc er de korf, dat hij omzette e ten 9 op 14 shot en 2 op 2 ,m' rorpen, uit driepunters, fo i de 7* minuut keek Hema- op een 6-17 achterstand. ,0|en de Dendermondse zo- erdediging toonden de d( saan val Iers te weinig pre- Jdjheid en Verstappen kon lengte niet in korven om- x ^n, met een 1 op 8. Kollek- kwamen de thuisspelers in 6 en 4 op 4 vrijworpen, knaag de aan de achterstand en van 32-50 aan de 7' minuut ging het naar 39-52 aan de 10* minuut. Een veel agressiever spelend Hemaco bleef aan de 17* minuut bij 53-62 hangen. Het in die periode de bezoe kers overtroefd. De jeugd kon dan zijn betere fysiek gebrui ken. Coach Cleemput verving Mare Vermeulen, met een 1 op 10 in de tweede helft minder precies, door Cornelis, die met een 3 op 5 opnieuw rust bracht in de bezoekende ploeg. De bezoekers waren tevreden met de overwinning, gezien de handicap bij het spelerspoten- tieel. Hemaco werkte in de tweede helft met een 11 op 27 duidelijk beter af. In het geheel zit wel talent maar er is een duidelijk gebrek aan routine en standvastigheid, zodat de sta geperiode in tweede provin ciaal zeker vruchtbaar moet zijn. Coach Versmessen kijkt nu reeds naar de toekomst. De inbreng van de jonge Klaas Keppens, die het voortreffelijk deed, was er het beste bewijs van. Punten: Hemaco: 20 op 61 shot en 16 op 22 vrijworpen. Verstappen 2-8, Pat. Vereist 8-5, Dirk Ver eist 0-0, Luc Van Lembergen 2-12, Pat Van Lembergen 4-1, De Decker 0-0, De Deyn 6-6, Keppens 0-2. Dendermonde: 32 op 76 shot en 2 op 2 vrijw. Staelens 2-2, Piron 2-0, Van Leemput 20-4, Vermeulen 6-2, Cornelis 0-6, Goossens 10-12, Van Praet 0- SMAKELIJK De lieve oude dame glim lachte tegen het kleine meisje, dat alleen voor de banketbakkerswinkel moest zorgen. Heb je nooit geen zin om één van die roomtaart- jes te nemen, kindje? Het meisje keek beledi gend. Natuurlijk niet, dat zou stelen zijn. Ik lik er alleen 1* NAT. AFD. WATERPOLO ZSB 7 - WZK 6 Zondag moest Wase Zwemkring In het Wezenbergbad tegen Scaldis Berchem in het water. Voor de Waaslanders zat er puntenwinst in, gezien de uitslag van de heenwed strijd, en zeker na de afstraffing van de thuisploeg In een tornooi. Sedertlen kende Wase echter heel wat pech en aan de reeks tegenslagen schijnt geen einde te komen. Nu kon ook Rudy Van Mieghem niet aantreden wegens kwetsuur en die was de laatste weken in goede doen. Luk Van Landeghem werd wei gerekupereerd, maar het wekenlange trainingsgemis wreekte zich In het grote speelveld. Overi gens diende de thuisploeg sterkeeper De Vries te vervan gen, wat een voordeel voor Wase moest zijn. de eerste helft maar tot een 9 op 34. Alleen Jean-Marie De Deyn met een 3 op 5, was een uitzondering op de slechte af werking. De bezoekers kon den ook op Vermeulen als lin kervleugel rekenen en zelfs Staelens en Piron scoorden vanop afstand zodat aan de rust de derby reeds beslist was met een 22-40 tussen stand In de tweede helft begon Goossens met een 3 op 3 en aan de 4* minuut werd het 24- 48. Na een 0 op 7 start kwam Hemaco dan toch beter aan zijn trekken bij de afwerking. Coach Vfirsmessen trachtte door voortdurende spelerswis selingen naar beterschap te zoeken. De Deyn - Verstappen begonnen te scoren en Luc Van Lembergen met een 4 op De wedstrijd ging voorzichtig van start met iets meer initia tief van de thuisploeg. Dat kostte Walter Daelman een uitsluiting en Wase het eerste doelpunt. Het spelbeeld kwam echter al vlug in evenwicht, en Franky Lyssens werd in de viermeterzone gepakt. Jan Foubert plaatste de bal binnen bereik van de doelman en uit de tegenaanval kon Scaldis de voorsprong verdubbelen. Gui- do Maes keek nog tegen straf tijd aan, maar gelukkig werkte de thuisploeg onbesuisd af. Wase speelde echter niet slecht, en na een mooie aan val bracht Walter Daelman zijn ploeg weer in de wedstrijd, De thuisploeg kreeg een pe nalty mee maar die werd op de staander gemikt. Dat Scaldis het te overhaast wilde doen, blijkt ook wel uit een groot aantal aanvallende fouten. De gasten konden die echter on voldoende uitbuiten om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen. Wase ging nochtans gaandeweg beter spelen; Walter Daelman kon in numerieke meerderheid een tweede keer skoren en met een Luk Van Landeghem in de strafhoek kon Jan Foubert ge past uitbreken en skoren. Luk liet bij een volgende Wase tegenaanval de kans om ver der afstand te nemen onbenut. Scaldis sloeg keihard terug en kwam weer langszij: 3-3 half- wedstrijd. De derde periode was pas be zig toen Luk Van Landeghem weer op het strafbankje ging en meteen was Scaldis weer aan de winst. Jan Foubert schoot nog wel keihard in van uit een scherpe hoek maar liet twee open kansen liggen. Een numerieke meerderheid voor Wase verliep zonder doelpunt, maar even later was het toch opnieuw Jan die Wase met een enig mooi schot voor sprong bezorgde. Hoewel WZK duidelijk de beste fysiek toonde en Scaldis zijn beste speler na drie fouten diende te vervangen, kon de kloof niet gemaakt worden. De thuis ploeg kwam zelfs weer langs zij maar kon een uitsluiting van Franky Lyssens toch niet be nutten. Reeds onmiddellijk bij aanvang van de vierde set kwam de thuisploeg opnieuw op voorsprong, en Wase be gon steeds zenuwachtiger te akteren. Alle krachten die ge bruikt werden om snelle aan vallen op te zetten, bleken nut teloos toen het op afwerken aankwam. De wedstrijd bleef er wel spannend bij, zeker toen Wim Rombaut weer voor een gelijke stand zorgde. Voor de rest maakte Wase er niet veel van voor doel en twee periodes van numeriek voor deel bleven onbenut door overhaasting. Scaldis daaren tegen hield wel zijn hoofd bij en skoorde tenslotte de win ning-goal: 7-6. De tweede ploeg dreigde een afstraffing te krijgen, maar her pakte zich tijdig en verweerde zich flink. WZK-trainer André Joos, lid van Berchem, bleek de kwaadste klant voor de Wa se afweer. Bij de Waaslanders waren overigens Filip Schel- faut en Mark Eggermont de meest opgemerkte figuren, hoewel de jongeren voor de meeste doelpunten zorgden. Het werd tenslotte een ver diende 10-10 uitslag. OOK DIT NOG: De Wase meisjesploeg hield zichzelf in koers voor de titel door in het Eeklo met 3-5 te gaan winnen. De WZK-dames namen na een aarzelende start duidelijk de bovenhand. In alle geledingen bleven de gasten rustig de baas en kon den geleidelijk een riante 1-5 voorsprong opbouwen. Eeklo leek in de laatste penode toch nog te komen opzetten, maar verder dan twee doelpunten kwam het niet. (dm) Hemaco-Dendermonde. Thuisaanvaller Dirk Vereist (7) kan boven de hand van verdediger Van Leemput shotten maar niet skoren. (bvw) WIELRENNEN 74-82. Peter Moens van Cabrita lukt een jumpshot van op afstand, (bvw) Een jeugdkonfrontatie tussen twee klubs die ernstige in spanningen leveren om het jeugdbasketbal te propageren. De twee ploegen waren ge- handikapt maar de thuisploeg voelde dit het ergst aan. Bart Van Doorsselaere, die bij de eerste ploeg debuteerde en er een zware voetverstuiking aan over hield, liet zijn afwezigheid onder de nngen gevoelen. Broer Chris knapte de vervan gingsopdracht nog goed op. Goetmaeckers, De Brauwer en Thiré beschikten nog niet over hun fysische mogelijk heden. Cabrita nam de beste start en langs Blancquaert en De Brau wer had het aan de 5° minuut een 16-8 voorsprong verwor ven. Okapi replikeerde onmid dellijk langs Scheliinck en Van den Driessche, die de zwakke plek in de Cabrita-defensie vonden en aan de 11* minuut in de beste positie stonden met 22è26. Van Doorsselaere, Temse - Erpe Mere: 89-70 aarzelende thuisploeg na 5-6 een eerste kloof omdat De Groep de eer die het vuur aan de Mere met gerepu- spelers als Boriau-De kon wel terugkeren tot maar D'Hooge zorgde dat zijn jonge ploeg- in het goede spoor lie- Het werd 28-18 op het dat de Temse-coach fout kreeg. De jonge kon Mere bij de rust te- tot 34-28 maar Temse aangesla- door de foutenlast. De helft startte opzienba- want de jongeren De met 5 op 7 voor Temse met 4 op 4 voor Mere voor spanning. Het 46-44 en wanneer de scheidsrechter weer- viseerde en hem van tijd met naar de bank blies gaf nog om de Sportief Ben. Mere kon het eerst op irsprong komen: 48-50 ar de jonge Temse ploeg anizeerde zich meer dan rtreffelijk. Het sloeg terug 60-55 langs Vael en de De Brauwer en Thiré, maakten er 32-26 van en spelmaker Goetmaecker kon bij de rust de thuisploeg voorop houden 42-40. In de tweede helft was de thuisploeg het gevaarlijkst vanop de vleugels: De Brau wer - Blancquaert en hiertegen stonden de Aalstenaars mach teloos met 60-49 aan de 10* minuut. Comand - Van Impe - De Neve trachtten het tij te doen keren. Ze kwamen nog eens tot 69-67 maar verloren toen kapitein Cornand met een kniekwetsuur. Cabrita kon de press opvangen en rustig naar het einde spelen. Punten: Cabrita: Blancquaert 8-10, De Brauwer 22-12, Van Doorsse laere 4-4, Thiré 4-4, Goet maeckers 4-5. Okapi: Van den Driessche 8- 10, Verhoeven 4-0, Scheliinck 8-1, Cornand 6-8, De Neve 4- 6, Van Impe 10-6. BENO pressing van Mere bracht he lemaal geen aarde aan de dijk. De wederoptredende Van Bruyssel toonde dat hij ook nog wat in petto had en via 73- 62 werd Mere van het terrein gespeeld. Hoe De Graef-Bo- riau zich ook weerden een ont ketend Temse liep verder van zijn tegenstanders weg. De hardspelende De Punt moest nog met fouten naar de bank en een technische fout voor Boriau waren de ingrediënten van de slotminuten. Een over- verdiende zege van Sportief Temse dat zijn plaats in twee de provinciaal meer dan waar dig is. Punten: Temse: D'Hooge 8-2, Gorrebeeck 2-5, De Groep 14- 21Vael 4-8, Van Damme 2-6, Van Bruyssel 2-13, Van Brit som 2-0. Mere: Boriau 6-2, Vinck 8-16, De Graef 8-11Callebaut J. 2- 4. De Punt 2-2, Lievens L. 2-4, Lievens M. 0-3. Scoutingscijfers van de thuis ploeg leren ons dat globaal werd afgewerkt tegen 43% op 27 op 86. In de Don Boscowljk en de Breedstraat start op zondag 7 Depuysseleire, Joris Carton, Willy Cappaert en Yvan van maart de eerste van de 18 wielerkoersen die het sportkomi- Vlaanderen hebben een lange reeks wedstrijden gepland tee WAOD van Sint-Niklaas op haar programma heeft staan, van begin maart tot einde augustus. Gewoontegetrouw Voorzitter Fons Verbraecken en zijn getrouwen Pierre beginnen de aktlviteiten In Sint-Niklaas zelf. Kalender 7.3 Don Boscowijk - Breed straat; 14.3 Vijfstraten; 28.3 Hertjen; 12.4 Driekoningen; 17.4 Temse - Cauwerburg; 18 4 Belsele; 25.4 Belsele; 16.5 Ankerstraat; de 6* Wase Lentepalm; 23.5 Tereken; 5.7 Markt, 1.8 Ankerstraat Wereld kampioenschap Vrije Ama teurs; 14.8 Hertjen; 1* rit WAOD-pijl; 15.8 Nieuwkerken 2* rit, 16.8 Zonneken 3* rit, 21.8 Bekelstraat 4* rit, 22.8 Truweelstraat 5' rit; 29.8 Pas straat. Voor de Watermolendreef wordt nog uitgekeken naar een passende datum. Renners Opnieuw zullen vele Wase renners aan de start verschij nen: Freddy Oelbrandt en Ju- lien De Mol (Belsele), Omer De Block en Luc Vercauteren (Temse), Roger Beelaert en Patrick Bolssens (Kieldrecht), Eddy Seghers en Luc Aude- naert (Beveren) en de oude bekenden Freddy Luyckx, Jean Blommaert en Guido Haentjes. Bij de cyclotoeristen zijn 33 Waaslanders ingeschreven zodat die dikwijls zullen strij den om onder mekaar uit te maken wie de beste wordt. Behalve de wedstrijden te Bel sele is er voor de liefhebbers- koers telkens een voorspel Klubkampioenschap Gilals. Beroepsrenner Baeyens werd klubkampioen in de formatie van de Denderstreek, (per) voor cyclotoeristen of katego- h® C. BADMINTON Technische inlichtingen De Grote Prijzen Zakenkan toor Willy Van Goethem star ten om 14 uur met een wieler koers voor kategorie C (wieler toeristen) over 40 km of 12 ronden met inschrijving, ver trek en prijsdeling in café Oud Geel in de Breedstraat. Om 15.30 u. vertrekt de wieler koers voor de liefhebberskate- gorie over 80 km of 24 ronden. Inschrijven, vertrekken en prij zen afhalen in het café Don Bosco, Gladiolenstraat. Aan komst aan café Kabul in de Lamstraat. MINIVOETBAL Cabrita Zele-Laarne: 74-82. Deprez van Cabrita lukt hier (wega) een mooie inlegger, (bvw) Onder een zeer ruime publieke belangstelling (wat was dat lang geleden) werd deze topper een waar sukses. Raoul De Rouck, laatste verdediger, moet al dadelijk tot tweemaal toe zeer attent reageren. Terwijl Mare Nijs Karei De Mol in het straatje stuurt en voor 1 -0 zorgt. Maar tegen het einde van deze 13 eerste minuten krijgt Verleye een kadeautje van de verdediging en 1-1. De tweede herneming start met een schot van Mare Nijs dat door de Zottegemse laatste verdediger in de voeten van Eddy Franckaert wordt gewerkt en die zorgt voor 2- 1Een paar minuten later kan dezelfde speler een terugspeelbal onderscheppen en voor 3-1 zorgen, terwijl daarna een 1-2 tussen Eddy Franckaert en Karei De Mol nipt naast gaat, en een sliding in de backlijn slechts een rechtstreekse vrijschop voor gevolg heeft. Mark Nijs trapt deze nipt over. Over de derde periode valt niets anders te melden dan een gemiste strafcorner en een schot van Walter Vlyminck dat in het zijnet belandt. Klebert Maes knalt in de eerste minuut van de slothememingen nipt naast, maar in dezelfde minuut brengt Cruz de stand op 3-2. Tot de 11' blijft de spanning heersen (en claimt Zottegem zelfs een strafcorner maar krijgt die niet). Tot Sint-Gillis via een strafcorner de stand naar 4-2 tilt via Mark Nijs. Dendermondse B.C., sedert dit seizoen gepromoveerd naar 1 PBO. boekte in de Sporthoeve te Baasrode een ruime zege tegen B.C. Bazel. De bezoekers, samen met Dendermondse B.C. dit seizoen gepromoveerd, werden gewoon overspeeld door de sterkere individualiteiten bij de thuisploeg. Het werden droge 7-1 cijfers en de Dendermondse B.C. hoopt dat dit opvallend positief resultaat in de laatste wedstrijd van het seizoen een stimulans betekent voor de toekomst. Uitslagen 1 EH D. Van Der Streeck - A. De Roeck 15-11 18-14 2 EH W. Delwart - De Ryck 15- 4 15-12 1 ED L. Cool - F. De Boeck 0-11 11- 7 6-11 1 DH Segers/Delcart - De Roeck/De Bock 15- 8 18-13 2-0 1-0 1 DD Cool/V.D. Abeele - De Bock/De Robayes 12-15 18-13 15- 5 2-1 1-0 1 DG Cool/V.D. Streeck - M. F. De Bock 15- 3 15- 2 2-0 1-0 2 DD Egelie/Segers - Panis/Van Robayes 15-11 15-12 2-0 1-0 15-3 7-1 EVA 2-0 1-0 2-0 1-0 1-2 0-1 Ofschoon er weinig kandidaten waren komen opda gen voor de jumping van Erondegem, toch waren de beste springpaarden er aanwezig. Het werd dus een harde strijd met de eerste plaats als inzet. De springpaarden van de heer Veldemin uit Leb- beke deden het meer dan uitstekend. Bereden door de amazones Marianne De Groote en Marleen De Schutter werden drie eerste plaatsen en vele ere plaatsen in de wacht gesleept. Van een sukses gesproken. 10/1534/VS De Voorpost - 5.3.1982 - 31

De Voorpost | 1982 | | pagina 31