Degelijk Ajax Lebbeke Ebel maakt het Avanti moeilijk Wat er aan de hand was Welgekomen S.K. Grembergen verliest! Incidenten Ruime overwinningen ™akka "-'al -d Tijdens de laatste minuut Handbalkalender 32 - 5.3.1982 - De Voorpost HANDBAL H.C- Herstal - Avanti Lebbeke: 21-22 Na de katastrofale nederlaag een week geleden tegen Me- chelen heeft Avanti tamelijk bevredigend gespeeld te Her stal. Kollektief lag er beslist opnieuw lijn in het spel al dient gezegd dat sporadisch toch paniek in de Avantirangen ont stond en daar zorgde vooral een weer hard en juist werpen de Ebel voor. De ex-Avanti speler scoorde 16 doelpunten waarvan weliswaar 8 op penalty en hield de thuis ploeg in zijn eentje in de wed strijd. Na een aarzelend begin (1-1) wees het scorebord na 9' 3-4 en dan kende Avanti een voortreffelijke 10'. De thuis ploeg werd in deze periode totaal overspeeld en na 20' leidde Avanti met 5-10. Vrij onverwacht viel Lebbeke toen stil en bij een 8-10 stand ver scheen E. De Smedt op het terrein om te trachten opnieuw lijn in het spel te brengen. De Avantitrainer trad inder daad op vraag van de spelers wederop. Lebbeke kon de tweede helft aanvangen met een 9-11 voorsprong. Langs A. Maes voortreffelijke wed strijd en Cornelis, werd het onmiddellijk na de rust 9-13 maar die duivelse Ebel bracht de thuisploeg steeds terug (13-14 na 39'). Met De Smedt opnieuw op het terrein, zorg den A. Maes, Verhofstadt en de wederoptredende De Vlie ger voor een nieuwe 5 doel- puntenkloof na 43' (13-18) en van dan af bleef Lebbeke een drietal doelpunten voorsprong behouden tot 3' voor het ein de. Herstal had ondertussen getracht het Avanti spel te ont regelen door mandekking te spelen op De Smedt en De Vlieger. Via 16-20 zorgde Ebel voor 18-20 8' voor het einde maar langs Schaers en De Vlieger stond de Avanti zege vast na 55' (18-22). Tijdens de allerlaatste minuten opteerde Herstal nog wel voor een pres sing maar ondanks Lebbeke dan 3 open doelkansen niet benutte kwam de Avanti zege Dameshandbal 1* Nationale nooit echt in gevaar De vlieger 3, A. Maes 3, Avanti Lebbeke: Nincovic en schaers 3, De Batselier, Ver- Mertens, H. Maes, De Ridder moesen 5, De Smedt. 2, Verhofstadt 4, Cornelis 2, gyA Een week geleden na de katastrofale nederlaag van Avanti Lebbeke tegen Mechelen, vroegen wij ons af «Wat is er aan de hand». Dit werd ook onze titel van het wedstrijdverslag waarin Avanti-voorzitter Moonen aan het woord was. Ondertussen mogen wij in de verleden tijd spreken want nadat wij een gesprek hadden met Eddy De Vlieger, blijkt dat het misver stand bij Avanti opgelost is. De Vlieger speelde te Herstal en werd door trainer De Smedt gedurende 60' op het terrein gehouden. De Vlieger vertelde ons het volgende: «Op dinsdag 16-2 (eerste training na de W.K.) heb ik met Eddy De Smedt, trainer van Avanti, een onder houd gehad. Van een konfllkt tussen mij en Eddy, als Avantl-trainer, is nooit sprake geweest, immers, ik heb hem misschien als eerste gaan gelukwensen met de resultaten die hij met de nationale ploeg heeft behaald en het was tof om gans de W.K. een keer mee te maken, wat echter niet wegneemt dat ik op de laatste dag als een ontgoocheld sportman naar huis ben teruggekeerd. Na zes jaar lang lid te zijn geweest van de nationale ploeg en na twee jaar voorbereiding had Ik een andere sportieve kompensatie verwacht. Daardoor wou Ik mij voor een kleine periode dlstanci- ëren uit het handbal en vond ik van mezelf dat ik niet de juiste mentale ingesteldheid zou bezitten om de moeilijke wedstrijd tegen Mechelen te spelen. Wij hebben de zaak uitgepraat met echter wel de bemer king erbij dat ik In de eerste plaats Avanti en mezelf straf en niet de nationale ploeg. Diezelfde avond had ik zowel met Koen Verhofstadt, vice-kapitein, als met E. Moonen, klubvoorzitter, hetzelfde gesprek. Allebei verstonden ze de situatie waarin ik mij bevond en bracht ik ze op de hoogte van mijn voornemen. Een voornemen, dat niet werd goedgekeurd, maar toch met een zeker begrip werd aanvaard. Dat de sfeer verpest is bij Avanti vond ik nogal een krasse uitspraak. Als kapitein van het A-team mag ik gerust zeggen dat eventuele problemen meestal dl- rekt worden uitgepraat en dat de motivatie voor de wedstrijd tegen Mechelen ontbrak, daar kan ik alleen toch niet voor verantwoordelijk gesteld worden». Tot daar Eddy De Vlieger die hoopt dat alle misver standen nu opgelost zijn en er een einde komt aan de polemiek die de ploeg alleen schade kan berokkenen. EVA Ajax Lebbeke - Beyne 20-28 Tegen leider Beyne zonder zijn zeker nog enkele wedstrij- rood, al dient gezegd dat hij twijfel volgend seizoen op- den waarin dit Ajax de brood- hier beslist geen schuld trof, nieuw in 1e Nationale nodige puntjes kan verza- en meteen ziet de toekomst er speelde Ajax een degelijke melen. voor Eendracht vrij somber uit. partij handbal. De Walen Ajax Lebbeke: De Bruyn, D. De wedstrijd te Kapek kende met de «zilveren» Verbert en Huyck 3, Hendrickx 3. De Bus- weinig boeiende momenten Chapeaux en de uitstekende schere 1, M. Huycke 8, Ver- Reeds na 2'had de thuisploeg maar erg arrogante Pool Tyl- meiren, Vincke 1, De Doncker een 2-0 voorsprong en on- ko, bleken uiteraard te sterk 2, Van Medegael 1, Van Geel danks D Bayens en W, Van voor de jonge Ajaxlieden maar 1Quidé. Der Borght konden gelijkstel- echt overspeeld werden de Reserven: Ajax Lebbeke- 'en (2-2) zou Kapek tot 6-2 Lebbekenaars nooit. Het wed- Beyne: 10-11 voorsprong nemen na het eer- strijdbegin deed nochtans het Ajax Lebbeke met K. Vincke in ste kwartier. Langs R. Bayens ergste vermoeden voor de het doel, kon een 5-6 rust- en Van Der Borght trachte thuisploeg. Ondanks keeper stand ombuigen in een 10-7 Eendracht aan te klampen De Bruyn erg goed werk lever- voorsprong vooraleer zij tij- maar met een 10-5 ruststand de, kon Beyne na een kwartier dens de laatste minuten de kon Eendracht zich nog weinig tot 1-5 voorsprong nemen zege zagen ontglippen.* begoochelingen maken. Na de Ajax raakte niet door de be- Scoorden: M. De Decker 1, D. rust werd het wedstrijdbeeld zoekende verdediging en als Vermeiren 2, Beeckman 3, dam bitsiger en bij een 14-7 er zich dan toch eens een Holbrecht 3, Vincke 1stand na 45' werd Van Der kansje voordeed kon een on- Borght dan definitief uitge- der zijn normaal spelende Kapek 19 sloten. Hendrickx niet afronden. Ajax E.V. Aalst 10 énkele minuten 'ater ontstond speelde weliswaar goed mee 7c er een geharrewar tussen en- maar het ook fysisch sterke ?°?J? ™™aph\ hee" E'V kele spelers, R. Bayens wou Beyne behield tot de 20e mi- £aisA hp, 2fï, 9. d0 gemoederen bedaren maar nuut 5 doelpunten voorsprong. Kanok nnfn remn werd mel ee" ,ode kaart be' Langs De Busschere en Hen- *??ak, °p ÉÏ,a 9hF p dacht waardoor Aalst in nume- drickx naderde Ajax tot 5-8 Eendracht andere rleke minderheid alle kans op maar 6'voor de rust wees het di?wel dTnSd^fkS? rfn een even,uele 'eru9kMr zag scorebord opnieuw 5-10 aan. ?'a tald0r gaan' D"e °Peenvo1' Ondanks De Busschere even lu v™ 9ende lref,e,s van W' Bomon later een penalty miste kon 5? 2? p?? 1? ÏLÜÏI konden de P'1 eigenlijk niet A|ax langs een plots zeer goed verzachten, werpende M. Huyck naderen °PL htdacnfL Scoorden: D. Bayens 2. Van tot 8-11 en jammer genoeg JX'LnïtóSrt?èrerSS Der Borght 4, R. Bayens 1W. voor de thuisploeg werd het zich bi) Aalst toch vragen Bomon 3. öeen 911 maar w?l 8-12 tmsn gaan stallen- Enkele m'"uta" geen 9-11 maar wel 8 l2 toen |ater kreeg 00k R Bayens Waasmunster-Stekene: 2-0. Een gepast ingrijpen van Stekense doelman, (md) open doelkans resulteerde in balverlies waardoor enkele se conden voor het rustsignaal Tylko kon scoren. Ook in de tweede helft bleef Ajax goed «meespelen» maar het vele balverlies en de sterke Waalse verdediging beletten toch een eventuele terugkeer. Via 10- 18 na 40' werd het 15-23 10' voor het einde en ondanks M. Huyck en R. De Doncker tij- EVA en de daarmee gepaard gaan- de nieuwe daling in de alge- H.B.C. Dendermonde Tongeren 15 mene rangschikking, was men w.. UV..W Dendermonde, zonder de ge- 'e Buggenhout niet helemaal dens de slotminuten nog enke- kwetste L Batselier en met ontevreden over de geleverde Ie mooie doelpunten lukten zowel Van Cauwenberghe als prestatie. Verdedigend bleek werd het uiteindelijk 20-28. De Swaef gehinderd door de thuisploeg in staat de ster- Het is nochtans duidelijk dat kwetsuren, heeft tegen hek- ke SasJa aanval degelijk op te Ajax nog niet veroordeeld is, kensluiter Tongeren twee pun- van9®n en het was enigszins Beyne was uiteraard een te ten aan het totaal toegevoegd jammer dat keeper Vermae- con H.o aan lianHI minulAn sterke tegenstander, maar er R.B. Dendermonde - Angleur 12-6 Tegen Angleur heeft R.B. dan totaal open. Angleur Dendermonde nog maar eens drong sterk aan onmiddellijk bewezen dat mits een tikkeltje na de rust maar dichter dan 5- geluk met het beschikbare 3 en 6-4 raakten zij toch niet. speierspotentieel zij dubbel en J. Heirman terug naar haar dik een plaats in 's lands hoog- beste konditie groeiend, zorg- ste reeks waard zijn. Zaterdag de dan voor 9-4 ook Hermans, toonden zij zich niet alleen Wynant en Coen bewezen het individueel de betere ploeg, doel te weten staan. Met iets ook kollektief brachten zij een meer dan 5' te spelen was Ros prestatie die «af» was. Beiaard zeker van de overwin- Dendermonde startte deze ning (11-5) en dank zij deze maal erg gemotiveerd en na 7' 12-6 zege is Dendermonde prijkte er reeds een 2-0 voor- goed op weg om zich te hand- sprong op het scorebord. Vlot- haven in 1 e Nationale. Scoor- te het tijdens dit eerste gedeel- den: Hermans 2, Heireman 5, te nog niet zo goed in aanval, Wynant 3, Coen 2. verdedigend beperkten zij hun tegenstanders tot amper één Avanti Femina 16 doelpuntje waardoor de rust Herstal 6 de vernieling gespeeld door een weer snedig spelend Avanti dat duidelijk door de moeilijkste periode heen is. Een opportune H. Bleyaert - 10 treffers - zorgde voor 4-0 vooraleer Herstal 2' voor de rust voor de eerste maal een attente goalie Van Langenho- ve kon verslagen Bij de rust wees het scorebord 5-2 aan. De tweede helfst werd totaal gedomineerd door een ge ïnspireerd spelend Avanti Femina. Cools zorgde onmiddellijk voor 6-2 en Lissens en Van Damme maakten er 11 -2 van vooraleer Herstal na 44' zijn derde treffer kon aantekenen. Lebbeke bleef overduidelijk de betere ploeg en naargelang de wedstrijd vorderde werd de score opgedreven. H. Blayert legde uiteindelijk het 16-6 eindresultaat vast. Lissens 1Cools mans. De Troetsel. 1* landelijke R.B. Dendermonde Haachtse 2* landelijke Sparta Aalst 16 Ap. Kortrijk 19 Er bleef nog iets meer dan een minuut te spelen en de ploe gen stonden na een totaal ge- lijkopgaande wedstrijd nog steeds gelijk (16-16). Sparta opteerde toen voor een pres sing maar hiervan maakten de West-Vlamingen gebruik om nog een onverwacht ruime 16- 19 overwinning te behalen. Sparta dat nog steeds en wellicht tot het einde van het seizoen van een kniekwet suur herstellende F. Bomon moet missen werd al vlug op 0-3 geplaatst door de snelle bezoekers. De thuisploeg re plikeerde echter gepast en via 2-4 na 10' werd het 5-5 na iets meer dan een kwartier spelen. Kortrijk raakte dan opnieuw 5- 6 voor maar langs J. Bomon bereikte Sp rta de rust met een 8-7 voorsprong. Na 10' in de tweede helft leek Mens Sparta op weg te zetten naar de overwinning (12-10) maar het vlot spelende Kortrijk raak te terug gelijk (14-14) 10' voor het einde. Gedurende de vol gende minuten bleven beide ploegen dan zij aan zij strijden maar bij een 16-16 score viel de Aalsterse gok verkeerd uit en meteen werd Kortrijk over winnaar na een opvallend goe de wedstrijd. Scoorden: Mens 5, J. Bomon 2, Robrecht 2, Corthals 3, Van Temsche 2, K. Bomon 2. Zandvliet 27 Temse 12 Leider Zandvliet bewees tegen Temse, zonder Van De Walle en A. Baeck, dat zij niet toeval lig als de grootste titelkandi daat worden getipt. Bij Temse legde men zich dan ook graag neer bij deze neder laag die misschien wel een beetje te afgetekend over komt. Na een gelijkopgaand wedstrijdbegin kon Zandvliet, vooral via hun snelle tegen aanvallen, een zestal doelpun ten voorsprong nemen bij de rust. Onmiddellijk na de rust kende Atilla dan zijn klassiek wordende zwakke periode maar daarna bleven de Tem- senaren meespelen tot het einde. At. Temse: M. Van Buyten, W Van Buyten, D. Buytaert, H Buytaert, M. Baeck, L. Boeyc- kens, Mets, Vercauteren, Bruyninckx, Noens. Brabo Denderbelle 16 Mechelse 22 Brabo Denderbelle, zonder de gekwetste Heyvaert. speelde een degelijke wedstrijd tegen het routinerijke Mechelse en mogelijk zat er meer in als de officiële scheidsrechters aan wezig waren geweest. Het is inderdaad zo dat na een gelijk- opgaande eerste helft de be zoekers de rust bereikten met een drietal doelpunten voor die in verband met een zich sen die een tiental minuten erg spannend aankondigende speelde in de plaats van Bon degradatiestrijd erg belangrijk ,inckx n'et in zijn normale zijn, doen verkeerde. Aanvallend De eerste helft vlotte het noch- kwam de thuisploeg ook wel tans niet zo best bij de thuis- aan z'in trekken en vooral J. Avanti Femina: Van Langen- Ploeg die het In deze periode ^5" Damme ondanks de hove, De Klippel 2, Callens, vooral van individuele inspan- opgemerkte prestatie van de Van Damme 2, H Bleyaert 10. ningen moest hebben. bezoekende doelman lukte - se- Via 0-1 werd het weliswaar 3-1 enkele mooie zaken Tijdens langs De Bock, Gyssels en de eerste helft werd het een Van Cauwenberghe maar na 9e'ijkopgaande wedstrijd met een kwartier stonden de ploe- Buggenhout meestal in de q gen opnieuw gelijk (5-5) De echtervolging. Nadat De thuisploeg werd weliswaar Meesschalck de score had nooit van de leiding verdron- Qeopend werd het via 2-2 wel Na een voortreffelijke eerste gen (7-5 en 8-6) maar Tonge- 2"4 maar na 18 stonden de helft die eindigde met een 5-5 ren bleef tot de rust aanklam- P'oegen opnieuw gelijk (5-5). score kon Dendermonde hel pen. Rust 10-8. een 6"7 ruststand kon de hoge tempo dat de bezoek- Onmiddellijk na de rust zorg- wedstrijd nog alle kanten uit sters er op na hielden, niel den De Bock en Gyssels we- Sasja 2 kwam wel het eerst meer volgen. Nadat Ros Bei- liswaar voor 12-8 maar na 43' aan (6*8) maar J Van aard nog een twaalftal minuten bleken de bezoekers opnieuw Damme ook verdiend voor kon aanklampen (8-8) steven- in de wedstrijd te zijn gekomen treffelijk zorgde ervoor dat de Haacht via 8-10 nog naar (13-12). Maar nu ging de thuis- de thuisploeg nooit op een een ruime 9-16 overwinning, ploeg echter collectief heel wat onoverkomelijke achterstand R.B. Dendermonde II: M. beter spelen en meteen werd werd geplaatst. Via 8-10 werd Doorns, De Decker 2, M Moo- Tongeren op een 15-12 ge- ^©1 derde kwartier afgesloten nen 1, A. De Witte 1, M. Her- plaatst. Dendermonde toonde rnet een 10-11 score maar kort mans 2, L. Hermans 2, De zich plots een klasse sterker daarna moest de degelijke Blieck 1en met veel vertrouwen in ei- 'huisverdediging toch even be- EVA gen mogelijkheden ging het 9©v©n zodat 10' voor het einde van 15-13 naar 18-13 9' voor Sasja leidde met 10-13. Tij- het einde. dens de laatste 10' trachte Meteen was de wedstrijd ge- Buggenhout nog aan de ach- speeld en Van De Velde en De ferstand te knagen maar het Nil legden de 21-15 eindcijfers geroutineerde Sasja liet de sprong. Brabo raakte daarna vast. overwinning niet meer ontglip- zelfs 5 doelpunten achter H.B.C. Dendermonde: Quis- P®n- Nog eenmaal naderde de maar toch slaagde zij erin tot quater en Mannaert, R. De J., tot 14"15 langs Van 12-13 te naderen na 40'. Bock 2, De Nil 2, Van Cauwen- Nuffel 2 voor het einde, maar De gelegenheidsscheidsrech- berghe 2, Van De Velde 7, uiteindelijk bleek 15-17 geen ters beiden Mechelaars Gyssels 4, Verleyen 2, De vertekend eindresultaat, gingen toen wel even in de Swaef, B. Wuest, Van Der Ve- Scoorden: J. Van Damme fout en aangezien het hemd ken 1Lenaertz 1 nog steeds nader is dan de u - n broek kon Mechelen hiervan H.B.C. Buggenhout 15 3. profiteren om de laatste weer- Sasja 2 17 stand van Uyttersprot en Co Ondanks de nieuwe nederlaag breken. Mechelse nam op- nieuw 5 doelpunten voor sprong en ondanks het dege lijk werk van de Brabo ploeg kon de nederlaag niet verme den worden. Brabo: Dirk Van Goethem, Verpoest, Uyttersprot, Bouteil- le, Verheyen, Van Goethem, De Bisschop, Van Den Ab- beel. Van Lembergen. Heren 1* Nationale Zat. 6/3 te 20.15 u.: Avanti Lebbeke - Olse Merksem 2* Nationale Zat. 6/3 te 20.45 u. E.V. Aalst - Ajax Lebbeke 1* Landelijke Zond. 7/3 te 19 uur Maasmechelen - Buggen hout 2* Landelijke Zond. 7/3 te 15.15 u. Jochewoa Aalst - Brabo Denderbelle Zond. 7/3 te 16.45 u. Stenor 2 - Lokeren Dames 1e Nationale Zat. 7/3 te 17.30 u. Visé - R.B. Dendermonde Zat. 7/3 te 17.30 u. Eupen - Avanti Femina 1* Landelijke Zond. 7/3 te 17.30 u. E.V. Aalst - Meiveren 2* Landelijke - eindronde Mechelen - Buggenhout Sasja Vopsa 2 - Olympia Aalst EVA M. De Proft 2, J. De Proft 2,J. De Maesschalck 2. Van Nuffel 3* landelijke Rosis Aalst 15 Antwerp 17 De wedstrijd Rosis Aalst - Ant werp werd ontsierd door een resem incidenten die 2' voor het einde een hoogtepunt ken den toen zowel spelers als toeschouwers in een gevecht gewikkeld raakten. De gelegenheidsscheidsrech- ters Linthout - Pycke legden toen wel de wedstrijd stil maar lieten na enkele minuten de «strijd» opnieuw hervatten en via 13-14 werd de wedstrijd afgeblazen met een 15-17 ne derlaag voor de thuisploeg Het was allemaal reeds veel vroeger begonnen. Het ont breken van de scheidsrechters werd weliswaar opgevangen door 2 officiële scheidsrech ters in de zaal aanwezig, maar reeds van bij het wedstrijdbe gin zag het er naar uit dat sommige spelers erg zenuw- Clubfeest Neptunus Aalst Zaterdag 20 maart heeft het clubfeest van Neptunu! Aalst plaats. In de namiddag wordt er een kinderfeesT ingericht met spel, tekenwedstrijd, film en eten in dl] St. Annazaal. 's Avonds worden de clubkampioener gehuldigd en worden bekers uitgereikt aan de verfl dienstelijke zwemmers en zwemsters. Miloi achtig waren. Hosis, zonde] Bomon, werd onmiddellijk! achterstand geplaatst voj omdat de Aalstenaars maal bijzonder slecht afv ten. Na ongeveer 20' de dan een eerste incidj een Antwerp speler een grove overtreding, definitief uitgesloten en beif in zijn woede de deur van fl kleedkamer stuk. De kwam eraan te pas en rr gingen de poppen definj aan 't dansen. Na een ruststand bleef Rosis op tervolgen aanbewezen hoewel keeper Mertens Rosis twee 7-m worpen stel raakten de Aalstenaars niefl gelijke hoogte ook omdat I afwerking bleef falen. Tw minuten voor het einde ko< het potje dan over. speelde met Mertens, Lutz.li/; Jaegher, Van Herrewe<_ Bayens, Corthals, Meert, Man, Lucq, Verhaeven, j Coen. S.K. Grembergen Groot-Bijgaarden Even zag het er dan toch naar uit dat G.S.K. een vuist kon 32 maken en vooral langs Segers 22 Gent 35 Lokeren 27 Lokeren speelde te Gent een streekse konkurrent Groot-Bij- rust kwam G.S.K. zelfs op S.K. Grembergen verliest zijn werd de achterstand opge- eerste punten tegen de recht- haald (10-10) en 9' voor de helft en gaarden en meteen beide voorsprong (11-10). Langs Se gers met drie opeenvolgen- O. Erpe-Smetlede: 1-0. Het talrijk opgekomen publiek zag een goed aanvallend Smetlede gestuit worden door een formidabele oranjekeeper die alles uit zijn kooi ranselde, (per) voortreffelijke i even dacht men bij de ploeg klubs samen aan de leiding, van trainer De Mol dat een Aangezien het praktisch uitge- de treffers bleef Grember- eerste zege «erin» zat. Nadat sloten is dat één van beiden gen steeds een doelpuntje Rombaut de score had nog ergens een steek laat val- voor maar 2' voor de rust zou- geopend verliep gans de eer- len staat het nu reeds vrijwel den de bezoekers opnieuw de ste helft totaal gelijkopgaand vast dat een testwedstrijd no- leiding veroveren. Rust: 14-15. Via 6-6 na 12' werd het 11-9 dig zal zijn om de titel toe te Onmiddellijk na de rust werd na 22' en bij de rust stonden kennen. Aan de hand van de het 14-17 maar Dauwe en de ploegen opnieuw gelijk uitslag zou men kunnen stel- Krogstrup konden aanpikken (rust 14-14). len dat de ploeg van coach De (16-17). De Deen, vanaf de Tijdens het tweede wedstrijd- Thaey te sterk uitvalt voor de eerste minuut met een lijf gedeelte kon Lokeren nog een G.S.K.-ers maar voor wie za- wacht bedacht, was echter erg tiental minuten gelijke tred terdagavond de wedstrijd bij- passief, kwam weinig in de houden (20-19) maar daarna woonde was het duidelijk dat wedstrijd en stelselmatig zag zou de fysisch sterkere thuis- S.K. Grembergen sterk onder men nu G S K. afbrokkelen, ploeg langzamerhand de bo- zijn mogelijkheden akteerde. Segers had duidelijk zijn beste venhand krijgen. Via 25-22 Vooral tijdens de tweede helft kruit verschoten en via 16-19 werd het derde kwartier afge- bleek G.S.K. enorm zwak en werd het 17-20 na 42'. De sloten met 27-22 cijfers en wij begrijpen echt niet goed daaropvolgende 11' werden ondanks Caudron toen de waarom trainer-speler De dan katastrofaal voor de thuis- schuttersrol van P Rombaut Braeckeleer toen niet ingreep, ploeg. De bezoekers scoorden overnam kon Gent zijn voor- Een zwalpend Grembergen sprong opdrijven. bleef op hetzelfde patroon ver- Met nog 8' te spelen wees het der krasselen zodat de bezoe- scorebord 31-26 aan vooral- kers werkelijk de overwinning eer Gent tijdens de slotminu- op een presenteerblaadje aan- ten nog een 35-27 zege zou geboden kregen, behalen. De wedstrijd begon al slecht Scoorden: Rombaut 12, Cau- voor de thuisploeg, een flate- dron 7, D'Hanis 2, Sonck 3, rende verdediging werd regel- Weyers 2. matig afgestraft en na 13' leid- EVA den de bezoekers met 5-9. in deze periode 9 maal zonder dat de zwalpende thuisploeg ook maar een poging deed om het wedstrijdgebeuren onder kontrole te krijgen. Met een 19-30 score 6' voor het einde was de wedstrijd natuurlijk ge speeld maar de pas op het terrein geroepen H. Van Haute bewees met 3 opeenvolgende treffers dat mits enig overleg Groot-Bijgaarden geen onge naakbare tegenstander is. Het taktisch bijwerken van de ploeg zal wellicht het grootste G.S.K. probleem worden. S.K. Grembergen: De Jonghe, A. Dauwe 1, Krogstrup 2, Heir man 2, De Swaef 1De Braec keleer 2, H. Van Haute 4, Se gers 7, Doorns 2, J. Van Hout 1. D.B. Zwijnaarde Avanti 3 Het jonge Avanti 3 heeft te Zwijnaarde tweemaal aan de leiding gestaan nml. de eerste minuut als Hertsens de score opende en een tweede maal wanneer P De Smedt er 20- 21 van maakte tijdens de laat ste minuut! De thuisploeg liep zelfs tot 5-2 uit bij het wed strijdbegin maar het taktisch sterke Avanti 3 sloeg zeker niet in paniek en via 9-7 en 12- 9 werd de rust bereikt met een 12-11 score. Nadat De Smedt had gelijkgemaakt nam de thuisploeg opnieuw een 15-12 voorsprong en via 17-13 trok coach De Vlieger alle taktische registers open waardoor Don Bosco toch wel in verwarring raakte. Avanti kwam gelijk (18- 18), Zwijnaarde maakte er 20- 18 van maar in een spannend slot zorgden Vlassenroot, 1 Langenhove en P. De Snl nog voor een hard bevoel! Lebbeekse zege. Avanti 3: Verheyden, senroot 2. De Feyter 5, |u Smedt 4, Van Langenho\ Van Lierop 2, Van Dam Hertsens 3. S.K. Grembergen 2 Haachtse 2 S.K. Grembergen 2 werd wat de hele wedstrijd op terstand geplaatst door d knap spelende bezoekers een kwartier leidde Haac met 4-7 en bij de rust wee£ scorebord zelfs 9-15 aan tweede helft wijzigde het beeld dan volledig want was het de thuisploeg dit meest aan bod kwam. Er stelselmatig aan de ac stand geknaagd en voor» dens het laatste kwartier G.S.K. sterk aandringen. 15-21 werd het 19-22 10' het einde maat de schade de eerste speelhelft totaal stellen zat er niet meer in. 5.K. Grembergen 2: Imp Heirman 5, Mertens 4, Da 6. J. Van Hout 3, H. Van H 5, De Ridder, Vereecken Van Haute 2.

De Voorpost | 1982 | | pagina 32