Jubileummedaille voor BWB-afgevaardigde Rik De Boeck Konm uper Sabine: twee titels en distriktsrecord V-; Eddy Vervloet nationale titel badminton DaV;: 5 -^WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊIÊÊÊtÊÊÊÊKÊM SfEREM MKONIXg*5'] ZWEMMEN ettiid Kampioenschappen van de Vlaamse Zwemliga zijn voorbij. De Vlaamse elite is ermaal naar voor getreden met opvallende prestaties: voor Franky De Groote, een nationaal record in de 100m rug (0.59.5), voor Pascale Verbauwen, die genaam verrastte in de 100m vrije slag 0.59, beste prestatie van de wedstrijd, en in de rug voor Filip Hens die nationaal kampioen Hendrik Van Steenberghe klopte in de vlinder (2.11.5) Opvallende was wel dat niet minder dan 58 deelnemers de strenge 1 niet haalde. trictsrecord naar 2.24.9 brengen. In de 200m rug moest ze echter op verras sende wijze zwichten voor Pascale Verbauwen, die een fraaie 2.22.3 klokte. Haar zus Annick die aan trad in de 100m vlinder zwom 1.14.6, waarmee ze slechts één sec. bleef boven haar beste tijd in een 25 meter bad. Mooi resultaat gezien de moeilijke om standigheden waarin ze vaak moet trainen. De overige Dendermondse zwemmers presteerden om en bij hun beste tijden: Cris Sarens 200m vlinder in 2.31.1; 200m wissel in 2.33.6; Michel Beeckman 200m vrije slag in 2.10.3 en 400m vrije slag in 4.32.0. JSilver voor Permentier en Goossens Aalst* was na Dendermon- de de klub die met de meeste medailles naar huis kom terugkeren: tweemaal zilver. Marianne Permentier le verde in de 100m school slag een bijzonder fraaie wedstrijd en tikte aan na 1120.5 2/10 achter Ann Drieghe van Meetjesland. Zij behaalde hiermee een zilveren medaille. In de :t Sabine Pauwels is de euwe generatie in de remsport aangetreden. wordt één van de figu- n die in de eerstkomende ren de blikvanger wordt n de perslui. Zoals in de dgische Kampioenschap- :n deze zomer, verrastte andermaal het zwem- erspubliek met enkele ooie staaltjes van haar innen. eeds in de 100m vrije slag ende ze zich aan met een taie 1.00.1 in de vrije slag achter Pascale Verbauwen, wat haar een prestatie schildje opleverde. In de 100m rug zou ze iets spe ciaals doen: zij zwom 1.06.5, waarmee ze het dis trictsrecord van Carine Verbauwen neerhaalde, kampioen werd van de Vlaamse Zwemliga en een tweede prestatieschildje behaalde. Ook in de 200m wissel zou ze zich zo maar 3.5 seconden beter tonen dan de Olympische Christel Fechner en haar eigen dis- 200m schoolslag moest ze aantreden in de B-reeks en daar ligt beslist de oorzaak dat ze over deze afstand slechts 4e werd met 2.57.3. Twee sec. beter dan haar rekord in een 50-meter bad. Jurgen Goossens die zaterdag in een minder goede konditie aan de start kwam en een minderwaar dige prestatie leverde in de 200m vlinder, zou zich zon dag volledig herpakken in de 100m vlinder en 2' wor den met 1.00.6 achter Ste ven Coenen (1.00.2) Ook Murielle Permentier klas seerde zich op ereplaatsen. Zij werd 4' in de 200m wissel met 2.34.2 en 5C in de 100m dolfijn met 1.10.9. Tot slot zou Neptunus Aalst nog een 5C plaats be kleden in de aflossing 4xl00m vrije slag: Muriel le Permentier 1.04.4, Anja De Schrijver 1.08.8; Ma rianne Permentier 1.06.7 en Els De Troyer 1.08.2. Ereplaatsen voor St.Niklaas en Temse Selis Noel Van de Wase Zwemkring zou 2x een ereplaats zwemmen in de lOOm rug (5e met 1.06.6) en in de 200m rug (5e in 2.26.6) Ook voor Katrijn Beek een 4e plaats in de 100m schoolslag (1.22.4) en 5C in de 200m schoolslag 2.59.5. Karine Briessinck zou in de 100m rug een 4e plaats zwemmen voor Temse Scheldezwemmers en Alain Meirte tikte aan na 2.34.3 Door het sportkomitee van de Lokerse wijk Heiende werd een sportavond georganizeerd in De Zaal. Een grote delegatie van Lokerse SV was aanwezig, (md) WIELRENNEN Zondag was het groots feest ter gelegenheid van de jaarlijkse vergadering van de Kon. Belgische Wielrijdersbond. Dit ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan. Meerdere verdienstelijke leden werden in de bondszetel te Brussel dan ook gehuldigd voor bewezen diensten aan de in ons land zo populaire wielersport. Een rasechte Kleinbrabantse sportman in merg en been mocht ook op het podium komen en de gouden jubileummedaille in ontvangst nemen voor 25 jaar onafgebroken «délégué» op de wielerwedstrijden in de streek. Het was onze goede vriend Rik De Boeck uit Bomem, die van 1956 tot vorig jaar (en nog) op alle wielerkoersen in het Klein- Brabantse en het Vaartland aanwezig was. WIELRENNEN De Voorpost - 5.3.1982 - 33 mpioenschappen Vlaamse Zwemliga Temse heeft het in deze terugronde heel wat moei lijker om de overwinningen aan elkaar te knopen dan voor nieuwjaar. Tegen het deroe gerangschikte Slei- Voor OKaBee een reden om de 62-jarige een bezoek te brengen in zijn door groen om geven riante woning aan de Reigerslaan (1) te Bomem. Onze gelukwensen voor zijn verdiende beloning, met de gouden jubileummedaille de den de man zichtbaar genoe gen. Minder ingewijden weten misschien niet dat «délégué» zijn zonder vergoeding ge beurt, noch voor de onkosten of verplaatsing. Maar Rik heeft nu eenmaal de wieler- mikrobe in het bloed. Afkom stig uit Wintam (Hingene) tracht Rikske als 14-jarige reeds de provinciale kam pioenstitel mee naar huis te nemen. De Wintamnaar was later - in wereldoorlog II en nadien - en nadien een gekend beroepsrenner. Eenmaal ge huwd werd hij «délégué» (on afgebroken van 1956 tot 1981). Na jaren uitbater te zijn ge weest van een druk bezochte herberg te Ruisbroek, met o.m. het lokaal van de S.C. Jan Adriaensens en een kaatsklub in de H.B.K. Bareel (gewest Dendermonde) ver huisde het gezin De Boeck- Van Ordeghem naar Bornem om daar nog meer bekendheid te verwerven in het (inmiddels opgedoekte). Hemelhof. Rik De Boeck had voor 10 jaren reeds de gouden medail le gekregen voor 15 jaar dienst als koersafgevaardigde. Maar zondag was het dan toch de «grote» dag voor de sportman. Toevallig viel de viering samen met het 100- jarig bestaan van de K B Wielrijdersbond. Meerdere gouden jubileummedailles werden uitgereikt door bonds voorzitter Van Mossevelde. Ook voor streekgenoot Rik zou dit een gedenkwaardige dag worden De gevierde wees er ons op dat vóór hem de vriend Robert Van der Plas uit Oppuurs reeds met goud werd vereerd voor 25 jaar dienstbetoon en dat Robert steeds in de bres staat. Het Kleinbrabantse mag trouwens terecht fier zijn over de groep BWB-afgevaardigden van de Plas, De Boeck, Ward Rochtus. Jef Heremans, Jos Maes, Glorieux en waarbij ook Jos Vergauwen (uit Bornem) niet mag vergeten worden. Voor de reeds jarenlange toewijding ten bate van de zo populaire wielersport zijn we dan ook de tolk van het ganse gewest om hem daarvoor te danken en geluk te wensen. Jul IVENS mor Janssens en beginneling Van Hese waren de besten van hun klub te Sint-Gillis. iSUÖN!Nc( tonclub Piepel. Men oogst niet alleen suk- sessen in plaatselijke of re gionale wedstrijden maar ook op nationaal vlak is men het volledig aan het waarmaken. In een vorige uitgave heb ben we al de nationale titel gemeld van Vervloet. Na de vader heeft nu ook de zoon Eddy een nationale titel kunnen binnenhalen. In Moeskroen vonden de nationale kampioenschap pen plaats. De Willebroek- se klub behaalde er zo'n sprekende resultaten dat niemand nog kan twijfelen aan de waarde en het ni veau van het badminton in de vaartgemeente. In de C-reeks won Eddy Vervloet het heren enkel na een spannende en zeker vermoeiende reeks wed strijden. De kracht, de snelheid en de techniek haalden het zodat Eddy glansrijk winnaar werd. Sukses voor Willebroekse club Het gaat zeer vlot bij de V de beroepsrenners was het Franky De Gendt en bij de liefhebbers Coppens die Willebroekse badmin- •dbkampioen werden van WC Vooruit uit Sint-Gillis-Waas. (dw) Sint-Gillis-Waas werd het team van WC Vooruit voorgesteld, (dw) In het heren dubbel zat er nog winst in. Eddy Ver vloet speelde hier samen met D. Van Damme, van Sint-Gillis-Dendermonde, ook een sterke speler die zich niet van de wijs laat brengen door alle kam- pioenschapsdrukte Er was nog een derde opge merkte prestatie van de WBCP. Daarvoor zorgde John Van den Bulcke. Hij zit in de B-reeks. Dat is een moeilijk en eigenaardig ge val omdat enkele A-spelers daarin aantraden. In deze moeilijke omstandigheden bereikte John de halve fi nales. Voor deze prestatie was cr ook veel vreugde en terechte waardering in de WBCP-kringen. De Willebroekse sportlief hebbers kijken nu zeker belangstellend uit naar het WBCP-tornooi in de Schalk waar men die eigen kampioenen eens goed in aktie zal kunnen zien. Reds Sleidinge - Mini Temse: 4-2 Fors De Wolf wint Cagllari-Sassari H«t nieuwe wielerseizoen is voor Breendonkenaar Fons De Wolf schitterend begonnen. Vorige woensdag won hij in Italië de semi-klassieker Cagliari-Sassari. De Italiaanse tifosi hadden alle hoop gesteld op de neo- prof Bincoletto, de aanstoker van de beslissende ontsnap ping, maar het was uiteindelijk Fons die glansrijk won (voor de klasserijke Italiaan). De eerstvolgende Belg, Rik Van Linden, werd vijfentwin tigste dinge werden evenmin punten geoogst zodat het peloton dicht op de hielen van Temse komt en Temse zelf een kloof moeten laten met leider Arsenal Zele. Temse nam een voorzichti ge start en rekende vooral op zijn verdediging om Sleidinge van een doelpunt te houden. Gelegenheids doelman Albert Brijs ak- teerde biezonder goed en Temse lukte in zijn opzet, ten minste in de eerste pe riode. In de tweede periode drong de thuisploeg door de mazen van het verdedi- gingsnet en opende de sko- re tevens de ruststand. Na de kampwisseling zag het er weinig rooskleurig uit voor Temse. Op corner werd het 2-0 en amper twee minuten later maakte Jo- han Van Hecke er 3-0 van. Maar Temse maakte een vuist. Van Hoeylandt mil derde (3-1) en even later maakte dezelfde speler in samenspel met Dany Meersman er 3-2 van. Het missen van een straf- corner gaf wellicht een be slissende wending aan het wedstrijdvervolg. In de laatste periode kon Sleidin ge op tegenaanval een vier de treffer aantekenen en trok zich dan in verdedi ging terug. Temse kreeg wel een overwicht meer geen doelpunten. Vrijdagavond in de sport hal Tilroda ontvangt Temse Maldegem dat wordt even min een lachertje voor de Temsenaars, die het duide lijk over een andere boeg «moeten gooien willen ze hun tweede plaats in de rangschikking behouden.

De Voorpost | 1982 | | pagina 33