Podiumplaatsen voor Goddaert, Van Verre en De Keyzer in veldloopkampioenschap te Waregem Stanneke Feyaerts en Jan Blancquaert bijzonder sterk in B.M.B. wedstrijden De Vogel en Willems naar Rome Marie-Jeanne De Ridder wint in Maldegem Peter Dhanis op het voorplan Oefenveldloop van A.V. Lokeren op de wijk Oudenbos Üpël Van der Steen uit Lebbeke: euwe motor en titel op het oog VELDLOPEN De Voorpost - 5.3.1982 - 35 Bart Dekeyzer uit Hamme eindigde bij de juniores op een mooie tweede plaats, (hdv) Willy Goddaert van Vlier- Iele Sportief werd Belgisch tampioen in de korte cross ioor pistiers over 4.000 m. dv) Ër werd Waregem opnieuw het trefpunt voor de he veldloopkampioenschappen. Vlierzele kon reeds bij de aflossingstrofee van de propagandakommis- ran de V.A.L. Deze jonge knapen eindigden verdient 2de iet ongenaakbare A.V. Toekomst. Eendracht Aalst gde in deze aflossing op een 7de plaats. In de chillende kategorieën was de spanning te snijden en wÉtreekatleten hoopten eveneens op mooie resultaten, üujvolgens zijn eigen mogelijkheden. Om het de lezer icf! akkelljk te maken zullen wij reeks per reeks het kam- kinschap bekijken dat ons toch veel positiefs heeft bracht met de gedachte dat de Voorpoststreek toch gespeend blijft van talent. Dirk Van Verre uit Buggen- hout, aangesloten bij AC Lebbeke, behaalde bij de scholieren, geboren in 1966 een puike tweede plaats, (hdv) (Volharding) 23ste en Luc Dhooge (AVL) 26ste. Meganck net ernaast Na deze wedstrijd werd het ernstig voor de kadetten 1968. Het werd bij deze jongeren een Oostvlaamse zege met Gentenaar Stepman, maar één van onze streekjongens miste net het podium, Bart Me ganck (Aalst) Liefst 155 atleten wisten deze wedstrijd te beëindigen wat ook de goede 12de plaats van Danny Dierickx onderschrijft. De Lebbekenaar wist noch tans voor Hammenaar De Graeve te eindigen (15de), ter wijl VSer Gillis zich 21e klas seerde. In de reeks geboren 1967 hadden onze jongens minder praat. Rudy Van de beekse knaap in de laatste meters ter plaatse liet. Noch tans heeft Dirk Van Verre de lijn van het provinciaal kam pioenschap in eigen gemeente doorgetrokken en bewijst dat het voor twee weken geen ééndagsvlieg betrof. De 2de plaats op het Belgisch kam pioenschap bewijst dat. Op de 6e plaats zagen wij Geert Ras- schaert over de eindmeet lo pen, terwijl Wim De Keyzer zich als 14de wist aan te mel den. De Schutter eindigde 23e en Zeienaar Guy Veldeman 27e. In de reeks scholieren 1965 bleek Geert De Moor nog maar eens de sterkste streek- veldloper te zijn. Voor de jonge Aalstenaar zat er eveneens iets meer in dit kampioenschap, maar kon het toegeven dat de eerste jaars junior zeker talent bezit om het ver te schoppen. Er waren ve le favorieten voor deze juniors- titel waaronder Wijns, Henrot, Van de Lanotte, Van Wabeke, Severijns en nog een vijftal anderen. Onder die vijf kwam de naam De Keyzer. Niet rechtstreeks voor de titel maar eventueel voor een podium plaats. Voor Bart werd het een zeer verdienstelijke 2de plaats. De rustige De Keyzer maakte het weerom eens waar zoals vorig jaar te Hechtel, een podiumplaats. Dit jaar minder opvallend maar toch regelma tig is Peter De Feyter geweest. De jonge Lebbekenaar geeft de studies voorrang en nie mand zal hem dat kwalijk ne men. Peter wist een mooie laert winnaar in korte njn doorgetrokken. Ook wat de zege betreft voor onze streek, en wii vorig jaar in Hech- Niemand minder dan Willy n «n proefje van een korte Goddaert van Vlierzele won h'»p voor juniors-seniors deze wedstrijd en volgt Lebbe- rs dan werd dit jaar de l~™' r"' op. Ook Geert Pas liet zich seren. langs zijn beste zijde zien met Vervolgens eindigde Dirk De een knappe 4de plaats, terwijl Maesschalck (Lokeren) als Willem Van der Eelst (VS) en 13de en zijn ploegmaker De Alex Vervaet (Lokeren) zich Smijter Carlos 17de, Johan De kenaar Cris Van Thiënen dus als 8e en 9e wisten te klas- Schrijver (EA) 19de, Wilssens as oger De Vogel en Francois Willems zagen hun !n hitterende prestatie in het nationaal veldloopkam- ZJ oenschap te Waregem bekroond met een selektie 302 ior het wereldkampioenschap te Rome. Welis- aar konden zij nooit winnaar Leon Schots bedrei- :n, maar De Vogel wist toch lang stand te houden i kon zelfs een eerste aanval van de ongenaakbare ;hots afslaan. Een tweede keer moest hij echter de Dl lossen. Frangois Willems liep zijn eigen wed- rijd en eindigde op een voor hem schitterende 8e zi aats, net voor marathonkampioen De Blander die ale en bij dc out-siders van het kampioenschap ikende. oor Roger en Frangois is deze selektie natuurlijk :n beloning voor hun geleverde inspanningen jdens het winterseizoen. Zij hopen ook in Rome :n goede plaats uit de brand te kunnen slepen. Bij juniores werd Bart De Keyzer van Hamme in de :lektie opgenomen. Ook Bart heeït een goed ersfcizoen achter de rug, zodat zijn tweede plaats te raregem zeker geen toeval kan worden genoemd. Weliswaar had Bart in de verste verte niet durven :nken aan deze ereplaats, maar naarmate de edstrijd vorderde, groeide bij hem ook het zelf- irtrouwen. Ook hij zal in Rome zich tot het iterste inspannen om een goede plaats te bemach- De prachtige prestatie van De Ridder tijdens het voorbije kampioenschap te Waregem kreeg een vervolg in de da mesveldloop vorige week te Maldegem. Marie Jeanne wist in de Meet jeslandgemeente Anne-Marie Van Nuffel vooraf te gaan. Het streeksukses werd nog vervol ledigd met Karin Van de Moor tel op de 3de plaats en Ginette Van Bossche als 4de. Op de 7de plaats eindigde de derde Aalsterse atlete verneirstrae- te. Bij de juniors ook felle tegenstand voor onze meisjes met Veronique Collaerd als winnares maar een knappe 3de plaats voor Karin Van Hecke. Ander atletieknieuws komt van het indoorfront met Vick Pau wels die in het hoogspringen terug de 2 m. overwipte. Pol- stokker Rottiers van VS wipte over 4,50 m. in het polstok- springen. (cris) Borre werd de eerste streekat- leet op een knappe 8ste plaats. Zijn ploegmaat Van Hereweghe eindigde als 18de terwijl de 3de Vlierzeleboy Reynaert werd als 22ste. Een mindere prestatie van Gino Van Geyt die slechts 25e ein digde. U ziet een slechte dag is voor elkeen mogelijk. Van Verre trekt lijn door Bij de scholieren 1966 kon Lebbeke juichen. Dirk Van Verre geloofde zijn eigen ogen niet om een titel te kunnen behalen en ging in de laatste rechte lijn aan kop lopen pal in de wind. Het werd een mooie uitgangspositie voor Antwer- pman Govaerts die de Leb- niet in daden omzetten. Het zelfde kan gezegd worden van Zeienaar Geert Wiels die 18e eindigde terwijl VS-atmeet Van Herreweghe 21e eindigde en Bart Masscho 25e werd, Van Durpe (EA) 29e en daar mee is alles gezegd over de eerste dertig. De Keyzer rustig Bij de juniores was het uitkij ken hoe Bart De Keyzer het zou vanafbrengen. Was hij Oostvlaams kampioen voor Benny Van Wabeke, dan klonk het uit de hoek van Aalter toch onzekerheid over de Hamse atleet. Maar eens de wedstrijd voorbij moesten deze mensen ook 9de plaats te verwerven terwijl Wery Willaert zich eveneens langs zijn beste zijde liet zien met een 15e plaats en Bruyn- landt eindigde als 25ste. Onder de 50 besten van dit kampioenschap kwamen nog volgende streekresultaten uit de bus: De Rijck Chris (26e), Benny Smekens (35e), Van der Linden (36e), Van Vree- ckom (43e), De Doncker (49e) en Verheggen (50e). Moedige Roger De Vogel Kwamen dan de seniors aan de beurt met een 300 vertrek kers. Was Van de Abeele de eerste aanstoker, hij zou on der impuls van Roger De Vo gel worden ingelopen. Een De Vogel die ondanks de SDiitiae gebeurtenis van het overlijden van zijn vader toch verkoos te starten. Het werd erg geapprecieerd door de Belgische top on danks dat het voor de meesten een konkurrent meer was. De Vogel was de man van de eerste helft en dan kwam Het recital Schots, maar andere streekseniors hielpen ook wedstrijd maken voor de plaat sen die recht zouden geven om een eventuele selektie voor het wereldkampioen schap te Rome. Cois Willems, waarvan men dacht dat hij er terug de brui aan zou geven kwam sterk uit de hoek en kon zijn kampioen schap afsluiten met een eer volle 9de plaats. Ook eerste jaars senior Wim Willaert kon zich onder de eerste 25 hou den. De jonge Hammenaar wilde dit jaar leergeld betalen om volgend jaar zeker dichter te eindigen. Nu werd het een 21e plaats terwijl Aalstenaar Pierre Callebaut toch weerom als 25e finishte en zeker tevre den was met die knappe uit slag. Ook Lokeraar Raf Ver vaet kwam toch nog knap uit de 12,5 km. met een 33e plaats terwijl Lelon als 38e eindigde. Laureys zakte wat weg in de laatste ronde en kwam als 44e uit de strijd met vlak achter zich het VS duo Muylaert-De Maesschalck. Verder eindigden Van Gooien (70ste), Dirk Vervaet (71e), Mertens (78e), De Coster (82e), Boodts f85e) Van de Abeele (91e en Luc faminau (102). Een 250 atleten werden in de uitslag opgenomen, wat wil zeggen dat dezen niet ge dubbeld waren door de uiterst snelle wedstrijd van Schots en waarin Roger De Vogel 4e eindigde, maar hij verdiende beslist beter. Trouwens in Ro me wil Roger bewijzen bij de wereldtop te behoren. Bij de interklubrangschikkingen wa ren Vlierzele de beste streekklub bij de jongeren ter wijl Lebbeke dit was bij de seniors, (chris) MOTORCROSS bndag 7 maart te 14 uur richt A.V. Lokeren in samenwer- selijng met de Ledecrossers een oefenveldloop in op de wijk }f i ludenbos. ma 'öze wedstrijd is voorbehouden voor de leden van A.V. eni okeren en de niet-aangeslotenen Er zijn verschillende ent Beksen voorzien zowel voor de jongsten dan voor de caliiudsten. Zowel meisjes als jongens zijn van harte welkom Ze n elke deelnemer die de aankomst overschrijdt krijgt een aturaprijs. Deze wedstrijden werden gepland onder de luwende kracht van de Ledecrossers, Wilfried Van der loeven, lid van A.V. Lokeren. 14 uur start men met de benjamins die 200 m lopen. Öe pupillen lopen 350 m voor heren en 300 m voor 9 ames; 600 m voor de miniemen jongens en de meisjes >pen in die reeks 400 m. De kadetten doen 1000 m. en Ze 00 m. respektievelijk voor heren en dames terwijl de "^fcholieren 2.500 m. en 1.000 m. voor de boeg krijgen en e juniors-seniors-veteranen lopen tesamen de wëdstrijd iver 6.500 m. en 2.500 m. voor dames. Tenslotte de niet- iangeslotenen krijgen een wedstrijd over 3.500 m. en .500 m. De wedstrijden grijpen plaats in de onmiddellijke n imgeving van de kerk van Oudenbos (Lokeren).- (chris) In de BMB-cross te Lustin waar de internationalen 250cc reeds voor de titelpunten stre den heeft de pas gepromo veerde Jan Blancquaert voor een mooi resultaat gezorgd. Telkens vooraan gestart in beide reeksen moest Jan de meest geroutineerde piloten laten passeren maar legde nog beslag op een zesde plaats in de eindstand. In de BMB-cross te Koersel behaal de Constant Feyaerts bij de nationalen 125cc een achtste plaats in de eindstand en be wees daarmee dat zijn promo- vering van de juniores naar de nationalen verantwoord was. In de MCB-cross te Roeselare behaalden de Buggenhoutse piloten Eddy Van Geert en Julien Slachmuylders goede resultaten. Van Geert behaal de in de reeksen van de junio res 250cc telkens een tweede plaats achter Dirk Ghijsels en Slachmuylders behaalde een reekszege en een 2* plaats. In de BLB-cross te Beervelde won Luc Goffin met een betere totaaltijd van Verbraeken bij de nieuwelingen 125cc waar Vlassenroot beslag legde op de vijfde plaats. Bij de juniores wonnen Peter Dhanis en Van Cutsem de reeksen. Bij de 500cc-rijders werd Perreman eindwinnaar en behaalden de Meerdonkenaars Guy Franckaert een derde en Dirk Vereecken een vijfde plaats. Bij de 250cc was de eindzege voor de talentrijke Peter Dha nis die de eerste reeks won en een tweede plaats behaalde in de tweede reeks. Bij de zij spannen behaalde het duo Van Langehove-Verboven een vierde plaats. Bij de inters leg de Marc Van der Meersche in de eerste reeks beslag op de vijfde plaats maar in de twee de reeks verging het minder goed en werd hij pas als ne gentiende afgevlagd. In de eindstand werd Raoul Water schoot tweede en Marc Van der Meersche derde bij de in ters B. Motorcross kalender De BMB-ers zijn aan de slag te Dessel, omloop van de Witte Berg. Wedstrijden voor junio res 125cc, 250cc, en 500cc, nationalen 125 en 500cc en inters 500cc. Eerste start te 12.30 uur. Kampioenschaps- proeven voor juniores 250cc en internationalen 500cc. (mt) ameling van supporters in café 't Zolderken te teke. Daar werd aan de tweeëntwintigjarige mo- osser Noël Van Der Steen een nieuwe motor overhan- «Een pracht van een machien» zegden de suppor- Zy hopen dat hun piloot er successen mag mee halen 'entueel een nationale titel mee winnen. Zowat zes jaar geleden zet- hij over naar de juniors bij te Noël zijn eerste schreden de B.V.M. Toen hij amper in de motorsport. Dat was achttien was, had hij al een op een 250cc. in het lief- tiental palmen in de wacht hebbersverbond V.A.C. In gesleept. De overstap naar datzelfde jaar nog stapte de nationale reeks werd Vorig weekend reed Constant Feyaerts uit Buggenhout zijn wedstrijd te Koersel. Voor de eerste maal kwam hij aan de start bij de nationalen 125 cc waar hij zich kon aanpassen. In de eerste reeks was hij direkt in de eerste groep van start kunnen gaan maar een hapering bij het schakelen plaatste hem wat naar de ach tergrond zodat hij aan een achtervolging moest beginnen die hij uitstekend klaar speelde. Toch maakte hij nog een slip pertje maar dit belette hem niet om bij de finish een twaalf de plaats op zijn naafti te schrijven. De tweede reeks werd goed ingezet met een prachtige start waar Stan zijn plaats hardnekkig kon verdedi gen en een zevende plaats kon bemachtigen. De eindstand bracht hem voor deze eerste wedstrijd bij de nationalen toch al een achtste plaats op. Nu zondag gaat hij van start te Dessel. Jan Blanqcuaert betwistte de eerste proef voor het Belgisch Kampioenschap Inters 250 cc op de Waalse omloop te Lus tin. Een omloop waar modder en stenen niet moeten gezocht worden. In de eerste reeks nam hij de leiding van de 45 piloten en kon hoewei beliem- merd door een verkoudheid, toch lang de derde plaats handhaven. Tegen het einde van de driekwartuur durende wedstrijd verloor hij door een slippertje nog enkele plaatsen en werd bij de finish als zesde genoteerd. De tweede serie ging Jan als vierde de eerste boxht in, plaats die hij terug lang kon behouden maar op het einde verzwakte hij en bij het raken van een paaltje ver loor hij twee plaatsen. De eind stand bracht hem een vijfde plaats op en dus ook een vijfde plaats in de stand van het kampioenschap. Jan gaat al vast het trainingsschema aan passen aan de 45 minuten- wedstrijd welke voor de kam pioenschappen moet gereden worden. Dirk Vlassenroot vijfde plaats in B.L.B. wedstrijd te Beervelde Dirk Vlassenroot uit Hofstade bekomt hiermee wel zijn beste uitslag van het seizoen. Dit jaar gaf hij bij de eerste wed strijden al de indruk heel wat bijgeleerd te hebben waarvoor hij vorig weekend dan ook be loond werd. Met een achtste plaats na de start der eerste reeks had Dirk alvast de nodi ge aanmoediging en kon op de zeer zware omloop te Beervel de nog naar de zesde plaats komen bij de eindmeet. Ook de tweede serie ging hij als zevende de eerste bocht in om zeer sterk zijn plaats te verdedigen en ook nog naar de vijfde stelling op te klimmen en in de eindstand ook deze plaats kon bemachtigen. Wellicht kan hij dit weekend te Stekene op eenzelfde zware zandomloop deze prestatie overdoen en misschien nog verbeteren. Deze 125-cc nieuwelingen reeks werd volledig beheerst door Luc Goffin en Luc Ver braeken. Beide piloten konden een reeks op hun naam schrij ven zodat voor de eindzege de tijd in aanmerking kwam welke in het voordeel kwam van Luc Goffin. Bij de jun. 250 cc be haalde Guy Franckaert een derde plaats in de eindstand. De eerste reeks reed hij gerui me tijd als eerste 250 cc-er om daarna door enkele valpartijen naar de zevende plaats venwe zen te worden. De tweede reeks werd hij derde waardoor hij dan zijn plaats op het po dium behaalde. Franky Apers uit Hamme verspeelde ook door enkele haperingen een zekere derde plaats in de eind stand. De eerste reeks bezette hij bijna de ganse wedstrijd de derde plaats maar verloor door een slippertje een zestal plaat sen, De andere reeks kwam hij slechts als 24e uit de eerste bocht om op de zware omloop naar een dertiende plaats of als darde 250cc-piloot de eind meet over te razen. De totaal stand leverde hem een zesde plaats op. De 500-cc reeks werd bijna volledig beheerst door het trio Dhanis-Van Cut sem - De Coster. Peter Dhanis behaalde de eindzege met een reekszege en een tweede plaats terwijl Gino Van Cutsem de eerste reeks derde werd en de ande re reeks op zijn naam schreef. Ronny De Coster welke in beide reeksen van zowat de vijftiende plaats moest terug komen, wist zich toch op een tweede en vierde plaats te klasseren zodat hij de derde plaats op het podium innam. Wellicht zit achter dit trio een kampioen verscholen. Hammenaar Dirk Vermeir, na een lange periode van rust, nu terug aan de start bij de natio nalen 125 cc, behaalde de eerste reeks een zestiende plaats. De tweede reeks waar hij met een tiende plaats de eerste ronde inging mocht niet lukken wat na enkele ronden werd hij door mechanische moeilijkheden uit de wedstrijd gehaald. Bij de internationalen werd de eerste reeks door André Co- rens op gang getrokken met Luc Dhaemers in zijn wiel. Na half wedstrijd kwam Dirk Tan- ghe echter opzetten beide pi loten voorafgegaan. De twee de serie was het terug Corens die als eerste uit de startblok ken kwam en liet zich nu door niemand verrassend al kwam Willy Van Baelen toch sterk opzetten. De eindoverwinning ging uiter aard naar Corens voor van Baelen en Dirk Tanghe. Zondag 7 maart B.L.B. wed strijd te Stekene Dit weekend word te Stekene de wedstrijd ingericht door M.C. Samen Sterk Staelens - Vervaet - Castor. Deze club telt inmiddels vijf piloten die zeer zeker regelmatig bij de eersten te zien zijn nl. Pascal Van der Kelen, Peter Dhanis, Jan Verhaege, Lieven de Vyl- der en Frans Lensen. Van der Kelen en Peter Dha nis verschenen dit seizoen al een vier-tal jeren op het po dium en Verhaege met Lensen zijn er ook al aardig op weg naar. Lieven de Vylder moet spijtig genoeg nog enkele maanden inactief blijven we gens een operatie aan de knie. Te Stpkene is het terrein gele gen langs de expressweg Ant- werpen-Zeekust; terrein Nieuwdorp. Er worden veertien reeksen verreden met de eerste start te 11 uur. Tien categorieën komen er aan de start waaronder de 125 cc, 250 cc, 500 cc, en ook zijspannen. Wilt u ook een wekelijks ver slag van uw piloot? Kontakteer Dirk Hofman, Kapelwijk 45, Waasmunster. Tel. 052- 47.14.13 ook op alle B.L.B. wedstrijden aanwezig. D.H. Je zaal 't Zolderken, Opwijksestraat te Lebbeke, overhandigde de supportersklub een gloednieuwe machine aan p Van den Steen, (c) een sukses. Dat blijkt im mers uit het feit dat hij reeds twee keer beslag wist te leggen op de titel van de provincie Brabant. 1980 werd voor de jonge crosser een gezegend jaar. Hij ver overde een tweede plaats in het nationaal kampioen schap. Vorig jaar legde hij zich weer toe op dit kam pioenschap. Een ongeluk zou echter een streep door zijn rekening trekken. Trainen Noël Van der Steen is die tegenslag te boven geko men. Het nieuwe seizoen is amper een paar weken oud. In die korte periode eindigde hij reeds op een derde en vierde plaats. In Haaltert vorige week won hij een tweede plaats en rondde het geheel af als nummer vijf. Veel moge lijkheden tot trainen heeft de 22-jarige crosser niet. Eerst en vooral is hij werk zaam in een garage. Boven dien zijn er in de onmiddel lijke omgeving vrijwel geen t ra ipingsmogeli j kheden Zware en heuvelachtige parcours die hij verkiest zijn er niet zo direct te vinden. Daarvoor is hij haast verplicht naar het Ne derlandse Axel uit te wij ken. Noël Van der Steen mikt in ieder geval op de nationale titel. Hij weet wel dat hij zal moeten afre kenen met stoere bonken als een Jochums, Dolfyn en Gabriels. De nieuwe 500cc. motor die Noël Van der Steen van zijn supporters ten ge schenke kreeg, zal voorlo pig maar dienst doen om mee te trainen. Dat is noodzakelijk «beweert Noël». Eerst en vooral moet ik die gewoon wor den. Anderzijds beschik ik over twee techniekers met name Herman Van Der Steen en Victor Van Bellin gen die niets onverlet laten om de motor in een perfec te staat te houden. Ook moet ik wel eens naar Ur- bain Gaudeus wijzen. Hij is wat je mag stellen mijn sponsor. Hij maakt het mij mogelijk om geregeld tij- .dens de weekend's te oe fenen». Dat gemis aan oefening zit Noël Van der Steen dwars. Moest hij dat kunnen dan zou hij nog betere presta ties lukken, zegt hij zelf. Hoe dan ook, bestuur en supportersclub stellen hoge verwachtingen in hun idool. Dat bestuur telt thans zes personen die zich inzetten om het Noël Van der Steen zoveel mogelijk naar zijn zin te maken. Het bestaat uit Willy Lissens, Kamiel De Vos, Herman Van der Steen. Johnny Van Laecke en Urbain Gaudeus. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35