Lokeren De Voorpost - 12.3.1982 - 17 Groot huisvuil Het groot huisvuil zal opgehaald worden op volgende zaterda gen. In De Klinge op 20 maart, in Meerdonk op 27 maart en in Sint-Pauwels op 24 april. Sfnt-Gillis Waas zelf: op 3 april voor Stationstraat, Houtvoortstraat, Sportlaan, Tybaartstraat, Kro- nenhoekstraat, Samelstraat, Lage Kerkwegel, Nieuwstraat, Drieske Nijpersstraat, Kerkstraat, Pompstraat, Kasteelstraat, Bosstraat, Gaverstraat, Aststraat, Heirwegstraat en Loever- straat; de andere straten komen op 17 april aan de beurt. De supportersklub van SC Lokeren hield in het café De Zwaan te Uitbergen trekking van de tombola. Onschuldi ge kinderhandjes trekken de cijfers van de hoofdprijs, een I Sets. (ii) SINT LAURENTIUS TECHNISCHE SCHOOL Een voordracht geïllustreerd jnl met dia's, over kwaliteitskrite- 1(X ria van laswerk door Ir J. Heir- nan, direkteur Centrale Keu ringsdiensten AIB Kontrole- Organisme Oudergem Brus sel. Deze voordracht zal LOKERSE POSTZEGELCLUB Op zondag 14 maart om 10 uur in de Torenstraat: Luk Wulteputte stelt een gedeelte van zijn verzameling tentoon over de VSA HOBBYCLUB LOKEREN Gewestelijke ruildag, met be- Kalendernieuws 12 maart: schieting Klinge Grens om 19.30 uur, «Gemeentelijk gezinsbeleid» door BGJG Sint-Pauwels; 13 maart: om 14 uur vertrekt wielertoeristenklub Blijf Fit in Sint-Pauwels naar de massasportdag in Gent, KVG Sint-Pauwels organizeert een voordracht over het gemeentebeleid, het ouderkomite van de rijksbasisschool organizeert een bal, de biljartklub De Klinge organizeert een tornooi, om 20 uur De Klinge-Vriendenkring bal van de CB, om 15 uur schieting van Herleving in Sint-Pauwels, nog zaterdag schieting bij De Moedigen-Meerdonk; 14 maart: om 9 uur vertrekt WTC Sïnt-Pauwels naar Graauw-Nieuw- Namen voor een 55 km-tocht, in De Klinge wordt door BGJG een badmintornooi georganizeerd; 15 maart schieting bij De Moedigen Meerdonk, schieting De Klinge Grens om 15 u; 16 maart «kleine warme hapjes» bij CMBV-De Klinge: 17 maart: Sint-Niklaas. Bij de liberale mutualiteit Werken en Voorzien werden de prijzen van een tekenwedstrijd uitgereikt. KAV Sint-Pauwels met kookles, BGJG Sint-Gillis met informatie Laureaten werden Dries Van Meervenne, Steven Van den Bosch, Bart Van Mele en John Van Marcke. (dw) over shampo's en om 15 u schieting Klinge Grens; 18 maart start van de driedaagse op rollen van de wielertoeristen in De Klinge, BGJG organizeert ook een informatieavond over tuinie ren met natuurprodukten. Sint-Niklaas j g, plaatshebben op zondag 14 perkte tentoonstelling, in de 16l maart om 10 uur in de Sint- t i laurentius Technische school, Prosper Thuysbaertlaan 1 te Lokeren. De toegang is koste- jloos De tekstbrochure is ter [plaatse verkrijgbaar ANNE ROBEL MET BATIKKUNST IN BAC AGENTSCHAP TE LOKEREN fot einde april stelt de Ameri- anse Anne Robel, echtge- ite van de Australische be- ipsrenner Phil Anderson, iar kunstkreaties tentoon in lokalen van RITO op zondag 14 maart, Azalealaan om 9 uur. VAKANTIEGENOEGENS Op zondag 14 maart wande ling in het provinciaal Domein van Wachtebeke vertrek om 14u30. WERKGROEP VROUW EN MAATSCHAPPIJ Op maandag 15 maart. Info- avond «Hoe werkt onze ge meenteraad'?» met medewer king van Burgemeester Lie- het BAC Agentschap van Lo- baut en Schepen De Boevei Iteren gedurende de kantooru- van Sint-Niklaas. In het Cen- ren Anne Robel beoefent de ttikkunst op originele manie*, deze eeuwenoude kunst vorm van Indonesische oor sprong beschildert men zijde n verschillende fasen Door lekking met was behoudt men de kleuren en het reeds jewerkt motief van de vori- ge bewerking. Haar voorkeur f gaat naar het uitwerken van bloemen motieven en natuur motieven. Anne Robel behaal de het kunstdiploma aan de universiteit van Eartle (Ameri ka). Momenteel volgt ze nog Moderator is Paul Staes van een kursus aan de stedelijke de K. Boudewijnstichting. Pa- ,j ikademie voor Schone Kun- neel: Insp. F. Van Sevekoren itnn in Cir-it_MiL>looc Dii Kot /Vlaamco Ah/almaalcrhanniil trum Kerkstraat 2 om 20 uur DE WAASSE MILIEUVERENIGINGEN ABLLO, CVN, DE WIELEWAAL, DURME VZW, ECOTEST EN LEEFMILIEU SINAAi In samenwerking met het stadsbestuur Lokeren. de kul- turele raad en de Koning Bou dewijnstichting geven een in- fo-avond over afvalproblemen en storten in het Waasland. ten te Sint-Niklaas. Bij het beoefenen van deze moeilijke kunstvorm vindt ze een goede steun bij haar echtgenoot Phil Anderson, die zelf een artistie ke aanleg heeft (pottenbak ker). Wie wil kennis maken ret deze batik-werken kan terecht in de Poststraat 2 te *4 Lokeren tot einde april 1982. LEF WERKGROEP Socialisme aan de basis. Een gespreksavond met KVS, El- terlijk, Feminsoc en Oxfam Wereldwinkel. Op vrijdag 12 maart om 20 uur in de Toren straat. ikri)JONG KAV JONG KWB SINT-ANNA Club: Vrede begint in je gezin. In het cafetaria om 20 uur op vrijdag 12 maart 1982. kri ATB DE NATUURVRIENDEN 1 Fietsen e wandelen naar Waasmunster en omgeving De Heidebloem. Vertrek om 14 uur aan het Volkshuis op zaterdag 13 maart. (Vlaamse Afvalmaatschappij). Ir Van Steeland! (bestuur Mijnwezen), Ir. Cattoor (Minis terie van Arbeid). In de Toren straat op donderdag 18 maart om 20 uur. KWB SINT-ANNA Gespreksavond: Geneesheer aan huis - Gebruik en misbruik van geneesmiddelen door Dr D'Hollander, Op donderdag 18 maart om 20 uur in de paro chiezaal. Gentse steenweg 1 te Lokeren. KVLV OUDENBOS Voordracht: Verbonden met jezelf. In de parochiezaal om 14 uur op zondag 14 maart 1982. FOTOCLUB LOKEREN Op dinsdag 16 maart Kleur: Diaprojektie. bespreking en selektie. In het Paterskollege om 20 uur. KBG VREUGDE IN VRIENDSCHAP Kaartnamiddag in Daknam dorp 52. Op woensdag 17 maart om 2 uur. Kruibeke laar de Stropers fakantiegenoegens Kruibeke vertrekt om 13.30 uur op zondag 1 maart aan de kerk voor een wandeling naar de Stropers in èmzeke. Sint-Gillis-Waas pint-Pauwels (Sint-Gillis-Waas). Prins Mustang (Van Koethem) tijdens de karnavalstoet die zondag door de femeente trok. (Iv) «Sinaai, mon amour» ACW-Sinaai stelt vanavond vrijdag 12 maart om 19 uur de film «Sinaai, mon amour» voor tijdens een koöperatieve avond in de parochiezaal. Elke aanwezige ontvangt zowaar een presentje. En de toegang is nog gratis bovendien. De betekenis van de Islam Dr. Urbain Vermeulen is stichter-voorzitter van Inforiént, het informatie- en dokumentatiecentrum voor het oosten van de Leuvense universiteit. Dinsdag 16 maart om 20.30 uur spreekt deze docent in de foyer van de Sint-Niklase schouwburg over betekenïvan^eloofs"!)) pNchtenleiroruSigfng vaSe Sint-Niklaas. Ruim vijfhonderd kinderen namen deel aan het kinderkarnaval in de stadszalen. (dw) Katholieke Gilde - KVHU. Werner Rogiers leidt de spreker in. In zaal Familia vindt zaterdag 13 maart het feest van de wandelklub van Vakantiegenoegens plaats, vanaf 18.30 uur. loterij bij. MA, M Iff In het vooruitzicht van het nakende kampeerseizoen organi- «vóorjaarsboemerang» in de Kristoffelkring aan de Heistraat Grote Markt. De deelnemingsprijs bedraagt 425 fr. voor volwas- senen en 300 fr. voor kinderen (niet ouder dan 12 jaar). Inschrijvingen worden tot 6 maart ingewacht op het sekretariaat, Kon. Elisabethlaan 57, of bij penningmeester K. Verschelden, Guido Gezelielaan 22. Ruimte voor jezelf en voor je partner De C.M.B.V.-Jongeren örganizeren op woensdag 10 maart te 20u15 in Het Centrum een gespreksavond over het thema «Ruimte voor jezelf en voor je partner». Gastspreker is de h. Louis Freund van v.z.w. Dialoog. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. voor de leden en 100 fr voor niet-leden. Bezinningsnamiddag Op woensdag 17 maart van 14 tot 15 uur een bezinningsna middag gehouden in de Sint-Job-kerk te Puivelde. Direkteur van de kostelijke sociale werken Julien Schreyen - een man die bekend staat als een boeiend spreker - zal er gedurende een uur handelen over de meest aktuele problemen. Na dit bezin- ningsuurtje wordt gratis een vieruurtje aangeboden en is er in het klubhuis van de pastorie gelegenheid tot ontspanning. Tentoonstelling Van 12 tot 28 maart stellen leerkrachten uit de stedelijke akademie voor schone kunsten tekeningen uit hun studententijd tentoon in de bank Brussel-Lambert, Onze-Lieve-Vrouwplein 28 Het zijn tekeningen van mensen die in hun studententijd hun «vak» hebben geleerd en daar nu de vruchten van plukken. Jonge mensen die discipline verkiezen boven het zich maar uitleven en het experimenteren, wordt-op deze tentoonstelling duidelijk de weg getoond in de richting van ernstige studie, verbeten doorwerken en niet bang te zijn eens een werk «kapot» te maken. Toneel Zaterdag 13, zondag 14 en maandag 15 maart wordt te 20u15 in de stadsschouwburg «De Vrek» van Molière opge voerd door De Goudbloem. De regie is van Luc Philips. Voorverkoop: stadsschouwburg (tel.: 031/76.83.06) enkel op op werkdagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. V.T.B.-avond Op zaterdag 13 maart organizeert de Vlaamse Toeristenbond om 20 uur in de konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek een Oberösterreichavond. Bijbelstudieavond Op maandag 15 maart organizeert «Bijbel en Archeologie» om 20 uur een bijbelstudieavond in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare bibliotheek. Huldiging Ignace De Sutter In samenwerking met de Wase Persklub en de stedelijke kultuurraad organizeert het stadsbestuur op zaterdag 13 maart te 15 uur een akademische zitting, ter huldiging van e.h. Ignace De Sutter Grafische kunst Zaterdag 13 maart wordt te 17 uur de tentoonstelling «Grafi sche Kunst uit Tsjechoslowakije» officieel geopend in het Internationaal Exlibriscentrum, Regentiestraat 65. K.S.-bal Zaterdag 13 maart: jaarlijks bal van de koninklijke katolieke turnkring «Kracht en Geduld» om 20u30 in zaal Renova. Inkomprijs 150 fr. Sint-Rafaëlsgilde 50 jaar Op zondag 14 maart wordt de Kon Sint-Rafaélsgilde te 10u30 officieel ontvangen op het stadhuis, naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van deze vereniging. Ruimtelijke Ordening Dinsdag 16 maart gaat te 19u45 de derde studieavond door van de kursus «Ruimtelijke Ordening en Struktuurplanning». Tijdens deze avond, die plaats vindt in de konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek, zal gehandeld worden over de wijze van meewerking van de bevolking aan deze struktuur planning en de opgedane ervaringen in Sint-Niklaas. Toneel Donderdag 18 maart voert het N.T.G. te 20 uur in de stadsschouwburg «De toevallige dood van een anarchist» van Dario Fo op. Vertelnamiddag Woensdag 17 maart is Mireille Cottenjé om 14u30 aan het woord in de vertelhoek van de stedelijke openbare bibliotheek. Fietsen met Troelant Op zondag 20 maart organizeert jeugdhuis Troelant van Sinaai om 14 uur een fietstocht naar de Durmevallei. Stekene Vorige zondag werden in de verzusteringszaal van het Sint-Niklase stadhuis niet minder dan 191 R.K.-diploma's uitgereikt. De gediplomeerden werden er toegesproken door afdeling-voorzitster Simonne Steemans, die handelde over de werking van de afdeling, waar nog steeds nieuwe vrijwilligers welkom zijn. Burgemeester De Vidts benadrukte de noodzaak van een verdere uitbouwing van de afdeling in Sint-Niklaas, waar deze vereniging sinds lang een gevestigde plaats inneemt. De akademische zitting wérd opgeluisterd met een muzikaal intermezzo, gebracht door het strijkersensemble Parisiana dat begeleid werd door pianist Balthussen. Nadien werd door het R.K. een receptie aangeboden aan al de aanwezigen, waaronder ook de volksvertegenwoordigers Matthys en Willockx en de schepenen Vergouwen, Foubert en De Boever. Een brevet van «nijverheidshelper» werd uitgereikt aan Rosita De Maeyer, Hugo Meersman, Marie-Louise De Smedt, Nicole Godts, Alain Heynderickx, Francine Jaspers, Werner Polfliet, Leo T'Kint. Robert Vlaminck en Rebecca Ysewyn. Het brevet van «R.K. Ziekenhelper» werd behaald door Daisy Balcaen, Firmin Cappaert, Patrick De Wildé, Chris Schelfaut, Frangois Stevens en Renaat Bruelemans. Koppen organiseert dit weekeinde het jaarlijks feest, met souper, dans en ontspanning. Discobar Ene Luc zorgen voor muziek, terwijl dezelfde traiteur voor het lekkere eten zal zorgen Dit alles tegen 600 fr. per man, halve fles wijn inbegrepen, met begin te 20 u. in de feestzaal van het Technisch Instituut in de Stekense Nieuwstraat. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Eigentijds huishouden Vorige week startte de Stekense KAV-afdeling met een interes sante kursus: «Eigentijds huishouden». In het Gildenhuis. De geïnteresseerden kunnen voor de volgende les terecht vanaf 19.30 u. op donderdag 18 maart. Verder vraagt net KA V-bestuur de leden nu reeds 29 april vrij te houden, want dan wordt te Stekene de jaarlijkse Lentevergade ring georganiseerd. Judoklub Kwai Het bestuur van de Kemzeekse judoklub Kwai deelt mee dat de uren van de trainingen gewijzigd zijn. Hier de nieuwe uren: zaterdag tussen 10 en 11.30 u. training voor de jeugd, zondag tussen 10 en 11 uur: training voor de volwassenen en tussen 11 en 12 u. voor de jeugd, maandag tussen 19.30 u. en 21 training voor de volwassenen Ka ba ret In organisatie van de Stekense Kulturele Centrale komt het gezelschap van Paul de Greyt, te Stekene en omstreken beter gekend als Jan van Steene, op zaterdag 27 maart naar het Volkshuis te Stekene. Samen met zes vrienden-grijpt Paul in dit kabaret terug naar het «café chantant»-achtige kabaret uit de 'goeie ouwe tijd'. «Véél dankbaarder dan zo'n massaspel» omschrijft Paul het kabaret: «Dan pas is er kontakt met het publiek...». En Paul kan 't weten! Dus liedjes, meezingers, sketches, grappen in het Volkshuis op zaterdag 27 maart. Kaarten tegen 80 fr. (leden krijgen 10 fr. vermindering) zijn nu reeds te koop bij de bestuursleden. Wacht niet te lang.. Wielertoerisme De wielertoeristen van WTC Roda verwachten alle klubleden elke zondag van het nieuwe seizoen voor een trip per fiets. Men verzamelt aan het lokaal «Rock Ola», Kemzekedorp 6 te Kemzeke om 9.30 u. Zon voor ouden van dagen Het bestuur van ouderlingenbond «Wat zon voor ouden van dagen» uit Kemzeke organiseert op zaterdag 13 maart een koffietafel voor alle Kemzekenaars van de derde leeftijd. Volle dig gratis! Deze namiddag start om 14 u. en het einde is voorzien voor 17 u. Eerst wordt er een prachtige film over Kemzeke afgedraaid, daarna zijn er koffiekoeken met geurige koffie of thee en daarna stemmige Hamond-orgelmuziek. Alle bejaarden worden natuurlijk verwacht in de parochiezaal in de Kemzeekse Molenstraat. Bezinning met KWB De KWB organiseert op zaterdag 13 maart een gezins-bezin- ningsdag te Moerzeke. Bestuursleden en wijkmeesters van KWB-Kemzeke die deze dag willen meemaken geven zo vlug mogelijk hun naam op. Ontdek het heelal Het Kemzeekse KWB-bestuur organiseert vrijdagavond 19 maart een grote informatieavond met diareeks over «Wat zegt het heelal?» door Regine van de Wiele. Deze avond wordt gevolgd door een kijkavond, nL op zaterdag 3 april van 20 tot 24 u. vanop de «uitkijktoren», gemonteerd in de tuin van Hubert de Paepe, Cardijnlaan 7 te Kemzeke Vanop deze toren bestude ren we onder bevoegde leiding het firmament. Vaartwandeling Wandelklub Waasland organizeert op zondag 21 maart een vaartwandelingVertrek om 14 uur aan camping De Vlasaarde. Deelnameprijs 10 frank per persoon of 30 frank per gezin. Afgelopen zaterdag was het vrijwillige brandweerkorps van Stekene alweer in feeststemming. Naast een verdiende hulde aan afscheidnemend ere-sergeant Emiel Mels deel den ook enkele trouwe «spuitgasten» van Stekene in de hulde. Zij staan reeds 25 jaar paraat om mogelijke branden zo vlug mogelijk te blussen in de gemeente. Na een passende ontvangst op het gemeentehuis werden de brandweermannen verwacht in de brandweerkazerne voor een rijkelijke receptie, hen aangeboden door hun eigen «welfare-dienst». Een feestelijkeafdeling die heel wat korpsen Stekene benijden... De zopas gedekoreerde korporaal André Van Poppel (25 jaar dienst) kijkt ongerust op z'n polsuurwerk. Het is precies 18 uur! «We hebben nog net de tijd om een glaasje schuimwijn te nuttigen!», lijkt kollega-gedekoreerde Al- bert de Riibel te zeggen tegen luitenant Matthijs... (debeër) Rockfuif Zaterdag 13 maart in zaal Canteclaer te Kemzeke grootse «rockfuif» met «Vergin» en de Radio Domino-drive-in-show. Alle danslustigen worden verwacht vanaf 20 uur. Toegangsprijs 80 fr. Vriendenmaal Alle sympatisanten van de beroepsschool «Cor Jesu» worden dit weekend verwacht voor een lekkere maaltijd in de refter van de school. Kerkstraat te Stekene. Zaterdag 13 maart tussen 18 en 20 u. en zondag 14 maart tussen 12 en 14 u. wordt daar namelijk gegeten als financiële hulp voor de school, meer bepaald voor het leerlingenvervoer. Er is keuze tussen drie menu's voor volwassenen én een kindermenu. De prijzen variëren van 320 tot 380 fr. (170 fr. voor kindermenu) en wie eventueel nog wil deelnemen, telefoneert naar nummer 031/ 79.79.07. Lopen in Klein-Sinaai De hobbyklub Shaloom organiseert dit weekeinde in samen werking met de plaatselijke sportklub «Het Vliegende Wiel» voor de 17de keer de traditionele veldloop voor aangeslotenen en niet-aangeslotenen én voor de achtste keer de veldloop voor veteranen. Zoals steeds waardevolle prijzen. De beslissingen van het bestuur zijn definitief. Alle reeksen: van pupillen (geboren in 1972 en 1973) over miniemen, kadetten, scholieren, juniores, seniores en natuurlijk veteranen komen aan de start. Zowel jongens, heren als meisjes en dames Eerste start om 14.15 u. Voor verdere inlichtingen: R. Ferket, Koebrugstraat 3 te Stekene, tel. 091/46.89.38. Dansen met Koppen De supportersklub van de fietsende gebroeders Johan en Alain Baggaertwandelingj-jet CVN organizeert op zondag 21 maart een wandeling naar de Baggaert. Vertrek om 14.30 uur aan het kerkje van Klein-Sinaai.

De Voorpost | 1982 | | pagina 17