STADSBERICHTEN r LERAREN- CONCERT Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn Dendermonde maaltijdendienst Bericht aan de Bevolking GEMEENTERAAD 25 FEBRUAR11982 i leelgemeente St.-Gillis BVerken aan collectoren PERSKRING veSSerndeleden DENDERMONDE I Medische zondag- en feestdagdienst Karnavalstoet te Grembergen op 14.3.1982 SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER OendERN^0' 1* jaargang nr. 10 Dienst Secretariaat - A. De Decker De Vooroost - 12.3.1982 - 23 STEDELIJKE MUZIEKACADEMIE KERKSTRAAT 47, DENDERMONDE Op maandag 22 maart 1982 te 20.00 u. in de aula van het Stadhuis te Dendermonde. ledereen is welkom. feel bejaarde echtparen jg8n alleenstaande bejaar- len hebben het soms ia^oeilijk om elke dag een 'el rarme maaltijd te berei den. Zo gebeurt het dat de arme maaltijd stilaan ver- angen wordt door een :.(j>roodmaaltijd. Gevolg: te- iort aan vitaminen en an- belangrijke stoffen waardoor begin van sukke ling met de gezondheid! Aan deze toestand heeft het O.C.M.W. Dendermon de sinds 1972 willen tege moet komen door het leve ren aan huis van maaltij den. Zo'n maaltijd (diepge vroren) wordt aan huis af geleverd elke maandag, woensdag, vrijdag en za- Dokten Dendermonde, St.-GII- lis, Appels, Dender belle, Oudegem 14/3: Dr. U. Wijnants, Bevrijdingslaan 2, Den dermonde (Appels). Tel. 21.29.19. Dr. A. Muylaert, Emm. Hielstraat 8, Dender monde (St.-Gillis). Tel. 21.29.52 Hamme, Grembergen, Moerzeke 13/3: Dr. K. Follens, Hamme. Tel. 47.99.06 14/3: Dr. F. Quintelier, Hamme. Tel. 47.03.38. Berlare, Schoonaarde, Oudegem 14/3: Dr. U. Wijnants, Bevrijdingslaan 2, Den dermonde (Appels). Tel. 21.29.19 Buggenhout, Baasro de, Malderen 14/3: Dr. Drieghe G., Dendermondsesteen- weg 2, Baasrode. Tel. 33.37.68 Apotheken Dendermonde Centrum 12/3: Ap. De Sutter, St. Christianastraat 1. Tel. 21.16.30. 12/3: Ap. Bogman, St.- Gillis. POLITIEREGLEMENT Op zondag 14.3.1982 zal vanaf 14 u. bij het vertrek van de stoet het tussengemeentelijk verkeer onder broken worden langs de straten waar de stoet zal doortrekken. Gedurende de optocht van de stoet is het aan alle voertuigen verboden de stoet voorbij te rijden of te onderbreken. De voertuigen zullen naar de bevelen der politie geparkeerd worden. Het is aan de voertuigen verboden te stationeren op de omloop van de stoet vanaf 13 u. Gedurende de doortocht van de stoet is het zonder toelating van de Burgemeester, verboden: dagbla den, aankondigingen, reklame en drukwerken van alle aard uit te delen of te verkopen. Ten einde te voorkomen dat kinderen de rijdende wagens te dicht zouden benaderen is het aan de deelnemers met reklaamwagens verboden reklameartikelen uit te delen aan hun voertuigen zelf. Deze reklamearti kelen moeten naar de toeschouwers geworpen worden voor zover hun omvang of aard geen gevaar kan opleveren bij het werpen. De stoet zal volgende straten doorkruisen: Vorming: Denstraat, Gaverstraat, Ganzegavers, Tuinlaan. Vertrek: Smidsestraat, Dr. Haekstraat, Grootzand (tot station), Bakkerstraat, Reynoutstraat, Leuge- straat, Bakkerstraat, Sportpleinstraat, Vossenhoek, 'Grootzand (richting Dorp) met ontbinding vanaf sportplein Karei Eeckhoudt. Op genoemde dag, nl. 14.3.1982 is het maskeren, vermommen en verkleden toegelaten vanaf 13 u. onder de voorwaarden vervat in Hoofdstuk 14, art. 1.14.3 en volgende van het algemeen politieregle- ment. terdag. Verse soep is af zonderlijk maar niet alleen te bekomen. Met de hulp van een opwarm-oventje (dat door de dienst in bruik leen wordt gegeven) hebt u in 20 minuten een smakelij ke warme maaltijd. Voor elke dag kan een keuze gemaakt worden uit 3 ver schillende gerechten. Waaruit die gerechten zoal bestaan? rundvlees, schorsene ren in roomsaus, aardap pelen rundvlees, wortel stamppot rundsgehakt, andijvie, puree kipfilet, appelmoes, aardappelen hutsepot blinde vinken, spinazie, puree macaroni met hesp en kaas rundvlees, selder in be- chamelsaus, puree vlaamse stoverij, appel moes, aardappelen pladijsfilets, mosterd saus, wortelen en puree kabeljauw, spinazie, puree konijn (bout), pruimen, duchesseaardappelen rundstong met kamper noelies, puree en zeer veel andere! Bij de tiende verjaardag van deze dienst kunnen wij vaststellen dat reeds meer dan 183.000 maaltijden door ons werden besteld aan huis. Wij kunnen ook dieetmaaltijden leveren maar die zijn uiteraard min der smakelijk. Natuurlijk wordt elke scho tel betaald. Soep kost 5 fr. per halve liter en de scho tels worden aangerekend volgens ieders draagkracht en vermogen met een mini mum van 40 fr en een maximum van 90 fr. De dienst is erkend door het Ministerie van Volksge zondheid wat een waar borg is voor de kwaliteit en de degelijke bediening door gediplomeerde be jaardenhelpsters. Hoe zijn de maaltijden te bekomen? Loop even bin nen bij de sociale assisten te in het rusthuis Aymons- hof, Gentsestwg 3 (elke werkdag tussen 8.30 u en 10u) of draai het telefoon nummer 21.36.16 en vraag de maaltijdendienst (ook liefst tussen 8.30 u en 10u. op de werkdagen). Namens het O.C.M.W. De Secretaris, G. BECKERS De Voorzitter, M. BUYSE Vanaf begin maart 1982 zal de stedelijke Water regie overgaan tot het vervangen van stukke brandkranen. Telkens de woensdagvoormiddag en de vrijdagvoormiddag van 8.30 u. tot 10 u. zal de watertoevoer gebeurlijk onderbroken worden. Wij verzoeken U schikkingen te treffen om U van het nodige drinkwater te voorzien. Waterdienst Dendermonde a°l/anaf 8 maart 1982 zal op de rijksweg 257 (St.- ;n. ïillislaan) een tijdelijke wegomlegging ingevoerd wor- te-len voor een 14-tal dagen wegens werken aan de :re «Neetoren aan het Kerkplein. Vegomlegging: Jr'komende uit richting Dendermonde: Weggevoerden- ieD;traat, Binnenstraat, Marchantplein, Breestraat, Rese- ^lalaan, Heirbaan. us.komende uit richting Lebbeke: Resedalaan, Bree- bi traat, Marchantplein, Binnenstraat, Weggevoerden- iei traat. fanaf 15 maart 1982 vangen de werken aan de d< «Neetoren aan in de Van Langenhovestraat vanaf het 'ja terkplein tot aan de Denderbellestraat. Htvoering: fase: vanaf het Kerkplein tot Em. Hielstraat van 15.3 b" at 13.4.1982 je^fase: tot aan de Hemelstraat van 13.4 tot 14.5.1982 u« f fase: tot aan de Denderbellestraat, met inbegrip van )ok )iiestraat van 17.5 tot 2.7.1982 d« 'er fase wordt de wegverharding volledig uitgebroken in- m is alle verkeer onmogelijk. ,cl (oormelde data kunnen enigszins gewijzigd worden in UP" 'unctie van de werken. Met ingang van 1 ja nuari 1982 en voor een duur van 2 jaar eindigend op 31 december 1983 zal ten behoeve van de ge meente een belasting ge- heven worden van 1.500 fr. op het weghalen van huis vuil. Beslist, in verband met de stadsvisserijen, aan de kinderen beneden de 14 jaar gedurende de maan den juli en augustus een dagvergunning aan 40 fr. per twee vishengels uit te reiken. Keurt het leveren en plaatsen van vier bijko mende onderzoeksschou- wen in de «Aanvullende werken Hof ten Rode», voor de som van ca. 120.000 fr. (excl. BTW) goed. Beslist de Hogere Overheid machtiging te vragen om te mogen over gaan tot verkoop uit de hand van een perceel grond gelegen te ex-Ap pels verkaveling Kapelle- straat. Beslist een wijziging aan te brengen aan het Algemeen Politieregle- ment. Keurt de begroting 1982 van de stad goed. Beslist principieel over te gaan tot de afschaffing van de functie van toezich- ter op de vleeswinkels, in gaande op het ogenblik dat het instituut voor veterinai re keuring zijn aktiviteit zal aanvangen. Verzoekt Z.M. de Ko ning de eretitel van burge meester te verlenen aan de heren: Portmans Fernand, gewezen burgemeester van Dendermonde, Bruy- nincx William, gewezen burgemeester van Dender monde, Reyns Gaston, ge wezen burgemeester van Grembergen, Luyckx O- mer, gewezen burgemees ter van Schoonaarde. Met ingang van 01.03.1982 wordt aan de heer De Poorter Mare eer vol ontslag verleend in zijn functie van vast benoemd Vanaf 03.01.1982 wordt de heer De Potter Roger vast in dienst, van ambtswege in beschik baarheid gesteld wegens ziekte tot 16.01.1982 en verder is hij in disponibiliteil telkens wanneer hij afwe zig is wegens ziekte of ge brekkigheid tot 30.04.82. In het Belgisch Staatsblad van 5.02.1982 is het moeiing van de architect, ofwel van de bouw- K.B. van 16.12.1981 gepubliceerd tot wijziging, vergunning, ofwel van het eensluidend advies voor het Vlaamse Gewest, van het K.B. van van de gemachtigde ambtenaar, gewijzigd bij 16.12.1971 tot bepaling van de werken en han- K.B. van 25.04.1973. delingen die vrijgesteld zijn, ofwel van de be- De wijziging heeft betrekking op art. 3 van het oorspronkelijk K.B. De artikelen 1 en 2 blijven ongewijzigd. Dit K.B. wordt van kracht 10 dagen na publicatie in het Staatsblad. Wij geven een overzicht, met korte verduidelijking, van deze Koninklijke Besluiten. Artikel 1. Een bouwvergunning Is ver eist maar de medewerking van een architect is niet ver plicht voor: 1de werken en handelingen, bedoeld in artikel 44 1twee de, derde, vierde, vijfde en zesde lid, van de wet van 29 maart 1962 houdende Organi satie van de Ruimtelijke Orde ning en van de Stedebouw, te weten: ontbossen, het reliëf van de bodem merkelijk wijzigen: alleenstaande hoogstam- mige bomen vellen binnen de groene ruimten van een bij Koninklijk Besluit goedge keurd plan van aanleg, even als bomen vellen in een goed waarvoor de in titel lil van de wet voor voorgeschreven ver kavelingsvergunning is afge geven: ontginnen of de vegetatie wijzigen van heiden of venen, alsmede van enig ander ge bied waarvan de bescherming noodzakelijk wordt geacht door de Koning: een opslagruimte voor ge bruikte voertuigen of voor schroot aanleggen; een grond gewoonlijk ge bruiken voor het plaatsen van een of meer verplaatsbare in richtingen die voor bewoning kunnen worden gebruikt, zoals woonwagens, kampeerwa gens, afgedankte voertuigen, tenten. 2*. op voorwaarde dat de sta biliteit van het hoofdgebouw en het architectonisch karakter van het gebouw niet in gevaar worden gebracht, de werken van geringe omvang zoals; a) wanneer een bijzonder plan van aanleg of een verka velingsvergunning bestaat, de bouwwerken die bij een huis bijhoren binnen de door het bijzonder plan van aanleg of de verkavelingsvergunning bepaalde grenzen, voor zover: afsluitingen, aanleg van tuinen, schuilplaatsen en con structies van geringe omvang, die zonder verdieping aan be staande bouwwerken aange duwd zijn, aan de straat gren zende afsluitingen: b) de verbouwingswerken binnen in het gebouw of de werken voor de geschiktma- king van de lokalen met inbegrip van de overeenkom stige uitrusting met sanitaire, elektrische, verwarmings- of verluchtingsinstallaties - voor zover ze noch de oplossing van een eigenlijk constructie- vraagstuk, noch de wijziging van het volume, noch het architectonisch karakter van het gebouw vergt. 3' a) de schuilplaatsen, kippen hokken en bergplaatsen voor gereedschappen, voor zover ze achter en gescheiden van het hoofdgebouw worden op gericht, op voorwaarde dat de oppervlakte ervan niet meer dan 6m2 en de hoogte niet meer dan 2,25m bedraagt; b) de handelingen en werken waan/oor een gemeentelijke bouwverordening een vergun ning voorschrijft terwijl de wet zulke vergunning niet eist, voor zover het geen handelin gen of werken zijn als bedoeld in artikel 2; c) bouwen van constructie of uitvoeren van werken die aan vergunning onderworpen zijn, in de periode vóór de verwer kelijking van de definitieve bestemming die door een wets- of verordeningsbepaling is aangewezen, voor zover de vergunning slechts voor een periode van ten hoogste drie jaar wordt aangevraagd; d) de inrichtingen bestemd voor aanplakken en reclame maken. Algemene opmerking De geciteerde cijfers (opper vlakte en afmetingen) zijn ten indicatieve titel gegeven. Zij geven een richting aan. De kleine werken en handelin gen mogen niet in tegenstrijd zijn met de bepalingen van goedgekeurde verkavelingen of van een plan van aanleg. (Gewestplan - Algemeen plan van aanleg - Bijzonder plan van aanleg). De werken en handelingen moeten uit stedebouwkundig oogpunt aanvaardbaar zijn. Daarbij moet vooral gelet wor den op het karakter van de omgeving, op het feit of het bouwwerk of de handeling geen hinder meebrengt voor de omgeving, of de inplanting, de bouwmaterialen en het uit zicht stedebouwkundig aan vaardbaar zijn. Nadere inlichtingen, van ste- debouwkundige aard, kunnen steeds ingewonnen worden bij onze technische dienst, «afde ling stedebouw». Het is raadzaam dat kandidaat kopers van gronden en/of bouwlustigen zich terdege la ten informeren door onze dien sten alvorens enerlei hande ling te stellen. Legende van gebruikte af kortingen: B.S. Belgisch Staatsblad K.B. Koninklijk Besluit Art. Artikel A.P.A. Algemeen plan van aanleg B.P.A. Bijzonder plan van aanleg. VERVOLGT Voorzitter: DENDERMONDE Block Arthur, St. Rochusstraat 4, Dendermonde. Tel. 21.24.38 Ond. Voorzitter: Meskens Eddy, De Dammenlaan 3, Dendermonde. Tel.: 21.23.81 Secretaris: Vermeir Emiel, Gentsesteenweg 92, Dendermon de. Tel.: 21.41.01 Syndic: Vermeulen Constant, Weggevoerdenstraat 48, Dendermonde. Tel. 21.29.64 Kommissaris: Monsieur Kamiel, Langestraat 12, Lebbeke. Tel. 21.48.53. Leden: Buyst Dirk, Donckstraat 32, Dendermonde. Te!.: 21.35.78 Caudron Roger, Mechelsesteenweg 6 bus/i, Den dermonde De Backer Marc, Oude Vest 128 Bus 4, Dender monde. Tel.: 21.19.80 De Mey Eddy, Dr. Haekstraat 15, 9150 Grember gen. Tel.: 21.18.02 De Pauw Gilbert, Burg. Potiaulaan 42, Dendermon de. Tel. 21.21.69 Dewachter Staf, De Buisseretlaan 2, Breendonk. Tel.: 031/86.67.49 Bureel: 21.40.60. Huylebroeck Paul, Van Langenhovestraat 29, Den dermonde. Tel.: 21.61.38 Moerloose Alois, Kon. Boudewijnlaan 20, Dender monde. Tel.: 21.60.55 Onselaere Wim, Gaverstraat 50, Grembergen. Tel. 21.61.30 Van Aerschot Erik, Kerkplein 19, Dendermonde Tel.: 21.67.48 Van Cotthem Karei, Lepelhoek 22, St. Niklaas. Tel. 031/76.07.81 Van Der Biest Cesar, Kalendijk 1, Dendermonde Tel.: 21.48.80 Volgende leden staan in voor algemeen nieuws: Block, Buyst, Vermeulen, Monsieur, Caudron, De Backer, De Mey, Dewachter, Huylebroeck, ~W. Onselaere. Voor de sport Block, Meskens, Vermeulen, De Mey, De Pauw, Van Aerschot. Persfotografen: Vermeir, Van Cotthem, Van der Biest, Moerloose. ZATERDAG 13 MAART 18.00 u.: Opluisteren van de Vastenviering door het Zwijveke-koor in de Parochiekerk te Buggenhout-Opstal. 19.00 u.: Wandelconcert door K.F. De Ware Belgen te Moerzeke-Kastel in samenwerking met de muziekvereni ging aldaar. 19.00 u.: Handbalcompetitie H.B.C.-Dendermonde - Sasja (reserven). Terrein: sporthal Van Langenhovestraat te St.-Gillis. 19.30 u.: Geleld toneelbezoek aan de Stadsschouwburg te St.-Niklaas door A.T.B. De Natuurvrienden, voor de opvoering van «De Vrek» van Molière. Vertrek: zaal Herleving, Potiaulaan 4 te St.-Gillis. 20.00 u.: Film- en debatavond over verrechtsing, inge richt door de Culturele Centrale Dendermonde, in zaal Onder Ons, Donckstraat te Dendermonde. 20.00 u.: 4* kaarting: kampioenschap 1981-1982, inge richt door K.W.B.-Dendermonde-centrum in de Maria- kring. 20.00 u.: Groot Neuzenbal ingericht door K.W.B.-Keur in de Parochiezaal met Radio Albatross en orkest Tsing Boom. 20.00 u.: Toneelavond «Een avondje T.V. met Kontever- keerd» ingericht door de Culturele Centrale Baasrode in zaal Vooruit te Baasrode. 20.00 u.: Feestavond met muziek en ontspanning, inge richt door K.W.B.-Appels in zaal Gildenhuis te Appels. 20.15 u.: Handbalcompetitie: H.B.C.-Dendermonde - Sasja (1ste ploeg). Terrein: sporthal Van Langenhove straat te St.-Gillis. 21.00 u.: Begeleiden van de Prinsenparade te Oudegem door Muziekmaatschappij De Brandweer Oudegem o.l.v. Dhr. L. De Feyter. ZONDAG 14 MAART 9.00 u.: Start Wlelerseizoen: uitstap per fiets over een afstand van 40 km, door W.T.K. Blijf Jong Oudegem. Vertrek: café Prado, Oudegemsebaan 137 te Oudegem. 10.00 u.: Volleybal: Dendermonde B - Boonwijk A. Terrein: Mariakring te Dendermonde. 10.00 u.: Volleybal: Boonwijk B - Zele Kouter B. Terrein: Boonwijkschool. 10.30 u.: Eerste uitstap van het jaar door Muziekkapel Brandweer Dendermonde, samen met de brandweerkorp sen van Baasrode, St.-Gillis, Oudegem, te Dendermonde. 10.45 u.: Start van de K.W.B.-volleybalcompetitie. Eerste thuismatch. Organisatie: K.W.B.-St.-Gillis-center aan de Otterstraat 130 te St.-Gillis. 13.45 u.: Namiddagwandeling te Stekene o.l.v. Dhr. G. Van Bockstal, door V.T.B.-V.A.B.-St.-Gillis. Vertrek: kerkplein te St.-Gillis om 13.45 u. Verzamelen: hoofdkerk te Stekene om 14.30 u. 14.00 u.: Gelelde stadswandeling door B.G.J.G.-afd. St.-Gillis, met bezoek aan het stadhuis, begijnhof, O.-L.- Vrouwekerk, en hovingen pastorie St.-Gillis-Binnen. 19.00 u.: 5* kaarting: K.W.B.-kaartkampioenschap, inge richt door K.W.B.-Oudegem in Jeugdlokaal Move te Oudegem. 19.00 u.: Filmvertoning: Twee Superklabakken inge richt door Willemsfonds Baasrode, in zaal Casino te MAANDAG 15 MAART 13.30 u.: Bezinnlngsnamlddag te Moerzeke. Thema «Jezus, kennen we Hem?» door Dom Peleman o.s.b. van de Abdij Dendermonde, voor C.M.B.V.-St.-Gillis. Vertrek: 13.30 u. kerkplein te St.-Gillis. 19.30 u.: Bezinningsavond met voordracht en debat «Mensen hebben eik-ander brood-nodig» door K.A.V.- K.V.L.V, Lutterzele in het St.-Lutgartcentrum, Spoorweg- straat te St.-Gillis. 20.00 u.: Voordracht en debat «Eerste hulp bij ongeval len» ingericht door K.A.V.-St.-Gillis-center in het oud gemeentehuis te St.-Gillis. 20.00 u.: Voordracht door Dhr. R. Van de Perre over «M. Vasalis» ingericht door het Davidsfonds Dendermonde in het stadhuis. 20.00 u.: Voordracht en debat «Een juist gewicht een goede gezondheid» ingericht door K.V.L.V.-Oudegem in de Parochiezaal te Oudegem. DINSDAG 16 MAART 9.00 u.: Bezoek aan de stad Gent en het N.T.G., met gids, door K.A.V.-Dendermonde-centrum. Vertrek: 9 00 u. Grote Markt te Dendermonde. 13.30 u.: Huishoudelijke vorming: bakken van cake in verschillende variaties, door K.V.L.V.-Baasrode in de Scaldis-boekerij te Baasrode. 20.00 u.: Theorieles: Wij maken een kimono in 2 uur voor haar of voor hem», door K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske. 20.00 u.: Practische les: Handig in huis, door K.V.L.V.- Mespelare in de gewezen jongensschool te Mespelare. WOENSDAG 17 MAART 13.20 u.: Bezoek tentoonstellingen M.S.K. Spibliaert en Kunstschatten uit China P.S.K., door C.M.B.V.-Dender- monde in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel. 13.30 u.: Halve dagreis naar Brussel met bezoek aan twee tentoonstellingen «Kunstschatten uit China» in het Paleis voor Schone Kunsten en «Moyol Juwelen» in de Generale Bank, door C.M.B.V.-Oudegem. 19.45 u.: Gesprek met debat «Gezonde voeding voor het schoolgaande kind» door de Club Jonge Vrouwen K.A.V.- Appels in het Gildenhuis te Appels. 20.00 u.: Binnenbrengen van 1 foto 30/40 cm voor de tweemaandelijkse wedstrijd, door de Fotografische Kring in de Nijverheidsschool te Dendermonde. DONDERDAG 18 MAART 20.00 u.: Cinéclub Schellebelle brengt ons een projectie van eigen films, die werden gerealiseerd met twee band systemen. Daarna vraaggesprek, door de Fotografische Kring in de Nijverheidsschool te Dendermonde. 20.30 u.: Voordracht met vraaggesprek «Wij willen wel veel, maar kan dat allemaal (nog) wel?» door Mevr. M. Staessens, ingericht door B.G.J.G.-Oudegem in de Paro chiezaal te Oudegem. VRIJDAG 19 MAART 20.00 u.: Interprovinciaal kwlstomool 1982: 4* kwis- avond van het tomooi, gastland Griekenland, ingericht door de Vlaamse Klub in het Kon. Atheneum te Dender monde. 20.30 u.: Bert Populier in «Het Verdrag» als intellectue le grap, ingericht door vzw De Muzeval, aan de Ringstraat 2 te Grembergen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 23