Beveren blijft bekeren eihrauch de grote figuur, llbert verdient champagne Rood voor Dobias Lubanski: inkomen en scoren Strafschoppen: Pfaff en Martens maken het verschil De Voorpost muur gaan een doelpunt kon scoren Het vijfde voor Beveren. Na de wedstrijd hoorden we van van Daknam. Hugo Aerts 1» Nationale Jean-Marie Pfaff wordt na zijn konfrontatie met yobias nog even bijgewerkt, (dm) VOETBAL I, let heeft lang geduurd vooraleer de beide buren Lokeren en Beveren konden lescheiden worden. Zij ontlopen elkaar niet ver in de competitie, maar ook in iet bekertreffen is het een strijd tot het laatste ogenblik geweest. J)mdat er uiteindelijk toch een winnaar uit de bus moest komen diende men ffidoor te gaan tot het bittere einde. Dat einde lag bij Lokeren beschoren met de lertiende penalty. Na vijf strafschoppen langs iedere kant waren beide ploegn ir in geslaagd om nog steeds evenwicht in de stand te houden. Theunis, Jaspers Schönberger scoorden voor Beveren. Lubanski, Mommens en Somers deden letzelfde voor Lokeren. Larsen en Albert zetten de volgende rij succesvol in. De Lokerse libero mi ste echter daarna en Mar tens mocht de kwalifica tietreffer aantekenen. De misser van De Schrij ver en daarvoor van Hoogenboom en Ver- heyen waren sportieve missers en kunnen dien tengevolge nooit tegen hen uitgespeeld worden. Wie echter wel een sank- tie verdiend is Carl Do- bias. De Tsjech die niet alleen de wedstrijd ont sierde door zijn onspor tief gedrag, maar tevens zijn ploegmaats in de steek liet op een ogenblik dat zij het enige velddoel- punt uit de wedstrijd had den aangetekend en daarmee in de totaal stand naast Beveren kwa men. Een kopstoot op het jukbeen van Jean-Marie Pfaff. Een totaal onaan vaardbare reaktie van een ervaringrijke speler en... het was niet de eer ste keer. Wij herinneren ons eenzelfde reaktie te gen Franky Vercauteren in de wedstrijd tegen An- derlecht. Tegen Beveren was hij aan zijn derde vergrijp toe. De eerste speelhelft was er het inci- dent met Van Moer ge weest, dan de vuistslag op Garot en uiteindelijk, na enig ongeïdentificeerd trapwerk in de groep, de fatale kopstoot. Lokeren maakt er na de uitsluiting van Snelders tegen An- derlecht blijkbaar een ge woonte van om tegen grote ploegen met 10 man te spelen. Maker van het Lokers doelpunt was Wlodek Lu banski. De Pool was am per opgewarmd of hij schudde zowel Jaspers als Baecke van zich af om ijzig kalm voorbij Pfaff te trappen. Een staaltje van de nog altijd pure klasse, die jammer genoeg nog te zelden aan de opper vlakte komt. De wedstrijd op Daknam was na een saaie eerste helftjpas na dit doelpunt voor goed op gang geko men. Beveren liet zich in gans deze strijd zeker niet onbetuigd. Enkel de af werking bleef in gebreke. Het leek er eens te meer op dat zij de ontstane kansen gewoon niet kon den afronden en dat met namen als Albert, Mar tens en Crève in de ploeg. Voor laatstge noemde geldt wel de ver ontschuldiging dat hij ge- griepeerd het veld in moest. Zijn doelpunten tegen K.V. Mechelen had den van hem een belang rijke pion gemaakt. Voor al de achterste lijn van de geel-blauwen deed erg stevig aan. Jaspers en Baecke hebben zichzelf weer tot op een zeer hoog niveau kunnen hij sen, terwijl Danny Pfaff zich steeds meer en meer tot een certitude opwerkt. Beide ploegen, die dan toch tot het uiterste zijn moeten gaan, wacht zon dag een nieuwe zware opdracht. Gelukkig dien den ook hun tegenstan ders voor bekervoetbal het veld in. Beveren trekt naar Antwerp, terwijl Lo keren aan huis Lierse par tij geeft. Een treffen dat voor de Daknammers wel eens bijzonder belangrijk zou kunnen zijn, nu zij weten dat hun enige mo gelijkheid om er ook vol gend jaar Europees bij te zijn, ligt in het behalen van een Uefa-ticket. Dat geldt echter ook voor Sportkring Erwin Van Den Bergh. R.C. We waren 57 minuten ver in de wedstrijd. Geharrewar voor het doel van Beveren en zoals dat stilaan een gewoonte is, wordt er langs alle kanten getrokken en geduwd. Dus ook nu weer, Plots gaat Jean-Marie Pfaff als een blok tegen de grond. Groggy. De nationale portier is dat nog al eens overkomen. Uiteraard ontstaat er dadelijk herrie. Scheidsrechter Verhaeghe was er als de kippen bij om de dader op te snorren. En hij had daarbij Dobias een verkeerde beweging zien maken. Karl Dobias kreeg rood onder de neus en mocht dus het veld verlaten. Pfaff werd nog met de wonderbaarlijke spons bijgewerkt en kon hernemen. Blijkbaar heeft die kwade slag hem nadien aange spoord om twee strafschoppen te stoppen. Doelman nen zijn vaak wonderbaarlijke wezens. Kortrijk - Lokeren 1-1. De inleiding tot het Lokerse doelpunt: de bal gaat voorbij bourgeois en Mommens zal besluiten terwijl ook Gudjohnson paraat stond, (hdv) leveren-KV Mechelen De rol van invaller is niet zo dankbaar. Gewoonlijk wordt men in een wedstrijd gedropt om een gekwet ste speler te vervangen of om het resultaat te force ren. Lubanski van Van Bergen. Nauwelijks was de Pool op het veld, of hij werd uitstekend aangespeeld door Mommens en via het tussenstation Van Cauter dwarrelde het leder voor de voetbalartist Wlodek. Die wilde blijkbaar demonstreren wat men op zijn «leef tijd» nog allemaal kan. Het biologeerde Pfaff die de verkeerde richting uitging, en meteen stond Lokeren naast Beveren en kon de wedstrijd opnieuw beginnen. Bjj de rust was de wedstrijd everen-KV Mechelen al lang tspeeld. De Waaslanders wa- t zeer snel van start gegaan reeds na negen minuten had eter Creve de Maneblussers p een onoverkoombare 2-0 ehterstand geschoten. Beve liet een fris, intelligent eetbal zien en de Mechelaars ilden nooit het spektakel af- 'eken. De ploeg van Kamiel an Damme bleef negentig mi- uten lang met open vizier ver- er strijden. Didi Weihrauch Man van de wedstrijd werd ongetwijfeld Dieter Weih rauch. De voorheen zo vaak verguisde Germaan werd plots de lieveling van alle geelblau- we supporters. Dieter akteer- de zaterdagavond op het mid denveld naast het duo Van Moer-Schönberger. Deze twee laatsten deden het. waarschijn lijk in het vooruitzicht van de belangrijke terugwedstrijd in dc beker tegen Lokeren, kalm aan. De toevoer voor de ka nonnen kwam dan maar van Weihrauch. Didi speelde voor treffelijk en rondde zijn pres tatie af met een schitterend vierde doelpunt Degenen die gedacht had den dat Beveren na de ruime voorsprong wat gas zou terug nemen had het verkeerd voor In de tweede helft werd Van Moer, ook al in het vooruit zicht van dc bekerwedstrijd, geruild voor Schoofs. Het ging dan nog beter met geel-blauw. Erwin Albert en de champagne Door de inbreng van Schoofs gebeurde de toevoer naar de Waaslandse vuurlijn nog wat vinniger Dc schietoe feningen voor Daknam bleven aanhouden. Het publick was nog eens gelukkig op Freet- hicl. Gelukkig was ook Erwin Albert die eindelijk nog eens Bracms dat er champagne aan vastzat maar,, «we hadden af gesproken dat er mits een zege en een doelpunt van Albert champagne kwam. Maar nu hebben we toch maar besloten om te wachten tot woensdaga vond. Misschien mogen we dan het dubbel aantal flessen soldaat maken. Deze wedstrijd was in ieder geval een geslaag- Ht* Tpnptilip in h#»l vnnniit7irht Won Beveren de eerste wedstrijd met het kleinste verschil. Lokeren wilde voor zijn eeuwige rivaal niet onderdoen en won dus in eigen huis met een zelfde 1-0 skore. Zelfs verlengingen konden daar geen verandering inbrengen, zodat de ruim 13.000 toeschouwers (vrij veel voor dit duel der Waaslanders gezien de erbarmelijke weersomstandigheden) nog een tweede extraatje kregen: strafschoppen. Lubanski, die al tijdens de wedstrijd de smaak van het scoren had genoten opende de reeks. Het was 1-0 voor Lokeren. Niet lang echter, want voetbalkunstenaar Schönberger maakte gelijk. Ronny Somers was al even onverbiddelijk. Toen Schoofs voor Beveren miste, stond Lokeren met 2-1 aan de leiding en laaide de hoop natuurlijk op. Mommens bracht Lokeren zelfs op een 3-1 stand. Jaspers vond Hoogenboom in gebreke (3-2) en Bobbie was blijkbaar zo in de war dat hij zijn strafschop naar de haaien schoot. Het bleef dus 3-2 voor Lokeren. Onmiddellijk herstelde Hoogenboom zich door de penalty van Weirauch uit zijn muit te ranselen. Het bleef 3-2 en de spanning steeg ten top. Wat kon Lokeren nog overkomen. Verheyen moest immers nog trappen en René mist zelden of nooit. Bij Beveren zat men een beetje in zak en as. Maar Pfaff demonstreerde dan zijn grote klasse door de knal van Verheyen te stoppen. Dat maakte dat Paul Theunis de verantwoordelijkheid kreeg Beveren nog in een tweede reeks strafschoppen te helpen. De Limburger was blijkbaar niet onder de indruk van dat gegeven, want liet Hoogenboom geen schijn van kans. 3-3 dus en een tweede reeks strafschoppen kon beginnen. Lokeren opende weer de reeks met Preben Larsen. Hij scoorde ook. Erwin Abert maakte ook zijn doelpuntje, zodat de bordjes in evenwicht bleven. Dat allemaal onder de stress dat wie het eerst miste, de beker verder kon vergeten. Maurits De Schrijver dan achter de bal. Maar Pfaff liet zijn voet te lang hangen, en de kans was naar de wolken. Toen Ronny Martens zich klaarmaakte om dodelijk uit te halen, gaf niemand nog een cent voor Lokeren. Martens zat immers nog fris (hij was laat in de wedstrijd Creve komen vervangen) en beschikt over een prima traptechniek. Hij kende dan ook geen genade. Lokeren kon inpakken. DOELMANNEN Een aandachtige toeschouwer zal het allicht niet ontgaan zijn dat de doelmannen zich niet kunnen koest houden tot de speler die de strafschop neemt, de bal met de voet raakt. Zij reageren allen, enkele uitzonderingen daar gelaten, veel te vroeg. Op Lokeren zagen we bievoorbeeld hoe Pfaff en ook Hoogenboom meer dan eens al vertrokken waren vooraleer de bal was gespeeld. Dat scheelt natuurlijk een slok op een borrel, vooral wanneer men de goede kant uitgaat. De rol van de scheidsrechters is dus nog niet uitgespeeld, maar ze moeten hun taak naar behoren vervullen. Een fout in de strafschopzone leidt tot strafschop, zegt het reglement, en daar wordt niet gesproken over lichte of zware overtredingen Dat is punt een. Punt twee: bij een strafschop moet de doelman onbeweeglijk, op de doellijn staan. Hij mag pas bewegen wanneer de bal aan het rollen (een volledige omwenteling) is gebracht. Geen scheidsrechter die de moed opbrengt om een penalty te hernemen omdat de goalie veel te vroeg uit zijn muit springt en dus de schiethoek geweldig weet te verkleinen. Misschien is het een oplossing wanneer de scheidsrechter van dienst zich naast het doel op de doellijn gaat postvatten en vandaar de wapenfeiten overschouwt. En dan natuurlijk ook nog de moedige beslissing durft treffen: hernemen. Zoals we dat afgelopen maandag nog zagen gebeuren in de sport-show tijdens een van de duels om de FA cup. Niet reglementair is opnieuw zei de man in het zwart. En geen enkele Engelse prof durfde aan die beslissing te tornen. Lubanski is de Beverse verdedigers te vlug af. Doelman Pfaff kan alleen maar in de lucht grabbelen, maar dat is ook alles. De bordjes hangen weer in evenwicht, (dm) Nog wat achteruit, zegt Verhaeghe, terwijl Verheyen en Larsen overleggen hoe ze de Beveren - Mechelen 5-1. Albert komt nog iets te kort om doelpunten te maken (dw) Trainer Braems tussen zijn discipelen. Wie gaat de strafschoppen nemen? Freddy Buyl heeft blijkbaar veel interesse voor de Lokerse bank. (md) tveren - Mechelen 5-1. Ronny Martens figureert terug in het fanionteam (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 25