E. Aalst: Geen punten verliezen! Robbie Smet zet Hamme op rozen Georges Heylens: «Voor spektakel moet men met twee zijn» Zwemlessen in Lebbeke Eendracht Zele niet ontevreden met logische puntendeling Van je vrienden moet je het hebben Hamse kaatskompetitie in het zilver VOETBAL E. Aalst - Boom 2-1. Hedwig Sergeant knalt twee minuten voor affluiten de winning-goal tegen de touwen (per) 28 Nationale Deze vinnig betwiste wedstrijd waarin beide ploegen van bij de aanvangsfaze voluit gingen kreeg een billijk eindresultaat. Met Racing Doornik kreeg Eendracht voor zeker de sterkste tegenstander aan huis te bekampen. Doornik vormde een sterk geheel met gevaarlijke kleppers als Begein en Guy Lammens in de spits uitstekend gesteund door een technisch sterk duo Demey en Chantry. Het verdiende doelpunt van Doornik kwam er eerder op een goedkope wijze toen Freddy Jacobs nogal impulsief reageerde in een duel met Demey. EENDRACHT AALST-BOOM 2-1 Eendracht had het zondagnamiddag in het P. Cornelisstadion extra moeilijk om de poulains van Co Prins op de knieën te krijgen. Het is beslist geen nieuws meer als we u vertellen dat Eendracht veel minder aan zijn trekken komt tegenover een tegen stander die alleen maar aandacht heeft voor een stugge verdediging. Boom deed dat. Brits plakte letterlijk op de huid van Salvador, Maris was een degelijke waakhond voor Van Roy en Ferrera werd van dichtbij geschaduwd door Van Hoorebeeck. De drie Aalsterse spitsen zaten dus gekluisterd aan hun respektievelijke bewakers, wa ren moeilijk aanspeelbaar, zo dat het Boomse doelgebied haast doorlopend werd bele gerd met hoge inswingers waarmee de lange doelman Van Reeth wel raad wist en door de even lange bezoeken de verdedigers prompt uit de gevaarlijke zone werden ge kopt. Eigenaardig genoeg kre gen de bezoekers nog de bes te kansen tijdens die eerste periode. Vooral een zeer be drijvige en routinerijke Winde len wist van tijd tot tijd de twee eenzame spitsen te bereiken met verre voorzetten, die voor al tijdens de laatste tien minu ten van de eerste helft twee maal gevaarlijk kwamen drei gen. Na de kampwisseling werd de druk van AaJst nog zwaarder. Boom zag af. Het paste alle middelen toe, pre senteerde een anti-voetbal en kwam zelfs op voorsprong. Windelen, dan toch weer hij, verscheen plots verrassend op de rechterflank, centerde de bal over de Eendrachtverdedi- ging heen naar de vrijstaande Degelaen. Rosez vertikte het van zijn lijn te komen en de bezoekende nummer acht knikte rustig binnen. Algemene konsternatie in het Aalsterse kamp. Toen nam trainer Heylens de beslissing die zich opdrong. Hij haalde Cornelis uit het veld en bracht de donkerhuidige De Souza in slagorde. Deze jonge Zuida merikaan die sinds zijn komst bij Eendracht Aalst nog niet veel potten heeft gebroken, ging echter vechten voor iede re bal. De Boomse verdedi ging had derhalve een kwieke aanvaller meer af te scHermen en dat was o.l. een te veel trouwens, De Souza lag aan de basis van de gelijkmaker en de winning-goal. De eerste keer lokte hij een fout uit als een volleerde prof waarna De Bolle via een vrijschop Stal- laert in de gelegenheid stelde om de gelijkmaker op het sco rebord te prikken. Bij een vol gende faze schoof «Arnold», zoals hij door de Aalsterse spuiters al direkt werd betiteld, de bal perfekt door naar Van Roy, die nadien Sergeant kon bereiken die drie minuten van het eindsignaal de nog onver hoopte zege kon bewerkstelli gen. Eendracht Aalst won, maar dat geschiedde zonder veel bravoure. Vooraan kwam Aalst iets te traag uit de start blokken om brokken te maken tegenover een belager die zich stug verdedigde. Op het mid denveld ontbrak een veldheer om de operaties degelijk te leiden en lijn in het spelkon- cept te brengen. Normaal is die taak weggelegd voor een De Bolle. De Brusselaar is dat voorlopig nog niet, al dient on derlijnd te worden dat hij toch wat meer krediet van het Aal sterse supportersheir verdient Voor de rest kroop Aalst een punt dichter naar de eindron de, maar zal o.i. tijdens de komende matchen toch uit een ander vaatje moeten tappen om die extra-kompetitie te be reiken. A. Block In de eerste helft verkeken de Walen de gelegenheid om de Zeienaars op achterstand te plaatsen. Guy Lammens die eerst de scheidsrechter zijn za ligheid had verkocht omdat hij volgens de Doornikse trainer- speler laks reageerde op een bijwijlen kordate aanpak van Eendracht, verkeek tot twee maal toe een wenkende kans. Toen Begein een splijtende voorzet gaf, schoot Lammens alleen en kort voor doel onbe grijpelijk over. Lammens, blijkbaar iets te emotioneel, ging even later Jacobs voorbij met een haakbeweging maar zag de kans om de bal naast het doel van Van Puyvelde te schieten. Bange momenten voor de thuisploeg die de laat ste twintig minuten voor haar rekening nam. Benjamin Saey deed opnieuw goeie dingen op links en bedacht een meeopge- rukte Filip Plaetinck met een knappe voorzet. Plaetinck wou met het hoofd besluiten, pro beerde het uiteindelijk met de voet maar verkeek de kans. De centrale verdediger kreeg na een geharrewar voor het be zoekende doel eêh nieuwe kans maar ook deze keer zeil de de bal naast. Twee minuten voor rust rondde Benjamin Saey een copybook-aanval suksesvol af. Cooreman gaf in de loop van een uitstekende Dirk De Ferrerc en diens in zenden belandde voor de voe ten van een toesnellende Saey. Zele kon gevleid met een 1-0 voorsprong de rust ingaan. Na de herneming ging Jacobs in de fout en Chantry kende geen genade vanop de penaltystip. De wedstrijd kon herbeginnen maar doelpunten kwamen er niet meer. Doornik bleef ge vaarlijk en er was een gevatte tussenkomst van Van Puyvelde nodig om Begin aan de 13de minuut van een treffer te hou den. Aan de overzijde kreeg de hard werkende Eugène Blomme nog twee scorekan sen. Rond het kwartier schoot hij een voorzet van Mare Cooreman pal op Daniel en een vrijschop van Peter Van Wambeke kwam net iets te hoog aangezeild voor de Gen tenaar om met een kopbal suk- sesrijk te besluiten. De voor de gekwetste Saey ingekomen Luc Collewaert kreeg van de referee een boeking toebe deeld toen hij onstuifnig op Lammens invloog. Het bleef bij een puntendeling waarmee beheerraadvoorzitter Pierre Verbeeck niet onverdeeld ge lukkig was. «Een juiste uit slag» wou de voorzitter kwijt, «de bezoekers staken nochtans iets meer tempo in de wed strijd. Wij beseffen nu dat het zeer moeilijk zal zijn om onze tweede plaats te vrijwaren. Zondag op het veld van Nino- ve zijn we zeker niet aan het feest. Een geruststelling is dat onze naaste konkurrenten ook puntenverlies lijden, zodat het nog hard knokken zal zijn om onze verworven status te be houden». Joost Arens Sint-Niklaas - Oostende 1-0. Er waren mooie SK-aanvallen en alleen de ontbrak. Rodrigez omspeelt de verdediging en passeert naar Verhoesel (dw) Dat is wel de bedenking die de Oostendenaars zich zondag na afloop van de match Sportkring Sint-Niklaas zullen gemaakt hebben. Hoewel hij zeker niet in een grootse verkeerde besliste immers de nog steeds in Oostende wonende Jan Simoen de met een doelpunt. Zijn negentiende van het seizoen overigens. in de eerste elf weer met aandrang heeft gesteld en dat kan waarschijnlijk al bewaarheid worden voor de wedstrijd waarin volgen de zondag zijn streekgeno ten uit Wuustwezel moet worden partij gegeven. Hierover is trainer Staf Van den Bergh echter niet zo zeker. Zijn verklaring: «Enkele weken terug ver vulde Guy (Rodrigo) de rol die Bevers nu heeft, met name als frisse man inko men naar het einde van de match toe en de aanvallen de impulsen vergroten. Nu kreeg Luk wel drie kansen maar kon geen enkele be nutten, terwijl Guy meei- dere matchen wel tot sco ren kwam. Ik zal Luk wel licht wel later laten inko men maar niet in de basis uitspelen tegen Wuust wezel!» Aangaande de wedstrijd kon Staf alleen maar stellen dat de beloofde toning er niet was maar dat ondanks alles puntjes werden voegd. De grote fout dat er te veel in het trum werd gespeeld nodige ritme en ontbraken. Er zal in de komende weken een ander vaatje getapt worden wil SK seizoen met 57 punten zestig afsluiten. Tot slot verloopt ook genezingsproces van rinckx niet optimaal blijft de tendinitis in buikspieren hinderlijk, zoverre zelfs dat Sportkring-trainer dat Jef niet onmiddellijk de kern zal kunnen uitk„, men maar eerst zijn tie nog in de reserven moeten aanscherpen. Bevordering E. Aalst - Boom 2-1. Stallaert, mee opgerukt, kan op pas van De Souza (rechts) Aalst op gelijke hoogte brengen, (per) E. Aalst staat zondag a.s. weer voor een uiterst belang rijke uitwedstrijd te Hasselt. De Limburgers die ook nog azen op een plaatsje in de eindron de mogen voor eigen publiek niet verliezen. Het wordt dus een vierpuntenwedstrijd. Dat is trouwens ook de mening van oefenmeester Heylens die de mening is toegedaan dat voor de rest van het seize en Aalst moet knokken om ieder punt. «Hasselt behaalde tot nog toe zijn beste resultaten op verplaatsing met counter voetbal. Voor eigen publiek trachten de Limburgers echter meer het spel te maken. Ik denk dat ze zo weinig mogelijk risiko's zullen nemen, maar vermits ook wij niet mogen verliezen zal er ook op het taktisch vlak een en ander moeten uitgedokterd worden», vertelde Heylens ons in de loop van de week. Hoe hij Hasselt gaat aanpakken is top-secret. Een sluwe gene raal geeft zijn aanvalsplannen nooit vooraf prijs. Voor de wedstrijd in de Limburgse hoofdstad zal hij in ieder geval weer kunnen rekenen op Alain Van Kemseke (terug na één zondag straf). Salvador kreeg van de Eendracht-coach een week verlof. Hij is ontslagen van iedere training. De knie van de Braziliaan is nog belast tot en met. Dat hij niet volledig fit is, werd zondag II. op het einde van de wedstrijd tegen Boom onder schreven toen hij moederziel alleen op doelman Van Reeth mocht afstormen maar uitein delijk nog de bal werd afge snoept door een tegenstander. Vroeger scoorde hij op zulke fazen met de ogen toe. Indien «Salva» op 80 th. van zijn krachten kan spelen wordt hij opgesteld, zoniet krijgt hij nog een week supplementaire rust. Met welke basisploeg Heylens naar Hasselt afreist stond bij het uittikken van deze voorbe schouwing nog niet vast (abl) EEKLO - V.W. HAMME 1-1 Robbie Smet is de laatste weken de centrale figuur bij V.W. Hamme. Op Eeklo liet hij weer een uitstekende indruk en was er de auteur van een doelpunt van uitstekende makelij. Op dat ogenblik had V.W. Hamme de wedstrijd In handen. Toen kwam er een slippertje van doelman De Paepe dat de gelijkmaker tot gevolg had. Een resultaat waar men in Hamme globaal genomen mee tevreden is. Tijdens de gebruikelijke perskonferentie in de katakomben van het P. Cornelisstadion was de Aalsterse trainer verheugd dat het anti-voetbal deze keer werd afgestraft. «Ik heb veel respekt voor allerlei zaken in het voetbal,» aldus de Eendrachtcoach. «Maar wat Boom hier vandaag presenteerde gaat mijn petje te boven. Om spektakel voor het publiek te brengen moet men met twee zijn. Boom vertikte dat spektakel te brengen en beperkte zich tot anti-voetbal». Georges Heylens gaf nochtans grif toe dat ook zijn poulains, en dan vooral tijdens de eerste helft, geen groots vertoon weggaven. «Vooraan misten we dat tikkeltje durf bij het afwerken. Bovendien was die Boomse treffer, die gelukkig genoeg nadien geen erge gevolgen voor ons meebracht eert dubbele flater in de verdedigingszone. Het is ondenkbaar dat bij een inswinger die over de ganse defensie zwaait, een tegenstander ongedekt de bal kan aannemen. Vervolgens diende Rosez van zijn lijn te komen Een doelman die zijn handen volledig kan en mag uitstrekken blijft tenslotte de baas in de lucht.» Het inbrengen van de Braziliaan De Souza, die tot nog toe geen gensters sloeg sinds hij zijn tenten te Aalst opsloeg, bracht deze keer wel een zekere kentering in het Aalsterse team. «Ik heb De Souza logischerwijze ingebracht om die 0-1 achterstand te kunnen overbruggen. Ik nam voor hem Jefke Cornelis uit het veld die vandaag zonder veel lef voetbalde. Zowat in de stijl van Stallaert op Harelbeke. Cornelis is er nooit in geslaagd in de wedstrijd te komen.» Blijft dan nog het feit dat Eendracht momenteel op het middenveld niet over een ideale strateeg beschikt. «Dat zou normaal De Bolle moeten zijn maar die wordt blijkbaar minder door het Aalsterse publiek aanvaard. Eddy is nochtans het type van een speler die rustig een situatie kan overzien, de risiko's vermijdt om de bal in het bereik van de tegenstander te geven en derhalve voldoende denkwerk opbrengt. Maar ook een ervaren speler als De Bolle laat zich m.i. te gemakkelijk intimideren door een bepaald gedeelte van het supportersheir,» aldus Georges Heylens. Toch hadden we kunnen winnen, zegt trainer Willy Meersman. Mocht er een win naar uit de bus zijn gekomen, dan hadden wij dat moeten zijn. De eerste helft was noch tans niet zo denderend. Ver schillende spelers uit beide ploegen lieten zich toen be trappen op tekortkomingen die trouwens tot doelpunten kon den leiden. Wel hebben wij een paar keren gedreigd. Maar dat kon ook van de tegenpartij worden gezegd. Globaal genomen maakten wij de fout om te ver van de tegenstrever te gaan spelen. Daar had ik trouwens tijdens de rust mijn opmerkingen over. In de tweede helft zijn we beginnen voetballen zoals het hoort en zoals ik verlang. We kwamen vlug op voorsprong. Dat was gunstig voor ons On gelukkiglijk viel kort nadien de gelijkmaker. Wij zijn nadien blijven domineren en onze stempel blijven drukken op de wedstrijd. Bij het besluiten was er wat pech mee gemoeid. Over die tweede helft ben ik tevreden, ledereen hield zich aan de richtlijnen. Biezonder tevreden ben ik over Chris Van Dam. Hij liet een uitstekende indruk. Ik hoop in de komende weken de spelers verder te kunnen blijven motiveren, al is dat moeilijker geworden omdat iedereen beseft dat er niets meer op het spel staat. Hier door is er geregeld koncentra- tieverlies. Dat heeft een sneeuwbaleffekt in die zin dat de tegenstrever als gevolg hiervan te veel vrij spel krijgt. In de provinciale afdelingen kan men zich dat eens veroor loven. In de vierde klasse wordt dat afgestraft. Na twee seizoenen mag men zich op dergelijke tekortkomingen niet meer laten betrappen Wij vermelden tenslotte nog dat Omer Van Praet als gevolg van een kwetsuur niet aan de wedstrijd kon deelnemen. Zijn plaats werd ingenomen door Paul Vermeir. E.D.M. Het was in de eerste helft niet om aan te zien. De lokalen presteerden zwak en met een tegenstander die zich alleen maar goed organiseert om geen goal te slikken is er weinig gevaar mogelijk. Wel deed keeper Sys zich enkele keren zeer knap opmerken met reuze reddingen eerst na een gloeiend schot van Janssens en vervolgens een herne men van Simoen op pass van diezelfde Janssens. Na rusten was het dan de beurt aan de plaatselijke keeper om zich in de kijker te spelen. Een zeer verras sende schuiver van Van Haecke werd door Jan Smet subliem geweerd. Aan de 70ste minuut dan toch een goeie Wase aktie welke meteen de wedstrijd in haar beslissende plooi legde. Een goeie corner van Janssens werd vanop ruime afstand door Simoen met het hoofd tot in doel verlengd. Dit betekende niet de langverwachte aan zet van een «kampioenen»- offensief want heel wat ef- fektieven bleven onder hun kunnen voetballen. Niette min noteerden we met veel goeie wil nog een goeie beweging tussen Truyens en Janssens maar de Oos- tendse keeper was klem- vast. De langverwachte wissel van de in een totale off-day verkerende Rodrigo door Luk Bevers kwam in de 83ste minuut tot stand en geloof het niet, de blonde Antwerpenaar dwong in zijn eentje drie goeie gele genheden af. Eerst werd hij knap weggestuurd door Lo- dewijekx maar tilde het le der net over doel. Dan werd hij in bijna gelijkaar dige omstandigheden aan gespeeld door Janssens maar Sys was weer ter plek ke en in de allerlaatste mi nuut testte Luk diezelfde klassekeeper met een kop bal na prachtcenter van Truyens. Uit deze luttele zeven minuten kan men alleen maar besluiten dat Luk zijn bint-Ntklaas - Oostende 1-0. Fruitsap tegen bier. kandidatuur tot terugkeer achtersten wonnen maar nipt wegens de flinke tussd komsten van de Oostendse keeper (dw) 1 KAATSEN Opnieuw wordt er in het zwembad van het sportkompleks, Albert l-straat te Lebbeke, een reeks zwemlessen gege ven voor kinderen en volwassen om iedereen de kans te geven het zwemmen aan te leren of te verbeteren. Het gaat om een reeks van 10 lessen, die begint op zaterdag 27 maart 1982 van 10-11 u.; een tweede groep komt van 11-12 u. aan de beurt. Geïnteresseerden kunnen voor inlichtingen of inschrijvin gen terecht bij Vincent De Decker, Dendermondsesteen- weg 4 te Lebbeke, tel.: 052-21.60.71 of 052-21 80.85. Per persoon kost deze 10 lessen-cyclus 650 fr. voor kinderen en 850 fr. voor volwassenen, toegang zwembad, verzekering, zwemles inbegrepen. Men kan ook inschrij ven op zaterdag 27 maart (begin van de eerste les) in het zwembad. De kaatswereld in het ge west is bezig met zich startklaar te maken voor de kompetitie 1982. Deze kompetitie krijgt een spe ciaal kleurtje deze keer. Het wordt immers de vijfentwin tigste uitgave. Het is duide lijk dat dit zal gevierd wor den. Op het programma staat ondermeer een jubi- leumtornooi dat op 21 au gustus zal plaatsvinden. Daarin zullen de drie Ham- se ploegen spelen die op 1 augustus best geklasseerd staan. Voor deze kompeti tie heeft het gemeentebe stuur een speciale beker beloofd. Een andere evenement is het uitgeven van een bro chure waarin het vijfentwin tig jarig'bestaan in woord en beeld zal worden weer gegeven; klassementen, verslagen van de kompeti tie en de bekerfinale, foto's, enz. Het ziet er naar uit dat deze brochure een grote belangstelling zal tege- moetgaan. Er komt ook een huldiging van de clubs, spelers, scheidsrechters en be- stuursleden die minstens twintig jaar op de bres staan voor de kaatssport. Dit jaar zijn er elf ploegen ingeschreven voor de kom petitie. De ploegen uit Zele (Likeuren Rubbens en Ver zekeringen De Meester) zijn verdwenen. Gezien nu ook Zele aangesloten spelers van de KNK toelaat, verko zen deze ploegen terecht, dat ze dan beter thuishoor den in hun eigen gemeente. Ook Adec Baasrode treedt niet meer aan. Nieuweling is 't Zolderken uit Lebbeke. Het is voor de eerste maal dat een ploeg uit die g< meente aantreedt in h< Hamse verbond. Dit jaar zullen optreden het Hamse verbond: Toyc kl ta Le Patrimoine, Rodanio «r KWB, Christiaensen, Broek w kouter, Van Gaeveren, Lo*r motboys, Groentenhalk *r Van Malderen, Ons Ve maak, Madeion, 't Zd derken. fgg Voor de rest blijft het ee fa kompetitie volgens het ge wone stramien: Net zoal! Ier alle jaren komt er ook wee Wi een Beker Van Hamm waarvoor de wedstrijden a i®r getrokken zijn. Deze schif tingen zullen tussen kompetitiewedstrijden doo worden gespeeld. Heel wat mensen zouden momenteel wel graag bouwen of een huis aankopen, maar om financiële redenen zien ze zich spijtig genoeg in hun plan nen gedwarsboomd. Het Cen trum voor het Aanmoedigen van het Spaarwezen en de On roerende Beleggingen heeft t De een studie uitgegeven omtretrori de steunmaatregelen die me ocl ter zake kan bekomen en di ing vaak over het hoofd worde l f gezien. De brochure kost 40 fi »er en is verkrijgbaar bij het gelen noemde centrum, Lombard tier straat 34-42, Brussel. sfa toe 26 -12.3.1982 - De Voorpost 3' Nationale

De Voorpost | 1982 | | pagina 26