Zegehonger gestild Het resultaat van de inzet Veel middenveldspel Stap in goede richting Weinig overtuigende maar ongenaakbare leidersploeg Zonder verhaal Klauwaerts redden de eer Uitmuntende Heyvaert Rode kaart en rood Temse (van woede) 28 - 12.3.1982 - De Voorpost VOETBAL Robur - RC Wetteren 2-0. De Roburaanvaller Erik Raemdonck schiet op doel en Wuytack kan afronden, (vh) ROBUR MOERZEKE-RC WETTEREN 2-0 Het was van 29 november geleden dat de Moerzeekse tweede provincialer een overwinning had geboekt. Dat gebeur de nu opnieuw, precies tegen een toonaangevende ploeg, die door velen als titelkandidaat wordt vooropgesteld. Róbur is door deze zege tot op twee punten van de reeksaanvoerder gena derd. Alles blijft nog mogelijk. Er zijn nog een tiental wedstrijden te betwisten en vooraan in de rangschikking hangen verschillen de ploegen als het ware aan mekaar. Niemand kan nu reeds pronostikeren wie er het meest kans maakt op de titel. In Moerzeke was men ge lukkig met de zege tegen Ra cing Wetteren. Men kon deze keer over een komplete kern beschikken. Eric Raemdonck en Herman Van Langenhove waren weer van de partij, en dat was duidelijk te merken. Eén wijziging die voor velen een verrassing betekende was er wel. Doelman Van de Som pel, tot nu toe titularis, was aangeduid als invaller. In zijn plaats speelde de jonge Dan ny Handenhove. JDa Moer zeekse klubleiding voert aan dat Van De Sompel momen teel een vertrouwenskrisis doormaakt. Dat zou de reden zijn van zijn vervanging. Over het algemeen was Ro bur de dominerende ploeg. De rust werd zonder doelpunten bereikt, maar tijdens de eerste helft hadden Eric Saerens en Eric Raemdonck al een kans gekregen. Langs de andere kant kwam ook De Pauw een enkele keer de Moerzeekse doelman bedreigen. Na de rust is Robur de forcing gaan voeren. Dat resulteerde na een kwartier in een eerste doelpunt. Het kwam tot stand na een voorzet van Leo Wuy tack waarbij Eric Saerens voor de afwerking zorgde Kort na die openingstreffer kwam Wuytack moederziel alleen voor de Wetterse goalie. Hij besloot echter in het zijnet. Nadien zijn de bezoekers meer aanvallend geworden. Veel doelgevaar is daar niet uit voortgekomen. Met nog twee minuten speeltijd voor de boeg kwam de thuisploeg aan een tweede doelpint. Een voorzet van Herman Van Langenhove kwam bij Eric Raemdonck te recht. Deze kogelde naar doel. De Wetterse doelman Van Mossevelde bleek de bal niet onder kontrole te krijgen. Daar profiteerde Wuytack van om de eindcijfers vast te leggen. «Een verdiende zege» noemde klubleider Freddy De Maere het na afloop. «Het werd trouwens de hoogste tijd. Voor ons blijft nog alles moge lijk. We staan amper twee pun ten achter leider Standaard Wetteren. De overige kopploe- gen verloren punten. Nu zon dag moeten we naar Sint-Gil- lis-Waas. Ook deze ploeg is titelkandidaat. Niet verliezen is de boodschap. Nadien hebben we het voorrecht om tweemaal na mekaar thuis te spelen. In die twee wedstrijden mogen we ons geen puntenverlies permitteren. E.D.M. St. Wetteren K.S.V. Temse Het werd in Wetteren een woelige wedstrijd tussen twee teams, die elk de titel beogen. Nadat Temse op voorsprong was gekomen werd José Au- denaerde na een half uur spel van het veld gezonden. Maar de poppen gingen pas echt aan het dansen toen even na de koffie ref Bockstaels een eerstgenomen beslissing her zag en in de plaats van het buitenspel in het voordeel van de Temse-defensie een straf schop voor Wetteren gaf. Na deze aansluitingstreffer kon Temse zich nog moeilijk be heersen en kwam dit ten nade le van het door hen geleverde spel. Wetteren met een nume rieke minderheid sleepte de ovenwinning nog in de wacht. Een gehandicapte Temse- ploeg: Walter Van Haver en Fobé gekwetst en Chris De Cock met een oproeping van het leger moesten gedwongen forfait geven. Edwin Bynoe, Danny De Buyser en Geert Rooms vormden de Temse- voorhoede. Temse toonde zich gedurende de eerste 45 minuten het gevaarlijkst. De thuisploeg werd goed opge vangen eens ze op de Temse- speelhelft kwamen en Schamp en De Neef ondernamen po gingen maar zonder direkt ge vaar. In de 20ste minuut veer de iedereen recht toen Van Buynder het doel viseerde. Franky zag zijn poging van de ene paal naar de andere vlie gen, maar de bal vertikte het van de doellijn te overschrij den. Het was slechts uitstel want één minuut later nam de debuterende Danny De Buy ser op vrijschop de openings treffer voor zijn rekening (0-1). Toen kwam de uitsluiting van Audenaerde, die meerdere Temse-benen tot landkaarten had herschapen en of dat nog niet genoeg was ging hij fel tekeer tegen de ref. Wetteren moest met 10 verder. Toen na de rust tumult ontstond bij het toewijzen van de strafschop na een onderonsje tussen ref en grensrechter, en Janssens deze omzette (1-1) kreeg het voetbal als sport het hard te verduren. Temse kon zijn nu merieke meerderheid niet be nutten. Nadat De Cleen met het hoofd er 2-1 van maakte, verdedigde Wetteren deze voorsprong hardnekkig en re kende op de snelheid van zijn voorspelers om te counteren. Tijdens de laatste tien minuten werd het doelsaldo nog aan gedikt. Schamp plaatste zijn ploeg op 3-1Edwin Bynoe gaf Temse nog even de hoop om terug te keren maar Janssens smoorde elke illusie even voor affluiten (4-2). Zondag ont vangt Temse Excelsior Sint- Niklaas, een derby die elke voetbalfan toch zal aan spreken. FC Mere - SK Terjoden 0-0. Tussen het rommelige heen-en-weergestamp eindelijk een heuse kopstoot van Alain Van Caelenbergh in de richting van keeper Devroe. (per) Mere Terjoden SP. BUGGENHOUT-ST.-LIEVENS-HOUTEM 2-1 Sparta Buggenhout heeft door van Sint-Lievens-Houtem te winnen een stap in de goede richting gezet. Minder gelukkig voor de Spartanen is het feit dat de rechtstreekse konkurrenten ook hun wedstrijd wonnen. In Buggenhout beseft men nu wel dat er tot aan de streep zal moeten geknokt worden wil men het behoud verzekeren. Sparta heeft in ieder geval verdiend gewonnen. Tijdens de eerste helft kreeg men een gelijkopgaande wedstrijd. Sparta kreeg twee kansen langs Guido Van Den Berghe Aan de andere kant viel er een doelpunt langs De Maeseneer. Met die 0-1 stand trokken beide ploegen naar de kleedkamers. Tijdens de rust werd er in de Buggenhoutse kleedkamer uitvboerig van gedachten gewisseld. Verlies kon men zich niet veroorloven, werd er algemeen geoordeeld. Onmiddellijk na de hervatting trok de thuisploeg alle aanvalsregisters open. Dat resulteerde al vrij vlug in een doelpunt. Het kwam tot stand na een kombinatie tussen Achille Verheyen en Patrick Verheyden. Laatstgenoemde legde de bal af voor Ronny De Schaack die binnenschoof. Buggenhout, gemotiveerd door dat doelpunt is toen blijven drukken. Zeven minuten later kwam er een tweede doelpunt tot stand. Een hoekschop van Dirk Van Muylders werd door Frankie Roels met het hoofd afgerond. Dat men bij Buggenhout tevreden was hoeft geen betoog «Winnen was een noodzaak» zei de klubsekretaris De Bisschop na afloop. «De winst is bovendien verdiend. Vooral in de tweede helft hebben de spelers zich tweehonderd procent ingezet. Dat heeft vruchten afgeworpen. Er werden goede kombinaties op de grasmat getekend die resulteerden in twee doelpunten. Nu zondag staan we voor een belangrijke opdracht. Wij moeten SK Aalst in eigen vesting gaan bekampen. Een vierpuntenwed- strijd! De ajuinen staan net voor ons gerangschikt. Wanneer we er verliezen ontstaat er een grote kloof. Dat zou onze kansen op het behoud een flinke deuk geven. Winnen in Aalst is haast een «must», zegt de Buggenhoutse klubsekretaris. E.D.M. Mere blijft punten van goud- waarde binnensprokkelen. Zonder glans echter. Tegen Terjoden werd gewoon zwak gevoetbald, zoals de score reeds liet vermoeden. De thuisploeg wilde echter wel maar werd in zijn goede be doelingen geremd door een kloek Terjoden. De bezoekers waren duidelijk tevreden met de gang van zaken. De af wachtende houding van Mere bracht de bezoekers erg in hun schik. Ze probeerden het spelritme steeds te vertragen en hun tegenstoten waren zeer schaars. Rusten aldus bij een 0-0 stand. Wie dacht om in de tweede helft meer spelvreugde en voetbalpiezier te beleven kwam echter verkeerd en be drogen uit. Mere slaagde er niet in om zijn wil op te dringen en Terjoden lachtte stilletjes in zijn vuist. Alles speelde zich in het middenveld af en de schaarse lokale doelkansen werden onmiddellijk gefnuikt. Mere kreeg doelkansen, was duidelijk in een off-day maar hield wel tijdens het laat ste kwartier zijn hart vast toen De Taeye en Van Den Houtte mooie doelkansen eveneens onbenut lieten. Ruststand werd dus ook eindstand. Een brilscore was het resultaat van een potje afwachtend en be houdend voetbal. Beide ploe gen konden zich na afloop best met dit resultaat verzoe nen. De neutrale toeschou wers zullen wel andere gevoe lens gehad hebben. Guy De Tandt RC Bambrugge Wieze Wieze wint opnieuw een be langrijke uitwedstrijd die men met zekere angst tegemoet zag. Niet enkel en alleen om dat Bambrugge een geduchte thuisploeg is, maar ook omdat de Wieze-ploeg 3 kernspelers diende te ontberen. De leiders kwamen aldus in de eerste helft nogal bleekjes voor het daglicht. De beste kansen wa ren duidelijk voor het thuisspe- lende Bambrugge. Tot twee maal toe kwam Racing dicht bij een doelpunt en het was dus een koud stortbad voor het betere Bambrugge dat men Wieze op voorsprong zag klimmen. Vooreerst had Erwin Verbraekel net naast besloten en de daaropvolgende tegen stoot van Merckx werd de thuisploeg fataal. Meteen was het 0-1 en rus ten. Onmiddellijk na de koffie werd het zelfs 0-2 langs Ver meer. Hevig protest bij de lo kalen want velen hadden, niet ten onrechte, een buitenspel gezien. De vlaggeman vertikte echter te vlaggen en zo zat Wieze nogal gelukkig op ro zen. Vooraleer Bambrugge zich kon herpakken werd het alweer gecounterd. Merckx scoorde alweer en de 0-3 stand was nu voor de thuis ploeg duidelijk fataal. Een kwartier voor rust bracht Erwin Verbraekel, door aangeven van een goed spelende Hans Van der Eecken, Bambrugge even terug. Pech voor Bam brugge in dat laatste kwartier toen men zowel de lat als de paal trof bij schitterende doel pogingen. Wieze won aldus niet overtuigend en Bambrug ge verdiende meer dan de eindcijfers wel laten vermoe den. Men hoeft bij Bambrugge niet te blozen. Guy De Tandt Robur - RC Wetteren 2-0. De bezoekende doelman is Lelie (Robur) iets te vlug af. (vh) SK OUDEGEM-EENDR. ST.-GILLIS 2-0 Oudegem - Sint-Gillis-D. 2-0. De Oudegemse krullebol Van de Borght kopt keihard op doel. maar de bal Raat over. (vh) Dat voetbal een hoogst on- de laatstgerangschikte best berekenbare sport is, bewijzen kan wedijveren met een koplo- de jongste uitslagen die Een- per. De jongste wedstrijden dracht Sint-Gillis behaalde, hebben dat duidelijk bewezen. Eerst werd het ingeblikt door Er zijn nog tien wedstrijden te Sparta Buggenhout dat voor- spelen. Vooraleer de kompeti- laatste stond gerangschikt en tie ten einde is, kan de rang nadien ging het een punt weg- schikking al fel gewijzigd zijn. halen bij leider Wetteren. Nu Het verschil tussen de ploegen kreeg het bij hekkensluiter Ou- js miniem. Dat hebben ploe- degem de kous over de kop. gen als Buggenhout en Oude- Het blijkt dus dat staartploe- gem bewezen, gen Eendracht Sint-Gillis niet Dat Sint-Gillis tijdens de liggen. SK Oudegem heeft hoe laatste drie wedstrijden tot dan ook de overwinning ten twee keer toe de boot is inge- volle tegen Sint-Gillis ver- gaan komt door het gebrek diend. De thuisploeg wist de aan trefkracht. Eendracht kansen die het kreeg te benut- komt immers de laatste weken ten. Dat was niet het geval biezonder moeilijk tot scoren voor Chou De Bleeckere en Het hoopt zich zondag voor zijn maats. In de Sint-Gillisse eigen volk waar te maken: klubmiddens zoekt men doelpunten scoren en opnieuw geenszins naar verontschuldi- gelanceerd zijn. gingen om de nederlaag te verdoezelen. De algemene kommentaar ging in die zin dat Wase kijk op tweede provinciale In komplete tegenstelling met de vorige weken zijn het de Kemzekenaars die als enige Wase formatie zondag aan de winst bleven. En dat dan nog in de moeilijke uitwedstrijd bij Appelterre. Het was Gerrit Stremersch die zijn ploeg op de goeie weg hielp met twee doelpunten, één uit penalty en één uit een suksesvolle counter. Tony Van Gulck tekende vervol gens het derde doelpunt aan wat afgewisseld werd met een strafschop voor de thuisploeg. Maar voora leer de voorsprong in gevaar kwam, tikte Stremersch nog een vierde doelpunt (zijn derde van de middag) binnen. Herleving Sint-Pauwels liet het bij Eendracht Meldert iets te ver komen want nadat de tegenstander tot een 3-0 voorsprong was uitgelopen, reageerde geel-zwart pas door toedoen van doelpunten langs Herreman en Vercauteren. Maar dat betekende nog niet dat de nederlaag kon worden afgewend. Ook Excelsior was op achtervolgen aangewezen omdat Pollare na een klein halfuur al een dubbele boni had verworven. Net na rust kreeg groen-zwart nog enige hoop door een own-doelpunt maar de gelijkmaker werd pas een feit toen de arbiter reeds had geblazen. De enige streekploeg die het thuis moest klaren was Sporting Sint-Gillis. Tegen SK Aalst speelde men welgeteld een halfuur op peil, maar tot tweemaal toe strandden pogingen van Franckaert en Betoncelli op het doelhout. Doordat de ajuinen bij een eerste gele genheid reeds konden afdrukken via Hoebeke, ging Sporting te zenuwachtig akteren en kon geen enkele gave aanval meer voorleggen. Het waren integendeel de bezoekers die nog een tweede doelpunt lukten, zodat de eerste nederlaag op eigen terrein van dit seizoen een feit was. Burst 0 G rem bergen 3 Burst heeft zijn beter optre den van verleden week tegen Kerksken niet kunnen herha len. Tegen Grembergen liep het voor de onfortuinlijke thuis ploeg alweer verkeerd. Een oorzaak mag zeker wel ge zocht worden in het afwezig zijn van kemspelers Alain Van Geyt, Gratiën Fosselle en Ghislain Verhofstadt. Burst be gon nochtans zeer fel. Luc De Tandt knalde een staalhard schot rakelings over de dwars ligger. Burst liet zich gelden in het middenveld maar na tien minuten waren het de bezoe kers die de score konden ope nen. Jan Van Damme boog een hoekschop mooi om met het hoofd. Burst stond op nieuw op achterstand. Het ver mande zich, bleef aandringen maar werd fel gecounterd. Open doelkansen bleven on benut terwijl de labiele verde diging voor grote problemen kwam te staan. Men diende regelmatig aan de noodrem te trekken. Kris Buydts trof in de 28ste minuut raak na een flater in de lokale verdediging. Leo Van Cau- wenberghe trof wat later de deklat, doch het vonnis werd toch nog voor rust voltrokken. Valère Van de Nest scoorde onverbiddelijk en meteen stond een zware 0-3 op het bord. In de tweede helft probeer de Burst nog wel om een mira kel te forceren maar het ver loor alle hoop toen Danny Troch een schitterende vrij schop op de kruising joeg. BAMBRUGGE-WIEZE 1-3 Leider Wieze heeft de overwinning in Bambrugge zeker niet op een presenteerblaadje gekregen, maar heeft er hard moeten voor zwoegen en heeft lang moeten wachten vooraleer het zijn opponent op afstand kon brengen. Wieze was wel gehandicapt aan de start verschenen. Het moest Mare Van der Jeugt en doelman Danny Matthijs vervangen. Beide spelers hadden te veel strafpunten op hun kerfstok. Voor de eerste keer nam de jonge doelman Dirk Heuvinck plaats tussen lat en staken. Hij heeft het er in ieder geval met brio vanaf gebrach:. Tijdens het eerste halfuur van de wedstrijd kreeg de leider vrijwel geen enkele doelkans. Het was integendeel de thuisploeg die gere geld een vuist maakte. In het derde kwartier zou er verandering komen, Wieze kwam toen meer aan bod en dat resulteerde in een doelpunt. Dat kwam tot stand nadat Rudy Matthijs op doel had besloten De lokale portier kon de bal wel keren maar niet onder kontrole krijgen. Zo belandde het leder in de voeten van Frangois Merckx die nummer één op het bord prikte. Luttele sekonden voor de rust kreeg Jan Vermeir de kans om de cijfers te verdubbelen. Hij vertikte het echter van zijn vrijstaande kollega Merckx te bedienen. Daarvoor kreeg hij van trainer Van Poucke tijdens de rust de nodige bolwassing. De tweede helft startte uitstekend voor Wieze. Al na één minuut kwam er een tweede doelpunt tot stand. Jan Vermeir was er de auteur van en Michel Heyvaert leverde het voorberei dende werk. Dat doelpunt bracht de kentering in de wedstrijd. Wieze kon nu rustiger de bal laten cirkuieren Dat wou echter geenszins zeggen dat de thuisploeg aan het einde van haar latijn was. Integendeel. André Van den Bossche verkeek nog een kans zo groot als een kerktoren. Maar toen halfweg de tweede helft Jan Vermeir een center plaatste en Frangois Merckx er 0-3 kon van maken, was de zaak metéén bekeken. De thuisploeg zou nog via Verbraeckel aan een eerreddend doelpunt komen, maar dat vormde geen bedreiging voor de leiders. Sekretaris Moens hierover: «Een verdiende zege, hoewel moeilijk tot stand gekomen. De tegenstand in de eerste helft was harder dan verwacht. Blijkbaar wil iedereen tegen ons punten winnen. Globaal genomen ben ik tevreden. Een speciale vermelding verdient mijn inziens Michel Heyvaert. Hij was de beste speler.» Wieze krijgt nu zondag Schellebelle op bezoek. In principe mag dat geen hinderpaal zijn om de mooie reeks zonder nederlaag te vergroten. E.D.M. Oudegem - St.Gillis-Dend. gepast weg. (vh) 2-0 Doelman De Rmune van tin, run, h»t,*t hot SK Herdergem - Nieuwerkerken 1-1. Ook nu kon de thuisploeg de beide punten niet y Gi lis bokst het leder thuisfwucien na({a, ze vorige week al een punt moest afstaan aan Bambrugge. (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 28