Nieuwe avondzege brengt Kwismasters Ninove duidelijker aan de leiding) Gemeente Buggenhout koopt «Moens» gebouwen niet aan Een tentoonstelling in Sint-Niklaas: voor meer haat in Vlaanderen? Raad voor Jeugd en Wegverkeer kreëert regionale ombudsdienst voor het verkeer Aalst viert «Cardijn 100 Scarabee en Lukraak klampen nog aan Busgebruikers opgelet! IK NEEM DE FEN TER HAND... Sinaai helpt getroffen gezin Molsbroek (Lokeren) makkelijker bereikbaar Achtste Wase bijenmarkt in Sint-Niklaas 2 -12.3.1982 - De Voorpost VIJFTIENDE INTERPROVINCIAAL KWISTORNOOI DENDERMONDE De tweede avond van het 'Interprovinciaal Kwistornooi Dender- monde' werd opnieuw een geweldige kwisbelevenis. Plaats van de handeling: het Gildenhuis Sint-Gillis waar al anderhalf uur op voorhand de eerste kwisfanaten aanwezig waren. Poolshoogte nemen, plaatsen voorbehouden. En dat laatste was vrijdagavond ook weer nodig want toen om 20 uur stipt het eigenlijke kwissen begon was de zaal barstensvol. Zelfs in het café stonden de supporters bij elkaar te drummen. Gelukkig was de geluidsinstal latie zo goed dat iedereen het gebeuren duidelijk kon volgen. Zag men de kwistafels dan niet altijd, men hoorde toch het verloop van de drie reeksen. Na de trekking was al onmid dellijk duidelijk dat de strijd om de leiding erg laat op de avond zou uitgevochten wor den. In reeks drie waren im mers de eerste vijf teams uit de eerste avond samengeloot. Tot rond de klok van twaalf bleef het publiek dan ook talrijk aanwezig. Men wou persoon lijk zien of Kwismasters Nino ve werkelijk zo sterk is of ge tuige zijn van de machtsover name door bijvoorbeeld Scara bee, Lukraak of ATB. Overtuigend Opba Charles Haughey, leider van de Ierse Fianna Fail was on middellijk goed voor punten voor bijna alle ploegen in reeks een. Femina en Volgend jaar Beter scoorden met hun Ros trouwens- direkt dubbel. Pol Bury, wel goed voor het Ros van Opba, en JeaiT Henri Fabre, een misser over de hele lijn, brachten heel weinig op. De Via Securavraag en de filmvraag over de Elephant Man John Merrick maakten vele gezichten weer blij terwijl ook het laatste Hugenotenbol- werk La Rochelle weinig pro blemen schiep. Don Carlos was niet zo moeilijk maar De Beiren speelden er toch hun Ros op kwijt. Dit team zou trouwens de grootste buiteling in de rangschikking maken. Ze tuimelden van de zevende naar de dertigste plaats. In taalken nis liet het woord 'idee' ieder een scoren. De eerste Grie- kenlandvraag over Kastoria met de Vodasrivier en de Ver- mionberg bij Edessa was dan weer een ander paar mouwen, Papaver en VAL-Buggenhout bleven toch in koers voor de Griekenlandreizen. Een blijk baar aartsmoeilijk rekenvraag- je kon alleen door Opba, Vol gend jaar Beter en Mosaka Ingevolge een aantal omleidingen ziet de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen zich verplicht enkele lijnen eveneens om te leiden. Het betreft de buslijn 53a tussen Gent-Dendermonde-Londerzeel, de buslijn 270 tussen Aalst-Wieze-Dendermonde en de buslijn 356a tussen Asse-Lebbeke-Dendermon- de. Gezien er te Sint-Gillis-Dendermonde in de Van Langenhovestraat en het kruispunt Van Lan- genhovestraat - Sint-Gillislaan wegeniswerken aan de gang zijn, heeft men volgende omleidingen voorzien: Lijn 53a: vanaf Koning Albertstraat via Heirbaan, Resedalaan, Breestraat, Marchantplein, Binnen straat, Weggevoerdenstraat en terug de normale reisweg. Lijnen 270 (ritten via Lebbeke dorp) en 356a: vanaf Heirbaan via Resedalaan, Breèstraat, Marchant plein, Binnenstraat, Weggevoerdenstraat en terug de normale reisweg. Lijn 270 (ritten via Denderbelle) vanaf Van Lan genhovestraat via Weggevoerdenstraat en terug de normale reisweg. Er dienden dus ook een aantal halten tijdelijk te worden afgeschaft: Sint-Gillis Kerk (voor de lijnen 53a, 270 en 356a) en Sint-Gillis Watertoren (270 en 356a). De vervangingshalten zijn kruispunt Reseda laan-Heirbaan en het kruispunt Sint-Gillislaan- Weggevoerdenstraat. Voor de lijn 57a/2 Aalst- Gijzegem-Dendermonde is er ook een nieuwe uur regeling voor rit 703 die vertrekt aan Dendermonde station om 16.40 uur en in Aalst station toekomt om 17.07 uur. Deze bus wordt vijf minuten verlaat. Men krijgt dan volgende uurregeling: Dendermon de station 16.45 uur, Oudegem (NMBS station) 16.55 uur, Gijzegem (klooster) 17.01 uur, Hofstade Dorp 17.06 uur en Aalst busstation 17.12 uur. ontrafeld worden. Basketter Rik Samaey schiep voor geen enkele ploeg moeilijkheden en nadat de Internationale, wel licht voor de eerste en laatste keer in het Gildenhuis weerklonk, wisten maar weinig teams de komponist Pierre De Geyter juist te plaatsen. Hein- rich Heine bleek nog zeer po pulair. Mosaka haalde er dub bele punten mee maar hun antwoord op de volgende Griekenlandvraa'g, Artagolf als minder gebruikte benaming voor Amvrakikos Kolpos, werd door de jury niet aan vaard. De Iraanse heilige stad Kohm was voor de meeste ploegen uit reeks een dan een gelukt afscheid van de tweede kwisavond. Opha, vorig jaar voor de derde keer overwin naar van het tornooi, haalde het overtuigend met 29 pun ten. Zes punten meer dan Dirk Buysts Volgend Jaar Beter. Papaver en De Hovenier Ant werpen haalden nog 22 punten. Wodeismedoade? Een reeksoverwinning Beauvoorde, 't Groot Hof en Trou d'Sottai: drie bekroonde Belgische kazen. Een aroma tisch begin voor reeks twee waar echter slechts Wulder Wichelen, Linkebeek en Cock tail Lebbeke zich goed door heen beten. Kunstenaar Pana- marenko en wetenschapper Antoni Van Leeuwenhoek maakten de meeste teams ge lukkig maar Kiupers, Michiels en Verhavert (regisseurs van de film 'Meeuwen sterven in de haven' scoorden veel lager. Het Ros van Viseo Mechelen ging voor de helft, dat van Club 79 volledig verloren. Gwijde van Dampierre en de muzikale zwaan brachten weer de glimlach op vele gezichten Die zouden echter weer be trekken bij het taalkennis- woord 'paal', ook een broodje en voor de meeste teams ook bij de Griekenlandvraag over Sithonia en de paleontologi sche vindplaats Petralona. Unaniem en de Jonge Natuur vrienden bleven wel in koers voor de reizen. Linkebeek luk te met het Nederlandse Over ijssel een moeilijke variavraag en kwam hiermee alleen aan de leiding in de rubriekstand. Onfortuinlijk Racing Ander- lecht sleurde alleen Club 79 en de vroegere Sportprijswin- naars Honky Tonk mee in het verlies. De Honky Tonkers slaagden erin even later als een van de weinigen de muziek- vraag over Stan Getz juist te beantwoorden Joachim Du Bellay, dichter bij de genade Gods, kon maar weinigen ge lukkig maken maar de vele goede antwoorden op het Griekse Dodoni en Ionnina bewijzen dat het onderwerp toch massaal wordt voorbe reid, Het rangschikken van de toch niet zo moeilijke breuken was voor verschillende ploegen een te zware opgave. Wodeis medoade won verdiend met 23 punten voor het rijzend Linke beek met 22 punten. Honky Tonk. ditmaal ook in betere fysische konditie, kon van de rode lantaarnplaats wegkruipen. Ninoofse Kwismasters over meesteren sterke tegenstanders Ondertussen had het publiek ruim de gelegenheid gekregen om de eerste zaalkwis van de vijftiende editie op te lossen: hoe moest men de vijf stenen met-gaatjes juist rangschikken op basis van hun gewicht? Vol gende week krijgt de winnaar van deze kwis in de kwis een groot Home-In tapijt. Alle juiste oplossingen gaan in een grote verzamelpot waar op de laatste dag diverse minitrips worden uitgetrokken. De geschenkenwinkel van de Vlaamse 4Club kwam opnieuw aan bod in het gezelschapsspel. Het werd een rush naar en een grondig onderzoek van alle programma's in de zaal De eerste vijf die er verbeteringen in vonden mochten hun prijs kiezen, Voor de topploegen uit deze kwis stonden er echter nog zwaardere opdrachten te wachten. Reeks drie herberg de immers de vijf eersten uit de voorlopige stand. Met het kleine Prion zat de vlam er al dadelijk in. Calder in beeldende kunst leverde voor Scarabee en CSC Toe- koer dubbele punten op. De Laakdalse variavraag en deze over het verkeersreglement bleken echter heel wat moeilij ker Na de vijfde vraag, over aktrice Jill Clayburm en de film La Luna. zouden nog drie ploegen het maksimum aan punten houden: Kwismasters, Scarabee en Lukraak. Charles Latour Rogier was geen ge makkelijke geschiedenisvraag maar Jong CVP verzilverde er toch hun Ros mee. Muziekin strumenten herkennen is blijk baar niet zo moeilijk. De 'weer' in taalkennis was ook niet zo moeilijk en Kavala en Filippi hielden ATB en Luk raak overeind in de rubriek Griekenland. Linnaeus was echt te makkelijk en toen na heel wat diskussie over Merch- tem (in derde of vierde vorig jaar) de jury een sportvraag over kaatsen nam misten maar weinig teams. Het Groening- helied van Jef Van Hoof wordt nog steeds gezongen. Kristin Lavran's dochter Sigrind Und- set was ook een makkie en Koronia en de Holomonberg hielden de Grieks-georienteer- de Pythagoraslieden in de run voor de Airtourreizen Het laatste wiskundig vraagje ken de maar weinig sukses al was het na de uitleg van de jury echt niet zo moeilijk. Zonder ditmaal een bonusros gewon nen te hebben lukte Kwismas ters Ninove een unicum. Voor de tweede maal haalden ze 31 punten. Scarabee. een uitste kend team. moest naar een puntje prijsgeven en Lukraak, ook weer sterk op dreef, werd derde met 28 punten. Kwismasters Ninove vergroot ten de kloof met hun achter volgers tot zes punten. Vol gens sommigen is de winnaar nu reeds gekend. Persoonlijk willen we met die uitspraak nog een avond wachten. Vol gende maal is er afspraak in het Vrij Technisch Instituut aan de Van Winckellaan. Stipt om 20 uur startten de trompet ten van Mourot de derde avond van dit groots tornooi. Het einde wordt opnieuw ver wacht rond middernacht. Dan kan men nog altijd naar de kroegentocht van Honky Tonk. Om de overwinning te vieren, om de nederlaag weg te werken of gewoon maar voor de gezelligheid. Hugo Aerts De uitslag van de tweede avond 1. Kwismasters Ninove 3lp. 2. Scarabee St. Niklaas 30p. - 3. Opba Opwijk/Baardegem 29p, - 4. Lukraak 28p. - 5. A.T.B. «De Natuurvrienden» 25p. - 6. Volgend Jaar Beter Wodeis medoade 23p. - 8. Papaver De Hovenier Antwerpen Jong C.V.P. Linkebeek Pythagoras Ninove 22p. - 13. Links V.A.L. Buggenhout Mosaka Unaniem A.S.L.K. C.S.C. Toekoer Ninove Onnefretters Boom 21p. - 20. Jonge Natuurvrien den 20p. - 21. Neerpede Blijft Wulder Wichelen K.W.B. Buggenhout A.S. Rieme 18p. - 25. Pajottenland Meerhof Willebroek De Eersteling Jeugd zonder Dak 17p. - 29. Amado Cocktail Lebbeke Geiren Bij 16p. - 32. Femina Turnhout H.S.A. Antwerpen T Zal wel 15p. - 35. K.S.A. Jong Vlaanderen 14p. - 36. Honky Tonk Gulden Vlies Aalst 13p. - 38. Averechts lip. - 39. De Beiren Eureka lOp. - 41. Alfa Viseo Mechelen Olympia Gent 9p. - 44. Club 79 7p. - 45. Himke Brugge 4p. De stand na de tweede avond 1Kwismasters Ninove 62 2. Scarabee St-Niklaas 56 3. Lukraak 56 4. Opba 52 5. A.T.B. «De Natuurvrien den» 51 6. Vriendenkring A.S.L.K. - 47 7. Wodeismedoade 8. Volgend Jaar Beter 9. Unaniem 10. Papaver 11. C.S.C. Toekoer Ninove P" 12. Pythagoras Ninove 13. Pajottenland 14. Jonge Natuurvrienden 15. Links 16. Linkebeek 18. V.A.L. Buggenhout 19. Wulder Wichelen 20. Meerhof Willebroek 21. Onnefretters Boom 22. Jeugd Zonder Dak 23. Jong CVP 24. Neerpede Blijft 25. Mosaka 26. Amado 27. Eersteling 28. H.S.A. Antwerpen 29. K.W.B. Buggenhout 30. De Beiren 31. K.S.A. Jong Vlaant^ 32. 'T Zal Wel 33. Cocktail Lebbeke 34. A.S. Rieme 35. Femina Turnhout 36. Averechts 37. Geiren Bij 38. Club 79 39. Eureka 40. Gulden Vlies Aalst 41. Viseo Mechelen 42. Honky Tonk 43. Olympia Gent 44. Alfa 45. Himke Brugge Üst Wij brachten deze week een bezoek aan de tentoonstelling «Oorlog en fascisme, vroeger en nu» die door de A.B.V.V.- Jongeren werd samengeflanst in het kasteel Walburg te Sint- Niklaas. Gespeend van elke objectiviteit staat heel deze tentoonstelling markant in het teken van de onverzoenlijk heid, van onverdraagzaamheid en onbegrip en vooral van een tergende leugenachtigheid. Bij de eerste oogopslag welde in ons een golf van spijt op omdat wij vorig jaar in mei, ter gelegenheid van de tentoon stelling «Waasland 1940-45» in de stadsbibliotheek, hebben nagelaten ons ongenoegen en minachting kenbaar te maken. Wij keren ons niet tegen de weerstand. Doch wij vinden het vooral ergerniswekkend dat A.B.V.V.-ers van vandaag menen zich te moeten vereen zelvigen met de weerstand van toen. Arrogant en tegen alle fatsoen is hun opzet waar zij de hedendaagse Vlaamse Bewe ging en de aktieve flamingan ten van nu, zoals T.A.K., We re Di, V.M O. en Vlaams Blok als partij, die zich onverdroten voor de elementairste Vlaamse rechten in Brussel. De Voer en Komen hebben ingezet, als fascistisch durven brand merken. Kan het ons verwonderen dat bij het zier. van deze tentoon stelling in Walburg, die een herhaling en verlengstuk is van die van mei 1981, bij vele Vla mingen bij het horen van het woord «weerstander» de braakneigingen weer toene men. Zij brengen, zoals ten tijde van de straatrepressie, andermaal de zuiverstaande weerstanders in diskrediet. De Vlaamse Beweging brengen zij echter hiermee géén schade toe, integendeel! Het pijnlijk willen openrijten van de oude wonden diep in de ziel van ons volk geslagen, werpt een schril licht op de schijnheiligheid waarmee het A.B V.V. en hun jongeren en heel de rode partij-equipe de laatste tijd voor vredesduiven willen spelen. Angstwekkend fascinerend hoe zij met deze tentoonstelling de oorlogsmis daden der grote naties 1940-45 in de schoenen willen schuiven (met Belgische terugwerkende kracht) van de Vlaams-natio nalisten van vandaag. Is dit volgens de richtlijnen van hun nieuwe rode super-fascisme? Blijkbaar wensen zij niets an ders dan een repressie in leven te houden en te doen herop- laaien in de hoop dat hen dit enig politiek voordeel brengt, Een repressie, zoals prof. Dr. Derine schrijft: «zonder maat noch einde». Het is statistisch bekend dat op het vlak van misdaden van ge meen recht deze na-oorlogse repressie wel tienmaal zwaar der doorweegt dan heel de kol- laboratic. Vernoemen wij de honderden onopgeklaarde weggemoffelde moorden, naast de 244 officiële moord lustige exekuties. Volgens ministeriële gegevens waren er tenminste 170 -cen tra' waar bepaalde -helden' van de weerstand, hun gevan genen opsloten, vernederden, mishandelden, verkrachtten, folterden en soms gedood heb ben. Hoeveel zijn er niet die dodelijk getroffen door de fol teringen gauw naar huis wer den gezonden om daar te gaan sterven? Dat de kollaboratic waarover zij het hebben heel erg werd uitgelokt door de fascistoïde Belgische gestapo-praktijken van mei 1940 schijnen deze tentoonstellingsinrichters nog steeds niet te weten. Van de Spooktrein 1940 hebben ze nog nooit gehoord! Dossier Abbeville is hen onbekend! Maar triomfantelijk prijken in één van de zalen de foto's van de Duitse koncentratie- kampen. De gruwel van de oorlog! Maar wat willen zij. die huilen om het «recht» hun eigen kind dood te knijpen in de moederschoot, die de ge handicapte boreling door eu thanasie willen liquideren, be schuldigend wijzen naar de na zistische, Sovjet-Russische, Amerikaanse en andere oor logsgruwelen? Is er een ergere od vorm van volkerenmoord dj lil het doden van het eigen kin< Tot slot nog dit! Daar het ro< 5 nest. tengevolge van hun j jjj renlange enc-kindjesmoraj (j| zonder eiers ligt, moeten hun medewerkers-(sters) hak uit het rooms-katholieke nej Vlaamse boer, let op u i ganzen! Gilbert Van B< Sint-Niklas n( Problemen met het wegverkeer hoeven de inwoners uit de regio Aalst-Dendermonde-Sint-Niklaas niet langer te ergeren, vooral wanneer zou blijken dat ze nergens de kans krijgen hun mening te uiten over één of andere verkeerssituatie of wanneer ze bij bepaalde overheidsin stanties voor dovemansoren komen te staan. Om de nog bestaande leemten inzake inspraak op te vullen heeft de Nationale Raad voor Jeugd en Wegverkeer, gevestigd Parklaan 15 te Sint-Niklaas, besloten te starten met een ombudsdienst voor het verkeer. De inspraak inzake verkeer gebeurde tot nu toe erg ge brekkelijk. Wie kritiek had op één of andere wantoestand in zake verkeer kon zijn reakties enkel kwijt via een lokaal blad In verschillende steden werd Oud© Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 062/21.40.60 H. Heymanptetn 16 te Sint-Niklaas Tel. 031/76.43.64 Pontstraat 64 te Aalst tal. 053/70.41.10 Slat öewachter, Mar* De Backer, Bool Van de Pias en Wouter Vtoebergn ¥<f wrf'aoofTjtHjim U80VWÏJ öe Cuyper Ouöe v©«t 34 te 9390 Oeodwmonde m 082/21.40.60 onalngs inspraakmogelijkheid aan de bevolking gegeven via de zgn. struktuurplanning. Volgens de R.J.W. vertoont deze lovenswaardige inspraak formule toch nog leemten. Zo zouden de suggesties aan het stadsbestuur schriftelijk moe ten gebeuren. Bovendien zou de inspraakperiode te kort zijn. Verder blijft ook nog de drempelvrees bij de bevolking bestaan om met subtiele pro blemen naar het stadsbestuur te tfekken. Precies om al deze leemten op te vullen heeft men deze ombudsdienst willen kreéren. Ombudsman Mare Huys Deze nieuwe dienst is geen stadsdienst en is evenmin poli tiek gekleurd. Het is een volle dig gratis werkende dienst, een soort service voor de ganse bevolking. Iedereen die ver keersproblemen heeft, kan voortaan terecht bij ombuds man Mare Huys. De ombuds dienst wil openstaan voor alle problemen betreffende de ver keersproblematiek en niet en kel die betreffende struktuur planning en verkeersmilieu Wie dus van oordeel is dat de verkeerspolitie in een bepaald geval totaal onfair optrad, wie vaststelt dat de verkeersopvoe- ding op school van zijn kinde ren te wensen overlaat, wie een ongeluk gehad heeft en geen raad weet met de verdere legale stappen die dienen gezet te worden, die kan voortaan zijn probleem Voorschotelen aan ombudsman Mare Huys. Parklaan 15 te Sint-Niklaas (tel.: 031/76.55.51). Werkwijze Elk probleem - hoe klein ook - zal volgens de R.J.W, op deze dienst de nodige aandacht krijgen, omdat iedereen im mers in gelijke mate recht heeft op veilig verkeer. Van elk probleem zal een afzonder lijk dossier opgemaakt wor den. Dit zal dan via de R.J.W, begeleid worden tot bij de be voegde overheden (stadsbe stuur, rijkswacht, politie, mi nisterie enz.) samen met een uitvoerige beschrijving en een met reden omklede vraag. De ombudsdienst zal er vooral op toezien dat geen enkele deftige suggestie in de prullenmand noch in de administratieve doolhof terecht komt. Elk dos sier zal op de voet gevolgd worden en de betrokkene zal op de hoogte gehouden wor den van de evolutie van zijn gedane suggestie of gestelde vraag. Elke burger kan persoonlijk bij de ombudsman terecht 's zaterdags van 10 tot 12 uur. Telefonisch kan men echter ie dere werkdag van 9 tot 18 uur bij deze dienst terecht. Vol gens de h. Huys zal de R.J.W, er ook niet voor terugdeinzen om algemene klachten en inte ressante suggesties via de pers aan de bevolking mee te delen. Via deze ombudsdienst hoopt de R.J.W. de bevolking beter te kunnen dienen in haar niet aflatende strijd voor een veilig verkeer. De kerkfabriek van Buggenhout-Opstal biedt een sluitende begroting aan voor 1982. Een gemeentelijke bijdrage dient om deze begroting in evenwicht te krijgen (165.000 fr). De begroting werd goedgekeurd door alle raadsleden, uitgezonderd Dhr. Keldermans (VU) en Van den Heule (SP). d- n1 Op zaterdag 20 maart viert het arrondissement Aalst de rt 100* verjaardag van de geboorte van Mgr Cardijn die zovelen heeft weten te bezielen en een boodschap meege geven. Cardijn vieren in een opbouwende zin door daad werkelijk aan de toekomst te bouwen. Te 17.30 u. Eucharistieviering in de St.-Martinuskerk te Aalst met als voorganger E.H. Deken Constant De Vos en medegecelebreerd door vroegere gewestproost E.H. Faes, gewezen ACW-proost E.H. Van der Meeren, diocesaan KAJ-VKAJ-proost E.H. Van Peteghem en nationaal VKAJ-proost E.H. Delbeke. Te 18.30 u. optocht naar de Keizershallcn m.m.v. de fanfare «Kunst en Vermaak» waar Cardijnhuldc met korte toespraken Te 20 u. optreden van Incar (Internationale Cardijngroep) met hun Egovisie-Show en te 22 u. gezellig samenzijn met uitreiking van Cardijneretekens aan de stand van de pi Vriendenkring. Deelname in de onkosten: 80 fr. Gezins- kaart 300' fr. Elke kaart geeft recht op een Cardijnaan- denken. LH Aangezien de gemeente Buggenhout van geen en kele overheidsdienst finan ciële tussenkomst mag ver wachten werd afgezien van de aankoop van de gebou wen «Moens» die nog steeds het centrum van de gemeente ontsieren. Het blijkt nu wel dat een ander koper werd gevonden die de hele zaak zal doen af breken zodat de lelijke to ren uit het gemeentebeeld zal verdwijnen. Binnenkort start een natio naal instituut voor veteri naire keuring de werk zaamheden. Hierdoor wordt het ambt van ge meentelijke toezichter op de vleeswinkels overbodig. Dierenarts De Calf uit Op- dorp werd dan ook onthe ven van zijn taak. Het op heffen van de taak als ge meentelijk toezichter zal gebeuren op dezelfde da tum als het aanvangen van de nationale dienst. Door de vrije biblioteek van Buggenhout-centrum werd bij de overheid een officiële erkenning aange vraagd. Door de hogere in stanties wordt echter wel het advies van de gemeen teraad verwacht betreffen de de begrenzing van het werkgebied van een erken de bibliotheek. Bij de bespreking verwees de oppositie naar het prin ciepsakkoord (oprichten van een gemeentelijke bib.) dat niet werd uitge voerd. Het agendapunt werd goedgekeurd door CVP. VU onthield zich, SP en PW stemden tegen. De gemeente Buggenhout wenst enkel de dossiers van de grenskorrekties te be handelen als men inzage heeft in het totale dossier. Tot nog toe boden de pro vincies slechts gedeeltelijke dossiertjes aan die telkens gedeeltelijke korrekties tot doel hebben. De meerderheid was wel akkoord met het principe van de gevraagde korrek ties maar niet met de wijze waarop ze aangeboden worden. Het dossier van de provincie Antwerpen, be treffende grenskorrekties met St.-Amands werd dan ook verworpen door CVP, SP onthield zich, PVV en VU stemden tegen. De rekening van het OCMW betreffende het dienstjaar 1980 werd goed gekeurd. Tijdens de be spreking van dit onderwerp noteerden we een eerder lage aanval van raadslid Keldermans die de meer derheid ervan beschuldigde persoonlijke rekeningen niet te betalen. Een stoot onder de gordel die overi gens volkomen uit de lucht was gegrepen. (lvd) Enkele weken geleden werd het huis van het gezin De Vos, Dries 58, te Sinaai, door een tragische brand zo goed als volledig vernield. Het hoeft nauwelijks gezegd wat het voor dit gezin betekende, op slag z'n hebben en houden in de vlammen te zien opgaan. De dorpsraad van Sinaai oordeelde het dan ook verantwoord om voor dit gezin een geldinzameling te organizeren. Deze zal plaatsvinden in de voormiddag van zondag 14 maart. De Sinaaise raad doet beroep op de mildheid van alle inwoners. Vanaf het Lokerse stadscen trum kan je weldra langs een kortere aantrekkelijke wandel weg het reservaat Molsbroek bereiken, je moet dan niet meer langs de dichtbebouwde en verkeersrijke Oude Brug- laan. De milieuvereniging is in z'n schik met deze verbetering van de «zachte rekreatiekan- sen» in de Durmestad. De privé-egenaars gaan ermee akkoord dat de nu nog erg hobbelige en gedeeltelijk ver zakte Durmedijk tussen de Oude Brug en het Molsbroek verhard wordt met de as van de huisvuilverbranding. (jvl-wv) Sedert een paar weken staan in de Wase glazen huizen bijenkorven en kasten opgesteld omdat de vroege aardbeibloesems door naarstige bijtjes zou den kunnen bestuifd worden. Ze hebben het er knusjes warm, de zoemende bijen. En zonder bijen géén aardbeien. De serristen die nog bijenkolonies willen kopen kunnen dat op zondag 21 maart vanaf 10 u tijdens de achtste Wase bijenmarkt, in het Dobocentrum (ach ter de Don Boscokerk) te Sint-Niklaas. Maar behal ve aardbeitelers worden ook en vooral imkers ver wacht op dit zoemend onderonsje. Milieuverenigingen als Velt, De Wielewaal, het Cen trum voor Natuurbeschermingsedukatie en de Vlaamse Gaai timmeren daar stands op, de natuur- voedingszaak De Wase Raap is van de partij en je kan ook een boekenstalletje met literatuur over natuur en bijen gaan bekijken. Er wordt ook een tombola georganiseerd. De Wase imkers hebben voor een originele hoofdprijs ge zorgd: een jaar lang gratis honing eten. (wv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 2