Jfirgen Goossens winterkampioen! L -Sukses voor BGJG-jeugdcross Peter Dhanis veruit de sterkste te Stekene eo De Geest koning bij Vijfverbond - Donk tegorie VELDLOPEN ZWEMMEN inrichters van de geslaagde Vijfde Jeugdcross te Buggenhout (c) WINTERKRITERIUM Het Winterkrlterium dat door insiders beschouwd wordt als het hoogtepunt van het winterseizoen werd tijdens het weekeinde te Zwevegem betwist. Het Gemeentelijk Zwem bad, zonder elektronische tijdopname en met slechts 6 banen leende zich uiteraard minder goed voor een dergelij ke wedstrijd, maar toch bleek het een betere oplossing dan het zwembad van Seraing, waarvan vorig jaar de beweeg bare bodem plots onklaar was en waarvan ook de elektri sche tijdopname tijdens de wedstrijd plots uitviel. Toch betwijfelen we uitslagen als de 100 m vrije slag heren waar 3 zwemmers met dezelfde tijd eerste, tweede en derde geklasseerd werden. Weinig deelnemers uit het Studie, dus met de Meetjes- Land van Waas, Dender en landse Zwemvereniging trai- Aalst. Welgeteld 7, een mage- nen, dan is de toestand be- re oogst als men er rekening paald tragisch en wijst op een mee houdt dat juist in deze lacune die in onze streek streek toch zeer veel jeugdige heerst: gebrek aan coördinatie zwemtalenten naar voor tre- tussen de clubs, de trainers en Buggenhoutse Krokkebaas had de vijfde jeugdcross plaats. De start van de den. Als men er rekening mee de trainingen om de talenten tussen 25 en 35 jaar. (c) houdt dat van deze 7 er nog 3 de nodige begeleiding te ge- aangesloten zijn bij Sport en ven om hen tot de top te bren- Louis Van Hemelrijck leidt de Dendermondse zwemschool. Hier samen met enkele opkomende zwemmertjes. gen. Bovendien geven alle po- een zware taak daar hij de gen: 100 m vrije slag 1.00.7 gingen in die zin onmiddellijk befaamde trainer Willy Haeck derde, 400 m wissel 5.11.7 aanleiding tot negatieve reac- diende te vervangen. Dat hij in tweede, 200 m rug 2.24.1 ties binnen de clubbesturen, zijn opzet slaagde, blijkt ook tweede, 100 m rug 1.07.2 En de zwemmer...? Hij kan zijn uit de resultaten van Murielle tweede. Arena sprint 50 m eenzame strijd blijven voeren Permentier, die duidelijk aan 26.16 derde, met meestal enkel zichzelf als een heropstanding is. Zij Vermelden we ook dat Annick tegenstrever. slaagde erin zich zomaar 4 Pauwels het waagde deel te In deze zin krijgt de prestatie maal in de finale te plaatsen: nemen aan de 200 m dolfijn en van Jürgen Goossens een nog 4° in de 400 m wissel in 5.24.3, een behoorlijke 2.45.2 liet af- grotere betekenis. Inderdaad 5 seconden beter en nauwe- drukken, reeds gedurende jaren wor- lijks op 4/10' van Winnie Bijn. Michel Beeckman leverde stelt deze talentrijke zwemmer In de 200 m wissel werd ze mooie prestaties op de 1.500 tegen zichzelf om de top te eveneens 4" met 2.34.2; ook in m vrije slag, op de 400 m vrije bereiken. De bijzonder strenge de 400 m vrije slag (4.48) en in slag 7' in 4.28.4 (4 seconden trainingen die deze sterke jon- de vrije slag 1.03.7 zwom ze beter) en in de 200 m vrije ge man zich de laatste maan- een beste tiid. slag. den weer heeft opgelegd, Marianne Permentier die in heeft tenslotte resultaat opge- duidelijk minder goede condi- Karine Briessinck: het bracht. Reeds tijdens de Kam- tie verkeerde bleef in de 100 m T.S.Z.-talent pioenschappen van de Vlaam- schoolslag met 1.23 bepaald Dit kranige meisje was op se Zwemliga legde hij een gro- onder de maat; terwijl ze in de Jean-Paul Mijs na, de enige te vorm aan de dag en enkel 200 m forfait diende te geven, deelneemster van Temse. Steven Coenen slaagde er Ook zij zwom zich tweemaal in toen in hem de titel te ontfutse- Pauwels: landstitel de finale en behaalde; 5* in de len. Deze maal liet Jürgen alle voor 200 m wissel 200 m rug 2.35.3, 6* in de 100 MOTORCROSS tegenstrevers achter zich en De bijzonder goede vorm m rug 1.12.3. Jean-Paul Mijs tikte aan na 1.00.1, een beste waarvan Sabine zondag reeds werd 9* in de 200 m rug 2.26. tijd en een verdiende titel van getuigde heeft ze andermaal Winterkampioen. Een eer die bevestigd. Zowat in alle disci- Selecties voor Interland Bel- ook toekomt aan zijn energie- plines haalde ze finaleplaat- 9'ë B - Nederland ke trainer Herman Braeckman. sen en enkel de Luikse Yolan- Sabine Pauwels, Jürgen Een tweetal jaar geleden nam de Van der Straeten is het Goossens en Murielle Per deze burgerlijke ingenieur, die Hamse meisje nog de baas. In mentier zullen België ver als leraar een aangeboren ga- de 200 m wissel echter toonde tegenwoordigen tijdens de in- ve bezit om met de jeugd om ze zich de beste en behaalde terland met Nederland, te gaan, de leiding op zich van de titel van Winterkampioene Mllou Zwemclub Neptunus Aalst; (2.27.7). Haar verdere uitsla- Peter Dhanls kwam in de eer ste reeks snel aan de leiding van de 55 vertrekkers en gaf de anderen niet de minste kans meer voor de reekszege. De tweede reeks kwam hij ten val na de start, verzeilde zowat midden in de groep om dan toch nog wat niemand zou de damesveldloop op De Mot te Lebbeke komt Ingrid Van llleghem als eerste 9®dacht hebben op een de meet voor Els Van den Berghe (c) viertal ronden naar de vierde plaats en dan in één ruk naar de leiding te komen en weer met een voorsprong de reeks zege en dus ook de eindstand op zijn naam te schrijven, dit als plaatselijk piloot. Dat deed hem streekpiloot Luc Verbraeken na bij de nieuwelingen 125cc. Luc schreef eveneens beide reeksen op zijn naam en kon dan eindelijk na een reeks tweede plaatsen de zegebloe- men meenemen. De eerste reeks kwam hij na een goede start redelijk snel aan de lei ding maar ging in de andere reeks slechts als zevende de eerste ronde in om toch op een vijftal ronden de leiders plaats in te nemen en met voorsprong te winnen. Dirk Vlassenroot kwam in de ze kategorie de eerste reeks als negentiende uit de start om na een knappe wedstrijd en ondanks een valpartij in de laatste ronde toch nog als 23e te eindigen. De tweede reeks nam hij bij de eerste bocht onmiddellijk de vijfde plaats in maar ging in deze eerste ron de tegen de grond om dan toch nog goed naar een twaalfde plaats te komen. Een veertiende plaats in de eind stand op niet minder dan ze ventig vertrekkers. Luc Brems, ook bij de debu tanten 125cc aan de start, zat de eerste reeks in een gun stige positie maar een valpartij zette hem heel wat plaatsen achteruit. Hij eindigde dan nog als 29e. De tweede reeks ging het hem wat beter. Hij kwam als zestiende over de eindmeet en in de eind stand was hij 23e. Voor Guy Franckaert zat er dit keer geen ereplaats in. In de eerste ronde kwam hij ten val waarbij de machine niet direkt terug aan het draaien ging en hij dus heel wat terrein verloor eer hij terug kon aan zetten om uiteindelijk na nog een slippertje op een veertien de plaats te eindigen als jun. 50 cc. Ook in de tweede reeks kende hij niet veel geluk want weer verloor hij door een val partij vele plaatsen om dan toch nog als zevende over de meet te komen en een elfde plaats in de eindstand te krijgen. Podiumplaats voor Franky Apers Hammenaar Franky Apers nam direkt een goede plaats in na de start der eerste reeks om als derde te kunnen eindi gen. In de andere reeks werd hij tot tweemaal toe in een valpartij betrokken maar werd toch na een sterke terugkomst als vierde afgevlagd waardoor hij als derde op het schavotje mocht plaats nemen. Voor To ny Hofman werd het nog maals een wedstrijd vol tegen slagen want opnieuw werd hij in beide reeksen door mekani- sche moeilijkheden uitgescha keld. Hopelijk wordt het met de nieuwe machine anders. B.V.M.-piloten Eddy Van Damme en Roger Vink be haalden elk een overwinning in de wedstrijd te Eke. Van Damme won er beide wedstrij den bij de nationalen 500 cc. na telkens een redelijke start. Ook Roger Vink kon zich bij de inters 500 cc goed uit de start trekken. Voor de drie reeksen die de inters daar moeten betwisten kwam hij telkens op een twee de plaats en wist door zijn regelmatigheid toch de eind zege te behalen voor een sterk aandringende De Cuyper. Stan Feyaerts reed de B.M.B. wedstrijd te Dessel waar hij toch de start mocht nemen bij de juniors 125 cc voor de rechtstreekse finale. Hij begon slecht want in de start werd hij in een valpartij betrokken waarbij de gashendel defekt raakte. Toch kon Stan het klaarspelen om de achtervol ging in te zetten en bij de eindmeet toch een vijftiende plaats te behalen. Wellicht word het dit weekend beter te Wuustwezel. Jan Blancquaert reed even eens te Dessel, dit bij de inter nationalen 125 cc, waar hij in beide reeksen rond de vijftien de plaats uit de start kwam en telkens goed kon opkomen naar een vijfde plaats, hoewel hij last had van bronchitis. In de eindstand kwam Jan op •t podium na de cross op de Mot te Lebbeke: Ingrid Van llleghem, Els Van den e en Heidi Vereecken. (c) BOOGSCHIETEN een vijfde plaats. Dit weekend gaat hij van start bij de interna tionalen te Wuustwezel voor twee reeksen 500 cc en een reeks 250 cc. Ook zegebloemen voor Gerry Doms Bij de internationalen B op de B.L.B.-wedstrijd te Stekene deed Gerry Doms zijn suppor ters juichen door met de zege- bloemen te zwaaien. In de eer ste reeks kon hij na een ver bluffende start zijn eerste plaats als B-inter veilig stellen, maar bleef toch de strijd aan gaan tegen de beste inters A. De tweede reeks behaalde hij een tiende plaats als tweede inter B wat net genoeg was voor de eindzege. De tweede plaats was voor Edward Van De Klooster wiens supporterslokaal geves tigd is in café «Breydel» te St.- Gillis. Hij behaalde een eerste en een tweede plaats bij de inters B. De dichtste plaatsen bij de inters A werden ingenomen door een verrassende Danny Joos voor Dirk Tanghe, Luc Dhaemers, Van Baelen en de Winne. Ook Felix Verhoeven verdient een eervolle vermel ding, zeker na een zeer sterke tweede reeks. Pechvogels wa ren hier wel André Corens en Mare De Splender (inter B). De Voorpost - 12.3.1982 - 35 zondag 7 maart mochten verantwoordelijken van de iggenhoutse BGJG-jeugd- oss wel blij zijn met de foute lersvoorspelling. In plaats n een zwaar wolkendek met verwachte regenbuien, was een helderblauwe lucht te imerken waarin een stralend nterzonnetje haar uiterste ist deed. De koude, want sttegenstaande het zonnetje as het soms vrij fris, kon rfiter de crossers niet deren, a een soepel lopende orga- satie werd het hele program- a ordelijk afgewerkt. De me iwerkers konden voor het irst beroep doen op de infra- uktuur van de Krokkebaas, n merkelijke verbetering genover de soms moeilijke ganisatie op de Konijnen- Maar de omloop bleef jsfals vroeger uitgetekend borheen het Buggenhoutse Niettegenstaande het prachti ge weertje was de omloop in het bos toch nog erg modder ig. De 141 crossers hadden het dan ook soms zeer moei lijk. Uitslagen: 1. Meisjes tot 12 jaar (1970 en later) - 700 m. 1. De Ridder Ilse, 2. Spruyt Kristel, 3. Van Lysebeth Ilse, 4. Claes Marianne, 5. Ras- schaert Vremi, 6. Vereecken Wendy, 7. De Neef Any, 8. Verbelen Sheila, 9. V. Rans- beeck Peggy, 10. V. Cauter Carla, 11. Bettens Carin, 12. Illegems Kristel, 13. Borre- mans Ellen, 14. Van Assche An, 15. Peeleman Inge, 6. Meysman Sofie, 17. V. Sande Agnes, 18. Luypaert Els, 19. De Vos Sofie, 20. Borremans Annelore, 21. V. Ransbeeck Cindy, 22. Vanden Broeck Linda. 2. Jongens t 1973)-700 m. (12 m.) I. Van den Bossche Raf, 2" Bieseman Guido, 3. De Borger Dan, De Clercq Johan, 5. Ma- ris Serge, 6. Van Dam Geert, 7. V.d. Bossche Kristof, 8. Heyvaert Bart, 9 V.D. Eken Ronald, 10. Asselman Tony, II. Meysman Michel, 12. De Leeuw Hans. 3. Jongens 10-11 jaar (1972- 71) - 700 m. (42 m.) 1. Lauwers Didier, 2. Pies- sens Koen, 3. Hals Jimmy, 4. De Borger Harald, 5. Cornelis Timothy, 6. Rasschaert Jür gen, Buggenhout Jurgen, 8. De Bruyn Gino, 9. Goedgezel schap Wim, 0. Bosteels Jo han, 11. Mannaert Kurt, 12. Spruyt Johan, 13 Bettens Carl, 14. Heyvaert Kurt, 15. Van Dam Pascal, 16. Gené Ste ven, 17. Heymans Mario, 18. Gabriëls Wim, 19. Raemdonck Marus, 20. Vereecken Alain, 21 Van Roosen Dicky, 22. Van Assche Patrick, 23. De Ridder Bart, 24. Hals Patrick, 25. Ja cobs Erwin, 26. Vergauwen Johan, 27. De Bock Mare, 28. Van Dum Joël, 29. Illegems Gert, 30. Van Ransbeke Mark, 31. Caudron Marty, 32. V.D. Eken Tom, 33 Verhulst Gun- ter, 34. De Strooper Bart, 35. Goedgezelschap Gunther, 36. Noens Steven, 37. Lauwers Pascal, 8. Keppens Nico, 39. Matthys Gerrit, 0. Moens Gino, 41. Peeleman Geert, 42. Van der Borght Wim. 4. Jongens 12-13 jaar (1970- 1969)-700 m. (15 m.) 1. De Saedeleer Lieven, 2. Casier Kris, 3. Bosmans Pas cal, 4. Vanderstraeten Kris, 5. De Graef Franky, 6. Boeykens Patrick, Heyvaert Bart, 8. Saerens Jurgen. 9..V. Cauter Kurt, 10. Maes Tommy, Buiten reeks Colman Rudolf, De Rid der Kristpf, De Bock Luc, Cool Geert, Van Dam Jurgen. 5. Meisjes 13-14 jaar (1969- 68) - 700 m. 3 m.) 1. De Cock Gina, 2. Van de Steen Nancy, 3. Verstraeten Els 6. Meisjes 15-17 jaar (1967- 1965) - 1400 m (3 m.) 1Hals Marleen, 2. De Ridder Karine, 3. Copmans Sonja 7. Jongens 14-15 jaar (1968- 67) - 1400 m. (7 m.) 1. De Ridder Ivan, 2. De Smedt Franky, 3. De Graaf Luc, 4 Piessens Kris, 5. V. Acoleyen Jean-Pierre. 6. De- rdag 6 maart was het ko- schieting bij de vijf Donkse uttersmaatschappijen. De ieting werd gehouden in café Nieuw Palinghuis aan Donklaan, 58 schutters na deel. schutter kreeg drie kan- om naar de hoogvogel te en. Niet minder dan ne- schutters troffen raak, o.a. and Maes, Hugo Ver- donck, Roger Temmerman, Victor Sigin, Pascal De Rouck, Lucien Atijn, Leon Copers 2 maal en Theo De Geest ook tweemaal. Gezien beide laat- sten tweemaal raak schoten waren zij het dan ook die voor de koningstitel mochten kampen. Het werd Theo De Geest die Leon Copers geen enkele kans liet want bij het eerste kampschot was het al raak, iets wat boven het petje van Leon Copers ging. Vermelden we nog dat met Theo De Geest een zeer goed schutter de koningstitel verwierf want in zijn drie laatste schoten voor de titel trof hij telkens raak. Proficiat aan hem en zijn klub- maats van Rodeo uit Over- mere. coene Chris, 7. Cool Dirk 8. Meisjes 18-25 jaar (1964- 57) - 2100 m (2 m) 1Bauwens Ingrid, 2. Willems Gerda 9. Dames 26+ (56 en vroe ger) - 700 m (5) 1Van Wille Nicole, 2. Moyer- soms Jacqueline, 3. Vanneste Lieve en Bauwens Marie-Loui- se, 5. Willockx Liliane. 10. Jongens 16-17 jaar (1966-65) - 2800 (4) 1. De Kempeneer, 2. V. As sche Stefaan, 3. De Ridder Erwin, 4. V. Dooren Filip 11. Jongens 18-25 jaar (1964-57) - 4.200 m. (2) 1. Piessens Rudy, 2. Pauwels Jaak 12. Heren 26-35 jaar (1956- 47) - 3500 m (14) 1. Brusselmans Leo, 2. Rog geman Luc, 3. V.d. Velde An dré, 4. Meert Paul, 5 Chris- tiaens Alfons, 6. Van Gucht Gustaaf, 7 Moernaut André, 8. Willems André, 9. V. Haegen- bergh Roger, 10. Tassenoy Willy, 11. Colman Louis, 12. Illegems Frans,13. Vermeiren Jozef, opgeg. De Vos Norbert. 13. Heren 36+ (46 en vroe ger) - 3.600 (10) 1. Buggenhout Frangois, 2. Verhulst Richard, 3. De Hau- wer Hendrik, 4. Thielemans Erik, 5. Cornelis Etienne, 6. V. Lysebeth Willy, 7. De Kinder Gustaaf, Van Dam Willy, 9. Colman Gustaaf, opgeg. Ver- meir Frangois. Ook de veteranen kwamen aan de start in de Vijfde Jeugdcross te Buggenhout (c) Voor de B.L.B.-piloten gaat de wedstrijd zondag te Melsen niet door zoals eerst werd ge pland maar wel op de zandom- loop van het Nederlandse Axel waar de trainingen aanvangen te 11.30 uur en de eerste start gegeven wordt om 13 uur stipt. Bij de koningsschieting van het Vijfverbond Donk hoogvogel omlaag. Hij werd dus de nieuwe koning. schoot Theo De Geest van Rodeo-Overmere drie keer tereke de ij De B.V.M.-piloten gaan van start te Baardegem, terwijl de B.M.B.-piloten hun wedstrijd zullen betwisten te Wuust wezel. D.H.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35