iU gialsterse oppositie neemt kerkhovenbeleid Debat rond jeugdbeleid m Temse in leerlingenvervoer op de korrel Denderbels Gildenhuis aangepakt Verdwenen lijkkist ter sprake op Aalsterse Gemeenteraad u ook een wereldwinkel te Dendermonde choolfeest in tekense ïeisjesschool Wllly De Roos geeft voordracht In Sint-Niklaas TOMBOLA De Voorpost - 12.3.1982 - 3 it zich aankondigde als een rustige raadszitting met amper 26, wal administratieve punten, werd alles by elkaar toch nog een gadering van b(jna twee uur en half. De Aalsterse raadsleden dden dan ook niet de mogelykheid om de voetbalwedstrijd derlecht - Belgrado op het tv-scherm te volgen en zullen zich n ook moeten vergenoegd hebben met een video-reportage, ils in de zitting zelf meermaals gesuggereerd werd. eigenlijke agenda van de enbare vergadering werd in draftempo afgehandeld, de omdat er amper één le- ig van 1.960.000 fr. voor rziening op verschillende genwerken ingeschreven s en omdat er zeven punten trekking hadden op de wijzi- g van het gemeentelijk alge- en reglement op de politie i het wegverkeer. Ook drie oiplannen werden voorlopig ivaard, met name dit van de emtstraat te Nieuwerker- de Zijpbeekstraat te en de Politieke Gevan- astraat en Bevrijdingsstraat ■neens te Aalst. Het aan- irden van een legaat door de rkfabriek van Moorsel en i verdiskonteren van vastbe- tfde subsidies voor de res- iratie van het orgel in de te Nieuwerkerken ge beurde eveneens zonder enige diskussie. Zelfs het wijzigen of inschrijven van ambtswege van bepaalde begroting kredieten kreeg het fiat van alle raads leden. In Erembodegem worden an derzijds twee voetwegen afge schaft, de Fonteinboslos en de Eeckhoutrede. Even was er diskussie toen raadslid Floris De Winter (CVP) bij het voor stel tot afschaffen van een deel van de voetweg nr. 66 Heuver- bremtweg vroeg waarom de wegvoeglijkheidspremie die gevraagd werd aan de eige naars hier 50 fr. per m2 be droeg daar waar men vroeger slechts 25 fr. m2 vroeg. Sche pen van Openbare Werken Jan De Neve preciseerde dat dit probleem in de kommissie van openbare werken besproken was geworden waarbij gesteld werd dat de prijs van 25 fr. per •vm2 diende aangepast te worden 'als de eigenaars bij de afschaf fing van een voetweg de be schikking kregen over een vol waardiger bouwgrond. In af wachting dat er nieuw regle ment terzake door de gemeen teraad zou goedgekeurd wor den, werd de prijs ondertussen verhoogd tot 50 fr. per m2. Bij de goedkeuring van het ontwerp voor het uitvoeren van verschillende werken aan de rechtervleugel (oude brand weerkazerne) van het stadhuis, herinnerde de schepen eraan dat de kostprijs van deze ver- nieuwingswerken geschat wor den op 6,7 miljoen, waarvan de ruwbouwwerken op zichzelf een uitgave vergden van 437.032 fr. BTW. Vorige maand werd reeds beslist om voor 1,2 miljoen frank mate- nalen aan te kopen. Na de unanieme goedkeuring van een aantal onderhandse verkopingen van een huis en een grondrestant in de Ridder straat en de Polydoor De Pae- pestraat kon men meteen aan de interpellaties beginnen. Kerkhoven Twee ervan, respektievelijk van de CVP-raadsleden Van de Sijpe en Bogaert, behandel den kerkhoven en waren ge richt tot een afwezige schepen van Burgerlijke Stand Hoog- huys. Bij de interpellatie van Lam bert Van de Sijpe over de nieuwe begraafplaats van Mel- dert, die aan de wijk Huyze- kens zal opgericht worden, kwam het soms tot hevige dis- kussies tussen de interpellant en zijn partijgenoot Uytter- sprot en schepen voor leefmi lieu Mevr. De Maght die haar afwezige kollega verving. De sfeer was heel wat serener bij de interpellatie van raadslid Etienne Bogaert over de peri kelen over een verdwenen lijk kist op het stedelijk kerkhof van Aalst. Na het antwoord van schepen Monsieur, die op zijn beurt de plaats innam van zijn partijgenoot Hooghuys, bleef het dossier echter even mysterieus als voorheen. Leerlingenvervoer Bij zijn interpellatie over de steden van België treft men een Xot toe dron slechts ^reldwinkel aan. Om de leemte m Dendermonde op te sporadfsch beric6hten van ■Den l^hsten enkele vrijwilligers op 20 februari de d£e siIuatie in onze ^tm uit te breiden en dit m de Bogaertstraat .17. door Denk maar evenVa„ grondstofprijzen zo laag moord °P Walter Voor- mogelijk willen houden; deckers en de ontvoeringen okels willen «de derde desnoods ten koste van een Pater Schildermans en ireld dichterbij bren- mensenleven per dag. Het Se^e Berten. Deze i». Concreet betekent duidelijk dat de traditio- gebeurtenissen wijzen dui- dat de mensen hier een nele hulP geen oplossing dehjk op de repressie van Ddukt kopen en op die biedt. Hun doel hebben de- J?®1 militair bewind. Dage- lelstellingen mensen van de wereld- j dénier hun solidariteit met ze mensen dus scherp voor kinc derde wereld betuigen. °gen en bun alternatieve ro'wereldwinkel verkoopt oplossing luidt: solidariteit in odukten waarvan de boer met de medemens. Noch- dat bewind. De prive- de arbeider het deel van tans weten ze heel goed dat oplangen van de heersende winst krijgt waarop hij dit maar moeilijk te realise- '3cht heeft. Men kan er dus ren Is- informatie om zo'n avond te organiseren. De kosten voor zo'n avond lopen bo vendien niet zo hoog op. Produkten In een wereldwinkel kan men allerlei produkten ko pen zoals verschillende soorten koffie (Tanzania bonen, gemalen, decaffiné, lijks worden lijken aange- troffen van vermoorde of °Ploskoffie; Nicaragua bo- gemartelde tegenstanders ne" êen).alen) verder geen koffie verkrijgen, larvoor de plukkers op plantages tegen een Voor de verenigingen klas ngerloon werken. De ujekten waarvan de we- Iwinkel produkten af- emt zijn niet lukraak kozen. Ze voldoen aan enge voorwaarden en irden bovendien regel itig op hun controleerd. Tot voor rt waren de mensen in teiijke bijeenkomsten; kot- ze westerse wereld er fie voor ledennamiddagen, tsvast van overtuigd dat vergaderingen e.a.; noten armoede wel vanzelf als versnaperingen enz. opgelost worden en dat Verder kunnen er ook info- uiteindelijk op zijn avonden gehouden worden otjes zou terechtkomen, over de derde wereld. In mensen van de wereld- dit verband hebben de nkels menen echter dat mensen van de wereldwin- t nu duidelijk is gewor- kei trouwens een heel n dat het niet zo is en dat concreet voorstel, nl. een ig steeds twee derden van info-avond over Guate- mensen in erbarmelijke mala, estanden leven. De oor- Dit land heeft immers de ak is volgens hen niet ver laatste jaren al een beruch- zoeken: ze ligt bij de te faam verworven inzake ichtshebbers die de terreur en onderdrukking. Ook verenigingen kunnen de wereldwinkel steunen, klasse worden ten koste van de bevolking gehand haafd. De overwegend In diaanse bevolking leeft voornamelijk van de land bouw. Maar de belangstel ling van de elite van het land gaat vooral uit naar de en dit wel op verschillende uitverkoop van de natuur- manieren. lijke hulpbronnen van het In de eerste plaats kan men land om op die manier zich- de produkten van de we- zelf een snelle rijkdom te u/f»ririnJ reldwinkel kopen, bv. wijn bezorgen, g voor clubavonden of fees- Het zal Het zal waarschijnlijk wel een aantal verenigingen in teresseren om over de geschetste toestanden een info-avond te houden. Deze mensen wil de we reldwinkel gerust een handje toesteken. Zij beschikken immers over de nodige relaties en ook thee, wijn, druivesap en noten. Tot slot ook nog boeken, posters, badges, stickers en artisanale voor werpen. De ganse organisatie ligt bij de volgende vrijwillige medewerkers: Walter De Ridder, Lief Dierickx, Jo- han Hanskens, Illeke Stof- felen, Kris De Ridder, Jean Pierre Cool, Luk De Smedt, Chris De Pauw en Mia van Neck. Voor meer informatie kan U uiteraard terecht in de wereldwinkel zelf in de Bo- gaerdstraat 17 te Dender monde. Openingsuren: Maandag van 9.30 u. tot 14.00 u. - Woensdag van 14 u. tot 17 u. - Zaterdag van 10 u. tot 12.30 u. en van 14 u. tot 17 Kris Schelkens gelopen zaterdag was het school zijn er juistgeteld 242 Enkele medewerkers van de Dendermondse Wereldwin- or de derde opeenvolgende leerlingen en éllen die niet té kei. (ks) er feest in de vrije lagere ziek waren evolueerden zater- sisjesschool aan de Stekense dagnamiddag tweemaal op de Het ging van stijlvol gezongeïT trkstraat. Zo'n schoolfeest planken. liederen (door onder meer het 'vat (gelukkig) niet meer Voor de jonge aktrices (én jeugdkoor), over spontaan iter een toneelopvoering voor de leerkrachten) werd het meegedanste hit-paradeliedjes n enkele getalenteerde en dus ongetwijfeld een zware tot speels en frivool gebrachte sschien toekomstige «kome- dag. Maar het spontane ap- uitbeeldingen van sprookjes uiten» ofte toneelspeelsters plaus, de appreciatie tijdens de als dat vroeger steevast de pauze en na de voorstelling Er kwamen «Urtt-instrumen- onte was. Nee, sinds en- maakte héél wat inspanning tot ten» (slaginstrumenten) aan te jaren wat is ook het graag geleverde diensten... pas, zonnestraaltjes maakten ier onderwijs veranderd! Onder de titel «Alle leerlingen een reis en namen deel aan een ig én kan iedere leerling op op de planken» liep bijna drie wedstrijd, poesjes duelleerden planken. uur lang een vrij geanimeerde met de rattenvanger, er werd de vrije lagere meisjes- en afwisselende voorstelling, hardop gedroomd van idylli sche plekjes aan zee en men zong spontaan van «Oze-wie- ze-woze» De Beer organisatie en de kostprijs van het stedelijk leerlingenvervoer bewees Raymond Uyttersprot (CVP) voor de zoveelste maal zijn uitstekende dossierkennis. Spijtig dat zijn toespraak zo lang duurde, want wat het op positielid allemaal onthulde was de moeite waard om het daglicht te zien. Ook zijn partijgenote Mevr. Chris Lievens-Borms skoorde op haar beurt een goed punt met haar interpellatie over de toestand in de gebouwen van de akademie voor muziek en ballet gelegen in de School straat, het stadsbestuur van Aalst, bij monde van schepen van openbare werken Jan De Neve diende immers toe te geven dat de aangeklaagde fei ten juist waren. Beterschap, in de vorm van de uitvoering van de meest noodzakelijke wer ken, werd alleszins beloofd. Zoals gebruikelijk worden de interpellaties ook dit maal apart behandeld. Luc De Ryck, Siegfried Buytaert, Felix Bulteel, Freddy Robberecht, Pat Vanderhaeghe, F. Boesmans en Werner Maerevoet tijdens het jeugddebat in Temse (vdg) Al in november voorzag de jeugdraad van Temse een de bat rond jeugdbeleid. De on voorziene parlementaire ver kiezingen gooiden toen echter roet in het eten, zodat naar een nieuwe datum diende uitgeke ken. Dat werd dan vrijdag 5 maart. Een vijftigtal jongeren waren getuige van dit debat, dat een vrij rustig verloop kende. Alle politieke formaties waren in het panel voorzien en hadden ook hun deelname toegezegd, maar in laatste instantie bleef de PW «wegens onvoorziene omstandigheden» afwezig. Als beleidspartij trad de CVP met drie vertegenwoordigers aan: eerste schepen Bulteel be lichtte de kristen-demokrati- sche visie die aan de basis ligt van het beleid, jeugdschepen Siegfried Buytaert weidde uit over de konkrete realisaties en aktiviteiten, en CVP-jongeren- voorzitter Luc De Ryck ging nader in op de toekomstplan nen. De visies van de andere politieke partijen werden geuit door Fonny Boesmans (SP) en Werner Maerevoet (VU). De zienswijze van de jeugdraad werd geformuleerd door Pat Vanderhaeghe. Als moderator fungeerde Freddy Robberecht, die het geheel stevig in handen hield. Deze week verscheen in het parochieblad van Denderbelle volgende tekst: 'Het Gildenhuis heeft een grondige aanpak nodig: modernisatie, vernieuwing en herstel. Dit is een zware dobber, die de huidige eigenaar de v.z.w. parochiale werken van Dender monde, niet wil of kan op zich nemen. Daarom is er, samen met het bisdom, beslist het over te dragen naar een nieuwe v.z.w. parochiale werken Denderbelle. Zodoende komt in handen van ons allemaal en zullen we samen beslissen wat er moet gebeuren. Daarom verwachten we allen, die in het parochieleven van Denderbelle geïnteresseerd zijn op een speciale vergadering op dinsdag 9 maart 1982 te 19.30 u. in het Gildenhuis. We horen er hoever we al staan en architekt Robert De Lathouwer geeft uitleg over zyn planning. Een groep wordt gezocht om slag gegeven. Er is concurren- de leiding op zich te nemen, tie van het buurthuis. En wie Einde citaat. De historiek van zal het gildenhuis, in de staat het Gildenhuis werd geschetst waarin het zich bevindt, uitba- alsvolgt: gebouwd rond de ja- ten? Het is voor iedereen klaar ren '29, '30. In de jaren '38. '39 en duidelijk dat er iets moet overgedragen aan de parochia- gebeuren. De beperkte be- le werken Dendermonde, die leidsgroep is dan bij de deken er 40 jaar de bezitter van is van Dendermonde geweest, geweest, maar er zich in feite Doch deze kon of wou er niets niet veel van aangetrokken aan doen. Dus hebben ze het heeft. Een plaatselijk komitee plan opgevat om zelf de zaken heeft het bestuurd alsof het een beetje in handen te ne- van hen was, maar de huidige men. Eerst dachten ze de zaal kosten zijn zo massaal, dat de te kopen. Op advies van kan- groep die niet aankan. Daar- nunik De Wilde echter, blijven om deze vergadering. Mr. ze de zaal afhuren, onder voor pastoor Vertenten leidde de waarde echter dat ze de zaal vergadering in als volgt: «Ik zie gelijk wanneer in eigendom de avond ingedeeld in 3 be- kunnen overnemen. Dit is zeer langrijke delen. 1. Openbaar belangrijk, omdat de verbou- doorgeven wat er gebeurd is, wing een enorme kost kan gebeurt en gebeuren zal. 2. De meebrengen en een zeer grote mogelijke verbouwingsideeën, inzet zal vragen. Dit betekent geschetst door de architekt. bovendien een besparing in Robert De Lathouwer, voor- overnamekosten, die reeds in stellen. Dan later uitzoeken: de verbouwing kan geïnves- wat kunnen we daarmee doen? teerd worden. Er werd dus een 3. Hoe gaan we mekaar helpen eigen v.z.w. opgericht, waar in de verwezenlijking van heel van Jef De Rop, Frans Peeters dat plan? Wat is er gebeurd, en Maurice Bosteels de eerste wat gebeurt er, wat moet er beheerders zijn. Toch zouden gebeuren? Mr. Vertenten wij graag deze groep nog uit- schetste hier bovenvermelde breiden met 4 a 5 mensen, historiek. Hij vertelde ook dat aldus de H. Vertenten. Hij bij zijn installatie als pastoor, drukte er ook op dat deze zijn voorganger hem gezegd aanpassingswerken iets moe had, dat de werking van het ten zijn, van Denderbelle, gildenhuis ideaal was. Maar nu voor Denderbelle, door Den- heeft Friede Bosteels haar ont- derbelle. «Wij doen het sa men; de mensen van Dender belle zullen meehelpen. Ik ben er zelfs zeer konsekwent in: als jullie zeggen: knap het maar op, wij zullen er van genieten, dan gaat dat plan meteen niet door. Ik heb reeds driemaal zelf zoiets uit de grond ge stampt, het kan, als men erin gelooft. Wij moeten het samen doen». Plan architekt. Robert de Lat houwer stelde dan zijn 2 pro- jekten voor. Er zijn eerst een paar problemen zei hij: 1. aan passing van de riolering. 2. Verbetering van de woonst. 3. Aanpassing van de sanitaire installaties. 4. Aanpassing van het café zelf. Het eerste voor stel ziet er als volgt uit: de huidige woonkamer blijft. De huidige dames- en heren-WC's worden keuken. De huidige stal wordt dames- en heren WC's. De koer zou in beide gevallen volledige overdekt worden en wit geverfd. Er zijn ook ingebouwde koepels. De kelder zou aangepast worden als vergaderzaal. Het café zou verrijkt worden met een sasje aan de ingang. De huidige woonkamerdeur zou verplaatst worden en zou met een gang aansluiten op de trap. De deur voor de koer zou verplaatst worden waar nu het raam is. Zo zouden er in het café twee gezellige hoeken kunnen ge maakt worden. In dit geval zou ook boven een sanitaire cel voorzien worden, en de ma- zouttanks zouden blijven. Bij het tweede voorstel zou de keuken groter worden, er zou een volledige badkamer achter geïnstalleerd worden. In dit geval zouden groter en beter ingerichte dames- en heren- WC's voorzien worden, maar dan moeten de stooktanks en de achterste berging ingeno men worden en deze op een andere plaats voorzien. Hier zou ook een nieuwe toog in het café voorzien worden. Het eer ste voorstel zou ongeveer één miljoen kosten, terwijl voor het tweede nog een half mil joen extra nodig is. Ook op de verdieping zou een kleine aan passing komen. Om voor som mige praktische problemen zelf te kunnen instaan, stelde mr. pastoor voor met een werkgroep te beginnen. Hier voor werden dan kandidaten gevraagd. Hoe zal Denderbelle het aanpakken? Gisteravond heerraad en de praktische werkgroep. Voor het laatste worden nog enkele kandidaten gezocht. Hun eerste vergade ring is op 15 maart as Verder zal op alle Denderbellenaren beroep gedaan worden om fi nancieel te steunen. Dender belle zal in de toekomst moe ten bewijzen of de zaal waar hun toneel opgevoerd wordt, (wat hen een grote faam heeft bezorgd) en waar regelmatig feesten zijn voor allerlei vere nigingen. of deze zaal hen de moeite waard is. Het is immers geen roekeloos en aanmati gend plan, zelfs in deze tijd, om zelf een gebouw aan te passen en te vernieuwen. In Denderbelle zit talent, vindin grijkheid en werkkracht ge noeg. De grote vijand van het project is de af- en -toe aanwe zige kleingeestigheid en naij ver. Maar ook daar kan Den derbelle het hoofd tegen bie den. Het is een project dat kan slagen en zelfs een enorm goed zal zijn voor de parochie. Niet alleen zal er één echte en hech te gemeenschap door ontstaan, er zal voor Denderbelle de materieel zichtbaar geworden werkkracht van'zijn verschil lende aktieve verenigingen uit groeien en gestalte in krijgen. Op 4 januari jl. werd de zes tienjarige Gino Van Biesen het V laatste toneeltje beeldde het zesde studiejaar B het bijbelverhaal «Het dochtertje van ~*s» uit. De tekst werd voorgelezen, terwijl de overige leerlingen in aangepaste kledij i een mooi dekor voor de uitbeelding zorgden. Overbodig om Willy De Roos nog voor te stellen bij ons. Met zijn zeilbrevet in han den verkocht deze Antwer penaar in '72 z'n ganse bezit en vertrok voor een wereldrond vaart. In '77 voer hij via de Noord-Westdoorvaart van Groenland naar de Behrings- traat, een route die destijds door de Noorse poolvaarder Amundsen ontdekt werd. Daarna volgde hij de westkust van het Amerikaanse konti nent tot aan de zuidpool. Van daar ging het dan in '79 terug naar zijn vertrekpunt. Nieuw- poort. In afwachting van zijn na kend vertrek (volgende maand) voor een volgende poolvaart, geeft Willy De Roos op dinsdag 23 maart te 20u30 in de konferentiezaal van de stedelijke openbare bi- blioteek te Sint-Niklaas een voordracht over deze eerste vaart om het Amerikaanse kontinent. Nadat er soms zeer heftig gediskussieerd werd tussen meerder- de put wenste te begeven zei heid en oppositie op de jongste gemeenteraad werd de sfeer een ambtenaar: «Komt uit de heel wat serener toen raadslid Etienne Bogaert informeerde naar put en vult hem rap». Door dit de stand van zaken aangaande een lykkist die eind januari 1982 alles blijft er dus volgens de op het Aalsterse kerkhof verdwenen zou zyn. Met dit voorval interpellant een wolk van twij- kwam het kerkhofbeleid reeds voor de derde maal in enkele jaren fels_over. tijd in negatieve z(jde ter sprake in de nationale pers. Voorheen Procedure had men immers reeds resten van lijkkisten en lyken ontdekt opv In ZIJn antwoord deelde sche- een stort te Hofstade en in de nabijheid van het nieuw zwembad Pen Monsieur, die zijn afwezi- aan de Albrechtlaan. ge kollega en partijgenoot Hooghuys verving mee dat het kist. Inmiddels waren rond de- schepenkollcge reeds twee ze onverkwikkelijke zaak maal over het incident inge- slachtoffer van een dodelijk reeds een aantal artikels ver- licht werd. Volgens hem had verkeersongeval, waaiwan de schenen in de pers. Er werd de journalist, die de zaak in de aanrijder vluchtmisdrijf pleeg- dan toch een stadskelder ter openbaarheid bracht achteraf de. Op 9 januari werd hij ten beschikking gesteld met een zijn verontschuldigingen aan- grave gedragen. Hierbij werd opgeplaatste steen, wat de kos- geboden, de lijkkist niet in de put neer- ten voor de ouders wel vermin- Wat de procedure bij ontgra- gelaten, en de familie verliet derde. Inmiddels had de defi- ving betreft moet men volgens het kerkhof ter goeder trouw, nitieve bijzetting plaats in de de schepen van de jeugd eerst Enkele dagen later wil de fami- kelder. een schriftelijke aanvraag in- lie de lijkkist in een aan te Ingevolge de feiten ging men dienen en een taks betalen van kopen grafkelder onderbren- volgens raadslid Bogaert aller- 10.000 fr. Daarna wordt de gen. Hierbij wordt zij naar een lei veronderstellingen maken, toelating gegeven, waarvan begrafenisondernemer ge- Dat het lijk bij de eerste begra- één exemplaar naar de politie stuurd die nog een kelder zou fenis zomaar zonder kist in de gaat en één naar de aanvrager bezitten. De prijsofferte voor grond zou gelegd zijn, kwam zelf. Volgens schepen Mon de grafsteen, de kelder, de hem eerder twijfelachtig voor. sieur zijn de lijkkisten prak- grond en de sontgraving be- Ook het feit dat alle koper- tisch altijd stuk op het Aalster- draagt 163 000 fr Hierbij zou werk zou afgenomen zijn voor se kerkhof, en wordt het lijk in nog een vervangingskist ko- de kist in de grond verdween, een goedkopere kist gelegö, men van 7.900 fr. Gezien de kon alleen door bevoegden uit- De resten van de originele kist hoge prijs deed de familie geen gemaakt worden. blijven in de grafkuil. De op- onmiddellijke toezegging. Volgens de heer Bogaert gravingen gebeuren trouwens Op donderdag 28 januari zou schort er alleszins iets, die steeds op donderdag 15 uur in dan de ontgraving doorgaan in eraan herinnerde dat de ont- aanwezigheid van de politie, bijzijn van de familie en de graving van de lijkkist in aan- «Wij betreuren wat er gebeur- politie. De dag voorheen komt wezigheid van de familie, de de» aldus nog steeds de sche de aannemer echter reeds een schepen van sociale zaken pen, die benadrukte dat hij faktuur aanbieden voor dc ver- Hooghuys en een vijftiental inspanningen gedaan had om vangingskist daar dc ontgra- mensen ook vreemd verliep, de kosten voor de familie te ving reeds twee dagen eerder Er werd immers enkel een drukken, had plaats gehad. Voor de ont- plank opgehaald met het insig- Bij de ontgraving op 25 januari n""'in" ™'f ,nnnn e- ne van de firma, zogezegd als jl. bleek de originele kist on- bewljsvoering. De hele Kist bruikbaar, door de druk van werd echter niet naar boven de aarde op twee meter diepte. graving zelf werd 10.000 fr. gevraagd. Meteen werd aan de familie gezegd dat van de kist niets meer teruggevonden was. gehaald. Men haalde wel een Om deze reden gebeurde de - paars gestoffeerde kist uit de ontgraving dan ook met de grond in plaats van een witges- hand en niet machinaal. EP7~ toffeerde die aangekocht was. sommige persartikelen i wegens een zogenaamd tuurverschijnsel of milieuin vloed. De familie nam dit niet zou bestaan in lijkkisten werd de opgraving van de originele kist bevolen. Volgens het ver slag van de politie werden res ten van de originele kist gevon den op 12 februari 1982. Interpellant Bogaert replikeer de dat de schepen een techni sche uitleg verstrekt had, maar dat men niet antwoordde op de essfcntiële' punten. Hierdoor bleven volgens hem de twijfels en de bekommernis bij de fa milie bestaan, temeer daar de familie niet aanwezig was bii de ontgraving. Volgens nem mocht zoiets alleszins geen tweede maal gebeuren. Nadat zowel schepen Mon sieur als burgemeester D'Hae- seleer gesteld hadden dat het niet wenselijk was dat familie aanwezig is op een ontgraving, wilde de burgemeester de dis kussie per sé beëindigen. Vol gens hem werd deze diskussie beter niet in het openbaar ge houden. daar dit pijnlijk is voor de families die qplangs verwanten naar het kerkhof droegen. Met een kategorisch «het incident is gesloten» werd dan ook een einde gemaakt aan dit agendapunt. VEHE UITSLA O 4327 Rets (ree. 6297) 2003 2633 5023 5241 5925 1680 1892 6729 1693 393* 4361 3397 4333 2342 6974 5195 2596 3664 5764 1534 3928 2447 3064 3029 2143 5573 6060 6372 6294 1479 1522 5439 1539 4941 6779 1017 6444 2306 4364 af hatm Ir hal MiriM en vroeg naar de resten van de Toen de familie zich dan zelf in nueerden dat

De Voorpost | 1982 | | pagina 3