VC Temse Dames landskampioen: 13 een ongeluksgetal? Een droom werH werkelijkheid, landstitel is veroverd Trui \an Severen kapitein van de ploeg en stuwende kracht Met Tresnak naar de top Buyndi is nog si tennis. Temse. et 40 - 12.3.1982 - De Voorpost -VOLLEYBAL aan ervaring. Deze twee ele menten zijn van heel wat waarde voor de speelster en nuttig voor het team. Er wordt bij ons wel gefluis- VC Temse is er in geslaagd als eerste Oostvlaamse club de titel van landskampioen te behalen. Dertien volleybalseizoenen liggen verscholen tussen de eerste vrouwelijke volleybaltoetsen en dit grote sukses voor Temse. Het waren jaren met veel overwinnin gen, ook nederlagen, met vreugde en ook ontgoochelingen. Maar het waren vooral onvergetelijke jaren voor al wie met de klub begaan was. Het veroveren van de Belgische beker (1979) in de finale tegen Hasselt en nu de titel van landskampioen zullen beslist tot terd: «Trui Van Severen 38»! de mijlpalen behoren in de geschiedenis van het damesvolleybal in Temse. Achter deze Zij is inderdaad reeds 38, suksessen schuilt een enorme werkkracht van speelsters en bestuursmensen. Met Julien maar dat is pure klasse. Ik Schoenaerts, de sekretaris van het eerste ogenblik van de Temse dames, hadden we een denk dat haar aanwezigheid gesprek over het wel en het wee van de klub. in het team reeds van on schatbare waarde is en wie V.P.: Kan een eerste natio- trainer, opleiding jeugd alles van de kompetitie bleek dat vervangt haar op het blok? naler optornen tegen de on kosten die de klub heeft? Julien Schoenaerts: Voor bij elkaar moet men rekenen Carla Anciau, aangeworven Zij zal zelf wel oordelen over op 200.000 fr. zonder Euro- einde seizoen 79-80, volledig haar aflossing. Voor Trui pese verplaatsingen. Hoe in het team was ingespeeld. Van Severen is het haar eer- eerst is het bij Temse zo dat daaraan een mouw gepast Maar anderzijds gaf Kris ste landstitel in haar rijk ge- men twee afzonderlijke be- wordt? We hebben reklame- Kuppens, in blijde verwach- vulde karrière. Ook Carla An- sturen heeft: één voor het borden op onze wedstrijden, ting forfait als aktief speel- ciau pakte voor het eerst de herenteam en één voor het van de gemeente kregen we ster. Deze leverde wel heel landstitel (zij speelde wel damesteam en dus ook twee 60.000 fr. subsidie. Bloso nuttig werk als coach toen ooit met Dilbeek de beslis- nummers heeft bij de volley- gaf, de toelage valt dit jaar Pavel Tresnak weerhouden sende partij tegen Hermes. balbond. Dit is een zeld- weg, een propagandatoela- was. We hadden onze hoop Na het seizoen zullen we wel zaamheid: er zijn niet zoveel ge voor buitenlandse wed- gesteld op een derde plaats, onze kern trachten uit te klubs, die met twee teams zo strijden, dan hebben we een We hadden wel het idee om breiden, jongeren aantrek- hoog in de nationale afdelin- informatieboek ook dit jaar Dilbeek en Hermes die we ken en eventueel transfers. In onze eigen jeugd broeit er ook wat, maar de sprong gen optreden. De twee be- werken we aan een nieuwe als sterkste teams sturen in Temse werken zeer uitgave, en tenslotte is er schouwden, het vuur aan de goed samen en op financiëel onze sponsor Rudy's Music schenen te leggen maar dat naar de top is groot, vlak hebben zij een gemeen- shop. Zo trachten we de we hen zouden kloppen, schappelijke kas. Wat de uit- eindjes aan elkaar te durfden we enkel maar gave voor de dames betreft knopen vormen de huurgelden (trai- ning en kompetitiewedstrij- V.P.: .™oe waren de ver den) 50.000 fr. zonder on- wachtingen voor het sei- dromen. V.P.: Hoe ziet de toekomst er nu uit? J.S.: Er wordt gezegd: «het ze Europese ontmoetingen z°en? En transfers? waarvoor we ook enkele J.S.: Voor deze kompetitie team is oud». Maar dit is uren de volledige zaal moe- hebben we geen nieuwe volgens mij heel betrekke ten huren. Dan komen er speelsters aangetrokken, we lijk) Immers speelsters van nog de verplaatsingen bij, hadden het vertrouwen in de b.v. dertig jaar kunnen hun onkosten scheidsrechters, kern. Tijdens de aanvang technische bagage koppelen Het bestuur van VC Temse dat tevens zorg draagt voor de damesploeg: Oswald Bressinck en Baziel Van Renthergem ontbreken (dw) Zonhoven - Temse Dames 1-3 Zonhoven, het laatste obstakel op de weg naar het veroveren van de titel werd ook door Temse naast zich gelegd. Na de overwinning, die er moeilijker kwam dan verwacht, heeft Temse nu volledige zekerheid omtrent het behalen van de landstitel. Na een schitterende eerste zoekers bleef Zonhoven ook set waarin Temse spranke- niet secuur acteren en toen lend volleybal demonstreer- de home coach een foutieve de met als vindingrijk spel- wissel deed schoof hij de bal verdeelster Carla Anciau en terug in Temse handen, dit als voornaamste aanvalster bij 13-12. Het betekende het Lieve Van de Velde kwam keerpunt in de wedstrijd Temse onder de indruk van want Temse herstelde zich de nabijheid van de titel (6- en won met 13-15. In de 15). In de tweede set kwam vierde set bewandelde Tem- Temse op voorsprong 4-8,. se het zegepad naar de Bei- maar Zonhoven sloeg terug gische titel Zonder nog be- 12-12. Temse kon de kans dreigd te worden sloot Tem- niet benutten om de set uit se in alle eer deze wedstrijd te maken. De bezoekers ver- af: 6-15 (1-3). Na de wed- speelden hun setbal en hier- strijd ontvingen de Temse van maakte Zonhoven ge- dames him eerste kam- bruik om met 16-14 op 1-1 pioenbloemen van de thuis- te komen. In de derde set ploeg, een sportief gebaar, kwam Leen Schoenaerts tussen de lijnen. Zij had wegens ziekte niet kunnen trainen en stond in de vori ge sets haar plaats af aan V.P.: Kan de jeugd wel aan bod komen? J.S.: Dat is het probleem van het huidige volleybal. Een ploeg die aan de top speelt en wint gaat niet vlug over tot een wijziging en zeker niet tot experimenteren. Dus een eigen jeugdspeelster kan enkel opgeleid worden in een tweede team en dit kan nooit hoger geraken dan eerste provinciaal. Ook in de wedstrijd van de doublures kan men zich proberen klaar- stomeri>Men kan dan wel een talent ontdekken, maar de sprong is zeer groot. Het klasseverschil overbrugt men niet van vandaag op morgen. Een direkte oplos sing voor dit probleem zou ik zo niet direkt kunnen naar voor brengen. Naast de sportieve kant van de zaak is er ook de financiële kant. Een degelijke jeugdoplei ding vraagt eveneens een flink budget en de onkosten voor een eerste ploeg zijn reeds moeilijk om dragen. En waarom jeugd opleiden met dat fameuse «dekreet v.d. vrije sportbeoefenaar» achter de rug? Ik meen dat meerdere klubbesturen hier voor negatief reageren op het probleem jeugdoplei ding. V.P.: Temse Dames lands kampioen, is over dat nieuw avontuur al iets geweten? J.S.: Langs de beker der Be kerhouders en dit seizoen de Confederale beker hebben we op Europees vlak reeds het ijs gebroken. Nu als landskampioen op de Euro pese toer, veel zal het niet verschillen wat organisatie betreft, men zal enkel moe- trouwe supporters nog op ten afwachten of de zege het een extra vergasten. Boven- zal halen op de aderlating, dien is Temse nog een re- Een Europese campagne is cord aan het opbouwen, als de beloning voor het hele zondag met 3-0 gewonnen team na een geslaagd sei- wordt dan heeft Temse dit zoen en daarom ook dat wij seizoen al zijn thuiswed- als bestuur positief staan strijden met deze maximum tegenover het resultaat van score afgesloten Boven- een zware kompetitiesport. dien is het reeds zeker dat zondag de T.V. een reporta- V P °.n[a"?» nam hat bf ge komt maken over Temm s,uur "'«"«ding. waarom? en in het bijzonder zijn ka- J-S.: Het sportieve in de klub pitein Trui Van Severen. De evolueerde veel sneller dan supporters en volleybal- de administratieve kant. In sympatisanten mogen dan rasse schreden klommen we ook op dit laatste thuis ap- °P de f°P van ^et Belgi- pél van de competitie niet sche damesvolleybal. Ook we aan bod. Het bestuur kon de speelsters niet bijhouden in hun opmars. Met Gaston De Wilde, Luc Janssens en Sus De Souter hebben wij o.a. dynamische mensen bij. V.P.: Verwonderlijk is wel dat Temse in zijn team geen speelsters heeft die in aan merking, komen voor de na tionale ploeg? J.S.: Inderdaad abnormaal daar moet ongetwijfeld wat achter schuilen. Het duo Van Mol, Baert resp. trainer van Dilbeek en Hermes Oosten de buiten hun nationaal trai nersschap, putten uit die ploegen het gros van het nationaal potentieel. Maar nu Temse de landstitel heeft, zullen ze er waarschijnlijk niet meer te buiten kunnen om toch iemand van Temse aan te duiden. Al zou ik er niet van verrast zijn dat be paalde speelsters uit onze ploeg de uitnodiging vrien delijk naast zich zouden leg gen zo lang dit duo op natio naal vlak de skepter zwaait. V.P.: Wat waren de schoon ste ogenblikken voor U? J.S.: Ongetwijfeld nu het verwerven van een landsti tel, maar daarbij te kunnen vaststellen dat de speelsters vreugde vinden in hun sport. Op de trainingen worden bij na geen afwezigheden geno teerd. Deze manier van op treden door de speelsters maakt het voor iemand van Temse tot een echte top- ploeg. Hermes kloppen en de basis leggen voor de titel is aangenaam om beleven en wekt een moeilijk uit te drukken gevoel bij mensen die steeds veel werk en tijd voor de klub over hadden. Het veroveren van de Belgi sche beker was ook een hele belevenis. den wij meermaals af te re kenen met gekwetsten, vooral de knieën en enkels hadden erg te lijden. Nu in sporthal Tilroda blijven wij daar aardig van gespaard, laat ons hopen dat dat zo blijft. Ook vanwege de ge meente voelen wij ons geen 100% gesteund. Dit is niet enkel voor het volleybal, Als we de dertien seizoenen even onder ogen nemen dat zagen we het volleybal sa men met ons team groeien, als we denken dat we in 1969 nog wedstrijden in open lucht speelden, in 1973 de aanwerving van Trui Van Severen, dan de komst van «De Remme». Raymond De Coninck nam in 1975 het trainercoachschap waar. Hij legde ongetwijfeld de grondvesten van het huidige Temse op taktisch en tech nisch vlak. Het was een har de trainer, ging voor niets uit de weg, maar haalde resul taten. Dan de strubbelingen omtrent de overgang van Carla Anciau met Eupen. Uit eindelijk kwam zij bij ons en haar inbreng is misschien doorslaggevend. Tenslotte de komst van Pavel Tresnak eveneens een «Krak van een trainer». Naast technisch, taktisch en fysisch gebied bezit hij ook de gaven om psychisch te speelsters te begeleiden. V.P.: Krijgt de damesvolley- balklub voldoende aandacht in evenredigheid tot hun re sultaten? J.S.; Gezien de resultaten van ons team, had de pu blieke belangstelling beter kunnen zijn. Misschien heeft het feit dat wij onze thuis wedstrijden in Tielrode spe len daar een oorzaak aan. het bestuur aangenaam om Waarom wij dit dan doen? werken en betekent een sti mulans om zich verder in te zetten voor het team. Het verwerven van de titel maakt Dit heeft enkel te maken met de vloerbedekking. In de sporthal Temsica waar wij aanvankelijk speelden had- ontbreken. Na deze ontmoe ting speelt Temse nog een uitwedstrijd op Vog voor de competitie en komt in april de 1/8 finale voor de Belgi sche beker tegen Femina 17911 242 op Europees vlak kwamen Zondagavond 18 uur laat ste thuiswedstrijd tegen Turnhout Zondagavond in de sport- Temse zakte naar een zesde plaats in de eindrangschik king 1978-1979 Temse eindigde op een Nicole Van Buynder. Temse Liai Tilroda speelt Temse te- tweede plaats in de kompeti- ac teerde nerveus hield Zonhoven gelijke gen Turnhout. Er is meer dan één rede waarom Tem- bekerhouder, hierover kun nen wij nu nog geen uitsluit sel geven. Huidig bestuur Daar de besturen van dames tie maar veroverde de beker en heren elkaar met raad en van België. In de finale haal- daad bijstaan drukken wij de Temse het van Hasselt. hier het voltallig bestuur van 1979-1980 VC Temse af. Luc De Leenheer volgde Bestuur dames Raymond De Coninck op als Voorzitter: Theofiel Vercau- trainer-coach. Het was het teren Een derde plaats in ,„eede EuUTbe'eS JU'ien i p. nationale was voor de da- deelnamen. Hierin werden Schatbewaarder- Rudv Van In 1968 kwam Nicole De mes weggelegd. halve finaIist en ujtgescha- AvermSt Smedt met het idee voor de 1973-1974 ke)d door sollentuna Zwe- jeuqdverantwoordelijken dag om met een damesteam Tru. Van Severen werd aan- den |n de kompetitie werd Leen Schoena?rts en Os- in de kompetitie van wel te geworven als speelster- Temse vierde. acnoenaens en us tred, want Temse wierp en- se er nog eens hard wil kele punten voor het grab- tegenaan gaan. Vooreerst beien. Gelukkig voor de be- willen de speelster hun Korte historiek 1972-1973 a's steken. Er werd druk geoe- trainster. Met een tweede fend op de speelplaats van plaats in de kompetitie deed de Broedersschool. Temse het niet onaardig. ^Op 16 juli 1969 werden de 1974-1975 eerste vrouwelijke aanslui- Temse werd kampioen voor tingen op papier gezet en in Rebels. Lier. De grote stap dat zelfde jaar starte een naar eerste nationale werd team in de kompetitie in eer- gezet, ste provinciale onder naam 1975-1976 «Volleybalklub Willebrord Met de aanwerving van Ray- Temse». Omer Wauman mond De Coninck legde - was de eerste trainer coach. Temse beslag op één van de De dames behaalde een vijf- beste trainers van ons land. de plaats. Het werd een zesde plaats 1970-1971 en Temse veroverde de be- De dames eindigden op een ker van Oost-Vlaanderen. Er tweede plaats na Sint-Ni- kwam een einde aan het klaas. kontrakt met Constructam 1071-1972 en de naam werd terug ge- Hugo Spildoorn werd trainer wijzigd tot VC Temse coach. Het damesteam ver- Dames, overde de titel met het 1976-1977 wald Bressinck 1980-1981 Trainer coach: Pavel De Temse ploeg haalde een Tr®sr)a'< derde plaats, dit onder trai- Scheidrechters: Karei Koc- ner coach Roger Cools. Ook kelberg, Louis Aerts veroverde zij een ticket voor Leden: Rosette Tanghe, Ed- de Confederale beker. Carla dV Bressinck, Alfons Kruy- Anciau stak in deze competi- ner- Gast°n De Wilde, Sus tie mee van wal. (Zij speelde ook de vier laatste wedstrij den van het vorige seizoen mee) 1981-1982 Landskampioen De Souter, Luc Janssens, Van Acker Albert, Van Waouwe Maurice, Kamiel Van Renterghem (en 1* sup porter). Bestuur heren Deelname aan de Confede- Voorzitter: Dr. Tony Pannier rale beker en in de tweede - ronde gewipt door Heerlen. Pavel Tresnak, een Tsech, leidde het team als trainei coach naar dit schitterend resultaat. Ook is Temse nog Secretaris: Romain Ver meulen Jeugdverantwoordelijken Roger De Wilde en Frangois Huyghe Trainer-coach: Maurice Van Damme maximum aantal punten. De Temse eindigde vierde in de in running voor de Beker van Scheidsrechter: Rudy Van naam werd omgedoopt tot kompetitie België. Wordt het een dub- j-joyweghen Constructam Temse. 1977-1978 belslag: landskampioen en S A Na Jozmar, kwam Temse 1973. Reeds jaren behoort zij tot de top van het Belgische damesvolleybal. Als "Nestor van het Temse team" en wellicht ook van het Belgisch damesvol leybal op het hoogste vlak, heeft zij reeds een hele volleybal carrière achter de rug. Nu echter na 38 lentes verovert ze de mooiste titel uil haar loopbaan. Als huisvrouw en moeder van drie kinderen zijn trainingen en wedstrijden maar mogelijk als men gesteund wordt. Hierin heb ik het erg getroffen, door de sleun van mijn echtgenoot kan ik optimaal de volleybalsport nog beoefenen "Als men op 38 jarige leeftijd nog wil meedraaien mag men vooral de trainingen niet verwaarlozen. Het eerste waaron der men begint te lijden, is de uithouding en dit kan enkel met training verkregen worden. Dit seizoen, trouwens net als in het verleden heb ik praktisch geen training gemist. Aanvankelijk was ik in het team de spelverdeelster, met de komst van Carla Anciau is dat veranderd zodat ik me meer moest toeleggen op receptie en aanval. Van nature had ik een goede veerkracht en dal komt mij nu goed van pas en dat alles kan ik aan ervaring koppelen. Bovendien door het lang samenspelen kent men elke teamgenoot goed en kan men reeds verwachten waar de bal komen gaat". «De nationale ploeg! Het is eigenlijk onmogelijk dat niemand van Temse daar momenteel voor in aanmerking komt. Maar ja, de nationale trainers putten liever uit hun club, waar ze trainer zijn. Een argument als de speelsters zijn jonger. In een nationale ontmoeting moet men niet experimenteren, men moet dan de speelsters nemen die men het beste acht. Door de leeftijd krijgt men toch ook ervaring en is dat soms niet belangrijk? Anderzijds roept een selektie ook problemen op. Er worden nu meer wedstrijden ge speeld door de nationale ploeg en dat betekent voor iemand die werkt toch extra vakantiedagen. Ik zelf heb 53 inter lands gespeeld maar toen speelde hel nationaal team minder wedstrijden dan nu. Het was de tijd toen ik nog les gaf en ik had het ook moeilijk om vrijaf te krijgen voor de nationale ploeg, zodat ik zelf van een selektie moest afzien. Een gouden raad voor de jongeren? «Als er talent aanwezig is en men traint met 100% inzet, dan kan ik sukses verzekeren, tenminste als je gespaard blijft van kwetsuren. Men mag op geen fysieke inspanning zien. «In de wedstrijd tegen Hermes, een kapitale match, werd ge voor de derde match bal vervangen, wat denkt ge dan»? «Ja, ik moest de derde matchbal gaan opslaan, maar ik had voordien aan het net al heel wat inspanningen geleverd in het blok zodat ikzelf aandrong op een vervanging. Op zulke momenten mag men niets aan het toeval overlaten en moet men en dit zeker bij een opslag, over al zijn krachten beschikken, daarom kwam Kristien De Clercq in». Trui Van Severen een speelster die het clubbelang voor haar eigenbelang neemt, laat haar een voorbeeld zijn vopr de volleyballende jeugd en laat haar nog jaren bij Temse blijven. De club mag gelukkig zijn deze speelster in haar rangen te hebben. S.A. maar ook voor andere s ten. Faciliteiten op het bied van infrastructuur keren. Nochtans dragen de naam Temse tot ver ten de gemeentelijke g zen. Ik vind de belangste in het algemeen niet in e redigheid tot de gelev resultaten. Pavel Tresnak: trainer-coach Geboren in Tsjechoslova- kije, vertoeft reeds vier jaar in België. Traint naast de Temse dames ook Lennik. Zijn beroep is sportmonitor. De sterkte van de huidige ploeg ligt volgens hem bij de opslag en de aanval. De spelverdeelster Carla Anciau is eveneens één van de bes te van het land. Volgende speelsters hielpen Temse naar de titel Trui Van Severen: °31.10.43 is 1.72m, beroep: huis vrouw; hobby's: klassieke muziek; vorige klub: Jozmar kwam in '73 naar Temse; nationale selekties: 53; zij is tevens de kapitein van het damesteam Lieve Van de Velde: "29.7 is 1.78m; beroep bedien vorige klub: tekende h eerste aansluitingska f]| voor Temse voor het seize '74-'75; nationale selektijp een veertigtal. Carla Anciau 24.1.52 Christine en Franqois, de uitbaters van de cafétaria in de Tielroodse sporthal, zeer gelukkig met de titel, hebben alle moeite gehad om de dorstige supporters te laven, (dw) 1.68m; beroep: lerares L.(at vorige club: zij speelde jk« jaar bij Dilbeek, verhui9 et dan naar Eupen en het kaf te haar en Temse heel i moeite om haar bij Terri aan te sluiten in '79. Uitej delijk kwam alles o.k. en k zij nog de laatste vier we strijden met Temse meesj n len. Nationale selecties: ej zegtigtal. Kris Kuppens: °13.4.54 is 1.74m; beroep: lerares; vori ge klub: zij is steeds bij Tem se geweest, is tevens de eni ge speelster van de huidige formatie die er sinds de start van het damesteam bij was (1969). Kristien De Clerq: °24.3.61 1.68m; is nog studente; hc by's: gitaar spelen. Zij sic in 1974 aan bij Temse Lieve Heyman: °18.5.55 is 1.77m; beroep: politie-agen- te; vorige klub: Asterix Kiel- drecht kwam naar Temse in 1978. Nicole Van °10.3.61 is 1.76rr dente; hobby's: sloot 1976 aan b Godel Melis: °17.12.52 is 1.72m; beroep: lerares L.O.; vorige klub: Linkeroever kwam naar Temse in 1978 Anne Moens: °2.10.61 1.76m; beroep sistente. vorige (aansluiting 1979 Temse) Leen Schoenaerts: °27.12.59 is 1.70m; beroep: lerares L.O.; hobby's: badminton en tennis; vorige klub: zij sloot in '72 aan bij Temse, ver huisde voor het seizoen '73- Petra Van Glabeke: is 1.75m; studente; '74 naar Sterix en kwam in paardensport. Vorige '74 terug naar Temse. aangesloten bij Temse

De Voorpost | 1982 | | pagina 40