Knaagt crisis aan proleet «Nieuw ziekenhuis» te Aalst? Aalsterse C.C.O.D.-leden vereremerkl Emelieke in de bloemen te Sint-Niklaas Tentoonstelling «Het Kreatieve Kind» in RBS Dendermonde Meer fietsstallingen aan station in Sint-Niklaas Voetpaden langsheen rijksweg 14 Spandoeken tegen regering in Sint-Niklaas «De Kadees» gooien hoge ogen! Hamse dokters tegen atoomwapens 4 - 12.3.1982 - De Voorpost In Aalst lopen op dit ogenblik een aantal groots opgevatte bouwprojecten inzake nutsvoorzieningen. Zo kennen wij de in opbouw zijnde Nieuw Stedelijke Zwemkom, het Kultureel Cen trum en het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis van het O.C.M.W. van Aalst. Het staat buiten kijf dat het project van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis het meest belangrijke maar ook het drin gendste is rekening houdend met de toestand in het huidige hospitaal. Alhoewel de raad van het vang tot één van zijn voor- O.C.M.W onder voorzitter- naamste doelen had gesteld schap van Martin Van der werd ook het project «bouw Speeten, de vernieuwing van van een nieuw Stedelijk Zie- het hospitaal van bij de aan- kenhuis» gestart. De beide projecten zijn tot nu toe prachtig uitgewerkt. Naast de vervanging van het afge brande pand in de Gast huisstraat door een nieuw en modern complex werd ook het interieur van het hospitaal grondig aangepakt. Een nieu we en ruim opgevatte operatie zaal, een vernieuwde intensie- ve-zorgen-dienst, vernieuwde gangen en zalen geven het hos pitaal niet alleen een beter uit- iMinisters De Wulf en Gulle op de werf van het nieuw stedelijk ziekenhui: zicht maar dragen ook bij tot een betere gezondheidszorg. Het voorontwerp van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis werd goedgekeurd door de Mi nister van Volksgezondheid op 27 januari 1977. Het definitie ve ontwerp werd door de raad van het O.C.M.W. aanvaard op 28 april 1978. Vandaag de dag is de ruwbouw van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis, aangevat in 1979, klaar. De raad kijkt echter met enige bezorgdheid naar dit project op. Inderdaad als gevolg van de huidige crisis en de daarmee gepaard gaande stagnatie en zelfs terugslag van de finan ciële middelen komt een spoe dige realisatie van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis in het gedrang. Maar niet alleen de raad van het O.C.M.W. is bezorgd, ook op ministerieel vlak wordt aan dit project de nodige aandacht besteed. In deze optiek brach ten de Ministers Galle en De Wulf op woensdag 17 februari een werkbezoek aan het in opbouw zijnde Nieuw Stedelij ke Ziekenhuis. Nadat de heren Ministers op het secretariaat van het O.C.M.W. inzage waren gaan nemen van de werkdocumen ten bezochten zij, onder lei ding van raadslid Albert De Winter leidinggevend amb tenaar van het O.C.M.W.-pro ject het gebouwencomplex aan de Siesegemlaan. De ruwbouw van het Nieuw Stedelijke Ziekenhuis omvat een hospitalisatieblok van 7 verdiepingen voor de verple gingsdiensten De onderbouw is okkelvormig verder uitge bouwd en omvat 3 verdiepin gen die de technische, de me- dico-technische en de algeme ne diensten bevatten. Uit het werkbezoek blijkt in derdaad dat de problemen van de raad ook de bezorgdheid van de Ministers Galle en De Wulf meedragen De ministers stelden dan ook dat zij al het nodige zouden blijven doen in zake de goedkeuring en de financiering om het volgend stadium van dit bouwprogram ma mogelijk te maken. Voor de inwoners van Aalst is het zeer bemoedigend dat de Ministers Galle en De Wulf niet passief blijven t.o.v. de gerezen problemen maar dat zij, dank zij hun ministeriële bevoegdheden, alles in het werk stellen om het voor Aalst hoogstnodigc Stedelijk Zie kenhuis te helpen realiseren. Voorzitter C.C.O.D., Christelijke Centrale der Openbare Dien sten, Hilaire Lievens mocht verleden zaterdag in de bar-kelder van 't Groen Kruis» onder de 150 aanzittenden aan de feesttafel o.m. senator Maurits De Kerpel, raadsleden Chris Lievens- Borms, Raymond Uyttersprot en Remi Van Vaerenbergh alsme de vooraanstaanden van de CCOD verwelkomen. De voorbije 5 jaren noemde bond bij stads- en OCMW per spreker niet van de poes v/e- soneel. heeft echter betere gens een aantal onrechtvaar- perspektieven mede door de digheden waarvan personeels- trouw van zijn leden en de leden het slachtoffer waren, inzet van het dinamisch be- Het CCOD. de sterkste vak- stuur waaraan trouwens sindi- kale overwinningen te danken waren. Ook personeelsleden van departementen en parasta- talen zijn naast die van de lokale besturen welkom. Een eerste kontaktvergadering hierover werd reeds gepland voor 23 e.k. In zijn jaarverslag noemt se- kretaris Roland De Cock het merkwaardig dat het ledenaan tal steeds blijft groeien. Nu Het CCOD-Aalst reikte aan Prosper Van Nuffel. Albert Henderick. het bronzen ereteken uit. aan Paul Waillv het zilveren en aan Gaston Van Daele en Remi Van Vaerenbergh het gouden ereteken Per reeds tot liefst 580 Wel be treurt spreker het niet kunnen realiseren van programmapun ten als het klein verlet, de glijdende uren en de zomer dienstregeling. Waar bijko mende kabinetsvergoedingen klakkeloos worden goedge keurd blijft de diskriminatie i.v.m. uitbetaling van diploma vergoedingen bestaan. Ver goeding voor gevaarlijk, onge zond of hinderlijk werk blijft eveneens een verder aktic- punt. Hoogtepunt van de strijd noemt spreker de strijd tegen afdanking van vóór de fusie aangestelde tijdelijke bedien den, strijd waarbij hij fraktic- voorzitter Ghis Willems en raadsleden R. Uyttersprot en Lievens-Borms dankt. Strijd die verder gaat met de zaak «Gerard De Bruyn», naar het Gerstenbos verbannen en Gui- do De Smet in zijn bevorde ring geboycot Qua «inleve ren» gaf de Openbare Dienst reeds het voorbeeld. Senator Maurits De Kerpel stond in voor de feestrede doch zag zijn spreektijd wel beperkt daar warme spijzen niet eeuwig warm blijven. Hij overliep in vogelvlucht de poli tieke toestand en had het o.m. over de Sinterklaastrein, de devaluatietrein en nu de zoge naamde «gruweltrein». Als man van de kommunikatie- middelen wil hij wel zorgen dat er geen ontsporingen plaats vinden. Herman Andries ging tenslotte over tot de vererenierking van volgende leden voor hun ja renlange volgehouden inzet: Bronzen ereteken: Prosper Van Nuffel, keurvakman. Al- bert Hendrickx. adj.-direktcur RVAZilveren ereteken: Paul Wailly, stadsontvanger Gouden ereteken: Gaston Van Daele. opsteller RVA. Remi Van Vaerenbergh, inspekteur, gemeenteraadslid En dan volgde het jacht- LH Groot gejuich aan de Paddeschootdreef in de Wase hoofdstede. Maria-Amelia Merckaert, de honderdjarige over wie we vorige week uitgebreid berichtten, werd op frisse wijze gevierd. De zon was bovendien van de partij, zondag. Boven Emelie, vlakbij de O.-L.-Vrouwkerk en de Arme Klarenkapel in gezelschap van haar familie. Onder de buren uit de Paddeschootdreef, blij om dit unieke jubileum. (lv) Een derde van de treinrei zigers wipt op de fiets om het station te bereiken. Bij een station horen dus fiets stallingen, én liefst in vol doende mate. In Sint-Niklaas is de ruimte om de fietsen van de trein reizigers onder te brengen al enige tijd onvoldoende. Alsmaar méér mensen ko men af op de verbeterde treindiensten. Voor een station met nu al meer dan 5.000 instappende reizigers per dag moet je dus 1.500 fietsstallingen hebben. Sint-Niklaas heeft er lang zoveel niet, wel komen in Sint-Niklaas relatief meer mensen met de bus. Toch zijn er problemen voor de fietsers. De uitbreiding van de fiets- ruimte werd geruime tijd geleden al aangevraagd door senator Ferdinand De Bondt, voorzitter van de Verkeerswerkgroep van de Wase CVP. Om een zo eenvoudige zaak te doen regelen zijn méér tussen komsten nodig gebleken dan de argeloze fietser op het eerste gezicht zou denken. Uiteindelijk werd op ver zoek van de Werkgroep een fietstelling verricht. Het resultaat is merk waardig: op de stalling kant Gent (de «omgekeerde para plu») staan 100 fietsen méér dan de 335 plaatsen die hier aangeboden worden aan de achterkant van het station zijn 80 plaatsen (overdekt. Noordlaan); daaromheen slingeren nog eens 80 fietsen, die stalling is dus de helft te klein; de stalling kant Antwer pen, die verder van de uit gang ligt en niet overdekt is, is onderbezet; er komt «wildparkeren» voor langs de gevel van het station. Maatregelen Op grond van de resultaten van de telling heeft het stadsbestuur van Sint-Ni- klaas besloten, de kapaci- teit van de bergplaats kant Noordlaan op te voeren tot 200 fietsen (dus 120). Daarmee hoopt men het probleem aan die zijde voor langere tijd de baas te kunnen. De NMBS van zijn kant gaat de fietsbergplaats aan de Antwerpse zijde over dekken, in de hoop dat de hier al aanwezige ruimte beter zal benut worden. Daarna zal men zien wat er kant Gent nog zou moeten gebeuren. De Werkgroep heeft deze aktie gevoerd in de weten schap. dat een vlotte toe gankelijkheid van de sta tions met alle verkeersmid delen, het treingebruik kan stimuleren. Er wordt dan ook gehoopt op een verwe zenlijking van de betere ak- komodatie voor fietsers in 1982 nog. Tijdens het weekend van 13 en 14 maart heeft in de Rijksbasisschool, Zuidlaan 3 te Dendermonde (RBS- Station) een tentoonstel ling plaats helemaal gewijd aan «Het Kreatieve Kind». De leerlingen van deze school krijgen daarmee de kans hun ouders te tonen hoe kreatief ze wel zijn ge weest. Maar er is meer. Met behulp van het Ouder- komité en andere bewegin gen werden enkele ideeën uitgewerkt. Onder meer een VARO-tentoonstelling en diaprojektie van de rijksvakantiecentra (juli en augustus); een hobbyten toonstelling ouders, groot ouders, sympatisanten en waarvan de verkoop ten voordele is van het fonds «ouderwerking»; een «weinstube» en een kof fiebar. Programma Zaterdag 13 maart is er een mogelijkheid om de kindertekeningen en de hobbytentoonstelling te be wonderen. Om 15 uur is er een diaprojektie over de rijksvakantiecentra. Om 14 uur begint het open atelier. Tot 15u30 komen de kleu ters aan bod met kleiwer- ken, schilderen, knippen en plakken en van 15u30 tot 17 uur het eerste leer jaar A en B (collage met dieren), tweede leerjaar met gipswerken en, derde leerjaar met bloemen maken. Om 17ul5 volgt de pro- klamatie van de tekenwed strijd voor kleuters en van het eerste, tweede en derde leerjaar. Zondag is de ten toonstelling ook doorlo pend te bezichtigen. Ook nu is er om 15 uur een diaprojektie over de rijks vakantiecentra en start het open atelier om 14 uur. Tot 15u30 zijn de leerlingen van het vierde leerjaar doende met spatten en vai het vijfde met pitriet. On 15u30 tot 17 uur houden d< kinderen van de zesdes ziel bezig met het opbouwen van een uitstalraam, mand jes vlechten en batikken De dag wordt besloten me de proklamatie van de te kenwedstrijd voor vierde vijfde en zesde leerjaar. De tentoonstelling is ge durende twee dagen ge opend van 14 tot 18 uur. Zoals men weet werd onlangs een medische werkgroep diegenen die geëvakueerd tegen atoomoorlog opgericht. Gelijkaardige groepen heb- zijn, achterhalen. Herstel ben ook op internationaal vlak ondertussen bestaansrecht van de samenleving na een verworven, zowel in het oosten als in het westen. atoomoorlog zal niet moge- In Hamme is er ook een overlevenden zullen alsnog l'jk zijn. Milieu en maat- dergelijke vereniging tot sterven aan de gevolgen, schappelijk leven, de gehe- stand gekomen. Ze luistert Een doeltreffende bescher- le gezondheidszorg inbe- Zo besluit de Hamse Werk groep tegen Atoombewa pening haar oproep. Sint-Niklaas Met het oog op 18 maart Voor de voetgangers is het geen pretje om langs de rijksweg 14 in Sint-Niklaas te lopen. Er is immers al leen maar een voetpad tus sen het zwembad en de Charlottelaan tot aan het huisnummer 31. Elders moeten de voetgangers zich maar redden. Vooral langs de pare kant is dit levensge vaarlijk. De mensen moe ten er immers het fietspad gebruiken, wat herhaalde lijk ongevallen veroorzaak te en heel wat ingewikkelde toestanden met zich mee bracht. Senator Ferdinand De Bondt heeft aan het kollege van burgemeester en sche penen van Sint-Niklaas ge vraagd om aan deze situatie een einde te stellen door het aanleggen van voetpa den. Het kollege reageerde positief op deze vraag en besliste kontakt op te ne men met de Dienst Brug gen en Wegen en over te gaan tot het programmeren van de aanleg van een fiets en voetpad langsheen de rijksweg 14 vanaf Unigro tot de Driegaaienstraat. «Handen af van dop, va kantiegeld en ziektegeld», «Jongeren eisen werk», «Handen af van de index». Deze slogans prijkten op de spandoeken die dinsdag deze week op enkele strate gische punten in Sint-Ni klaas werden opgehangen De aktie van de Syndikale Jeugd van het ABVV was gericht tegen de regerings- politiek i.v.m. de bezuini gingen. Er werd opgeroe pen voor deelname aan de 24 uren-staking van 18 maart, donderdag volgende week. Aan het station en de Gro te Markt van Sint-Niklaas werden pamfletten uitge deeld. «De regering Mar- tens-De Clercq doet de werkers de krisis betalen», zo luidde het. De aktie- voerders zijn van oordeel dat de regering de koopkracht afbouwt, ze zijn ongerust over de toe nemende werkloosheid en de besparingen in de socia le zekerheid. Men wil dat de rijken minder rijk wor den gemaakt en de armen minder arm. (wv) aktieve neerslag besmet blijven. De atmosfeer zal zo verstoord zijn dat alle leven op aarde wordt aan getast. Daarom doen wij omwille van de bescherming van het 'de naam «Hamse ming van de bevolking is grepen raken in het groot- menselijke leven een be- Werkgroep tegen Atoom- niet mogelijk. Ontploffing, ste deel van de wereld on- roep op U.» bewapening», kortweg hitte en straling zullen ook herstelbaar ontwricht. HAKS en heeft volgende diegenen doden die in een Na een atoomoorlog zijn er oproep gelanceerd met de schuilkelder hun toevlucht geen overwinnaars. Grote bede deze te willen onder- hebben gevonden, de ra- delen van de wereld zullen schrijven: dio-aktieve neerslag zal generaties lang door radio- «Wij, Vlaamse artsen en andere bij de gezondheids dienst betrokkenen, rich ten ons tot U met dezelfde boodschap als die onze Amerikaanse en Neder landse kollega's onlangs hebben verzonden aan de regeringsleiders Brezjnev en Reagan. We doen dit omdat naar onze mening het publiek onvoldoende is voorgelicht over de medi sche en andere gevolgen van het gebruik van kern wapens, terwijl in de inter nationale politiek steeds meer met een kernwapen oorlog rekening wordt ge houden. Zelfs een beperkte atoom oorlog veroorzaakt dood, verwondingen en ziekte op een tot nu toe ongekende schaal. De medische we tenschap staat machteloos tegenover de gevolgen van een atoomoorlog. Een groot deel van de zieken huizen zal verwoest zijn, een groot deel van de art sen en het verpleegkundig personeel zal zijn omgeko men of zwaar gewond. Er zullen geen genees- en ver bandmiddelen meer be schikbaar zijn. De meeste Met hun zesde wandeltocht verleden zondag, in tegenstelling met het regenweer van verleden jaar nu zonovergoten scoorde de Wandelsportvereniging «De Kadees» uit Aalst een absoluut dcelnemersrekord. Met niet minder dan 1310 deelnemers, waaronder heel wat individuele wandelaars, liefst dan op de 10 km. afstand, werd het deelnemersveld van 1981 met zowat een honderdtal eenheden vermeerderd. De tocht, vertrekkende aan de Koszcnclub aan de Leo de Bethunelaan, bedroeg naar verkiezen 10, 21, 30 of 42 km. met vrije start reeds vanaf 8.30 uur. Wandelboekjes werden als traditioneel gebruik afgestempeld en aandenkens, medailles, brevetten of klevers waren verkrijgbaar. Voor de groepen met vele deelnemers waren speciale groepstrofeeën voorzien. Dit voor W.S.V. Beerncm (108) stappers, W.S.V. De Kadees (87) (buiten de klassering uiteraard), W.S.V. Wetteren (79), Kwik Bornem (45), De Florastappers (43), de Singelwandelaars (41), RWK Waasmunster (39), De lachende klompen (38), e.a.m. Ook W.S.V. De Coen, de groep minder-validen van Levensvreugde was weer dapper op post. Waren er te 8.30 u. reeds 300 ingeschrevenen, te 10.30 u. werden dit er 800 en na de aankomst van W.S.B. Beernem met liefst twee bussen klom het aantal tot 1310.

De Voorpost | 1982 | | pagina 4