Eendracht Zele kan toch vuist maken op verplaatsing Wedstrijd zonder spektakelwaarde Sportkring Sint-Niklaas laat alweer van zijn pluimen Eddy Van den Driessche schiet met scherp Damesatleten zegevieren in Averbode en Luxemburg Itt Atletiekvereniging Lokere| terug in de kijker 26 - 19.3.1982 - De Voorpost VOETBAL 3* Nationale Jong Lede-Wiilebroek 0-0 Een feestelijke stemming heerste er te Lede alleszins voor de aftrap. Terwijl de koninklijke muziekmaatschap pij van Lede zijn laatste tonen liep te blazen, gaf prins karnaval een harde lel tegen het leer. Meteen was de geschikte sfeer er voor een voetbalwedstrijd onder een dreigende hemel weliswaar. Een eerste doelpoging kwam er langs Oosterlinck maar diens harde schot zeilde net over. Toen bleef het wachten tot de 16de minuut alvorens er nog wat opwinding kwam. Een knappe kombinatie bij de thuisploeg en Pfaff kon aanleggen. De doelman redde echter laaguitval- lend. Het betere voetbal- werk bleef van Lede ko men maar het was een tik keltje te haastig bij het ge ven van de beslissende pas. In de twintigste minuut een juweeltje van een aanval. De Winne gaf de diepte pas, Uyttenhove zond beeldschoon in en Rom- bout besloot. Opnieuw red de Francois Dendal schitte rend. Lede wilde dus wel maar werd gestuit in zijn pogingen door een kranige doelverdediger. Men liep ook te vaak in de buiten- spelval om voor bestendig doelgevaar te kunnen zor gen. De mooiste kans voor Lede kwam er tien minuten voor rust. Aanvaller Uyt tenhove had maar in te leg gen maar de bal kaprioleer- de eigenaardig. Even later ,een appel voor strafschop naar scheidsrechter Moons legde de bal diplomatisch buiten de strafschopzone. De daaropvolgende vrij schop van Pfaff leverde niets op. Zo liep de eerste helft naar zijn einde toe. Een matige eerste periode waarin Lede sporadisch doelgevaar kon sprokkelen en een bezoekend Wille broek dat nooit gevaarlijk was geweest. Logisch zo doende dat er gerust werd bij een 0-0 stand. Willebroek begon goed aan de tweede helft. Ver dediger Parrez diende op de doellijn te redden. Lede kreeg nu meer vat op het gebeuren. Onder impuls van een bedrijvige Kino, die de bal zeer ver kwam ophalen, kon Lede de Wil- lebroekse verdediging re gelmatig uit verband ruk ken. En Lede bleef maar in de buitenspelval lopen. Het bezoekende Willebroek leed nu wel maar men be gaf niet. Na een uur spel zond Rombaut mooi in en was het Kino die duikelend met het hoofd in het zijnet besloot. Een verdienstelij ke Pfaff werd bij de thuis ploeg gewisseld voor de Sedert enkele weken reeds is het geheel van het trainers duo Van Den Bergh - Ceuleers mindere matchen op een rij aan het zetten. Niettegenstaande werd er de voorgaande weken steeds met winst afgesloten tegen K.V. Oostende werd het zelfs een duurbevochte zege. Zondag was het echter benauwend rustig op en rond de Watermolendreef want de ploeg uit Wuustwezel lukte er warempel in om tot 0-2 uit te lopen en Sportkring vond geen middel om dat verschil te overbruggen. nog kans om naast te depo neren. Na alles een zelfs wat ge vleid resultaat voor de kampioenen-in-spe die dan ook heel wat kritiek moes ten slikken van de toe schouwers. Het totale ge brek aan inzet was in de eerste periode vooral stui tend en ook interim-kapi tein Georges Leekens - Jef Beirinckx blijft voorlopig in de ziekenboeg vond daarvoor geen aanvaard baar ekskuus. «We hebben dan wel een straatlengte voorsprong in het klasse ment, maar moesten van "deze thuismatch zeker pro fiteren om aan klantenbin ding en zelfs klantenwin ning te doen. De jongste weken loopt het echter niet zo vlot meer en lijkt het heilig vuur zienderogen ge- Bevordering <s»t m Sint-Niklaas-Wuustwezel 2-2. De bal netjes door de benen van de tackelende verdediger: dat is klasse! (dw) VOETBALKALENDER In de eerste helft zaaiden de bezoekers bestendig ge vaar in de Klaaskensdefen- sie met Van den Ent en vooral Brouwers, die zijn verdedigende rol meer maals verliet om door te stoten. Het waren ook die twee spelers die aan de ba sis lagen van de eerste tref fer door Van den Ent zelf afgerond met een verras sende schuiver. Nog voor de nist schilderde ouder domsdeken Brouwers nog f een tweede doelpunt voor aan Verbruggen, die zelf met een droge knal uit haalde. De reeds geplande vervan ging van Rodrigo door Be vers drong meer dan ooit op maar veranderde bitter weinig. De thuisploeg bleef immers inspiratiearm en zonder veel inzet voortdob beren. Het waren integen deel de gasten die zich weer gevaarlijk lieten opmerken met tegenaanvallen. Toch krabbelde geel-blauw even terug toen een schot van Truyens afstuiterde op een vijandige voet en Verhoo- sel in extremis kon binnen- tikken. Meteen leefde de Wase hoop op en bleek plots de wil tot verbetering aanwe zig. Het was echter niet gebaat want degelijke kom- binaties kwamen slechts mondjesmaat op de mat. Eenmaal werd er toch een betere kans afgedwongen toen Swat Janssens op de dwarsligger kanjerde. Wanneer iedereen al dacht dat Sportkring niet alleen zijn eerste punt op eigen veld verloor maar ook de eerste thuisnederlaag van het seizoen onafwendbaar was werd daaraan een voortijdig einde gesteld door Verhoosel. Patrick schoot vanop ruime afstand naast de puik kepende Braem in doel. Zelfs dan was het resultaat nog niet gekend want in een aller laatste aanval spurtte Erik Lacroix wel gepast in de geboden ruimte maar zag F". ii Sint-Niklaas-Wuustwezel 2-2. Verhoosel wordt in de tang genomen (dw) Wedstrijden van zondag 21 maart met aftrap te 15 uur Eerste nationale SK Beveren-Cercle Brugge (Delacour) (zaterdag 20 maart, 20 uur) Beringen FC-SC Lokeren (Ponnet) Tweede Nationale SC Eendracht Aalst-FC Diest (Gemay), zaterdag 20 maart om 20 uur Derde nationale A Bergen-Jong Lede (Momim) US Doornik-SK Sint-Niklaas (Fontaine) Eendracht Zele-FC Izegem (Verheyden) Bevordering A FC Denderleeuw-VW Hamme (Bowman) Eerste provinciale KAV Dendermonde-Heirnis (Lavent) SV Lokerse-SK Lebbeke (Devisscher) Tweede provinciale B Buggenhout-St.-Pauwels (Lievens) E. Meldert-Kemzeke (Wiels) Robur-SK Aalst (Colpaert) Pollare-St.-Gillis-Waas (Loeman) Excelsior-St-Gillis-Dend. Vermassen) Oudegem-Temse (Kneuvels) zaterdag 20 maart om 16u30 Derde Provinciale C 7 Kerksken-TK Meldert (Drieghe) Baasrode-Grembergen (Vereeken) Burst-Terjoden (Speleers) Mere-Nieuwerkerken (Balthazar) Schellebelle-Herdersem (De Clippeleer) Ede-Wieze (De Ruyck) Berlare-W. Moorsel (Comelis) Derde provinciale D Sombeke-Haasdonk (Van Gasse) H. Vrasene-Melsele (Arnou) Bassevelde-Kallo (Heggerick) Muide-Klinge (Lambrechts) Assenede-Bazel (Janssens) Vierde provinciale C Val. Overmere-Heikant (Mees) Wichelen-Lochristi (Reyniers) Th Destelbergen-SK Overmere (Vandendaele) Lokeren-Schoonaarde (Roelandt) Vierde provinciale G Massemen-Vlierzele (Van den Eede) Erpe-Hillegem (Teugels) E. Houtem-Erondegem (Vancoillie) Woubrechtegem-Oordegem (Morsel) Ol. Wetteren-Serskamp (De Corte) Vierde provinciale H Gijzegem-Opstal (Rcdant) Iddergem-Opdorp (Heirman) R. Lebbeke-Edixvelde (Van der Haegen) Boonwijk-Erembodegem (Van Droogenbroeck) S. Moorsel-Hofstade (Weytens) Appels-Baardegem (Van Hoey) Doggen-Lebeke (De Maere) Welle-Lutterzele (Galle) Vierde provinciale I Eksaarde-Rupelmonde (Van Gocthem) Stekene Sp.-Kruibeke (Cooreman) Kieldrecht-Moerbeke (Van Nieulande) Gerda-Kl. Vrasene (Rietens) WB Sint-Niklaas-Str Stekene (Van Hauwenhuyse) Verrebroek-Sinaai (Moons) jonge Droessaert. Pas op het veld plaatste hij reeds een draaiende voorzet die Kino meteen op de slof nam. De bal ging echter over. Het counterende Wil lebroek kende bijna sukses in de 65ste minuut. Bij Le de gaf men de terugspeel bal geen vaart genoeg en Paul De Clercq kon afdruk ken. Doelman Vijt lag ech ter in de schietbaan. Biese- mans verliet dan het veld voor De Boeck. Rombaut ging dan scherp door maar hij besloot staalhard naast. Toen was het opnieuw Droessaert die zich in de kijker speelde. Hij nam een hoekschop rechtstreeks over en de keiharde bal vloog in de ideale baan naar doel. Dendal hield het voor bekeken, maar de lan ge De Keersanaecker redde op de doellijn met het hoofd. Even voor het einde doofd. Dat is in de tweede jongste thuismatchen al te duidelijk geworden en we zullen er dan ook alles aan doen om die slechte indruk weg te werken.» Ook voor volgende klus, een uitwed strijd naar het goed spelen de Union Doornik, zal alles nog eens goed worden uit gepraat. Zoniet zal men het rékord van het grootste aantal punten (van 54 pun ten uit 60) uit dertig kom petitiematchen niet kunnen neerhalen. Ploegwijzigin- gen zullen misschien wel gebeuren maar daarvoor was op het moment dat wij deze tekst aan papier toe vertrouwden nog niets na der bekend. Ook voor Sportkring geldt dat de laatste loodjes het zwaartst wegen. M.N. Keersmaecker, Mie Huys, Callaerts, B mans. De Buyser, Clercq, De Smedt minckx. De Boeck en Roy. Guy De T Een goed verdedigend Willebroek was via enkele counters zelfs dicht bij de winnings (per) van de partij was het bijna zover. De Clercq zond voorbeeldig in en De Boeck lukte bijna een doel punt. Vijt redde echter spetterend. Het bleef dus bij 0-0. Een zwakke wed strijd om zo snel mogelijk te vergeten. Niemand ver diende echt te winnen. De ploegen: Jong Lede: Vijt, Gee- raerts, Van Haevere, Par rez, Keppens, De Winne, Pfaff, Oosterlinck, Uytten hove, Rombaut, Kino/ Droessaert, Van Impe, De Poortere Willebroek: F. Dendal, Manders, Verscheuren, De Hoe somber de vooruitzichten waren bij Eendracht Zele met de lijst van gekwetste spelers, een wedstrijd moet altijd gespeeld worden. Dit principe heeft Zele te Ninove alle eer aangedaan en de discipelen van trainer Van Lerberghe knoopten eerder onverwacht met de overwinning aan. Met Jantje Pleters uiteindelijk toch in de ploeg klom Eendracht opnieuw naar zijn spelpeil waaruit het In de eerste kompeti tiehelft naar een onmogelijk gewaand klassement ste vende. Jan Pieters en Eugène Blomme, een voorlijn op zich zelf wanneer ze in hun nopjes zijn, kregen ditmaal de gewen ste steun van een goed ge ïnspireerde Mare De Braban der en een goed aanspeelbare Peter Van Wambeke Langs de andere kant kweten Mare Cooreman en junior Luc Colle- waert zich uitstekend van hun taak met hun bewakingsop dracht. Achteraan was doel man Danny Van Puyvelde een betrouwbaar sluitstuk zodat de verdediging de ploeg op voor sprong kon houden. Trainer Van Lerberghe stak zijn tevre denheid na de wedstrijd niet onder stoelen of banken «Wij hebben Ninove aange pakt op de manier waarop zij ons in de Elststraat een puntje hebben afgesnoept. Met enkel Blomme en Pieters in de spits was het aan hen om het spel te maken, maar dat is hen niet gelukt. Ik had aan Luc Colle- waert en Mark Cooreman be wakingsopdrachten meegege ven om Van de Velde en Bau- dewijn aan banden te leggen. Zij hebben hun taak met brio opgeknapt. Neem daarbij de doeltreffende prestatie van Van Puyvelde in het doel toen Ninove na rust met pressie voetbal terugkwam. Maar vooral op de uitstekende wed strijd van Collewaert mag ge wezen worden en globaal valt de inzet en motivatie te ver melden van de ganse ploeg Het is nu wel duidelijk dat de aanwezigheid van Pieters sti mulerend heeft gewerkt op het moreel van de spelers. De hoop op een tweede plaats blijft na deze zege levendig. Nu het seizoeneinde hopen wij nog een aantal d wedstrijden te kunnen t ten. Ons streefcijfer ligt t 40 en dit betekent dat v nog 11 dienen te behalen! eindresultaat zou voor de een unicum betekenen, prettig vast te stellen dal ploeg opnieuw een vuist I maken op verplaatsing. F opportunisme is weerg den en in deze optiek t we onze supporters dit zoen nog met enkele spre de overwinningen belonetf" bekroning van dit uitzond seizoen.» Joost Ai HAMME-GULLEGEM 3-2 Buiten enkele knappe doel punten, viel er op het veld van VW Hamme' tijdens de wed strijd tegen Gullegem niet zo heel veel te beleven. De be zoekers waren naar de Wui- tensgemeente afgezakt met de duidelijke bedoeling zo lang mogelijk de nul op het bord te houden. Van bij het begin speelden ze defensief. De thuisploeg zou echter toch aan een doelpunt komen. Een uit muntende voorzet van Dirk Van Buyten en een vijfentwin- tigmeterschot van Eddy De Malsche gaf de wedstrijd een andere wending. De bezoe kers waren meteen verplicht uit hun «kot» te komen. Ze namen enige tijd het initiatief dat in de gelijkmaker resulteer de. Nog voor de rust zou Ham me opnieuw toeslaan. Een in zenden van Robbie Smet (te rug de beste man op het veld) werd in één tijd door Van Den Driessche afgerond In de tweede helft bereikte de wed strijd een absoluut dieptepunt Slechts in het laatste kwartier viel er één en ander te bele ven. Eddy Van Den Driessche die eerst een kans had gemist, zette nadien zijn belager in zijn hemd. Hij rukte moederziel al leen op naar doel. Dribbelde de doelman en besloot de bal in het net. Een bezoekend doelpunt in de slotminuten en een shownummer van de scheidsrechter brachten geen wijziging meer in het globale resultaat. Trainer Willy Meersman bleek niet erg opgetogen over de verrichting «Globaal geno men werd het geen goede wedstrijd. Kollektief werd er gefaald. Alleen de goals waren van een behoorlijke makelij. Vermits we telkens op "voor sprong kwamen, kregen we kans om ons spel aan de tegenstrever op te drinjor Dat hebben we niet ged lei Dat het minder vlot gaa ut misschien een logisch ve schijnsel. Wij hebben i tt meer te winnen of te verlie rcj, Daarentegen hadden w« s kampen met een tegensta» die broodnodig punten r verzamelen. De overwinnii hoe dan ook verdiend. Je niet vergeten dat we naas drie doelpunten nog een doelrijpe lieten.» kansen onb )ei ;t ■Q:st ATLETIEK Het sluiten van het veldloop- seizoen is pozitief te noemen bij de dames zoals het begon nen is. Godelieve Roggeman behaalde de Belgische titel in de veteranenklasse B. Zij was de logische favoriete en won dit jaar elke wedstrijd waarin ze startte bij ons weten Ook het nieuwe seizoen zal de Aalsterse veterane moeilijk te verslaan zijn in haar vetera- nenkategorie en zij is trou wens een voorbeeld in de da- mesklub van Aalst die dit jaar erg sterk blijkt te zijn. Marie-Jeanne De Ridder won haar wedstrijd in Luxemburg en had daar niet veel moeite om de Frangaise Rush en de Luxemburgse Schmitt achter zich te laten. Spijtig voor haar zal zij niet naar Rome gaan ondanks haar 6de plaats in het Belgische kampioenschap. Ook de heren op hun best Maar de heren bleven niet ten achter met overwinningen. Cois Willems wist in het Me- chelse Hofstade te zegevieren en voor hem was het een laat ste test met het wereldkam pioenschap te Rome in het vooruitzicht. Zeienaar Maes werd in deze wedstrijd mooi 10de. Zele be haalde eveneens lauweren in diezelfde gemeente met Geert Wiels bij de scholieren. Bart De Keyzer wist een knap pe zege te verwerven, even eens in Luxemburg. Er werd daar de beker der Vriend schap betwist. Bij de juniors kwam de Lokerse atleet Dirk Vervaet tot een eervolle 3de plaats en Aalstenaar Callebout wist een 2de plaats te lopen bij de seniors. Was het podium nog niet volledig bezet dan zorgde de Beverse Willy Lau- reys ervoor dat hij voor die plaats in aanmerking kwam. Ook tijdens de veteranenkam- pioenschappen te Averbode werd er bij de heren duchtig van leer getrokken. Colpaert Guido kon er de 3de plaats bemachtigen na een spannen de wedstrijd bij de A-reeks terwijl De Keyzer van Hamme 14de eindigde, De Groote van Vlierzele 26ste en Van Rens- bergen 29ste. Rik Vervaert van Waasland zorgde even- 01 eens voor spanning metj,||j 3de plaats als inzet en i r sloeg daarvoor Karei N oq van Bornem. Frans Vander Hoeven Vlierzele behaalde een k£j pe 2de plaats in de Creek éénzelfde plaats wist Vi ke Goossens te behalen in d< Ir reeks. (d Atletiekvereniging Lokeren heeft zich in het eerste wee kend van Maart terug in de belangstelling gewerkt. Hele maal geen maartse buien dus bij deze Lokerse sportvereni ging. Op zaterdag 6 maart werdeh maar liefst 7 titelhou ders door het Stadsbestuur en de Stedelijke Sportraad gehul digd. De Sportraad der stad Lokeren verkoos Raf Vervaet tot laureaat van de atletiek, dit omwille van zijn algemeen goede prestaties, zowel in het veldlopen als op de piste. Daarnaast werden volgende atleten gehuldigd door het stadsbestuur Danny Heirman, !'.ud D'Hooge, Dirk Vervaet, Geert De Borger en Gust Van de Steene.Met het sportbal van zaterdagavond in de be nen was A.V.L. er de zondag terug, maar dan op het zuivere sportieve vlak. Op 7 maart had men immers een oefencross gepland te Lokeren Ouden- bos, in samenwerking met «de Ledecrossers», een plaatselij ke cyclo-cross-vereniging. Het werd een onovertroffen suk ses; een voorbeeld van sa menwerking tussen twee sportverenigingen. Het aantal deelnemers, namelijk 385 overtrof de stoutste verwach tingen met maar liefst het dub bel. Niettegenstaande dit pak crossers ontving iedereen een naturaprijs, en voor de drie eersten per categorie nog een medaille of beker er bovenop. jZelfs de zon was komen kij ken, zodat deze namiddag ware propaganda werd de atletieksport. Maar er is meer nieuws bij de Lok atletiekvereniging: Na twe gemene vergaderingen in vember en december men tot een nieuwe bef raad. Johan De Grande, I dan 11 jaar bestuurslid, I de nieuwe voorzitter. Nal ontslag van de sekretarisl Geert De Borger de ni® sekretaris. Gabriël Pat werd ondervoorzitter en Van de Stene blijft meester. De nieuwe I raad heeft de vroegere v ter Jules De Vylder una in tot ere-voorzitter verki

De Voorpost | 1982 | | pagina 26