Tony Collewaert is verrezen Lokerse verspeelt opnieuw kostbaar punt Lebbeke trekt kaart Frank Van Den Broeck Bijzonder magere oogst Haaltert verdiende beter Svelta liet zich bijna verrassen ttbare punten verloren Oudegem-Temse zaterdag om 16u30 '.bbeke-Ronse 1-0. Lebbekenaar Spissens kan nog net met het hoofd ontzetten (v) voorwaarden >nc* lebbeke- ■Ronse VOETBAL 2' Provinciale Wase kijk op de tweede provinciale RC GENT-K.A.V.D. 1-1 De Voorpost - 19.3.1982 - 27 HAALTERT - LOVENDEGEM 1-2 Lebbeke bracht de vierpuntenwedstrijd tegen Ronse goed einde door nipt maar verdiend met 1-0 te Alhoewel hij nog niet honderd procent fysisch in Is, wordt momenteel te Lebbeke de «kaart Frank Van getrokken. Na zijn drie treffers op Geraards- trachtte men weer zoveel mogelijk deze puncher in positie te brengen. Het lukte weer, vermits hij scoren. Al dient gezegd dat«Van Hauwermei- een knappe prestatie weggaf als middenvelder, aan de basis lag van deze «gouden goal». het eerste zicht lijkt het op een magere zege maar ik moet er onmiddellijk aan toevoegen dat ingevolge nonchalance bij het afwerken zeker nog een tweetal doelpunten werden verkwanseld. Die twee punten waren er niettemin broodno dig, vermits we met de ver plaatsingen naar Lokerse en Deinze voor het zwaarste ge deelte van het programma Fons Dreesen filo- volgt over: «Voor ons telde er na de match als vandaag alleen winnen. Op 1-0 (ks) Als je daarbij weet dat we én Leo Verhulst én Dany Vermeir én Jean-Pierre Lippens voor die zware wedstrijden zullen dienen te missen, zal je on middellijk begrijpen dat in het kader van de strijd om het behoud in eerste provinciale vandaag diende gewonnen te worden». SK Lebbeke dat na de rust wel onder druk kwam te staan omwille van het feit dat Ronse een derde spits had ingescha keld, kon echter dat bezoe kend geweld gepast opvangen en zelfs nog aan de counter denken. Naarmate de wed strijd vorderde trok de bezoe kende coach een derde aan valler terug en verving hem door een aanvallende midden velder. Een ingreep die we in feite niet goed begrepen heb ben. Ondertussen plaatste Jean-Pierre Lippens, ge schorst tot het einde van het seizoen ingevolge de inciden ten op het einde van de wed strijd tegen Denderhoutem, zijn harWtekening onder een nieuw kontrakt, dat loopt over drie jaar. «Ik vind dat positief» aldus oefenmeester Fons Dreesen. Vooral dan omwille van het feit dat men te Lebbeke verder wil denken aan de opbouw van een ploeg en men derhalve niet ieder jaar naar andere en soms dure elementen dient te hengelen». Op een vraag of hij ook al gedacht had aan de verlen ging van zijn kontrakt, vertelde hij het volgende: «Kijk, mijn kontrakt loopt tot dertig mei. Op het ogenblik zou het psychologisch ver keerd zijn om al met nieuwe over de brug te komen. Alles hangt af van het feit hoe de kompetitie verder verloopt. Het onderschrijven van een nieuw kontrakt is geen «must». Het hangt zeker wel voor een groot deel af van de sfeer en de werkomstan digheden. Ik jaag niet op het geld hoor. In eerste provinciale doet men het vooral voor de eer en de vriendschap die men geniet,» aldus Fons Dreesen. E.D.M. Een fel verzwakte thuisploeg heeft een eerder ongelukkige nederlaag geleden tegen een toch wel sterk spelend Lovende- gem; een gelijkspel ware rechtvaardiger geweest. Toch waren het de bezoekers die in de derde minuut reeds doelman Van Bever tot aktie noopten. Even later zagen we een mooi dribbelnummertje van de talentrijke Patrick Van Laethem wiens eindschot echter te zwak was om keeper Van Moonghen te verslaan. De snelle De Pril moest kort nadien tweemaal foutief worden gestopt om hem het scoren te beletten. Rond de 20* minuut gaf kapitein Diaz een gouden pass aan Impens die echter ver naast schoot en even later dacht iedereen dat het gebeurd was na een degelijk samenspel tussen Van Laethem en De Pril, maar keeper Van Moonghen kon redding brengen. Een drietal minuten voor de rust kreeg de vrijstaande Mortier de kans om van nabij een keihard schot te lossen. De plaatselijke goalie Van Bever kon de bal stoppen maar deze dwarrelde achter hem over de doellijn: 0-1. Geprikkeld door deze achterstand begon Haaltert een geweldig offensief en drie keer na mekaar ontsnap te de bezoekende ploeg aan de gelijkmaker. De mannen van trainer Moerman hadden dus aan de rust een gevleide 0-1 voorsprong. Nog maar net was er gefloten voor de tweede helft of De Pril verkeek op twee meter van het doel een reuzekans. Toen bouwde Haaltert de ene aanval na de andere op, vooral onder impuls van Van Laethem, waarvan zowel de eigen supporters als de bezoekers zich afvroegen waarom een dergelijk talent zoveel op de bank zit. Toen er 70 minuten gespeeld waren, verving de thuisploeg De Schrijver door De Wilde. Vijf minuten later moest Bijn een aandringende Mortier foutief stoppen. De vrijschop werd door De Boel feilloos in de winkelhaak geschoten: 0-2. Toch zou de thuisploeg de moed niet verliezen. De pas ingebrachte Rottiers zou op pass van Van Laethem de bordjes op 1-2 hangen. Toen tijdens de laatste tien minuten de bezoekers letterlijk met de rug tegen de muur werden gevoetbald, bewees een uitstekende Van Moonghen dat hij uit het goede keepershout is gesneden. G.M. ST. DENDERLEEUW-LOKERSE SV 1-1 Lokerse heeft in de overwinning tegen Deinze blijkbaar niet de stimulans gevonden om terug de draad van de heenronde op te nemen. In Denderleeuw werd wel voortref felijk gespeeld maar eens te meer werden kansen bij de vleet gemist daar waar de Lokerse rood-witten voor nieuw jaar aan de lopende band scoorden. Typerend terzake was een aktie van Aabech in de slotminuten die een inzenden gevat kon meenemen en de doelman zuiver omspelen, maar dan de bal veel te zwak naar het verlaten doel duwde zodat een terugkerende verdediger nog op de lijn kon redden. Meteen ging opnieuw een kostbaar punt verloren voor Lokerse. De roodwitten van Prudent Bettens gingen nochtans uit stekend van start te Dender leeuw. Dat overigens beloond werd met een knap doelpunt van Michielsen die op de 8ste minuut onhoudbaar een Lo kerse aanval kon afronden na dat de lokale defensie volledig uit verband werd gespeeld. De Lokerse vreugde duurde even wel niet lang want de scheids rechter liet zich vangen aan een nummertje van een lokale aanvaller dat beloond werd met een strafschop die met een goed was voor de gelijk maker. Die gelijkmaker betekende overigens ook de eindstand want hoewel de toeschouwers een uitstekende wedstrijd kre gen voorgeschoteld, wijzigde de stand niet meer. Onder im puls van spelmaker Julien Geldhof kon Denderleeuw de wedstrijd in evenwicht houden maar de beste kansen waren voor de bezoekers. Een paar schoten vielen op en juist ach ter de deklat terwijl ook Van den Bogaert gered werd door het doelhout. Lokerse kreëer- de echt uitgespeelde kansen maar de afwerking bleef eens te meer achterwege. Nu is het wel zo dat Lokerse normaliter in staat moet zijn om Denderleeuw zonder pro blemen weg te duwen. In de heenwedstrijd werd Dender leeuw trouwens gewoon over speeld en moest een pak doel punten slikken. Maar niette genstaande Lokerse op het ruime veld van Denderleeuw tot voortreffelijke akties kwam, slaagde het er nooit in om echt over te schakelen naar pres sie-voetbal. Daarvoor was er te weinig aansluiting tussen de diverse lijnen zodat er doorlo pend te weinig Lokerse spe lers rond de bal gegroepeerd waren. Bovendien kreeg spel maker Geldhof teveel ruimte zodat hij zich zonder proble men kon manifesteren als de draaischijf bij de gastheren. SK Lebbeke Zondag a.s. krijgt Lokerse de buren uit Lebbeke op be zoek. Een derby dat opnieuw erg belangrijk is voor de ploeg van Prudent Bettens. Nieuw puntenverlies zou immers de titelambities nog meer bezwa ren. Een overwinning daaren tegen zou de roodwitten wel eens naast Deinze kunnen brengen want de leiders die de laatste weken niet bepaald schitteren moeten immers op bezoek bij FC Ronse. Lokerse heeft nog een extra reden om de volle inzet thuis te houden tegen Lebbeke. In de heenron de moest Lokerse immers op het Konkelgoed de eerste ne derlaag inkasseren waarbij de scheidsrechter rrjeer dan een handje had toegestoken. Niet alleen kreeg Lebbeke een strafschop zomaar kado maar bovendien werd Meerschaut uit het veld gestuurd voor har de maar wel korrekte slidings. Overigens zal Lebbeke het te Lokeren moeten waarma ken zonder Jean-Pierre Lip pens en Verhulst. Maar vol gens Antoine De Nul mag dat zeker geen reden zijn om het te gemakkelijk op te nemen. Vooreerst heeft Lebbeke ook zonder die twee spelbepalen- de spelers de laatste weken sterk gepresteerd en boven dien kan men verwachten dat de jongeren die nu in" de ploeg kwamen niet alleen klasse hebben maar ook tot het uiter ste gaan om hun kans te grijpen. W.V.L. Provinciale IBEKE-RONSE 1-0 Wase kijk op derde Provinciale Zondag werd het een spannende zaak op het Melseleveld waar een sterk spelend SLV Zelzate partij kwam geven en eerst op een regelrechte nederlaag scheen af te stevenen. De Sveltenaars tekenden immers twee doelpunten aan via Rogiers uit strafschop en Patrick Waem. Dan reageerden de kanaalbewoners gepast en kwamen vlug aan een aansluitingstreffer. Vier minuten voor tijd klommen ze zelfs op gelijke hoogte. Herleving Vrasene had daarentegen heel wat min der last om bij Kallo aan winst te blijven. Het leverde in de tweede helft voetbal af dat boven het Kallo-petje ging en rondde dit af met doelpunten van Van de Vijver, Lardenoit en Cool. Ook Een dracht Bazel mocht nog eens juichen na een droge 3-0 winst tegen Sint-Kruis-Winkel en Red Star Haasdonk leverde uiteindelijk een bemoedigende wedstrijd af op eigen terrein door met twee goals verschil de baas te blijven over Assenede. Reddeloos is de positie van Sportkring De Klinge geworden want in een onvervalste vierpuntenmatch kon S.K. staartgezel Bassevelde niet baas. De thuisploeg had wel de beste kansen in handen maar haar ganse voorlijn bleef, zoals vaak, zwak bij de afwerking. Wanneer dc tegenstanders dan diep in de tweede helft via een uitval na vrijschop aan de leiding kwamen was de ontreddering bij de grens- jongens kompleet. Volgende week krijgen de Klingenaars een van de laatste gelegenheden om zich op te werken alhoe wel Muide wellicht iets te sterk zal zijn. Ook Kallo kan nu eens en voor altijd de twijfel wegnemen als ze volgende week bij Bassevelde de puntjes kunnen weghalen. Haasdonk gaat naar Sombeke en zal net als Bazel bij Assenede kost wat kost de puntjes najagen. Resteert er nog een wedstrijd en dat wordt een onvervalste thriller tussen de twee lijstaanvoerders, Svelta Melsele en Herleving Vrasene. Waarbij het de vraag blijft of de zwart-witten aan de Melsele- naars een eerste seizoensnederlaag kunnen toedie nen. De veiligste pronostiek lijkt voor ons eens te meer een puntendeline. Manil c enige ploeg van onze Wase vertegenwoordigers 6 in deze afdeling afgelopen week een punt kon boeken was Herleving Sint-Pauwels. t mannen van trainer Samson begonnen sterk ;en hun gerenommeerde tegenstanders van andaard Wetteren en kwamen aan de leiding met n doelpunt van Van Hoye. Even nadien, kort jor rust, kregen de gasten een strafschop nadat de jed leidsrechter Nest Bosman op een denkbeeldige gat at betrapte. Meteen de gelijkmaker. Na de pauze ven de thuisspelers de Wetterenaars ervan langs it attraktief, levendig spel dat evenwel geen die rdere doelpunten meer opbracht. Kemzeke blijft w® slechte papieren want in plaats van puntjes te nnnen tegen hekkesluiter Buggenhout gingen de j, luwaerts zonder enige pardon in het verlies, leen Dirk Roelandt skoorde een doelpunt tegen Jar dat was te weinig tegen de drie gelukte I orstoten van de tegenstander. Ook Excelsior •t zijn meerdère erkennen in F.C. Temse dat liefst vier doelpunten verschil uithaalde. P-I st ons nog Sporting Sint-Gillis met zijn tweede thuisnederiaag van het seizoen binnen acht dagen! Zondag was Robur Moerzeke voor hen te sterk doordat men al vlug een doelpunt tegenkreeg. Wanneer Sporting dan een moeizame gelijkstelier aantekende kregen ze op slag een nieuwe opdoffer omdat Raemdonck op flagrant buitenspel mocht doorgaan en een tweede goal binnenduwde. Na rust voerde blauw-wit wel het hoge woord maar was vooraan totaal onmondig. Hopen dan maar op een klinkende revanche van deze vier Wase ploegen voor volgende zondag. Herleving Sint-Pauwels moet op Buggenhout .zeker de overwinning binnen bereik hebben en kan op die wijze de Klauwaerts en Excelsior van dienst zijn. Dan moeten de Kemzekenaars wel iets meepikken bij Meldert en moet Excelsior thuis ook iets oogsten bij Sint-Gillis-Dendermonde. Deze laatste ploeg is echter nog volop in de slag voor de eerste plaatsen. Tot slot speelt Sporting Sint-Gillis op verplaatsing bij Pollare en wordt de zwarte reeks nu afgebroken? Manil K.A.V. Dendermonde heeft op Racing Gent een behoorlijk resultaat behaald. Het werd er nochtans geenszins onverdiend op achterstand geplaatst tijdens de eerste helft. Tijdens de rust werden de Dendermondse spelers de levieten gelezen. Trainer Freddy Heirman was zeker niet tevreden over hun prestatie. Hij drong aan het onmiddellijk over een andere boeg te gooien. De woorden van Heirman hadden hun uitwerking. Tijdens de tweede helft zag men een ander K.A.V.D. aan het werk. Het ging domineren en toonde ook een paar keer een vuist. Dat resulteerde in de gelijkmaker. Het won zelfs bijna de volle inzet. Na afloop was trainer Fred dy Heirman opgetogen. «Een puntendeling op Ra cing Gent is een goed resul taat. Over de eerste helft heb ik weinig goeds te vertellen. We hadden toen geluk dat we niet verder op achterstand werden geplaatst. Aan de rust heb ik mijn spelers gevraagd of ik nu met grote mensen of met kinderen te maken had. Dat moet hen goed in de oren geklonken hebben. In de twee de helft toonden ze vlotte ak ties op de grasmat. Er werd gekombineerd zoals het hoort. We zijn toen op gelijke hoogte gekomen. Dat doelpunt kwam tot stand uit een vrijschop die door Piet Abbeel was omge zet. Freddy Van Kets verleng de het met een kopstoot tot een doelpunt. Later kwamen we nog dicht bij een tweede doelpunt. Echt, over de twee de helft mag ik tevreden zijn. Ik stelde bovendien een gunstige evolutie vast,» aldus de Den dermondse oefenmeester. Onverwacht had Freddy Heir man een beroep gedaan op Tony Collewaert. Deze voet baller verdween twee seizoe nen geleden zowat van het Dendermondse voetbaltoneel. Nadien werd hij afgestaan aan Eendracht - Sint-Gillis. Daar speelde hij zich geregeld in de kijker. K.A.V.D. wou hem dan ook terug. Op Racing Gent was hij voor de eerste keer dit seizoen lid van de kern. Hij liet een gunstige indruk en was bijna auteur van een doelpunt. Het ziet er naar uit dat trainer Freddy Heirman een beroep zal blijven doen op Tony Colle waert. Hij start waarschijnlijk ook als titularis tegen Heirnis. Een wedstrijd die zaterdaga vond om 20 uur onder kunst licht wordt betwist. E.D.M. ina int-Gillisse aanvaller De Feyter kopt in de handen van de bezoekende doelman De ploeg van Sint-Gillis-Dendermonde die tegen Pollare een thuisnederlaag leed (bvw) GILLIS-POLLARE 2-3 Jtdracht Sint-Gillis heeft op eigen veld een nederlaag ten. Metéén verliest het twee punten op de leider Een ear verlies in ieder geval. In een periode dat Eendracht iillis meester was van de situatie en via De Geyter eerst en daarna op voorsprong kwam, vielen er onverwachts doelpunten. In amper een kwartier tijd maakte de jonge achtdoelman Renaat De Bruyne twee slippertjes. Die len evenveel doelpunten op voor de bezoekers Eendracht 1161 iillis was hierdoor zwaar aangeslagen. Het poogde in de }n i minuten nog de scheve situatie recht te trekken, maar oor bleek het te laat te zijn. iteraf werd er meer dan gezucht in de Sint-Gillisse n alkringen. «We mogen zeker niet de steen smijten naar at De Bruyne,» zegden de klubleiders na afloop. Die !e* i heeft in het verleden al meerdere punten gewonnen. keer bleek hij in een offday te zijn. In het laatste kwartier 1 dÉ »r hij blijkbaar volledig zijn koncentratie. Dat kan iedereen iren. De keeper is echter de laatste man. Wanneer hij een (O laat vallen is het fataal. Er blijven uiteraard nog negen rijden en de punten die we de voorbije zondag verloren in bepaald niet doorslaggevend zijn. Hadden we wat al gehad toen Peelman tegen de onderkant van de lat klfot dan hadden we de wedstrijd misschien nog gewonnen. ne zaken nemen geen keer We moeten verder. Een Ie dag is nog geen slecht jaar.» E.D.M. SK Oudegem speelt nu zaterdag om 16u30 zijn kompe titiewedstrijd tegen Temse. Daarmee wil het de konkur- rentie met de karnavalstoet vermijden. Deze trekt zondag door de straten van de gemeente. Het ziet er na de jongste nederlaag niet zo bijster rooskleurig uit voor de Oudegemse tweede provincialer die in het bezit is van de rode lantaarn. Bovendien telt hij vier punten achterstand op de derde laatste gerangschikte. Dat is al een redelijke kloof. Weliswaar heeft Oudegem een wedstrijd minder ge speeld, die echter eerst nog moet gewonnen worden. In tweede provinciale moet men rekening houden met twee dalers. Bovendien moeten de twee derde laatstgerang- schikten uit beide reeksen een testwedstrijd spelen. De verliezer hiervan tuimelt allicht ook een afdeling lager. Tegen Sint-Lievens-Houtem werd Oudegem als het ware verpletterd. Aan de rust keek het al tegen een 3-0 achterstand aan. Bij oe thuisploeg naaaen huöüekt», Van Waes en De Maeseneer voor de treffers gezorgd. Dat het metéén een hopeloze zaak ging worden voor de bezoe kers zou al vlug na de kampwisseling blijken. Focelle legde toen de eindcijfers vast. Op de koop toe ontstond er later nog tumult. Dat resulteerde in twee uitsluitingen. Langs Oudegemse kant werd Paul Van Hauwermeiren het slachtoffer. De ontevre denheid was achteraf groot in Oudegem. Men sprak van een archi-slechte wedstrijd. Wel was de Dloeg enigszins verzwakt door het ontbreken van Eric Boone en Henry D'Hoey. Laatstgenoemde onderging een heelkundige bewerking. Wil Oudegem dit seizoen zijn behoud verzekeren dan moet het om te beginnen zaterdag op eigen veld winnen tegen Temse. In geval van verlies mag het al aan derde provinciale denken.

De Voorpost | 1982 | | pagina 27