Bezoekers eindigen met tien MATCH VAN DE WEEK Marc Van Der Jeugt maakt het verschil Moeizame winst van de leiders Drie strafschoppen Thuisploeg baas zonder goals Geert Geldhof gunstige test Opnieuw Patrick Boone in slotminuten - ROBBRECHT VOETBAL KSV TEMSE-EXC. ST.-NIKLAAS 4-0 De derby tussen Temse en Excelsior bracht weer spekta kel, maar spijtig genoeg te weinig op sportief vlak. Vele spelonderbreklngen, vier boekingen, een uitsluiting en uiteindelijk Marc Nijs of een spits als doelwachter waren de Ingrediënten, gelukkig waren er ook de doelpunten en dat hadden er nog heel wat meer kunnen zijn. hun mening uitten tegen de ref. Ondertussen kwam Excel sior toch even opzetten maar bleef de afwerking zwak. Het laatste woord in deze 45 minu ten kwam van de Temsenaar Edwin Bynoe, die met een solo uitpakte, gevolgd door een trap van Franky Van Buynder maar de doelman verwerkte in hoekschop. Onmiddellijk na de kampwisseling sensatie want een slechte terugspeelbal zorgde voor Temsegevaar. Daarna kreeg Bombeke de bal tegen zijn arm op inzenden van Patrick Van de Vel, weer uitblinker. De bezoekende ver dediger, die geen beweging in de richting van het leder maak te, keek dan ook raar, net als de meeste toeschouwers, toen ref Verniers strafschop aan wees. Van Spittael zette de .11 metertrap feilloos om (2-0). Van Puyvelde raakte weer opgewonden en werd door de ref naar de kleedkamers ver wezen. Met 10 tegen 11 stond Excelsior voor een zware taak. Nog onder de indruk van het hele gebeuren en het kook punt benaderend, moesten de bezoekers een derde treffer Het begon erg goed voor de thuisploeg, hun eerste aanval in de 4de minuut langs Fobé, die de bal voor doel schoof werd door Kris De Cock over de doellijn verlengd (1-0). Ex celsior speelde wel goed, maar eens in het gebied van de waarheid liep het fout. De Temsedefensie had de boven hand op de bezoekende aan val. In die 21ste minuut dan het eerste incident tussen Marc Nijs en Guy Hoogstadt, wat deze laatste een boeking opleverde. Na een half uur spel was Temse dicht bij een tweede doelpuht. Eerst onder schepte Kris De Cock een te rugspeelbal maar de doelman redde, dan was er een schot van Kenny Van Spittael dat nipt oversuisde en als derde lobde Erwin Bynoe de bal over het doel. In het duel zelf wer den de tussenkomsten bitsi- ger. Het was duidelijk niet naar de zin van de bezoekers dat de scheidsrechter om de ha verklap fluitsignalen over het veld blies, meestal in hun na deel. Zo kregen Dirk Van Royen en kapitein Van Puyvel de elk een boeking omdat zij verteren. Edwin Bynoe kon doorgaan op de rand van bui tenspel en maakte er 3-0 van in de 56ste minuut. Even later werden de bezoekers voor de dwarsligger gehinderd om te scoren na een knal van vrij schop enkele meters buiten het strafschopgebied. De nu merieke meerderheid van Temse deed zich gelden maar Edwin Bynoe had dame fortu- na niet aan zijn zijde. Excelsior stapelde de tegenslagen op. In de 25ste minuut werd hun doelman gekwetst, een reser venummer één was er niet. All round man Mare Nijs ging dan maar post vatten tussen, of liever voor de palen, want meerdere keren mengde hij zich ook in de duels buiten zijn te bewaken gebied. Trainer Bressinck kwam tussen de lij nen. Excelsior had het begre pen en zij konden enkel probe ren de schade te beperken en rekenen op de counter. In hun eerste opzet werden zij gehol pen door de Temsespelers. Meerdere kansen werden on benut gelaten. Edwin Bynoe had wel geluk zes minuten voor affluiten op pas van Ken ny Van Spittael (4-0). De gelukkigste man zal wel licht ref Verniers geweest zijn toen hij na 90 minuten deze te hard betwiste derby naar het verleden kon blazen. WIEZE-SCHELLEBELLE 3-1 Leider Wieze heeft een voorsprong van tien punten op onmiddellijke achtervolger Ede-Haaltert dat een punt ver loor terwijl Wieze op eigen veld de volle winst op zak stak. Komende zondag moet Wieze op verplaatsing naar Ede. Sommigen zeggen dat het de eerste nederlaag van Wieze zal worden. Lukt Wieze erin Ede op eigen veld te kloppen dan mag men de zaak als bekeken beschouwen. Tegen Schellebelle begon het nochtans niet zo best voor de leiders. Al na vier minuten werden ze op achterstand ge plaatst. Patrick Verheuen wist een misverstand in de verdedi- ding af te straffen. Metéén was het de tweede keer dit seizoen dat Wieze tegen een achter stand moest aankijken. Alhoe wel die 0-1 stand behouden bleef tot aan de rust, kreeg Wieze heel wat kansen tijdens de eerste helft om gelijk te stellen. Frangois Merckx miste o.a. een kans. Dat was ook het geval voor Johan Putteman en Jan Vermeir. Langs de andere kant speelde doelman Patrick Dauwe (Schellebelle) zich ge regeld in de kijker. Tien minu ten na rust kwam Wieze op gelijke hoogte. Een doorsteek pas van Rudy Matthijs kwam bij Marc Van Der Jeugt terecht die de bal in doel besloot. Na dat doelpunt waren de bezoe kers zowat het noorden kwijt. Dat resulteerde nog in twee boekingen voor Verheuen en Herman Vereecken. Wieze zou uiteindelijk tot zes minuten voor inrukken moeten wachten om op voorsprong te komen, een pracht van een doelpunt van Marc Van Der Jeugt. Vier minuten later zou diezelfde Marc Van Der Jeugt de eindcij fers vastleggen. Metéén lukte hij een hattrick. Gunstig resul taat dus voor Wieze. Minder gunstig verging het Paul Thoen, die gekwetst raakte in een duel. Uit het onderzoek is gebleken dat de gewrichtsban den gescheurd zijn. Dat wil zeggen dat het seizoeff voor de ongelukkige voetballer af gelopen is. Ook zijn dagelijkse bezigheden moet Thoen de volgende vijf weken staken. Voor Wieze in ieder geval een tegenslag, nu de kompetitie in gekomen. 4' Provinciale VOETBAL Wase kijk op vierde provinciale I Leuke derbysfeer EDIXVELDE 2 IDDERGEM 0 Het is geen geheim te HEIKANT-SK KALKEN 7-1 GREMBERGEN-KERKSKEN 0-0 SK Grembergen maakt de laatste weken flinke beurten. Het stond vier weken na mekaar geen doelpunt toe. Ook tegen Kerksken hield het de nul op het bord. Minder positief is dat het niet tot scoren kwam. Nochtans domineerde het tijdens de eerste helft en was het overdonderend in de meerderheid na de hervatting. De bezoekers waren evenwel naar Grembergen afgezakt met het doel een punt te winnen. Ze hielden er een zeer defensieve instelling op na. In de tweede helft kwam Grembergen een paar keer dicht bij een doelpunt. Globaal gesteld maakt Grembergen wel het beste seizoen mee van de laatste jaren. Het staat op de vierde plaats geklasseerd en dat mag men een voortreffelijk resultaat noemen. Nu zondag moet Grembergen naar Baasrode. Voorzitter Herman Burghgrave ziet het optimistisch tegemoet: «Zoals we thans spelen moeten we niemand vrezen. Ook leider Wieze niet. We beschikken over een voortreffelijke defensie. De bewijzen zijn er. We staan praktisch geen doelpunten toe. Leerzaam zijn de jongste wedstrijden voor ons wel geweest. We weten waar de zwakke plekken zich in de ploeg bevinden. Daaruit kunnen we de konklusies trekken. Metéén weet je dat we al aan volgend seizoen denken». E.D.M. Dat was nog eens lang geleden NIEUWERKERKEN 0 BURST kwam men niet. Er werden ongelooflijk veel Voor diegenen die er nog kansen naar de wolken ge niet van overtuigd zijn dat trapt. Tijdens de rust zocht voetbal een onberekenbare de trainer zijn heil in het sport is, heeft dit nochtans doorvoeren van enkele ver tijdens de wedstrijd tussen vangingen. Janssens en De Nieuwerkerken en Burst Bouck konden zich aankle- kunnen vaststellen. Het den en De Petter en Erauw veroordeelde Burst heeft konden opdraven. Offen- opnieuw wind in de zeilen, sief bleef Nieuwerkerken Er werd misschien welis- de meerdere maar het mid- waar onverdiend gewonnen denveld van Burst kwam maar het resultaat is nu beter in de wedstrijd, voor het in degradatiege- Vooral Patrick Goossens vaar verkerende Burst het bleef maar zwoegen en stil- enige wat telt. In de eerste aan kon Burst de lokalen helft was het al Nieuwer- de stuipen op het lijf jagen, kerken wat de klok sloeg. In de 75ste minuut was het Ze zwaaiden onophoude- dan zover. Ghislain Ver- lijk die scepter maar tot hofstadt stak door naar Van Aerde en die plofte de bal gekruist tegen het net. Nieuwerkerken miste nog een reuzekans. Vanop een paar meter van het lege doel, zag men nog een mo gelijkheid om de bal naar de maan te katapulteren. Burst was meteen match winnaar. Redenen waren alvast het gebrek aan af werking bij Nieuwerker ken. Ook kende de thuis ploeg pech. Een paar keer zag men een bal tegen de paal vliegen. Burst kwam sterker voor de dag omdat het Gratiën Fosselle en Ghislain Verhofstadt reku- pereerde en omdat het middenveld van het bezoe kende elftal keurig werk leverde. Guy De Tandt Zonder kommentaar TK MELDERT BERLARE Meldert heeft zonder moeite afstand genomen van de staartploeg Berlare. In de eerste helft vlotte het bij de lokalen echter niet te best. Veel balverlies in het middenveld waren er de oorzaak van dat Meldert niet dikwijls gevaarlijk kon zijn. Uit dit schaarse over wicht kon TK Meldert ech ter wel een doelpunt puren. Het was Maes die op de 20ste minuut de score opende. Berlare bezat wer kelijk te weinig inhoud om de lokalen met die krappe voorsprong werkelijk -nog te verontrusten. Het bleef 1-0 tot aan de rust. Na de pauze waren de thuisspe- lers nu werkelijk ontke tend. Er werd nu agressie ver aangevallen en de doel kansen kwamen er op een rijtje. Berlare werd nu ver op eigen speelhelft terugge drongen en op de 55ste mi nuut verdubbelde De Vis de voorsprong voor het lo kale elftal. Berlare meteen uitgeteld, toonde wel veel goede maar kon niet scoren. Meldert kende met dit ste minder problemen, kwartier voor inruk diepte Michiels de 1 tussen beide ploegen dieper uit. De eindst was bereikt: 3-0. Een u' diende en ruime zege het vlotspelend en sterkfe, terend TK Meldert. Be re hoeft niet te blozen van deze formatie ruim loren te hebben. Guy De TAjher 28 - 19.3.1982 - De Voorpost De ploeg van Schellebelle v) vertellen dat zowel Edix- velde als Iddergem naar een titel lonken. Voor het thuisspelende Edixvelde is dit nogal een realiteit. Dan moest men alleszins de bu ren uit Iddergem wegwal- sen, wil men Boonwijk in extremis nog onttronen. Men diende bij Edixvelde wel verzwakt aan te treden daar De Swaef verstek diende te laten gaan. Daar berustte men echter niet in. Onmiddellijk werd een weg naar de netten gezocht. Die kwam er ook. De vlotsco- rende Vanheuverswynckels kwam opnieuw aan de bak. Hij maakte er alras 1-0 van. Meteen kon Edixvelde vrijer ademen. Iddergem liet de lokalen voldoende vrijheid in het middenveld zodat er nog vele doelkan sen kwamen maar er werd voor rusten niet meer ge- De ploeg van Wieze speelt werkelijk uitmuntend, (v) Onoverwinnelijke thuisploeg SERSKAMP- WOUBRECHTEGEM 2-1 Serskamp is bezig met zich een sterke home-repu tatie op te bouwen. Thuis lijkt men onoverwinnelijk. Nu werd Woubrechtegem puntenloos naar huis ge stuurd. De bezoekers bezit ten een homogeen, een goed elftal, maar men kent er gebrek aan afwerking. Dat laatste is werkelijk het grote probleem en kost Woubrechtegem nu al ette lijke kompetitiepunten. In de eerste helft was Sers kamp niet in staat om Wou brechtegem op de kniecn tc krijgen. Er werd gerust bij een 0-0 stand. De wedstrijd brak slechts goed los na rust. Serskamp scoorde eerst vanop de elfmeter- stip. Jean-Paul Goossens zette deze strafschop on verbiddelijk om. Serskamp berustte echter niet en rond het halfuur scoorde Jean- Paul Goossens opnieuw. Een keurig doelpunt waar mee het thuisspelende elf tal meteen op rozen zat. Men werd nog even veront rust door een tegendoel punt van de bezoekers maar de zege was reeds lang veilig gesteld. Sers- Opstal-Welle (bvw) kamp heeft dus opnieuw zijn opdracht vervuld en is nog niet volledig uitgeteld inzake de titelstrijd. Bij Woubrechtegem worden meer dan ooit afwerkers gevraagd. Toch kan men best tevreden zijn want Serskamp blijft toch duide lijk in eigen vesting moei lijk te verslaan. Guy De Tandt LEBEKE-APPELS 0-2 Voor het eerst heeft Sparta Appels een beroep gedai Geert Geldhof. Hij vatte tijdens de wedstrijd tegen Lebeki op het middenveld. Na afloop bleek speler-trainer Juliei Hoorde tevreden over de prestatie van deze zestienj knaap. Dat is hoopgevend voor Sparta. De vierde provii deed ook een beroep op invallersdoelman Theo Meskens, hij bracht het er goed vanaf. In de voormiddag had hij al wedstrijd gespeeld met de invallers. Tegen Lebeke had Sparta het niet bijster moeilijk, tegenstand die de thuisploeg bood was eerder zwak. S( kreeg reeds in de eerste helft enkele kansen om op voorsp te komen. Uiteindelijk had het nog de medewerking nodig! een tegenstander. In die aktie was ook Nico Van Cakenl betrokken. Hij had eerst de bal tegen de paal geschoten. De terugki werd door een plaatselijke speler in eigen doel verwed tweede helft bood eerder een gelijkopgaand kijkstuk, duurde geruime tijd vooraleer de bezoekers aan een tv doelpunt kwamen, dat gescoord werd in twee tijden. Et Sterckx was er de auteur van. Sparta krijgt nu zondag Baardegem op bezoek. In prinf' zou dat geen problemen mogen opleveren. Sportief Stekene heeft zondag aan de geburen uit Moerbeke de rekening aangeboden voor het verlies in de heenronde. Na een werkelijk ondermaatse wedstrijd kon Kris Ferket de beslissende goal skoren via penalty. Dat feit is overigens het enige vermeldenswaardige uit de hele wedstrijd. Verder boden zich weinig verrassingen aan: de matige drawn van Gerda bij Straatje Stekene was voorspel baar en de zege van Klein Laar tegenover Hoogein- de is evenmin onverwacht. Anders is het met de Sint-Niklase derby tussen Herleving Sinaai en de White Boys, waarin de thuisploeg door haar vlugge mannetjes vooraan en haar stevige verdediging de wedstrijd winnend kon afsluiten met drie doelpunten tegen nul. Spannend ging het ook toe in de wedstrijd Waasmunster- Eksaarde waarbij Sparta op de valreep nog de puntjes kon thuishouden (3-2). Komende zondag zal ons heel wat slimmer maken over de uiteindelijke kansen in de strijd om de tweede plaats. Jong Vlaanderen Kruibeke moet het bij leider Stekene zien te klaren en kijkt zeer aandachtig toe hoe de onmiddellijke achtervolgers Gerda en Klein Laar het onderling kunnen stellen. Wie in dit laatste duel de duimen legt maakt een zeer slechte beurt. In de wedstrijden White Boys- Straatje en Moerbeke - Kieldrecht komen twee evenwaardige ploegen tussen het krijt, terwijl Si- naai beslist overeind moet kunnen blijven in Verre broek. In de laatste match tussen Hoogeinde en Meerdonk wordt wellicht uitgemaakt wie rode lan taarn blijft. Deze wedstrijd werd gekenmerkt door het feit dat niet minder dan drie strafschoppen gefloten werden zonder dat er daarom brutaal werd gespeeld. Bij Heikant werd Paul Van Doorslaer tweemaal gepakt in de bezoekende strafschopzone en in beide gevallen zorgde Marnix Boeykens voor de uitvoering van het vonnis. Aan de overzijde kwam Kalken evenwel niet tot scoren want doelman Luc Van Doorslaer stopte de elfmetertrap. Voorheen had Luc Van Doorslaer wel het tiende kompetitie- doelpunt van dit seizoen moeten inkasseren. Van een eigen verdediger nog wel want na lang treuzelen werd verrassend teruggespeeld en stonden de gasten na 9 minuten op winst. Meteen was het overdreven zelfvertrouwen van de gastheren op slag verdwenen en schakelde Heikant naar pressie-voetbal over. Maar Kalken trok massaal terug in verdediging zodat de bezoekers hun voorsprong ruim 20 minuten konden veilig stellen. Dan kon Mare D'Hollander de goede opening vinden Even voorbij het halfuur was de wedstrijd reeds gespeeld want Herman Van Dnessche bracht eerst Heikant op voorsprong en Marnix Boeykens knalde zijn eerste strafschop voorbij de bezoekende doelman. Na de herneming bouwde Heikant zonder problemen de 3-1 voorsprong verder uit. Mare D'Hollander trok de lokale score machine terug op gang terwijl Marnix Boeykens op strafschop, Johan Van Eetvelde en Luc Van Cauter de overige voltreffers lukten. Mede door het feit dat de Valentino's overeind bleven tegen Lochristl ziet het er wel naar uit dat het titeldebat op een nek- aan-nek-race zal uitdraaien tussen Heikant en SK Overmere. Dat gelijkspel van de Valentino's tegen Lochristi werd overigens op de Heikant met gemengde gevoelens onthaald De leiders moeten zondag immers op bezoek bij de Valentino's die uit die stunt tegen Lochristi wel eens een stimulans kunnen puren om ook hun buren het vuur aan de schenen te leggen. W.V.L. SK OVERMERE-SK WICHELEN 2-1 Voor de tweede opeenvolgende keer heeft virtueel leider SK Overmere pas in de slotminuten een scheve situatie kunnen rechttrekken. Zowel te Lokeren als zondag tegen Wichelen zorgde daarbij de 17-jarige Patrick Boone voor het beslissende doelpunt nadat hij in de loop van de wedstrijd werd ingebracht. Trainer Peelman bevestigde ons wel dat Boone zondag te Destelbergen onmiddellijk in de basisploeg zal opgenomen worden. Volgens de trainer is het nodig om een paar spelers enkele weken te laten rusten omdat de geleverde inspanningen te zwaar beginnen doorwegen. Bovendien belooft het kompeti- tieslot zeer zwaar te worden met de midweekwedstrijden, zodat trainer Peelman die beslissende wedstrijden in optimale voor waarden wil aanpakken. Tegen Wichelen liep het aanvankelijk nochtans uitstekend voor Overmere dat reeds na 15' op winst kwam toen De Veirman een vrijschop van Van der Stricht gepast met het hoofd kon overnemen. Overmere bleef drukken en doorlopend bleef het tweede doelpunt in de lucht hangen. Maar die geruststellen de treffer kwam er niet. Het lokaal offensief viel stil en daar maakten de bezoekers gebruik van om gelijk te maken. Na de rust kon Overmere wel een nieuw offensief op gang brengen maar Wichelen counterde gepast zodat de spanning ten top steeg en het resultaat onzeker Trainer Peelman bracht de 17- jarige Patrick Boone in het veld en even later werd de jonge Schepens ingebracht toen Fernand Buysse zwaar werd gepakt in de strafschopzone. Buysse viel uit wegens een spierletsel maar Overmere kreeg geen strafschop. Het winnende doelpunt kwam er wel in de slotminuten langs invaller Boone. W.V.L. SK Aalst-Appelterre 1-7. Warempel een aanval van de thuisploeg. Het was toen al 0-4! (Per) SK Aalst-Appelterre 1-7. Onbeholpen, lusteloos en geen inzet. Allemaal redenen J het falen van Aalst, (per) scoord. Na de kampwisse- ling werden enkele vervan gingen doorgevoerd. Trai ner Freddy Schollaert en Van Vaerenbergh kwamen erin voor de verdienstelij ken Vandevoorde en Van Impe. Nu kwam Edixvelde pas goed op dreef. De aan vallen waren scherper en een tweede treffer hing in de lucht. Die kwam er ook. Na hoekschop scoorde Ru dy Van den Brempt en stel de zo de zege voor Edixvel de veilig. Na dit puike re sultaat blijven er bij P ambitieuze Edixvelde <ju delijk nog titelaspiratt n| Wanneer men zo blijft iy, der akteren tijdens de sit, faze van de kompetitiejvai het voor Boonwijk nogifc letten worden. Guy De TaC

De Voorpost | 1982 | | pagina 28