Wim Bruneel: vlinderslagspecialist linder belangstelling voor endermondse Interscholencross Twee goals van Rudy Tackaert ase pakt belangrijke punten Hamme - RBP Brussel: 12-4 Twee keer Stefaan De Waegeneer Rudy Moyens doet het weer Michel Beeckman:scherpe tijd OPDORP-GiJZEGEM 0-3 Een Aais,me aanva"er kirm'hoog boven sasia- c°i- VELDLOPEN [Fuchs-Milonts een lontal aanvallende :halck in een volc eerderheid bleef de sl [dichterbij, en Wim Rc miemen streep voor Peggy Mannaert, Els Smekens, Caty Van Haver en Tamara Gerlo. Bij de jon gens werd Nick Veldeman (Grembergen) winnaar voor Bart Van Gucht, Jan Hiel, Jim my De Koninck en Delagaye. Bij de meisjes derde leerjaar telde men slechts twee deel nemers. Chantal Brusselmans (Baasrode) versloeg Cathy Heymans. Bij de jongens was Steven De Schrijver (Baasro de) de snelste voor Wim Van Daele, Peter Criel, Bart Onse- laere en Christophe De Mul der. Lieve Leemans uit Baas rode liep het snelst bij de meis jes van het vierde leerjaar. In haar tred volgden Els Vercau- teren, Geertje Troch, Jessy Meskens en Elke Brussel mans. Bij de jongens van het vierde leerjaar bereikte Tom Dierick (Grembergen) als eer ste de streep voor Jan Degery, Stef Hermans, Luc Heymans en Didier Wauters. Bij de meisjes van het vijfde leerjaar won Lieve öe Troetsel (Baas rode) voor Rosette De Kimpe, Inge Van Den Breen, Peggy Monsieur en Maggy Willaerts. Bij de jongens toonde Davy Tonnelier (Grembergen) zich het snelst voor Jurgen Van Den Eynden, Peter Van De Velde, Geert Van Laere en Luc Van Den Broeck. In het zesde leerjaar meisjes was Nathalie Verdickt uit Baasrode haar collega's An- nick Mampaey, Karine Van Puyvelde en Chantal Jacobs te snel af. Bij de jongens won Gerrit Van Nieuwenhove (Baasrode) voor Wim Van Damme, Jan Van Schoor, Hendrik De Donder en Peter Jacobs. Het eindklassement bij de meisjes leverde Baasro de 239 punten op. Bij de jon gens was het Grembergen dat 185 punten totaliseerde voor Baasrode dat met 139 punten moest vrede nemen. E.D.M. VOETBAL ZWEMMEN SCHOONAARDE-DESTELBERGEN 2-1 Stilaan ook eindeseizoensfeer in Schoonaarde. Dat bleek opvallend in de wedstrijd met Destelbergen. Het wedstrijdgehal te reikte nauwelijks tot de middelmaat, al scheen Schoonaarde doorlopend de betere ploeg te zijn. Al na vijf minuten kwam het op voorsprong. Dat doelpunt werd gemaakt door Rudy Tackaert na inzenden van Hubert Adam. Toch slaagden de bezoekers erin kort na die openingstreffer om op gelijke hoogte te komen. Dat doelpunt was het gevolg van een slippertje dat de lokale doelman zich had gepermitteerd. Na de hervatting bleef Schoonaarde het hoge woord voeren zonder écht voor doelgevaar te zorgen. Toch viel er een doelpunt in de laatste minuten. Dat werd opnieuw door Rudy Tackaert tot stand gebracht nadat ook Hector Van Mossevelde voor een aandeel in de voorafgaandelijke faze had gezorgd. Een vermelding verdient in ieder geval speler-trainer Guy Clement. Hij was achteraan zowat de man die met alles raad wist. Ook op het middenveld behoorde Hector Van Mossevelde tot de betere spelers. Zondag moeten de Juventus-boys naar SK Lokeren. Dat is een tegenstander die al evenmin nog wat te winnen of te verliezen heeft. deelnemersveld en de inrichters van de veldloop, ingericht door AC Baasrode (c) WATERPOLO ',K 12- DM 11 1. I irdagavond stond voor Wose Zwemkring andermaal een belang- uk wedstrijd op het programma. Om niet te erg in de knoei te k£R moest absoluut gewonnen worden van Moeskroen dat de u en overigens ook heel goed kon gebruiken. De tegenslagen van j thuisploeg bleken deze keer ten goede te komen van *het ousiasme en geruggesteund door een talrijk publiek hield Wase it eindsignaal juist genoeg voorsprong. Toch was er weer een duwzijde voor WZK: trainer-coach André Joos liet immers dot hij het seizoen niet wenste uit te moken vedstrijd ging van start op dwongen een strafworp af. goed ritme. De eerste bal- Dirk Mestdagh ging naar de slingen waren voor de juiste hoek, maar bij een van sploeg en Luk Van Lan- de volgende tegenaanvallen tem kreeg al onmiddellijk bleef hij toch machteloos. De itrafworp mee. Wim Rom- driepuntenkloof kwam er op- faalde niet vanop vier nieuw in de laatste set toen r, maar toen hij vlak daar- Bert Schietekat iedereen voor- raftijd opliep kwam de bijzwom en beheerst afwerkte, in evenwicht De gasten Moeskroen liet echter niet zo- zelfs op voorsprong, maar begaan en mede dank zij konden de wedstnjd niet een numeriek voordeel (ook den nemen De meeste Walter Doelman mocht eens lende initiatieven kwa- uitrusten) kwomen zij terug tot van WZK, waar Jan Fou- één punt. Walter revancheerde met twee doelpunten weer zjch bij de volgende Wase nu- winst zorgde. Een periode merieke meerderheid, maar de numerieke meerderheid onbesuisdheid in de lokale evenwel onbenut. Het aanval werd steevast beant- van de thuis- woord met prangende fazen vanwege een voor bet eigen doel, en ander leidend scheidsrechters- halve minuut voor affluiten was het verschil opnieuw te- e fouten ruggebracht tot I eenheid. In foutenlast liep nog op een bijna hysterisch matchein- opnieuw gelijke stand, je liep Franky Lyssens een uit- Van Landeghem in sluiting op De Moeskroenpo- ging, en Nest De gjng werd echter gekeerd en de vlok daarop een Wase tegenaanval leverde tegenkreeg. Meteen straftijd op voor een van de weer in de achtervol- gasten Jan Foubert liet echter Met mooie technische 2,|n tweede open doelkans on- van Nest en van benut; gelukkig dekte de ach- kwam de thuis- terhoedo kort genoeg af om weer tot een batig doel- een Moeskroendoelpunt in de De scheidsrechters ble- |aQtste sekonden te verhinde- uitsluitingen zaaien De ren (12.n dus). Een meer dan numerieke meerderheden verdiende overwinning van werden 100% afge- Wase, dat mits meer beheer- met onhoudbare scho- sjng <je beslissing reeds veel itiejvan Wim Rombaut (2x) en vroeger in de wedstrijd had lOg {Foubert Bij de thuisploeg kunnen afdwingen opnieuw Nest en Luk Qok voor de tweede ploeg van de koek, zodat ze Werd het een moeilijke wed- konden opkrassen, strijd, niet in het minst door het •t inbrengen van Erik uitgedund spelerspotentieel. 3t WZK dan ook met- Qe stuwende kracht kwam zijn valabel wisselma- weer grotendeels van Mark Eg- Halfwedstrijd was het germont en Filip Schelfout, die Jan nog eens hard overigens voor drie doelpunten zorgde. Ook Stefaan Thibaut de derde periode bleef |ukte drie rozen, Filip De Meu- over en weer golven, |enaere twee en Kris Foubert de beide keepers lang één Deze negen treffers ble- bleven. Toen ken echter onvoldoende; Maes in de strafhoek Moeskroen skoorde 13 keer, bleef WZK overeind, De Wase dames werden in hun numerie- mars naar de titel helemaal de thuis- niet verontrust door Aalst. De de stand ook onge- wedstrijdaanhef liet echter he- Moeskroen kwam nog lemaal geen vlotte overwinning maar Jan Fou- verhopen; ondanks twee uit- ombaut zorgden sluitingen bij de gasten bleef de komfortabele 10-7 brilskore op het bord. In de Een nieuwe perio- tweede periode liep het dan numeriek voordeel bleef p|ots helemaal los: Sandra onbenut en de gasten Smet skoorde drie keer, Nadine Doelman twee keer en Véroni- que Colman en Els Rombaut zorgden elk voor één doelpunt: 7-0 halfwedstrijd. Na de tweede herneming ging Wase op zijn vaart door, nu met twee doelpunten van op nieuw Sandra en enkele tref fers voor Hilde en Lut Braeckman, Nadine Doelman en Véronique Colman. De nonchalance die tijdens de laatste set in de Wase gelede ren sloop behoedde Aalst voor een nog grotere afstraffing. De gasten kwamen overigens wel aan hun «eerreddend doel punt», maar toen stonden er reeds 15 op het WZK-aktief, twee keer Els Rombaut. De eindstand tenslotte kwam er na een goal van Nadine Daelman. D.M. LZV met ruime cijfers LZV 12 - MZVa 4 Zaterdag ontving Lokerse Zwemvereniging de ploeg uit Merksem. De Antwer penaars waren voorheen nooit gemakkelijke klanten, maar moesten in de Durme- ploeg toch meestal hun meerdere erkennen. Bij de thuisploeg komen de jonge ren wel niet zonder sukses op de voorgrond. Lokeren verloor in deze partij Rik Mestdagh met oogkwetsuur, maar die zal toch geen wed strijden moeten missen. Overigens blijft LZV mee vooraan in de rangschikking. Voor Lokerse werd het een moeilijk wedstrijdbegin; Merksem opende Immers de stand. Erik Peeters bracht evenwicht, maar de thuis ploeg kwam toch goed weg toen Merksem in numeriek voordeel niet kon afwerken. De tweede set leverde Loke ren geen doelvoordeel op in numerieke meerderheid maar Luc Mestdagh kon vlak daarop toch skoren. Mark Vertonghen bouwde de voorsprong op strafworp uit, maar nog voor halfwedstrijd kwamen de gasten tot 3-2 Waterpolo 1* nationale DAMES Zaterdag 13 maart nam de Brusselse RBP-ploeg het op tegen de Jastremski-dames. Reeds van bij de aanvang wa ren de Hamse dames op hun hoede voor deze ploeg, die zich in de middengroep van de rangschikking bevindt en te recht, ook al werd de eerste periode besloten met een 4-2 stand. Hierop maakte Kristiek Van Cauteren, bijgestaan door een hardwerkende Gertrude Van Cauteren, een paar mo- deldoelpunten, zodat een voorsprong van 9-2 werd op gebouwd. In de laatste periode werden er maar twee doelpunten ge stoord, doordat de trainer een nieuw verdedigingssysteem uittestte. De eindstand luidde: 12-4. Wijzen we vooral op de goede prestaties van Sabine Van Wauwe, An Peeters en My- riam Samijn. Zaterdag gaat Jastremski op bezoek bij Ee- klo, waar ze wellicht de kam- pioenenbloemen in ontvangst mogen nemen. Een autobus wordt ingelegd voor de sup porters. Te onthouden: zaterdag, 20 maart: inschrijving Café Cup - prijs 120 fr. (milou) Aan de Trofee Van Biervliet in het Olympisch zwembad te Oostende namen Michel Beeckman en Sabine Pauwels deel in het kader van «Sport en Studie». Voor Michel bete kent deze wedstrijd wellicht de heropstanding na een periode van minder goede vorm als gevolg van veranderde le vensomstandigheden en zwa re trainingen. Aan de 200 m. vrije slag, de enige wedstrijd waaraan hij deel nam, heeft hij een biezonder goede chrono laten afdrukken: 2.07; twee se konden beter dan zijn beste tijd. Wij hopen dat dit het begin is van een suksesvolle periode. Onvolprezen Sabine Pauwels klasseerde zich andermaal bij de koplopers. Zij behaalde goud in de 100 m. rug (1.06.7), zilver in de 100 m. vrije slag (1.01.1) en brons in de 200 m. wisselslag (2.29). Het vlug op elkaar volgen van de wedstrij den was er beslist de oorzaak van dat sommige tijden minder goed uitvielen. Volgende week moet Sabine weer paraat staan voor de interland Neder land B-België te Bussum. Volgen die grote wedstrijden elkaar niet te vlug op? (milou) Distriktkampioenschappen jeugd Onder grote belangstelling werden ip de Eurohal te Zelzate de Distriktkampioenschappen besloten met de specialitei ten 200 m. vrije slag, 100 m schoolslag en 100 m vlinder slag. En als bij de vorige ontmoetingen hebben zich ongeveer dezelfde zwemmers op het podium gezwommen. In ieder geval zijn de waarden nu duidelijk gekend binnen het distrikt en kunnen de selektieheren met gerust gemoed hun selektles voor de volgende interdistriktontmoetlngen opstellen. terug. Merksem zat toch wel door zijn beste krachten heen, zo dat de lokale aanval meer ruimte en betere kansen kreeg. Luc Mestdagh prikte de bal twee keer tegen het net en in numerieke meer derheid werkte Erik De Wolf af. Meteen was de kloof ge slagen en Merksem ton nog weinig inbrengen. In de laat ste set lieten de gasten het zowat kompleet afweten, zo dat Lokeren rustig op een ruime overwinning afste vende. Vooral Eddy De Bruy- ne, voorheen reeds sterk in het doel, had er duidelijk zin in, en tekende voor drie doelpunten. Erik De Wolf zorgde nog voor twee rozen, terwijl Eddy Van Puym- broeck ook kon skoren. De machteloosheid van de gas ten bleek overigens ook uit een gemiste strafworp. Uit eindelijk een verdiende overwinning dus voor Loker se: 12-4. D.M. 200 meter vrij slag In de 200 m vrije slag kwamen er bij de benjamins jongens opvallende prestaties van Jo De Neve (SOS), Jan Fordeyn (MZV) en Stefaan Vercruys- sen (TSZ), terwijl DZO met een jonge formatie aantrad: Dominique Chavatte, Michel Van de Casteele, Sven Veke- mans en Bruno Van Darnme. Bij de meisjes werd een span nend duel tussen Petra Mer- tens (Hamme) en Ann Boon (Wase) in het voordeel van Petra beslecht met 2.35.9. De miniemen jongens brachten de boeiende confrontatie tus sen Luc Verschraegen (SOS) en Kris Rottiers (DZO), met 3 tienden van een seconde ge wonnen door Luc, nadat Kris 175 m aan de leiding had gelegen. ïDaardoor een bijzonder fraaie chrono 1.14.7. Bij de meisjes was het eremetaal voor Mieke Victoor en Ann Deramoudt (SOS) en voor Greta Crul (MZV). Een aangename ver rassing kwam van de eerste jaars Anja De Schrijver (ZNA), die een scherpe 2.22.11 liet afdrukken en daarmee vierde werd. Eendjes In de 100 m rug en vlinder jongens was Kurt Van Pottel- berghe (ROSAS) de meester; zilver was er voor Filip Brijs - rug (TSZ) en Frank Bruneel (DZO) dolfijn. Het brons ging naar Bruno Noens (TSZ) dol fijn en Frank Bruneel (DZO) rug. Bij de meisjes hadden Isabelle Crul (MZV) en Gwen- nie Joos (WSD) het voor het zeggen, terwijl Ilse D'Hooghe (BZC) brons kreeg in rug. 100 m. schoolslag Johan Dadamfort en Kathleen Smet toonden zich de sterk- sten, terwijl mooie prestaties kwamen van Gert De Rijcke (BZC), Bart Van der Meulen (Wase), Gert D'Hooghe (BZC) en Bob Permentier (Wase). Bij de meisjes zwommen onder meer Els Verstraeten (Wase) en Nancy Apers (TSZ) mooie tijden; het goud ging echter naar de schoolslagspecialiste Kathleen Smet (BZC). Bij de miniemen moesten Wim Bruneel en Kris Rottiers (DZO) Luc Verschraegen (SOS) laten voorbijgaan, maar niettemin lukten ze scherpe chrono's (1.21). Bij de meisjes werden weinig goede tijden gezwom men op Ann Deramoudt (SOS) na. (1.21) 100 m. vlinderslag De benjamin Johan Dadamfort (Hamme) moest Frank Plovier (SOS) laten voorbijgaan, ter wijl Petra Mertens (Hamme) (goud) en Kathleen Smet (BZC) (zilver) een hevige tweestrijd voerden voor de ti tel. Ann Boon plukte een derde plaats mee. Wim Bruneel zorgde voor de verrassing boj de miniemen door 1.7.6 af te drukken, waar mee hij zijn naaste tegenstre vers ver achter zich liet. Ook Kris Rottiers leverde een opvallende prestatie: derde met 1.13.8 (5 seconden beter). Karei Moerman rangschikte zich eerste van zijn leeftijd. Annick Pauwels zwom een sterke wedstrijd maar moest in de spurt het goud laten aan Mieke Victoor. Els De Troyer (ZNA) bekleedde een vierde plaats. Vermelden we tot slot de over winning van de Wase zwemkring in de 4 x 100 m wisselslag benjamins meisjes. Milou Red Star Opdorp heeft zelden een vuist kunnen maken tegen zijn opponent. Van bij de start was het duidelijk dat de bezoekers over betere munitie beschikten. Dat zou, naar later ging blijken, resulteren in drie doelpunten en nog enkele open doelkansen. Al na vijf minuten kwamen de Wilskrachters op voorsprong langs Patrick Verleyen die als overwinnaar uit een duel te voorschijn kwam. Tot aan de rust bleef deze minieme voorsprong behouden. Langs de kant van de thuisploeg had men tijdens die eerste helft wel gepoogd om die achterstand weg te werken. Na de hervatting bleef Gijzegem domineren. Uit een vrijschop kwam een tweede doelpunt tot stand. Frans Van Geirt werd er de auteur van. Met nog zeven minuten speeltijd voor de boeg kon Chris Rijckeboer de eindcijfers vastleggen. Meteen was de kous voor de nochtans moedige thuisploeg voorgoed af. Of Gijzegem het volgende zondag even gemakke lijk zal krijgen is een ander paar mouwen. Het krijgt dan Opstal- Buggenhout op bezoek. Dat is een ploeg die de titel beoogt en geen geschenken zal geven. Er zal in ieder geval met alle wapens moeten gestreden worden wil men de volle inzet thuishouden. E.D.M. OPSTAL-WELLE 2-0 Wie getuige was van de wedstrijd Opstal-Welle heeft alvast een boeiende wedstrijd meegemaakt. De thuisploeg speelde subliem en kwam in de eerste helft op voorsprong. Dat was na een knap voorbereide aktie waarin Pierre Van Handenhove betrokken was. Stefaan De Waegeneer plaatste de kroon op het werk. Opstal is ook in de tweede helft meester gebleven van de situatie. Het dwong enkele kansen af en kwam tot scoren. Een misverstand van de bezoekende doelman kon door Stefaan De Waegeneer worden uitgebuit. Langs de bezoekende kant werd er ook een paar keer gedreigd maar telkens kwam de Opstal doelman Marino Spruyt gepast tussenbeide. Verschillende supporters noemden hem na afloop de beste man bij de thuisploeg. Vermits ook Racing Boonwijk won, blijft Opstal op drie punten van de leiders. Het heeft weliswaar een wedstrijd minder gespeeld. Door het verlies van Erembodegem wordt de tweede plaats nu bezet door drie ploegen. Erembodegem zelf, Edixvelde en Eendracht Opstal. Eendracht blijft zich alvast titelkandidaat noemen. Onze inhaalwedstrijd winnen we, wordt er gezegd. Dan naderen we tot op één punt van de leider. Die zal nog wel links of rechts struikelen en dan doen we haasje over. Zondag moet Opstal naar Wilskracht Gijzegem. Deze ploeg won bij Red Star Opdorp vrij vlot. Voor de Eendrachters ware het best de zaak niet al te licht te bekijken. Ook Gijzegem zou wel eens een struikelsteen kunnen worden en dan krijgen de titelambities een flinke deuk. E.D.M. LUTTERZELE-DOGGEN 3-0 FC Lutterzele heeft doorlopend gedomineerd tegen de Dog gen uit Erembodegem. Het was nochtans een matige wedstrijd. Tijdens de eerste helft wisten geen der beide ploegen zich kansen te scheppen. Na de hervatting bracht de thuisploeg toch meer leven in de brouwerij. In de kortste tijd nam Rudy Moyens tweemaal plaats achter het kanon. Dat leverde evenveel doelpunten op. De bezoekers poogden nog te replikeren. De Lutterzeelse doelman Dirk De Leeuw was echter bij de zaak. Hij bevestigde in de meest gunstige zin. Dat is belangrijk voor Lutterzele. In de slotfaze zou de thuisploeg de afstand nog groter maken langs Luc Tilburg die in de vlucht een derde treffer tegen de touwen joeg. Bij Lutterzele sprak men achteraf wel over een harde aanpak vanwege de bezoekers, maar de afgetekende zege deed dat allemaal vlug vergeten. E.D.M. De Voorpost - 19.3.1982 - 29 Trofee Van Biervliet-Oostende TllUlSPIOeg te ZWak Initiatief van de oudervereniging van de Baasroodse gemeenteschool werd zaterdag Interscholencross georganiseerd. Deze stond open voor alle leerlingen die schoollo- aan de stedelijke Instellingen van Groot-Dendermonde. Alleen de scholen uit srode en Grembergen namen aan dit sportief evenement deel. Dat was een streep door rekening van de organisatoren die op heel wat meer deelname hadden gerekend. Het ook de eerste keer dat men in Baasrode met een dergelijk initiatief van stapel liep. nende klassen en scholen werden na afloop met een beker bedacht. Er was o.a. een w geschonken door keizer Jan I van Baasrode. Die werd overhandigd in aanwezigheid de karnavalprins van Wieze Dirk I, van burgemeester Albert Cool en de schepenen trits Dierick en Alfons Hermans. Uitslagen bij de meisjes van het eerste leerjaar bleek Viona Van Keer (Baasrode) over de snelste benen te beschikken voor Si- grid Daman, An Jacobs, Petra Quisquater en Peggy Van Cleempel. Bij het eerste leer jaar jongens was Samuel Van Herreweghe (Grembergen) de snelste voor Lucien De Kimpe, Geert Criel, Geert De Kimpe en Bart Van Goethem. Bij de meisjes van het tweede leer jaar bereikte Rita De Kimpe (Baasrode) het vlugst de van Edixvelde Nieuwerkerken (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 29