Tweemaal Coens, De Deyn en De Laey te Liedekerke Bloemen voor Eddy Van Geert en Peter Dhanis Dieleman-familie slokop in VRV wedstrijd Franky Apers terug op derde plaats Zondag hoogdag te Liedekerke PAARDESPORT WIELRENNEN Junior Patrick Van Leeuwen uit Lokeren won de koers in Klein-Sinaai (md) Roger Seghers won de WAOD-koers te Sint-Niklaas (dw) Geert Van Speybroeck uit Nevele won bij de junioren te Lokeren-Heiende (md) Met ditmaal niet het grote aan tal ruiters, zag het er voor eerst niet naar uit dat hier toch nog een grote jumping uit zou voortkomen. In de namiddag kregen de inrichters toch weer de massa op bezoek. Terwij Ide pony's hun eerste sprongen maakten met als aanvoerdsters Meersman Son- ja en Vekemans Carine, was het de familie De Bock die de familie Dieleman in deze reeks op haar nummer plaatste. Van de 43 vertrekkers wist Pauwels Christine met Floyd zich alvast aan de leiding te plaatsen en het zag er voor eerst naar uit dat het zou blij ven. Nelis Anke kwam een tiende seconde te kort. Rudy Ceulemans deed beter, maar het was tenslotte Martine De Bock met Sunrise die Brigitte De Bock en Stefaan Dieleman voorafgingen. In proef 8 van dezelfde reeks kwam Stefaan Dieleman op de proppen met Victor de Jokri en wist de zeer snelle Van Damme Jerry met Quick duidelijk te verslaan. Meersman Rita met Luitenant is in de reeks II de te kloppen amazone en gaf het nakijken aan Stefaan Dieleman terwijl Sonja Raes, Filip de Francq lichtjes voorafging. Voor deze reeks maar dan proef 9 was Micheline De Bock terug met llde de la Chaine, reed een zeer mooi parcours en legde op een sublieme manier beslag op de eerste plaats. In reeks III zagen wij tenslotte een bewonderenswaardige Jan De Potter met Wiky die zeker van zich zal doen spreken. Ze ker een pluim verdient de piste bouwer Frans Meersman die een zeer goede omloop had uitgezet met gepaste hoogten en goed aanrijdbaar voor iedereen. Zondag aanstaande heeft de finale plaats in de manége De Gulden Sporen bij de heer Al- bert Van Namen te Belsele. Uitslag Waas- en Schelde- ians Wintercriterium in Man ége Hippos te Puurs op 14 maart 1982 Proef 1 Pony's Al Progressief pare. barrage niet op tijd: 1Exq Meersman Sonja, Cau- wenbergh Franky, Cederic Christophe en Vekemans Karine. Proef 2 Pony's A2 Progressief pare. barrage op tijd: 1. Meersman Sonja, 2 Cau- wenbergh Martine. Proef 3 Reeks I Progressief pare. barroge op tijd: 1De Bock Martine, 2. De Bock Brigitte, 3. Dieleman Stefan, 4 Ceulemans Rudy, Pauwels Christine, 6. Nelis Anke, 7 Van Damme Jerry, 8. De Rijck Patrick. Proef 4 Reeks II Progressief pare. barrage op tijd: 1 Meersman Rita, 2. Dieleman Stefan, 3. Raes Sonja, 4 De Francq Filip. Proef 5 Reeks lil Progressief pare. barroge op tijd: 1Dieleman Mare, 2. De Potter Jan en 3. Dieleman Stefan. Proef 6 Pony's Al - Barema A barroge niet op tijd: 1. exq.: Meersman Sonja, Ve kemans Karine en Dieleman Michel. Proef 7 Pony's A2 Barema A barrage op tijd: 1De Bock Micheline en 2. Van Damme Jerry. Proef 8 Reeks I barrage op tijd: 1Dieleman Mare, 2. Van Damme Jerry, 3. De Bock Mar tine, 4. Maris Koen, 5. De Bock Brigitte, 6. Dieleman Stefan, 7. De Francq Filip, 8. Verbruggen Christel. Proef 9 Reeks II Barema A barra ge op tijd: 1De Bock Micheline, 2. Mee rsman Rita, 3. Dieleman Stefan. Proef 10 Reeks lil Barema A barrage op tijd: 1. Dieleman Stefan, 2. Diele man Mare en 3. Van Haegten De stal van Willy Jacops uit Lebbeke behaalde twee ereprijzen in de jumping v Piet te Dendermonde, waaraan 68 ruiters deelnamen, (v) Er viel tijdens de tweede meeting van het seizoen 1982 opnieuw heel wat te beleven op de renbaan 't Lindeke te Liedekerke. Al wat naam had in de nationale ponysport was andermaal op de afspraak. Opvallend was de sportiviteit van de deelnemers. Een gunstig teken voor de verdere organisaties. Uitblinkers waren R. Coens 2. Pluto (De Wulf), 3. Sander (Oosterzele), W. De Deyn (Van Impe), 4. Fury (De Gols). (Dikkelvenne) en L. De Laey Vlucht 1,20 m.: 1. Fury (De (Izegem) met elk twee over- Laey, Izegem), 2. Rapido (De winningen. Taeye), 3. Turlo (Massagé), 4. Daarvoor moet men over ta- Rikita (De Deyn), 5. Super lent beschikken want praktisch star (De Maeseneire). alle reeksen kregen een be- Draf 1,20 m.: 1. Miss-Boy (De hoorlijke bezetting. Wulf, Nieuwerkerken), 2. Indruk maakten vooral Sabrina Beauty (Van der Snickt), 3. en Moonlight (Coens). Echte Fideel (De Wulf), 4. Karolientje pronkstukken waarmee de fa- (Van Herreweghe), 5. Blacky milie Coens en hun talrijke (De Wulf), aanhangers nog heel wat suk- Vlucht 1,30 m.: 1. Sabrina sessen gaan boeken. (Coens. Oosterzele), 2. Kathy De te kloppen pony blijft Fury (De Laender), 3. Isolinde (De (De Laey) De Westvlaming Brouwer), 4 Drika (Pias- zal zrch de verre verplaatsing schaert), 5. Jempy (De naar het Brabantse zeker niet Backer), beklaagd hebben. Het werd Draf 1,30 m.: 1. Kathy (Joos, bijna een «hatrick» want Zorro Moorsel), 2. Rowenna (De werd in de vluchtreeks tot 1,35 Deyn), 3. Quick-Star (Allaert), m. mooi tweede. 4. Voske (Van Zeebroeck), 5. Een man die al jaren aan de Roquepine (Fonck). top staat is Wlly De Deyn. Hij Vlucht 1,40 m.: 1Black-Beau- heeft al heel wat naam ge- ty (Ankaert), 2. Rabby (De maakt in het drafwereldje. Ba- Laey), 3. Monlight (Cdens), 4. laika en Tanja waren beslist in Kalinke (Plasschaert), 5 Per hun dagje. gola (De Laender). UITSLAGEN Qraf 1 40 m 1 Balaika (De Eénjarigen: 1 Yelomite Deyn, Dikkelvenne), 2. Maya (Fonck, Massmen), 2. Alpinut (Van Herreweghe), 3. Bentho (Vermassen), 3. Prima-Boy (Verhofstadt), 4. Gancia (Van (Fonck), 4 Arrow (Van den Impe), 5. Jefke (Van Herre- Heuvel), 5. Rabby (Welling- weghe). ton). Tweejarigen: 1. Tanja (De Vlucht: 1,10 m.: 1. Ramona Deyn, Dikkelvenne), 2. Quel- (Van de Casteele, Aarele), 2, Petit-Boy (Fonck), 3. Kristal Triger (Van de Ginste),3. Mi- (De Wulf), 4. Tamara (De Let- crob (Neckebroeck), 4. Bles ter), 5. Lady (Van Impe). (Waterschoot), 5. Tarzan Renpaarden (snelheid): 1 (Massagé). Nostar (De Cock, Adegem), 2. Draf 1,10 m.: 1. Quel-Petit- Mazurka (Corijn), 3. Sauf qui Duck (Van Basen, Gijzegem), peut (Holvoet), 4. Prins (De Nil), 5. Midian (De Winne). Driejarigen: 1Petit-Prince (Verbraeckel, Burst), 2. Fla mingo (De Wulf). 3. Quel-Petit- Boy (Fonck), 4. Tornado (De Wulf), 5. Beauty (De Wulf). Vlucht in Sulky: 1. Pipo (Ne ckebroeck, Ninove), 2. Fury (Baeten), 3. Marva (Welling ton), 4. Peter (Tinei), 5. Sofie (Tinei). Draf 1,15 m.: 1. Bristol (Van Impe, Schellebelle), 2. Johnny (Allaert), 3. Quel-Petit-Duck (Van Biesen), 4. Pluto (De Wulf), 5. Sandokan (Ver peten). Vlucht 1,15 m.: 1. Dona (Van Leuven, Oordegem), 2. Milo (De Maeseneire), 3. Turlo (Massagé), 4. Fideel (Van den Borre), 5. Tornado (De Backer). Draf 1,25 m.: 1. Jersey (De Zutter), 2. Beauty (Van der Snickt), Miss-Boys (De Wulf), 4. Ravioli (Vercamer), 5. Fi deel (De Wulf). Vlucht 1,25 m.: 1. Fury (De Laey,Izegem), 2. Turlo Buynder), 3. Rocktime (Vai||l Steen), 4. Fleur (Van Bies* 5. Don Carlos (De Taeye)|pc Draf 1,35 m.: 1. Ilsa (Cief" Appelterre), 2. Casdor Vnendt), 3. Kayak (De PetLan 4 Pincky (De Wulf). 5. (De Ghouy). Vlucht 1,35 m.: 1. Mooi (Coens, Oosterzele), 2. (De Laey), 3. Rabby Laey), 4. Isarra (De Taeyt Draf 1,45 m.: 1. Johny-L halvens, Liedekerke), 2. de Paix (Wauters), 3. (Poelman). Renpaarden (fond): 1. Fi (Corijn, Erembodegem), Mazurka (Corijn), 3. Eri< (De Winne), 4. Nostar Cock), 5. Gador (Laverge)j Volgende koersen: zonda< maart: Liedekerke (nationi zondag 28 maart: Liedekret (nationaal), zondag ïra Liedekerke (nationaal). MOTORCROSS Na zijn derde plaats in de wedstrijd te Stekene behaalde Franky Apers terug een derde plaats te Axel. Nadat hij de eerste reeks als zesde gestart was, kwam hij naar de derde plaats om dan na een hapering op de vijftiende plaats terug te vallen om toch terug te komen tot op de zevende plaats als vijfde 250 cc-er. De tweede reeks reed hij na een zeer goede start bijna de hele reeks als eerste 250 cc-piloot, maar werd in de laatste ronden nog naar de tweede plaats gereden. Toch kwam Franky weer op het podium met een derde plaats. Overwinnaar, bij de juniors was terug Peter Dhanis. In beide reeksen nam hij in de eerste ronde de leiding om telkens met een .grote voor sprong de reekszege op zijn j naam te schrijven en de ze- gebloemen te behalen. Bij de 125 cc-ers werd de winnaar van vorige week Luc Verbraeken in beide reeksen slechts achtste. Wel kwam hij in de eerste reeks ten val net wanneer hij de 7 leidersplaats wou innemen. Voor de tweede reeks bleek de machine niet volledig in orde want op de moeilijke 4 stukken verloor hij steeds terrein. Dirk Vlassenroot vertrok aan de leiding in deze eerste reeks maar ook valpartij in de eerste ronde verwees hem naar een vijftiende laats. Toch wist hij op de I indmeet nog beslag te leg en op een zevende plaats. >ok de tweede reeks was irk vooraan gestart, maar en valpartij vlak na de start /erd hem fataal. Hij finishte .og als achttiende om een lende plaats in het alge- Q- neen klassement te beha- en. Eric Brems ging midden in deze grote groep de eer ste ronde.in om nog zeven tiende te eindigen. De twee de reeks nam hij na de start een goede plaats in, maar een hapering in de eerste ronden deed hem heel wat plaatsen verliezen maar kon toch nog twaalfde worden, wat hem een dertiende - plaats gaf in de eindstand. Junior Guy Franckaert had ook te Axel niet alle geluk al kon hij dan toch een vijfde plaats innemen bij de eind stand. De eerste reeks kwam hij op een zesde plaats en in de herhaling kwam hij van een 32* plaats-na een valpar tij naar de tiende plaats als vierde 250 cc-ers. Bij de zij spannen gaf Werner Lau- wers de indruk dat hij de eindzege wou behalen. De eerste reeks nam hij direkt de leidersplaats in en gaf niemand nog kans voor de reekszege. In de andere reeks kwam hij na de start in moeilijkheden, uiteindelijk werd hij vijfde in de eind stand. Ook Marc Van Langenhove moest hard knokken voor zijn plaats. De eerste serie ging hij als twaalfde de eer ste ronde in om bij de finish, samen met zijn partner Her man Verboven, de zesde plaats in te nemen. In de tweede reeks kwamen ze ook in moeilijkheden. Ze werden nog zevende, plaats die ze ook in de eindstand kregen toegewezen. Bij de internationalen kwam Gerry Doms als twintigste voorbij na de eerste ronde. Doch het duurde niet lang want na enkele ronden werd Gerry uitgeschakeld door een gebroken schakelvoetje. De tweede reeks kwam hij als twaalfde uit de start maar bleef toch strijden om een betere plaats. Bij de eind meet werd hij als achtste genoteerd als derde inter B. Overwinnaar hier werd- Ed ward Van de Klooster die na een zeer knappe eerste reeks waarin hij van een 26e plaats remonteerde naar de elfde plaats. Ook de tweede serie presteerde hij zeer knap om de hele reeks de derde plaats te verdedigen en ook te behouden. Bij de inters A werd de wedstrijd beheerst door Andre Corens die een eerste en een tweede plaats behaalde. De tweede reeks werd gewonnen door. Van Baelen die de eerste reeks door tegenslagen slechts be slag legde op een 22" plaats. üanny joos reea zich terug in de kijker met een tweede plaats in de eindstand en ook een De Meyer en terug Felix Verhoeven verdienen een eervolle vermelding, respektievelijk als derde en vierde in de eindstand. Stan Feyaerts reed de rechtsreekse finale te Wuustwezel waar hij als der de uit de start kwam en na twee ronden de leidersposi tie innam. Toen een gedub beld renner voor hem viel kon hij deze niet meer ont wijken. L)e cetsie plaats ging zo aan zijn neus voorbij. Ook nog tegen het einde van de wedstrijd had hij nog een hapering waardoor Stan nog een plaats verspeelde en als derde over de eindmeet ging. Bij de inters 250/500 cc maakte Jan Blancqaert de zevende beste trainingstijd waardoor hij wel met veel moed de start kon nemen. Het sterkste peloton der B.M.B. inters kwam er aan de start zowel van binnen- als buitenland. De eerste JUDO reeks ging Jan in de strijd met de Engelsman Watson waarmee hij in een valpartij betrokken werd en de wed strijd moest stoppen. De tweede serie nam hij nog wel de start waarin hij als vierde de eerste bocht in ging maar ook vroeg door de overblijvende pijnen uit de strijd ging. De B.L.B. piloten zullen hun wedstrijd betwisten te Door nik op de omloop aan het G.B.-center waar immers de parking zal zijn. D.H Zondag 21 maart rennen de pony's en de paarden voor d derde maal in successie te Liedekerke. Wordt het op de renbaan 't Lindeke opnieuw een hoogdaj voor -de ponysport? Hopelijk wel Tijdens de vorig» koersen viel er wel een en ander te beleven tot eenieder| voldoening. Al wie enigszins verkikkerd is op de paardensport kom zondag op de eerste lentedag beslist naar de Brabantss grensgemeente afgezakt. Verheugend is ook dat heel wat West-Vlamingen zicri komen meten met de Oost-Vlamingen en de Brabander^ die de laatste jaren sterker en sterker voor de dag komenJA In elk geval gaat men zondag andermaal naar keihard*;,* konfrontaties die weliswaar sinds de start op 7 maailg^ feilloos en sportief verliepen. De organisatoren staan er op alle liefhebbers van dé^e: diverse ponyverenigingen hiervoor van harte te danken, Hopelijk wordt het zondag opnieuw een propagandada<jLuC voor de ponysport. |pa, Favoneten vooropstellen is onbegonnen werk. Er komeitaa zoveel sterke pony's en paarden opzetten zodat zondag de spanning andermaal zal te snijden zijn. B Opgetogen liefhebbers die al jarenlang de ponysport-|-Uj volgen zeiden ons dat dergelijke wedstrijden beslist dejge| moeite waard zijn. Nationale konfrontaties zijn wedstrijdenyya waar iedereen aan zijn trekken komt. |y0| Wie enigszins de ponymicrobe te pakken heeft magpjC andermaal te Liedekerke niet ontbreken. De organisato3ya| ren waarborgen opnieuw 21 reeksen. Eerste start stipt orrtpni 14.30 uur Meester Ichiro Abe predikt judo te Zele Asahi Kwai Zele had het voor mekaar gekregen om de Japanse grootmeester in de judosport naar de dojo van sporthal VHVD te Zele te krijgen. Deze 8" dan, die opnieuw twee jaar in Japan verbleef keerde naat België terug. Judoka's van gans België waren naar Zele afgezakt om de training te volgen en om naar zijn raadgevingen te luiste ren. 114 judoka's stonden er op de Zeelse tatami's om dit evenement bij te wonen. Meester Abe sprak lof over de Zeelse akkomodatie en meende dat indien op dezelfde weg wordt voortgegaan de successen niet kunnen uitblijven. Broers Van de Cauter nationale schoolkampioenen Te leper namen er verschillende leden van Asahi Kwai Zele deel aan Belgische kampioenschappen van de Rijksscholen. Er schreven tien Zeienaars in en zes behaalden er een medaille, waaronder drie nationale kampioenen. Bij de beloften in de gewichtsklasse - 62 kg werd Eddy Van de Cauter laureaat. Zijn jongere broer Edwin wou niet onder doen en bij de kadetten - 42 kg won hij het nationaal schildje. In de reeks kadetten - 35 kg werd het een Zeels onderonsje, met Gino Bouwens als de winnaar voor Pascal Perdaen en Jo Murphy. Een zilveren medaille voor André De Wilde, in de reeks - 38 kg. BENO In de Zeelse dojo was er zeer veel belangstelling voor de demonstratie gegeven door de Japanner Abe. (bvw) In de BMB-cross te Wuust wezel behaalde Constant Feyaerts een derde plaats bij de juniores 125 cc in een rechtstreekse finale over twintig minuten. Bij de natio- nalen 125 cc legde Geert Van Gljsegem beslag op de zevende plaats en zijn broer Guy werd prachtig derde bij de inters 125 cc. Guldo Van Boom behaalde een vierde plaats in de eindstand bij de juniores 500 cc. Eddy Van Geert won de beide reeksen bij de juniores 250 telkens voor Julien Slachmuylders, dit in de MCB-cross te Zwevezele. In de BLB-cross te Axel won Peter Dhanis de beide reek sen bij de juniores 500 cc en ging in de eindstand Jacobs en Van de Ree vooraf. Bij de 250 cc-ers werd Hermans eindlaureaat voor Glno Per- reman en Franky Apers. Bij de seniores 125 cc behaalde Philippe De Pauw een tweede en derde plaats in de reeksen. In de eindstand leg de hij beslag op de tweede plaats na Stouvenackers. Bij de inters behaalde Mare Van der Meersche een ne gende en een vijfde plaats wat resulteerde in een twee de plaats in de eindstand bij de inters B. Martin De V) ne werd vijfde bij de intei in het eindklassement, ger Vercruysse behaald! de tweede reeks een vie plaats en Dirk Temmern legde beslag op de vie plaats in de eindstand bij inters B. Motorcrosskalender BMB-motorcro88 te Vor laar, omloop van de Ber heide - Mondo-circuit. beste inters nemen deel de Trofee René Baeten, merkentrofee over drie re sen. Op het programma der wedstnjden voor nj nalen en inters B 500 nationalen en inters B cc, juniores 500, 250 en cc. Eerste start te 12.45 i BLB-cross te Doorf Wedstrijden voor inters A B, zijspannen, nation! 500 en 250 cc, seniores cc, juniores 500 en 250 nieuwelingen 250 en 125 Eerste start te 11 uur. MCB-cross te Wlngé Met aan het starthekken ters, zijspannen, senk) juniores en nieuwelingen BVM^cross te Moreg Het programma bevat reeksen. 34 - 19:3.1982 - De Voorpost

De Voorpost | 1982 | | pagina 34