JCIeding Octaaf klaar voor de eindspurt!! an Cauteren bracht Nelis n nauwe schoentjes Jendermonde Minivoetbalkompetitie FC Okapi boekt mooie overwinning tegen Famisport Minivoetbal Lokeren Straks weer zaalvoetbaltornooi Keukens Cant te Beveren NOMB-Minivoetbalkern Sint-Gillis-Waas Mini Sint-Gillis-Waas - Lokerse 5-3 MINIVOETBAL De Voorpost - 19.3.1902 - 35 AINIVOETBAL DSD e Lebbekenaars hebben de- week bewezen dat ze klaar jn voor de beslissende match an volgende maandag. Ze laakten zo maar eventjes 40 ilpunten in 2 wedstrijden, eerste match was welis- tegen Smossers dat its met 4 man aantrad ir voor dan nog 28 goals te ;en moet men «doorspe- De tweede partij was van it belang voor de titel te- ex-kampioen Givana. De jens van kapitein Caudron iren uiterst gemotiveerd. Het leen nochtans even mis te m toen Givana het eerste Ipunt maakte dat werd af- ikeurd wegens leunen Vertongen op keeper Cau- in. Rond de 10 min. kwam in de scoremachine in aktie. 'an der Jeugt won een duel it De Bleekere, gaf door ir Goossens en het eerste ilpunt zat. Het tweede rartier dreigde er nog gevaar in keeper Caudron panieke- ontzette en nog een bal op de paal deed belanden. Van den Meersche stelde orde op zaken en bracht de rust terug. Goossens onderschepte weer een bal van Vertongen een twee met Van der Jeugt en weer doelpunt. Even later ging Van der Jeugt alleen op Buyle af en het werd 0-3. In het derde kwartier misten Goossens voor Kleding Octaaf en Magerman voor MW bei den hun strafcorner. De Lebbekenaars domineer den nu totaal de wedstrijd en Van der Jeugt liet Goossens nog eens scoren. Het vierde kwartier was er geen houden aan de ontketende leiders. Keeper Nest De Kinder moest voortdurend ballen wegkeren en De Bleekere kon de MW verdediging niet meer organi seren. Het zwalpend schip werd in de grond geboord door schoten van Verbeeck, Goossens nog tweemaal en Van der Jeugt nog viermaal. Alleen De Bleekere slaagde er nog in een tegengoal te ma ken. Na deze vertoning zullen de jongens van Dribbling wel niet zo gerust zijn in de zaak. Het wordt beslist een zware dobber voor Bruneel en zijn maats. Dribbling was deze week op de rand van de nederlaag. VW Audi bedacht sterspeler Nys met dubbele dekking en Drib bling geraakte niet los. Ze mis ten daarbij nog hun 2 strafcor- ners. VW Audi kwam zelf op voorsprona lanas De Cock op flater van Buggenhout. Nys kon dan toch gelijkstellen maar meer scheen er niet in te zitten. Keeper De Saegher stopte alles wat tussen de pa len kwam en voor hem speel de een viermans-muur. Toen kwam de kat op de koord toen een vrijschop werd ingetrapt door Nys in volle discussie met de gelegenheidsscheidsrech- ter. De laatste minuten werd bikkelhard gespeeld en VW Audi appeleerde nog voor een strafschop in de laatste minu ten maar kreeg die niet omdat de bal in de voorafgaande fase niet op de juiste plaats lag. In een geladen sfeer verlieten de twee ploegen het terrein. Drib bling mag zich gelukkig achten met deze gevleide zege. VDB Moderna slaagde er in een 0-2 achterstand op te ha len tegen Mini. Beide ploegen waren tevreden met een gelijk spel. Texaco scoorde wel zesmaal maar dat was te weinig tegen een ontspannend spelend Givana. Bouw Buytaert - Mundo was een sportieve wedstrijd. Mun do sport heeft de laatste twee weken beter gevoetbald maar de kentering komt te laat. Voor Mundo scoorden Van Brussel (1), Van Dungen (2), Mouton en Heuvinck éénmaal. De goals voor Buytaert kwamen weer van Crombez (2x) en Thoen (3x). MVC-Philco was een eindesei- zoenwedstrijd waarin MVC ge woon iets beter speelde en logisch won. Keppen Jean vond 2x het doel en Van Dam me Herman maakte het derde doelpunt. Johan Keppens doelde voor Philco. Dendermotors speelde TC Le lie definitief op de laatste plaats en dat maakt voor de Lebbekenaars het ganse sei zoen goed. Uitslagen 25ste week: VDB Moderna - Minishotters 5- 5 Kleding Octaaf - Smossers 28- 3 Texaco-MW Givana 6-10 jn het lokaal «De Groenen Boomgaard» stelde het bestuur van motoklub De Groene VW Audi - Beb Dribbling 1 - 2 Wuitens het programma op voor 1982 (vh) Bouw Buytaert - Mundo Sp. y 6 F 5- 5 MVC-Philco 3- 1 TC Lelie - Dendermotors 2- 7 MW Givana - Kleding Oc taaf 1-12 JtfEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE 'an Cauteren - Nelis 3-5 de derde periode zag het er ^Jiaar uit dat Van Cauteren de 2 ïiders een eerste nederlaag y |ing toedienen. De eerste 5ye wee periodes eindigden coorloos met een aantal kan- en voor de thuisploeg die of- j' rel door doelman Willy De Schrijver werden onschadelijk emaakt of die werden gemist, ie wedstrijd brak in de derde :r'j'qbct definitief los. In een mini- num van tijd stond Nelis op len 0-3 achterstand door doel- inten van Guy Goossens (2) i doelman Emiel De Witte. ekJMet een cornerbal en een itrafschop bracht Jan Berkers log in dezelfde periode z'n yiloeg terug in de wedstrijd, 'aniek sloop in de rangen van fan Cauteren in de slotperio- Hle. Een schitterende Jan Ber- Ers scoorde nog drie doel- nten en zorgde dus voor n sensationele ommekeer in Deze spannende wedstrijd, frank Heirman kreeg twee maal geel wegens onsportief edrag en kritiek op de leiding, leze speler is geschorst voor de wedstrijd BVZ, halve finales van 27 maart: Nelis-Neyt. De Bisschop - De Graeve 2-9 Weer een knappe verrichting van De Graeve dat zijn tegen stander kansloos liet. Mare Van de Velde had een ruim aandeel in de zege van de ploeg, hij scoorde vijfmaal. Bij de kampwisseling wezen de bordjes een 1-6 stand. In de derde act ging de scoremachi ne van De Graeve op een lager toerental draaien (1-7). De ruime zege werd in de laatste periode vastgelegd. Doelpunten voor De Graeve waren van Hans De Graef (3) en Jan Van Caeckenberghe. Luc Poppe scoorde beide doelpunten voor De Bisschop. Arsenal - MV Zele 3-2 De wedstrijd bleef tot de laat ste ogenblikken spannend. Vanuit een scherpe hoek mik te André Van der Poorten de eerste treffer tegen de netten. Kort daarop verschalkte Kris De Waele de Arsenal defensie en zorgde voor de gelijkmaker (1-1). In de tweede periode kwam Arsenal weer op voor sprong via kapitein Van der Poorten. Na de rust ging MV. Zele met man en macht op zoek naar een tweede doel punt doch op een tegenstoot kon André Van der Poorten een derde doelpunt aanteke nen (3-1). Geert Christiaens kopte in deze derde act een cornerbal keurig in doel (3-2). Venwoede pogingen in de vier de periode leverden MV. Zele geen puntendeling meer op. Johan Van Eetvelde die ver dacht werd gestuit in de fatale zone, kreeg geel wegens kritiek. Ness - Rombout 5-9 Een erg open wedstrijd waarin de doelpunten met de regel maat van een klok tegen de netten werden geprikt. Na één periode hield Ness gelijke tred met Rombout (2-2). Afschei ding kwam in de tweede act onder impuls van een produc tieve Frank Goossens (4) en Armand Christiaens (2-5). Met nog één periode voor de boeg was de stand tot 3-7 opgelo pen. Een bijwijlen knap spe lend Ness lukte in de slotact nog enkele doelpunten Ook Patrick Van de Velde (3) en Dirk Jacobs scoorden nog voor Rombout. Voor Ness scoorden Frank Jacobs (2), Dirk Christiaens, Luc Van Mal- deren en Benny Van Laere. Luc Van Doorsselaere kreeg geel. O N. WD. - Neyt 9-4 Weer ruime winst voor O N. Van Damme tegen Neyt. Fred dy Van de Velde (5) werkte weer goed af. Zodat deze spe ler wel het verschil maakte. O N. WD kon in de tweede periode afstand nemen van Neyt (6-0). Opportunist Danny Van Mele (4) werkte in de derde periode eveneens keu rig af (7-3). In de laatste act maakte O N. WD. het ver schil nog wat groter. Voor O. N. WD. scoorden verder nog: Etienne D'Hollander (2), Pe- trus-Luc Poppe en Eric Tranoy. De Loose - Klodde 6-3 In de eerste act kon geen van beide ploegen tot scoren ko men. Doelpunten vielen er wel in de tweede periode. Robert man scoordenvoor^De Loose ^et Rapentrappersheeft Lokeren een nieuwe klub wielertoeristen (md) en Piet Bracke scoorde tegen voor Klodde. Na de rust werd het 5-1 via Eric Van Doorsse laere. Klodde speelde een goede laatste periode wat be loond werd met doelpunten van Edmond Van Driessche en Vincent De Smedt. E. Van Doorsselaere legde de eind stand vast op 6-3. KLASSEMENT: 1Nelis 20/39, 2. De Loose 21/ 33, 3. MV. Zele 20/28, 4. Arse nal 20/26, 5. O. N. VVD 20/ 24. 6. De Graeve 21/22, 7. Rombout 20/20, 8. Van Caute ren 21/19, 9. Neyt 20/16, 10. Klodde 20/14. 11. De Bis schop 21/13, 12. "t Sloeberke 20/5, Ness 20/5. (AJZ) De tiende duivenzegening in de kerk van Belsele-Puivelde (dw) Jovanda geeft demonstratie Volksvrienden skoren vlot - Plaza zakt terug ïerjUITSLAGEN en.A rd3Sportvr.-Mini Spartanen !delweiss-De Markt 'it Hof-Minishotters espelare-Schuttershof jvanda-Bus Boys ^SLucky Sport-Plaza d^Nettentrillers-Volksvr, *en,Waterdienst-lntercom jYoung B.-Stany Wafels ^Picadilly-Rijkswacht Van Biesen-Kawede iFami Sport-Okapi Rangschikking 1. Jovanda 2. Mini Spartanen 39 3. Caxtus 35 3-6 4. Schuttershof 31 0-10 5. Minishotters 31 0-8 6. Lucky Sport 30 3-6 Mannaert 26 11-0 8. De Markt 26 13-2 9. Herdersem 25 4-11 10 Plaza 22 7-4 11. Sportvrienden 20 12. Mespelare 19 13. Edelweiss 14 5 3-6 14. Pappenheimers 9 1-17 1b. Wit Hof 8 6-7 16. Bus Boys 8 6-8 4-3 8-1 1. Van Biesen 50 3-3 2. Stany Wafels 43 4-5 3. Picadilly 37 4. Volksvrienden 33 5. Fami Sport 33 6. Intercom 31 41 7. Rijkswacht 27 8. Tuitvrienden 9. Okapi 10. Regentboys 11. Kawede 12. Den Heizei 13. Politie Dendermonde 14. Nettentrillers 15 Waterdienst 16. Young Boys Uitslagen en klassering Daltons-T 74 Dundee-Etna Wiel Durme Shott.-Nachtridd. Lokermotif-Groene Poort Etna boetiek-Fulham Red Stars-Sportief Daltons-lpswich Dundee-T 74 Daltons-Durmeshotters Fulham-Groene Poort Red Stars-Samen Sterk De Spuiters-lpswich Etna Wiel-Glasgow Celtic-Nachtridders Etna boetiek-Maesen Klassering: Reeks A: 1. Dundee 18 32 2. Maesen 18 32 3. Glasgow Rang. 18 31 4. Celtic 18 29 5. Gedi 18 26 6. T74 18 26 7. Lokermotiv 18 25 8. Samen Sterk 18 20 9. Red Stars 10 17 10. Durmeshotters 18 16 Reeks B: 1. Groene Poort 18 16 2. Nachtridders 18 14 3. Daltons 18 11 4. Etna boetiek 18 11 5. Spuiters 18 11 6. Fulham 18 11 7. Sportief 18 8 Van Sonde (Fami sport) begon goed. Al na drie minuten buitte hij een misverstand van de Okapi-verdediging uit. Okapi was niet aangeslagen door die vroege treffer en ging op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er via Vercammen. In die eer ste periode kregen de Fami- jongens nog drie hoekschop pen, maar die leverden niets op. In de tweede periode kwam er een vierde bij, maar Donald Pieters miste jammerlijk de ge schapen. Onmiddellijk daarna klapte W. Van Sande doelman Coppens die nochtans uitste kend werk leverde (2-1). Kort voor inrukken maakte dezelfde Van Sande er 3-1 van met een ver en goed gericht schot. Doelman Coppens stond er perpleks van. Na de rust begon Cornélis oon zijn nummertje. Op een van zijn solo's werd het 3-2. En nog wat later wist dezelfde Cornelis Okapi weer langszij te bren gen. Voordien had Van Sande de kans op een vierde doelpunt voor Fami Sport laten liggen toen hij een penalty (van Cop pens wegens handspel) tegen de paaf schoot. Rond de 50* minuut bezorgde Michem de thuisploeg weer voorsprong, maar Vercammen bracht de bordjes kort daarop weer in evenwicht. In de laatste minuut wist JP Vergeylen na een mooie solo de winst in de Fa- misport-rangen te houden. De ploegen: Famisport: P. Mi chem, G. D'Hooghe, D. Pie ters, W. Van Sande, K. Moons en D. Pieters; FC Okapi: A. Coppens, A. Cornelis, E. Ver cammen, L. Vercammen, M. Vercammen, JP Vergeylen en H. Veyt. Tijdens de tweede helft van mei werd verleden jaar door de zaalvoetbalklub Keukens Cant een zaalvoetbaltornooi in gericht. Dat toen in de Beverse sporthal heel wat belang stelling genoot. Een zestiental ploegen werden ingeschre ven en het plaatselijke F.C. Wembley werd er als een glansrijke eindlaureaat gevierd. Door dezelfde inrichters wordt thans weer zulk een organisatie aangekondigd. Meer bepaald voor het weekend van zaterdag 5 en zondag 6 juni. Er wordt een deelname voorzien van 16 ploegen die in vier reeksen zullen ingedeeld worden. Elke reeks speelt voor een eigen klassement. Iedere deelnemende ploeg zal dus al drie wedstrijden spelen van 2x15 min. De reekswinnaars spelen de eindronde. De troostingen, halve finales en finalewedstrijden zullen 2 x 25 min. duren en zullen plaatshebben op zondagnamiddag 6 juni in de sporthal te Beveren. De wedstrijden op 5 juni worden gespeeld in de sporthal van Beveren en deze van Melsele, met als eerste aftrap te 10 u. Prachtige trofeeën worden voor de finalisten voorzien en tevens voor de ploeg met de beste doelschut- ter. Zaalvoetbalploegen die voor dit tomooi belangstelling hebben, kunnen steeds alle nodige inlichtingen verkrijgen bij André Van Landeghem, Van Gervenstraat 6 te 2750 Beveren (tel.: 031-75.89.05, vanaf 18 u.)k De afsluitingsda tum der inschrijvingen werd op 10 april bepaald bij Reeks I Parochiebar - Vlyminck ff 10-0 Toen bij een 2-1 stand speler Walter Vlyminck zich niet kon neerleggen bij een penalty en tweemaal geel en éénmaal rood kreeg wou hij de zaal niet verlaten. Op die manier kon de scheidsrechter niets anders dan de wedstrijd affluiten en forfait toe kennen. Pompstraat - Minibus: 7-7 Blijkbaar heeft Pompstraat de forme teruggevon den van de seizoenaanvang, toen ze zelfs een tijdje de leiding hadden. Nu hebben zij in een spannende sportieve partij gelijke tred kunnen houden met Minibus. De bezoekers bleven nochtans tot halfweg aan de leiding (1-2, 3-4) maar na de kampwisseling kwam Pompstraat op gelijke hoogte. Ook de slotfa- ze bleef spannend en een doelpunt aan de ene kant werd onmiddellijk beantwoord aan de andere kant. Het gelijkspel was dus wel een juiste waardemeter. Spectrum - Knudde: 4-3 Hier ook was de spanning een ganse wedstrijd door voelbaar en de thuisploeg kwam na 13' 2-1 voor. Halfweg echter had Knudde de stand terug in evenwicht gebracht (3-3). Na een vierde doelpunt van Spectrum echter (in de derde periode) werden er wel nog kansen geschapen voor beide ploegen, maar de stand bleef ongewijzigd (4-3). Reeks II Minivrac - Tuinders: 2-9 Vierpuntenwedstrijd die door Minivrac moest ge wonnen worden als het wou vermijden rode lan taarn te worden. De eerste periode was er nog niets gezegd (1-2). Doch halfweg was het lot van Mini vrac reeds bezegeld (2-6) en via 2-8 werd de eindstand 2-9. Kruibeke - Eagles: 2-4 De medeleider kwam aanvankelijk op voorsprong via een strafcorner na een skoorloze start maar nog voor halfweg wist Eagles de achterstand goed te maken (1-1). Pas is edchter de derde herneming gestart of Kruibeke loopt weer uit, maar een strafcorner voor de bezoekers zorgt opnieuw voor evenwicht (2-2). Een schot van Marc Van Steirte- ghem wordt met de hand uit het doel geslagen en penalty... kalm genomen en 2-3. In de slotfaze probeert Kruibeke nog terug te komen maar 5' voor affluiten zorgt een afstandsschot zoals alleen Luc Van Craenendonck dat kan voor 2-4, meteen de einduitslag. De ontgoocheling bij Kruibeke was groot. Sterre - Kliniek: 3-6 Voor Sterre goed en wel wist dat de wedstrijd begonnen was, stond het al 0-2 achter en kort voor de 13' voorbijtikten werd het nog 0-3. Kliniek behield deze drie doelpuntenvoorsprong ook bij de rust (1-4). Na 3/4 wedstrijd slaagt Sterre erin iets dichter te komen (2-4) maar de laatste verdediger voorkwam verder onheil. Ook in de laatste herne ming was de aanvalsdrang van Sterre slechts door hem te stuiten en via een 2-5, 3-5 ging het tenslotte naar 3-6. Reeks III Brouwershuis - Nypers: 7-3 De bezoekers traden maar met hun vieren aan. zodat het enkel wachten was op wanneer Nijpers door de knieën zou gaan. En dat duurde tot de laatste herneming. Er was zelfs een goeie laatste verdediger nodig bij de thuisploeg om de bezoekers van de gelijkmaker te houden (1-1, 3-1, 3-2). Pas de laatste periode bracht de logische afscheiding. Spectrum 2 - Shoeshotters: 5-1 Gestimuleerd door het voorbeeld van hun eerste ploeg gingen zij fantastisch van start en wisten een 3-0 voorsprong op te bouwen die tot halfweg behouden bleef. In de derde herneming slaagden zij er zelfs in deze verder uit te bouwen tot 5-1 terwijl de wedstrijd ontsierd werd door vier gele kaarten, alle voor Shoeshotterspelers, die zich hiermee slechte verliezers toonden. Cartouche - WWF: 2-7 Probleemloze overwinning voor deze ambtenaren van het ministerie van financiën, die in de eerste periode het gezelschap van hun tegenstrevers moes ten dulden (1-1) maar daarna een veilige marge aanlegden (1-4, 1-6) om tenslotte een riante 2-7 overwinning te behalen. Brandweer - Keukens Bogaert: 8-12 Prachtige prestatie van de Brandweerjongens dje lang gelijke tred hielden en eigenlijk pas tegen het einde van de derde periode niet meer tegen het jonge geweld op konden tornen (2-3, 4-5, 5-9). In de laatste periode kon Brandweer dan weer gelijke tred houden met zijn tegenstander, maar niets van de opgelopen achterstand afdoen. G.V. Eerste Nationale minivoetbal Een voorzichtig akterend Sint-Gillis moest achter aan wel opletten voor de razend snelle tegenstoten van de Lokeraars en beide laatste verdédigers moesten gekoncentreerd blijven. Net'vóór affluiten kan Eddy Franckaert, op pas van Karei De Mol, de stand openen (1-0). Sint-Gillis-Waas gaat meer en meer aanvallend spelen, doch enkel met een paar corners als resultaat. Zo kan een aktie Eddy Franckaert-Karel De Mol slechts met een bliksem; reaktie door Van Vaerenberg afgeweerd worden, Mare Nijs mikt net iets te hoog. Toch is het Lokeren dat skoort langs Eddy Hillaert, die zijn schot eerst afgeweerd ziet maar suksesvol kan hernemen (1-1). 1' voor halfweg komt een strafcorner, mooi getrapt en goed gekopt door het duo De Roeck-Nijs, die de thuisploeg terug op voorsprong brengen (2-1). Pas zijn we opnieiiw gestart of een schot van Eddy Franckaert wordt door Van Vaerenberg tegen het been van de terugkomende JP. Abbeel gewerkt en... 3-1. Walter Vlyminck kent dan tot tweemaal toe onkans, maar met als gevolg een strafcorner net voor driekwart wedstrijd, en De Roeck en Nijs brengen de stand op 4-1. Als Kleber Maes dan in de slotherneming een misverstand tussen JP Abbeel en Patrick Rogiers uitbuit en 5-1 skoort is de wedstrijd gespeeld en neemt Mini het ietwat te licht op. Dan kan Abbeel op een counter 5-2 skoren, 4' voor tijd. En 1< vóór het definitieve eindsignaal legt Jacques Hillaert de eindstand vast op 5-3. GUIDO V.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35