russelsestraat blijft zoals ze is Afscheid van een voorloper alsterse Socialistische Harmonie Hand aan Hand» 85 jaar jong Onder het motto: we zijn het roerend eens Wegöermen in Aalsterse netjes maken ekanaat Lokeren steunt melaatsen Bij het heengaan van André De Vos Infobeurs volg van blz. 1 Sp nonie als strijdorgani- va| 3 en tevens als kulturele mi ging bij uitstek. wege het stadsbestuur u "art schepen Gaston Van Bede welgemeende feli- tienties toe aan bestuur en :>sj$n van het muziekkorps lij] memoreert de diverse erscheidingen die dit Blschap wist te behalen. Felicitaties die hij konkreti- dienstelijke leden werden seert met fotoboeken van uitgereikt. De bronzen me- Aalst voor Martin Van der daille(15 jaar) van de Socia- Speeten, Mare Galle en Bert listische Muziekfederatie Van Hoorick. ging naar Clement Meert, Kindermans, Honoré Ver- Gabriel, straeten, Viktor Steenhout, Het ereteken in de nationa- Etienne Van Goethem, Pier- le orde van Nederlandse re Van de Velde en Désiré Kuituur werd uitgereikt Wauters. aan Richard Amant, Wil- Na een optocht door de Aal- Omer Opsomer en Willy Meer dan 45 jaar aktief zijn lem Gabrièl, Georges Kin- sterse straten en een Vinck. De zilveren (25 jaar) Paul Bellon, Paul Gits en dermans, Adolf De Wolf, Breugheliaans feest in het naar Jean Amant en Pierre Kamiel Troch en meer dan Viktor Steenhout en Désiré Volkshuis volgde dan verle- Van Vaerenbergh, de gou- 55 jaar Frans Amant en en Jan Wauters. den zondag het jubileum- den (35 jaar) naar Viktor Adolf De Wolf. Meer dan 60 jtj banket waarop tal van on- Bascour, Oskar Abbeloos, jaar tenslotte Jan Wauters, derscheidingen aan ver- Hendrik De Smedt, Georges Richard Amant en Willem volg van blz. 1 jtpaden te verbreden. rvoor komt het type de niet-uitgesproken ;elstraat in aanmer- r l\ aar js duidelijk, aldus de ^onjr Vincart, dat de Brus- estraat het best zou ge ld zijn met het tweede lleifc: het winkelerf. Maar men overgaan tot deze izatie, dan dient men it de aangelanden te lle^dplegen. Dat gebeurde uitgerekend tijdens de heljtrzitting. Spreker voeg- eraan toe dat men bij de apj Idenstanders vaak op (zet stuit, maar dat eens winkelerf is aangelegd, resultaten plots uiterst itief worden. Hij wees ïeepok op dat het onmid- aar lijk uitvoeren van een n negatieve kansen kan iben en daarom opteer- hij voor een proef of lek leriment. Men zou dan loe lurende de maanden juli augustus de Brusselse- defeat vanaf het Rond Punt aan de Oude Vëst met so,fcneembare elementen m indelen zoals Tarcy rstraeten, de land- apsarchitekt van de stad sr ïndermonde, dit op het had getekend. Met rkeergelegenheden dus, lembakken, boompjes, lanken. fietsenstallingen Het plan dat werd argelegd is helemaal niet initïef aldus de heer icart, die zei dat het ze en vast vatbaar is voor zigingen. |t] tkel wandelen orderen adi idschapsarchitekt Tarcy 'anptraeten zette uiteen men eerst de verkeers- oc atie heeft onderzocht, nzet was het uitgangspunt, e i /P- De Oude Vest zou zijn twee rijrichtingen blijven behouden; in de Lindanus- straat zou de rijrichting veranderen wat ook het ge val zou zijn voor de Sint- Jacobsstraat. In de Brussel sestraat vanaf de Oude Vest zou men enkel nog richting Rond Punt kunnen en mogen rijden. Het uit gaand verkeer dus blijft toegelaten. Rond deze verkeersgege vens werd dan een plan getekend. Hierin primeert dé bevordering van het winkelwandelen. De be doeling zit voor het verkeer af te remmen door het ver springen van de rijrichting. Het winkelerf krijgt meer kleur door het gebruiken van verschillende kleuren betonklinkers. De voetpa den, parkeerplaatsen en het rijvlak zijn gelegen op hetzelfde niveau. Op ver schillende plaatsen zouden zitbanken komen, omge^ ven door groen; er komen fietsenstallingen en aan de Oude Vest komt een dub bele verkeersdrempel om de snelheid af te remmen. Aan de kerk Sint-Gillis Binnen is er een grotere groene ruimte voorzien. De hoofdbedoeling is dat men de auto's zo traag mo gelijk wil laten rijden en men wil er toe komen dat wie niet perse met de wa gen in de Brusselsestraat moet zijn, een ommetje gaat maken. Geen sprake van Daarop konden de aanwe zigen hun zegje beginnen. De heer Matthys beet de spits af: «Het komt erop aan het zware verkeer uit de stad te houden. Dat is belangrijkst. Bovendien hebben we maar één plan gehoord en bestaan alle goede dingen toch uit drie. De enkele richting moet in andere zin komen dan voorzien op het plan, als men althans akkoord ge raakt over die éénrichtings- weg. De invalshoek vanuit Brussel, Vlaams-Brabant gaat men in het voorstel dat ter tafel ligt, afsnijden. We gaan zo de Vlaams-Braban ders naar Aalst sturen». Volgens de heer De Smet moeten er parkeermeters en parkeerplaatsen komen. «De mensen moeten de stad kunnen inrijden want zoals men het nu voorstelt zullen er een massa proble men komen bij het dwarsen van de Leopoldlaan. Er zijn de afgelopen week al een paar ernstige ongeval len gebeurd». Hij wierp ook de uitspraak: «We gaan naar 't stad» in het midden. De heer De Lent- decker zei het kernachtig: «Het zwaar verkeer buiten, geen enkele richting en parkeermeters». Maar bur gemeester Coo! zag het dan weer niet zitten: «Parkeer meters zijn niet estetisch en de stad zal aandringen op een parkeerruimte die er dan zal komen wanneer de Dender tussen de Bogaerd- brug en de monding is dichtgegooid. De heer Cooreman zei dat men ook een centrale parkeermeter kan plaatsen en dat daar mee het weinig estetisch uitzicht van de blauwe paaltjes op het voetpad of tegen de muur komt te ver vallen. Volgens de heer Van Lantschoot heeft «Dcndermonde een gebrek aan gelijklopende straten en is de stadsinval zeer armtierig» en voor kom- missaris Van Nespen, die de vergadering als verkeers- deskundige volgde, is men uitgegaan van een zeer een voudig en niet eens duur projekt. «Wel moeten de parkeerplaatsen en -moge lijkheden duidelijk worden gemarkeerd». Schepen Maes die geduldig had zit ten luisteren zei dan «Wan neer U meent dat alles moet blijven zoals het is, dan blijft het ook zo». Waarop iedereen het blijk baar roerend eens was. Dat verwoordde de heer Mat thys in een tweede tussen komst: «de meerderheid is voor het behoud. Als het zware verkeer de stad uit is, dan zijn de middenstan ders tevreden. Maar we willen niet afgesloten wor den. Wij zijn voor een tweerichtingsverkeer». Daar pikte de heer Impens op in en hij verwoordde de mening van de Ster-Aktie: «De toestand moet blijven zoals hij is. Het groot ver keer uit het centrum laten en stoplichten plaatsen die de voetgangers het overste ken van de drukke straat moeten vergemakkelijken. Het snel verkeer door de binnenstad zal hierdoor ook worden afgeremd. Bo vendien, waarom heeft men dit gedeelte van de Brusselsestraat uitgekozen en bijvoorbeeld niet de VJasmarkt, of beiden als een geheel gezien. Tenslot te werd het parkeerpro bleem van de Grote Markt verschoven naar de Vlas- markt. Daar hebben dé langparkeerders van de ad ministratieve diensten een veilig onderkomen gevon den». Schepen Maes deed dan nog een poging om bij wijze van proef de maan den juli en augustus aan te wenden om het systeem Vervolg van blz. 1 Bezield met de ware koopmansgeest, zakte dc uit een Sinaaise schoenhandcl afkomstige André De Vos naar Dendermonde af, waar hij op de Franz Courtensstraat, in die tijd nog 't Schelstraat, een kleine winkel begon. Die zaak was gelegen waar nu een nieuwkuiserij is. Na enige tijd kreeg hij de kans om zich het pand op dc hoek van de Franz Courtensstraat en de Kazernestraat aan te schaffen en dan begon pas voorgoed de bloei van de zaak. In verschillende fazen bouwde hij deze schoenhandel uit tot de meest toonaangevende uit de streek. Niet alleen werd er af en toe letterlijk «verbouwd», maar het belangrijkste werk lag zeker in de promotie van de zaak, en dat deed André De Vos op zo'n grondige manier dat zijn naam alleen een begrip werd. Hij was waarschijnlijk de eerste in onze streek die met een grootscheepse, maar weldoor dachte publiciteit zijn aanwezigheid steeds benadrukte. Het Dendermondse werd zowaar de streek van André De Vos, wiens fameuze beeltenis, getekend door zijn vriend Mare Sleen, ons op alle mogelijke en onmogelijke plaat sen tegenlachte. André was een meester in de publiciteit. Hij volgde daarbij de allernieuwste methoden Als de Dendermondenaars op jaarmarkt of een ander feest een vliegertje hoog in de lucht hoorden brommen dan zegden ze al zonder opkijken: «Dat zal André De Vos zijn», en velen meenden dat hij dan nog zelf ermee vloog ook. Een dergelijke bekendheid leidt vanzelf naar een grote populariteit en hoewel André zeker niet wereldvreemd was. engageerde hij zich weinig in het sociale leven van de stad 2*'j was steeds even vriendelijk, humoristisch en recht voor de vuist en wist zich een grote vriendenkring uit te bouwen, zonder echter volledig in het verenigingsleven op te gaan. Hij had daar trouwens de tijd niet voor. Naast de vele beslommeringen om zijn zaak, was hij vooral bekommerd om zijn gezin. Zijn echtgenote en zijn drie dochters waren voor hem de échte zin van zijn leven en zijn grootste genoegen was om onder hen te zijn. Hoewel de DendermondenaarS^em in hun hart droe gen en hij hier vele goede vrienden maakte, bleef hij toch. hunkeren naar het Waasland en vond een tussenoplossing. In Waasmunster vond hij een buitenverblijf en bleef zo op het randje van beide streken. Later, toen hij van^jyelver- diendc rust genoot, zou hij zich daar terugtrekken en ver weg van de vroegere dagelijkse zorgen, eindelijk genieten van een echt gezinsleven, waarnaar hij zo lang had getracht. Het heeft echter niet lang mogen zijn. Na enkele gelukkige jaren in «de bossen» zoals hij het zelf noemde, verslechterde zijn gezondheid en overleed hij te Gent. nadat flij gedurende weken voortdurend was bijgestaan door zijn echtgenote en zijn familie. We verliezen in hem een hartelijke, humoristische en loyale vriend, een deel van de Dendermondse sfeer. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben in de parochiekerk van O.-L.-Vrouw-centrum, Kerkstraat te Waasmunster, op zaterdag 20 maart te 11 uur. Een laatste groet kan betuigd worden in het rouwhuis, Fazantenlaan 18 van 9u30 tot 10u30. ter dan 300.000 fr, ei zo na 400.000 fr werd in het .^kanaat Lokeren ingezameld ten voordele van de lepra- ners. Dat betekent een vermeerdering met haast 100.000 in vergelijking met 1981. Het is een bewys van de elmoedigheid van de gelovigen uit het dekanaat Lokeren J het toont ook zeer duidelijk aan dat steeds meer mensen zich bewust van worden dat zy door een kleine anciële inspanning mensen in de Derde Wereld van te vreselijke ziekte kunnen afhelpen. naai 'werd dit jaar 19.791 fr. ingezameld en een Lokerse godsdienstleraar deed een aktie in het Pius X-kollege te Zele. Opbrengst: 71.000 fr. Deze bedragen zou men in feite aan dit reeds uitzonder lijke resultaat moeten toe voegen. Al deze gelden zul len worden overgemaakt aan het melaatsendorp van Aketi in Zaïre waar dq Lokeraars Luk en Myriam Coussen- Van Hoecke werkzaam zijn. Ook de werkers van Dikun- gu in Zaïre-dorp dat vooral door Sinaai wordt gesteund en het leprozenhuis van Jo- chalta in Bangladesj zullen van deze financiële steun kunnen genieten. In detail Door de Sint-Laurentiuspa- rochie van Lokeren werd 76.052 fr. ingezameld. Daar van werd 61.817 fr. rondge- haald in de dekanale kerk, 9.257 fr. in de parochie H.H. Engelen en 4.978 fr. in de Sint-Anna-kapel. De omha ling in de Onze Lieve Vrouw Kopkapel bracht 36.556 fr. op en in de Sint-Jozef Spoele kerk werd 12.300 fr. ingeza meld. De Sint-Antoniuspa- rochie bracht dit keer 43.780 fr. bijeen: 32.972 fr. uit de Kerk in de Luikstraat en 10.808 fr. van de zusters Kla- rissen. In Sint-Anna Heir- brug werd 15.500 fr. bij el kaar gebracht en de H. Hart parochie op Heinde stortte 16.439 fr. Vierduizend frank bedroeg de bijdrage van de Sint-Paulus Oudenbos kerk en uit Onze Lieve Vrouw Daknam kreeg men 22.000 fr. (11.761 fr. uit de kerk en 10.239 fr. rondgehaald door de katechese). Uit Eksaarde werd 11.170 fr. ontvangen van de Onze Lieve Vrouw kerk Centrum ontvangen en de paters Karmelieten za melden 7.000 fr. in. Een to taal van 18.170 fr dus. Van Eksaarde-Doorslaar kreeg naar zijn degelijkheid te onderzoeken. Voor hem. was het inmiddels duidelijk dat het zwaar verkeer bui ten het stadscentrum dien de te blijven. Maar hij waarschuwde dat de Oude Vest binnen afzienbare tijd wel eens het meest ideaal winkelcentrum van Den dermonde kon worden en dat de Brusselsestraat dan een totaal andere funktie zou krijgen. Verder noteerden we nog een tussenkomst van de heer De Smet die vroeg of men voor het Atheneum geen parkeerruimte kon kreëren. En Frans Vermeir die lid is van de stuurgroep had graag vernomen of men voorstander zou zijn van het brengen van open baar vervoer in het cen trum. «Dat behoort tot de mogelijkheden,» aldus schepen Maes die dacht aan een busdienst om het half uur. Studies daaromtrent werden gemaakt door de buurtspoorwegen. Maar ook hiervoor wacht men nog op suggesties. Hij be sloot de vergadering met te zeggen dat hij het resultaat van de vergadering zou meedelen aan het schepen kollege en dat men dan, misschien wel na een nieu- we vergadering, een beslis sing zou nemen die in over eenstemming zou zijn met de wensen van de bewo ners. Opvallend in de hele dis- kussie is evenwel dat nie mand zich de moeite heeft getroost om de mening van de klanten te onderzoeken. Tot slot willen we nog kwijt dat na de vergadering stem men opgingen om het expe riment te wagen met de Vlasmarkt. We zijn dus be nieuwd wat de toekomst zal brengen. Het CWJ organizeert ook nu weer een Info-beurs voor schoolverlaters. Deze infobeurs zal plaatshebben te Den dermonde in het CWJ op 15 mei van 9.00 tot 17.00 uur: te Hamme in het jeugdhuis Knots op 7 juli van 9.00 tot 17.00 uur; te Wetteren in het Werk manshuis, Wegvoerings straat 2 op 6 juli van 9.00 tot 17.00 uur en te Zele in het KAJ lokaal, Gilden huis, Kloosterstraat 12 van 9.00 tot 17.00 uur. Voor schoolbezoeken wer den speciale dagen vastge legd op bepaalde plaatsen. Voor Hamme in de feest zaal van het gemeentehuis van 19 tot 23 april; voor Dendermonde in het CWJ. Gentsesteenweg 58 van 26 tot 30 april; voor Lebbeke in de Muziekschool, Statio nstraat 17 van 4 tot 5 mei; voor Buggenhout in de sporthal van 6 tot 10 mei; voor Wetteren in de Ge meentelijke Feestzaal van 11 tot 14 mei; Vöor Zele in de raadzaal van het Ge meentehuis van 17 tot 19 mei; voor Lokeren in de Rito. Brouwerijstraat 5 van 24 tot 26 mei en dit telkens van 8.00 tot 17.00 uur. Deze socialistische harmonie is 85 jaar jong. (per) Het gebeurt niet elke dag dat alle gemeenteraadsle den het over alle punten het eens zijn. Dat was in Lebbeke wel het geval, waar de raadsleden zonder omkijken goedkeurden wat er te stemmen viel. Ieder een was het eens met de kosteloze grondafstanden aan de Meerskant en de Bertestraat. met de ontei gening in der minnen voor de verbreding van de Kerk wegel te Denderbelle, voor de verbeteringswer- ken aan de Heizijdestraat- Potaardestraat (een som metje van 30.527.511 fr.), de prijs voor de verkoop van oude betonkegels voor komend uit verbete- ringswerken aan gemeen tewegen werd bepaald op 1 fr, de prijzen voor het ge bruik van de raadszaal van het gemeentehuis en van de feestzaal van de muziek school werden naar Den- dermonds voorbeeld aan gepast (er is een zomer- en een winterprijs), op het kerkplein Heilig Kruis en in de bpa Stationswijk wordt parkeergelegenheid voorbehouden voor perso nenwagens en op de Dries te Denderbelle wordt beur telings parkeerverbod inge steld. Ook op Klein Gent te Denderbelle wordt een parkeerverbod opgelegd ter hoogte van huis nr 31. Brandweer terug op de schoolbanken De brandweer, zo beslisten de Lebbeekse gemeente raadsleden, zullen in de toekomst kunnen beschik ken over tien nieuwe kur- susboeken, zodat de blus- singswerken in de toekomst ook meer en meer volgens de regels van de kunst kun nen verlopen. Ook het ma teriaal nodig voor het eer ste herstel van de looppiste van het sportcentrum werd aangekocht (302.000 fr.). De gemeentewerklieden zullen deze herstellingswer ken uitvoeren. Voor de aanleg van speelpleinen in de Stationswijk werden toelagen aangevraagd en wat de grenskorrekties be treft, stelde het schepen kollege voor van Dender monde een grotere opper vlakte te eisen, nl. het ge bied ten Noorden van de Bandsloot, zodat de ge meentegrens kan samen vallen met deze van de pol der van Denderbellebroek. Dit zou ook de administra tieve kant van de werken die men in de toekomst aan de Pas- en Steenbeek moet uitvoeren, veel vergemak kelijken. Komen en gaan Omdat Lutgarde Van den Hauwe haar studies aan het konservatorium te Gent niet in het gedrang wil brengen, heeft zij gevraagd ontslag te mogen nemen als lerares piano aan de mu ziekschool. De gemeente raad was het daarmee eens, zoals zij ook de wervingsre serve voor politieagenten, opstellers en klerken be paalde: 13 geslaagde kandi daten bij de politie-agen- ten; 25 geslaagde kandida ten op de 46 ingeschreve nen voor de opstellers; 36 geslaagde kandidaten op de 63 voor de klerken. Ook werden de komende gemeenteraadsverkiezin gen voorbereid. Er werd besloten aan elke parochie van de gemeente een kies- lokaal toe te staan. Dat gebeurde op verzoek van de heer Spitael die hiermee een voorstel van de KWB van de Minnestraat ver woordde. Twee jaar gele den had men eenzelfde voorstel geweigerd. Een korte raadszitting dus, -die op enkele bemerkingen van Johan De Mol (VU) te na gesproken, rimpelloos verliep. De Mol had het onder meer over de eksa- mens voor politie-agent, klerk en opsteller. Hij had kritiek op het feit dat be paalde kandidaten zouden begeleid geworden zijn in een vakbond. Burgemees ter Moeyersoons replikeer de dat wanneer men aan een bank of een andere instelling een eksamen gaat afleggen, het ook gebeurt dat men deze eksamens voorbereidt. De Mol zei evenwel dat hij biezonder goed was geïnformeerd en beslist verder zou gaan. De burgemeester klasseerde de zaak met de woorden dat sommige mensen «het reklameren in het lijf hebben». (Ivg.) Op 25 april 1982 gaat in heel Vlaanderenland de jaarlijkse WEGBERMAKTIE van «Natuur 2000» door. Ook in Aalst voert men aktie, en ruimt men de berm gelegen aan de Siesegemlaan (ring van Aalst, Gentsesteenweg, E5) op. Hiervoor vraagt men alle milieubewuste mensen van Aalst een handje toe te steken. Samenkomst om half drie by de St.- Annakerk. men 19.811 fr. binnen. Ook de scholen spanden zich tot het uiterste in. In het Sint-Lodewijkskollege werd 69.872 fr. bijeengebracht (humaniora markt 57.600 fr, de basisschool 7.272 fr. en Windekind 5.000 fr.) Het Onze Lieve Vrouw Presenta tie instituut maakte 14.552 fr. over (humaniora 5.000 fr, handel 4.000 fr. en basis school 5.552 fr). Uit het In stituut Sint-Anna beroeps- school kwam een bijdrage van 4.600 fr. en van de RMS Groendreef nog eens 2.000 fr. Dat alles samen maakt 398.032 fr. of een fantasti sche prestatie. Vanwaar die belangstelling voor wegbermen? Een wegberm is meer dan een strook langs de weg. Wegber men hebben een belangrijke ecologische taak. Een groot deel van onze natuur is door de mens uit zijn natuurlijk milieu gezet. Kleine zoogdieren, planten, insekten, vogels, enz. namen noodgedwongen hun toevlucht tot de wegbermen. Hierdoor vormen verschillen de plantensoorten met elk een specifieke standplaats een rijk- geschakkeerde flora die een al even rijke fauna herbergt. In een verarmd kuituurlandschap vormen ze een laatste steun punt voor minder algemene en zeldzame planten- en insekten- soorten. België bezit meer dan 30.000 ha wegbermen, dit meer dan 240 maal de oppervlakte van het Zwin! Door ingrijpen van de mens zijn de meeste bermen grondig van uitzicht veranderd. Vroeger werd een berm als maai- of graasplaats gebruikt. Vanaf het opkomen van de chemische bestrijdingsmidde len werden herbiciden het toe nemend verkeer kwam er ook meer en meer vervuiling door stof en vuil en giftige loodver- bindingen op de wegbermen. Zulk gras kon het vee niet meer begrazen. De berm dien de dus gemaaid te worden. Omdat men het maaisel niet zou moeten verwijderen (kost prijs!) maaide men vele malen per jaar, 6 tot soms 10 maal. Het maaisel is trouwens totaal onbruikbaar door de loodver- giftiging. Door de vele maaibeurten kunnen de kruiden niet tot zaadvorming komen waardoor er een soort soortenverarming ontstaat. De grassen die door levende planten zijn blijven over. Ze zijn veelal vergiftigd door chemische groeiremmers of onkruidverdelgers. Resul taat: een saaie giftige grasmat met een éénzijdige planten groei. Wat moet er dan gebeuren met de wegberm? Om de wegbermen terug te herstellen in hun natuurlijke staat of nieuwe wegbermen aan te leggen is de juiste hulp van dc mens nodig: bestrijding van gebruik van herbiciden: het argument van landbouwers gaat niet op nl. dat de wilde plantensoorten zich vanuit de berm in het aangrenzend bouwland gaan uitzaaien. De op de bermen aanwezige soorten zijn aange past aan armere grond en het achterwege blijven van elke grondbewerking. bestrijding van het storten van afval en meststoffen. bermen die reeds te veel bemest werden moeten 1 2 maal per jaar gemaaid worden tot op 5 10 cm van de grond. Dit kan gebeuren in eind mei/ begin juli of eind september/ begin november. Het maaisel moet hierbij worden weggeno men om verarming van de grond te krijgen. Het maaisel kan voor kompostbereiding dienen. Na enkele jaren zal die overwoekering door grassen afnemen en kan het maaien herleid worden tot 1 maal per jaar, 1 maal om de 3 jaar... struwelen van jonge bomen en struiken moeten we laten opgroeien als ze aanwezig zijn. Deze struwelen zijn landschap pelijk en biologisch waardevol; bovendien beschaduwen ze sloten en verhinderen ze het dichtgroeien ervan. Snoeien en kappen moeten vermeden worden. Afgevallen bladeren moeten blijven liggen enz. We hopen dat het voorgaande duidelijk maakt dat wegber men erg belangrijk zijn voor het natuurlijk milieu. Zij moe ten dan ook kost wat kost bewaard en beschermd worden. Met deze aktie wil «Natuur 2000» alle mensen hiervan be wust maken en de overheid aansporen een beter wegberm- beleid te voeren. WIL JE MEER WETEN OVER WEGBERMEN OF OVER DEZE AKTIE DAN NODIGEN WIJ VRIENDE LIJK UIT OP ONZE DIA AVOND: VRIJDAG 19 MAART IN KASTEEL TER LINDEN. Aanvang 20 uur, inkom gratis. Je kan ons bereiken op vol gend adres: Natuur 2000, afd. Aalst, p/a Guy Debonnet. Raf- felgemstraat 15, 9300 Aalst. Tel.: 053-21.69.56. Ter gelegenheid van het va kantiesalon lanceert Agfa-Ge- vaert in België een geheel nieuwe kleurennegatieffilm: Agfacolor 100. Het is een Film met een gevoeligheid van 100 asa of 21 din. De nieuwe film zal de reeds jaren bekende Agfacolor CNS (80 asa) ver vangen. De nieuwe film wordt aangeboden in alle gangbare konfekties. Tevens wordt op het salon het geheel vernieuw de gamma kleinbeeldcamera's met zoeker voorgesteld.

De Voorpost | 1982 | | pagina 3