KREl MwVBSWBFWMMM Beveren kan nu alles op de bekerkompelitie zetten «We zouden nog wel een jaartje op Beveren kunnen blijven meubelen mËÊKÊÊ lei Eerste Beverse jogging 40 - 19.3.1982 - De Voorpost VOETBAL 1* Nationale Afbraakvoetbal, verdedigend spel en laf voetbal. Het zijn allemaal begrippen die we de laatste tijd helaas te veel in de voetbalverslagen hebben moeten lezen. De wedstrijd Lokeren-Lierse van verleden zondag maakte hierop gelukkig een welkome uitzondering. Plots kon het weer allemaal. Een open en sportief spel, mogelijkheden tot vlotte kombinaties, doelpunten, voetbaltechnische fijnighe- den en.een goede scheidsrechterij. Het heeft de aanwezigen weer voor enige tijd met het eerste klassevoetbal verzoend. Om diverse redenen is het «herontdekking» van Lubanski terecht. Het was uiteindelijk ook en vooral de match van toe. En dat is geen toeval bedoeld als ondersteuning Lubanski geworden. De zo net geweest. Robert Waseige sig- voor mij maar kwam op die genoemde ingrediënten naleerde ons reeds enkele we- manier op zijn kop terecht. Het •Creëerden immers het ideale ken terug de merkwaardige publiek kon immers niet weten kader voor de Pool om einde- konditie en ingesteldheid van hoe de vork precies aan de lijk nog eens te demonstreren de Pool bii het reserve-elftal steel zat. Ikzelf had namelijk lakeren-Lie rse 4-0 Lubanski was vorige zondag weer in goede doen (md) wat voetbalvernuft en techni- en tijdens de trainingen. Zijn sche kapaciteiten vermogen «rentrëe» ging zeker niet on- [QpËjb als., men hem de nodige opgemerkt voorbij. ft ruimte geeft Wlodek zelf is echter realist Vooral dit laatste is van het genoeg om te beseffen dat hij grootste belang en wij vrezen met zijn 35 niet ver meer van dan ook een beetje dat op de definitief afhaken verwijderd euforiesfeer die momenteel is. Ondertussen geniet hij nog rond zijn persoon ontstaan is, met volle teugen van het suk- dè ontnuchtering wel eens ses en vooral van de reakties vlug zou kunnen volgen. Ge- vanuit het publiek, loof maar niet dat een verwit- Wlodek Lubanski: «Na al die tigde ploeg hem die ruimte in tijd had ik zo'n entoesiasme de toekomst nog vrijelijk zal vanwege de toeschouwers en geven. de omgeving niet meer ver- Zo zie je maar tot wat be- wacht. Men denkt al vlug dat paalde situaties kunnen lei- men vergeten is. Allicht heb- den. De langdurige schorsing ben zij weten te appreciëren van Eddy Snelders en kwetsu- dat ik in moeilijke omstandig- ren van onder meer Gregor heden scoorde tijdens de be- atn en Preben Larsen had- kerwedstrijd met Beveren en den trainer Waseige de voor- zondag, naast mijn doelpunt, bije weken genoodzaakt af te toch ook nog mijn bijdrage le- stappen van zijn klassieke ba- verde aan het spektakel, siself. Na experimenten met Het awoertgeroep bij mijn de jongeren Van Cauter en vervanging in de richting van Tolmie. was men dus aan de de trainer was eigenlijk niet Lokeren-Lierse 4-0. Verheyen scoort voor de eerste keer uit strafschop (md) tijdens de rust om mijn vervan- verder? De laatste dagen gaat het pn- ging verzocht. De trainer is Wlodek: «In de eerste plaats ma en dan beleef je daar veel daar niet onmiddellijk willen op wil ik tijdens de resterende plezier aan. Op zo'n ogenblik- ingaan omdat hij vreesde voor kompetitiewedstnjden nog ken denk je echter ook aan de een psychologische weerslag, mijn best doen om klaar te reakties als het minder goed Het was op dat ogenblik ten- staan als de ploeg mij mocht zal beginnen te gaan. Ik heb slotte nog maar 2-0. Hij werd nodig hebben. Met de bedoe- veel bekeken en veel gere- eigenlijk het slachtoffer van de ling om dit jaar een nieuw kend. Men mag nooit vergeten Uefa-ticket binnen te rijven, wil ik zo mogelijk nog mijn steen tje bijdragen. Mijn gezond heidstoestand is voor het ogenblik goed, maar men mag eer die hij mij bewees» Lubanski in goede doen op het einde van het seizoen, op nieuw smaak in het topvoet bal, volgend jaar een vrije transfer. Antwerp-Beveren 2-0 Het duel dat zondagnamiddag op de Bosuil te Deurne werd uitgevochten tussen Antwerp en SK Beveren had als voornaamste oogpunt het in stand houden van de Uefacupkansen van beide elftallen. Antwerp slaagde prachtig In zijn Europees ingangs examen. Beveren vertoonde werkelijk zelden voetbal, een Uefacup-kandldaat waardig. In de malaise van de Freethielploeg deelde zondag trouwens ook nationale doelman Jean-Marie Pfaff. (3e Waaslandse afweerlijn was zondag ontzettend kwetsbaar. Antwerp snèed steeds met verbluffend gemak door de geel-blauwe muur. Toch hadden de roodwitte aanvallers de hulp van doelman Pfaff nodig om tenslotte de twee punten In eigen huis te houden. Al na acht minuten mistastte Jean-Marle zich maar de Antwerp-aanvallers wilden deze fout niet onmiddellijk afstraffen. Vijf minuten later deed iedereen de fase dan nog maar eens over, ook Pfaff. De thuisspelers konden nu wel van de situatie gebruik maken. Nog voor de rust werd het 2-0 toen Pfaff volledig verkeerd uitkwam en door een attente Czernlatynski gepast werd gelobd. Na de rust ging het bij Beveren plots veel beter maar de op drift geraakte ploeg kon maar moeilijk het tij keren. Tegenslag hield de Freethiel ploeg toen van een aansluitend doelpunt. Antwerp won verdiend. Deze nieuwe nederlaag betekent voor Beveren wellicht het einde van de Uefacupkansen. De Waaslanders moeten nu alles op de bekerkompetitie zetten. Maar ook daar kunnen ze, In finale dan, deze sterke Antwerpploeg op hun weg krijgen. En dan zal er anders moeten gespeeld worden. HA Op 20 april jubileumwedstrijd voor Jean-Marie Pfaff Hoe moet dat nu toch ook niet gaan overdrijven. De doelman van Beveren liep er zondagnamiddag ni erg gelukkig bij. «Een slechte dag kan al eens iedere* overkomen. Wanneer dat een doelman te beurt valt zijn gevolgen echter meestal veel zwaarder. Ook hier. Het nochtans wel zo dat hier in feite de volledige ploeg gebreke bleef. De zware midweekwedstrijd tegen Loken en de euforie die erop volgde, heeft ons ook geen go* gedaan». V< 1? id Lokeren-Lierse 4-0. Uitblinker Lubanski maakte er na een knappe aktie 2-0 van (md) dat er eens een andere dag komt. Als oudere speler komt die vaak vlugger dan gedacht. Daarom heb ik met Sporting Lokeren reeds enige gesprek ken gehad over mijn toekomst op langere termijn. Die gaat dan vooral in de richting van trainingswerk, te beginnen met de jeugd. Einde van de maand zal hierin waarschijnlijk een beslissing vallen.» Hoe meer de Pool schitter- de, des te minder licht viel er Pfaff blijft voor Beveren ech- toekomst? j>Och, dat blijft i aan de overzijde op Erwin Van ter van onschatbare waarde. Den Bergh. De «gouden Momenteel werkt Jean-Marie schoen» had er duidelijk geen bij geel-blauw zijn tiende sei zin in en dat was niet alleen te zoen af. Hij krijgt daarvoor op wijten aan de voortreffelijke 20 april in eigen Freethiel een aspirant-keepers ingeschi r<>l verrichting van zijn onmiddellij- jubileumwedstrijd. Hijzelf gal ven. Samen met kines ke bewaker Bob Dalving. de voorkeur aan een wedstrijd Luyckx zorg ik voor de opl «Het klopte inderdaad niet,» tegen een selektie van buiten- ding en begeleiding van de verklaarde de prijsschutter na landers die in ons land voet- jongeren. Een jeugddroc afloop «Het Europees voet- ballen. Aangevuld met een gaat daardoor voor mij in v«dl wereldster. Zijn goede vriendvulling. Beveren verlat ,d Johan Cruyff Cruyff is er op wordt hierdoor voor mij we n 20 april te Beveren zeker bij. heel wat moeilijker. Als iui Ook Hoogenboom. Lubanski. Europees voetbal kunn r Erwin Vandenbergh en Mee- meepikken zou ik wellicht rK .ft uws gaven reeds hun jawoord, wel een jaartje op Freethr Waarschijnlijk strikt men ook blijven.» Lato, Peruzovic en misschien Tot daar Raff. Ook inzal L-ozano. Tot daar de jubileum- relativeren is de oudste van wedstrijd. Raff-brothers heel sterk. En wat dan voor de verdere wachten. Een dikke maa geleden startte ik in Beven met een sportschool. Er zijn i reeds meer dan zestig jon^e' 2' Nationale bal, voor zover daar nog enige hoop toe bestond, kan nu wel definitief vergeten worden. Mede door het ontbreken van Sörensen en Helleputte heb ben wij moeten inzien dat we niet over voldoende sterk spe lersmateriaal beschikken om hoger te mikken.» In deze teneergeslagen sfeer was de Liersespits ook niet mals in zijn oordeel over trainer Janos Bedl, die er met name niet zou in slagen om de ploeg voldoende gemotiveerd Waaslanders mogen van mij aan de aftrap te brengen. «Het gerust die benaming opge- kan hem blijkbaar allemaal kleefd krijgen. Hierbij maakt weinig schelen,» zei Erwin een man als Larsen zelfs van- hierover nog. Een teken aan daag, met Lubanski in de kij- de wand als 'n sterspeler uit de ker, toch nog altijd het verschil, ploeg openlijk zijn kritiek wil Als tegenstander blijft hij aarts- uiten over de sportieve verant- gevaarlijk. Je kunt hem ge- woordelijke? woon geen ogenblik uit het In ieder geval, een zaak het oog verliezen. Hij scoorde wel volgen waard. niet, maar heeft niettemin een Het mag misschien eigen- taar t.o.v. de verslaggevers Ferrera. Tijdens diezelfde Aalsterse kanonnen zwij- nen een kruiske mogen Albert Vandenbergh, wel zeer verdienstelijke wedstrijd aardig klinken maar E. in de eerste plaats onder- eerste helft liet Ferrera nog gen. Niemand drufde als plaatsen achter hun illu- dezelfde familienaam maar gespeeld. Ik heb de indruk dat Aalst werd zondagnamid- lijnde dat Eendracht op- twee open kansen links lig- het ware de volle verant- zies. We hebben te Aalst helemaal geen familie van de njj meer kolleknever s gaan dag 11. met 3-0 voor een Hasselt de boot inging in- gen. Na de kampwisseling woordelijkheid opnemen kunnen vaststellen dat be- feder oeval een hele qrote harde geplaatst door een gevolge duur betaalde werd De Souza ingescha- (schrik om het allemaal paalde spelers over hun wedstrifd HH Bij de uitslag wil ik toch Hasselt dat op geen enkel jeugdzonden. Inderdaad keld. Een De Souza met verkeerd te doen?) en toen beste kunnen heen zijn en bestempelde Lokeren als de enkele bedenkingen maken ogenblik boven de middel- reeds na een viertal minu- zijn gaven en zijn gebre- nadien uit counters de Lim- dat is «dodend» op een best voetballende formatie van Vier goals tegen is inderdaad maat uitkroop. Was Aalst ten werden de Ajuinen op ken. In ieder geval evenals burgers nog tweemaal kon- ogenblik dat de kompetitie het land. Een omschrijving die met niks. Er zijn evenwel twee faze (abl) hem door voorzitter Etienne strafschoppen bij, die ik niet Rogiers en zijn reeks mede- w'l betwisten omdat het twee werkers zeker in dank zal wor- keer grijpen was naar de den afgenomen. noodrem en indien dit niet ge- A. Vandenbergh: «De beurde het waarschijnlijk dan zo slecht? Neen, het een 1-0 achterstand ge- tegen Boom ging de Brazi- den scoren stond o.i. Een- haar beslissende werd een wedstrijd voor plaatst nadat Luk Impens liaan weer vechten voor ie- dracht met zware cijfers in ingaat Aalst die in de eerste plaats zich totaal had laten verras- dere bal en het kan niet het krijt. Op het ogenblik niet mocht verloren wor- sen op een lange pas en ontkend worden dat Aalst dat vriend en tegenstander den, die in feite kon ge- daarna een aarzelende zich aan hem sterker ging zich aan een gelijkspel ver wonnen worden, maar uit- doelman Rosez ging verder optrekken. Zonder gran- wachtte werd Eendracht eindelijk toch werd verlo- blunderen. Door die vroe- dioos te zijn plaatste Een- met zware 3-0 cijfers de 'ren. Misschien een eigen- ge treffer was Aalst de be- dracht de Limburgers on- boot ingestuurd. Ofschoon aardige voetbalfilosofie, nen afgesneden en was ge- der een zware druk en die Georges Heylens beweert maar dit is ook het stand- durende de eerste helft waren op bepaalde ogen- dat matematisch Eendracht punt van oefenmeester slechts éénmaal gevaarlijk blikken als het ware niet nog een kans heeft om door Op zondag 4 april e.k. richt treft, kunnen wij U lezer het 75.22.13. Het bedrag bij vóór- Georges Heylens die bij op een aktie langs De Bol- meer in de wedstrijd. te dringen tot de eindron- atletiekklub Volharding een volgende mededelen. De in- inKhri|v,ng ,s vaslgeseld op zijn traditioneel kommen- Ie, Sergeant, Van Roy en Vooraan echter bleven de de. menen we dat de Ajui- d°3 tchKfk gïbeurln0™? vol- 120lr" art 1st evenveel doelpunten ware ne geweest. Toch blijf ik erbij dl lrt wij ook een elfmetertrap moei ten toegekend krijgen voor dp overtreding van Larsen op V{ Baekel Als wij op dat ogenbl aan onze achterstand kunne knagen zat er wellicht no meer in. Nu geraakten we sti I aan gedemoraliseerd. Het gaat bij ons de laat tijd wel eens meer fout. vaak wordt het centrum gt zocht om steeds weer Erwi uit te spelen. Indien die di tegen een goed gesloten ve dèdiging moet optomen won het ook voor hem vechten ti gen de bierkaai. In dat ge\ zou de verrassing vanover flanken moeten komen. Mi ja. maak ze dat maar wijs.» Robert Corei )la Y m Georges Heylens: «Wie zich bij voorbaat verloren geeft, verdient de naam van sportman niet» Met het verlies op Hasselt krijgen de ambities van E. Aalst om nog te kunnen doorstoten tot de eindronde een flinke deuk. Uit gesprekken met enkele trouwe aanhangers hebben we kunnen analizeren dat het "Aalsters supportersheir die droom langzaam heeft afgeschreven, vooral na de nieuwe nederlaag op Hasselt en ook mede door het feit dat de rechtstreekse konkurrenten als Harelbeke, Seraing, Berchem en nu opnieuw Hasselt blijven winnen. Niettemin heeft Georges Heylens zich nog niet verloren gegeven. «Wie zich bij voorbaat verloren geeft, verdient de naam van sportman niet». Inderdaad een achterstand van vijf en zelfs drie punten schijnt een onoverbrugba re achterstand, maar wie kan voorspellen dat in het kamp van onze konkurrenten ook alles op wieltjes blijft lopen. Het is trouwens niet de eerste keer in onze voetbalgeschiedenis dat de matematiekers in het on gelijk worden gesteld. Derhalve blijft het parool... blijven doorknokken voor ieder punt... bestendig in het wapenschild staan. Dixit Georges Heylens. We merkten de Aalsterse coach op dat de jongeren, casu Limpens, als tweede voorstopper en doelman Rosez een aarzeling van formaat bij de eerste Hasseltse treffer toch wel hebben geblunderd. «Dat is zo. En al bij al waren het kostbare blunders als men weet dat we zeker de evenknie waren van de Limbur gers. Dat wil echter niet zeggen dat ik niet achter die jonge spelers blijf staan. Het zou volgens mij onver antwoord zijn deze jonge Eendrachters in de steek te laten. Het vertrouwen zou meteen totaal zoek zijn. Neem van mij aan dat ze zullen starten zaterdagavond tegen Diest ook al begrijp ik heel goed dat er links en rechts kritiek zal geuit worden in verband met mijn steevaste beslissing» aldus Heylens die er nog aan toevoegde dat hij tijdens de tweede helft Salvador verving door De Souza op diens eigen aandringen. «Salvador verklaarde tijdens de rust dat het helemaal niet meer snor liep en hij opnieuw pijn ondervond in zijn gekwetste knie. Ik ben geen beul en heb de Braziliaan rustig in de kleedkamers gelaten al ben ik de mening toegedaan dat een speler die het minder goed gaat en ieder week tevergeefs naar een beter doen streeft, zonder sukses nochtans, wat rapper pijn gaat voelen»... (abl) ving van Beveren. Met de me- schriftelijk gebeuren op vol- dewerking van het gemeente- gend adres en nummer TV bestuur en enkele klubs waar- SPORT, Vogelenzang 16, onder kVE - AVT SWIN - WA- 2750 Beveren - tel. 031/ LO - KLP., hopen dè inrichters heel wat mensen naar de Wa- se gemeente te krijgen. Er zijn reeds heel wat inschrij vingen binnengekomen wat scholen betreft. Op het programma staat te 14.30 u. de start van de kleine joggloop over een afstand van ong. 3 km. Te 15 uur stipt wordt dan de start gegeven van de grote JOGGLOOP en die afstanden bedragen 7 km. voor 1 ronde en 14 km. voor 2 ronden. Het parcours is zeer natuurlijk en loopt langs we geltjes en landelijke wegen. En de inrichters hebben ge zorgd voor een goede akko- modatie wat betreft kleedka mers en sekretariaat. Start en aankomst is in de onmiddellij ke nabijheid daarvan en dan vernoemen wij de gemeentelij ke SPORTHAL in de Klapper straat, niet ver van het terrein van SK Beveren. De prijsuitrei king is gepland in zaal Gilden huis, Ciamberlanidreef. En wat die deelname en prijzen be- je erbij bent op 4 april te Bei ren. Sportieve namiddag e! gezondheid is gegarandeeit an (chi ijS De vóórinschrijving sluit op 26 maart 1982. Dus haast je dat Salvador, verleden seizoen topscorer in tweede nationale, maar dit jaar moeilijk aan zijn trekken komend ingevolge een weerbarstige kniekwetsuur, kreeg van oefenmeester Heylens een volledige rust toegeschreven tot het einde van deze maand. Ondertussen staat zaterdagavond om 20 uur de match tegen Diest op het programma. Geen gemakkelijke tegenstander ais je het ons vraagt. De Diesteriaren zitten zowat in hetzelfde schuitje als de Ajuinen. Ze dienen eveneens te vechten om weer aan de oppervlakte te geraken na een minder gunstige konjunktuur. Aalst van zijn kant - ook al worden de kansen van week tot week kleiner - koestert nog immer de stille hoop om tot de eindronde te kunnen doorstoten. Georges Heylens bazeert zich hierbij op simpele logica, namelijk de moed niet laten zakken, zoveel mogelijk punten vergaren en hopen dat de rechtstreekse konkurrenten links en rechts ook al eens een puntje laten ontsnappen. Voor de wedstrijd tegen Diest werpt Heylens de reeds gekende figuren - op Salvador na - in de weegschaal. Met dien verstande dat Limpens als flankverdediger wordt uitgespeeld en Stallaert zich blijkbaar zal mogen uitleven in een totaal vrije rol. De Aalsterse coach hoopt daarmee de druk op de tegenstander te kunnen verhogen. Bovendien hpudt Heylens zijn woord. Hij verklaarde immers na de 3-0 nederlaag op Hasselt dat hij er de jeugdzonden van doelman Rosez en Limpens graag bijnam en hen zeker niet uit de kem wenste te verwijderen. Zij worden dus niet geslachtofferd maar genieten opnieuw het vertrouwen van hun trainer. Wie op de bank zal fungeren was bij het uittikken van deze regels nog niet bekend. ABL

De Voorpost | 1982 | | pagina 40