lamme zet Wuitensfeesten denderend in laaf in Temse: toet met bijna zestig groepen Waar kan je zoal heen met Karnaval te Hamme Een schildersbedrijf zo oud als België Gratis wedstrijd Wuitenskomitee rnaval in Temse. j Naudts als rechter lustrumviering rnses karnaval is vin van de voorbije t wf ook nu weer tot een groot sukses uitgegroeid. Op de hoogdag, zaterdag, was het weer wel niet te best de wind blies rode neuzen maar toch viel er geen druppel nat. Terwijl alle karnavaleske hoogheden vanaf 13.30 u. door schepen Van Riet op het gemeentehuis werden ontvangen, werden de pu- bliciteitskaravaan en de kamavalstoet in slagorde gebracht op de Wilford- kaai. De stoetkommissaris- sen die zich met deze niet te onderschatten opdracht inlieten waren Hugo Smet, Jef De Caluwé en Eddy Stockman. De eigenlijke kamavalstoet verenigde ook nu weer 57 in de groepen, een aantal dat jaren sinds de start (1978) zeer Sche- (rdg) Karnaval in Temse. Sche pen De Cauwer als gonde lier (r dg) stabiel is gebleken. Naast de groep van prins Theo II en talrijke karnavaleske hoogheden waren de groe pen afkomstig uit: Temse 17, Steendorp 15, Tielrode 7, Elversele 5, Eu- pen 6 en andere 5. De jury had er ook nu weer haar handen aan vol. Groepen met wagens In deze kategorie triom feerde opnieuw het Oost- bergkomité met «De goede geesten van het water land». Het is de vierde opeenvolgende maal dat deze groep triomfeert, niet enkel binnen zijn kategorie maar ook als algemeen lau reaat. Het Oostbergkomité scoorde twee punten méér dan de Kettermuitsvrien- den (52). Ereplaatsen gin gen verder naar de Franckaertsvrienden (51,5), het NCMV (51), de Binnenhofkens (49,5) en De Kliek (49). Groepen zonder wagens Het Centrumkomité Kas teelstraat won in deze reeks met 34,5 p. Het beeldde een steekspel uit met als thema de plaatselijke poli tieke strijd tussen burge meester Maes en schepen Van Riet. De Breughel- klub, altijd goed voor een eerste of dichte ereplaats, eindigde tweede (34), de damesturnkring Blijf Jong derde (33), Groepen met paarden Tot deze kategorie behoor den enkel de twee groepen van de Ponyclub Bazel. «In de farm» haalde het (42), Karnaval in Temse. Het wondermooie sprookjeseiland van het NCMV (rdg) voor Indianen te paard (27). Muziekmaatschappijen Met haar uitbeelding van «Gondeliers» legde de har monie Recht door Zee be slag op de eerste plaats (38 p.), voor Eendracht maakt Macht Steendorp en de lib. fanfare St. Cecilia Steen- dorp. Een knal van een bal De sporthal in de Gast huisstraat was ook 's avonds weer hét verzamel punt van een paar duizend karnavalisten. Geen ge brek aan belangstellenden dus, evenmin aan ambian ce, en daarvoor zorgden de Thielbrüderband en The Pokers, die er om beurten lustige muziek lieten de grootste reus Baron Munckhausen (4,65 zullen ze met een Van den Bossche op. lok de te smalle straten in tt centrum laten dit int ers niet meer toe. :asl Op zaterdag 20, zondag 21 en maandag 22 maart hebben te Hamme de 26" Wuitensfeesten plaats. Tijdens een perskonferentic gaf duivel-doct-al voorzitter van het toe Wuitenskomitee Marcel Van den Bossche, een overzicht van de talrijke aktiviteiten die vermelde dagen op het karnavalprogramma staan. Een jaar achter het jubileum a ogen we met fierheid toch een programma aanbieden, waarvan men kan benadrukken stl at er van een terugval geen sprake is te Hamme. Het wordt dit jaar terug het klassieke ïtei itroon van de laatste jaren, stelde de h. Van den Bossche. De laatste jaren zijn we nidelyk tot een betere kwaliteit gekomen, voor wat betreft de kavalkade, meende de j wrzitter. Als grootste nieuwigheid terdag 20 maart ziet er uit king van het Winkelcen- de stoet krijgt men de als volgt: te 16 uur afhaling trum P.K.N. Om 14 uur Ermaarde fusie van De van Prins Michel I aan huis wordt de publiciteitskara- anters. Deze in de Kapellestraat, door vaan gevormd in de Drap- tejjrocp viert tevèns met de de afgevaardigden van het straat, Buntstraat en Brem- c „Jtste uitgave van de Wui- Wuitenskomitee, de Ko- straat en volgt de weg van insfeesten haar tienjarig ninklijke Katolieke harmo- de kavalkade. De 26ste estaan. Op enkele groe- nie Kunst na Arbeid en Die koddige, humoristische en en na zijn het dit jaar Hamse Wuitens. De afha- folkloristische kavalkade Jijna allemaal Hamse groe- lingsstoet trekt vervolgens zelf vertrekt om 15 uur aan l^'tsen. De voorzitter van het langs de Kapellestraat, de Rietstraat en volgt vol goj Wuitenskomitee legde er Achterhof, Slangstraat, gende straten van Hamme: e nadruk op dat men beter Koning Albertplein waar in Buntstraat, Drapstraat, lokale groepen aantrekt zaal De Vrijheid een be- Kapellestraat, Peperstraat, deze beter stimuleert, zoek wordt gebracht aan Markt, Plezantstraat, t r zijn vijf nieuwe groepen het Kinderkarnaval dat Slangstraat, Damstraat s| e voor het eerst aan de start te 17 uur. Daar heeft Kanunnik Demeyerlaan, p amse kavalkade deelne- tevens de verkiezing plaats Vlierkouter, Transvaal rxa -u van jg jeugdprinsen. Te Strijderslaan, Posthoom- 18ul5 zullen de prinsen en plein. Gasmeterstraat, En stilgelegen terug aktief genodigden ontvangen Guillaumestraat, Spoor de Wuitensstoet. Met worden in de gemeentelij ke feestzaal waar een vro lijke zitting, de machts overdracht en de overhan- rachtig uitgewerkte groep diging van de gemeentelij- :ker de belangstelling ke sleutel door burgemees- L-h ekken. Om veiligheidsre- ter Baert zal plaatsvinden. Enen werden nu voor het Te 21 uur brengt Prins de paarden uit de Michel I en zijn gevolg een oet geweerd, merkte de bezoek aan het familiefeest in zaal De Zouaaf, Zoua- venstraat. Nadien volgt er nog een rondgang in de gemeente. Op zondag '21 maart bezoekt de prins rogramma der Michel I het bejaardente- festclijkheden huis van het o.C.M.W. Dit Het programma van za- met steun en de medewer- wegstraat, Koning Albert plein, Stationsstraat, Hoogstraat, Kerkstraat, Ja gersstraat en Markt waar de sluitingsshow zal plaats hebben. Van 20 uur af gaat men met prins Michel I op be zoek, een rondgang door de centrumstraten met mu zikale begeleiding. Karna- valbals zijn er in zaal Tivo- li, de Vlaamse Schouw burg, Roxy, zaal De Vrij heid en in zaal Den Bond. Alle dagen van de karnaval in Hamme zal er op de markt een karnavalfoor georganiseerd worden. Ten slotte zijn er in totaal 62 verenigingen die deelne men aan deze 25ste kaval kade te Hamme. Naast de groepen uit Hamme zelf, nemen dit jaar ook vereni gingen uit Hove, Aalst, El versele, Zonhoven, Boom, Zele, Bornem, Sint-Nik- laas en Keulen deel. P.v.G. pan uitswingen. Dolf Pee- ters en Martin De Ryck praatten en zongen de avond aan mekaar. Pas toen de klok drie uur sloeg, eindigde dit ook nu weer erg suksesrijke karnaval- feest. Op zondag (karamellen- worp) en maandag trok Theo II nog met zijn hele hofhouding en talrijke kar navalisten naar steunende herbergiers. Bij het afsluiten van groot- Temses karnaval past het zeker hulde te brengen aan de prinsen 1982, die stijlvol en waardig de karnavaleske scepter hebben gezwaaid. Een driewerf alaaf dus voor IB 1 H <52® Theo II (Theo Van Hecke, m ijl 0i:uTemse), Chris I (Chris ^v, "y Wp:. Hofman, Elversele), Fred- II3^ dy I (Freddy Peirsman, ■P\ JÉ |PBBp|]|i^|^ Tielrode) en Hubert I (Hu- bert Engels, Steendorp). Felicitaties zeker ook voor 1ÉI tBBIï rVp het indrukwekkende orga- nisatorische werk van de kamavalkomités die onder IrwJBpMHÉ -x- "I fBBB9^HMÉ^I ,e'ding staan van Erik Felix (Steendorp). André Spele- '>,,11^ tIK man (Tielrode), Julien Van Britsom (Elversele) en schepen Désiré Van Riet (Temse). Andere sleutelfi- '•N§1 guren in Temses karnaval- leven zijn Dolf Peeters, Karnaval in Temse. Het Oostbergkomité werd voor de vierde opeenvolgende maal Martin De Ryck en Hen- winnaar. Ook nu weer werd gealludeerd op plaatselijke toestanden (rdg) drik Janssens. Onlangs in de gezellige en knusse sfeer van het restau rant «'t Mezennestje» in de Meulenaerstraat te Sint-Ni- klaas.... Het familiale schildersbedrijf J. Van Goethem - Neuteleers en dochter vierde hier noch min noch meer dan zijn hon- gewone huizen, om grote ruimten, scholen, vergaderza len, magazijnen, kelders, werkplaatsen of noem maar op. Wij zagen onlangs de zeer ruime ateliers, ontelbare grijpklare gereedschapsbeno digdheden en een zeer mo dem machinepark dat paraat bo, gekende bloemisterij). Na dien vestigde de zaak zich in het Huis Dr. De Cauwer, waar Adolf en Henri Van Goethem het bedrijf voortzetten en uit breidden. Adolf huwde er met Antoinette De Noyelle (krui- dendokteres). Adolf was niet alleen een uitstekend dekora- vakkundige en handige doch ter van de heer en mevrouw J. Van Goethem-Neuteleers. Merkwaardig bij deze herden king is, dat ook het eeuwfeest kon worden gevierd van een trouwe klantengeneratie: de familie Weyn. En dit sedert 1882! Eerst Edward Weyn De allerkleinste karnavalisten, voor wie in het officiële programma nog niet zoveel plaats is voor behouden, kunnen vanaf zaterdagnamiddag 14 uur al terecht in zaal De Vrijheid, Stationsstraat, waar een kinderkarnaval is gepland. Te 17 uur heeft daar de verkiezing plaats van een prins en een prinsesje op het verkleed kinderfeest. Deze zullen op zondag 21 maart op een praalwagen deelnemen aan de kavalkade. Op maandag 22 maart heeft er een Wuitensmarkt plaats in de Buntstraat, vanaf 9 uur. Naast de inhuldiging van een nieuwe reus brengt Prins Michel I en zijn gevolg een bezoek aan deze feestmarkt. De weeskinderen van het Hamse tehuis worden maandag te 13ul5 extra verwend door de nieuwe kamavalprins Michel I en de prinsengilde met een rondgang op het foorplein met gratis gebruik van de verschillende attrakties. Te 14u30 is er een samenkomst op de markt van alle groepen, koppels en alleenstaanden die deelnemen aan de gemaskerde showparade. De inschrijvingen tot deelname gebeuren bij Jean-Pierre Van Impë in het café Gulden Hoofd op de Markt vanaf 14u30. Te 15ul5 vertrekt de optocht van Prins Michel I met alle groepen en deelnemers aan de showparade langs de Kerkstraat, Hoogstraat en Stationsstraat naar het Koning Albertplein. Daar start te 15u45 de grote showparade, waarvoor 6.000 fr. aan prijzen voorzien zijn. Daar wordt het telkenjare een spet- terkarnaval dat resoluut mikt op prijsbewuste kar navalisten. Te 23 uur heeft op de markt te Hamme de verbranding plaats van de versleten Wuiten, dit jaar gemaakt door atelier Crea. Daarna is er een af scheidstoespraak van voorzitter Van den Bossche, gepaard met nog andere karnavalhebbelijkheden. Nadien vervolgt de uitbundige karnavalsfeer in de dancings en drankgelegenheden tot in de kleine uurtjes. P.v.G. Bastageeba in Hamse kamavalstoet Wat Bastageeba ons dit jaar in de kavalkade zal voorhouden, is wel heel uitzonderlijk, vooral omdat het vertoon nogal tegenstrijdig is met behaalde huidige tendenzen. In een heel gekende wijk van de Durmegemeente is een ware geboorte-explosie ont staan. De groep Bastageeba heeft niet geaarzeld deze uitzonderlijke gebeurtenis in kleuren en geu ren in de stoet naar voor te brengen. Sinds 1 maart jl. hadden niet minder dan 30 geboorten plaats in deze gereputeerde wijk. Al deze babies zullen, mits instemming van de ouders te hebben bekomen, in de stoet aanwezig zijn. Werkelijk enig. De dames toeschouwers worden dan ook aangemaand deze nog tengere kreatuurtjes niet in de armen te nemen of op de schoot te vertroetelen. Voor het vertrek van de stoet hebben ze immers voldoende voedsel gekregen om het uit te houden tot het einde van de stoet. Bastageeba brengt ongetwijfeld eens te meer een heel geschikt onderwerp naar voor, waarbij aan de uitvoering niet getwijfeld wordt, gezien alle vorige uitbeeldingen als voorbeeld kunnen gesteld worden. P.v.G. Kreativltelt troel In Slnt-Niklaas derdvijftig jaar bestaan. Dit an derhalve eeuw door overleve ring volgehouden vakman schap heeft geleid tot de thans op riet Sint-Jansplein te Sint- Niklaas bestaande onderne ming, gespecializeerd in on derhoud, dekoratie, restaura tie en renovatie. Geleidelijk kon een organisatie worden uitgebouwd met de nodige medewerkers om de veelheid en de diversiteit van taken in deze sektor aan te kunnen Taken die passen in de optrek van deze tijd waarin gestreefd wordt naar vernieuwbouw, be strijding van gebouwen- verkrotting, of het nu gaat om staat om er als de brand weer snel bij te zijn als het als eens dringt. «Onmogelijk» is voor Jef Van Goethem geen Vlaams. Voor hem is géén taak, géén karwei ondoenbaar, als het er hem maar om gaat te kreëren, de dingen die zo belangrijk zijn in ons leven, zoals huizen, villa's, muren, zithoekjes, daken enz. mooier en beter te maken. Nog vóór het ontstaan van de Belgische staat was Augusti- nus Van Goethem (geb. 1808) te Sinaai als schilder- dekorateur druk bedrijvig in de huidige Edgar Tmelstraat (oud Huis grootvader Petrus Minne- teur, maar ook een begaafd landschapsschilder. Halfbroer Leopold Van Goe- them-Blanckaert zette de zaak verder en werd om streeks 1920 opgevolgd door Edmond Van Goethem, een zeer geëerd en gekend schil- der-dekorateur. Zijn zoon Jo zef Van Goethem volgde hem op in 1956 en vestigde zich in 1970 te Sint-Niklaas aan het Sint-Jansplein. Voor het eerst sedert het ont staan van dit bedrijf wordt een opvolging in uitzicht gesteld voor een vrouwelijke bedrijfs leidster Gina, de aanminnige aan wier blik niets ontgaat, (gekend maalder, voedseluit- zetter en graanhandelaar) diens zoon Jules Weyn (hoofdonderwijzer te Sinaai), Maurice Weyn (pastoor te Waarschoot), Marie Weyn (ekonoom van het Visitatie-In stituut te Sint-Amandsberg) en Van den Broeck-Weyn (res tauratie Hof Kasteel te Moer kerks) en thans nog Schoen- handel De Vos-Weyn, Nieuw- straat te Sint-Niklaas. Onlangs werd André Strobbe in dit bedrijf vereremerkt we gens zijn vijfentwintigjarige trouwe en eerlijke dienst, in en met deze zaak vergroeid tot een waar familiestuk. Ter gelegenheid van de grootse Wuitenskavalkade op zondag 21 maart wordt door het Wuitenskomitee een gratis prijskamp geor ganiseerd, waarbij tal van prachtige prijzen te winnen zijn, onder andere een reis voor twee personen. De prijsvraag is eenvoudig. In de programmabrochure kan men kennis nemen van het volledig reglement. Het aantal inzendingen per deelnemer is onbeperkt. Elke deelnemer kan slechts één prijs winnen. Door on der hetzelfde dak wonende familieleden kan eveneens slechts een prijs gewonnen worden. Slechts één ant woord per briefkaart is geldig. Enkel de ant woorden, waarop het deel nemingszegel uit de bro chure is aangebracht, wor den aanvaard. De prijs kamp staat onder de kon- trole van notaris Jozef De Geyter, Stationsstraat 43 Hamme, waar de prijs vraag onder gesloten en verzegelde omslag samen met de uitslag berust. De antwoorden moeten ten laatste zaterdag 3 april om 12 uur 's middags toeko men op volgend adres: No taris De Geyter, Stations straat 43, 9160 Hamme. De gelukkige winnaars worden schriftelijk uitgenodigd waar en wanneer ze de ge wonnen prijzen in ont vangst kunnen nemen. In de programma-brochure, van de Wuitensfeesten staat gespreid over ver scheidene advertenties, een slogan afgedrukt. De woor den waarmede deze slogan moet samengesteld wor den, staan vermeld in ver schillende reklameteksten en in machineschriftletter. Als schiftingsvraag dient het aantal ingekomen juiste inzendingen te worden ver meld. De deelnemers die nen tevens naam en volle dig adres, duidelijk lees baar, te vermelden. P.v.G. De Voorpost - 19.3.1982 - 9 tk( I' ie

De Voorpost | 1982 | | pagina 9