Aalst Buggenhout L 16 - 26.3.1982 - De Voorpost Vrijdag 26 maart Plechtige kommunle: te 20 uur in 't Parochiecentrum vergade- ring voor ouders van plechtige kommunikanten waar alle nuttige inlichtingen worden verstrekt. Zaterdag 27 maart Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend: Lieve en Jan De Geyselaer. Griekse Ikonen: hedendaagse Griekse Ikonen worden ten toongesteld in het Affiigems Kultureel Centrum. Openstelling van deze expo op zaterdag 27 maart te 14.30 uur. b kommunle: op zaterdag 1 mei. Zondag 28 maart Rozenrally: 6* autozoektocht toeristische oriëntatie VAB/o met vertrek aan «Sportwereld», Brusselbaan 162 te Affligem (Zand- tapijt). Te 11.10 uur in de abdijkerk rally-mis waarna te 11.50 uur wijding der wagens bij de ingang van de abdijkerk. Mogelijkheid tot etentje (koude schotel) in café «Sportwereld» en van 13 14.30 uur vertrek voor een rit van zowat 25 km. Deelnamerecht 250 fr. voor VAB-leden. 275 fr. voor niet-leden. Roos in luxeverpakking bij voorinschrijving (000-0918005-94) van Den- dria, 2688 St.-Amands. Voor allen tombolabiljet voor trekking op 3.10.82. Elke deelnemer heeft prijs. Prijzentafel: 50.000 fr. Technische organisatie Frans en Marcel Callebaut, kontrole Marie-Thérèse en Bob Van de Sijpe. Algemene organisatie: autostal Dendria. «Zeven weken»: plechtige kommunikanten komen naar de zondagse hoogmis waarna lering en op woens- of zaterdag, te regelen met de katechisten, lering ten huize. De andere dagen lering in de kerk te 16 uur. Donderdag 1 april Inenting: mogelijkheid tot gratis inenting van honden ten gemeentehuize tussen 10 en 11.30 uur en van 14 tot 15.30 uur. Grotere honden liefst aan de leiband houden A.U.B. Vrijdag 2 april Tuin- en Vrijetijdssalon: tot en met maandag 5 april 1* tuin- en vrijetijdssalon in de feesthallen van het gemeentecentrum «Bellekouter» georganiseerd door v.z.w. Campus met mede werking van BLOSO, N.D.A.L.T., V.C.T.V., Land- en Tuinbouw scholen, talrijke verenigingen en firma's en VTB-VAB. Verfris sende ideeën op te doen. GEMEENTERAAD BERLARE Donderdag 25 maart was er raadzitting en aan de dagorde waren volgende punten aktueel: besluit tot aankopen van materialen en of toestellen en aktename van aankoop museum stukken. Ook het openstellen van een betrekking van bedrijfs- boekhouder voor het gemeentebedrijf Donkmeer. Verder ook het openstellen van de betrekking van gemeenteontvanger. KAARTERSKLUB NACHTEGAALVRIENDEN Zaterdag 13 maart hielden de kaarters van het café De Nachtegaal in de Kruisstraat te Overmere hun 6e puntenkaar- ting voor het klubkampioenschap. 38 klubleden nemen deel, we kregen volgende uitslag: 1De Clercq Eddy met Van Daele Maria, 2. Buyse Theo met De Vreese Medard, 3. Goossens Julien met Roels Antoon, 4. De Corte Pierre met V.D. Steen Alfons, 5. Momerency Rosé met Van Den Steen Giselle. Het klassement is er als volgt: 1. V.D. Steen Alfons, 2. Momerency Rosé, 3. Comelis Mare, 4. Roels Jozef, 5. Burm Hilda, 6. Goossens Julien, 7. De Smedt Cyriel, 8. Leys Jozef, 9. Van Puyenbroeck Albert, 10 Van de Steen Ghiselle. Volgende puntenkaarting gaat door op zaterdag 10 maart te 20 uur. De uitslag van de maandelijkse tombola was als volgt: 1Dauwe Gustaaf, 2. Roels Antoon, 3. De Gucht Frans. GROTE LEDENKAARTING BIJ NACHTEGAAL VRIENDEN Zaterdag 27 maart te 20 uur hebben de klubleden van de kaartersklub café Nachtegaal in Overmere een grote gratis ledenkaarting met niet minder dan 5.500 fr. prijzen (hierin is ook de gratis drank begrepen). De geldprijzen zijn berekend op een deelname van 40 kaarters. GEPENSIONEERD RIJKSWACHTER FRANCO KREEG HOOGSTE ONDERSCHEIDING De heer Theodore Franco gepensioneerd rijkswachter wonende Loereveld nr. 7 te Overmere, heeft op zondag 14 maart in de raadszaal van het gemeentehuis te Overmere het kruis van Commandeur in de Kroonorde met Gulden Zwaarden ontvan gen, hem verleend bij koninklijk besluit als blijk van erkentelijk heid voor de diensten, gedurende de oorlog 1914-1918 aan het land bewezen. Burgemeester Van Sande had de eer en het genoegen aan de heer Franco dit hoogste ereteken te overhandigen, nadien werd er de erewijn geschonken en vernamen we van de heer Franco zelve dat hij in Overmere van 1920 tot 1950 rijkswachter was. Op 17-jarige leeftijd werd hij soldaat (langs Nederland naar Engeland verscheept)!. Als anekdote valt te vermelden dat de heer Franco wanneer hij 50 jaar oud was in 1946 reeds met zijn dubbele en driedubbele tijdsbonifikaties (wegens oorlogsdeel name) 45 jaar dienst telde. Parafonen treden op Tijdens de 14* volkslied-muziekavond te Dendermonde treedt naast de Dendercantorij ook het Opdorps Kon. gemengd Parafonenkoor op. De muziekavond start te 19.30 u en gaat door in de feestzaal van het Dendermondse H. Maagdcollege. De lena-fotosaion Op vrijdag 26 maart opent fotoclub De Lens uit Buggenhout de deuren van haar driedaags foto-salon. De vernissage heeft plaats te 19.30 u in de zaal Rerum Novarum, Kerkstraat te Buggenhout. De winnaars van de fotowedstrijd rond het thema «Sport en Ontspanning» worden op deze avond bekendge maakt. Het fotosalon blijft verder nog geopend op zaterdag en zondag telkens tussen 9 en 12 en van 13.30 tot 22 u. BGJG-feest BGJG-afdeling Buggenhout organiseert op zaterdag 27 maart haar ledenfeest in de sporthal. Vanaf 16 u worden de volwasse nen opgevangen in de polyvalente zaal terwijl de kinderen verwezen worden naar de feestzaal van het college. De volwassenen kunnen luisteren naar prof. Van Mechelen, de kinderen krijgen een spektakelnamiddag met poppentheater Kalleke Step en een film. Nadien is er koffie en gebak. Tax-free Op zondag 28 maart zal de groep «Tax-free» in de jeugdclub Bobo aan de Vierhuizenstraat een optreden verzorgen dat aanvangt te 20 u. We kunnen overigens nu reeds meededelen dat op zondag 3 april het jeugdteater Die en Die zal voor het voetlicht komen met twee voorstellingen. Eén voor de jongelui tussen 6 en 12 te 14.30 u. en één voor de ouderen te 20.30 u. Ha mme Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den E 18.30 u.: H. Hartkoor: vastenviering. H. Hartkerk. 19 u.: P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: jaarlijks k valsouper. Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: H. Hartkoor: zangstonde. H. Hartkerk. 20 u.: K.W.B. Moerzeke: «Ons gezellig samenzijn». Vieri kroonden. Oudercomité St. Jozefinstituut Dr. Heylebos» Toneelvoorstelling: «De Pronostiekburgemeester» door deL hoeden. Zaal Familia. Zondag 28 maart 8 u.: Wandelclub 't Hoeksken: Wandeltocht te Nieuwi Busreis. Vertrek aan lokaal. 9.30 u.: Jeugd en mimeatelier «Aksiedent»: stemgevoelighe test. Dragen van de stem. Zaal De Ring. 10 u.: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor iedereen. Volk: Voetbal KKSF V.K. Hamme ll-Destelbergen. Terrein I heide. 14 u.: B.G.J.G. Gezfnsport: wandeling. Vertrek op het plein. 18.30 u.: K.W.B. Moerzeke: 4de wedstrijd kaarten en b ten. Finale. Vier Gekroonden. Maandag 29 maart 13.30 u.: K.V.L.V. St. Anna: «Smakelijke originele en vlugkjj gerechten». St. Annacentrum. 19 u.: K.V.L.V. Moerzeke: Huishoudtechnische opleiding q< mevr. Annemie Van De Perre. Raiffeisenkas Moerzeke. 19.30 u.: K.A.V. H. Familie: «Eet wijzer, eet calorie-aa Parochiehuis. L K.A.V. Center volksdansen. Den Bond. 20 u.: Fotokring Imago: Taakverdeling voor het kom Benelux-salon, door de h. Willy De Vogel. Lokaal. Federatie Vlaamse Vrouwengroepen: algemene vergad< «Vlaanderen van nu» door senator Walter Peeters. 't k' Moerzeke. Kultureel Komitee: Cyriel Albrecht, kunstadviseur Museum Schone Kunsten Antwerpen over het werk van J. Van Eyc bijzonder «Het Lam Gods» met dia's. Zaal De Ring. Tijdens het voorbije weekend werden de Moerzeekse bloedgevers gehuldigd. 10 giften: Erik Aubroeck, Mare Co/r Albert Coen, Marleen De Clercq. Rachel De Clercq, Emma De Cuyper, Primus Hermans, Monique Kmders, Je Robberecht, Jeannine Wauters en Leo Willaert. 25 giften: Freddy Moortgat, Gerrit Stobbelaers, Oscar Van den Li Raymond Verhelst en Maria Verhelst. 40 giften: Elisabeth Colman en 60 giften: Albert De Kuyper en Frans Wuyl Jnd Irac De 4 laureaten die in de finale onze provincie zullen 'ertegen woordigenallen afgevaardigd door de Jonge Kamer. Beveren. De afdeling van het Vlaams Kruis beschikt nu ook over een ziekenwagen. Die werd onlangs op Cortewalle plechtig overhandigd(Iv) AGENDA Vrijdag 26 maart Wipschieting: te 19.30 u. in het Nieuw Palingshuis, Donk. Zandduivels: Motocrossclub houdt bestuursvergadering in hun lokaal café Kerksken te Berlare, 20 uur. Sportief huwelijk: Motocrosser Eric Baeyens (woont Schuitjen Berlare) treed in het huwelijk te Zele. Groot huisvuil: wordt opgehaald in deelgemeente Uitbergen. Huls wordt verkocht: Het huis staande Heide nr. 31 te Berlare wordt verkocht in café Warande te 16 uur Zaterdag 27 maart Bal S.K. Berlare: in de zaal parochiehuis te 20 uur jaarlijks bal van voetbalklub S.K. Berlare. Wipschietingen: te Uitbergen bij Strijpwegel. Te Overmere bij Sporting Klappel beiden te 15 uur. Vissersklub Beet: gaat vissen op zee - men vertrekt aan het lokaal te 6.30 uur. Zondag 28 maart Donkse zeilklub: houdt te 10 uur nationale wedstrijd 420 FJ en SN. WTC Stuurken: houdt daguitstap naar Woubrechtegem en Herzele vertrek 8.30 uur. Wipschietingen: te Uitbergen bij Voetbal. Te Overmere bij Blauwe Duivels, beiden te 15 uur. Voetbal: bij Valentinos Overmere, 15 uur. Maandag 29 maart K.A.V. Berlare: houdt practische school in het parochiehuis Groot huisvuil: wordt opgehaald in deelgemeente Overmere. Dinsdag 30 maart Wipschieting: te 19.15 uur bij Nieuw Palinghuis, Donk. Gepensioneerden op reis: bond van kristen gepensioneerden Berlare gaan op reis naar Lembeke. Woensdag 31 maart KVLV Berlare: houdt vergadenng in de zaal parochiehuis te 15 uur. Donderdag 1 april Kaarting: bij de gepensioneerden van het parochiehuis te 14.30 uur. Vrijdag 2 april Wipschieting: te 19.30 uur bij Blauwe Duivels St. Hubertus Donk. Beveren. Vorige vrijdagmorgen vertrok een voedselkonvooi naar Polen. U ziet de bestuurders en begeleiders in gezelschap van schepen De Roeck (Iv) oeg Dinsdag 30 maart 13.30 u.: K.A.V. Center: Halve dagreis naar E met gids aan tentoonstelling over China. Daarna bezoek City 2. 18.30 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond. 19.30 u.: Judoclub Jitsu-Kwai: training voor 14 jariJ^ Volkshuis. C.M.B.V. Lentefeest. Zaal De Ring. 20 u.: K.V.L.V. Moerzeke: ontspanning door mej. Maria C£™ velt. Meisjesschool. 21.30 u.: B.G.J.G. Gezinssport: training volleybal. Turn^ Broekstraat. Woensdag 31 maart 8 u.: P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: eendagsuitj Bezoek en studiereis over huishoudelijk plastiek. Vertrek De Vrijheid. 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid: kaarten. Zouaaf. 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid: training. Turnzaal Broekstraat^ 19 u.: K.V.L.V. Zogge: «Belgische zuivelprodukten - levensr 'M' - zakelijk en smakelijk». Parochiezaal. 19 u.: Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsa\èagi voor iedereen. Klein Hulst. Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloempje, ntmu 20 dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: 't Klokhuis: Economie? Inleveren ja! Door de h. Ryssen. 20 u.: C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmis dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijhi Plus dertigers beoefenen apart hun sport Eindelijk is het zover! Een veteranenafdeling is gestart iri schoot van de Hamse judoclub. Een 10-tal leden sterke groep aangesloten bij de Hamse J Kwai hebben samen met het clubbestuur besloten om a trainen op de maandagavonden in het Hamse Volkshuis. I lange tijd was er de drang om een afzonderlijke traininj verzorgen voor de ietwat oudere leden, die vroeger met de rt jeugdigen meetrainden, doch elk op zijn eigen ritme. Doch, nu men met een mooie groep was, werd gezorgd I een eigen begeleiding met als hoofdmotief de grondoefenir* Zwarte gordel Cyriel Aelbrecht zal de leiding van deze groc zich nemen en andere Dandragers, Stant Van den Bosschj René Vanderhaeghe hebben hem hun volledige steun tof zegd wanneer hijzelf wegens arbeidsomstandigheden zou Ij zijn. Goed nieuws dus voor de mannen en de vrouwen var tweede leeftijd die zoeken naar een degelijke fysieke insi ning onder gecontroleerde leiding. Het lichaam kan er sla goed bij varen. Nieuwe leden zijn altijd welkom in deze spord gemeenschap. ptr rik: War; isP' Lebbeke ch 0( Beveren. In het Gildenhuis voerde de KU in een regie van Marcel De Munck .De pronostiekburgemeester. op (Iv) Toneel Het successtuk «Een beeld van een man», de laatste creatie van de amateurtoneelgroep De Michielsgezellen komt nog één maal te Buggenhout voor het voetlicht en dit op vrijdag 26 maart te 20u. Voor deze voorstelling dient men echter wel plaatsen te reserveren. Dat kan via de nummers 052/33.33.13 of 33.36.22. Tijdens het komende weekend zijn de Michielsgezellen te gast te Baasrode. Hier treden ze op in de zaal Scaldis op zaterdag en zondajj 27 en 28 maart telkens te 19 u. Koncert De h. Franco, rustend rijkswachter uit Overmere kreeg het Het jaarlijks muzikaal koncert van de koninklijke fanfare De v hoogste Belgische ereteken. Hij kreeg het kruis van Eendracht heeft plaats op zondag 28 maart in zaal De Vlinder. commandeur in de Kroonorde met gulden zwaarden, (jj) Ook de Majoretten treden op. Algemene leiding: Lode De Feyter. Aanvang te 18 u. Vrijdag 26 maart 19 u.: Karateclub Chikara. training. Turnzaal Broekstraat. 20 u.: 't Klokhuis: kursus zelf kaas maken, door de h. Van Den Branden. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: bijwonen musical te Gent. Kulturele Raad: Finale-avond kwistornooi 1982. Zaal Roxy. 21 u.: B.G.J.G. Gezinssport: training volleybal Turnzaal Broek straat. Zaterdag 27 maart 10 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 13 u.: Wandelclub 't Hoeksken: wandeltocht te Sombeke. Vertrek aan het lokaal met eigen vervoer. 14 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Jiu-Jitsu Kabuto: training. Verenigde Kringen Kastel. Jefi. filmvoorstelling voor de jeugd tot 12 jaar: «Boskaatje». Belgische filnvNederlands gesproken. Zaal De Ring. 15 u.: Voetbalbeker van Hamme: V.K. Hamme lll-Nachtegaal Terrein Moerheide. OUDERFEEST Op zondag 28 maart te 19 uur organiseert chiro-Wieze ifa gemeentelijke turnzaal een ouderavond met op het prograrj,j|jc sketchen, film en een komisch dia-stuk. De inkom is gratis!)^ DUIVENVLUCHT De maatschappij «De Luchtklievers», Nieuwstraat, Wieze, een belangrijke vlucht uit Quiévrain in op zondag 28 maartj^ voor de jaarlingen als voor de oude duiven zijn er gewaarbo jy bonprijzen gaande van 500 tot 100 fr. Ook de series, al dan aangeduid, zijn gewaarborgd tot 20. Inkorving: zaterdaga* E2 van 19 u. tot 22 u. Lossing: op zondag stipt om 9.10 u. Om Groot-Lebbeke, Gr. Aalst en Gr. Dendermonde. Brabant sloten. N B. Op zaterdag 27 maart is er een oplenng uit Les Inbrengen tot 9.30 uur. AANPASSING IDENTITEITSKAARTEN Op dinsdag 30 maart en donderdag 1 april, telkens van 13.: tot 16.30 u. zal er in-de gemeentelijke turnzaal (Streekt#9 zitdag gehouden worden voor het aanbrengen van de gew de huisnummers op de eenzelvigheidskaarten en op de ins< vingskaarten voor voertuigen. ïrï AKTIVITEITEN VAN V.T.B.-WIEZE Tijdens het komend weekend richt de plaatselijke VTB-afd twee aktiviteiten in: Vrijdag 26 maart te 20 uur in het Brouwerhuis te diavoordracht door Lode Janssens over «Eilanden in de Z Van ongeveer 2.500 Griekse eilanden worden hier Kreta 01 Dodekanesosgroep en de Cycladenarchipel belicht. Hier k )hé ten, na de klassieken, diverse kuituren uit het Westen, met uit het Oosten. De landschappen kontrasteren er zoals bij zomer en winter Slechts de eilander blijft steeds even blijr dig en gastvrij. Maar hier is er vooral dat Griekse licht, dat bezielt en mooi maakt, als vertegenwoordigt het de voortd J.C de overwinning van de geest op de materie. De toegangs a bedraagt 40 fr. voor de leden en 60 fr. voor de anderen. Zondag reist VTB per autocar naar Diest, met geleid bei aan de bezienswaardigheden van deze oude stad o.m. Begijnhof. Na een middagmaal in «Gasthof 1618» gaat de naar Aarschot, waar er een dennentocht van circa 10 wacht; wie minder goed te been is wordt in die stad rondgeleid. Vertrek aan Wieze-kerk te 7.30 uur of aan óe< van Lebbeke om 7.40 uur. Alle inlichtingen bij Jos. AJêfL Kloosterstraat, Wieze (tel. 053-21.75.26). IN

De Voorpost | 1982 | | pagina 16