Waasmunster IK NEEM DE PEN TER HAND... 18 - 26.3.1982 - De Voorpost Ruime belangstelling voor de voorstelling van Armand Van Assches nieuwe dichtbundel (carine) Wintervacht Op vrijdag 26 maart voert het Mechels Miniatuurteater om 20 uur in de stadsschouwburg «Een vacht voor de winter» op, een vrörk van Claude Rich in vertaling van René Verreth. Grafische kunst Van 28 maart tot en met 30 mei is in het Internationaal Exlibriscentrum de tentoonstelling «Grafische kunst uit Tsjecho- slowakije» te bezichtigen. Het betreft een selektie uit het oeuvre van de meest vooraanstaande Tsjechoslowaakse grafische kunstenaars. Uit de werken van een achttal kunstenaars uit eenzelfde generatie kan men als gemeenschappelijke deler een fantastische technische vaardigheid afleiden; een vaardigheid die bovendien gepaard gaat aan een buitengewoon krachtige verbeelding en universeel engagement. Karnaval Op zondag 28 maart trekt te 14 uur de kamavalstoet door Sinaai. Naar aanleiding hiervan dient rekening gehouden te worden met een bijzondere verkeersregeling. Bijbelstudleavond Op maandag 29 maart organizeert «Bijbel en Archeologie» te 20 uur een bijbelstudieavond in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare biblioteek. Vrouw en politiek ^~De Federatie der Vlaamse Vrouwengroepen richt op dinsdag 30 maart te 20 uur een debatavond in over «De vrouw in de gemeentepolitiek». Deze debatavond zal doorgaan in de Rey naertzaal van de stedelijke openbare bibliotheek. Het panel bestaat uit Anny Aelbrecht (PW), Jeannine De Boever (CVP), Nelly Maes (VU), Elly Schoonvliet (SP) en mevr. Van Puym- broeck (Agalev). Deze panelleden zullen geen partijpolitieke visie naar voren brengen doch enkel vertellen over hun ervarin gen en specifieke moeilijkheden als vrouw in de politiek. Anders kijken naar Rubens Op vrijdag 2 april stelt Harold Van de Perre te 20 uur in de Konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek zijn diamontage «Anders kijken naar Rubens» voor. Volgens de eminente Rubenskenner Piet Baudouin wordt in deze diamonta ge het pikturale fenomeen Rubens op bijna geniale wijze benaderd. Schaakdemonstratie Op zaterdag 27 maart geeft de schaakklub Colle van 10 tot 12 uur een schaakdemonstratie in de Reynaertzaal van de stedelij ke openbare bibliotheek. Paus ontvoerd «Tijl» brengt zaterdag 3 april te 20 uur «De dag dat de paus werd ontvoerd» ten tonele in de stadsschouwburg. Een tweede opvoering van dit toneelstuk heeft plaats op maandag 5 april te 20 uur. Poppentheater Op woensdag 31 maart te 14 uur in het Internationaal Exlibriscentrum: «Jij en jij en ik jochei». Tentoonstelling Tot 28 maart stellen de leerkrachten van de Akademie voor Schone Kunsten de tekeningen uit hun studententijd tentoon in de Bank Brussel Lambert, O.L.Vrouwplein 28. De regenmaker Op vrijdag 26 maart en zaterdag 27 maart voert de To neelkring «De Vlasbloem» het toneelstuk «De Regenmaker» op, in de zaal van de Katolieke Kring te Nieuwkerken. De regie van dit romantisch spel in 10 taferelen is van Marcel Smet. Sint-Jorls herdenkingsmis In piëteitsvolle herinnenng aan alle overleden oud-scouts en oud-gidsen van de Gouw Waas, die het voorbije jaar overleden, wordt op zondag 28 maart te 10u30 een Sint-Joris herdenkings mis gecelebreerd in de kollegekeri< van Sint-Niklaas. Celebrant is e.h. Norbert Coorevits, gewezen verbondsaalmoezenier van V.V.K.S. Daarna wordt door Vosog een aperitief aangeboden in de Calfac van het kollege. Handelsbeurs Voor de zesde maal handelsbeurs in de Durmegemeente. Ze wordt vrijdag 26 maart om 20 u. geopend door burgemeester Bocklandt. Schepen De Westelinck verzorgt een toespraak. U kunt ook een milieutentoonstelling en de edukatieve expo «Honderd jaar Oost-Vlaanderen literair» gaan bekijken in het gemeentelijk ontmoetingscentrum aan de Nijverheidslaan, op 27, 28 en 29 maart en 2, 3 en 4 april. De toegang is gratis. Wandelen Het CVN organiseert op zondag 4 april een wandeling. Afspraak om 5 u. aan de ingang van het park Blauwendael. Chips Het Davidsfonds prezenteert vanavond 26 maart om 20 u. in het P.O.C. aan de Rivierstraat de dokumentaire prent «Chips-Nu wordt het menens», een BBC-produktie. Nadien volgt een groepsgesprek over de invloed van de chips op de arbeid en arbeidsorganisatie. «Mensen van bij ons» Antoine Stevinck van de fotoklub Waesmonstre en Norbert Meer dan honderd leden van de familie Schiettecat verzamelden zich te Zele. Tijdens het feestmaal en de gezellige avom Bocklandt van de filmklub Statief stellen zaterdag 3 april in de voerden de familieleden zelf attrakties op en snoerden daardoor de familiebanden nauwer aan (gb) kantine van White Star Sombeke eigen dia- en filmrealisaties voor onder het thema «Mensen van bij ons». Om 20 u. Zele FODIAZ-ZELE KIJKT 10 JAAR DOOR DE LENS De evolutie van een decennium fotografie is opvallend op het jongste fotosalon van Fodiaz-Zele. De technische vooruitgang, samen met 10 jaar ervaring en een kundige leiding brengen ons beelden om bij stil te staan; sommige werken zijn ware juweeltjes van fotokunst. Een verzorgde presentatie in de mooie raadszaal van het gemeentehuis geven de bezoekers een kans om de inspannin gen van al de leden gedurende een jaar naar waarde te beoordelen. Sommige leden zijn een thema verder gaan uitdiepen, terwijl anderen hun weg zoeken, tussen portret, landschap of stilleven. Zaterdag 27 maart om 17.30 u. wordt het salon officieel geopend. Het is te bezoeken op zondag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 20 u.; dinsdag van 10 tot 18 u. (doorlopend). Maandag om 20 u. staan de projectors opgesteld om met kleur en klank een dia-avond te verzorgen in de lijn van voorgaande jaren. K.V.L.V.-ZELE CENTRUM Het was een onvergetelijke eerste lentedag 1982 voor K.V.L.V.- Zele, 60 jaar jong. Wij danken de Heer en iedereen die op welke bijeen, (gb) wijze ook, meegevierd, gewerkt of gesympatiseerd heeft. En nu van diamant naar TURNGILDEN «VLUG EN VROOM» Heden zaterdag 27 maart te 19 uur stipt tumgala in de Sporthal VH/VD, Lange Akker. Alle deelnemers(sters) wezen stipt op post te 18.45 u. in verzorgd uniform. We rekenen op de steun van alle tumliefhebbers voor dit stijlvol optreden. Alle secties komen aan de beurt. Heden vrijdag 26 maart bestuursvergadering in De Kroon te 20 uur. C.M.B.V. Zondag 28 en dinsdag 30 maart venvachten wij zeker onze leden en vele andere parochianen op de tentoonstelling van en voor Broederlijk Delen. Al de gelden van de verkochte zalen, we hopen veel te kunnen inzamelen, gaan integraal naar het project van de Dekenij Zele, nl. San Salvador. Zondag beginnen we te 15 uur en blijven tot uw dienst tot 19 uur Dinsdag 30 maart open van 10 uur doorlopend tot 19 uur. Uw bezoek en zeker uw bijdrage zal ons een grote steun zijn. We streven naar de 90.000 fr. Hartelijk welkom. Vergeet niet dat het nog de 40 dagen boetetijd is, aanwezig heid in H, Mis, Kruisweg en bezinningen warm aanbevolen. Zangkoor: Wij zingen op dinsdag 13 april de Paasmis voor de bewoners van het «Beukenhof», daarvoor hebben we een zangherhaling, samen met het Familiekoor op maandag 29 maart te 19 uur na de avondmis in de kerk. We verwachten u allen! Goeie Kerremis! Begeleid door rijkswachters te paard trokken de leerlingen van verschillende Zeelse scholen op voettocht, waarbij elk kilometer centen in het busje van Broederlijk Delen zouden betekenen. De 700 deelnemers stapten zo'n 350.000 fi Sint-Niklaas. Bii de Sint-Niklase Sint-Rafaëlsgilde feestte men, zoals onlangs uitvoerig gemeld, om een halve eeuw middelen, (dw) Het Politiek Komitee der PW-Jongeren Dender- monde stelt vast dat, gezien de huidige sociaal-ekono- mische impasse, de Rooms Blauwe koalitie zich ge noodzaakt zag tot het tref fen van een reeks maatre gelen, die wellicht onpopu lair zijn bij de bevolking, maar die onvermijdelijk moesten genomen worden. Het is namelijk zo, dat de huidige toestand dermate geëvolueerd is, dat de rege ring moést ingrijpen. Zij heeft dit dan ook gedaan en daarbij gaf zij blijk van een grote dosis politieke moed, wars van elk elektoraal of politiek belang. De rege ring heeft haar verantwoor delijkheid opgenomen en heeft aldus getracht een op lossing te vinden voor de huidige krisis. De daartoe broodnodige maatregelen tasten diep in de geldbeu gel, en van alle lagen van de bevolking, zowel werk gevers als werknemers, ka ders en ambtenaren wordt nu een financiële inspan ning gevraagd alnaargelang ieders mogelijkheden. Voor onze bewindsploeg zou het veel beter zijn, in haar eigen belang, kwistig te zijn met geschenken, plaatsaanbiedingen en per soonlijke voordelen, maar in plaats daarvan toont zij zich zeer realistisch en vaardigde zij de noodzake lijke besparingsmaatrege len uit. Deze waren nu een maal zeer dringend, reke ning houdend met de ramp spoedige erfenis die de vo rige regering het land heeft nagelaten, waardoor de huidige coalitie zich in de eerste plaats tot taak heeft moeten stellen de fouten van de voriee regering te moeten herstellen, met alle gevolgen vandien. Op onze regering weegt al dus een zeer zware plicht. In het besef van het ver trouwen en de goedkeuring die het kiezerskorps ver leende aan het voorgestel de te voeren beleid, dringt het Politiek Comité der PW Jongeren Dender- monde er ten zeerste op aan dat de regering de inge slagen weg verder zou volgen. Het Politiek Komitee der PW-Jongeren Dender- monde: E. Van Nieuwenborg K. Verberckmoes M. Verberckmoes I. Van den Bossche. VU contra coalitie te Lebbeke Bij het verslag van de laatste gemeenteraad te Lebbeke wezen we er reeds op dat VU-gemeenteraadslid Johan de Mol, in de aanval ging over de examen door de gemeente georganiseerd voor het aanleggen van een wervingsreserve voor politieagenten, opstellers en klerken. De VU heeft in de laatste uitgave van haar informatieblad aan heel groot Lebbeke kond gedaan dat de examens niet alleen voorbereid zouden zijn, maar bovendien vervalst. Ze beweert immers dat; «CVP en PW een voorexamen organiseren, alleen toegankelijk voor hun persoonlijke vriendjes of... vriendinnetjes. Jef Hiel voorzitter van de examencommissie, had de examenvragen reeds enkele dagen op voorhand in zijn bezit. Hij heeft zelf de schriftelijke proeven weggevoerd. Wij vragen ons af of het nodig is, dat de voorzitter van een examenkommissie sommige vragen op voorhand heeft», aldus de VU. Verder zeggen ze: «Het verwondert ons geenszins dat sommige kandidaten 80 en zelfs 90% behalen». De reactie van de CVP is grondige verontwaardiging. Ze noemt dit niet alleen gemene lasten, maar bovendien een valse beschuldiging en een aantijging van de beroepseer, de plichtsgetrouwheid en het verantwoordelijkheidsbesef van de betrokken personen. De CVP houdt volgende week partijvergadering zal reageren, is ook niet geweten. Voor CVP-Lebbeke is er nog een andere zaak hangende waarin zij door de VU aangevallen wordt en waarin nog steeds geen klaarheid is, nl. de zaak Moeyersoons-Tirez. Het is voor beide partijen een voordeel als in deze, duidelijke standpunten en verklaringen bekend zouden worden. Als deze zaken eindelijk eens opgehelderd worden. In elk geval zullen we meer kunnen berichten, na de beslissingen door de CVP genomen. Sint-Niklaas Kristen zijn J<AV-Centrum organizeert een bezinningsavond met dia's o.l.v. e.h. Plasschaert over «kristen zijn in welvaart en krisis» donderdag 1 april om 20 u. in Het Centrum, Grote Markt. Deelname in de onkosten 25 frank. Hlllgrass in Karree Vier jongens die zijn doorgedrongen tot de bron van heel wat moderne Amerikaanse muziekgenres: Hillgrass. Tine Swannet (banjo), Leo Sommen (bariton, elektrische bas), Staf Pelckmans (gitaar, tenor) en Walter Pelckmans (mandoline) zijn zaterdag 27 maart om 21 u. te gast bij vzw Karree, Moleken in Sint- Niklaas. Leden betalen 60, niet-leden 90 frank. Mlndervaliden expozeren De Wase afdelingen van de Bond Moyson organiseren een «kreateek» en tentoonstelling dit weekend: 27 maart van 13.30 u. tot 18.30 u. en 28 maart van 13 u. tot 18 u., in het Textielhuis, Mercatorstraat 87 in Sint-Niklaas. Kunstwerken die werden gemaakt door mindervaliden zullen worden geëxpozeerd. De mindervaliden zelf zullen uitleg ver strekken over hoe de werken tot stand kwamen. Krisisfuif Onder deze slogan organiseren de K.A.J., A.C.V.-jongeren en de Kristelijke Textielcentrale van het Land van Waas hun eerste sobere Knal-t.d. op zaterdag 27 maart. Alle werkende, werkloze en studerende jongeren worden die dag om 19 uur venvacht in de feestzaal van ciné Renova, H.Heymanplein 7. Fietstocht Op zaterdag 27 maart vertrekken de A.T.B.-Natuurvrienden om 9 uur aan het stadhuis voor een fietstocht van 50 km. Route: Puivelde, Sinaai, Koewacht, Heikant, Kemzeke, Bunder, Spie- veldhoek, Sint-Niklaas. De tochtleider is Gustaaf Meyfroyt. Kwisavond Op zaterdag 27 maart heeft te 20 uur in het Natuurvriendente huis Heidebloem te Waasmunster de laatste kwisavond van het winterseizoen plaats Kwisleider: Pros Matthys. Te 18 uur 30 kunnen de deelnemers er zich al opwarmen aan pelaardappe- len en een bruine haring (50 fr. per persoon). Ontmoetingsdag Wase Jonge Leeuwen Op zaterdag 27 maart wordt om 20 uur een ontmoetingsa vond georganizeerd voor de Wase Jonge Leeuwen. Deze ont moeting zal plaats hebben in lokaal «Steenstrate», Nieuwstraat 86. Na de vertoning van de diareeks «Schatplichtig Vlaande ren» zal algemeen W.J.L.-ondervoorzitter Lieven Dehandschut- ter spreken over «Zelfbestuur voor een nieuw Vlaanderen». Sint-Rochusschool viert feest Op zaterdag 27 maart viert Sint-Rochusschool voor de negende opeenvolgende keer zijn jaarlijks schoolfeest. Het dansfeest, met muziek van de D.J.'s Jack en Jill, heeft plaats in de Calfac van het College. Start te 20u30. De toegangsprijs bedraagt 60 fr. De opbrengst van het feest zal ten goede komen aan de materiële en didaktische verbeteringen van de school. Zonne-energie Op dinsdag 30 maart organizeert de Europa Klub Sint-Niklaas te 20 uur in Het Centrum een spreekbeurt over zonne-energie. Voor dit in de belangstelling staand onderwerp werd prof. dr. I. Dutré uitgenodigd. Deze van Sint-Niklaas afkomstige spreker is gewoon hoogleraar aan de K.U.L. en is reeds sinds 1974 bezig met de studie van de zonne-energie. Temse Temse. Ruim tweehonderdvijftig laerlingen namen deel aan het kinderkarnavalfeest in de RBS-RMS aan de Theo D Deckerlaan (dw) Zele

De Voorpost | 1982 | | pagina 18