STADSBERICHTEN J V Afdeling Stedebouw Heraldische vaandels van Dendermonde Watervoorziening Kinderdagverblijf «Peuterland> WERKEN COLLECTOREN Medische zondags- en feestdagendienst STEDELIJKE MUSEA DENDERMONDE Vijfde lentefeest Gemeentelijke Jongensschool Grembergen dender^0' DENDERMONDE V.V.V. BERICHTEN Zaterdag 27 maart 1982 WANDELING TE MOORTSELE EVENEMENTENKALENDER 1982 •jaargang nr. 12 Dienst Secretariaat - A. Oe Decker In verband met de aanleg van collectoren en dienstrioleringen in de Frans Courtensstraat wordt vanaf 1.4.1982 tot en met 15.6.1982 toegang verleend tot de Kazernestraat vanop de Noordlaan en dit ten gerieve van de voetgangers en fietsers en van de bedrijfs voertuigen ten behoeve van de postdiensten en enkele handelaars uit de Kazernestraat. Stad Dendermonde-Technische dienst Regelmatig moeten, door ons bestuur, weigeringen van verkavelingsvergunning en weigeringen van bouwvergunning afgeleverd worden omdat de eige naar en ontwerper niet voldoende ingelicht zijn over de stedebouwkundige voorschriften van toepassing op hun perceel grond. Wij dringen bij de kandidaat verkavelaars, bouwlus- tigen en architecten aan zich terdege te laten informeren, alvorens handeling te stellen (aankoop grond, ontwerpen van bouw- of verkavelingsaan- vragen). Inlichtingen kunnen steeds bekomen worden bij onze stedelijke technische dienst, afdeling stede- bouw, Weggevoerdenstraat 1te 9330 Dendermon- de (tel. 21.12.42). Dokters Dendermonde, St.-Gil- lis, Appels, Dender belle, Oudegem 28 maart: Dr. D. Ley- baert, Hullekenstraat 171, Dendermonde (St-Gillis). Tel. 21.01.54. Dr. E. Verbauwlede, Past. J de Hardu- wijnstr. 12, Oudegem. Tel. 21.32.25. Hamme, Grembergen, Moerzeke 27 maart: Dr. P. Marien, Hamme. Tel. 47.76.98 28 maart: Dr. K. Van Driessche, Hamme. Tel. 47.74.61 Berlare, Schoonaarde, Oudegem 28 maart: Dr. M. Vande- kerckhove, E. Herte- cantlaan 18, 9290 Ber lare. Tel. 42.37.97 Buggenhout, Baasro de, Malderen 28 maart: Dr. Van Praet G., Hoefsmidstraat 17, Malderen. Tel. 33.45.68 Apothekers Dendermonde-cen- trum 26 maart: Ap. De Loo se, Veerstraat 41, tel. 21.10.12 Stad Dendermonde Autocar ingelegd door de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, in samenwerking met de Re gionale Federatie voor Toerisme in het Land van Dendermonde v.z w Stopplaatsen autocar 13.30 u.: O.-L.-Vrouwekerk - Lebbeke 13.45 u.: Stadhuis, Grote Markt - Dendermonde 14.00 u.: St.-Pieterskerk - Hamme 14.15 u.: St.-Ludgeruskerk - Zele 14.30 u.: O.-L.-Vrouwhemelvaartkerk - Overmere 15.00 u.: Kerk te Landskouter (vertrek van de wan deling) Vooraf even een bezoek aan de kerk van Lands kouter, dan via de Bakkerstraat, de oude watermo len naar het dorpscentrum van Moortsele (alwaar enige uitleg verschaft wordt over het passiespel dat daar de week eropvolgend wordt gehouden) en verder naar de Betsberg. Halverwege de wandeling een korte koffiepauze te Oosterzele. Van de Bets berg gaat het dan naar het «Hof Van De Velde». We brengen er een bezoek aan de oude, niet meer in werking zijnde, jeneverstokerij. Vervolgens gaat het terug naar Landskouter Deze wandeling zal U verrassen door de variatie in het landschap en de onverwachte vergezichten op dit «Land van Rode»; zij is 7 km lang. Inschrijvingen: V.V.V. - Dienst voor Toerisme Den dermonde. Tel. 052/21.39.57 Deelname in de autobuskosten: 100 fr. per persoon - kinderen beneden de 12 jaar gratis. Van de kant der Dender- brug naar het Justitiepaleis toe: op de onderste rij, volgnummers 1 tot en met 10 op de twee naast elkaar staande puntgevels en 11 op de puntgevel, kant Jus titiepaleis. 1. Wapens van de graven van Vlaanderen uit het huis van Habsburg, sedert zij koning van Spanje werden, gevoerd o.m. door Filip II. keizer. 2. Jan zonder Vrees, He ren van Bourgondië, Graaf van Vlaanderen, Heer van Dendermonde. 3. Wapen van Vlaanderen en van Nesle, heer van Dendermonde en Nesle, 1324. Het wapen van Vlaanderen zoals de vorige doch overdekt met een smalle schuinbalk van keel (rood). Dit wapen was reeds gedragen door Wil lem van Dampierre, broe der van Robrecht van Be- thune, door Willem van Dendermonde en diens zoon eveneens Willem van Dendermonde en Heer van Dendermonde. 4. Wapen van de heren van Dendermonde uit het huis van Bethune - Den dermonde Veld van zilver met keel (rood). 5. Wapen van Robrecht van Bethune, de oudste, de Leeuw van Vlaanderen (Boek Conscience), zoon van Gwijde van Dampierre als heer van Bethune - Dendermonde. Gedragen in 1272. Een leeuw van sabel (zwart) met rode tong in 't hoofd en klauwen, daarop een lambel (baren steel d.i. korte dwarsstreep in schildhoofd) met vijf han gende stukken van keel (rood). 6. Wapen van Keizer Ka- rel gedurende zijn jeugd: 1502 en tot hij geen koning van Spanje was. Na de dood van zijn vader, dus wanneer hij heer wordt van Dendermonde, verdwijnt de lambel. Dit werd waar schijnlijk gedragen door zijn vader Filips de Scho ne. Gevierendeeld: 1. Oos tenrijk, een balk van zilver op keel (rood); 2. Frankrijk: drie leliën, gekomposeerd keel en zilver met halve lambel; 3. Brabant: goeden leeuw op een veld van sa bel (zwart); 4. Boergondië: gedeeld in schuinse van glazuur en goud, borduur van keel (rood) in 't hart van Vlaanderen. Lambel zilver (portret van Keizer Karei, kind zijnde te Wenen - begin XVI* eeuw). 7. Wapen van Filips de Goede en de Hertog van- Boergondië, in 't algemeen sedert de vereniging der Nederlandse Provinciën. Deel 1: Bezaaid met lelie bloemen (goud) op azuur (blauw) samengestelde boord van keel en zilver). Deel 2: gedeeld a) Boer gondië, b) Brabant, gouden leeuw met rode tong en klauwen. Deel 3: gedeeld a) Boer gondië. 8. Wapen van Ingelram van Amboise, heer van Amboise-Dendermonde en Nesle, 1334, gedeeld in parten, zes stukken van goud en keel (rood). 9. York-wapen van Rijk aard, Hertog van York (ze gel 1436) achterkleinzoon van Edward II, koning van Engeland (vader van Mar- garetha van York, vrouwe van Dendermonde, wedu we van Karei de Stoute en van Edward IV, koning van Engeland). Gevierendeeld: 1. Frankrijk: drie leliën van goud op lazuur (blauw); 2. drie luipaarden van goud op keel (rood); 3. zoals 1, 4. zoals 3. Een lambel van zilver met op elk neer- hangsel drie ronden van keel (rood). De koning van Engeland alleen had recht op het ongelambelde wapen. 10. Lodewijk van Male, V.V.V. Dienst voor Toerisme Stad Dendermonde Zaterdag 26 juni om 20 uur - Internationaal Taptoe Donderdag 26 augustus om 20 uur - Middeleeuwse Reuzenommegang Vrijdag 3 en zaterdag 4 september - 12' Internationaal Jazzfestival Zondag 5 september om 14 uur - 32' Bloemencorso (St.-Glllls) elke zondag en maandag om 11 uur - Beiaardconcerten graaf van Vlaanderen, heer van Dendermonde - Mar- gareta van Male. Heren van Dendermonde (gedra gen in ruitvorm). 11Keizer Karei als hij kei zer is. Veld van goud arend van sabel (zwart) bek en poten van keel (rood). Het schild in 't hart (zie wapen van Filips V en de Habsburgers) na de vereniging met het Spaan se Koninkrijk en vóór de aanspraak oo het konink rijk van Portugal en diens kortstondige toevoeging door Filips II. De tussengemeentelijke maatschappij der Vlaande ren voor waterbedeling deelt mede dat ingevolge werken aan één van de toevoerleidingen de water levering via het aftakpunt St.-Gillis-Dendermonde zal onderbroken zijn vanaf maandag 29.3.1982 te 6 u. vermoedelijk tot donderdag 1.4.1982. Ingevolge werken op de toevoerleiding van drinkwaterleiding zal de normale aanvoer naar de deelgemeenten Oudegem - Schoonaarde - Mespe- lare en Appels gestoord zijn gedurende de periode van maandag 29 maart 1982 om 6 u. tot 30 maart 1982 vermoedelijk rond 4 u. Vanaf dit laatste vermelde ogenblik zal de aan voer normaal hersteld zijn maar kan tot donder dag 1 april 1982 de drinkbaarheid van het water niet gegarandeerd worden. Men wordt verzocht het water slechts na koken te konsumeren. Toepassing van M.B. van 2/12/1980 betreffende het verlenen van een compensatie aan beroeps- tuinders. Het Ministerie van Landbouw, Tuinbouwdienst Oost- Vlaanderen, tel. 091/23.16.54 deelt mede dat de be roepstuinders die voorschotten hebben aangevraagd vanwege bedoeld ministerie de nodige formulieren heb ben ontvangen. Alleen diegenen die geen voorschotten hebben aange vraagd kunnen deze formulieren bekomen, hetzij op genoemd ministerie, Gebr. Van de Veldestr. 68 te Gent, hetzij op het stadhuis te Dendermonde (secretariaat). De telers dienen de ingevulde formulieren te bezorgen aan het stadsbestuur vóór 1 april 1982. Openingsdagen - 1982 Oudheidkundig Museum Vleeshuis Grote Markt 32, Dendermonde. 1Gans het jaar door: groepsbezoeken met gids, vooraf aan te vragen aan de Stedelijke Dienst voor Toerisme, stadhuis, Den dermonde, tel. 052/ 21.28.44. 2. Doorlopend van 10 tot 18 uur: alle zaterdagen, zondagen en feestdagen van 3 april tot 26 sep tember. 3. Avondopeningen van 18 tot 22 uur: 11 en 21 juli, Katuit, vierde zondag en maandag van augustus (kermis) Begijnhofmuseum Begijnhof 11 en 25 Dendermonde. 1. Gans het jaar door: groepsbezoeken met gids, vooraf aan te vragen aan de Stedelijke Dienst voor Toerisme te Dendermon de, tel. 052/21.28.44. 2. Van 14 tot 17 uur: elke eerste zaterdag van de maand van april tot sep tember. Doorlopend geopend tot 21 uur tijdens de Begijn hoffeesten (augustus). Sedert 1 maart 1982 be schikt het Stedelijk Mu seum over een nieuwe be waker. Het betreft de heer Jos De Baeck uit Gent- brugge. Hij is tevens belast met de verkoop van prent kaarten, brochures, boe ken, gidsen en catalogi in het Museum Vleeshuis. We hopen dat de verrui ming van de openingsuren van de Stedelijke Musea bij iedereen in de smaak valt, en dat het een aansporing zal zijn tot een hernieuwd museumbezoek met fami lie en vrienden. Behalve tijdens de Begijnhoffees ten, is de toegang steeds gratis! ZATERDAG 27 MAART 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen H. Maes, ingericht door K.W.B.-Boonwijk aan de Gasthuisstraat 106. tot 12.00 u. 14.00 u.: Interprovinciaal kwistornooi: 5* kwisnamiddag van het tomooi met als gastland Griekenland, ingericht door de Vlaamse Klub in de Gemeenteschool te Baas rode. 19.00 u.: Handbalcompetltie: 19.00 u.: H.B.C.-Dender- monde - Arena Hechtel (reserven) 20.15 u.: H.B.C.- Dendermonde - Arena Hechtel (1* ploeg). Terrein: Sporthal Van Langenhovestraat te St.-Gillis. 19.30 u.: Dropping naar verre en onbekende oorden, ingericht door K.W.B.-Oudegem. Vertrek: Café De Welkom. 20.30 u.: Toneelvoorstelling «Bloot zonder T» van Alex Willequet, ingericht door vzw De Muzeval aan de Ring- straat 2 te Grembergen. 21.00 u.: Medewerking door PW Vrouwenbond Dender monde, aan het gemaskerd bal van de K. Harmonie St.- Cecilia in zaal Casino te Dendermonde. 21.00 u.: Interprovinciaal kwistornooi: optreden folklo- re-dansgroep uit Kreta met aansluitend prijsuitreiking en feestavond, ingericht door de Vlaamse Klub in zaal Gildenhuis te St.-Gillis. 21.00 u.: 5* Lentebal georganiseerd door de Oudervere niging van de Gemeentelijke jongensschool Grembergen in het Parochiaal Centrum, Hamsesteenweg te Grem bergen. 21.00 u.: Jazzavond: Paula Lockheart Trio (U.S.A. - New York) georganiseerd door Honky Tonk Jazzclub in d^_ bunker. ZONDAG 28 MAART 9.00 u.: Uitstap per fletts over een afstand van 50 km door W.T.K. Blijf Jong Oudegem. Vertrek: café Prado, Oudegemsebaan 137 te Oudegem 10.00 u.: Volleybal: Boonwijk B - Baasrode C, Boonwijk A - Nijverseel. Terrein: Boonwijkschool 13.25 u.: Geleld bezoek aan de tentoonstelling van Chinese Kunst in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel. Samenkomst Dendermonde-station om 13.25 u. Vertrek: 13.41 u. Leiding: Mevr. Monique Cool. 15.00 u.: Algemene vergadering: Gesprek met debat «Gezin brug naar mensen» voor K.A.V.-Appels in het Gildenhuis te Appels. 18.00 u.: Finale gezelschapsspelen voor het ganse gezin: kaarten - ping-pong - vogelpik - biljarten e.a., ingericht door K.W.B. St.-Gillis-Center in zaal Gildenhuis, Otterstraat 130 te St.-Gillis. MAANDAG 29 MAART 19.45 u.: Creatief met kamerplanten: 1* les: het leren kennen en verzorgen van kamerplanten, door K.V.L.V.- Lutterzele in het St.-Lutgartcentrum, Spoorwegstraat 200 te St.-Gillis. 20.00 u.: Vergadering: Leeravond over fotografie, een grootse beleving voor minder geld door Dhr. Jan De Vos, ingericht door C.M.B.V. St.-Gillis in zaal Gildenhuis, Otterstraat 130 te St.-Gillis. 20.00 u.: Vormingsavond: tuinaanleg eri tuinarchitec tuur, ingericht door B.G.J.G.-afd. St.-Gillis in zaal Gilden huis, Otterstraat 130 te St.-Gillis. 20.00 u.: Voordracht «Groen Dendermonde over de St.- Onolfspolder» georganiseerd door het Davidsfonds Den dermonde in het stadhuis. DINSDAG 30 MAART 9.00 u.: Bedevaart naar Oostakker door K.A.V. St.- Gillis-Centrum met in de namiddag rondvaart op kanaal Gent-Zelzate. 14.00 u.: Viering Gouden Bruiloft van de Fam. Herman- Cooreman, door Hobbyclub 50-plussers B.G.J.G. in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis. Tot 17.30 u. WOENSDAG 31 MAART 9.00 u.: Jeugdtheater: Opvoering van «Gummi het Hebbeding» door het schooljeugdtheater, in zaal Uilen spiegel, Dr. Haekstraat te Grembergen, ingericht door de Oudervereniging Gemeenteschool Grembergen. 19.00 u.: Diaprojectie: Werking Wij-Kreatief 1981 - iedereen welkom, monitoren ter beschikking van geïnte resseerden, ingericht door Wij-Kreatief atelier voor vol wassenen aan de 5' Januaristraat 19bis te St.-Gillis 20.00 u.: DF Leesclub: bespreking van «De Droomkonin gin» roman van Maarten 't Hart, gespreksleiding N. Maes, ingericht door Davidsfonds Dendermonde in het stadhuis. DONDERDAG 1 APRIL 9.15 u.: Informatie met film en dia's over keukens, toestellen en gebruik, ingericht door de Socio-Cult. Vere niging van Vlaamse Liberale Vrouwen afd. St.-Gillis. Vertrek naar Brussel: om 9.15u. op het Kerkplein te St. Gillis. 19.00 u.: Toneelvoorstelling in de K.V.S. «Rose» van Andrew Davis, voor B.G.J.G.-Dendermonde. Vertrek met de autocar op de Grote Markt te Dendermon de om 19.00 u. VRIJDAG 2 APRIL Tentoonstelling «Hiroshima» in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, ingericht door het Frans Masereelfonds. Openingsuren: van vrijdag 2 april tot vrijdag 9 april van 19.00 u tot 20.00 u. Zaterdag en zondag open van 10.00 u tot 12.00 u en van 14.00 u tot 18.00 u. 20.00 u.: Film met bespreking «Rosie the riveter» in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis, ingericht door de Culturele Centrale Dendermonde in samenwerking met het Mase reelfonds en Jong-soc. 20.30 u. Maandelijkse werkvergadering voor wielerclub Eendracht Oudegem aan de Oudegemsebaan 30 te Oudegem. Voor opvang van uw kind tijdens de werkdagen. Open van 7 tot 19 uur. Mogelijkheid tot deeltijdse opname: halve dagen, twee, drie of vier dagen op vijf. Bijdrage in verhouding tot de netto-inkomsten van het gezin. Buiten het inschrijvingsgeld wordt er GEEN reser- vatiegeld gevraagd. U betaalt per halve dag aanwezigheid, op het einde van elke maand. Wij vragen aan de ouders om de nodige reservekle ding mee te brengen. Voeding, verzorgingsmate riaal en animatie zijn in de prijs begrepen. Inlichtingen en informatie: Luypaert Mare, Sociaal verpleegkundige Blauwe Steenstraat 1 Tel. 21.32.78 Huisbezoek op eenvoudige aanvraag Inschrijvingen vanaf juli: nu aanvragen. Zaterdag 27 maart vanaf 21 u. organiseert de ouder vereniging van de Ge meentelijke Jongensschool van Grembergen voor de vijfde keer een leptebal in de zaal van het Parochiaal Centrum, Hamsesteen weg. Het is inderdaad reeds vijf jaar geleden dat een ou dervereniging werd opge richt in de Gemeentelijke Jongensschool en sinds dien werd in samenwerking met de directie en leerkrachten een uitge breid programma uitge werkt teneinde de samen werking tussen school en gezin te bevorderen. Vor ming, informatie, mede werking aan schoolprojec ten en tussendoor ook ont spanning zorgen voor de nodige afwisseling. Eén van de hoogtepunten is het jaarlijks lentebal dat dit jaar dus aan zijn eei*£o lustrum toe is en plaats vindt dus op zaterdag 27 maart vanaf 21 u. in de zaal van het Parochiaal centrum te Grembergen. Een uitstekende discobar zorgt voor de muzikale in breng terwijl er een reuze tombola is met als hoofd prijs een achtdaagse reis in volpension naar Pressberg in Duitsland. De leden van het oudercomité, de direc tie en leerkrachten van de school nodigen U dan ook uit op dit 5* lentebal.

De Voorpost | 1982 | | pagina 19