D Drukke aktiviteiten in Leeds 't Hof te Puttens ~Y Tsjechische grafiek, Duflou en Calmeyn Sint-N iklazenaar Ovide Windey: fotografie als passie Nachtegalen van Poznan op concertreis te Wieze Geslaagde rock rally 82 te Burst Expo Kunst in Waas José Afonso in Lokerse Jazzclub Kunst uit verre landen te Lokeren Belseelse koncertvereniging Alternatieve tllmweek te Dendermonde 22 - 26.3.1982 - De Voorpost Na het buitengewoon sukses dat de V.V.V.-Wieze oogstte met de «Wiener Sangerknaben» heeft men in het bierdorp niet op zijn lauweren genist. In tegendeel, men wil er thans bewijzen dat dit mooi kultureel optreden geen eendagsvlinder was. Het VVV-bestuur is er, in samenwerking met Azymuth (Centrum voor Internationale Kulturele Betrekkin gen) in geslaagd om het wereldberoemde Mannen- en Knapenkoor «De nachtegalen van Poznan» o.l.v. Prof. Stefan Stuligrosz, naar Wieze te krijgen. Dit initiatief maakt deel uit van een algemene hulpver lening «ATI het noodlijdende Poolse volk. Het gast koor staat trouwens de integrale opbrengst van zijn koncerten af om de voornaamste twee Poolse koorscholen in leven te houden. Dirigent Stuligrosz met enkele van zijn Poolse Nachtega len» (jvl) Beroemd koor Het «Knapen- en Mannen koor van de Staatsphilhar- monie van Poznan», beter gekend als de «Nachtegalen van Poznan» thans geleid door Prof. Stuligrosz, boogt op een rijk muzikaal verle den, dat tot de 15de eeuw teruggaat toen het optrad als het kapelkoor van Poz nan. Deze stad bereikte in de 16de eeuw het peil van het tweede belangrijkste kultureel centrum, na Kra- kau. Wegens allerlei ram pen konden de muzikale aktiviteiten in de 17de eeuw enkel plaats vinden in een klooster ergens op de bui ten. Toen Polen in 1918 on afhankelijk werd kwam het kulturele leven weer tot bloei; het katedraalkoor van Polen kende zijn beste artistieke prestaties tussen 1928 en 1939. Tijdens de daaropvolgende bezetting werden in het geheim repe tities gehouden. Maar na de bevrijding in 1945 organi seerde Stuligrosz een nieuw koor met 30 volwas senen en 60 knapen. Met groeiend sukses werden koncerten en radiouitzen dingen verzorgd. In 1949 kreeg het daarom de be scherming van het Ministe rie van Cultuur, en daarop volgden er minstens 60 op tredens per jaar in Europa, de V.S.A. en zelfs Japan. Het huidig Stuligroszkoor bestaat uit vrijwilligers; de knapen gaan naar verschil lende scholen en de volwas senen zijn werkzaam in di verse sektoren van het maatschappelijk leven. De jonge koristen moeten be halve een goede stem en muzikaal gevoel ook be schikken over een degelijke kulturele en intellektuele bagage. Er wordt drie keer, twee uur per week snel en intensief gerepeteerd en na 12 oefenstonden zijn ze in staat om oratoria's als Han dels Messias, Juda Macca beus, Salomon of Samson uit te voeren. Deze stukken worden vaak verklankt met medewerking van voorna me symfonische orkesten. De dirigent akteert met de beste Poolse en buitenland se artiesten en er werd vaak deelgenomen aan interna tionale muziekfestivals Het baart dus geen verwon dering dat de Poolse Nach tegalen ontvangen werden door eminente personen als president Kennedy, de Zweedse Koning Gustaaf Adolf en de pausen Paulus VI en Joh. Paulus n. Grote artiesten als Stokowski, Rubenstein, Oistrach e.a.m. vereeuwigden hun bewondering in het Ge denkboek van het koor. Vermaard dirigent Prof. Stuligrosz werd in 1920 te Poznan geboren. Op 12-jarige leeftijd sticht te hij zijn eerste koor, dat hij tot 1937 leidde. Tijdens het nazi-bewind had hij in het geheim de zorg over een koor met 16 kna pen en 8 volwassenen. Ge leidelijk verwierf hij gron diger musicologische ken nis, betere dirigeervaardig- heid en artistieke stemkwa- liteit. Met een nieuw koor, dat sedert 1950 met de Phil- harmonie van Poznan ver bonden is, bereikte Stulig rosz een hoog peil. Hem werden volgende onder scheidingen toegekend: Laureaat van de Nationale Prijs eerste graad, Ridders- Officiers- en Comman dants kruis van de Polonia Restituta; Orde van de Ar- beidsvlag, gouden Kruis van Verdienste, medaille van Paulus VI en «Erebur ger van zijn geboortestad Honderden jongeren waren naar Burst afgezakt om de Rock Rally 82 bij te wonen. Het ging hier om een klas- sifikatiewedstrijd waarbij een jury diende uit te ma ken welke groepen naar een volgende ronde zouden 'mogen doorstoten. Later volgt er in Brussel een grootscheepse finale. Voor deze Rock Rally 82 waren groepen komen opdagen als European Trance, 5 cv uit Aalst. Tube Screamer uit Meldert, Rus, tine en gant uit Meerbeke, Abiel Scratch uit Herzele, Maybe Innocent uit Wetteren, First Experience, Vibration uit Gijzegem, Nightcap uit Aalst en tenslotte Duck Soup uit Aalst. Voor velen zijn dit nog allemaal onbe kende namen. Toch zullen niet al deze groepen ver dwijnen in de anonimiteit. Vergeten we niet dat de be kende rockgroep «De Kreu- ners» ook via deze weg tot de bekendheid is gekomen. European Trance mocht het eerst het podium op. Geen merkwaardige groep, maar wel steengoede muziek. Dan kwam 5 cv en meteen was het raak. Vooral het laatste nummer van de groep kende een grote bij val. Met Peter Van Mulders (gitaar), Nicolas Latest (zang en gitaar), Dirk Van Hoorde (drams), Phil Coen (synthesizer) en Jan Moens (haas) werd een voortreffe lijke prestatie gebracht. De derde groep was Tube Screamer. Het openings nummer van deze groep sprak weinig aan. De bege leidende muziek was veel te hard en in de micro werd gewoon geschreeuwd. De groep deed haar naam dus alle eer aan. Maar ze beslo ten met een sterk nummer. Uit Meerbeke kwam Rus, tine en gant. Maar motor- pech maakte dat zij niet eens tot in Burst geraak ten, zodat de jongens van Abiel Scratch uit Herzele hun installatie mochten uitpakken. Drie gitaristen een drammer is deze forma tie sterk en met nummers als «clo-clo» en «change it» kreeg zij heel wat applaus. Maybe innocent mocht nog net voor de pauze aan rukken. First Experience is een groep uit Mere Ze bestaat uit zanger Jan van den Eynde, drammer Geert Van Canegem, saxo Wim Van der Eist, bassist Erik Calle- baut, gitarist Gunther Lie- vens en aan de synthesizer Michael Puyck Zij begon nen met een muzikaal num mertje om te besluiten met «humanity». Van de reste rende groepen onthouden we nog het optreden van Vibration uit Gijzegem. Met een uniek slotnummer dat bovendien in het Neder lands werd gebracht. Het moet zijn dat de schif ting in Burst tot de betere behoorde, want na afloop vertelde een van de juryle den: «Wij zijn hier getuige geweest van een prachtig koncert. Deze Rock Rally stak duidelijk boven de middelmaat uit. Een defini tieve uitslag willen we nog niet kwijt. Wij denken eraan 3 groepen te plaat sen. Wij zijn er zelf van overtuigd dat een van die groepen het later kan maken» Guy De Tandt Optreden te Wieze De Poolse Nachtegalen zin gen te Wieze op donderdag 29 april. Er zijn twee optre dens: het eerste om 13.45 u is hoofdzakelijk bedoeld voor de scholen; de tweede om 20 u, voor alle pubüek. De toegangsprijzen bedra gen '8 middags 100 F en 's avonds 150 F met vermin dering tot 100 F voor glo baal genomen tickets vanaf 25 stuks. Op het programma staan een aantal godsdienstige stukken: o.m. «Ego sum pastor Bonus» (Szamotul), «Sanctus» (Leopolita), «O Gloria Domino» (Zielinski); «Gloria» (Pekiel), «Ave Mundi Spes» (Gerwazy) en een paar Preludia van Cho pin. Naast dit religieus ge deelte is er ook opgewekte stemmingsmuziek van Szy- manowski: Abschiedslied, Schaferssong, Liebeserkla- rung, Mit der Pferdespeit- sche, Hochzeit8lied en - Tanz, e.a.m. Dit reuzeprogramma, ge bracht door 85 uitvoerders (waarvan de 2/3 knapen) duurt, de pauze inbegre pen, circa twee uur. Er worden gastfamilies ge vraagd, die de zangers 's middags een eetmaal willen aanbieden, en hen 's avonds een lunchpakket kunnen meegeven. De afhaling van die koristen geschiedt te 10u45 met terugbrenging te 13u. Er wordt tevens een centrale post voor het ver zamelen van bewaarbare giften ingericht. Zeggen we nog dat de VW na het con cert aan prof. Stuligrosz be nevens zijn honorarium ook nog een supplementair bedrag zal overhandigen. Het optreden van deze Pool se Koorzangers is warm aanbevolen aan alle mu ziekliefhebbers en aan alle mensen met een hart dat nog iets voelt voor de noden die onze huidige wereld maatschappij bezwaren. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht op vol gende telefoonnummers: 053/21.52.01 (tijdens bu reeluren) en 053/21.58.80, 053/21 89.01, 053/70.09.59 en 052/21.11.85. J.V.L In het Internationaal Ex-Libriscentrum, Regentie- straat 65, Sint-Ni klaas, wordt zondag 28 maart een tentoonstelling geopend over «Grafische kunst uit Tsjechoslowakije». Afspraak om 11 uur voor de officiële opening. Er zullen acht van de belangrijkste grafische kun stenaars uit dat land tentoonstellen. Hun leeftijden verschillen niet veel, allen zijn tussen 40 en 50 jaar oud. Elk heeft zijn geliefkoosde techniek waarin hij uitmunt. Er zijn etsers, lithografen, of mensen die de beide beheersen. De meeste van deze werken zijn onder de noemer «surrealistisch» te plaatsen. De technische vaardig heid van deze Oost-Europeanen is buitengewoon. Deze expositie loopt tot 30 mei. Kunst in de Stad belegde vorige week een algemene ledenvergadering. De (talrijke) afwezigen hadden ongelijk, want deze vergadering was niet in het minst droogstoppelig, zoals vergaderingen dikwijls kunnen zijn. De beheerraad had de zaak goed over dacht, en twee sprekers gevraagd die de aanwezigen konden boeien, met twee onderwerpen die onmiddel lijk met «Kunst in de Stad» te maken hadden: twee kunstenaars werden voorgesteld. Luk Duflou en Jan Calmeyn. In het korte officiële gedeelte van de vergadering, waarbij voorzitter Theo Meert verontschuldigd was en ondervoorzitter Rik Bosteels technisch onbe kwaam om lang het woord te voeren, en dus sekreta- ris Hugo Steenwegen deze taak overnam, vroeg Daniël De Smet aandacht voor de eerste spreker, Raf Coorevits. Hij vertelde op geestige en interessante wijze over zijn oudleerling, Luk Duflou. Deze jonge kunste naar, die de techniek van de houtsnede in ere hersteld heeft, vervaardigde de knappe prenten voor «de legende van Sinterklaas», die Kunst in de Stad aan de leden als geschenk aanbood dit jaar Coorevits legde uit dat deze techniek de vroegste vorm van grafiek was, en reeds rond 1400 werd gebruikt. In het begin van deze eeuw kende de techniek een korte heropbloei, en de laatste tien jaar zijn er weer meer grafici die ernaar teruggrijpen. Onder hen Luk Duflou. De houtsnede is een zeer langzame en tijdrovende techniek, waarvoor men zeer precies moet zijn. Het materiaal is essentieel, de tekening wordt in het hout gestoken of gesneden, en de lijn is het voor naamste element. Luk Duflou, die alles zelf doet, ook het afdrukken, werkt vlug en goed Het resultaat zijn ludieke prenten, die echter een venijnig onder toontje hebben. Zijn onderwerpen vindt hij in de mythische wereld; «Heksensabat» «Reynaert De Vos», «Hofke van ple zier»... Bijgeloof, maskers, saters, hippies, groenen, bloemen, leven... allemaal elementen die je terug vindt in zijn werk. Bovendien is alles overgoten met een flinke dosis ironie, het werk van Duflou is uniek, middeleeuws (en dat is als een groot komplement bedoeld!). Duflou werd geboren in Eksaarde, was leerling in het Sint-Lukas te Gent, gaf les in Waasmunster, en nu in Sint-Niklaas en Zottegem. Stelde reeds dikwijls tentoon, en kreeg verschillen de belangrijke opdrachten. Waaronder deze. Na Raf Coorevits kwam Harold Van De Perre als spreker aan het woord. Deze leraar aan het Sint- Lukas in Gent, tekenaar en akwarellist, maar vooral glazenier, nam de moeilijke taak op zich. Jan Cal meyn een beetje dichter naar het pubhek te brengen. Het werk van Jan Calmeyn is moeilijk en ingewik keld. In zijn vroegere periode aarzelde hij, twijfelde aan zichzelf. Hij vocht met zichzelf in zijn atelier, was gevoelig voor eigentijdse stromingen, en zocht daarin zichzelf. In het begin wou hij teveel zeggen, en slaagde er niet in zijn bedoeling over te brengen. Toen hij overstap te op de verloren was-techniek, begon hij in het reine te komen met zichzelf en zijn werk. Deze techniek lag hem goed. Harold Van De Perre bleef erop drukken dat in een plastisch werk de betekenis niet zo belangrijk is, want dat een kunstenaar begint met een plastisch probleem op te lossen, en pas nadien wil ontroeren. Calmeyns werk is, qua betekenis, altijd onaf, maar artistiek is het integendeel wel degelijk af en in orde. Zijn figuren zijn geamputeerd, de geboorte- pijn is nog te zien. De energie die de beeldhouwer erin gesloten heeft komt er terug uit wanneer men zijn beelden bekijkt. De gespannenheid van de ar tiest en zijn werk komt tot uiting. In een prachtige diareeks leerde Harold Van De Perre ons het werk van Jan Calmeyn kennen en beter begrijpen. Elk beeld werd zorgvuldig bekeken vanuit verschillende gezichtspunten. Opeens leek het allemaal veel duidelijker. Zelfs maakte de spre ker een vergelijking met de gedrongen, kreupele figuren van Brueghel en zag hij een duidelijke analogie tussen Calmeyns «paard» en een graatma ger paard van de middeleeuwen. Over deze laatste zaken was de beeldhouwer zelf misschien nog het meeste verbaasd. De bedoeling is, alle volgende ledenvergaderingen op een dergelijke manier interessant te maken, en de beheerraad hoopt dan ook dat een volgende maal de opkomst merkelijk groter zal zijn. Els DUCHESNE Vrijdag 26 maart om 20 Portugese Ailjerrevolutle uur koncerteert José Afon- verbonden so in de Lokerse Jazzclub bbJ™» Geen muziek dus op uitnodiging van het voor specialisten, mam-iets Frans Masereelfonds Loke- waar je ook zonder Portu ren in samenwerking met te hennen aardig wat de Jazzclub Lokeren. Atom F"*"* tarnt heieven De so is de auteur van het be- toegang tót dit koncert be kende Grandola villa More- draagt 150 fr. in voorv - na. de melodie waarmee de «dop en 200 fr. aan kassa. Ooit van de missie-tentoon stelling van de Paters-Do- minikanen gehoord? Die tentoonstelling is reeds jaren in Vlaanderen ge kend voor het waardevolle dat er getoond wordt. Het is die «Kunst uit verre lan den» die zal te bezichtigen zijn te Lokeren van 24 maart tot en met 4 april, in de zaal van de paters Fran ciscanen in de Luikstraat te Lokeren. Doel Pater Costermans, organi sator van deze tentoonstel ling: «Wij willen het werk van onze missionarissen be kend maken en de jeugd motiveren voor dat werk. Met onze voordrachten, de primitieve voorwerpen in de hand, willen wij infor matie geven over land en volk in Zaire, waar nog zo veel toverij en bijgeloof en heidense gebruiken woeke ren en mensen ongelukkig maken. Wij willen vertellen over mislukkingen, over onze missionarissen die werden vermoord, maar ook over een groeiende jon ge Kerk.» Naast de atand van Zaïre zijn er nog honderden kunstvoorwerpen uit vele landen te bekijken en te ko pen: uit China, India, Thai land, Japan, Bali, Peru en de Filippijnen. Er is porse lein en schotglazuur (cloi- sonné), brons en koper, er zijn zelfs oude ikonen. Er zijn Chinese meubelen en Oosterse tapijten, mooi handwerk, juwelen en al lerlei waardevolle en goed kope geschenken. Het be kijken waard. «Nooit zo een mooie tentoonstelling ge zien», zeggen vele bezoe kers. Ze is kunstig en smaakvol ingericht en op gesteld. Ze boeit telkens duizenden bezoekers. Niet bang zijn van eens binnen te lopen. De tentoonstelling is geen bedelpartijMaar het zou ons niet verwonde ren dat ge een kunststuk graag ziet en koopt. En zo helpt ge missionarissen die in zoveel arme landen beter leven willen brengen. De tentoonstelling is open op voornoemde dagen, telkens van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. J.V.L. Tot zondag 4 april zijn in de VTB galerij 't Hof te Puttens», Wichelsestraat 20-22, de werken te bezichtigen van akwarelist Leo Van Cauwenbergh. De vernissage ging door op vrijdag 19 maart met als inleider Joris De Smet, eigenaar van de galerij. Leo Van Cauwenbergh, wege de jaren'60 hield hij woonachtig te Oostduin- kerke, schept haarfijne ak- het bij olieschilderijen om dan op zijn zoektocht naar Deze kalender bevat 170 orgelkoncerten die in België worden georganiseerd, naast de belangrijke orgelcentra die in het grensgebied liggen. Deze tweedelige uitgave bevat bovendien de adressen van alle medewerkende verenigingen, in formatie over de internationale orgelweken te Brug ge en Brussel, orgelexcursies, referaten, tentoon stellingen en nieuwe orgelopnamen van Belgische organisten. De orgelagenda 1982 is te verkrijgen door middel van een eenvoudige aanvraag, te richten aan de «Belseelse Concertvereniging» v.z.w., Waasmuns- terbaan 18 te 9100 Lokeren met insluiting van een briefje van 20 fr. ofwel door overschrijving van 20 ff. op rekening nr. 068-0704060-61 ten name van de «Belseelse Concertvereniging» v.z.w. met vermel ding «orgelagenda 1982». Deze wordt U dan onmid dellijk toegezonden. warellen, die tot ver buiten het »oht. bij één van zijn reizen m de Provence, zich te wenden tot het akwarel. Uiterst snel en bekwaam heeft hij een eigen techniek ontwikkeld. In het jaar '70 volgde dan de grote door- onze grenzen gewaardeerd worden. Tientallen prijzen en eretekens behaald in bin nen- en buitenlandse ten toonstellingen zijn daar ge tuigenis van. tal981 behiuilde hij de Prijs van het Publiek, Prijs mteneurs, steegjes of land- van het Akwarel in de Lions fhappen, telkens wordt de Club van Antwerpen; de toeschouwer gekonfron- Grote Prijs van de 'stad «erd met een rustige, apar- Blois, tergelegenheid van te sfeer waarbij de nauwge- 7http afu/prlnnff pn np 7.in het 15* Salon aldaar; 1* Prijs Conrad Champan in de VS zette afwerking en de zin voor het detail sterke troe- bij het 18- Salon «Kunst in ™n 111 perken van Eiropa»; goud als spectraal Cauwenbergh speel laureaat te Gent; zilver op het hcht' Het het de internationale kunstten- ware ovei; nauwelijks te er- zondag van 13.30 tot 20 uur. De vrijdag van 19 tot 21 uur. Andere dagen op afspraak. Tel.: 053- 70.13.30. Voor zondag 28 maart wordt iedereen verwacht in 't Hof te Puttens omstreeks 15 uur. Tergelegenheid van het instappen van het eer ste Leed se gemeentelijk wandelpad «Het Tussen- beekpad te Wanzele» kun nen ook niet-deelnemers aan de wandeling genieten van een optreden van de Wichelse straatzanger Mandus de Vos. Zijn optre den, de tentoonstelling van akwarelist Van Cauwen bergh, de unieke sfeer van de gerestaureerde hoeve zijn een waarborg voor een gezellige familieuitstap. A.M. Ovide Windey uit Sint-Niklaas is boekhouder bij de N.M.B.S. Hij volgde de volledige kursus fotografie in de Stedelijke Akademie, en had dus als leraren Johan De Vos, Raf De Smedt, en Walter De Mulder. Toen de Rotary Club van Dendermonde onlangs een wedstrijd uitschreef voor tweedimensionele werken, stuurde hij drie foto's in. Hon won daarmee, in een soort ex-aquo met drie anderen, een prijs. In het totaal waren er een 110 inzendingen meestal schilderijen. Deze prijs is niet de eerste die Windey achter zijn naam heeft staan: in 1980 won hij de provinciale prijs voor fotografie. Ovide Windey steekt bijna al zijn vrije tijd in zijn hobby. Een beroep wil hij er niet van maken, omdat hij bang is dat het kunstzinnige aspekt dan wel eens in de vergeethoek zou kunnen raken. Maar hij heeft wel plannen om het te maken in het wereldje van de artistieke fotografie. Hij is ook lid van de Sint-Niklase fotogroep «De Cycloop», die in mei een groepstentoonstelling houdt. Daarover krijgt u te zijner tijd meer nieuws. Hierbij één van de drie ingezonden werken. Thema: de vereenzaming van de mens de stad. Mensen en muren E.D. toonstelling te Marseille: varen vleugjes schaduw een greep van de zovele ar- neergezet door een vaardi- tistieke onderscheidingen meesterhand, met zo hem te beurt gevallen tij- makkelijk als men weet dat dens het voorbije jaar. het waterverftekenin- Geboren te Koekelberg ont- f^n wikkelfie hij zijn teken- en Terecht noemde de inleider schildertalent aan de aka- Leo Van Cauwenbergh de Stradivarius van het demie van St. Jans Molen beek. In 1946 waagde hij zich aan zijn eerste groeps- akwarel. De tentoonstelling is toe- tentoonstelling. Tot halver- gankelijk op zaterdag en Voor de tweede maal or ganiseren de Culturele Centrale van Dendermon de, het Frans Masereel fonds te Dendermonde en de Jong-Socialisten van de zelfde stad in het Kultureel Centrum te Dendermonde (Sint-Gillis) een alternatie ve filmweek. De week heeft tot doel een zo ruim mogelijk aantal mensen van allerlei leeftijden en standen bewust te maken van een aantal problemen waarmee men in deze maatschappij wordt gekon- fronteerd. Onder meer het probleem van de klasse-or ganisaties, de problemen rond de arbeidende jeugd, racisme, vierde wereldpro blematiek, milieu enz... Van 2 tot en met 9 april wordt telkens om 20 uur met uitzondering op woensdag, een film vertoon ddie een bepaald aspekt belicht. De meeste van deze films werden nooit opgenomen in het kommercieel circuit. Wie een abonnement wenst te nemen voor de zeven pren ten die worden vertoond, kunnen dat doen tegen de prijs van 150 fr. Per verto ning betaalt men de som van 40 fr. Vermelden we ook dat er tijdens deze week in het zelfde Kultureel Centrum een tentoonstelling plaats vindt omtrent Hiroshima. De alternatieve filmweek wordt ingeleid op 2 april door volksvertegenwoordi ger Norbert De Batselier. Trouwens voor de verto ning van elke film is er een korte toelichting voorzien. De films die vertoond worden zijn: Brutti, sporchi e cattivi van Ettore Scola, die handelt over de krottenwijken van Rome. Een film die niet gespeend is van humor, maar dan van een humor die aanzet tot verzet en wraak (vertoning op 3 april). Leo, the La van John Boorman die o april wordt gedraaid en tema het racisme heeft. 5 april wordt de meer 1 kende prent «If» van Lin say Anderson gedraai Hierin worden de schij heiligheden en de wree heid van een oud en v< dorven opvoedingssystee aan de kaak gesteld, dinsdag 6 april komt T China Syndrome aan beurt. Deze bekende pre van James Bridges hei het meer bepaald over 1 probleem van de kernen! gie. Met «Z» van Cosl Graves op donderdag 8 a ril wordt meer bepaald li fascisme op de korrel geil men. Tenslotte is er op vi dag 9 april de zaak Matt een film van France! Rossi die de strijd van arbeiders in het daglic stelt. De alternatieve fill week wordt op 2 april in^ zet met een film over w< kende vrouwen doorhe de tijden.

De Voorpost | 1982 | | pagina 22